post

Opublikowane 27.01.2021 16:33 przez

Jakub Białek

Miniona dekada była dla Ruchu Chorzów przełomowa. Przy Cichej wylało się dużo szamba, klub stanął nad przepaścią i dziś próbuje się odbudowywać. Wciąż jest w trzeciej lidze, lecz przykłady sprzed lat pokazują, że tak duże marki są w stanie stosunkowo szybko powrócić na należne im miejsce. Zanim Ruch się posypał, zdobył w minionej dekadzie wicemistrzostwo i brązowy medal. Oba sukcesy łączy osoba Waldemara Fornalika. Jak wygląda najlepsza XI dekady „Niebieskich”?

MATUS PUTNOCKY – 52 mecze

Gdy trafiał do Chorzowa, był dwóch wypożyczeniach ze Slovana Bratysława – do FC Nitra i Rużomberoku. Ale no właśnie – ze Slovana, którego barw bronił regularnie przez 4,5 sezonu, był wybierany najlepszym bramkarzem ligi słowackiej, ocierał się o reprezentację, wyrzucał Romę z europejskich pucharów. Można było zakładać, że sprawdzi się na polskich boiskach, a nawet zrobi na nich małą furorę.

I tak było – Ruch trafił w dychę, aż można było się zastanawiać, jakim cudem przekonał takiego fachowca, który po 1,5 sezonu dołączył do „Kolejorza”. Był wówczas (i jest nadal) jednym z tych golkiperów, którzy potrafią uratować swojej drużynie punkty. Przychodził w miejsce Krzysztofa Kamińskiego, któremu przydarzyła się możliwość egzotycznej przygody.

REZERWOWI (BRAMKARZE):

 • Michal Pesković – 57 meczów
 • Krzysztof Kamiński – 45 meczów

MARTIN KONCZKOWSKI – 135 meczów, 1 gol, 11 asysta

Strzelamy, że gdyby nie turbulencje w Ruchu Chorzów, grałby w nim do tej pory. Już wtedy ujawniał dużą zdolność do wrzutek. Był moment, gdy notował więcej asyst niż podstawowi skrzydłowi „Niebieskich” razem wzięci. Odszedł w momencie, gdy Ruch zleciał do pierwszej ligi.

Uprzedzając nieco fakty – przy linii obrony nie mieliśmy praktycznie żadnego dylematu. O Konczkowskim możemy napisać dokładnie to samo, co o każdym – broni się liczbą meczów (w tym przypadku – 135), poziomem i zasługami. Na początku minionej dekady obserwowaliśmy niewiele zmian w linii defensywy Ruchu, co doskonale widać w naszym rankingu.

RAFAŁ GRODZICKI – 130 meczów, 7 goli, 9 asyst

Mimo że rozegrał w Ekstraklasie 270 meczów, niewiele jest rzeczy, z których mogliśmy go zapamiętać. Nie popełniał klopsów, nie brylował poza boiskiem, choć w szatni Ruchu Chorzów był człowiekiem od robienia atmosfery. Podpadł nam w momencie, gdy po naszych tekstach o upadającym Ruchu próbował bronić władz klubu.

Gdyby to był inny portal niż „Weszło”, to być może bym się tym przejął. Powiem szczerze, że bardzo mnie to zdziwiło. Ludzie z tamtej strony internetowej mieli tylko i wyłącznie skany dokumentów oraz szczątkowe informacje na temat tej słynnej naszej fundacji. Myślę, że nasi działacze wyjaśnili we wtorek bardzo wiele – mówił wtedy.

Wyszło tak, że chwilę później władze Ruchu same przyznały się do kręcenia lodów, a Grodzicki wraz z kolegami protestowali nie wychodząc na trening. Ale nie z tej niezbyt trafionej wypowiedzi chcielibyśmy Grodzickiego pamiętać. To ostoja solidności, gwarantująca określony poziom przez lata.

PIOTR STAWARCZYK – 151 meczów, 9 bramek, 2 asysty

Grodzicki powiedział kiedyś, że ze Stawarczykiem rozumie się bez słów. Nie ma więc przypadku w tym, że po odejściu Grodzickiego wyglądał gorzej. Podobnie jak kompan ze środka obrony, nie był szczególnie medialną postacią. Typowa ligowa szara myszka, do której przyczepić można się tylko o sezon 14/15, gdy nagle zaczął wyglądać jak jeden z gorszych obrońców w lidze. Mimo 37 lat na karku, wciąż gra w piłkę – obecnie reprezentuje barwy II-ligowego Hutnika Kraków.

MAREK SZYNDROWSKI – 124 mecze, 2 gole, 2 asysty

W Ruchu wołali na niego „Skuter”, ze względu na podobieństwo do „Scootera”, niemieckiego autora muzyki elektronicznej. W Ruchu spędził zdecydowaną większość swojej kariery. Obrońca uniwersalny – nie robiło mu to różnicy, czy grał na prawej, lewej czy w środku. Ale daleko mu było do nowocześnie grających bocznych defensorów – w 181 meczach w Ekstraklasie zdobył tylko jednego gola, asyst też raczej nie notował.

REZERWOWI (OBROŃCY):

 • Igor Lewczuk – 46 meczów, 1 gol, 1 asysta
 • Żeljko Djokić – 59 meczów, 1 gol, 3 asysty
 • Michał Helik – 50 meczów, 1 gol, 0 asyst
 • Daniel Dziwniel – 56 meczów, 2 gole, 7 asyst
 • Marcin Kowalczyk – 42 mecze, 1 gol, 0 asyst

ŁUKASZ JANOSZKA – 113 meczów, 19 goli, 11 asyst

Zaimponowało nam to, że rok temu wrócił do Chorzowa. Sam mówi, że jego transfer ma być sygnałem, że w Ruchu wszystko idzie ku dobremu. Nie był to oczywisty ruch – miał 33 lata, grał w Stali Mielec (pół roku przed awansem do Ekstraklasy!), a „Niebiescy” występują przecież tylko w III lidze. Gdyby chciał, spokojnie zostałby na poziomie I ligi.

Dał się zapamiętać jako porządny i uniwersalny zawodnik. Był jednym z tych pomocników, którym znacznie łatwiej o gola niż asystę. Przytrafił mu się nawet hat-trick – w 2013 roku, przeciwnikiem była Korona Kielce. Przez całą karierę musi mierzyć się z porównaniami do swojego ojca, który jest w Radzionkowie otoczony pewnym kultem.

ŁUKASZ SURMA – 154 mecze, 6 goli, 10 asyst

Zakończenie kariery przez Surmę zakończyło pewną erę. Erę piłkarzy, którzy pamiętali jeszcze lata 90 w polskiej piłce. Jako piłkarz Ruchu został rekordzistą pod względem występów w Ekstraklasie (jego licznik stanął na 559 meczach). Debiutował w 1996 roku. Szmat czasu pograł na polskich boiskach.

W Ruchu był oczywiście profesorem. Gościem, u którego boku gra się łatwiej, bo zawsze zaasekuruje, uspokoi i nigdy nie spowoduje pożaru w środku pola. W ogóle nie było widać po nim wieku – aż do samego końca grał na swoim przyzwoitym poziomie. Waleczności i zaangażowania nigdy nie można mu było odmówić. Swój ostatni mecz rozegrał w wieku 39 lat i 11 miesięcy.

FILIP STARZYŃSKI – 120 meczów, 24 goli, 31 asyst

Ruch Chorzów odkrył genialny patent na obsadzenie pozycji numer dziesięć – wystarczyło ściągnąć obiecującego juniora Salosu, zbudować go i wpuścić na ligowe boiska. Takie były losy nie tylko Filipa Starzyńskiego, ale też Patryka Lipskiego. Lipski do zestawienia się nie załapał, choć uznajemy go za pierwszego do wejścia z ławki rezerwowych. Gdy grał w Ruchu mówiło się, że polska myśl szkoleniowa nie kształci zawodników z takim luzem. Przebąkiwano, że może być pierwszym od lat wychowankiem Ekstraklasy, który poradzi sobie w La Liga.

Jak wiemy, jego kariera nieco wyhamowała. Na zachód nigdy nie było mu dane wyjechać, w przeciwieństwie do Starzyńskiego, który po wyjeździe z Ruchu do Lokeren brutalnie się odbił. W Ruchu wykręcił dobre liczby, ale też grał bardzo nierównie – zdarzało mu się wpadać w kilkumiesięczne dołki lub przechodzić obok meczów. Mogło irytować to, że przez większość spotkania tylko truchta w środku pola i nie ma z niego większego pożytku. Mimo to, jak na chorzowskie warunki minionej dekady, należy uznać go za Pana Piłkarza.

MAREK ZIEŃCZUK – 177 meczów, 18 goli, 35 asyst

Swoje najlepsze lata przeżywał w Wiśle Kraków, z której odszedł do ligi greckiej. Na krótko. Przygarnęła go wówczas Lechia, która zaoferowała mu… trzy tysiące złotych miesięcznie. Rozegrał w niej tylko trzy mecze i prysnął do Chorzowa.

Gdy podpisywał kontrakt w wieku 33 lat, pewnie nie zakładał, że zostanie w Ruchu na 5,5 sezonu, podczas których zawsze będzie podstawowym piłkarzem i zdobędzie dwa medale. Nawet, jeśli w ostatnich latach szybkościowo wyglądał przy Kamilu Mazku jak Fiat Punto przy nowym BMW, lewą nogę miał ułożoną do samego końca. Dzięki temu notował porządne liczby, choć do swojego najlepszego sezonu w karierze (07/08 – 16 goli i 11 asyst) nie nawiązał.

REZERWOWI (POMOCNICY):

 • Marcin Malinowski – 139 meczów, 4 gole, 3 asysty
 • Wojciech Grzyb – 40 meczów, 3 gole, 5 asyst
 • Patryk Lipski – 69 meczów, 10 goli, 10 asyst
 • Bartłomiej Babiarz – 73 mecze, 2 gole, 5 asyst
 • Kamil Mazek – 49 meczów, 3 gole, 5 asyst
 • Łukasz Moneta – 46 meczów, 3 gole, 5 asyst
 • Tomasz Foszmańczyk – 46 meczów, 6 goli, 0 asyst

MARIUSZ STĘPIŃSKI – 42 mecze, 18 bramek, 3 asysty

Dyżurny przykład na to, że po nieudanych wojażach czasem warto wrócić do Ekstraklasy. Stępiński szybko zadebiutował w Widzewie, z którego wcześnie wyjechał do FC Nurnberg. Nie poradził sobie, dołączył do Wisły, gdzie też było średnio. W Ruchu odpalił, dzięki czemu szybko powrócił na zachód (konkretnie – do FC Nantes). A i zaliczył fajną przygodę, jadąc na Euro 2016. Dzięki Ruchowi awansował od statusu ciekawostki do ligowca przez duże „l”. W sezonie 15/16 był najlepszym polskich strzelcem w Ekstraklasie.

ARKADIUSZ PIECH – 69 meczów, 29 bramek, 11 asyst

Najpierw Niedzielan-Sobiech, później Piech-Jankowski. Waldemar Fornalik lubił stawiać w Ruchu na duety napastników. Zwykle mieli się oni dopełniać – to Piechowi przypadła rola finishera, Jankowski był bardziej „gościem od robienia gry”. Jego bilans nie rzuca może na kolana, niemniej to w Ruchu osiągnął najwyższą formę i wypromował się do Sivassporu, gdzie niezbyt mu poszło. Potem były dobre liczby w Zagłębiu, Legia, otarcie się o reprezentację, Cypr, Śląsk, a teraz Odra Opole.

Jednak to w Ruchu został wybrany… najlepszym piłkarzem ligi w sezonie 11/12. Ruch zdobył wówczas sensacyjnie wicemistrzostwo, a Piech skończył rozgrywki z bilansem 12 goli i 5 asyst. Patrząc z perspektywy czasu – trochę szok.

REZERWOWI (NAPASTNICY):

 • Maciej Jankowski – 116 meczów, 24 gole, 13 asyst
 • Grzegorz Kuświk – 101 meczów, 29 bramek, 5 asyst
 • Jarosław Niezgoda – 28 meczów, 10 goli, 4 asysty

CAŁA JEDNASTKA:

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Goncalo Feio: Życie jest za krótkie, żeby nie grać w Europie

Goncalo Feio ma dopiero 31 lat, a już od dekady – z drobnymi przerwami – pracuje w polskiej piłce. Teraz przeżywa swój najlepszy czas, bo jako asystent Marka Papszuna świętuje wiele sukcesów w Rakowie Częstochowa. Rozmawiamy na wiele tematów. Czy Raków faktycznie coraz bardziej zbliża się do Legii? Jaką cenę płaci się za bycie trenerem? […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Weszło
22.10.2021

Czy po alkoholu widzę podwójnie? Kilka fragmentów książki „Nie widzę przeszkód!”

Marcin Ryszka i Jakub Białek odpowiadają w książce „Nie widzę przeszkód” na kilka poważnych pytań, ale nie brakuje także tych „szalenie istotnych”. Nasi kumple rozstrzygają na przykład, czy… niewidomy po alkoholu widzi podwójnie. Wrzucamy wam do przeczytania fragment książki, która opowiada o wszystkim, o co chcielibyście zapytać osobę niewidomą, gdybyście mieli taką okazję. Pozycja wyląduje […]
22.10.2021
Weszło Extra
22.10.2021

Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów?

Dla polskiego postronnego kibica – takiego jak ja – puchary są swego rodzaju świętem. Dla sympatyka Legii? W tym sezonie są jedynym, co trzyma go przy kibicowskim życiu (bo przecież nie liga). Dla fana Napoli? Smutnym obowiązkiem, który trzeba odbębnić. A w zasadzie najlepiej, jakby ich nie było. Po świetnym początku Napoli – osiem na […]
22.10.2021
Weszło Extra
21.10.2021

Weszło z Neapolu: kościół Diego Maradony

Czy futbol zna bardziej nadużywane stwierdzenie niż „piłka nożna jest tu (wpisz dowolne miasto) religią”? Prawdopodobnie nie. Dlatego mając pełną świadomość wagi tego słowa stwierdzam, że w Neapolu… Nie, to nie piłka nożna jest religią. To Diego Maradona. Ktoś znacznie większy niż wybitny piłkarz z zasługami. Ktoś równy Bogu. Obejrzałem kapliczki poświęcone Boskiemu Diego, widziałem […]
21.10.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Legia – Lech, czyli HITAZO!

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nauczyciel
Nauczyciel
9 miesięcy temu

Przygarnęła go wówczas Lechia, która zaoferowała mu… trzy tysiące złotych miesięcznie”. Spoko, za to Ruch mógł dać Zieńczukowi na papierze 30 albo i 300 tysięcy miesięcznie, a nie zobaczył on nawet tych trzech…

Grzegorz
Grzegorz
9 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

No widzisz, a mimo wszystko większym sentymentem darzy ten biedny Ruch, czy Wisłę, niż bezpłciową Lechię, której był wychowankiem.
Ruch nigdy nie zginie!!!

Nazgaroth
Nazgaroth
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Jak nie zginie ? Stadionu nie ma i nie będzie. Kibice zrobili czarny PR robiąc gang Olsena a inwestorów czy klimatu do piłki w biednym mieście nie ma. Tylko życie sentymentami i sukcesami za czasów komuny.

Kajetqn
Kajetqn
9 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

Nie wiem ile dal Ruch Zienczukowi, ale sam Marek w wywiadzie po zakonczeniu kariery mowil że z Ruchem jest na czysto więc nie pierdol

Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu
Reply to  Nauczyciel

Jak nie zobaczył? Ruch pewnie już oddał mu hajs

tomasz
tomasz
8 miesięcy temu

Kiedy Podbeskidzie???!!!!!

Stefan
Stefan
8 miesięcy temu

Zieńczuk nie został zakontraktowany w Lechii bo właśnie w tym momencie wyszły jego grzeszki w związku z aferą fryzjera. Lechia bardzo chciała go mieć i On też bardzo chciał… ale w tamtym czasie w Gdańsku nie było szans zatrudnić „umoczonego” piłkarza.
te 3 tyś to legenda miejska..
.

Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Obrońca Bayernu na wylocie z klubu?

 „Sport Bild” informuje, że Niklas Süle wszedł na drogę rozstania z Bayernem Monachium. Obie strony nie znajdują wspólnej nici porozumienia, co oznacza, że to może być ostatni sezon niemieckiego obrońcy w Bawarii. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku, a Bayern już rozgląda się za następcami. Nimi mieliby zostać Antonio Rüdiger z Chelsea lub Matthias […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Maldini: – Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”

29 listopada odbędzie się gala, na której poznamy zdobywcę „Złotej Piłki” za rok 2021. Najwięcej mówi się o trzech piłkarzach: Messim, Lewandowskim i Benzemie. Polak jest faworytem choćby Kevina De Bryune, a teraz również Paolo Maldini docenia osiągnięcia napastnika Bayernu Monachium. – Myślę, że w tym roku Robert Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”. Karim Benzema […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Górnik Zabrze nie bez problemów pokonał Ślęzę Wrocław

Górnik Zabrze przechodzi do dalszej fazy Pucharu Polski. Dzisiaj wygrał z trzecioligową Ślęzą Wrocław na wyjeździe, która postawiła twarde warunki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza. W 15. minucie bramkę strzelił Sanogo, a w 41. na 2:0 podwyższył Tosevski. Trener Urban dał zagrać rezerwowym zawodnikom […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Paulo Sousa z wykrytym koronawirusem!

Według Tomasza Włodarczyka selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Portugalczyk wykonał badanie antygenowe. Zakażenie ma zostać potwierdzone jeszcze przez jeden test PCR. Informacje na tę chwilę są takie, że nawet kolejny pozytywny wynik nie zagraża obecności selekcjonera na zgrupowaniu kadry w listopadzie. 12 listopada Polska zmierzy się z Andorą, a 15 […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Jednak nie Europa. Marcelo ma wrócić do Brazylii

Brazylijski serwis „Lance” informuje, że Marcelo wróci do ojczyzny. Obecnie lewy obrońca jest piłkarzem Realu Madryt, ale po zakończeniu sezonu 2021/2022 ma trafić do Fluminense. To byłby koniec 14-letniej przygody Brazylijczyka w barwach „Królewskich”. W tym sezonie Marcelo tylko dwa razy z ławki pojawił się na boisku. W czerwcu wygasa mu kontrakt, który nie zostanie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Rzecznik Lechii Gdańsk podał się do dymisji za… tweeta?

Michała Żurawskiego, rzecznika Lechii Gdańsk, który dzisiaj podał się do dymisji, możecie kojarzyć z wywiadem Jakuba Białka. Nasz dziennikarz zrobił mocny wywiad z reprezentantem Afganistanu i piłkarzem Lechii, Omranem Haydarym. Rzecznik domagał się usunięcia wywiadu po publikacji, bo zawodnicy nie mogą komentować tematów politycznych. W sieci zawrzało, a pan Żurawski był mocno krytykowany. Teraz w […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Fernando Llorente znalazł nowy klub w Hiszpanii

36-letni Fernando Llorente od lipca był bez klubu. Po przygodzie w Tottenhamie postanowił wyjechać do Włoch, gdzie zaliczył epizod w Napoli i Udinese. Teraz wraca w strony, które zna najlepiej. Podpisał kontrakt z drugoligowym Eibar i będzie grał w Hiszpanii. Co prawda na drugim szczeblu rozgrywkowym, ale akurat ten klub walczy o powrót do La […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Włoska federacja bierze pod lupę transfery Juventusu i Napoli

Włoska federacja wszczęła dochodzenie i wzięła pod lupę największe włoskie kluby. Chodzi o zawyżone wyceny poszczególnych piłkarzy, które miały na celu zbilansować budżety przy wymianach zawodników. Słowem: wśród 62 transakcji, które są teraz badane, mogą pojawić się sfałszowane liczby. Szczególna uwaga pada na Napoli i Juventus. 42 podejrzane transakcje pochodzą z biur klubowych Juventusu. Mówi […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Chiellini myślał o zakończeniu kariery przed Euro 2020

Niedawno Giorgio Chiellini przedłużył kontrakt z Juventusem. Jeśli zdrowie pozwoli, w barwach „Starej Damy” będzie grał do 2023 roku. W wywiadzie dla DAZN włoski obrońca przyznał, że rok temu myślał o zawieszeniu butów na kołek. Ta wizja jednak oddaliła się, kiedy zaczęło zbliżać się Euro 2020. – Myśl o emeryturze przeszła mi przez głowę. To […]
27.10.2021