post

Opublikowane 25.10.2021 17:37 przez

Jan Piekutowski

Nie można powiedzieć, żeby wiadomość o wielce prawdopodobnym zwolnieniu Czesława Michniewcza była dla kogokolwiek szokiem. Wczorajsza porażka z Piastem Gliwice była dla trenera Legii Warszawa wyrokiem. Swoje dołożyły też jej rozmiary, bo Piast w tym roku strzelił cztery gole tylko dwóm innym klubom – Wiśle Płock i Wiśle Kraków. 

Nie jest jednak tak, że kadencja Michniewicza w stołecznym klubie upłynęła tylko pod znakiem porażek. Nie zmieniają tego nawet ostatnie tygodnie, gdzie Legia w pięciu meczach tylko raz nie schodziła z boiska na tarczy. Michniewicz zdobywał bowiem z Wojskowymi tytuły, wywalczył – dość niespodziewanie – awans do Ligi Europy, miał swój wkład w rozwój tego zespołu, klubu jako całości. Bieżąca seria niewątpliwe podważa jego wcześniejsze osiągnięcia, ale czy je skreśla? Oczywiście, że nie.

Niemniej, praca 51-latka w Warszawie jest w gruncie rzeczy trudna do jednoznacznej oceny. To z jednej strony była idylla, a z drugiej sporo rozczarowań. Wystarczy tylko spojrzeć na tę krótką listę najważniejszych momentów z pobytu Michniewicza w szeregach Legionistów.

1.10.2020. Legia 0:3 Karabach

Drugi mecz za jego kadencji i… masakra. Legia we wcześniejszej rundzie eliminacji zdołała wyrzucić Dritę, którą ograła 2:0, ale to też nie było przekonujące zwycięstwo. Natomiast to, co zobaczyliśmy w starciu z Azerami, było złe, bardzo złe.

Legii nie układało się nic, właściwie nawet nie próbowała, by cokolwiek z jej akcji wyniknęło. Pierwszą połowę udało się jakoś przetrzymać, ale tylko podsyciła ona niepokój związany z wyjściowym składem. Warszawiacy ruszyli na rywala duetem Pekhart – Rafa Lopes i to nie skończyło się dobrze. Nie mogło być jednak inaczej, skoro Legia całe to spotkanie przespała, właściwie nie dając swoim napastnikom argumentów do tego, by wykorzystać ich ograniczone przecież atuty.

Skończyło się na pamiętnym eurowpierdolu, po którym pisaliśmy:

Jeśli mielibyśmy wystawiać oceny po tym meczu, ograniczając się tylko do piłkarzy Legii z pola, to jesteśmy przekonani, że posypałyby się pały od góry do dołu. Kopiący się po czole Juranović. Popełniający wpadkę za wpadką duet Lewczuk-Jędza. Nieistniejący środek pola. Zagubieni Valencia i Kapustka. Drewniany Pekhart, który na swoich długich nogach próbował ścigać się ze sto razy szybszymi defensorami Karabachu. Dramatyczny Lopes, który nie zrobił na boisku absolutnie nic, co pozwalałoby powiedzieć, że to człowiek, który kiedykolwiek grał w piłkę.

Legia nie miała żadnego pomysłu. Nie zagrała ani ofensywnie, ani defensywie. Czesław Michniewicz nie wymyślił nic, co pozwoliłoby Legii jakoś wyglądać na tle Karabachu. Nic. Próżnia. Gówniana gra. Tak nie wypada.

Zdania, po roku, nie zmieniamy.

31.01.2021. Podbeskidzie 1:0 Legia

Jasne, Legia Michniewicza wygrała siedem z dziewięciu pierwszych meczów po przejęciu drużyny, ale miała swoje widoczne problemy. Uwypukliły je dwa mecze – najpierw w łeb od Stali Mielec (2:3), później od Podbeskidzia Bielsko-Biała (0:1). To drugie było tym boleśniejsze, że Wojskowi nijak nie potrafili zareagować na boiskowe wydarzenia. 

Gol Podbeskidzia po stałym fragmencie gry? W dodatku dość przypadkowym? Zdarzało się Legii tracić głupie gole. To kwintesencja – Martins za krótko wybija, trafia w Roginicia, piłka trafia do Janickiego, a ten z bliska pokonuje Boruca.

Rzecz w tym, że cały dalszy przebieg tej połowy nie zostawił pola przypadkowi.

Legia bowiem nie stworzyła sobie nic sensownego.

Gol Janickiego – raptem 48. minuta. Czasu mnóstwo, by to jeszcze odwrócić. Wręcz mówiło się o Legii, że tym się różni choćby od Lecha, że potrafi wyciągać takie mecze. Znaleźć się w kłopotach, a potem z nich wyleźć. Nie zawsze efektownie, ale jakoś przeczołgując wynik.

Teraz Legia przeczołgała tylko własnych kibiców.

Było to też spotkanie, które zmieniło przyszłość klubu ze stolicy. Michniewicz odszedł po nim od gry czwórką z tyłu, przeszedł na trójkę, a Legia zaczęła odnosić natychmiastowe wręcz sukcesy. Już pierwszy mecz po zmianie ustawienia przyniósł niezwykle ważne zwycięstwo nad Rakowem Częstochowa, walczącym przecież o Mistrzostwo Polski.

Luty – maj 2020. Marsz Legionistów

Efektem zmian, słabości rywala, cierpliwości i nieustępliwości Legii był jeden z najbardziej imponujących przemarszów po tytuł. Porażka ze Stalą zepchnęła Legię na drugie miejsce w tabeli. To oznaczało, że miejsca na więcej wpadek już nie ma.

To znaczy – z pewnością one były, bo główni rywale potykali się o własne nogi, ale Legia załączyła wówczas beast mode i niszczyła niemal wszystko na swojej drodze. Od lutego do maja nie przegrali w Ekstraklasie ani jednego spotkania, bijąc Raków, Śląsk, Zagłębie, Pogoń, Piasta czy Lechię. Jasne, zdarzały się im przestoje, lecz nie miały one żadnego wpływu na to, jak imponująco wyglądali Wojskowi przez tych kilka miesięcy.

03.03.2021. Legia 1:2 Piast Gliwice

Skazą na wizerunku – ponownie – puchary. Bo przecież Legii żarło w lidze, ale z walki o Puchar Polski wypisali się na etapie ćwierćfinału. To, jak na ambicje stołecznego klubu, stosunkowo wczesny etap. Ponadto pojawiła się wówczas konkretna wątpliwość o przyszłość Legii, bo słabiutki występ zaliczył jej najpewniejszy wówczas obrońca.

W zupełnie innych nastrojach mecz z Piastem kończy za to Artem Szabanow. Ukrainiec w meczu z Górnikiem Zabrze zaprezentował się z bardzo przyzwoitej strony, ale teraz zupełnie tego nie potwierdził. Nie dość, że parę razy dał się pogonić przy linii bocznej (Pyrka wyglądał przy nim jak sportowy samochód przy rikszy), że maczał palce przy golu Świerczoka (porobiony jak dziecko), to jeszcze kompletnie zgłupiał przy prostej sytuacji i sprokurował kontrę, po której Alves pyknął na 1:2. I jeśli tak szybko przenosi się wirus nieporadności od Wieteski i Jędrzejczyka, to aż boimy się, co będzie z Szabanowem za kilka tygodni. Dziś rano napisaliśmy, że to nadzieja Legii na przynajmniej jednego solidnego stopera. Dziś ta nadzieja została mocno osłabiona.

Jak się okazało – wątpliwości te były złudne.

03.04.2021. Legia 4:2 Pogoń Szczecin

Bodaj najważniejszy mecz podczas wspomnianego przemarszu Legionistów. Rywalem Pogoń, wówczas wicelider. Zanosiło się na wyrównane starcie, które odpowie na pytanie, który zespół jest bardziej zdeterminowany, by wygrać mistrzostwo. Efekt był taki, że Portowcy po pierwszych minutach wyglądali tak, jak nastolatek, który idzie do tablicy na matmie, wiedząc, że nic a nic nie umie.

No i Pogoń ten sprawdzian zawaliła koncertowo, a Legia koncertowo zagrała. Pół godziny gry i było po balu. Najpierw sieknął Mladenović, później Pekhart razy dwa, a dzieła dokończył Mateusz Wieteska. W drugiej części meczu Legia w swoim stylu wrzuciła dwójkę i bezpieczna dojechała do mety, rozkoszując się pewnym zwycięstwem nad największym rywalem.

Przekonaliśmy się wówczas, że losy mistrzostwa są de facto rozstrzygnięte. 

Konflikt z Dariuszem Mioduskim

Sielanka po wywalczeniu tytułu nie trwała jednak długo. Czesław Michniewicz zdawał sobie sprawę, że jego klub potrzebuje konkretnych wzmocnień. I to właśnie kwestia transferów stała się zarzewiem konfliktu, o ile tak można nazwać tę sytuację, między trenerem a właścicielem Legii Warszawa.

Już w czerwcu tego roku mówił:Trzeba powiedzieć wprost, że sytuacja kadrowa na dziś wygląda bardzo słabo. Gdy porównam sytuację do tej, gdy trafiałem do Legii to na prawą stronę mieliśmy wtedy Pawła Stolarskiego, którego dziś nie ma, podobnie jak Domagoja Antolicia czy Waleriana Gwilii. Byli Luis Rocha, Michał Karbownik, którego dziś byśmy chętnie dali na wahadło, był Jose Kante. Jeśli mamy grać na trzech frontach, to kadra musi być szersza, musimy mieć więcej ludzi do gry. W lipcu i sierpniu zagramy 15-16 meczów i tym stanem osobowym, jaki mamy, będzie to trudno pociągnąć. 

Trener przyznawał również, że żałuje odejścia Pawła Wszołka: – Dawał nam odpowiednią jakość i z pewnością miałby miejsce na prawym wahadle. Mógł podpisać umowę z nami, wybrał Bundesligę. Nie mam o to do niego pretensji, każdy chce jak najlepiej dla siebie. Dziś bardzo by nam się przydał, ale nie byłem w stanie go do niczego zmusić.

A oliwy do ognia dolewał poszczególne ruchy. Bo przecież Michniewicz zarzekał się, że nie chce ludzi, którzy kilka miesięcy nie grali w piłkę, po czym dostał Yuriego Ribero, który ten warunek spełniał w 100%.

Na tym napięcia się nie kończyły, bo Dariusz Mioduski zdołał zasłynąć swoją złotą myślą, związaną z europejskimi pucharami: – Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy. Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne, że treningi powinny zacząć się miedzy 2 a 4 czerwca, aby mieć 5 tygodni na przygotowania. Trener przesunął jednak termin na 7 czerwca, a na koniec przedłużył jeszcze urlop kilku kluczowym zawodnikom, wiedząc, że kilku innych przebywa na kadrach i nie będą z nami trenowali od początku. To jego decyzje i bierze za nie odpowiedzialność. Ale nie powinien potem być zaskoczony sytuacją, do której sam tymi decyzjami doprowadził.

Każdy sobie z konfliktu zdawał sprawę, ale wtedy stał się on namacalny.

Sprowadzenie i rozwój Maika Nawrockiego

Michniewicz ostatecznie dostał kilku piłkarzy, kilku naprawdę porządnych. W jednym wypadku może jednak stwierdzić, że to on chłopaka wymyślił na nowo, bo inaczej nie da się podejść do tematu Maika Nawrockiego. Obrońca przed transferem do Legii nie istniał w szerszej świadomości, w końcu nie zdołał się przebić w Warcie Poznań.

A w stolicy wyrósł na czołowego stopera Ekstraklasy, jednego z najlepszych piłkarzy Legii i kandydata do debiutu w reprezentacji w ciągu następnych kilkunastu miesięcy. Nawrocki z pewnością wiele zawdzięcza Michniewiczowi, który wpasowało go do swojego systemu z trójką obrońców, zaufał i zapewnił wszystkie warunki do komfortowego rozwoju. Nawet gdy młodemu zdarzały się gorsze mecze, to trener nie palił go, tylko konsekwentnie pozwalał odbudować formę w kolejnych spotkaniach.

Przeczytaj historię Maika Nawrockiego autorstwa Damiana Smyka

Efektem stworzenie gościa, który w większości meczów wypada co najmniej dobrze. I to nawet wtedy, gdy reszcie zespołu nie idzie.

Odbudowa Bartosza Kapustki i Mateusza Wieteski

Nawrocki nie był jednak jedynym piłkarzem, który w oczywisty sposób skorzystał na współpracy z Michniewiczem. Do tego grona niewątpliwie zaliczają się też Bartosz Kapustka i Mateusz Wieteska. Jeden w końcu znalazł swoje miejsce po nieudanym podboju Anglii i Belgii, drugi wyrósł na pewnego obrońcę.

A to wcale nie było takie oczywiste, bo obaj mieli swoje problemy. Obu trzeba było porządnie odkurzyć, wymyślić, znaleźć miejsce na boisku. Bo przecież Kapustka był skrzydłowym, tymczasem w szeregach Legionistów błyszczał przede wszystkim w środku pola.

Wieteska zaś, wzgardliwie nazywany przecież kuzynem, okazał się postacią-symbolem Legii, która jest pewna i skuteczna w defensywie. Oczywiście do czasu.

Sierpień – październik 2021. Czarna seria w lidze

Pod koniec sierpnia tego roku zaczęło się bowiem coś, co doprowadziło do zwolnienia Czesława Michniewicza. Legia przestała grać w lidze. Nie, że zaczęła słaba, że poniżej oczekiwań. Ona wypisała się z walki na polskim poletku, notując czarną serię w Ekstraklasie.

Siedem ostatnich meczów to trzy punkty. Trzy punkty! Wywalczone w dodatku z Górnikiem Łęczna, po meczu, który w żaden sposób nie rozwiewał wątpliwości. Jasne, Legia nie miała w tym czasie najłatwiejszego terminarza, ale to nie jest tak, że grała tylko z Rakowem i Lechem Poznań. W łeb dostała też od świeżo przejętej Lechii Gdańsk, grającej w kratkę Wisły Kraków, czy ostatnio od Piasta, któremu zwiastuje się sezon przejściowy i to w najlepszym wypadku.

Przeczytaj tekst Przemysława Michalka o problemach Piasta Gliwice

Każdy jeden mecz był w ostatnim czasie zawodem. Tak jak europejskie puchary były wyjazdem do Disneylandu, tak powrót do polskiej rzeczywistości weekendową wycieczką do Muzeum Ziemi Podlaskiej. Kibice załamywali ręce, Michniewicz szukał rozwiązania, ale go nie znajdował. Efekt zawsze był ten sam – Legia kończyła mecz na deskach.

Padały kolejne bastiony, jeden po drugim. Upadł i w końcu ten, który tak mocno trzymał warszawiaków przy nadziei. Nie byli u siebie w stanie zatrzymać Lecha Poznań. Kolejorz ich może nie stratował, ale pokonał pewnie.

Legia poległa w kiepskim stylu i nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia. Był czas, żeby trochę popracować podczas przerwy reprezentacyjnej, można było wiele rzeczy na spokojnie przeanalizować. Odpadało pucharowe zmęczenie. O ile wcześniej mogło brakować maksymalnej koncentracji i mobilizacji, to na starcie z Lechem przychodziła ona automatycznie. I mimo to Kolejorz okazał się lepszy.

I to też jest ważne – żaden z meczów Legii podczas tej czarnej serii nie był przypadkową wygraną przeciwnika. Stołeczny klub był po prostu gorszy.

Sierpień 2021. Legia w Europie!

Dlatego tak nieprawdopodobnie jawią się wyniki Legii w europejskich pucharach. Na Ligę Konferencji liczyliśmy, o Lidze Europy marzyli zuchwalcy, o Lidze Mistrzów śnili najwięksi optymiści. A przecież do Champions League zabrakło stosunkowo niewiele. Rewanż z Dinamem Zagrzeb Legia położyła, była słabsza, nie potrafiła wykorzystać tego, że rywal nie gra wcale wielkiego futbolu. Ale i tak Legia Czesława Michniewicza dała polskiej piłce wiele radości tej jesieni.

Nikt nie był pełny optymizmu przed dwumeczem ze Slavią Praga. Wojskowi mieli już za sobą wstydliwą porażkę z Radomiakiem Radom, odpadnięcie z Dinamem. Liga starała się pomóc, przesunięto Wojskowym mecz z Bruk-Betem. Niemniej wątpiono, by udało się wrócić z Pragi z dobrym rezultatem. A tutaj proszę – 2:2 i sprawa awansu pozostawała otwarta.

Kibice i tak się jednak bali, bo Legia, kadrowo, to była wtedy dziura z daleko osuniętym dnem. 

Gra Legii nas naprawdę porwała, trudno, żeby było inaczej, skoro zapakowała takie dwie bramki. Sporo się w tym meczu działo, sporo było walki, mocnych starć. Ale jakoś głupio być w 100% zadowolonym, skoro kiełkuje myśl, że chyba mogło być lepiej, gdyby klub był mocniej doinwestowany. Przed meczem ze Slavią istniał ironiczny strach, czy z Pragi wróci jedenastu piłkarzy gotowych do gry w następnym spotkaniu. Teraz nabrał on dziwnie materialnych wymiarów, a to nie może napawać optymizmem przed rewanżem.

Szkoda, bo Legia zrobiła dzisiaj wszystko, by na twarzach kibiców polskiej piłki zagościł uśmiech. Było czasami przaśnie, czasami tragikomicznie, ale koniec końców skończyło się względnie szczęśliwe. Remis przed pierwszym gwizdkiem przyjęlibyśmy ze zdecydowanym uściśnięciem ręki. Teraz, mimo wszystko, nie będzie inaczej. Kto by zgadł, że wpuszczenie Hołowni, Josue i Rosołka właściwie zneutralizuje faworytów z Czech?

A potem przyszedł rewanż w Warszawie, gdzie Legia, mimo oczywistych przeciwności losu, zdołała Slavię pokonać. W gruncie rzeczy nikt na to nie liczył, z tyłu głowy mieliśmy zaprogramowane, że to zawsze nam czegoś brakuje. Tymczasem o smaku takiej porażki przekonali się faworyzowani Czesi.

Stołecznej ekipie należą się brawa, bo wreszcie po paru chudych latach zrobiła coś ponad program i zafundowała widowisko, które nawet po dłuższym czasie będzie można wspominać. Dzięki temu zwycięstwu czeka nas pucharowa jesień w bardziej ekskluzywnym wydaniu, a nie w wersji minimum, jaką byłoby wylądowanie w fazie grupowej Ligi Konferencji. A w związku z jej powstaniem, znalezienie się w grupie Ligi Europy znaczy więcej niż wcześniej, jest większym prestiżem. Tym bardziej cieszy, że – mimo tylu turbulencji po drodze – się udało. Brawo!

Wrzesień 2021. Cuda w Lidze Europy

Dalej jednak byliśmy pesymistami. Grupa Legii to była grupa arcytrudna. W zasadzie dalej jest, bo przecież jesteśmy dopiero na półmetku rywalizacji. Napoli, Leicester City i na dobicie Spartak Moskwa. W teorii można było myśleć o urwaniu punktów Rosjanom, ale gra Legii wyglądała gorzej z tygodnia na tydzień. Do Moskwy jechali po dwóch porażkach – z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław.

I co Legioniści na tym wyjeździe zrobili? Ano wykorzystali błędy rywala, wygrali i – co było jeszcze większym szokiem – objęli prowadzenie w tabeli.

Legia poszła w jakość, Spartak poszedł w ilość. Fantastyczny wynik po bardzo dobrym meczu na trudnym terenie.

Panie Michniewicz, ukłony.

Nie był to jednak jednorazowy strzał, bo później Legii udało się powtórzyć ten sukces w meczu z Leicester City. Rywal przecież jeszcze trudniejszy, jeszcze mocniejszy, angielski. A tutaj proszę – ekipa Rogersa na tle podopiecznych Michniewicza wcale nie wyglądała jak zespół z innej galaktyki, z innej futbolowej półki. Takie wrażenie pozostawiło po sobie dopiero Napoli, co jednak nie zmieniło tego, że Czesław Michniewicz opuszcza statek pozostawiając go na pierwszym miejscu w grupie Ligi Europy. To więcej niż oczekiwał każdy sympatyk polskiego futbolu.

24.10.2021. Piast Gliwice 4:1 Legia Warszawa

Los trenera bywa jednak cholernie trudny. Przeczytajcie tylko wpisy syna Czesława Michniewicza, które traktują o jego ojcu. Wrażenie jest jedno – 51-latek był już niezwykle zmęczony tym wszystkim, co działo się podczas ostatnich 12 miesięcy w jego życiu. Mecz Piastem Gliwice był dobiciem, ale być może jest również pewnego rodzaju wyzwoleniem.

To nie jest tak, że Legia wczoraj zagrała wielkie nic. Nie, gdyby nie ta komiczna sytuacja z dwoma słupkami i jednym obijającym je zawodnikiem, mecz mógłby skręcić w różne strony. Ostatecznie obrał jednak kurs na to, co chciał osiągnąć Waldemar Fornalik. Wojskowi szarpali, a Piast grał i wygrywał.

Piast słabo zaczął, nie kontrolował środka pola, niepewnie grał Munoz. Gdy jednak objął prowadzenie, całe napięcie zeszło i potem już poszło. Koniec końców gliwiczanie wygrali ten mecz przede wszystkim świetną drugą linią. Sokołowski znakomicie rozdzielał podania, skrzydłowi dawali ofensywne konkrety, a Chrapek do biegania i walki dołożył dużo jakości. No i oczywiście dzień konia miał Toril. Każdy aspekt się zgadzał.

„Wojskowi” doszli do etapu, w którym żadna decyzja Dariusza Mioduskiego nie będzie dziwić. Zespół notuje najgorszy start na krajowym podwórku od wielu lat i tylko szaleniec byłby w stanie dziś stwierdzić, że jeszcze dogoni ona Lecha lub Raków. Nawet jeśli uda się wygrać dwa zaległe mecze – a to duży znak zapytania – strata do „Kolejorza” będzie wynosiła aż 12 punktów. 

Piast zostawił Legię na piętnastym miejscu w tabeli. Dwa zaległe spotkania nie stanowiły w tym wypadku żadnego usprawiedliwienia. Mioduski doszedł po prostu do wniosku, że ich wygranie wcale nie jest takie pewne. A wówczas Legia musiałby się mocno martwić o to, czy skończy sezon w szeroko rozumianej czołówce.

Czesław Michniewicz był trenerem Legii Warszawa przez 399 dni. W ostatnich czterech latach tylko Aleksandar Vuković miał dłuższy staż pracy w stolicy.

CZYTAJ TAKŻE:

OGLĄDAJ NOWY SEZON „KOWAL MANAGER!”

Fot.FotoPyk

Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sekulski i Warchoł. Dwuosobowa ekipa specjalna

Wyłączając Stal Mielec i parę Mak-Piasecki, nikt w Ekstraklasie nie ma polskiego duetu w linii ataku z taką skutecznością. Kibic Wisły Płock właściwie co kolejkę może liczyć, że któryś z nich odwali kawał dobrej roboty. Albo strzela Damian Warchoł, albo Łukasz Sekulski. Najczęściej grają razem, rzadko są dla siebie zmiennikami. To naprawdę fajny akcent, że […]
28.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Weszło
26.11.2021

Rosjanie rywalami Polaków w barażach. Jaka to reprezentacja?

Nastroje po losowaniu? Naprawdę nie było źle. Koszyki ułożyły się w taki sposób, że im dalej w alfabet, tym teoretycznie trudniej. Trafiliśmy do grupy B, gdzie obok nas zagrają Szwecja, Czechy, ale przede wszystkim Rosja, czyli nasz marcowy rywal. Od meczu z naszym sąsiadem będzie zależało to, czy w ogóle realnie powalczymy o awans na […]
26.11.2021
Piłka nożna
26.11.2021

Definicja nieprzewidywalności Ekstraklasy? Forma Piasta Gliwice

Najdłuższa seria meczów Piasta ze zwycięstwem? Jedno spotkanie. Najdłuższa seria meczów Piasta, w których zostali pokonani? Dwa spotkania. Piast Gliwice balansuje w tym sezonie Ekstraklasy między dolną połową tabeli a niespodziewanym zaplątaniem się w okolicach pierwszej piątki. Balansuje cały czas, bo czymś co najlepiej definiuje gliwiczan jest obecnie brak stabilności. Z jednej strony można się […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Mordercze treningi, długie analizy i soki owocowe – Conte staje na głowie, by pomóc Spurs

Kto wie, być może październikowe starcie Manchesteru United z Tottenhamem będzie tym meczem, który wywrze największy wpływ na bieżący sezon Premier League. W końcu właśnie wtedy poleciała głowa Nuno Espirito Santo. W końcu właśnie wtedy kolejny kredyt zaufania otrzymał Ole Gunnar Solskjaer. Nie każda porażka musi nią być, jeśli podejdziemy do tematu wystarczająco mądrze. Tottenham […]
25.11.2021
Liczba komentarzy: 40
Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu

Pan trener Paulo Sousa sie teraz śmieje i mówi: „więc powiadacie, że to jest ten najlepszy polski trener, który miał mnie zastąpić”? xD

Martinez
Martinez
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

A kto tak twierdził? Jestem kibicem Legii, nie czytam tylko Weszło 🙂
Michniewicz na przydomek „polski Murinho” zapracował nie dlatego, że to genialny strateg, a dlatego, że parkuje autobus w polu karnym i gra z kontry. W LE ma to ręce i nogi, bo to ie Legia atakuje. W lidze? Każdy atak pozycyjny Legii, to groźna kontra przeciwnika. Nikt, poza ojcem chrześniaka Michniewicza i jego akolitów, chyba nie głosił serio postulatu o zamianie Sousy na Michniewicza.
Po Vukovicu pisałem prześmiewczo, że trenerem miał zostać Czech i pudel zatrudnił Czecha. Czechu Micha to jednak chyba nie to, o co kibicom chodziło.
Niestety trzeba było ponad roku i 3 miesięcy degrengolady, żeby Pudel zrozumiał, że tym autobusem w polu karnym daleko nie zajedzie.

Big Tam
Big Tam
1 miesiąc temu

Stano załatwi fuchę w Stomilu.

Gdzie sa eurowpierdole z tamtych lat?
Gdzie sa eurowpierdole z tamtych lat?
1 miesiąc temu

To co weszlaki pchamy Czesia do kadry?

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Albo do kadry jak Portugal przejebie baraże albo będą wmawiali ludziom, że w Rosji wszyscy się biją o grubasa.

Odstaw mamroty
Odstaw mamroty
1 miesiąc temu

711

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
1 miesiąc temu
Reply to  Odstaw mamroty

błyszczysz

nippon
nippon (@nippon)
1 miesiąc temu

Czesław Michniewicz opuszcza statek pozostawiając go na piętnastym miejscu w Ekstraklasie. To więcej niż oczekiwał każdy sympatyk polskiego futbolu.

piniu
piniu
1 miesiąc temu

1-8-1 geniusz taktyki

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
1 miesiąc temu
Reply to  piniu

jak ty z matmy

jarko997
jarko997
1 miesiąc temu
Reply to  Jerzy Kukułka

dobrze napisał, nie mówisz i nie piszesz taktyka 1442 1352 ale 442 352.

711gionista
711gionista
1 miesiąc temu
Reply to  piniu

kiedys ta taktyka to było 711

MaLk
MaLk (@malk)
1 miesiąc temu

Przeczytajcie tylko wpisy syna Czesława Michniewicza, które traktują o jego ojcu. „

A co, Mati przestał już być taki wyszczekany na tłiterze?

CzesławMichniewicztoParodysta
CzesławMichniewicztoParodysta
1 miesiąc temu

Zbiorowy incydent kałowy na cześkowym portalu. Coś pięknego. Dlaczego wyłączyliście plusowanie komentarzy?

Kaczkens
Kaczkens (@kaczkens)
1 miesiąc temu

Trzeba się zalogować i jest git

loko
loko
1 miesiąc temu

Czesław – jedyny taki trener, który wygląda jak pyza i pachnie śledziem

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

tytuł, tytuł. tytuł z Legią to zdobył nawet Romeo Jozak i jest duża szansa, ze w zeszłym sezonie nawet ja dałbym radę

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Zaoszczędzę czytelnikom czasu i streszczę ten artykuł. Michniewicz, święty nie jest, błędy jakieś popełnił, ale suma sumarum – wina Tuska…yyy przepraszam Mioduskiego.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Moze w koncu w Warszawie pojawi sie trener. Np taki Fornalik, Brosz czy cos.
Sprawdzony klubowy trener.

Martinez
Martinez
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

Nawet niesprawdzony. Mam wrażenie, że od momentu pogonienia Magiery. Odpadł z LM z Astaną, a z LE z Sheriffem. Potencjał tamtych drużyn widzimy dziś.
W lidze po 8 kolejkach był na 5 miejscu z 2 punktami straty do prowadzącego Lecha.
Pamiętajmy kto ubył przed rozpoczęciem sezonu:
Vadis, Moulin, Ghuilerme – trzy filary!
Zobaczmy teraz, jak radzi sobie Magiera 🙂

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Teraz każdy z pismaków z Weszlo będzie wchodził w dupe Stanowskiemu przez tydzień

dcvv
dcvv
1 miesiąc temu

Dzięki za wszystko Czesław! Wracaj do Poznania! Misja wykonana!

morrisey
morrisey
1 miesiąc temu

Chłop wywalczył se LE, tak baardzo się cieszył z tej grupy i…rewanże zobaczy sobie u Stana przy piwku. Najs. Ale i tak Jurek pewnie zazdrości…

Hefajstos
Hefajstos (@hefajstos)
1 miesiąc temu

CZESŁAW MICHNIEWICZ HONOROWYM OBYWATELEM POZNANIA – PRAWIE UDAŁO SIĘ SPUŚCIĆ LEGIĘ DO NIŻSZEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ PO 85 LATACH.

cz.jpg
Goryl
Goryl
1 miesiąc temu

Lester olało mecz z Legią. Ze spartakiem wygrali na farcie, ze słabą florą się meczyli Liga ich zweryfikowała.

Martinez
Martinez
1 miesiąc temu
Reply to  Goryl

Taktyka autobusu w polu karnym i gra z kontry jakoś w LE się sprawdzała (bo każdy rywal by silniejszy). Atak pozycyjny w Legii nie istnieje – ciągłe zagrożenie kontrami. Michniewicz nie zrobił nic, by jakoś poukładać to wszystko. Jedyna akcja w ataku pozycyjnym, to skrzydłowy wrzucający na Pekharta. Ale to chyba już zostało zneutralizowane w lidze 🙂

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
1 miesiąc temu

PŁAKAĆ BĘDZIECIE JESZCZE PO CZESIU,
NIKT INNY NIE WYCIŚNIE TEGO CO ON Z TEJ PRZYPADKOWEJ ZBIERANINY
CZAS TO JASNO POKAŻE

711call
711call
1 miesiąc temu

Lodzik z połykiem od Stana dla Czesia

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Śmiesznie się wijecie. Tak jak przewidywałem.

John
John
1 miesiąc temu

Odbudował Wieteskę.Tak odbudował, że Wieteska go zwolnił,a Michniewicz do reprezentacji go pchał.

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Nic trener nie zrobi kiedy właściciel klubu i piłkarze grają na jego zwolnienie . W LE przeciwnicy trenera grali o pieniądze i przyszłe transfery, więc interes był na moment zbieżny z koncepcją pracy Michniewicza.

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Czesław, weź przestań.

martinezr
martinezr (@martinezr)
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Brednie. W LE byliśmy chłopcem do bicia i parkowaliśmy autobus w polu karnym, licząc na kontrę w 80 minucie. Dwa razy zagrało, za trzecim nie.
W lidze trzeba jednak grać atak pozycyjny, a tu schematy i pomysły kończą się na wrzutce na Pekharta, która przestała działać (no kto by pomyślał, że po roku przeciwnicy tego nie zneutralizują)

Wali
Wali
1 miesiąc temu

Myślę, że tutaj chodzi głownie o to że dziennikarze za każdym razem trenera wychwalali cokolwiek by nie zrobił, a ganili Mioduskiego jak nie szło. Czesław zamiast rozmawiać o sprawach transferowych z dyr. sportowym czy prezesem to leciał do weszło i nawijał jak to on ma ciężko i jakich to on ma słabych piłkarzy i nie ma wzmocnień. W zimie dostał Shabanova, Jasurbeka którzy obecnie grają z nienajgorszym skutkiem w LM. Pozostałych dwóch nikt nie pamięta a mogliby dostać szanse skoro liga wygrana a bramki nie wpadały. Muci utalentowany mało grał. Całe szczęście że w końcu wyszło to co wiadomo było od zawsze. To jest kiepski trener, szukający wiecznie wymówek, który ma za sobą media i dlatego miał lekkie lądowanie. Nigdy nie zapomnę autobusów które stawiał i ten antyfutbol. Jego strategia i taktyka była wręcz wspaniała. Takich jak on w lidze jest na pęczki. Probierze, Stokowce i inne typu podobni pracownicy MPK. Powinni mieć zakaz wykonywania zawodu. Wiecznie gra z kontry i bohaterowie bramkarze oraz milion dośrodkowań. Gdyby nie Boruc to nie byłoby ani mistrzostwa ani pucharów. Wyratował ich nie raz. Teraz Boruc zniknął i nagle bramki lecą jak szalone. Wrzutki na drąga Pekharta i trafianie go w głowe, to rzeczywiście taktyka mistrzowska. Całe szczęście że nastąpił koniec, bo nie mogłem słuchać peanów na cześć tego antytrenera – wzorowego wyznawcę polskiej myśli szkoleniowej. Czuję że podobnie będzie ze Skorżą bo dla mnie to trochę z podobnej gliny zrobieni trenerzy. Teraz idzie a za rok Rutki sprzedadzą, nakupią szrotu i będzie powtóreczka. Obym się mylił.

Kony
Kony
1 miesiąc temu
Reply to  Wali

100% racji ..nie ma czegoś takiego jak ” polska myśl szkoleniowa”…, Mamy dużo słabszych rodzimych trenerów niż piłkarzy…Pracę trenera weryfikuje klub w jakim pracuje…Ilu z krajowych zarabia za granicą?..Nawet na Cyprze czy w Grecji ich nie chcą …A Engel czy Strejlau żyją jeszcze tymi czasami…..Parodia….

RRRR
RRRR
1 miesiąc temu

Dziwne, zwolniony powinien być Mioduski, przecież to jego Legia przegrywała, 7 porażek w 10 meczach, dobrze, że drużyna Czesława Telefonisty wygrała 3 pozostałe, bo już w ogóle byłaby chujnia w lidze…

Żalgiris
Żalgiris
1 miesiąc temu

711 – I po trenejro.

Nie chcę się czepiać, ale
Nie chcę się czepiać, ale
1 miesiąc temu

„Żaden inny trener by tego nie dokonał”.

Witold
Witold
1 miesiąc temu

„Warto prześledzić, co mogli o sobie przeczytać poprzedni pracodawcy Michniewicza np. z Niecieczy czy Pogoni Szczecin, gdy już trenera zwolnili. Lektura bardzo pouczająca i przestroga dla wszystkich. Pouczające może też być prześledzenie medialnego „skakania” po byłym asystencie Michniewicza w Lubinie Rafale Ulatowskim. Swego czasu zrobiono z niego wzorzec nielojalności, bo odważył się wziąć Zagłębie, gdy zwolniono tam Michniewicza.
Za karę Ulatowski przez całe lata musiał czytać o sobie – w portalu zaprzyjaźnionym z Czesławem 711 – przykre rzeczy. Chcecie kilka przykładów? Niestety, muszę się ograniczyć jedynie do tytułów, bo reszta jest obrzydliwym topieniem Ulatowskiego w szambie: „Ulatowski wyrżnął o dno. Nie mamy serca się pastwić”, „Naiwność kontra doświadczenie. Baniak masakruje Ulatowskiego”; „Ziemia do Ulatowskiego: tracimy kontakt”; „Lechia i Ulatowski, czyli romans bardzo niepoważny”; „Bezsensowna paplanina Rafała Ulatowskiego”; „Rządzą działacze a nie Ulatowski?”; „Ulatowski, Kulawik – kolejni nieszczęśnicy”; „Odra Wodzisław skarży się na Ulatowskiego”; „Ulatowski, co ty opowiadasz?”; „Rafał Ulatowski robi z nas wszystkich idiotów. Smutne”; „Przykre, ale Ulatowski coraz bardziej wariuje”; „Ulatowski fiksuje od nadmiaru pracy. Szuka reprezentantów w trzeciej lidze!”; „No i już nie wiadomo, czy zgłupiał Ulatowski, czy jednak dziennikarz”.”

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/966959/dariusz-tuzimek-zostawia-legie-jak-stary-traktor-w-szczerym-polu-rozkrecona-i-po

Martinez
Martinez
1 miesiąc temu

399 – phi, gdyby dobił do 711, to byłby chichot losu.

Suche Info
30.11.2021

Lineker: Lewandowskiemu powinna być przyznana nagroda za 2020 rok

Pojawia się coraz więcej komentarzy w związku z wczorajszą galą Złotej Piłki, na której po najcenniejszą nagrodę sięgnął Leo Messi. Argentyńczyk w swojej przemowie zwrócił się do Roberta Lewandowskiego i powiedział, że Polak zasługuje na Złotą Piłkę za 2020 rok i ma nadzieje, że jeszcze ją dostanie. Na Twitterze swoją zgodę z tą opinią wyraził […]
30.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Pedri młodym piłkarzem roku

Zanim poznamy główne rozstrzygnięcia „Złotej Piłki”, dowiemy się, kto sięgnął po pomniejsze trofea. Na start poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Młody Piłkarz Roku. Nagrodę wręczył Fabio Cannavaro, który zwyciężył „Złotą Piłkę” w 2006 roku. Nagrodę im. Raymonda Kopy przyznaje dziesięciu zwycięzców „Złotej Piłki” sprzed lat. Dotyczy ona zawodników z kategorii do lat 21. Wśród nominowanych znaleźli […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Komisja Ligi: Sasa Balić zawieszony, Machado bez kary

W poniedziałek 29 listopada Komisja Ligi wydała komunikat w sprawie wydarzeń z meczu Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Podczas tego spotkania piłkarz „Miedziowych”, Sasa Balić, wbiegł na boisko i uderzył w twarz Luisa Machado. Piłkarz został zawieszony na pięć spotkań. To, że Sasa Balić otrzyma surową karę, było oczywiste. Skrzydłowego nie powinno być nawet na […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Neymar, Kane, Bruno Fernandes. Złota Piłka: miejsca 11-30

Coraz bliżej gali wielkiego finału „Złotej Piłki„. W ostatnich godzinach „France Football” przedstawiało nam kolejno zawodników, którzy w tegorocznym plebiscycie uplasowali się na odległych miejscach. Kto nie załapał się nawet do TOP 10? Mistrz Europy z 2020 roku – Leonardo Bonucci, gwiazda PSG – Neymar czy liderzy Manchesteru United (Bruno Fernandes) i Manchesteru City (Ruben […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Golański o zwolnieniu trenera: Wyniki były słabe, to także moja wina

Korona Kielce rozstała się z trenerem Dominikiem Nowakiem. Pierwszoligowiec przez moment był nawet liderem zaplecza Ekstraklasy, ale w ostatnich 10 spotkaniach punktował tak źle, że za ten okres Korona znalazłaby się w strefie spadkowej. Podczas konferencji prasowej powody zmiany wyjaśnił Paweł Golański, dyrektor sportowy klubu. Posada trenera Nowaka chwiała się już od dłuższego czasu. Szalę […]
29.11.2021