post Jakub Białek

Opublikowane 17.01.2021 14:18 przez

Jakub Białek

Na początku tej dekady Śląsk Wrocław był klubem, który wywoływał największe emocje. Także ze względu na wynik sportowy – mistrzostwo Polski w sezonie 11/12 było dużym wydarzeniem, a przecież „Wojskowi” zajmowali także na początku tego dziesięciolecia drugie i trzecie miejsce w lidze. A do tego mieli bardzo kolorową szatnię, z którą nie dało się nudzić. Przeróżne aferki były we Wrocławiu na porządku dziennym. Niedługo Śląskowi zajęło dotarcie na przeciwny biegun i stanie się… jedną z najmniej ekscytujących drużyn w lidze. Dopiero w poprzednim sezonie zaczęliśmy obserwować pewien zwrot w dobrym kierunku.

Jeśli śledzicie nasz cykl, zasady mogliście już poznać. Jeśli nie – zapraszamy do poprzednich odcinków. Tak w skrócie – wybieramy jedenastkę najlepszych piłkarzy Śląska Wrocław w minionej dekadzie, mając na celu jak największe wypośrodkowanie jakości i zasług. Lecimy!

Poprzednie odcinki:

MARIAN KELEMEN – 103 mecze, mistrzostwo Polski

Pierwszym, co nam przychodzi do głowy, gdy wspominamy jego pobyt w Śląsku, jest przedsądowe wezwanie do zapłaty, które otrzymał od Kelemena jeden z naszych czytelników. Powód? Złapcie się czegoś, jest naprawdę zatrważający. Otóż nasz czytelnik pozwolił sobie na tak haniebny występek jak kompilacja błędów słowackiego bramkarza. Merytoryczna, mająca charakter szkoleniowy (sam jest trenerem). Szkody wizerunkowe Słowak wycenił na pięć tysięcy złotych.

Ale to nie oznacza, że zapamiętaliśmy Kelemena tylko z błędów i tego kuriozalnego pisma. Co to, to nie. Był w Śląsku w najlepszym jego okresie, przyczynił się do mistrzostwa Polski i niezłej gry w eliminacjach do pucharów. A wcześniej, w sezonie 10/11, był wręcz najlepszym bramkarzem ligi. Wygrywał rywalizację z Rafałem Gikiewiczem, który bronić umiał, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po jego odejściu ze Śląska.

REZERWOWI (BRAMKARZE):

 • Rafał Gikiewicz – 44 mecze
 • Jakub Słowik – 56 meczów
 • Matus Putnocky – 49 meczów

PIOTR CELEBAN – 265 meczów, 26 goli, 6 asyst, mistrzostwo Polski

265 meczów dla Śląska w minionej dekadzie sprawia, że nie bardzo jest sens dyskutować nad tym wyborem. Celeban miał okresy, gdy uchodził za czołowego obrońcę ligi. Miał uznanie w oczach selekcjonerów, czego efektem jest dziesięć występów w reprezentacji – w tym na Wembley przeciwko Anglii. Wzór pracowitości, solidny z tyłu, a do tego bardzo, bardzo przydatny z przodu.

I wcale nie przesadzamy – takiego dorobku bramek mógłby pozazdrościć niejeden napastnik. Ma ich na swoim koncie 36, więcej niż choćby Sławomir Peszko, Wojciech Grzyb czy Łukasz Garguła – piłkarze na wskroś ofensywni, mający porównywalną liczbę spotkań w lidze. W szczytowym okresie zdobył sześć bramek w sezonie. Przebił ten dorobek w Rumunii, gdzie na przestrzeni 12 miesięcy siedem razy trafił do siatki.

WOJCIECH GOLLA – 66 meczów, 3 gole, 2 asysty

No cóż, obrona nie jest najmocniejszą formacją tej jedenastki. I nie, że mamy coś przeciwko Wojciechowi Golli, który – gdy tylko jest zdrowy – gwarantuje niezły poziom. Po prostu nie bardzo było w kim wybierać. Poza Gollą, rozpatrywaliśmy…

 • Dariusza Pietrasiaka,
 • Adama Kokoszkę,
 • Rafała Grodzickiego,
 • Marcina Kowalczyka.

Cóż – w całej szóstce nie ma ani jednego stopera, który trzymałby w swojej talii przynajmniej damę i jopka. Kibice Śląska zawsze będą go pozytywnie postrzegali jako gościa, który uwolnił ich od popisów Tarasovsa.

MARIUSZ PAWELEC – 222 mecze, 2 gole, 1 asysta, mistrzostwo Polski

Człowiek-wślizg. Za każdym razem, gdy pomyślimy sobie o tym pomyśle przecięcia akcji, przed oczami staje nam Pawelec, który z tego elementu gry uczynił sztukę. Wrzutki, strzały, podania – wszystko robił na wślizgu. Oczywiście z deka przesadzamy, bo to – na przestrzeni lat – solidny obrońca. Wyjąwszy oczywiście ostatnie miesiące – teraz to już tylko uzupełnienie składu.

W mistrzowskim sezonie rozegrał większość tego, co było do zagrania. Zawsze można było na niego liczyć – także, gdy trzeba było załatać lukę na lewej albo prawej obronie. „Mario” jest, jaki jest – nigdy nie napiszemy, że to polska odpowiedź na Giorgio Chielliniego. Oczywistą sprawą jest, że nominowaliśmy go za zasługi, a nie umiejętności, bo do topowych obrońców w lidze nigdy nie należał.

DUDU PARAIBA – 101 meczów, 6 goli, 9 asyst

Gdybyśmy zrobili ranking najlepiej wrzucających bocznych obrońców minionej dekady, prawdopodobnie by się w nim znalazł. Śląsk trochę ryzykował. Z jednej strony w Widzewie pokazywał się z dobrej strony, z drugiej – przychodził do Wrocławia bezpośrednio z drugiej ligi meksykańskiej. Nie brzmi to zbyt ekskluzywnie, w przeciwieństwie do tego, co Dudu prezentował w Śląsku. Typowy ofensywny obrońca stylu Erika Janży – gaz do przodu, wrzutka i od czasu do czasu problemy z powrotem na czas.

Choć to nie jest wspomnienie ze Śląska, Dudu jest bohaterem jednej z ciekawszych anegdot o upadającym Widzewie. Kilka miesięcy temu pisaliśmy w naszym rankingu najbarwniejszych postaci XXI wieku:

Były właściciel Widzewa pieniędzmi nie dysponował, więc wymyślił sobie, że w ramach rozliczenia zaproponuje piłkarzom ziemię. Tak, ziemię. Nie, nie taką do kwiatków, ale to w sumie do Cacka by pasowało. Zachwalał, że to genialna lokalizacja, perełka, pewniaczek jak kurs 1,02 u buka, a w rzeczywistości nie mógł sprzedać jej od dłuższego czasu. Zdezorientowany Dudu nie wiedział, o co w propozycji Cacka chodzi.

– Ja jestem z Brazylii. Ja chcę wracać do Brazylii – mówił łamanym polskim.

Koledzy na to: – Spokojnie, weźmiesz w doniczkę.

Ale Dudu łeb na karku miał i na żadną ziemię kosztem kontraktu godzić się nie chciał. A więc z Cackiem walczył sądowo, a że sprawę wygrał, to do multimilionera, przed laty stałego bywalca setki „Forbesa”, zapukał komornik. I zajął… Zegarek.

Zegarek.

Multimilionerowi.

Którego nie stać było na zapłacenie piłkarzowi.

REZERWOWI (OBROŃCY):

 • Dariusz Pietrasiak – 31 meczów, 1 gol, 0 asyst, mistrzostwo Polski
 • Rafał Grodzicki – 52 mecze, 2 gole, 2 asysty
 • Adam Kokoszka – 120 meczów, 5 goli, 2 asysty
 • Dino Stiglec – 45 meczów, 4 gole, 7 asyst
 • Łukasz Broź – 40 meczów, 3 gole, 4 asysty
 • Amir Spahić – 41 meczów, 0 goli, 0 asyst, mistrzostwo Polski
 • Tadeusz Socha – 92 mecze, 0 goli, 7 asyst, mistrzostwo Polski
 • Marcin Kowalczyk – 37 meczów, 0 goli, 3 asysty

SPRAWDŹ TAKŻE SZROTOWĄ JEDENASTKĘ ŚLĄSKA WROCŁAW!

WALDEMAR SOBOTA – 117 meczów, 18 goli, 20 asyst, mistrzostwo Polski

Choć dziś gra w środku pola, ustawiamy go na skrzydle, bo to jako skrzydłowy robił największą furorę w lidze. Formę życia osiągnął na początku sezonu 13/14 w eliminacjach do Ligi Europy. Dwumecz z Rudarem Pljevlja zakończył z dorobkiem dwóch goli i dwóch asyst, a później załadował jeszcze dwie sztuki Club Brugge, którego barwy reprezentował jeszcze w tym samym sezonie. Szalał w tamtym dwumeczu z Belgami. Przy pierwszej bramce urwał się skrzydłem i wyszedł sam na sam, przy drugiej był tak szybki, że okiwał wychodzącego do niego bramkarza i załadował do pustaka. Prawdziwy koncert, a potem jeszcze była asysta z Sevillą.

O skali tych eliminacji niech świadczy fakt, że tylko raz w całym sezonie Śląska zanotował lepsze liczby niż podczas tych kilku meczów na europejskiej arenie. Mowa o rozgrywkach 12/13, gdy miał 5 goli i 6 asyst. To nie liczbami imponował. Miał w sobie dużo bezczelności, robił na skrzydle wiatr. I bardzo zżył się ze Śląskiem. Uroczą historią było to, że na każdy mecz domowy Śląska zapraszał autokar kibiców z rodzinnej Schodni – rodzinę, znajomych, sąsiadów. Zdarzało się, że fundował bilety dla setki osób.

PRZEMYSŁAW KAŹMIERCZAK – 93 mecze, 13 goli, 8 asyst, mistrzostwo Polski

Szkoda, że przez problemy zdrowotne musiał skończyć karierę tak szybko (w wieku 32 lat). Nawet i podczas gry w Śląsku, jak sam przyznawał, zdarzały mu się wahania formy ze względu na różne perypetie z nogą. Mimo to… no był kozakiem, co tu dużo mówić. Pomocnikiem właściwie kompletnym – i potrafił rozbić atak, i podać (wypuszczenie Plaku w meczu z Club Brugge!), i uderzyć. No właśnie, strzelał mało, ale jeśli już, to pięknie. Ma na swoim koncie kapitalnego woleja (jeszcze w barwach Pogoni), skorpion-kicka (w Boaviscie), a w Śląsku pozostawił po sobie to:

SEBASTIAN MILA – 145 meczów, 28 goli, 59 asyst, mistrzostwo Polski

To w Śląsku zaliczył najlepszy okres swojej kariery. Włącznie z golem wbitym Niemcom. Być może gdyby nie problemy z wagą, osiągnąłby we Wrocławiu jeszcze więcej. Ale nawet, gdy obywatela było trochę zbyt dużo, nie miał się czego wstydzić. Czterokrotnie łamał w Śląsku barierę dziesięciu asyst. Biorąc pod uwagę jedynie minione dziesięciolecie, jego najlepsze sezony wyglądają tak:

 • 10/11: 4 gole, 10 asyst
 • 11/12: 4 gole, 14 asyst
 • 12/13: 7 goli, 13 asyst

Ile znaczył dla niego Śląsk, było widać podczas pożegnalnej konferencji prasowej, na której się rozkleił. Z czasem stał się sporym obciążeniem dla budżetu, a więc Śląskowi było na rękę, by się z nim rozstać. A i sam Mila zaplanował koniec kariery w rodzinnym Gdańsku. Jeden z najlepszych zawodników Śląska nie tylko minionej dekady, ale i w całej historii klubu. Warto wspomnieć, że jego rywalem na pozycji numer dziesięć był Ryota Morioka. Piłkarz, który przerastał ówczesną drużynę inteligencją, zaliczył w 1,5 sezonu kilka bramek i asyst, a później bardzo dobrze poradził sobie w Belgii. No, ale to jednak nie ten rozmiar kapelusza.

ROBERT PICH – 218 meczów, 46 goli, 38 asyst

Zmieniają się trenerzy, piłkarze czy prezesi, ale jedno się w ostatnich latach nie zmienia – Pich jest zawsze czołowym zawodnikiem Śląska. I notuje bardzo powtarzalne liczby. A piłkarz, na którego możesz liczyć przez 6,5 sezonu, to zwyczajny skarb. Żeby nie było, że rzucamy słowa na wiatr:

 • 14/15: 10 goli, 5 asyst (37 meczów)
 • 15/16: 3 gole, 4 asysty (23 mecze)
 • 16/17: 7 goli, 2 asysty (17 meczów)
 • 17/18: 6 goli i 5 asyst (32 mecze)
 • 18/19: 6 goli, 11 asyst (33 mecze)
 • 19/20: 7 goli, 8 asyst (36 meczów)
 • 20/21: 5 goli, 1 asysta (14 meczów)

Urocza regularność. Dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości, czy Słowak ma się tu znaleźć. W pewnym momencie zgłosiło się po niego Kaiserslautern, ale na szczęście wrocławskiego klubu, niespecjalnie mu tam poszło. Dwukrotnie wracał na Dolny Śląsk – za pierwszym razem na wypożyczenie, za drugim już definitywnie. Mało się mówi o Pichu, ale to jeden z symboli poprzedniej dekady.

REZERWOWI (POMOCNICY):

 • Rok Elsner – 73 mecze, 10 goli, 3 asysty, mistrzostwo Polski
 • Piotr Ćwielong – 71 meczów, 12 goli, 12 asyst, mistrzostwo Polski
 • Łukasz Madej – 90 meczów, 7 goli, 10 asyst, mistrzostwo Polski
 • Tom Hateley – 81 meczów, 1 gol, 7 asyst
 • Tomasz Hołota – 103 mecze, 8 goli, 6 asyst
 • Flavio Paixao – 83 mecze, 26 goli, 13 asyst
 • Ryota Morioka – 53 mecze, 15 goli, 11 asyst
 • Michał Chrapek – 96 meczów, 9 goli, 17 asyst
 • Krzysztof Mączynski – 54 mecze, 4 gole, 6 asyst
 • Jakub Łabojko – 60 meczów, 3 gole, 2 asysty
 • Przemysław Płacheta – 35 meczów, 8 goli, 5 asyst

MARCIN ROBAK – 71 meczów, 37 goli, 3 asysty

Zastanawialiśmy się, czy to w ogóle moralne, by umieszczać tutaj zabójcę Jezusa. No cóż – zaryzykujemy. Różne były opinie odnośnie do gry Robaka w Śląsku. Strzelał aż miło? Fakt, z którym nie da się polemizować. 19 i 18 bramek w dwóch sezonach to rewelacyjny wynik. Słyszeliśmy jednocześnie, że z Robakiem na boisku średnio funkcjonuje cała drużyna. Śląsk wtedy dołował, odbił się dopiero po odejściu Robaka. Prawda leży gdzieś pewnie pośrodku, faktem jest natomiast, że klub nie zamierzał stawać na głowie, by zatrzymać tak bramkostrzelnego napastnika.

Co imponujące, osiągał ten wynik strzelecki już po przekroczeniu 35 roku życia. I, co też warto wziąć pod uwagę, wykręcał go w drużynie, której gra absolutnie nie porywała. Absurdem jest to, że nie zyskał docenienia trybun, które uważały, że ma być „liderem, a nie pajacem”.

MARCO PAIXAO – 66 meczów, 34 goli, 6 asyst

Zastanawialiśmy się długo, który z braci Paixao bardziej zasłużył na wyróżnienie. Postawiliśmy na Marco, choć ich losy we Wrocławiu układały się przedziwnie.

 • gdy po pół roku świetnej gry Marco dołączył do niego Flavio, był początkowo cieniem piłkarza,
 • kiedy w następnym sezonie (14/15) Marco zerwał więzadła, brylował Flavio,
 • a jak Marco wrócił po zerwaniu więzadeł, Flavio nieco spuścił z tonu (uczciwie dodajmy, że Marco grał wówczas średnio).

Kiedyś to nawet wyliczyliśmy – gdy Marco leczył kontuzję, Flavio strzelił trzynaście goli i zaliczył trzy asysty (w 1672 minuty). Gdy jego brat wrócił, miał bilans pięciu bramek i dwóch asyst (w 1554 minuty). Nie trzeba przykładać lupy, by zobaczyć, że coś było nie tak. Przynajmniej w Lechii bracia udowodnili, że są w stanie jednak brylować, gdy grają razem. Koniec końców wyżej wyceniamy grę Marco, choć zdajemy sobie sprawę, że ile ludzi, tyle opinii. Bezpośrednio ze Śląska odszedł do Sparty Praga, gdzie kompletnie przepadł.

REZERWOWI (NAPASTNICY):

 • Christian Omar Diaz – 57 meczów, 15 goli, 7 asyst, mistrzostwo Polski
 • Arkadiusz Piech – 62 mecze, 15 goli, 6 asyst

CAŁA JEDENASTKA:

Standardowo – piszcie w komentarzach, z czym się nie zgadzacie! A my wracamy z cyklem niebawem.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 17.01.2021 14:18 przez

Jakub Białek

Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Boa
Boa
1 miesiąc temu

A nieśmiertelny Tadziu Socha gdzie?

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu

A gdzie Dalibor?

Turbo_Lover
Turbo_Lover
1 miesiąc temu

Tutaj 🙂
comment image

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

I oczywiście mistrzostwo Polski dopisane przy zawodniku. W przypadku Lecha ciężko było dopisać?.

Kfds
Kfds
1 miesiąc temu

Niezła jedenastka, obrona poza celebanem slaba

JWP
JWP
1 miesiąc temu

,,Z czasem stał się sporym obciążeniem dla budżetu, a więc Śląskowi było na rękę, by się z nim rozstać. A i sam Mila zaplanował koniec kariery w rodzinnym Gdańsku. ”

Jakim rodzinnym Gdańsku, skoro Mila jest z Koszalina?

JWP
JWP
1 miesiąc temu

,,Z czasem stał się sporym obciążeniem dla budżetu, a więc Śląskowi było na rękę, by się z nim rozstać. A i sam Mila zaplanował koniec kariery w rodzinnym Gdańsku. ”

Jakim rodzinnym Gdańsku, skoro Mila jest z Koszalina?

JWP
JWP
1 miesiąc temu

,,Z czasem stał się sporym obciążeniem dla budżetu, a więc Śląskowi było na rękę, by się z nim rozstać. A i sam Mila zaplanował koniec kariery w rodzinnym Gdańsku. ”

Jakim rodzinnym Gdańsku, skoro Mila jest z Koszalina?

Lewak
Lewak
1 miesiąc temu
Reply to  JWP

Karierę to Mila zakończył w Śląsku. W Gdańsku to on już tylko pobierał pensję.

Lolo
Lolo
1 miesiąc temu

Kaźmierczak jak na tamte lata wg mnie mocno niedoceniony
Co umiał to jego

RRRR
RRRR
1 miesiąc temu

Ależ niedopatrzenie – przy Kelemenie powinno być 103 mecze, 1 gol ;P W 2011, z karnego.

Stara Gwardia Silesia
Stara Gwardia Silesia
1 miesiąc temu
Reply to  RRRR

Legendarny gol – gwóźdź do trumny Arki i spadek… 🙂 Potem wojenka na ulicach Wrocka ze świnkami z Gdyni i psami.

Anglia
04.03.2021

W Anglii po staremu: Liverpool dziaduje, Chelsea Tuchela wygrywa, a sędziowie…

Na początek zagadka. Ile razy przegrał Liverpool w pierwszych 100 meczach pod wodzą Juergena Kloppa na Anfield? Cztery. Ile razy Liverpool przegrał na Anfield w ostatnich pięciu meczach? Pięć. Właściwie nie mieści się to w głowie, ale taka jest smutna prawda. The Reds w Premier League po prostu dziadują.  Dzisiaj nie było inaczej. Jeśli mamy […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Pech nas nie opuszcza”. Ojrzyński narzeka na remis z Wisłą Płock

W zaległym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy między Wisłą Płock a Stalą Mielec padł remis 2:2. Na pomeczowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski i Leszek Ojrzyński, trenerzy obu drużyn, nie byli zadowoleni z podziału punktów.  Niezadowoleniu Sobolewskiego nie sposób się dziwić. W weekend jego Wisła Płock przegrała 1:3 z Wisłą Kraków, mimo że prowadziła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Napoleon, Strażnik Teksasu i raper Foszmańczyk. Wyjątkowa prezentacja Ruchu

Tradycyjne prezentacje drużyn przed sezonami albo rundami bywają sztampowe. Tak naprawdę zazwyczaj nie dzieje się na nich nic specjalnego, bo i też wcale niełatwo o jakąś wielką kreatywność. Zupełnie inaczej do tematu podszedł Ruch Chorzów. Filmik z prezentacji, zatytułowany „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!”, robi wrażenie.  Ruch zorganizował prezentację w wersji online […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Stal Mielec jednak nie chce do I ligi

Stal Mielec walczyła z Wisłą Płock o życie. Dziś już miało nie być żadnego „zmiłuj się”, żadnego tłumaczenia, że bramkarz rywali rozegrał super mecz, że graliśmy dobrze, ale nic nie wpadało. No i Stal walczyła jak o życie, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej jako drużyna istniała tylko teoretycznie, a gdy zaraz po przerwie […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Niepewna przyszłość Milika w Marsylii. „Wiele zależy od rynku”

Od dobrych kilku- lub kilkunastu miesięcy Arkadiusz Milik stanowi łakomy kąsek na europejskim rynku transferowym. Padają przeróżne kierunki – przede wszystkim włoskie, ale też angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie. Do wyboru, do koloru. Polski napastnik na wiosnę zakotwiczył jednak w Olympique Marsylia i wydaje się, że obie strony są na razie na tyle zadowolone ze współpracy, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Szok i niedowierzenie! Karlo Muhar radzi sobie w Turcji

Pamiętacie jeszcze Karlo Muhara? Co to był za grajcar. A tak serio, to w Lechu kompletnie się nie sprawdził i zimą poszedł na wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu. Może wielu przyjmie to za żart, wielu za opowieść rodem z kart książek fantastycznych, ale jak się okazuje 25-letni Chorwat bardzo przyzwoicie radzi sobie w Super Lidze, która przecież […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bayern podpisuje długi kontrakt ze swoją gwiazdeczką

Jamal Musiala to perełka. Ma zaledwie osiemnaście lat, a w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów z Lazio. Teraz niemiecki dziennik Bild informuje, że młody pomocnik bawarskiego klubu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem.  Według największej niemieckiej bulwarówki Musiala widziany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kasperczyk zachwala nowy nabytek Podbeskidzia

Marco Tulio przyszedł do Podbeskidzia z Mlady Boleslav tydzień temu, a już zdążył kupić sobie przychylność trenera bielszczan, Robert Kasperczyk, który zapowiada, że da szansę debiutu swojemu nowemu nabytkowi już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk.  – Bieżący mikrocykl treningowy jest pierwszym, jaki przepracuje z nami Marco Tulio. Nie ukrywam, że każdy trening przybliża go […]
04.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec

Znamy już składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec. Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rodriguez, Uryga, Cabezali – Michalski, Szwoch, Rasak, Lesniak, Kocyła – Tuszyński. Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbhadzhiyski, Jonathan de Amo, Granlund – Tomasiewicz, Matras, Forsell – Zjawiński, Jankowski. Start meczu o 20:30. Fot. 400mm.pl
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz reprezentantów?

Jutro Paulo Sousa ogłosić ma listę powołanych przez siebie piłkarzy. Zapewne niedługo powiększy się nam więc wykaz reprezentantów. Niejako z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba zgadnąć to, kto się już na nim znajduje. Zadanie jest proste – my podajemy powtarzające się nazwiska reprezentantów Polski, a wy macie wskazać ich imiona. Takich, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa […]
04.03.2021
WeszłoTV
04.03.2021

W quizie jest Kowal, zwycięzcą będzie Kowal?

Będziemy grali w curling monetami i Kowal powie, że to nieuczciwe, ale to uczciwe. Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny odcinek naszych głupich zmagań.  
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Real bez napastnika? Problemy kadrowe Królewskich przed derbami Madrytu

Już w niedzielę hitowe starcie w lidze hiszpańskiej. Atletico kontra Real na Wanda Metropolitano. Derby Madrytu. I choć historycznie zazwyczaj mecze te wygrywa Real, to w tym roku faworytem wydaje się Atletico. I to nie tylko dlatego, że przewodzi tabeli La Liga, ale również dlatego, że Królewscy pogrążeni są w nieustającym kryzysie kadrowym. Niewykluczone, że do […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Trener Brighton o Moderze: – Dobrze się wpasował

Ostrożnie do regularnej gry w Premier League wprowadzany jest Jakub Moder. Choć z drużyną trenuje od początku roku, to dopiero w minionej kolejce otrzymał sześciominutową szansę na boiskach angielskiej elity. Mimo to Graham Potter, szkoleniowiec Brigton, zdaje się dostrzegać jego talent.  – Podoba mi się Moder. Gołym okiem widać jego umiejętności. Dobrze się wpasował, odnalazł […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hainer przekonuje, że Bayern stać na Haalanda

Herbert Hainer, w rozmowie ze Sport1, zapowiedział, że Bayern Monachium stać na sprowadzenie Erlinga Brauta Haalanda.  – Chcemy jeszcze mocniej postawić na ścieżkę pozyskiwania młodych zawodników z wybitnymi umiejętnościami. Jesteśmy ekonomicznie bardzo silnym i zdrowym klubem. Zawsze możemy pozwolić sobie na sprowadzenie każdego piłkarza, jeśli jesteśmy w pełni przekonani o tym, że podniesie poziom naszego klubu […]
04.03.2021
Inne sporty
04.03.2021

Nieoczywisty mistrz. Najważniejsze mgnienia Błachowicza w UFC

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się najważniejsze starcie w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz stanie do pierwszej walki pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka będzie jedna z największych gwiazd tego sportu na świecie – Israel Adesanya, mistrz wagi średniej. Polak – jak zwykle u bukmacherów – nie jest faworytem tego starcia. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Polish Kit League. Jak z koszulki zrobić małe dzieło sztuki

A gdyby tak zebrać w jednym miejscu najzdolniejszych polskich grafików zajaranych piłką nożną i poprosić ich o… rywalizację na najlepszy projekt koszulki meczowej? Polish Kit League, czyli jedyna polska liga projektowania piłkarskich t-shirtów, powoli wychodzi z czeluści Twittera i coraz mocniej przedostaje się do świadomości polskiego środowiska piłkarskiego. „Mecze” grafików, którzy ścierają się w przyjacielskiej […]
04.03.2021