post

Opublikowane 19.09.2021 11:31 przez

Damian Smyk

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który robi furorę w Legii Warszawa.

Mówi się, że niektórzy są skazani na sport ze względu na środowisko, w którym się wychowali. Nawrocki może na sport nie był skazany, ale dorastał w rodzinie, która rozumiała z czym wiąże się życie sportowca. Jego mama w młodości biegała na 400 metrów. Tata kochał futbol, miał oko do piłkarzy, a dzisiaj współpracuje z drużyną U11.

Jego rodzice to Polacy, którzy wyemigrowali do Niemiec. Maik już urodził się poza Polską, ale w domu mówi się głównie po polsku. Był wychowywany dwujęzycznie – już za dzieciaka znał polski oraz niemiecki. Problem w tym, że… po prostu mało mówił i niektórzy myśleli, że jako dziecko polskich emigrantów nie uczy się języka niemieckiego.

Trener zespołu U8 Werderu po roku gry Maika w drużynie poprosił jego mamę o rozmowę. – Wie pani… Nie chcę być zbyt ostry, ale żyjemy w Niemczech, pracujemy w Niemczech, chłopak gra w niemieckim zespole. Dobrze by było, gdyby nauczył się niemieckiego, bo póki co nie odezwał się jeszcze ani słowem – powiedział.

Ale Maik mówi i rozumie po niemiecku – odpowiedziała zdzwiona mama Maika.

Naprawdę? – trener był w szoku. Okazało się, że przez blisko rok i trenerzy, i koledzy z zespołu nie usłyszeli słowa od Maika. Nikt go nie zmuszał, to nie mówił. A gdyby zapytali, to by powiedział.

Maik to naprawdę dobrze wychowany, skromny chłopak. Nie miałem z nim choćby pół problemu – mówi Bartłomiej Zalewski, który pracował z Nawrockim w reprezentacji U15, U16 i U17: – Ale gdybym miał mu płacić 10 euro za każde wypowiedziane słowo… no, to na pewno bym nie zbankrutował.

Jak się go o coś zapyta, to grzecznie odpowie. Ale żeby tak sam wyszedł, zagaił, zaczepił, to nie. Natomiast to nie tak, że on jest jakimś odludkiem. Mam wrażenie, że po prostu jest już taki trochę zamknięty w sobie i nie lubi robić wokół siebie zamieszania – opowiada Piotr Tworek, który pracował z Nawrockim w Warcie.

Na pewno nie jest to chłopiec, który wchodzi po wygranych na stół i intonuje przyśpiewki. Ale jakoś nie było to dla mnie najważniejsze. Grupa go lubiła, to mądry i bystry człowiek. Tylko trochę wycofany – dopowiada Dariusz Gęsior, trener Nawrockiego w reprezentacji U19.

Maik Nawrocki – sylwetka obrońcy Legii Warszawa

Wielu zawodników mówi „dla mnie liczy się tylko piłka, ona jest na pierwszym miejscu”. Przyjmują taką pozę w wywiadach. Ale dla Maika futbol naprawdę jest najważniejszy. Widać po nim, że choć jest jeszcze młody, to pielęgnuje w sobie taką dziecięca miłość do futbolu. Jest profesjonalistą, ale cieszy się tym, że uprawia piłkę nożną zawodowo – mówi Zalewski.

Dowodem na to może być szafa, która mieści się w rodzinnym domu Nawrockich. Maik odkłada do niej wszystkie buty piłkarskie, w których grał odkąd ukończył dziesięć lat. Niektóre są już popsute, przetarte, nawet popękane. Ale do każdych podchodzi jak do pamiątki, mają dla niego sentymentalną wartość. Są takie, w których grał w młodzikach Werderu, ale i takie, w których debiutował w reprezentacji Polski.

A do zespołu biało-czerwonych trafił dzięki skautingowi PZPN-u. Związek ma swoich ludzi w terenie – w Niemczech czy Anglii, którzy sprawdzają korzenie młodych zawodników. U naszych zachodnich sąsiadów co roku w konsulacie odbywa się spotkanie z zawodnikami i ich rodzicami. Z Polakami, którzy wyjechali do Niemiec i tak się osiedli. Ale też z rodzinami polsko-niemieckimi. Czy po prostu z potomkami Polaków, którzy wciąż czują się związani z naszym krajem. Dziesięcioletni piłkarze zapraszani są na takie spotkania, ich rodzice rejestrują się na stronie Polskaut.pl, wypełniają formularz, a PZPN ma ich już na oku.

Maika poznaliśmy właśnie w ten sposób. Mamy swoich ludzi w terenie, którzy widzieli, że gra w Werderze Brema. Później śledziliśmy jego rozwój właściwie przez wszystkie kolejne lata. Jako czternastolatek był na konsultacjach, został powołany do kadry. Z perspektywy samego Maika, jak i jego rodziców, była jasna deklaracja, że chce grać wyłącznie dla Polski – wspomina Maciej Chorążyk, który kieruje działem skautów PZPN.

Poznałem go, gdy miał czternaście lat. Trafił do kadry do lat 15. Czy już wtedy rzucał się w oczy? Ujmę to tak: jeśli nie widzielibyśmy w nim potencjału, to nie trafiłby do reprezentacji Polski. Ale miał cechy, które świadczyły o tym, że może grać na dobrym poziomie. Przede wszystkim rzucało się w oczy to, jak dobrze był przygotowany do uprawiania piłki nożnej. Silny, dobry motorycznie, odważny w grze, swobodnie czuł się z piłką przy nodze. Fundamenty miał opanowane – opowiada Zalewski.

Maik Nawrocki, czyli „trenerze, co za koń!”

Kilka lat później Nawrocki trafił na wypożyczenie do Warty Poznań. Po jednym z pierwszych treningów Piotr Tworek pyta Adama Zrelaka o to, jak mu się grało na młodziaka. A Zrelak to bodaj najsilniejszy piłkarz w Warcie, w dodatku jest mocną zadziorą, lubi grać w kontakcie. – Kurwa, trenerze, ale koń! – dziwi się Zrelak. Bo Nawrocki, choć wygląda na szczupłego, to ma krzepę.

Na kadrach młodzieżowych robiliśmy zawsze takie podstawowe pomiary fizyczne. Sprawdzaliśmy między innymi procent tkanki tłuszczowej w organizmie. Maik miał ją na tak niskim poziomie, że myśleliśmy, że nam się coś stało z urządzeniem do pomiarów – śmieje się Zalewski.

To taka „żyła”. Może nie wygląda tak na pierwszy rzut oka, ale on jest bardzo silny. Ja zawsze mówię, że „masa nie gra”, a to u Maika się sprawdza. Silny jest, nie ma co ukrywać. Dlatego tak dobrze wygląda w pojedynkach – recenzuje go Gęsior.

Prawda. Jeśli chodzi o pojedynki, grę w zwarciu, pójście na wyprzedzenie, to Nawrocki tutaj zawsze się wyróżniał  – dodaje Zalewski.

Tworek: – To rzucało się w oczy od pierwszego treningu. Mieć wzrost to jedno, ale wykorzystać te warunki fizyczne, to druga sprawa. A Maik to potrafił. Bardzo podobało mi się to, jak grał blisko rywala. Potrafił wywalczyć sobie pozycję, przepchnąć się, przestawić przeciwnika. Dobrze grał na wyprzedzenie.

Gęsior: – To w sumie dość ciekawe połączenie. W szatni był dość skryty, raczej nie mówił, gdy się go nie spytało. Ale na boisku przemawiał umiejętnościami. Chociaż jeśli chodzi o komunikację w trakcie gry, to tutaj też raczej był cichy. Zawsze w zespołach szukam kogoś, kto będzie podpowiadał, krzyczał, instruował, dowodził. W duecie stoperów w kadrze U19 kimś takim raczej był Kuba Kiwior, a nie Maik.

W Warcie się na nim nie poznali?

Skoro każdy go chwali i każdy dostrzega, że był w nim potencjał, to dlaczego wiosną w Warcie Poznań zagrał tylko trzy mecze? Czyżby w Warcie się na nim nie poznali? Pytamy trenera Tworka.

Oczywiście, z boku może tak to wygląda, że „Tworek się nie poznał, a teraz go chwali”. Ale myślę, że warto nakreślić całe tło… – zaczyna.

Nawrocki trafił do Warty w ostatnim dniu okna transferowego. Warta szukała stopera na pół roku, który zabezpieczy tyły. W kadrze zespołu byli Robert Ivanov, Aleks Ławniczak i Bartosz Kieliba. Kieliba w meczu z Zagłębiem Lubin doznał urazu, więc Nawrocki stał się trzecim stoperem w hierarchii Warty.

ROBERT IVANOV I SZTUKA PRZYSPOSOBIENIA SIĘ DO EKSTRAKLASY

Byliśmy już po sparingach, ustaliliśmy duet Ivanov-Ławniczak, który był zgrany po zimie. Obaj mieli z nami podpisane długie umowy. Poza tym… grali po prostu dobrze. Proszę sobie zobaczyć ile czystych kont zaliczyliśmy grając w nimi w defensywie. Z nimi przegraliśmy tylko z Rakowem i Legią Warszawa, czyli najlepszymi drużynami poprzedniego sezonu. No i z Lechem. „Iwan” zapracował na powołanie na Euro 2020 do fińskiej kadry. Tutaj w ogóle nie było dyskusji, że on musi grać, bo wyglądał bardzo dobrze – wyjaśnia szkoleniowiec Warty.

Nawrocki mógł zatem wskoczyć na Ławniczaka, ale ten wiosną też grał dobrze. Umiejętnościami byli wówczas na zbliżonym poziomie. – Ale Aleks miał z nami podpisany kontrakt, z kolei Maik był wypożyczony do końca sezonu bez opcji wykupu. Poza tym…. Dobrze nam szło wiosną, zaczynaliśmy od walki o utrzymanie, a skończyliśmy zamieszani w walkę o europejskie puchary. Skoro było tak dobrze, to nie było sensu w tym, bym dokonywał rotacji na środku obrony. Wiosną zagraliśmy na zero z tyłu z Zagłębiem, Piastem, Wisłą Płock, Podbeskidzie, Stalą, Wisłą Kraków, Jagiellonią… – wymienia Tworek.

Ale byłem bardzo zadowolony z tego, co Maik pokazywał na treningach. Wkomponował się w grupę, bardzo rzetelnie pracował, nie marudził na to, że nie gra. Wiedzieliśmy doskonale, że sporo potrafi. Spałem spokojnie, bo wiedziałem, że gdyby Aleks czy Robert doznali urazu, to Maik byłby gotowy i wniósłby odpowiednią jakość. Dostał trzy szanse: z Pogonią, gdzie zagrał dobrze. Ze Śląskiem, ale to nie był jego dobry mecz. I na koniec sezonu z Cracovią, gdy wypadł znakomicie. Bardzo chcieliśmy, by został z nami na dłużej – mówi trener rewelacji poprzedniego sezonu. Problem w tym, że Warta nie miała szans podczas letniego okna transferowego. – Mieliśmy 1% szans na to, że Maik do nas trafi. Próbowaliśmy swoich sił. Robert Graf pojechał do Niemiec na rozmowy z Werderem i Maikiem. Ale widzieliśmy, że na planszy są silniejsze pionki.

Do gry weszła bowiem nie tylko Legia Warszawa, ale i Raków Częstochowa. O Nawrockiego pytała też Wisła Płock. Do Bremy pojechał sam Michał Świerczewski, właściciel Rakowa. Oba te kluby były bardzo zdeterminowane, by ściągnąć Nawrockiego. Ostatecznie udało się Legii.

I cieszę się, że dzisiaj Maik gra tak dobrze. Czy się spodziewałem, że będzie to tak dobrze wyglądało? To dobry piłkarz, wiedzieliśmy to. Może dzisiaj dostaje nagrodę za to, że przez pół roku u nas z uwagi na te wszystkie okoliczności nie grał za dużo? Trzymam za niego kciuki, to dobry piłkarz i bardzo dobry człowiek – zapewnia Tworek.

Maik Nawrocki – odkrycie lata w Ekstraklasie

Dalsza historia Maika Nawrockiego dzieje się już na naszych oczach w Legii Warszawa. Od razu wskoczył do składu mistrzów Polski. Świetnie wygląda zwłaszcza w europejskich pucharach – był jednym z bohaterów meczu ze Slavią Praga, gdy popisał się dwiema asystami. Zwłaszcza przy pierwszym golu popisał się znakomitym podaniem do Emreliego.

Bardzo dobrze wprowadza piłkę przez dwie linię obrony rywala. To na pewno go wyróżnia – mówi Zalewski.

Nie gra na alibi. Dużo widzi, jest dobrze przygotowany technicznie, więc nie jestem zszokowany tym, że w Legii też się tym odznacza – potwierdza Gęsior.

Dariusz Mioduski w wywiadzie dla TVP Sport stwierdził wprost, że choć Nawrocki jest do Warszawy tylko wypożyczony, to on traktuje go już jako piłkarza Legii. Wygląda na to, że klub jest gotowy na to, by wyłożyć na niego lata kwotę wykupu. Mówi się o kwocie ponad miliona euro, nawet około 1,5 mln euro.

Po meczu ze Spartakiem Moskwa został wybrany do jedenastki kolejki Ligi Europy. Kwestią czasu jest debiut w reprezentacji młodzieżowej biało-czerwonych. A już nieśmiało przebąkuje się o tym, że na celownik powinien go wziąć Paulo Sousa. Jeśli tak dalej będzie rozwijała się jego kariera, to w tej szafce na pamiątkowe buty w Bremie wkrótce trzeba będzie zamontować dodatkową półkę.

Legia Warszawa – Górnik Łęczna: typy, kursy

Damian Smyk: Jeśli nie z Górnikiem Łęczna u siebie, to kiedy zapunktować ma Legia? Stawiam na to, że legioniści dzisiaj nie tylko wygrają, ale i wygrają wysoko. W Fuksiarz.pl celowałbym w kurs na powyżej 2,5 gola Legii po kursie 2.50.

Jan Mazurek: Tak, to już najwyższa pora, żeby Legia odbijała się w lidze. Mistrz Polski jest naładowany wygraną ze Spartakiem Moskwa. Myślę, że wygra obie połowy z Górnikiem Łęczna po kursie 2.90 na Fuksiarz.pl.

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Kto ma lepszy skład? Punktujemy kadry Lecha i Legii

Nie mogło tego zabraknąć przy okazji hitu Ekstraklasy. Klasyczne porównanie jedenastek Lecha i Legii sprawia, że w komentarzach wyzywacie nas do debili. Albo pół roku później wyciągacie to zestawienie i pukacie się w głowy mówiąc „jak można było uznać, że Iksiński jest lepszy od Igrekowskiego”. Ale cóż – zaryzykujemy. Kto wygląda lepiej na papierze – […]
17.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Dziesięciu piłkarzy, którzy pozytywnie zaskakują na początku sezonu

Ekstraklasa malowana jest zaskoczeniami. Na ogół tymi negatywnymi. Ale uznaliśmy, ze warto pójść pod prąd i wybrać dziesięciu zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli nas na początku sezonu. Z jednej strony poszukaliśmy ciekawej młodzieży, z drugiej – ligowców, których znaliśmy, a którzy nagle zaczęli grać nadspodziewanie dobrze. Nie było sensu tu wrzucać – dajmy na to – […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Stan Futbolu. „Jeśli Legia przegra, to może zapomnieć o mistrzostwie”

16.10.2021
Weszło
15.10.2021

Prawda Realu. Prawda Ancelottiego

Przed startem sezonu Florentino Perez postawił na Carlo Ancelottiego. Włoch miał odświeżyć zespół osierocony po odejściu Zinedine’a Zidane’a. Powroty bywają trudne i choć Królewscy przewodzą ligowej stawce, to przed przerwą na kadrę dopadła ich zadyszka. Problemy są widoczne i Carletto nie zamiata ich pod dywan. Dlaczego Real Madryt gra nierówno? Czy mają potencjał na odzyskanie […]
15.10.2021
Weszło
13.10.2021

DLACZEGO LECH STAŁ SIĘ TAKI MOCNY? | Smykałka #22

13.10.2021
Liczba komentarzy: 50
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sir Siekier
Sir Siekier (@sir-siekier)
28 dni temu

Gdzie ci mlodzi polacy!!!?

Winko
Winko
28 dni temu
Reply to  Sir Siekier

Spytaj w poległej i Cracovii. Maik to czysty przypadek. Każdy taki klubik marnuje naszych.Legła zrezygnowała z Lewego,Walukiewicza,Warchoła i innych…o Rosolku nie wspomnę,bo wola piłkarskie kaleki kopiacr po czole a strefa spadkową to żaden przypadek,bo to ich poziom

Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
28 dni temu
Reply to  Winko

Pierwsze miejsce w grupie LE. A teraz ssij jaja pojebie

Chłopak do wzięcia
Chłopak do wzięcia
28 dni temu

Lech też przeszedł jak burza eliminacje i był duma Polski a jak skończył. To samo czeka przecwelony klubik

Spock
Spock (@spock)
27 dni temu

Przykro mi, że tak mówisz o Lechu. Rozumiem, że w tej Lidze Europy tak go przecwelili?

okonski
okonski
28 dni temu
Reply to  Winko

winko?, max co można wywnioskować po tym wysrywie to bardzo rzadki kał po penetracji w kulejorza, ssij okońskiemu lub ten chlor tobie, rowomlaskaczu łykający

zdobędziecie majstra na 17 lecie jak świnia niebo, szybciej cie dyrygent wyhendoży, a potem tata z kolei poprawi z kulegami za bejmy, także jak by nie było żałuj że to co cie wysrało nie mogło spuścić w kiblu lub nie zajebało kamieniem i jebnęło do studzienkikanalizacyjnej

powietrze byłoby czystsze, mniej dwutlenku węgla i ogólnie świat bez karaluchów lub tylko jednego

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
28 dni temu
Reply to  okonski

wypierdalaj to portal o pilce nie o twoich fascynacjach.

Ból Dupy
Ból Dupy
28 dni temu
Reply to  Winko

Nie wiedziałem że Legia pozbyła się rosolka. Myślałem że go odgrywa na wypożyczeniu bo za duza konkurencja w ataku – czytaj grają lepsi poprostu. A co do Lewego to łatwo mówić z perspektywy czasu. Gdy odchodził z Legii nie chciał go żaden klub Ekstraklasy – to jak to cała liga się nie poznała?

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
28 dni temu

Aby umieszczać na grafice stoperów Legii w ustawieniu Jędrzejczyk-Nawrocki-Wieteska to trzeba albo nie oglądać meczów, albo mieć totalnie wyjebane w to co rysuje grafik. Raczej Skibicki na prawym wahadle, raczej bez Charatina w pierwszym, ale tutaj się nie upieram, pewności nie mam.

Damian
Damian
28 dni temu

łęczna jest dość trudnym przeciwnikiem typuje remis po typowym paździerzu

Kombo
Kombo
28 dni temu
Reply to  Damian

To lepiej zajmij się czym innym bo typowanie Ci nie wychodzi.

Damian
Damian
28 dni temu
Reply to  Kombo

Dlaczego? To mecz o wyjście ze strefy spadkowej więc wiadomo że będzie to mecz walki czyli dla koneserów.

Wodzirej
Wodzirej
28 dni temu
Reply to  Kombo

Przecież to Łeczns jest faworytem to typ dobry

Chętny na suczkę (bułgarską) z bułgarskiej
Chętny na suczkę (bułgarską) z bułgarskiej
28 dni temu
Reply to  Damian

Jeżeli chciałbyś duuużo zarobić(kto by nie chciał) i jesteś pewien tego co piszesz to sprzedaj mieszkanie,dom, samochód i w ogóle wszystko co masz cennego,zapierdzielaj do buka a w poniedziałek będziesz dużo bardziej zamożnym człowiekiem niż w niedzielę

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
28 dni temu

a ty idz zrob to samo i postaw na legie cwaniaku

Zdzisław
Zdzisław
28 dni temu
Reply to  Jerzy Kukułka

Dawaj śmieciu stawiaj na Łęczną,jest tylko 3-1 dla Legii i tylko kwadrans do końca,jeszcze wygrają.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
28 dni temu
Reply to  Zdzisław

smiec to masz na imie. przyjacielu mojej kozy.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
28 dni temu
Reply to  Zdzisław

prowincjonalny cwaniaczek co jest madry jak mecz rozstrzygniety.buahahahaha idz do budy cwelu. i nie strzep ryja bo za cieniutki jestes.

Kazimierz Dej na Piwo
Kazimierz Dej na Piwo
28 dni temu

Jeśli Legła chce przelicytować wyśmiewaną „Amikę”, to niech wbije Łęcznej z siedem – osiem bramek. Dobrze, żartowałem – przecież skończy się na wymęczonym 1:1 lub 2:1.

Maik to dobry chłopak, ale warsiawska atmosfera go zepsuje. Imprezy, kasa i nieukrywany homoseksualizm niektórych kolegów.gej-legionista-milosc-do-klubu-ponad-wszystko-1471424517.jpg
Brawa
Brawa
28 dni temu

Byli na tyle odważni widać że na dodatek w kominiarkach to robili. I chcialo im się na to wogole patrzeć? Teraz ten wibrator zajmie miejsce honorowe w gablocie klubu. Jest sukces.

Brawa
Brawa
28 dni temu

Możliwe też że to poprostu standardowa inicjacja „wiary” lecha, ale koleś się rozpruł.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
28 dni temu

Wystarczy, że Legia może co rok dołożyć do gabloty nowy puchar deklu.

Chłopak do wzięcia
Chłopak do wzięcia
28 dni temu

Superpuchar od 8 czy 9 lat dokłada,to samo puchar Polski hahaha

Gruby Ziut
Gruby Ziut
28 dni temu

Skryto-cieplak

Wróg
Wróg
28 dni temu

Zdychaj pedofilu.

Sentino
Sentino
28 dni temu

Warto dodać, że talent Nawrockiego dostrzegł jako pierwszy Czesław Michniewicz. On go urodził, wychował, nauczył życia i gry w piłkę. Czesław Michniewicz to najlepszy trener.

Ancymon
Ancymon
28 dni temu
Reply to  Sentino

Ironia ironią ale Czesław Otyły ma nosa nie tylko do schabowego i golonki. To jego zasługa, że Maik tak się rozwinął.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
28 dni temu
Reply to  Sentino

Chłopak wyraźnie idzie w ślady największego talentu polskiej piłki
lat ostatnich, czyli Karbownika i podobna kariera zdaje się przed nim
owiera… MEIK LOVE YOU!

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
28 dni temu

Widzę, że eksperci na Weszło skreślili Karbownika, bo w wieku 19-20 lat nie przebił się w klubie PL i poszedł do pucharowego zespołu z Grecji

Podziemna pomarancza forever
Podziemna pomarancza forever
28 dni temu

Pekhart dzis z minimum 1 bramką, mozna stawiać i robic screeny

Quellehir
Quellehir (@quellehir)
28 dni temu

Elegancka zapowiedz meczu, poza typami to ani słowa o nim.

Piotr
Piotr
28 dni temu

To już się robi żałosne. Gdzie nie spojrzeć to pompowanie Nawrockiego i wypychanie do kadry XDDD kopnij pare razy prosto w piłkę w barwach jedynie słusznego, centralnego klubu sportowego to kariera stoi otworem xD

WKS
WKS
28 dni temu
Reply to  Piotr

Gość ze strefy spadkowej zauważ…Z nami nie istnieli

Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
28 dni temu
Reply to  WKS

Gość z pierwszego miejsca w grupie Ligi Europy pojebie. W meczu z malinowymi nosami nie popisał się sędzia – brak ewidentnego karnego ustawiającego mecz w pierwszej połowie. A teraz ssij jaja

Wroclaw rulez
Wroclaw rulez
28 dni temu

Jaki sędzia. Poniżyli i sponiewierali was jak wcześniej Wisła,Radomiak,Raków…oddaj pokłon najlepszym tęczowy lamusie

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
28 dni temu

hahahaha lider.po jednym meczu.buahahaha

Hehe
Hehe
28 dni temu
Reply to  WKS

Kiepskie życie kiepskie sprawy

Ojtam
Ojtam
28 dni temu
Reply to  Piotr

Ilu już takich było… Wolski, Furman, Kosecki, Kucharczyk, Żyro, Borysiuk, Szymański, Karbownik, kogoś brakuje?
A tępe dziennikarskie pały nie rozumieją, że tylko tym chłopakom wyrządzają krzywdę…

imp
imp
28 dni temu
Reply to  Ojtam

Akurat Szymańskiego nie ma co skreślać i z Karbownika jeszcze może być grajek

Polonia W.
Polonia W.
28 dni temu

Ogórki Czesława dzis znów zgwalcone

Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
Jacek Masiota prawnik Lecha Poznań
28 dni temu
Reply to  Polonia W.

Nie ma Polonii w Warszawie. Wypierdalaj na Konfidencką

Łowca czarnych pedałów.
Łowca czarnych pedałów.
28 dni temu
Reply to  Polonia W.

zamknij mordę pedofilu z konwiktorskiej.

Breslauer FC
Breslauer FC
28 dni temu
Reply to  Polonia W.

wcześniej twoja matka przez mojego psa

Pawlitto
Pawlitto
28 dni temu

Może tak byście z łaski swojej dali się chłopakowi rozwijać w spokoju bez pierdyliarda artykułów i błysku fleszy?

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
28 dni temu

Widac, że po Brexicie angoli, język niemiecki staje się w komunie EuroRzeszy językiem obowiązującym.
Maik, Maik – jaki tam Maik?!
Dla nas zawsze będziesz Michasiem.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
28 dni temu

Wiadac, że po Brexicie język niemiecki staje się w Eurorzeszy
językiem dominującym na wieki, dla nas nadal jesteś Michaś
i takim na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci złotej rybki.

Tomasz Lis
Tomasz Lis
28 dni temu

cweLka dzisiaj w ryj od Łęcznej

buahahahah

Gniotek
Gniotek
28 dni temu
Reply to  Tomasz Lis

E, Tomek, pobudka.
Wstawaj prędko, zesrałeś się.

pep pep
pep pep
27 dni temu

Może to mega błąd Werderu, ale taka prawda że całą karierę tam grał, wyróżniał się, aż dorósł, nie dostał ani sekundy w pierszym zespole i go odpalili uznając że na grę tam nigdy nie rokuje (jak by go uznali za prawdziwy talent to nigdy nie wpisali by klauzuli wykupu poniżej 10 mln)

Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bayern ze średnią 4,33 gola na mecz za czasów Nagelsmanna

Bayern potrafi być istnym walcem. Kiedy się rozpędza, kiedy przyspiesza, kiedy wchodzi w swój rytm, lepiej nie podchodzić, lepiej nie prowokować. Dobitnie pokazuje to początek kadencji Juliana Nagelsmanna i fakt, że gigant z Bawarii potrzebował zaledwie dwunastu spotkań pod wodzą nowego szkoleniowca, żeby przekroczyć barierę pięćdziesięciu strzelonych bramek. Coś niesamowitego.  Jak rozstrzeliwał się Bayern? 1:1 […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Pierwsze gole Polaków dla Cracovii w tym sezonie

Cracovia wygrała z Wartą. Czy to nas dziwi? No niespecjalnie, bo sześć poprzednich ligowych spotkań Pasy nie przegrały, więc jest ciągłość, jest trwałość dobrej serii. Dziwi i szokuje, oczywiście pozytywnie, nas coś zupełnie innego. Ano to, że gole dla ekipy Michała Probierza strzelali Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie.  Rzut oka na dotychczasowe mecze Cracovii […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Atalanta obserwuje Kamińskiego

Jakub Kamiński doskonale wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. W dotychczasowych dziesięciu ligowych występach zgromadził ładny bilans: cztery gole, trzy asysty, jedno kluczowe podanie. Na razie skupia się na prowadzeniu Lecha w stronę mistrzostwa na stulecie klubu, ale gdzieś na horyzoncie jawi mu się perspektywa zagranicznego transferu. Na hitowym meczu z Legią obserwować go będą m.in […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Runjaić: – Musimy zmierzyć się z porażką

Pogoń Szczecin przegrała 0:1 z Wisłą Płock. Na pomeczowej konferencji prasowej przegrane spotkanie ocenił Kosta Runajić.  – Mecz można ocenić krótko. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy mecz, ale tak naprawdę nie mieliśmy nad nim kontroli. Wisła Płock ustawiła się nisko, my za mało się poruszaliśmy bez piłki, za mało kreowaliśmy sytuacji ofensywnych. Dlatego pierwsza połowa zakończyła […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Wróciła maszyna. Lewandowski daje prowadzenie Bayernowi Monachium

Błyskawicznie wziął się do roboty Bayern Monachium. Bawarczycy mierzą się dziś z Bayerem Leverkusen, wcale nie są murowanymi faworytami, ale po takim początku sytuacja zmieniła się na ich korzyść.  Już w czwartej minucie do siatki trafił Robert Lewandowski. Polak miał za sobą gorsze tygodnie, słabo wypadł na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale wygląda na to, że […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kłopoty klubu Bereszyńskiego. Przegrali trzy z czterech ostatnich spotkań

Bartosz Bereszyński nie zaliczy tego popołudnia do udanych. Jego Sampdoria przegrała kolejny mecz i niebezpiecznie blisko zbliżyła się do strefy spadkowej Serie A.  Dzisiejszy mecz, przynajmniej w teorii, był idealną okazją do przełamania. Rywalem Sampdorii było Cagliari, czyli wówczas najgorsza ekipa włoskiej ekstraklasy, która po siedmiu kolejkach miała na koncie trzy punkty. Jak się jednak […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Co za błąd Daniela Stefańskiego. Arbiter pomylił piłkarzy

Mecz Wisły Płock z Pogonią Szczecin nie należał do najlepszych w wykonaniu Daniela Stefańskiego. Największy błąd popełnił w 63. minucie, gdy pomylił piłkarzy gości.  Spotkanie obfitowało w żółte kartki. Arbiter pokazał ich aż dziewięć (w tym dwie żółte dla Rzeźniczaka), najczęściej karząc Nafciarzy. Tym, który jednak mógł najmocniej ucierpieć na błędnej decyzji sędziego był Damian […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Efektowny gol w derbach Swansea City z Cardiff City [WIDEO]

Derby Walii między Swansea City a Cardiff City to sprawa wykraczająca daleko poza kwestie sportowe. Oba miasta, delikatnie mówiąc, nie mają najlepszych relacji, co przekłada się na atmosferę podczas meczów.  Przykładem dzisiejsze starcie, które ostre zrobiło się już w 40. sekundzie. Wówczas Kyle Naughton nie trafił w piłkę i powalił rywala będąc de facto ostatnim […]
17.10.2021
Hiszpania
17.10.2021

Czy powrót Osasuny do europejskich pucharów jest możliwy?

Od początku tego sezonu piłkarze Osasuny skutecznie rywalizują rozgrywkach LaLiga. Obecnie zajmują piątą pozycję. Znajdują się w strefie europejskich pucharów, która przez lata była im obca. Czy na przestrzeni całego sezonu będą w stanie utrzymać się w czubie? W czym tkwi siła Osasuny? Kim są kluczowe postacie? Dlaczego może być ciężko? W europejskich pucharach nie […]
17.10.2021