Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

Opublikowane 19.09.2021 11:31 przez

Damian Smyk

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który robi furorę w Legii Warszawa.

Mówi się, że niektórzy są skazani na sport ze względu na środowisko, w którym się wychowali. Nawrocki może na sport nie był skazany, ale dorastał w rodzinie, która rozumiała z czym wiąże się życie sportowca. Jego mama w młodości biegała na 400 metrów. Tata kochał futbol, miał oko do piłkarzy, a dzisiaj współpracuje z drużyną U11.

Jego rodzice to Polacy, którzy wyemigrowali do Niemiec. Maik już urodził się poza Polską, ale w domu mówi się głównie po polsku. Był wychowywany dwujęzycznie – już za dzieciaka znał polski oraz niemiecki. Problem w tym, że… po prostu mało mówił i niektórzy myśleli, że jako dziecko polskich emigrantów nie uczy się języka niemieckiego.

Trener zespołu U8 Werderu po roku gry Maika w drużynie poprosił jego mamę o rozmowę. – Wie pani… Nie chcę być zbyt ostry, ale żyjemy w Niemczech, pracujemy w Niemczech, chłopak gra w niemieckim zespole. Dobrze by było, gdyby nauczył się niemieckiego, bo póki co nie odezwał się jeszcze ani słowem – powiedział.

Ale Maik mówi i rozumie po niemiecku – odpowiedziała zdzwiona mama Maika.

Naprawdę? – trener był w szoku. Okazało się, że przez blisko rok i trenerzy, i koledzy z zespołu nie usłyszeli słowa od Maika. Nikt go nie zmuszał, to nie mówił. A gdyby zapytali, to by powiedział.

Maik to naprawdę dobrze wychowany, skromny chłopak. Nie miałem z nim choćby pół problemu – mówi Bartłomiej Zalewski, który pracował z Nawrockim w reprezentacji U15, U16 i U17: – Ale gdybym miał mu płacić 10 euro za każde wypowiedziane słowo… no, to na pewno bym nie zbankrutował.

Jak się go o coś zapyta, to grzecznie odpowie. Ale żeby tak sam wyszedł, zagaił, zaczepił, to nie. Natomiast to nie tak, że on jest jakimś odludkiem. Mam wrażenie, że po prostu jest już taki trochę zamknięty w sobie i nie lubi robić wokół siebie zamieszania – opowiada Piotr Tworek, który pracował z Nawrockim w Warcie.

Na pewno nie jest to chłopiec, który wchodzi po wygranych na stół i intonuje przyśpiewki. Ale jakoś nie było to dla mnie najważniejsze. Grupa go lubiła, to mądry i bystry człowiek. Tylko trochę wycofany – dopowiada Dariusz Gęsior, trener Nawrockiego w reprezentacji U19.

Maik Nawrocki – sylwetka obrońcy Legii Warszawa

Wielu zawodników mówi „dla mnie liczy się tylko piłka, ona jest na pierwszym miejscu”. Przyjmują taką pozę w wywiadach. Ale dla Maika futbol naprawdę jest najważniejszy. Widać po nim, że choć jest jeszcze młody, to pielęgnuje w sobie taką dziecięca miłość do futbolu. Jest profesjonalistą, ale cieszy się tym, że uprawia piłkę nożną zawodowo – mówi Zalewski.

Dowodem na to może być szafa, która mieści się w rodzinnym domu Nawrockich. Maik odkłada do niej wszystkie buty piłkarskie, w których grał odkąd ukończył dziesięć lat. Niektóre są już popsute, przetarte, nawet popękane. Ale do każdych podchodzi jak do pamiątki, mają dla niego sentymentalną wartość. Są takie, w których grał w młodzikach Werderu, ale i takie, w których debiutował w reprezentacji Polski.

A do zespołu biało-czerwonych trafił dzięki skautingowi PZPN-u. Związek ma swoich ludzi w terenie – w Niemczech czy Anglii, którzy sprawdzają korzenie młodych zawodników. U naszych zachodnich sąsiadów co roku w konsulacie odbywa się spotkanie z zawodnikami i ich rodzicami. Z Polakami, którzy wyjechali do Niemiec i tak się osiedli. Ale też z rodzinami polsko-niemieckimi. Czy po prostu z potomkami Polaków, którzy wciąż czują się związani z naszym krajem. Dziesięcioletni piłkarze zapraszani są na takie spotkania, ich rodzice rejestrują się na stronie Polskaut.pl, wypełniają formularz, a PZPN ma ich już na oku.

Maika poznaliśmy właśnie w ten sposób. Mamy swoich ludzi w terenie, którzy widzieli, że gra w Werderze Brema. Później śledziliśmy jego rozwój właściwie przez wszystkie kolejne lata. Jako czternastolatek był na konsultacjach, został powołany do kadry. Z perspektywy samego Maika, jak i jego rodziców, była jasna deklaracja, że chce grać wyłącznie dla Polski – wspomina Maciej Chorążyk, który kieruje działem skautów PZPN.

Poznałem go, gdy miał czternaście lat. Trafił do kadry do lat 15. Czy już wtedy rzucał się w oczy? Ujmę to tak: jeśli nie widzielibyśmy w nim potencjału, to nie trafiłby do reprezentacji Polski. Ale miał cechy, które świadczyły o tym, że może grać na dobrym poziomie. Przede wszystkim rzucało się w oczy to, jak dobrze był przygotowany do uprawiania piłki nożnej. Silny, dobry motorycznie, odważny w grze, swobodnie czuł się z piłką przy nodze. Fundamenty miał opanowane – opowiada Zalewski.

Maik Nawrocki, czyli „trenerze, co za koń!”

Kilka lat później Nawrocki trafił na wypożyczenie do Warty Poznań. Po jednym z pierwszych treningów Piotr Tworek pyta Adama Zrelaka o to, jak mu się grało na młodziaka. A Zrelak to bodaj najsilniejszy piłkarz w Warcie, w dodatku jest mocną zadziorą, lubi grać w kontakcie. – Kurwa, trenerze, ale koń! – dziwi się Zrelak. Bo Nawrocki, choć wygląda na szczupłego, to ma krzepę.

Na kadrach młodzieżowych robiliśmy zawsze takie podstawowe pomiary fizyczne. Sprawdzaliśmy między innymi procent tkanki tłuszczowej w organizmie. Maik miał ją na tak niskim poziomie, że myśleliśmy, że nam się coś stało z urządzeniem do pomiarów – śmieje się Zalewski.

To taka „żyła”. Może nie wygląda tak na pierwszy rzut oka, ale on jest bardzo silny. Ja zawsze mówię, że „masa nie gra”, a to u Maika się sprawdza. Silny jest, nie ma co ukrywać. Dlatego tak dobrze wygląda w pojedynkach – recenzuje go Gęsior.

Prawda. Jeśli chodzi o pojedynki, grę w zwarciu, pójście na wyprzedzenie, to Nawrocki tutaj zawsze się wyróżniał  – dodaje Zalewski.

Tworek: – To rzucało się w oczy od pierwszego treningu. Mieć wzrost to jedno, ale wykorzystać te warunki fizyczne, to druga sprawa. A Maik to potrafił. Bardzo podobało mi się to, jak grał blisko rywala. Potrafił wywalczyć sobie pozycję, przepchnąć się, przestawić przeciwnika. Dobrze grał na wyprzedzenie.

Gęsior: – To w sumie dość ciekawe połączenie. W szatni był dość skryty, raczej nie mówił, gdy się go nie spytało. Ale na boisku przemawiał umiejętnościami. Chociaż jeśli chodzi o komunikację w trakcie gry, to tutaj też raczej był cichy. Zawsze w zespołach szukam kogoś, kto będzie podpowiadał, krzyczał, instruował, dowodził. W duecie stoperów w kadrze U19 kimś takim raczej był Kuba Kiwior, a nie Maik.

W Warcie się na nim nie poznali?

Skoro każdy go chwali i każdy dostrzega, że był w nim potencjał, to dlaczego wiosną w Warcie Poznań zagrał tylko trzy mecze? Czyżby w Warcie się na nim nie poznali? Pytamy trenera Tworka.

Oczywiście, z boku może tak to wygląda, że „Tworek się nie poznał, a teraz go chwali”. Ale myślę, że warto nakreślić całe tło… – zaczyna.

Nawrocki trafił do Warty w ostatnim dniu okna transferowego. Warta szukała stopera na pół roku, który zabezpieczy tyły. W kadrze zespołu byli Robert Ivanov, Aleks Ławniczak i Bartosz Kieliba. Kieliba w meczu z Zagłębiem Lubin doznał urazu, więc Nawrocki stał się trzecim stoperem w hierarchii Warty.

ROBERT IVANOV I SZTUKA PRZYSPOSOBIENIA SIĘ DO EKSTRAKLASY

Byliśmy już po sparingach, ustaliliśmy duet Ivanov-Ławniczak, który był zgrany po zimie. Obaj mieli z nami podpisane długie umowy. Poza tym… grali po prostu dobrze. Proszę sobie zobaczyć ile czystych kont zaliczyliśmy grając w nimi w defensywie. Z nimi przegraliśmy tylko z Rakowem i Legią Warszawa, czyli najlepszymi drużynami poprzedniego sezonu. No i z Lechem. „Iwan” zapracował na powołanie na Euro 2020 do fińskiej kadry. Tutaj w ogóle nie było dyskusji, że on musi grać, bo wyglądał bardzo dobrze – wyjaśnia szkoleniowiec Warty.

Nawrocki mógł zatem wskoczyć na Ławniczaka, ale ten wiosną też grał dobrze. Umiejętnościami byli wówczas na zbliżonym poziomie. – Ale Aleks miał z nami podpisany kontrakt, z kolei Maik był wypożyczony do końca sezonu bez opcji wykupu. Poza tym…. Dobrze nam szło wiosną, zaczynaliśmy od walki o utrzymanie, a skończyliśmy zamieszani w walkę o europejskie puchary. Skoro było tak dobrze, to nie było sensu w tym, bym dokonywał rotacji na środku obrony. Wiosną zagraliśmy na zero z tyłu z Zagłębiem, Piastem, Wisłą Płock, Podbeskidzie, Stalą, Wisłą Kraków, Jagiellonią… – wymienia Tworek.

Ale byłem bardzo zadowolony z tego, co Maik pokazywał na treningach. Wkomponował się w grupę, bardzo rzetelnie pracował, nie marudził na to, że nie gra. Wiedzieliśmy doskonale, że sporo potrafi. Spałem spokojnie, bo wiedziałem, że gdyby Aleks czy Robert doznali urazu, to Maik byłby gotowy i wniósłby odpowiednią jakość. Dostał trzy szanse: z Pogonią, gdzie zagrał dobrze. Ze Śląskiem, ale to nie był jego dobry mecz. I na koniec sezonu z Cracovią, gdy wypadł znakomicie. Bardzo chcieliśmy, by został z nami na dłużej – mówi trener rewelacji poprzedniego sezonu. Problem w tym, że Warta nie miała szans podczas letniego okna transferowego. – Mieliśmy 1% szans na to, że Maik do nas trafi. Próbowaliśmy swoich sił. Robert Graf pojechał do Niemiec na rozmowy z Werderem i Maikiem. Ale widzieliśmy, że na planszy są silniejsze pionki.

Do gry weszła bowiem nie tylko Legia Warszawa, ale i Raków Częstochowa. O Nawrockiego pytała też Wisła Płock. Do Bremy pojechał sam Michał Świerczewski, właściciel Rakowa. Oba te kluby były bardzo zdeterminowane, by ściągnąć Nawrockiego. Ostatecznie udało się Legii.

I cieszę się, że dzisiaj Maik gra tak dobrze. Czy się spodziewałem, że będzie to tak dobrze wyglądało? To dobry piłkarz, wiedzieliśmy to. Może dzisiaj dostaje nagrodę za to, że przez pół roku u nas z uwagi na te wszystkie okoliczności nie grał za dużo? Trzymam za niego kciuki, to dobry piłkarz i bardzo dobry człowiek – zapewnia Tworek.

Maik Nawrocki – odkrycie lata w Ekstraklasie

Dalsza historia Maika Nawrockiego dzieje się już na naszych oczach w Legii Warszawa. Od razu wskoczył do składu mistrzów Polski. Świetnie wygląda zwłaszcza w europejskich pucharach – był jednym z bohaterów meczu ze Slavią Praga, gdy popisał się dwiema asystami. Zwłaszcza przy pierwszym golu popisał się znakomitym podaniem do Emreliego.

Bardzo dobrze wprowadza piłkę przez dwie linię obrony rywala. To na pewno go wyróżnia – mówi Zalewski.

Nie gra na alibi. Dużo widzi, jest dobrze przygotowany technicznie, więc nie jestem zszokowany tym, że w Legii też się tym odznacza – potwierdza Gęsior.

Dariusz Mioduski w wywiadzie dla TVP Sport stwierdził wprost, że choć Nawrocki jest do Warszawy tylko wypożyczony, to on traktuje go już jako piłkarza Legii. Wygląda na to, że klub jest gotowy na to, by wyłożyć na niego lata kwotę wykupu. Mówi się o kwocie ponad miliona euro, nawet około 1,5 mln euro.

Po meczu ze Spartakiem Moskwa został wybrany do jedenastki kolejki Ligi Europy. Kwestią czasu jest debiut w reprezentacji młodzieżowej biało-czerwonych. A już nieśmiało przebąkuje się o tym, że na celownik powinien go wziąć Paulo Sousa. Jeśli tak dalej będzie rozwijała się jego kariera, to w tej szafce na pamiątkowe buty w Bremie wkrótce trzeba będzie zamontować dodatkową półkę.

Legia Warszawa – Górnik Łęczna: typy, kursy

Damian Smyk: Jeśli nie z Górnikiem Łęczna u siebie, to kiedy zapunktować ma Legia? Stawiam na to, że legioniści dzisiaj nie tylko wygrają, ale i wygrają wysoko. W Fuksiarz.pl celowałbym w kurs na powyżej 2,5 gola Legii po kursie 2.50.

Jan Mazurek: Tak, to już najwyższa pora, żeby Legia odbijała się w lidze. Mistrz Polski jest naładowany wygraną ze Spartakiem Moskwa. Myślę, że wygra obie połowy z Górnikiem Łęczna po kursie 2.90 na Fuksiarz.pl.

Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Ekstraklasa
18.01.2022

Aschraf El Mahdioui odejdzie z Wisły? „Wpłynęła konkretna oferta”

Wisła Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie uczestniczy w nim lider zespołu, Aschraf El Mahdioui. Holenderski pomocnik przechodził COVID-19, ale jak się okazuje w tle jest także historia transferowa z jego udziałem. Potwierdził to trener Adrian Gula. – Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z […]
18.01.2022
Ekstraklasa
17.01.2022

Deian Sorescu i Raków – znów są problemy. „Nadal rozmawiamy”

A więc stało się – Deian Sorescu wkrótce ma zostać piłkarzem Rakowa Częstochowa. Po długich negocjacjach i wymianie ofert polski klub przedstawił Rumunom ostateczną propozycję rozliczenia transferu. Z tego co słyszymy władze Dinama Bukareszt są z niej zadowolone. – Szczerze wierzę, że warunki zostaną zaakceptowane i Deian zostanie piłkarzem Rakowa – mówi nam Cristian Cernodolea, który pilotuje […]
17.01.2022
Ekstraklasa
16.01.2022

Zagłębie sprząta w obronie. Koniec z komedią?

Jeśli ktoś w ostatnim czasie miał ochotę na dobrą komedię, niekoniecznie musiał szukać klasyków z Jimem Carreyem czy innym gwiazdorem światowego kina. Wystarczyło włączyć mecz Zagłębia Lubin, które choć jest klubem piłkarskim, postanowiło zebrać w swoim składzie kilku komediantów. I bawić, zamiast wygrywać. Środkowi obrońcy z Lubina – no, to był potencjał na konkurencję dla […]
16.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Klub z Championship oskarża Derby o niepowodzenia. I żąda dużego odszkodowania

Czym jest niedopowiedzenie? Ot, taki piłkarski przykład: życie kibica Derby County nie jest usłane różami. Do The Rams należy nie tylko najgorszy wynik punktowy w historii Premier League, ale też coraz dłuższa lista kłopotów finansowych. Klub wisi nad granicą bankructwa, niebawem może spaść z Championship. Co więcej, nie może liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową.  Kluby […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Prasówka
19.01.2022

PRASA. Mroczek: Niech dadzą 10 milionów za Grosickiego, wtedy się zastanowimy

Jarosław Mroczek krótko ucina spekulacje o odejściu Kamila Grosickiego do Lorient. Czy dziś poznamy nowego selekcjonera? Według Sportu – może, według Przeglądu Sportowego – nie. Co poza tym dziś w prasie? Wywiad z Karlstroemem, pat w sprawie Emrelego i piąty stoper w Piaście Gliwice. „SPORT” Dziś decyzja w sprawie Nawałki? Być może. PZPN rozważa też […]
19.01.2022
Weszło
18.01.2022

PRASA. Kto asystentem Nawałki – następca selekcjonera? A może Piszczek?

Kto powinien być asystentem Nawałki – potencjalny następca w kadrze czy Łukasz Piszczek? O tym dziś sporo w prasie sportowej. Poza tym rozmowy z Michałem Pazdanem, Jarosławem Skrobaczem, Jakubem Bokiejem oraz piłkarzem-strażakiem, który uratował dwójkę małych dzieci. „SPORT” Z Górnikiem Zabrze do Belek nie polecieli Bainović i Tosevski. A ponadto kontuzjowani Sobczyk i Wojtuszek. Do […]
18.01.2022
Weszło
17.01.2022

Wreszcie doceniony. Lewandowski piłkarzem roku FIFA The Best

Robert Lewandowski wreszcie został należycie doceniony. Skoro Polak nie został uhonorowany Złotą Piłką przez France Football i jej szanowne jury z całego świata, to chociaż od FIFA snajper Bayernu otrzymał zasłużoną nagrodę dla najlepszego piłkarza roku na gali FIFA The Best. Lewandowski do złotego andruta może dołożyć nagrodę, która już znacznie lepiej prezentuje się na […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Żurkowski z coraz mocniejszą pozycją w Serie A. Czy to moment na kadrę?

Przez pierwsze pół roku we Włoszech zwiedzał ławki rezerwowych i trybuny Serie A. Przez następne półtora roku ustabilizował swoją pozycję w czołowej drużynie Serie B. Awansował do włoskiej ekstraklasy. A jesienią Szymon Żurkowski stał się pierwszoplanową postacią średniaka Serie A. Być może spodziewaliśmy się, że 24-latek szybciej przyzwyczai się do włoskiej futbolu, ale wygląda na […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

PRASA. Nawałka do końca roku. Będzie zarabiał 200 tysięcy miesięcznie

Nawałka bliski objęcia posady selekcjonera – kontrakt do końca roku, 200 tysięcy miesięcznie. Rozmowy z Janem Urbanem i Tomaszem Kaczmarkiem. Lech się nie zatrzymuje, Legia liczy na Josue. Co tam ciekawego w poniedziałkowej prasie? „SPORT” Rozmowa z Janem Urbanem. O kwestiach transferowych w Górniku, kontrakcie samego Urbana i o tym, czy był kontakt z Cezarym […]
17.01.2022
Liczba komentarzy: 50
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sir Siekier
Sir Siekier(@sir-siekier)
4 miesięcy temu

Gdzie ci mlodzi polacy!!!?

Winko
Winko
4 miesięcy temu
Reply to  Sir Siekier

Spytaj w poległej i Cracovii. Maik to czysty przypadek. Każdy taki klubik marnuje naszych.Legła zrezygnowała z Lewego,Walukiewicza,Warchoła i innych…o Rosolku nie wspomnę,bo wola piłkarskie kaleki kopiacr po czole a strefa spadkową to żaden przypadek,bo to ich poziom

Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
4 miesięcy temu
Reply to  Winko

Pierwsze miejsce w grupie LE. A teraz ssij jaja pojebie

Chłopak do wzięcia
Chłopak do wzięcia
4 miesięcy temu

Lech też przeszedł jak burza eliminacje i był duma Polski a jak skończył. To samo czeka przecwelony klubik

Spock
Spock(@spock)
4 miesięcy temu

Przykro mi, że tak mówisz o Lechu. Rozumiem, że w tej Lidze Europy tak go przecwelili?

okonski
okonski
4 miesięcy temu
Reply to  Winko

winko?, max co można wywnioskować po tym wysrywie to bardzo rzadki kał po penetracji w kulejorza, ssij okońskiemu lub ten chlor tobie, rowomlaskaczu łykający

zdobędziecie majstra na 17 lecie jak świnia niebo, szybciej cie dyrygent wyhendoży, a potem tata z kolei poprawi z kulegami za bejmy, także jak by nie było żałuj że to co cie wysrało nie mogło spuścić w kiblu lub nie zajebało kamieniem i jebnęło do studzienkikanalizacyjnej

powietrze byłoby czystsze, mniej dwutlenku węgla i ogólnie świat bez karaluchów lub tylko jednego

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
4 miesięcy temu
Reply to  okonski

wypierdalaj to portal o pilce nie o twoich fascynacjach.

Ból Dupy
Ból Dupy
4 miesięcy temu
Reply to  Winko

Nie wiedziałem że Legia pozbyła się rosolka. Myślałem że go odgrywa na wypożyczeniu bo za duza konkurencja w ataku – czytaj grają lepsi poprostu. A co do Lewego to łatwo mówić z perspektywy czasu. Gdy odchodził z Legii nie chciał go żaden klub Ekstraklasy – to jak to cała liga się nie poznała?

Stan Levy
Stan Levy(@stan_levy)
4 miesięcy temu

Aby umieszczać na grafice stoperów Legii w ustawieniu Jędrzejczyk-Nawrocki-Wieteska to trzeba albo nie oglądać meczów, albo mieć totalnie wyjebane w to co rysuje grafik. Raczej Skibicki na prawym wahadle, raczej bez Charatina w pierwszym, ale tutaj się nie upieram, pewności nie mam.

Damian
Damian
4 miesięcy temu

łęczna jest dość trudnym przeciwnikiem typuje remis po typowym paździerzu

Kombo
Kombo
4 miesięcy temu
Reply to  Damian

To lepiej zajmij się czym innym bo typowanie Ci nie wychodzi.

Damian
Damian
4 miesięcy temu
Reply to  Kombo

Dlaczego? To mecz o wyjście ze strefy spadkowej więc wiadomo że będzie to mecz walki czyli dla koneserów.

Wodzirej
Wodzirej
4 miesięcy temu
Reply to  Kombo

Przecież to Łeczns jest faworytem to typ dobry

Chętny na suczkę (bułgarską) z bułgarskiej
Chętny na suczkę (bułgarską) z bułgarskiej
4 miesięcy temu
Reply to  Damian

Jeżeli chciałbyś duuużo zarobić(kto by nie chciał) i jesteś pewien tego co piszesz to sprzedaj mieszkanie,dom, samochód i w ogóle wszystko co masz cennego,zapierdzielaj do buka a w poniedziałek będziesz dużo bardziej zamożnym człowiekiem niż w niedzielę

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
4 miesięcy temu

a ty idz zrob to samo i postaw na legie cwaniaku

Zdzisław
Zdzisław
4 miesięcy temu
Reply to  Jerzy Kukułka

Dawaj śmieciu stawiaj na Łęczną,jest tylko 3-1 dla Legii i tylko kwadrans do końca,jeszcze wygrają.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
4 miesięcy temu
Reply to  Zdzisław

smiec to masz na imie. przyjacielu mojej kozy.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
4 miesięcy temu
Reply to  Zdzisław

prowincjonalny cwaniaczek co jest madry jak mecz rozstrzygniety.buahahahaha idz do budy cwelu. i nie strzep ryja bo za cieniutki jestes.

Kazimierz Dej na Piwo
Kazimierz Dej na Piwo
4 miesięcy temu

Jeśli Legła chce przelicytować wyśmiewaną „Amikę”, to niech wbije Łęcznej z siedem – osiem bramek. Dobrze, żartowałem – przecież skończy się na wymęczonym 1:1 lub 2:1.

Maik to dobry chłopak, ale warsiawska atmosfera go zepsuje. Imprezy, kasa i nieukrywany homoseksualizm niektórych kolegów.gej-legionista-milosc-do-klubu-ponad-wszystko-1471424517.jpg
Brawa
Brawa
4 miesięcy temu

Byli na tyle odważni widać że na dodatek w kominiarkach to robili. I chcialo im się na to wogole patrzeć? Teraz ten wibrator zajmie miejsce honorowe w gablocie klubu. Jest sukces.

Brawa
Brawa
4 miesięcy temu

Możliwe też że to poprostu standardowa inicjacja „wiary” lecha, ale koleś się rozpruł.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski(@tomek-jankowski)
4 miesięcy temu

Wystarczy, że Legia może co rok dołożyć do gabloty nowy puchar deklu.

Chłopak do wzięcia
Chłopak do wzięcia
4 miesięcy temu

Superpuchar od 8 czy 9 lat dokłada,to samo puchar Polski hahaha

Gruby Ziut
Gruby Ziut
4 miesięcy temu

Skryto-cieplak

Wróg
Wróg
4 miesięcy temu

Zdychaj pedofilu.

Sentino
Sentino
4 miesięcy temu

Warto dodać, że talent Nawrockiego dostrzegł jako pierwszy Czesław Michniewicz. On go urodził, wychował, nauczył życia i gry w piłkę. Czesław Michniewicz to najlepszy trener.

Ancymon
Ancymon
4 miesięcy temu
Reply to  Sentino

Ironia ironią ale Czesław Otyły ma nosa nie tylko do schabowego i golonki. To jego zasługa, że Maik tak się rozwinął.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
4 miesięcy temu
Reply to  Sentino

Chłopak wyraźnie idzie w ślady największego talentu polskiej piłki
lat ostatnich, czyli Karbownika i podobna kariera zdaje się przed nim
owiera… MEIK LOVE YOU!

zuy_pan
zuy_pan(@zuy_pan)
4 miesięcy temu

Widzę, że eksperci na Weszło skreślili Karbownika, bo w wieku 19-20 lat nie przebił się w klubie PL i poszedł do pucharowego zespołu z Grecji

Podziemna pomarancza forever
Podziemna pomarancza forever
4 miesięcy temu

Pekhart dzis z minimum 1 bramką, mozna stawiać i robic screeny

Quellehir
Quellehir(@quellehir)
4 miesięcy temu

Elegancka zapowiedz meczu, poza typami to ani słowa o nim.

Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

To już się robi żałosne. Gdzie nie spojrzeć to pompowanie Nawrockiego i wypychanie do kadry XDDD kopnij pare razy prosto w piłkę w barwach jedynie słusznego, centralnego klubu sportowego to kariera stoi otworem xD

WKS
WKS
4 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Gość ze strefy spadkowej zauważ…Z nami nie istnieli

Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
4 miesięcy temu
Reply to  WKS

Gość z pierwszego miejsca w grupie Ligi Europy pojebie. W meczu z malinowymi nosami nie popisał się sędzia – brak ewidentnego karnego ustawiającego mecz w pierwszej połowie. A teraz ssij jaja

Wroclaw rulez
Wroclaw rulez
4 miesięcy temu

Jaki sędzia. Poniżyli i sponiewierali was jak wcześniej Wisła,Radomiak,Raków…oddaj pokłon najlepszym tęczowy lamusie

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
4 miesięcy temu

hahahaha lider.po jednym meczu.buahahaha

Hehe
Hehe
4 miesięcy temu
Reply to  WKS

Kiepskie życie kiepskie sprawy

Ojtam
Ojtam
4 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Ilu już takich było… Wolski, Furman, Kosecki, Kucharczyk, Żyro, Borysiuk, Szymański, Karbownik, kogoś brakuje?
A tępe dziennikarskie pały nie rozumieją, że tylko tym chłopakom wyrządzają krzywdę…

imp
imp
4 miesięcy temu
Reply to  Ojtam

Akurat Szymańskiego nie ma co skreślać i z Karbownika jeszcze może być grajek

Polonia W.
Polonia W.
4 miesięcy temu

Ogórki Czesława dzis znów zgwalcone

Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
4 miesięcy temu
Reply to  Polonia W.

Nie ma Polonii w Warszawie. Wypierdalaj na Konfidencką

Łowca czarnych pedałów.
Łowca czarnych pedałów.
4 miesięcy temu
Reply to  Polonia W.

zamknij mordę pedofilu z konwiktorskiej.

Breslauer FC
Breslauer FC
4 miesięcy temu
Reply to  Polonia W.

wcześniej twoja matka przez mojego psa

Pawlitto
Pawlitto
4 miesięcy temu

Może tak byście z łaski swojej dali się chłopakowi rozwijać w spokoju bez pierdyliarda artykułów i błysku fleszy?

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
4 miesięcy temu

Widac, że po Brexicie angoli, język niemiecki staje się w komunie EuroRzeszy językiem obowiązującym.
Maik, Maik – jaki tam Maik?!
Dla nas zawsze będziesz Michasiem.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
4 miesięcy temu

Wiadac, że po Brexicie język niemiecki staje się w Eurorzeszy
językiem dominującym na wieki, dla nas nadal jesteś Michaś
i takim na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci złotej rybki.

Tomasz Lis
Tomasz Lis
4 miesięcy temu

cweLka dzisiaj w ryj od Łęcznej

buahahahah

Gniotek
Gniotek
4 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Lis

E, Tomek, pobudka.
Wstawaj prędko, zesrałeś się.

pep pep
pep pep
4 miesięcy temu

Może to mega błąd Werderu, ale taka prawda że całą karierę tam grał, wyróżniał się, aż dorósł, nie dostał ani sekundy w pierszym zespole i go odpalili uznając że na grę tam nigdy nie rokuje (jak by go uznali za prawdziwy talent to nigdy nie wpisali by klauzuli wykupu poniżej 10 mln)

Suche Info
20.01.2022

Daily Star: Paul Pogba chce odejść do Realu Madryt

Nie jest tajemnicą, iż Manchester United chciałby zatrzymać w swoich szeregach francuskiego pomocnika. Jakiś czas temu „Czerwone Diabły” przedstawiły Paulowi Pogbie propozycję nowej umowy. Jednak reprezentant Francji na razie nie przedłużył kontraktu z angielskim klubem i wielce prawdopodobne, że w ogóle tego nie zrobi. Francuski zawodnik kończy kontrakt z Manchesterem United w czerwcu, więc wzbudza […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

The Telegraph: Everton zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Wcześniej mówiło się o tym, że Everton chciał, by Martinez objął pogrążoną w kryzysie drużynę, nie rezygnując tym samym z posady selekcjonera. Miałby więc łączyć obie fuchy. Nie było […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

AFE upomina Barcelonę w sprawie Dembele

Dochodzi coraz więcej informacji na temat przedłużającej się sagi z francuskim skrzydłowym. W sprawę wmieszał się związek zawodowych piłkarzy w Hiszpanii (AFE). Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Radomiak zatrzyma lidera zespołu. Wkrótce przedłużenie umowy

Zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie trwa. Jak udało nam się ustalić, w najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję co do przyszłości obrońcy Radomiaka Radom, Mateusza Cichockiego. Kontrakt jednego z liderów beniaminka ligi wygasa wraz z końcem sezonu. W tureckim Belek toczyły się rozmowy w sprawie tego, gdzie Cichocki zagra w przyszłym sezonie. Radomiak Radom od dawna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kadra coraz droższa. PZPN podwyższył ceny biletów

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będą Szwedzi lub Czesi, ale kluczowym pytaniem pozostaje to, o jaką stawkę będzie toczyć się rywalizacji. Jeśli kilka dni wcześniej przegramy z Rosją, drugi marcowy mecz będzie tylko starciem towarzyskim. Jeśli wygramy, powalczymy o wyjazd do Kataru. PZPN podał informacje dotyczące biletów na […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Vagner Love wyląduje w Danii

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kolejny przystanek, który na trasie swojej kariery zaliczy Vagner Love. Brazylijczyk, mimo że w czerwcu skończy 38 lat, wciąż budzi zainteresowanie niezłych klubów. Tym razem trafić ma do FC Midtjylland.  Według Fabrizio Romano ruch zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych godzin. Vagner Love ma pomóc zespołowi z Herning w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii

Zapadła kolejna decyzja personalna w Jagiellonii Białystok. Piątym piłkarzem, który opuścił klub z Podlasia, jest Bartosz Kwiecień.  Wcześniej z Jagi odszedł Dani Quintana, a Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn) i Eryk Matus (Wigry Suwałki) udali się na wypożyczenia (tak jak Luka Gugeszaszwili, ale Gruzin stale przebywa na tej zasadzie w innych zespołach). […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Rangnick o ściągnięciu z boiska Ronaldo: – Być może kiedyś sam będzie w takiej w sytuacji

Manchester United poradził sobie wczoraj z Brentford, wygrywając 3-1, ale w mediach po tym zwycięstwie sporo mówi się też o zachowaniu Cristiano Ronaldo, który nie krył irytacji po tym, gdy został ściągnięty z boiska.  Do zmiany doszło w 71. minucie przy stanie 2-0 dla Czerwonych Diabłów. Portugalczyka decyzją Ralfa Rangnicka zastąpił Harry Maguire, a przy […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022