post
Avatar

Opublikowane 10.06.2021 16:06 przez

redakcja

Chwaliliśmy Dariusza Mioduskiego, że w końcu zatrudnił trenera na stanowisko trenera pierwszej drużyny, bo cóż, taki to prezes i właściciel – nie było to wcześniej oczywiste. Raz trener od kobiet, raz siwy bajerant. Teraz jednak wszystko wyglądało nieźle, Legia zdobyła mistrzostwo, ale skończył się sezon, więc przyszły kolejne wyzwania, czyli europejskie puchary, cholernie niedostępne dla warszawian. Trudno się dziwić, że Czesław Michniewicz ma swoje oczekiwania. Tymczasem Mioduski wydaje się być tym bardzo zaskoczony, zapewne też dlatego, że kolejni szamani oczekiwań nie mieli poza pensją co miesiąc.

Najpierw Michniewicz swoje wątpliwości wyraził w wywiadzie dla Legia.Net. Powiedział: – Trzeba powiedzieć wprost, że sytuacja kadrowa na dziś wygląda bardzo słabo. Jeśli mamy grać na trzech frontach, to kadra musi być szersza, musimy mieć więcej ludzi do gry. W lipcu i sierpniu zagramy 15-16 meczów i tym stanem osobowym, jaki mamy, będzie to trudno pociągnąć.

Na koniec, zapytany o coś optymistycznego, stwierdził, że pogoda jest fajna i ma taka być przez najbliższe dni. Wymowne. Mioduskiego to zirytowało, obaj panowie pogadali w zaciszu gabinetu, natomiast prezes odpowiedział trenerowi w mediach, również w Legia.Net. Nie do końca poważny jest fakt, że prezes z trenerem wbijają sobie szpilki na poziomie jednego portalu (czy nawet gdyby była to liczba mnoga).

W każdym razie Mioduski zaczął swój atak niezwykle efektownie, bo od strzału kulą w płot. Stwierdził: – Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy.

Jest to dość przerażające, że niby Mioduski w końcu zatrudnił trenera, ale z drugiej strony nie do końca ma pojęcie jakiego. Otóż tak się składa, panie Darku, że Michniewicz prowadził już zespół w europejskich pucharach. I nie, nie chodzi o Legię, którą przejął w połowie drogi po Vukoviciu, ale o Zagłębie Lubin 14 lat temu. My rozumiemy, że wówczas Mioduski mógł się nie interesować futbolem, a takie pojęcie jak „Zagłębie Lubin” poznać dopiero kilka sezonów temu, ale chyba po prostu nie wypada opowiadać podobnych głupot w mediach. Raz, że Mioduski wychodzi na człowieka, który nie ma pojęcia o przeszłości zawodowej swojego pracownika (a powinien ją znać przed zatrudnieniem). Dwa, że dyskredytuje tym samym tego pracownika, mówiąc – tego, chłopie, nie robiłeś, to siedź cicho. A robił.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Dalej mamy kolejne perełki: – Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne, że treningi powinny zacząć się miedzy 2 a 4 czerwca, aby mieć 5 tygodni na przygotowania. Trener przesunął jednak termin na 7 czerwca, a na koniec przedłużył jeszcze urlop kilku kluczowym zawodnikom, wiedząc, że kilku innych przebywa na kadrach i nie będą z nami trenowali od początku. To jego decyzje i bierze za nie odpowiedzialność. Ale nie powinien potem być zaskoczony sytuacją, do której sam tymi decyzjami doprowadził.

To jest ciekawe, że Legia przekazuje swojemu trenerowi wytyczne, biorąc pod uwagę to, co się działo u niej przez ostatnie sezony. To znaczy – w pucharach zawsze dostawali w ryj. Czy przyjechał Luksemburg, czy Słowacy, czy ktoś nawet trochę mocniejszy, na końcu i tak nie było fazy grupowej. Dlatego mamy prawo nie ufać tym wytycznym. Więcej – jeśli to takie same wytyczne, jak ostatnio, trzeba je wrzucić do śmieci. Ponadto skoro Mioduski zatrudnił trenera, to ważne słowo, warto byłoby mu zaufać.

Michniewicz zresztą tłumaczył się z różnych terminów na powroty swoich piłkarzy. Mówił: – Artur Boruc będzie odpoczywał nieco dłużej, podobnie jak Filip Mladenović. „Mladen” trenował jeszcze tydzień po sezonie, przygotowywał się do meczu reprezentacji Serbii. Ostatecznie przez uraz kostki nie pojechał na zgrupowanie, ale był siedem dni dłużej w treningu i dlatego będzie miał dłuższy urlop, czas na wyleczenie się. Będzie z nami od poniedziałku. Bartka Kapustkę zatrzymały sprawy osobiste, przyjedzie do nas dopiero w środę. Ernest Muci przyleci dopiero w poniedziałkowe popołudnie. Rafael Lopes będzie lądował dziś o 15. w Warszawie – taki samolot mu najbardziej pasował. Powinien się pojawić na drugim, poniedziałkowym treningu. Jasurbek Yaxshiboyev jest chory, nie ma go z nami. Nie wiadomo czy pojedzie z nami na obóz.

Oczywiście w retoryce Mioduskiego najłatwiej jest wrzucić wszystkich do jednego worka i stwierdzić, że Michniewicz to niestety taki dobry wujek, że pozwolił przykładowemu Mladenoviciowi pojeździć na wielbłądzie w Egipcie, bo przecież pieprzyć treningi.

Niestety Mioduski ma ten problem, że lubi dostrzegać problemy wszędzie, tylko nie u siebie. Mówi tak: – Wszyscy mamy przed sobą jeszcze bardzo ciężką pracę, ale nie mam wątpliwości, że jako klub dostarczamy trenerowi narzędzia i elementy niezbędne do awansu do europejskich pucharów. Drużyna nie została osłabiona, a podstawowej kadrze jest stabilizacja. Oprócz Pawła [Wszołka] nikt nie odszedł. Wzmocniliśmy się na dwóch kluczowych pozycjach, a następne wzmocnienia są w drodze.

Kolejne półprawdy, bo odszedł choćby Gwilia, który wiosną wystąpił w dziesięciu meczach i jasne, częściej z ławki, ale dawał trenerowi komfort wyboru. Szabanow do kontuzji grał w każdym meczu, ponadto nie ma Vesovicia, co w połączeniu z odejściem Wszołka pozostawia Michniewicza bez nikogo na prawym wahadle, gdyż Juranović jest na Euro (i cholera wie, czy po dobrym występie z niego w ogóle wróci, a że nie zdąży na pierwsze mecze to wręcz pewne).

Mioduski jest natomiast dumny, że dopiął dwa transfery i kolejne są w drodze. Fantastycznie, tylko że to ten sam Mioduski mówił w grudniu w Canal +: – Nie możemy czekać do lata, tylko zimą szykować się do pucharów.

No to teraz, z ręką na sercu – czy kadra Legii jest gotowa na puchary? Czy gdyby dzisiaj, 10 czerwca, trzeba było się mierzyć w Europie, uznawalibyśmy skład Legii za odpowiedni, nawet żyjąc w świecie bez Euro, czyli z Pekhartem i Juranoviciem? Oczywiście, że nie, przecież sam Mioduski przyznaje – robimy dalsze transfery. A miało być inaczej. Tymczasem Michniewicz na początku czeka na piłkarzy, których zdaniem Mioduskiego powinien mieć w styczniu. Przecież to absurdalne.

Oczywiście temu też może być winny Michniewicz, bo nie lubił się z takim Wszołkiem. Serio: – Co do Pawła Wszołka, to też żałuję że nie ma go z nami, tym bardziej, że finansowo byliśmy dogadani, ale słowa trenera mnie dziwią, ponieważ jest tajemnicą poliszynela, że o tej decyzji zadecydowały właśnie relacje z trenerem i niepewność wynikająca z ograniczonego zaufania. Jestem przekonany, że w innej sytuacji Paweł byłby nadal w Legii.

Też jesteśmy przekonani, że gdyby Michniewicz zabierał Wszołka na karaoke i pikniki, to ten by został, odrzucając ofertę z Bundesligi.

Ach, niby ta Legia pod wodzą Mioduskiego chciałaby iść w stronę profesjonalizmu, ale wybiera się jak sójka za morze. Oczywiście ktoś ma prawo zgadzać z Mioduskim w jakichś aspektach tej rozmowy, natomiast jednocześnie wszyscy musimy się zgodzić z jednym – ta sytuacja nie jest poważna. Najpierw trener narzeka w mediach, potem prezes narzeka na trenera, również w mediach i jest w tym dość niekompetentny. Nie ma to wiele wspólnego z powagą.

A eliminacje do Ligi Mistrzów za pasem. Wydawało się, że Legia podejdzie do nich w lepszej atmosferze.

OBSTAWIAJ MECZE POLSKI W FUKSIARZ.PL!

Polska awansuje do ćwierćfinału Euro - kurs 3,20

Fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 10.06.2021 16:06 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 87
Subscribe
Powiadom o
guest
87 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vn2m
vn2m
13 dni temu

Miodulski dal idiotyczny wywiad i zrobil wiele glupich rzeczy ale przynajnmiej pod swoim nazwiskiem

a tutaj mamy anonimowego pismaka, ktory stawia mocne tezy, ale ciezko mu sie pod nimi podpisac.

obydwie strony tak samo zenujace.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
13 dni temu
Reply to  vn2m

To jest standard. Bardziej odwazne i przesmiewcze teksty pisze pan “redakcja”.

Maciek O
Maciek O
13 dni temu

A bo później trzeba będzie zaprosić do Kanału Sportowego i będzie kwas. A tak napisze się, że to stażysta pisał.

N.
N. (@n)
13 dni temu
Reply to  vn2m

Trudno, by dał wywiad pod panieńskim nazwiskiem swej żony…

Marlon Komando
Marlon Komando
12 dni temu
Reply to  vn2m

Dokładnie tak. Przyczepili się do tego Mioduskiego jak gówno do okrętu i krzyczą “płyniemy!”.
Czesiu strzela Krzysiowi z ucha a później jakis praktykant napisze comiesięczny pojazd po prezesie Legii i CM i KZ sobie przybija piątkę.
Prawda jest tylko taka, że Mioduski wiele osiągnął a polska piłka to gówno. Chłop mimo tego że trochę po omacku to robi co może. Mistrzostwa zdobywa prawie rok po roku więc to wynik satysfakcjonujący dla kibiców klubu z Łazienkowskiej. Oczekujecie sukcesów w Europie? Proszę was… Kadra na 3 fronty? A komu to kurwa potrzebne.
Ps. Autor popatrz na swoją zapyziała kawalerkę a potem popatrz na samochód Mioduskiego.

lol
lol
12 dni temu
Reply to  vn2m

Powiedział w komentarzu vn2m

tomek
tomek
13 dni temu

Kurde, Mioduski zawsze przed wakacjami się głupi robi czy jak?

Leny
Leny
13 dni temu
Reply to  tomek

głupszy

loko
loko
13 dni temu

Że kogo Mioduski zatrudnił? Trenera? Mowa o tym Włochu, co Czesiowi pokazywał na czym polega taktyka?

Andrzej
Andrzej
13 dni temu
Reply to  loko

Ale Legia właśnie się pozbyła tego Włocha… No bo po co on komu 😉

loko
loko
13 dni temu
Reply to  Andrzej

rok szkolny się skończył to i korepetytor Cześkowi niepotrzebny, teraz już tylko smartfon

Gregorio
Gregorio
13 dni temu
Reply to  loko

no ale Czesiek mówił że chciał żeby włoch został…

loko
loko
13 dni temu
Reply to  Gregorio

no pewnie, że chciał, bo sam poza strategią na autobus w polu karnym, nie ma żadnego innego warsztatu

Gggghh
Gggghh
13 dni temu

Oho, Krzysio się oburzył. Krzychu, powiem tak, ty byś głowę w dupe wsadził kolegom. Jesteś kurwa taka chorągiewka.

Nowy król
Nowy król
13 dni temu
Reply to  Gggghh

I wylizał od środka.
Niech się Michniewicz bierze do roboty, a Mioduski pięknie to wyjaśnił, trener gra cały sezon 13 piłkarzami i dziwi się, że inni odchodzą

cezar
cezar
12 dni temu
Reply to  Nowy król

no dokładnie, Czesio nie daje nikomu z szerszej kadry pograć, ale przecież on potrzebuje 50 graczy. już mnie ten Czesio irytuje. co miesiac musi puścić do mediów jakiegoś bąka.
obawiam się, że po Czesiu w Legii nie będzie polskiego trenera przez 10 lat, bo niby kto, jak niby najbardziej rokujący okazuje się przygłupem, który nie potrafi żyć w symbiozie z klubem, który go karmi a do ogarniecia taktyki potrzebuje 3 ligowego włoskiego speca.

Rere
Rere
12 dni temu
Reply to  cezar

Ty maly biedny debilu. A pojecie kontuzji znasz ,kartki, covid teraz ? Moze wypasc 5 w ciagu tygodnia. To pierwsza osoba z wewnatrz ktora NIE boi sie powiedziec ze prezes nie ogarnia. 4 lata sam prowadzi klub I od tego czasu puchary ogladamy w tv.

tomas
tomas
13 dni temu

oczywiscie za “redakcja” kryje sie Zakolski 🙂

Don Rzason i Roma
Don Rzason i Roma (@don-rzason-i-roma)
13 dni temu

Haha, niby Czesiek z dronami, a i tak jak Burek chce wziąć dłuższy urlop to bierze

dddddddddd
dddddddddd
13 dni temu

jestes Krzysio zalosny, chorągiewko

Klasyczna dziewiątka
Klasyczna dziewiątka
13 dni temu

Droga redakcjo, no niestety ale to było mega słabe ze strony Czesia. Przenosząc to na płaszczyznę zawodową to mam pracownika który trochę przeszarżował w ocenie sytuacji firmy na łamach prasy. Opierdol jak najbardziej zasłużony.

Leny
Leny
13 dni temu

korporacja jako klub piłkarski to nie musi być recepta na sukces

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
13 dni temu

Otóż kurwa nie. Michniewicz dla jednych może być dobrym szkoleniowcem jak na Polskie warunki dla innych nie. Ludzie mają prawo mieć swoje zdanie. Powiedz mi czy ktoś kto uważa się za poważnego będzie milczał przed eliminacjami do europejskich pucharów będzie udawał, że jest super jak klub nie dokonał żadnych wzmocnień? Potem wtopa i co będzie firmował swoim nazwiskiem nieudolność właściciela? Zatrudnił chłopa to niech mu da warunki do pracy odpowiednie. Tylko, że szopen to woli pierdolić takie brednie jak te o wytycznych do trenera… Nóż kurwa mać po takich słowach nikt go nie powinien traktować poważnie już nigdy. Ten gość może i umie zarządzać korporacją, ale klubem nie. Współczuję Legii właściciela.

Mr.Joda
Mr.Joda
12 dni temu

A ktoś zabronił trenerowi korzystać z całej kadry i nakazał grać tylko 13 zawodnikami?
To działa w obie strony.
Jak Czesio posadził na ławie Wszołka, i niechętnie z niego korzystał, to chyba oczywiste, że nie zachęcił go tym do pozostania w Legii.
Na ławce można zawsze siedzieć gdzie indziej a często i za więcej. A i szanse na granie często też lepsze.

Sadam
Sadam
12 dni temu
Reply to  Mr.Joda

Mhm znafco … a jak wpadnie kontuzja albo kartki to będzie grał 8mioma gratki bystrzacho

Baran
Baran
13 dni temu

Ale sorry, czy wy nie widzicie, że Czesław się wygłupił, a wy razem z nim? Sam pozwolił pięciu piłkarzom przylecieć później, do tego jeden jest na Euro, a on się żali, że ich nie ma XD

N.
N. (@n)
13 dni temu
Reply to  Baran

Teraz popatrz, kto odsxedł a kto przyszedł zimą, a do tego dolicz tych którzy odeszli teraz. W sumie mocną ligową drużynę by się uzbierało…

SylwekWawa
SylwekWawa
12 dni temu
Reply to  N.

Kolego N, może popatrz jaką role w ostatnim sezonie pełnili w Legii gracze, którzy odeszli. Tak naprawdę to szkoda Karbowiaka, Vesovicia, który rok nie grał w piłkę i Wszołka, którego Czesław zepchnął do głębokiej rezerwy.

Baran
Baran
13 dni temu

Ale sorry, czy wy nie widzicie, że Czesław się wygłupił, a wy razem z nim? Sam pozwolił pięciu piłkarzom przylecieć później, do tego jeden jest na Euro, a on się żali, że ich nie ma XD

Baran
Baran
13 dni temu

Ale sorry, czy wy nie widzicie, że Czesław się wygłupił, a wy razem z nim? Sam pozwolił pięciu piłkarzom przylecieć później, do tego jeden jest na Euro, a on się żali, że ich nie ma XD

Megazord
Megazord
13 dni temu

Dość szybko zaczeliscie wybielanie Czesia że nadchodzący eurowpierdol to nie jego wina.

N.
N. (@n)
13 dni temu
Reply to  Megazord

Jak tak dalej pójdzie to CM 711 sam bedxie się musiał wystawić na boisko.
Dwa transfery do klubu…Tylko ten Izraelczyk bedxie od 1 lipca, a pierwszy mecz 2 lipca ma być….

Baran
Baran
13 dni temu

Ale sorry, czy wy nie widzicie, że Czesław się wygłupił, a wy razem z nim? Sam pozwolił pięciu piłkarzom przylecieć później, do tego jeden jest na Euro, a on się żali, że ich nie ma XD

Baran
Baran
13 dni temu

Ale sorry, czy wy nie widzicie, że Czesław się wygłupił, a wy razem z nim? Sam pozwolił pięciu piłkarzom przylecieć później, do tego jeden jest na Euro, a on się żali, że ich nie ma XD

Baran
Baran
13 dni temu

Ale sorry, czy wy nie widzicie, że Czesław się wygłupił, a wy razem z nim? Sam pozwolił pięciu piłkarzom przylecieć później, do tego jeden jest na Euro, a on się żali, że ich nie ma XD

tolep
tolep (@tolep)
13 dni temu

Czyli że szykowany jest na następcę Sousy za kilka tygodni?

Pdg
Pdg
13 dni temu

Wszystko wporzo, ale akurat z lekkim konfliktem Wszołka z Michniewiczem to raczej prawda. Od momentu kiedy Wszołek rzucał się po zmianie stracił zaufanie.

Borg
Borg (@borg)
13 dni temu

14 lat temu…czternaście lat temu. Pracownik robił coś, raz, 14 lat temu. Według mnie po takim czasie należy go traktować jakby startował od zera.

Adam
Adam
13 dni temu
Reply to  Borg

Zwłaszcza, że to były dwa przegrane mecze, jedna runda i do widzenia. Mioduski mógłby spokojnie dodać, że Michniewicz nigdy nie przygotował drużyny do przejścia jednej rundy i byłoby zgodnie z faktami.

Krzychu
Krzychu
13 dni temu
Reply to  Borg

Jeszcze był Terek Grozny 2005, ale redaktor tak samo zjebany jak jego ofiara

jeremy
jeremy
13 dni temu
Reply to  Krzychu

i chyba puchar lata z Lens

Krzychu
Krzychu
13 dni temu
Reply to  jeremy

O intertoto to Darek i redaktor nie słyszeli, ale Terek to Puchar UEFA, i to od 2 rundy, czyli tam gdzie dla większości naszych klubow to za wysokie progi

Rix79
Rix79
13 dni temu

Kim jest 711-on nie powinien pracować w żadnym klubie….Ponadto jako kibic ZL pamiętam jak fantastycznie przygotował w eliminacjach LM( Steua Bukareszt)mój klub, więc Czesiu zamilcz….

Pietrucha
Pietrucha
13 dni temu
Reply to  Rix79

Akurat wtedy to Lubin coś pograł ze Steuą, więc może tak źle ogólnie słabego Zagłębia nie przygotował. Inną sprawą jest kwestia odpowiedzialności za korupcję, ale cóż, konfitura ma się dobrze.

Ten Teges
Ten Teges (@ten-teges)
13 dni temu

Mioduski miał w dwóch kwestiach słuszność: po pierwsze to takie napierdalanki to się uprawia w gabinetach, a nie mediach. Po wtóre: w tym klubie nie ma miejsca na dupochrony i szukanie usprawiedliwień na wypadek ew. wtopy, co ewidentnie próbował robić Michniewicz. Morale drużyny na tym cierpi, psuje to atmosferę oraz z pewnością nie pomaga w transferach. Ogólnie wypowiedź Prezesa z sensem, ale niepotrzebna.

Ams
Ams
13 dni temu
Reply to  Ten Teges

Ale my na prawdę nie mamy kim grać, na dodatek oddajemy młodych gdzie popadnie. Pudel to jeden, wielki sabotażysta.

Marcin
Marcin
13 dni temu

Szykuje się niespodzianka i zwolnienie niestety Czesiu chce piłkarzy do grania a to jest kary godne

Gonzo
Gonzo
13 dni temu

Michniewicz nie powinien narzekać, bo w ostatnich latach żaden trener mistrzów Polski nie miał takiego komfortu, że praktycznie nie było osłabień – z grających odszedł wypożyczony Szabanow, Wszołek który i tak grał w kratkę i rezerwowy Gwilia. Trzon drużyny pozostał nienaruszony plus doszło już dwóch, a z pozostałych którzy odeszli Michniewicz i tak nie korzystał (co też mogło się przyczynić do tego że tak ochoczo poodchodzili). Trzeba się zabrać do roboty, a nie wypłakiwać żale w mediach.

N.
N. (@n)
13 dni temu
Reply to  Gonzo

A zimą kto odszedł a kto przyszedł?
Stolarski, Antolic, Kante, Karbownik, teraz Wszołek, Lewczuk.
Naprawdę ta kadra wyglada na mocniejszą niż rok temu?
Nie widział Mioduski tabeli i wyniku koncowego Lecha?

Rere
Rere
12 dni temu
Reply to  Gonzo

A skad wiesz ze nikt nie odejdzie? Okienko juz zamkniete?

Jerzy Bordziłowski
Jerzy Bordziłowski
13 dni temu

Tisze jediesz dalsze budiesz, towarzyszu Mioduski

Luk
Luk
13 dni temu

Ogólnie to takie pierdolenie obu panów i najgłupsze z tego wszystkiego jest to, że po co w takim razie wyczyścili kadrę skoro nie mieli na już poprzyklepywanych nowych ludzi. Taki gvila,Lewczuk,Rocha,vesovic jacy byli to byli, ale byli.I w tym układzie i Czesiek i szopen mają racje po części , że grać teraz, a nawet trenować nie na kim, a dwa po co treneiro pierdoli o tym jak i tak o tym wiadomo i zamęt robi . Nie ma co podbój pucharów na całego, no ale w sumie Czesio i tak gral 13-14 ludźmi więc lament z jego strony też do końca nie halo

Mario
Mario
13 dni temu

Skończy się tak, że Legia w pucharach dostanie w ryj i tyle. Plus jest taki, że do tych nowych rozgrywek łatwiej wejść.

Leny
Leny
13 dni temu

z tym “trenerem od kobiet” to nie na czasie trochę

jeremy
jeremy
13 dni temu
Reply to  Leny

po “trenerze od kobiet” też się zachwycali w Weszło, że wreszcie Legia ma trenera. pamiętam dokładnie jak chwalili Ryśka!!

Leny
Leny
13 dni temu

z tym “trenerem od kobiet” to niepoprawnie trochę

AmberMozart
AmberMozart
13 dni temu

doświadczenie sprzed 14 lat na pewno zaprocentuje. potencjalni rywale już drżą

Juri
Juri
13 dni temu

Mioduski miał pełne prawo opierdolić Michniewicza. grubas zamiast wziąć się do roboty to pierdoli coś o pogodzie, sieje defetyzm, narzeka. ale widzę że pismak tak samo przygotowany jak Mioduski. otóż gruby Czesio grał jeszcze jako trener w pucharach przeciw Terekowi Grozny.

Zboczeniec
Zboczeniec
13 dni temu
Reply to  Juri

I w Zagłębiu Lubin – przeciwnik Steaua.

kaloryfer
kaloryfer
13 dni temu

Spokojnie za pare lat to Wisla bedzie nas reprezentowac w pucharach. Bajzel coraz mniejszy, dlugi juz mniejsze niz u beznapletkowcow z Kaluzy, nawet w Legii bajzel na kolkach.

Rufjan
Rufjan
12 dni temu
Reply to  kaloryfer

ej, ale z 2 ligi do pucharów to tylko przez PP sie da 🙁

Rademenes
Rademenes
13 dni temu

Dariuszu…
Wypierdalaj

Artur Fortuna zwany farciarzem2
Artur Fortuna zwany farciarzem2
13 dni temu

chuj z 7egłą tylko srakowia!

Zboczeniec
Zboczeniec
13 dni temu

Mioduski to idealny pracownik korpo – jak cię złapią za rękę to mów, że to nie twoja ręka. Gorzej, że gość jest prezesem największego klubu w Polsce i zrzuca z siebie odpowiedzialność po raz kolejny za błędy, które wyglądają na prowadzące do kolejnej kompromitacji.
Wszyscy broniący Mioduskiego niech porównają, jakie sukcesy na arenie międzynarodowej osiągnęła Legia za czasów kudłatego Dareczka i Leśnodorskiego.

Artur Fortuna zwany farciarzem2
Artur Fortuna zwany farciarzem2
13 dni temu

Cracovia pierdoli 7egłą z całych sił!

Rafal
Rafal
13 dni temu

No akurat tutaj Czesio się zagalopował i dostał zjebke.

Co ta za teksty w prasie i słowa o tym, że już szuka usprawiedliwienia na przyszłość jest żałosne.

Dareczek mógł się tak nie otwierać do pismaka, a jedynie powiedzieć, że sprawa załatwiona zapytajcie Czesia czy dalej mu coś nie pasuje.

Niestety wyszło na to, że jeden i drugi mają za długie języki.

Rere
Rere
13 dni temu

Mioduski !co ? Ty kurwo
Mam nadzieje ze juz niedlugo to uslyszysz ty pierdolony amatorze

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
13 dni temu

Ale o co chodzi? Czesio wprowadza ferment, bo gra na zwolnienie Sousy i szybki skok na fotel selekcjonera, jak dobrze pójdzie i trochę mocniej powkurwia Szopena, to wyleci z Legii jeszcze w sierpniu (kiedy Legia wyleci z pucharów) i będzie wolny niczym panna na wydaniu.

N.
N. (@n)
13 dni temu

Mioduski innowacyjnie drużynę na puchary zbuduje po odpadnieciu z pucharów, po czym zwolni trenera, gdyż dostrzegał jego braki od kilku miesiecy po uprzednim przedłużeniu z nim kontraktu.
Po czym udzieli kilku wywiadowo wizji, planie dlugofalowym i ludziach od poprzednika rzucajacych mu kłody pod nogi.

gaweł poczuł
gaweł poczuł
13 dni temu

Jedyną dobrą decyzją jaką Mioduski zrobił w Legii to wyjebanie tego starego debila Hadaja

Andi
Andi
13 dni temu

Eh, w Legii jak co roku cyrk z coraz to nowymi pajacami.

Rere
Rere
13 dni temu

Chuj Ci do dupy ,mioduski chuj ci do mordy , ty zaszczany price wypierdalaj z ta swoje filozofia. 4 lata kutasie sam prowadzisz klub I od 4 lat nie gramy w pucharach ,wypierdalaj kurwo jebana

007
007
13 dni temu

Coś mi się wydaje że Czesław właśnie uświadomił sobie z jakim betonem przychodzi mu walczyć. Nie jestem w stanie tego ogarnąć że te wszystkie brednie mówi prezes klubu który tego samego szkoleniowca wybrał i zakontraktował a teraz jeszcze przed celem przedyskutowanym w gabinetach przed sezonem (puchary) najeżdza na niego że ma trenować a nie gadać. Ja się pytam kogo? Dzieciaki z CLJ ? Co to jest przedszkole? Jak mawiał Czerczesow, podobnie było z Magierą. Obecnie sytuacja wygląda tak samo poważnie jak w klubie A-klasy a nie mistrzu Polski gdzie wszystko łącznie z transferami stoi na głowie. Panie prezesie taką stabilną masz Pan kadrę jak słowa Pekharta i Mladenovicia. Oni w sumie kochają ten klub ale jak oferta się trafi to już będą spakowani czekać.

widzialwie
widzialwie
13 dni temu

Standardowo, nie trzeba tego czytać, żeby wiedzieć, że weszło będzie naśmiewać się z p. Mioduskiego. Dla nich Bogiem był przecież wielki Leśnodorski, który ograbił swój kochany klub ma 20 baniek 🙂

tytus
tytus
12 dni temu

po raz kolejny Michniewicz jest wybielany na weszlo. Tak jak Mioduski, mialbym w dupie ze Zaglebie za Czesia gralo w pucharach. Ma znac na pamiec jego cv? Ze Zaglebie przegralo z jakim slowenskim czy kazachskim zespolem?
Uwazam konkretne odpowiedzi presidente za uzasadnione- krew by mnie zalala gdyby trener tak narzekal na lamach prasy. Takie akcje psuja wizerunek klubu- wnioskujac po wypowiedziach CM Legia jest semi pro. Niech wezmie sobie wsparcie od najlepszych chlopakow z juniorow, niech potestuje najlepszych zawodnikow 1 ligi- bedzie mial cyfry.
Pamietajmy tez o 711. Jesli to prawda z tymi telefonami, to ten czlowiek powinien miec bana na prace w pilce.

rajo
rajo
12 dni temu

nie żebym Mioduskiego bronił, ale tym razem to on ma rację. Owo legendarne przygotowanie Zagłębia w 2007 roku to 1:1 i 0:0 z Dynamem Mińsk, czyli tradycyjny eurowpierdol w rundzie wstępnej w połowie lipca. Grali wtedy jeszcze Iwański czy Arboleda, a więc to prehistoria. Taki występ to raczej bym schował w trenerskim CV gdzieś na koniec. A w ogóle podskoki pracownika do pracodawcy to zwykle kończą się tak samo. Rozmową gołej dupy z batem

SylwekWawa
SylwekWawa
12 dni temu

Obydwa wywiady, ten Michniewicza i ten Mioduskiego, zupełnie niepotrzebne. Mogli to załatwić w ciszy gabinetów. Jeżeli już doszło do publicznego prania brudów, to częściowo rację mają obaj adwersarze. Trener chce mieć pełną kadrę już na początku przygotowań. Pełna zgoda. Tylko trzeba brać pod uwagę finansowe możliwości klubu i warunki na rynku transferowym. Mioduski też w wielu aspektach ma rację. Doświadczenie Czesława w pucharach jest mizerne. W drugiej części sezonu Czesław praktycznie nie korzystał z rezerwowych. Właściwie odstawił Wszołka na boczny tor. Vesovicia wpuścił na boisko dopiero w ostatnim meczu. Dlaczego ten chłopak przesiedział na ławce kilka ostatnich meczów? Generalnie Czesław w większym wymiarze korzystał z 13, 14 zawodników. O szansie dla młodych nawet nie wspomnę.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
12 dni temu

JA PIER.DOLL.E wysmażyć tyle tekstu o KOMPLETNIE NICZYM!!!???

REDAKCJA RZĄDZI!

Acardo
Acardo
12 dni temu

Ale z Was są ameby – kudłaty jest może ostatnią osobą, którą brałbym w obronę (no może oprócz judasza) ale gołym okiem widać, że tekst jest jednostronny – pisany pod dyktando Czesio 711.
Czesio 711 konsekwentnie wyklucza zawodników z druzyny – w ciągu ostatnich dwóch okienek odeszło ponad 10 zawodników nadajcych się do gry w piewrszym skałdzie – wielu z nich wprost bije w Czesio 711 jako człowieka, który – bardzo delikatnie ujmując – nie komunikuje się z zawodnikami i zespołem. Stracili w ten sposób kilku zawodników z Wszołkiem i Vesoviciem na czele, a pewnie to co Rusyn i Szabanov mówili też nie jest daleko od prawdy.
Teraz stracili mlodego Mosóra, który też nie dostawał minut i nie miał żadnych perspektyw na granie.

TomGruz
TomGruz
12 dni temu

A czy poważne jest wysyłanie wypowiedzenia przez SMS albo na Messengerze?

Przem37
Przem37
12 dni temu

Rozumiem, że “przygodę Pucharu UEFA”, 2004/2005 zaprzyjaźnionemu trenerowi wypominać nie wypada. Oby nie przełożył tych doświadczeń, bo będzie krucho. Jeżeli chodzi o Zagłębie, to na serio doświadczeniem ma być 2 razy w cymbał od Steaua Bukareszt?
Poważnie, no to niestety panowie to wy trafiliście kulą w płot, tak jak nie lubię Miodusiego i jego wypowiedzi, tak uważam, ze to on ma rację. Chyba, że za doświadczenie pucharowe uznacie 4 razy w cymbał i bilans bramkowy 1-5.

Fidel
Fidel
12 dni temu
Reply to  Przem37

W zasadzie to Weszło ma rację, Mioduski powinien podkreślić, że Czesio ma doświadczenie w odpadaniu z preeliminacji do repasaży które to jest niezwykle cenne w przypadku prowadzenia polskich klubów walczących o puchary.

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021