post Jakub Białek

Opublikowane 20.01.2021 10:25 przez

Jakub Białek

Dwa srebrne medale. Jeden brązowy. Finał Pucharu Polski. Kilka grubych transferów. I miano ligowej czołówki przez kilka lat. Bez dwóch zdań to najlepsza dekada w historii Jagiellonii Białystok, która w 2020 roku obchodziła stulecie swojego istnienia. Wybraliśmy najlepszą XI minionego dziesięciolecia.

Z góry uprzedzamy – może pojawić się element kontrowersji. Na kilku pozycjach mieliśmy sporą zagwozdkę, głównie przez klasyczny kłopot bogactwa. Przez Białystok przewinęło się wielu konkretnych piłkarzy i mamy wrażenie, że całościowo ta jedenastka jest do tej pory jedną z najlepszych w naszej zabawie. Jeśli dopiero do niej dołączacie, mamy dla was linki do poprzednich odcinków.

Jedziemy!

BARTŁOMIEJ DRĄGOWSKI – 69 meczów

Tomasz Loska powiedział kiedyś, że w przypadku młodych bramkarzy najważniejsze jest to, żeby się nie obsrać.

Powiedzieć, że Drągowski się w Jagiellonii nie obsrał, to nic nie powiedzieć.

W wieku 17 lat był już podstawowym bramkarzem. Wprowadził do polskiego języka piłkarskiego pojęcie „brilliant save”. Po swoim pierwszym sezonie w karierze był w naszych notach oceniany… najwyżej. Nie, nie spośród zawodników Jagi. Nie, nie spośród bramkarzy. Spośród wszystkich zawodników ligi.

Bronił spektakularnie, przerastał ligę. A to wszystko zanim osiągnął pełnoletniość. Wyjmował strzały, których nie miał prawa wyjąć. Uznawano go za jeden z największych talentów bramkarskich świata z rocznika 1997, zgłaszały się do niego wielkie kluby jak Juventus czy Chelsea. Legia wykładała na stół milion euro. Szkoda, że w pewnym momencie stracił kontakt z ziemią. Fucki pokazywane przy Łazienkowskiej, ruszenie ze zjebką na Strausa, upadek po rzuceniu zapalniczki z trybun, palec w tyłku Szymona Skrzypczaka… Oj, sporo tego się nazbierało. Tak czy siak ogarnął się, a miejsce, w którym jest dziś, to najlepszy dowód.

REZERWOWI (BRAMKARZE):

 • Marian Kelemen – 98 meczów
 • Grzegorz Sandomierski – 52 mecze

MICHAŁ PAZDAN – 96 meczów, 3 gole, 5 asyst

Żeby zmieścić wszystkich, bez których nie wyobrażamy sobie XI dekady Jagiellonii, musieliśmy zmodyfikować ustawienie na 3-5-2, w którym zespół z Podlasia nigdy nie grał. Nie uprzedzamy faktów i pokornie liczymy na to, że nasza roszada taktyczna się obroni.

Tak jak Drągowski został najlepszym bramkarzem sezonu 14/15, tak podobny plebiscyt na swojej pozycji wygrał wówczas Michał Pazdan, czego ukoronowaniem był gotówkowy transfer do Legii. Zanim trafił do Białegostoku, był kojarzony głównie z absurdalnego powołania Leo Beenhakkera, który zabrał go nawet na Euro 2008 (!). Później popadł w ligową szarzyznę, w Jadze natomiast znalazł się na krzywej wznoszącej, przemierzył drogę od ligowego brutala do kozaka. I zanim jeszcze trafił na Łazienkowską, wrócił do reprezentacji. Ładnie się zachował, dając swojemu klubowi zarobić. Gdy skończył mu się kontrakt, dogadał się tak, by przedłużyć go jeszcze o rok, ale przy dżentelmeńskiej umowie, która oznaczała, że Jagiellonia zgodzi się na transfer, jeśli do klubu wpłynie rozsądna oferta.

IVAN RUNJE – 149 meczów, 10 goli, 7 asyst

„Gdyby nie obrońca za 90 tysięcy, w ostatnich pięciu latach świętowalibyście tylko Boże Narodzenie i Nowy Rok” – napisał ostatnio na Twitterze Ivan Runje, gdy jeden z kibiców wyciągnął jego zarobki. Podobał nam się ten wjazd. Bo kto jak kto, Runje zasługuje w Białymstoku na szacunek. Nawet, jeśli w porównaniu do swoich pierwszych sezonów obniżył loty. Nawet, jeśli był już w pewnym momencie spakowany, by przyjąć intratną ofertę z Arabii Saudyjskiej, o czym mówił u nas w wywiadzie.

Należał do niego przede wszystkim sezon 17/18, gdy wybraliśmy go najlepszym obrońcą ligi. Michał Probierz twierdził wręcz, że ma potencjał na to, by wskoczyć do reprezentacji Chorwacji. Nigdy mu się to nie udało i… już raczej nie uda. Chyba pozbył się marzeń o ofercie życia z arabskiego kierunku – ostatnio przedłużył swój kontrakt.

GUILHERME – 92 mecze, 3 gole, 20 asyst

Do Ekstraklasy trafił w podobnych okolicznościach, co Fran Tudor. Nie miał klubu przez pół roku, więc zgodził się na ofertę z Niecieczy. Z miejsca stał się jednym z lepszych fachowców na swojej pozycji i po roku w Ekstraklasie przeniósł się do Jagiellonii, a dziś gra w lidze tureckiej (konkretnie – w Konyasporze). W Białymstoku trochę żałują, bo lewa strona defensywy to nie jest obecnie najlepiej obsadzona pozycja w klubie.

Zastanawialiśmy się – Guilherme czy jednak ktoś inny? Mocnym kandydatem mógłby być Thiago Cionek, gdyby nie grał na przełomie dekad (w minionym dziesięcioleciu ma tylko 45 meczów). Podobnie mają się sprawy z Andriusem Skerlą, jednym z najbardziej zasłużonych piłkarzy dla litewskiej piłki, kończącym w Białymstoku swoją karierę. Dlatego na koniec wybieraliśmy pomiędzy Brazylijczykiem i Piotrem Tomasikiem. Obecny piłkarz Wisły Płock zaliczył w Jadze dwa i pół sezonu – w jednym był po prostu solidny, w drugim należał do topu na swojej pozycji, a później przygasł. Guilherme był naszym zdaniem równiejszy. Dlatego wybór pada na niego.

REZERWOWI (OBROŃCY):

 • Andrius Skerla – 34 mecze, 3 gole, 0 asyst
 • Thiago Cionek – 45 meczów, 1 gol, 0 asyst
 • Alexis Norrambuena – 94 mecze, 4 gole, 4 asysty
 • Ugo Ukah – 61 meczów, 2 gole, 0 asyst
 • Filip Modelski – 75 meczów, 1 gol, 3 asysty
 • Sebastian Madera – 62 mecze, 1 gol, 0 asyst
 • Piotr Tomasik – 77 meczów, 3 gole, 12 asyst
 • Nemanja Mitovic – 65 meczów, 2 gole, 0 asyst

TARAS ROMANCZUK – 232 mecze, 27 goli, 15 asyst

Niezwykła jest droga, którą przemierzył w Polsce Taras Romanczuk. Dzięki umowie partnerskiej pomiędzy Legionowem i ukraińskim Kowelem, trafił do II ligi, gdzie grał za skromne 1600 złotych miesięcznie. Wypatrzyła go Jagiellonia, która zatrudniła go do noszenia teczki za poważniejszymi piłkarzami. Miał powalczyć, wzmocnić rotację, pograć ogony, ewentualnie może nawet odpalić.

Dziś leci mu szósty rok, jak jest liderem „Jagi” i jednym z lepszych środkowych pomocników w lidze. Adam Nawałka zaprosił go kiedyś na zgrupowanie, co dowodzi progresu, jaki wykonał, a także temu, że naprawdę zżył się z Polską. Sam o sobie mówi „Polak”, choć większość życia spędził przecież na Ukrainie. Romanczuk zdaje sobie sprawę z tego, że pewnego poziomu nie przekroczy. Z tego, co ma, wyciąga maksa.

„EFEKT MOTYLA” – PRZECZYTAJ REPORTAŻ O NIECODZIENNEJ HISTORII TARASA ROMANCZUKA

JACEK GÓRALSKI – 64 mecze, 3 gole, 5 asyst

Vadis podobno do dziś ma z nim senne koszmary. Cała piłkarska Polska poza Góralskim zastanawiała się, skąd w naszej lidze wziął się piłkarz z innej planety. „Góral” zrobił z nim to, co potrafi najlepiej – przykleił się, skrobał, prowokował, odbierał piłkę, poczekał na to, aż legionista straci cierpliwość. Z polskich boisk został zapamiętany głównie z tego meczu.

W naszej fizycznej lidze sprawdzał się znakomicie jako gość od brudnej roboty. Wybieraliśmy go wówczas i najlepszym defensywnym pomocnikiem całych rozgrywek, i czołowym piłkarzem na tej pozycji w kraju. Jeszcze przed transferem do Łudogorca wskoczył do reprezentacji. Dał Jadze godnie zarobić, a na odchodne wręczył pracownikom klubu 30 butelek markowej whisky.

RAFAŁ GRZYB – 238 meczów, 6 goli, 10 asyst

Solidny ligowiec, który musi znaleźć się w XI dekady choćby za zasługi. Nie oferował fajerwerków – tak na boisku, jak i poza nim. Ale, no właśnie – był solidny, równy, długowieczny. W Jagiellonii spędził 9,5 sezonu. Poza ostatnim, gdy skupiał się już powoli na tym, co będzie robił po karierze, grał zawsze. Mógł zapisać się w historii znacznie lepiej, gdyby trafił setkę w meczu z Legią (tym od „kopnął naszą panią” i „kurwami” rzucanymi przez Maderę), gdy Jagiellonii zabrakło dwóch punktów do Lecha, który został wówczas mistrzem Polski. Tak czy inaczej doceniamy – z pewnością wyciągnął ze swojej kariery maksa.

ARVYDAS NOVIKOVAS – 94 mecze, 22 goli, 18 asyst

Był moment, gdy zastanawialiśmy się, kto jest najlepszym piłkarzem w lidze – Haraslin czy Novikovas? Nie potrwał on długo, lecz niech to nie umniejsza klasie Novikovasa, który w Jagiellonii brylował. Cezary Kulesza poszedł przetartym szlakiem – już jeden Litwin wcześniej u niego wypalił. Mowa oczywiście o Fedorze Cernychu, który otarł się o naszą jedenastkę. Można było żałować, że obaj odeszli z Jagi za marne 300 tysięcy euro. Zarobek to dla klubu niewielki, ale z drugiej strony – z niewolnika nie ma pracownika.

Przyznamy, że mieliśmy sporą zagwozdkę, kogo umieścić na prawym skrzydle. Zwłaszcza, że w odwodzie są jeszcze inni silni kandydaci – Przemysław Frankowski i Tomasz Kupisz. Zwłaszcza ten pierwszy ma po swojej stronie mocne karty. Szybko zaczął, osiągnął bilans stu meczów w Ekstraklasie w wieku 21 lat. Mamy jednak pewien niedosyt, bo liczyliśmy, że rozwinie się znacznie lepiej. Temat jego transferu wracał jak bumerang co pół roku, podobnie jak temat jego wahań formy. Novikovas był równiejszy, bardziej spektakularny, efektywniejszy. Trudny wybór, lecz my stawiamy na piłkarza Erzurumsporu. Choć zdajemy sobie sprawę, że wybory Cernycha, Frankowskiego czy nawet Kupisza też mają solidne podstawy w konkretnych argumentach.

DANI QUINTANA – 64 gole, 23 gole, 19 asyst

Hiszpańskie agencje menedżerskie do dziś powinny wypłacać mu benefity za to, jak otworzył dla swoich rodaków polski rynek. Dopóki nie trafił do Jagi, Hiszpanów w Ekstraklasie kojarzyliśmy z solidnym Astizem albo wynalazkami pokroju Inakiego Descargi czy Mikela Arrubarreny. Quintana był pierwszym Hiszpanem, który wpadł do naszej ligi na „la zabawę”. Przerastał ją technicznie, robił show, wypromował się i tyle go widziano. A w głowach polskich prezesów zapalała się lampka „zaraz, zaraz, a może i my możemy mieć swojego Quintanę?”.

Jak się okazało – nie było to jednostkowe success story. Jeszcze wtedy łapaliśmy się za głowę, jakim cudem gość z Segunda B może robić takie rzeczy, traktowaliśmy go jak jakiś błąd w systemie. Dopiero czas pokazał, że jego koledzy po fachu z tego poziomu mogą być nawet lepsi. W Jadze do fajerwerków dokładał konkretne liczby – w sezonie 13/14 był i najlepszym strzelcem klubu (15 trafień) i najlepszym asystentem (12 ostatnich podań). Będzie wspominał Polskę bardzo ciepło, bo to dzięki niej wypromował się do krajów, gdzie nie szczędzą grosza – Arabii Saudyjskiej, Azerbejdżanu i teraz Chin.

REZERWOWI (POMOCNICY):

 • Tomasz Kupisz – 93 mecze, 12 goli, 15 asyst
 • Maciej Makuszewski – 60 meczów, 10 goli, 9 asyst
 • Dawid Plizga – 80 meczów, 15 goli, 18 asyst
 • Nika Dzalamidze – 85 meczów, 8 goli, 20 asyst
 • Maciej Gajos – 108 meczów, 23 gole, 14 asyst
 • Przemysław Frankowski – 155 meczów, 28 goli, 15 asyst
 • Fedor Cernych – 97 meczów, 20 goli, 22 asyst
 • Martin Pospisil – 130 meczów, 11 goli, 14 asyst
 • Jesus Imaz – 67 meczów, 29 goli, 7 asyst

KONSTANTIN VASSILJEV – 73 mecze, 20 goli, 25 asyst

W Ekstraklasie nie ma go już od trzech sezonów, a wciąż stanowi o sile reprezentacji Estonii. Nie przez przypadek dorobił się ksywki „Cesarza”. W Jagiellonii pozamiatał. Wystarczy rzucić okiem na liczby:

 • Sezon 15/16: 7 goli, 10 asyst
 • Sezon 16/17: 13 goli, 14 asyst

Z pewnością byłby uznany za gracza sezonu 16/17, gdyby nie fakt, że trafił na moment, w którym w naszej lidze bawił się Vadis. Trochę dziwiliśmy, że Jagiellonia tak łatwo odpuszcza starania o swojego lidera. Ale Piast wcale z tego nie skorzystał – Vassiljev po najlepszym sezonie w karierze błyskawicznie przeszedł na drugą stronę rzeki. A przecież nawet i podczas formy życia był już oszczędny w ruchach. Ułożona noga, bomba z dystansu, inteligencja w grze – kozak, po prostu.

TOMASZ FRANKOWSKI – 69 meczów, 29 goli, 13 asyst

W sezonie 10/11 – a więc na samym początku dekady – z czternastoma golami zdobył tytuł króla strzelców. W kolejnych rozgrywkach zdobył o jedną bramkę więcej. Jechał na doświadczeniu i swoim legendarnym sprycie – to wystarczyło. Dobijał do pustaków, był akurat tam, gdzie piłka spadała na nogę w polu karnym. Żadna wirtuozeria, prosta gra. I pewnie grałby w nią dłużej, gdyby nie iskry, jakie sypały się na linii Frankowski – Hajto. Ówczesny trener Jagiellonii twierdził, że z „Frankiem” pressingu się nie zrobi, druga strona z klasą odpowiadała, że wreszcie dzięki prasie wie, co trener o nim sądzi.

REZERWOWI (NAPASTNICY):

 • Karol Świderski – 128 meczów, 25 bramek, 9 asyst
 • Mateusz Piątkowski – 60 meczów, 23 goli, 7 asyst
 • Patryk Tuszyński – 44 mecze, 20 bramek, 4 asysty

CAŁA JEDENASTKA:

Tradycyjnie zapraszamy was do komentowania naszych wyborów. I widzimy się z kolejną jedenastką już niebawem.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 20.01.2021 10:25 przez

Jakub Białek

Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adi
Adi
1 miesiąc temu

Kamil Grosicki

Imię musi być
Imię musi być
1 miesiąc temu
Reply to  Adi

Zwłaszcza, jak ktoś w tamtym okresie bywał w Białym w klubach nocnych 😉

Adi
Adi
1 miesiąc temu

Kamil Grosicki

Matty123
Matty123
1 miesiąc temu
Reply to  Adi

Grosicki odszedl na samym poczatku 2011 roku. Troche za malo meczy, zeby go brac pod uwage

Mietek
Mietek
1 miesiąc temu

Polska dla Quintany nie stała się wcale taka obca. Do Białegostoku wraca regularnie, wyrwał stąd żonę 🙂

gość
gość
1 miesiąc temu

Ale z Modelskim wśród rezerwowych obrońcach to mogliście dać spokój. Wielki piłkarz z jednym przyzwoitym sezonem, po którym się burzył, że Jaga mu utrudnia transfer na Wyspy. Piłkarz jakich wielu, to już nawet Burliga bardziej by pasował. Przynajmniej ego nie miał wystrzelonego w kosmos

Imię musi być
Imię musi być
1 miesiąc temu

I do tej paki koniecznie trener, który jeszcze potrafił znaleźć balans pomiędzy trenowaniem (bardziej jako psycholog, bo to w większości słabi gracze byli) a pajacowaniem.

deh
deh
1 miesiąc temu

Zdobyty Puchar w 2010 tez sie wpisuje w dekade. Pan Białek zapomnial.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu
Reply to  deh

naucz się w kalendarz lepiej 2010 to jest ostatni rok 1 dekady dwudziestego wieku

Kusy
Kusy
1 miesiąc temu
Reply to  deh

Nie, jak sama nazwa dekada wskazuje.

Harcownik
Harcownik
1 miesiąc temu

Artykuł bardzo przyjemnie się czytało. Ale na marginesie uczulam autora tego artykułu jak i innych publicystów z Weszło, aby posługiwali się prawidłową odmianą nazw miast takich jak Kowel czy Lwów. A więc w przypadku Romanczuka nie było żadnej umowy z Kowelem, a z Kowlem. Pogoń jest klubem ze Lwowa (zamiast nagminnie pojawiającej się na tym portalu formy: z Lwowa). Pozdrowienia.

Suche Info
07.03.2021

Media: Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021