post Jakub Białek

Opublikowane 26.01.2021 17:37 przez

Jakub Białek

Ciężko wierzyć w obecny projekt Cracovii. Mnogość obcokrajowców, niezbyt atrakcyjny styl, częste kłótnie z piłkarzami, w których klub nie zawsze ma rację. Ale w minionej dekadzie Cracovia przez pewien okres była klubem, który stawiało się za wzór efektownej piłki, przemyślanych transferów, budowania na nieoczywistych piłkarzach, którzy stawali się ligowymi gwiazdami, choć mało kto się tego spodziewał. Jak wygląda nasza XI dekady „Pasów”?

MICHAL PESKOVIĆ – 74 mecze, Puchar Polski

Zastanawialiśmy się nad trzema kandydatami – Pesković czy Pilarz? Stawiamy na starego Słowaka, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że żaden z tej dwójki bramkarzy gwiazdą ligi nigdy nie był. Cechowała ich solidność i… to w zasadzie tyle.

Nie ma zresztą przypadku w tym, że obaj bronili w Cracovii tylko przez dwa pełne sezony. Pesković zaczynał w ogóle jako rezerwowy – bramki „Pasów” strzegł w jego pierwszym sezonie Grzegorz Sandomierski. Mimo że zaliczył błyskawiczny zjazd w hierarchii (w zeszłym sezonie był jedynką, a na początku jesieni został zdegradowany do roli trzeciego bramkarza), Michał Probierz ceni Peskovicia – najpierw prowadził go w Polonii Bytom, potem ściągnął do Cracovii, a w międzyczasie próbował zakontraktować go do Jagi. Mało kto pamięta debiut Słowaka na polskich boiskach – dał sobie strzelić gola z 60 metrów. Jego autorem był Tomasz Hajto.

REZERWOWI (BRAMKARZE):

 • Krzysztof Pilarz – 117 meczów
 • Grzegorz Sandomierski – 84 mecze

CORNEL RAPA – 92 mecze, 5 goli, 7 asyst, Puchar Polski

Na prawej obronie widzieliśmy trzy poważne kandydatury, choć podobnie jak w przypadku bramkarzy, nie mówimy o ligowych gwiazdach. Wygrał Cornel Rapa, a rozważaliśmy jeszcze Jakuba Wójcickiego i Deleu. O każdym z nich możemy napisać to samo – nie zaniżał poziomu, miał momenty, gdy dobijał do ligowej czołówki piłkarzy na swojej pozycji. Rumuna Cracovia wzięła okazyjnie i raczej nie żałuje tego dealu. W swoim trzecim sezonie w Pogoni Rapa miał zarabiać spore pieniądze, więc w Szczecinie uznano, że lepiej go sprzedać niż pakować się w wysoki kontrakt. „Pasy” wyłożyły więc 200 tysięcy i pozyskały gościa, który już w trzecim sezonie jest bezdyskusyjnym numerem jeden na swojej pozycji.

MICHAŁ HELIK – 101 meczów, 11 goli, 6 asyst, Puchar Polski

Nie zgadzaliśmy się z wyborem go na obrońcę sezonu 17/18. Wiadomo, jakimi kryteriami się wówczas kierowano – Helik był jednym z lepszych defensorów w destrukcji, a że trafił do siatki rywali osiem razy, padło na niego. To nie znaczy jednak, że trzeba Helikowi umniejszać zasług. W minionej dekadzie nie było przy Kałuży lepszego stopera. No i te bramki też miały spore znaczenie – pięć z ośmiu było trafieniami otwierającymi wynik. Helik przełamał też pewien stereotyp, że środkowy obrońca strzela tylko głową. Jak wielu zawodników „Pasów”, żegnał się z klubem w niezbyt przyjemnej atmosferze.

MILOS KOSANOVIĆ – 81 meczów, 10 goli, 7 asyst

Wybór trochę z braku laku. Może imponować to, jak rozwinął się po wyjeździe z Ekstraklasy, lecz w naszej lidze wybitną postacią wcale nie był. Skąd więc ten wybór? Kosanović nie miał za bardzo z kim konkurować – Jablonsky spędził w Krakowie tylko jeden sezon, po czym beknął za korupcyjne grzechy z przeszłości. Jest jeszcze Dytjatjew, Wołąkiewicz… No sami widzicie.

Historia Kosanovicia jest o tyle ciekawa, że niewiele zwiastowało, iż tak dobrze poradzi sobie na zachodzie. Swego czasu można było przeczytać pogłoski, że wziął go na celownik Ajax Amsterdam. Przez kilka lat był pewniakiem w lidze belgijskiej, broniąc barw Mechelen i Standardu Liege (ten drugi zapłacił za niego trzy miliony euro). Podobnie jak Helik, był kiedyś najskuteczniejszym obrońcą w sezonie Ekstraklasy. Mowa o rozgrywkach 13/14, gdy zdobył sześć bramek.

MICHAL SIPLAK – 83 mecze, 4 gole, 11 asyst, Puchar Polski

Mało ekskluzywna ta linia defensywy, co? Ale lepszego niż Siplak w minionej dekadzie nie znajdziemy. Dość stwierdzić, że najdłużej na lewej obronie grał w minionym dziesięcioleciu Adam Marciniak, którego kibice zapamiętali głównie z tego, że trafił na izbę wytrzeźwień prosto ze zorganizowanej przez siebie domówki. Można było pomyśleć o Pestce albo Jaroszyńskim, lecz to Słowak – patrząc z szerszej perspektywy – prezentował najsolidniejszy poziom. W zeszłym sezonie był jednym z największych przegranych przepisu o młodzieżowcu – jego rywalizacja z Pestką nie była do końca równa. Jako piłkarz Cracovii zapracował nawet na powołanie do reprezentacji Słowacji, choć nie było mu dane zadebiutować.

REZERWOWI (OBROŃCY):

 • Paweł Jaroszyński – 67 goli, 1 gol, 3 asysty
 • Deleu – 89 meczów, 3 gole, 6 asyst
 • Hubert Wołąkiewicz – 64 mecze, 0 goli, 0 asyst
 • Jakub Wojcicki – 86 goli, 2 gole, 17 asyst
 • Kamil Pestka – 60 meczów, 2 gole, 5 asyst, Puchar Polski
 • Ołeksij Dytjatjew – 81 meczów, 3 gole, 3 asysty, Puchar Polski
 • David Jablonsky – 38 meczów, 5 goli, 2 asysty, Puchar Polski
 • Adam Marciniak – 106 meczów, 3 gole, 8 asyst

DAMIAN DĄBROWSKI – 187 meczów, 8 goli, 23 asysty

Cracovia oddała go bardzo lekką ręką. Zbyt lekką? Naszym zdaniem tak, lecz Dąbrowski sobie poradził, w tym sezonie jest jednym z lepszych graczy Pogoni Szczecin. Karierę mocno pokrzyżowały mu urazy. Wypadł…

 • przed Euro 2016, na które miał szansę się załapać,
 • przed mundialem, gdy także był w kręgu zainteresowań.

„Podziękowania” może słać między innymi do Łukasza Tymińskiego, który brutalnym wejściem pozbawił go marzeń o reprezentacji. Swego czasu nikt w lidze nie regulował tempa lepiej niż „Dąbro”. Jest przy tym piłkarskim estetą, każde podanie stara się odpowiednio wypieścić. W najlepszym momencie w Cracovii patrzyło się na niego z dużą przyjemnością, a o niewielu zawodnikach z tej ligi można napisać coś takiego.

MIROSLAV COVILO – 112 meczów, 21 goli, 7 asyst

Gość, który opanował przestrzeń powietrzną nad Krakowem. Pamiętacie te memy, które krążyły po sieci – Covilo strąca głową lecący samolot, Covilo doskakuje do księżyca. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że do czasu przyjścia Pekharta nie było w Ekstraklasie gościa, który tak dobrze radziłby sobie w grze głową.

Szkoda tylko, że dobre wrażenie, jakie pozostawił po sobie na boisku, trochę zamazuje styl, w jakim pożegnał się z Cracovią. Covilo próbował wymusić transfer do Lugano. Klub próbował ustawiać piłkarza do pionu, na oficjalnym Twitterze „Pasów” zamieszczono nawet taki wpis:

https://twitter.com/MKSCracoviaSSA/status/1020747359146381313?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1020747359146381313%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fweszlo.com%2F2018%2F07%2F23%2Fcracovia-ustawia-sfochowanego-covilo-pionu%2F

Później Cracovia napisała oświadczenie, w którym przedstawiła kulisy przedłużania kontraktów Bośniaka (z konkretnymi kwotami). Z pisma wynikało, że Covilo postawił sprawę niezbyt elegancko – jego podejście można sprowadzić do zdania „jeśli mnie nie puścicie za darmo, nie będę grał w piłkę i zakończę karierę”. Walkę wygrał piłkarz – w końcu odszedł do Szwajcarii za niewielkie pieniądze, pozostawiając po sobie trochę smrodu.

DENISS RAKELS – 80 meczów, 29 goli, 10 asyst

Badziewiak w Zagłębiu, niezły w pierwszej lidze w barwach GKS-u Katowice i znów badziewiak po powrocie do Lubina. Na Dolnym Śląsku zapamiętali go tylko z melanżu w Pradze. Gdy Cracovia sięgała po Rakelsa, można było się poważnie zastanowić nad sensem tego ruchu. Ale wypaliło – Rakels osiągnął przy Kałuży formę życia, do której już nigdy nie nawiązał. Ani w Championship, ani w Lechu, ani po powrocie do „Pasów”, ani na Cyprze, ani w Ryga FC.

Liczby? Rewelacyjne. 11 goli w sezonie 14/15 poprawione 15 trafieniami rok później. A przypomnijmy, że mówimy o gościu, który większość meczów zagrał jako skrzydłowy. Obronił się liczbami przed Sergiu Hancą, który był najbliżej pierwszej jedenastki spośród tych, którzy się nie załapali.

MARCIN BUDZIŃSKI – 183 mecze, 25 goli, 24 asyst

Specjalista od ładnych bramek. Żadne tam dokładanie nogi do pustaka – gdy już strzelał, to zwykle tak, że jego trafienie można było uznać za gola kolejki. Ale i tak – nawet mimo nominacji do XI dekady – jego kariera to rozczarowanie. Bez dwóch zdań miał potencjał na dużo, dużo więcej. Cały czas mieliśmy wrażenie, że jedzie na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Od czasu do czasu miał przebłyski, po których przecieraliśmy oczy ze zdziwienia sądząc, że po polskich boiskach gra gość wyciągnięty z La Liga.

Z okresu Cracovii zapamiętaliśmy – poza ładnymi bramkami – dwie pozaboiskowe rzeczy. Pierwsza – Budziński spełniał się jako reżyser, będąc sporą wartością działu marketingowego „Pasów”. Druga – zasłynął samobiczowaniem się w wywiadach pomeczowych, w których był wobec siebie nad wyraz krytyczny.

MATEUSZ CETNARSKI – 86 meczów, 16 goli, 20 asyst

Piłkarz jednego sezonu? Niestety tak. Jego losy potoczyły się w bardzo nieoczywisty sposób, w kluczowym momencie nie pomogło też zdrowie. W efekcie Cetnarski stał się bohaterem jednego z najbardziej spektakularnych zjazdów ostatnich lat.

A przecież był moment, gdy mówiliśmy o nim jako o najlepszym piłkarzu ligi. Ba! Uważaliśmy, że niezabieranie go na Euro 2016 to kompletne dziwactwo. Cetnarski zaorał sezon 15/16, zdobywając w nim double-double (dwucyfrową liczbę asyst i bramek). Przed tym sezonem był gościem, który niby coś w sobie ma, ale nigdy nie może odpalić. Po tym sezonie zaliczył bezbarwny rok w barwach „Pasów”, a potem rozpoczął tułaczkę po klubach – Sandecji, Górniku Łęczna, Stomilu Olsztyn, FK Tukums 2000 i Koronie Kielce.

REZERWOWI (POMOCNICY):

 • Sergiu Hanca – 67 mecze, 13 goli, 14 asyst, Puchar Polski
 • Vladimir Boljević – 105 meczów, 18 goli, 7 asyst
 • Saidi Ntibazonkiza – 71 meczów, 14 goli, 10 asyst
 • Alexandru Suvorov – 59 meczów, 9 goli, 6 asyst
 • Bartosz Kapustka – 65 meczów, 8 goli, 12 asyst
 • Mateusz Wdowiak – 152 mecze, 13 goli, 22 asysty, Puchar Polski
 • Erik Jendrisek – 91 meczów, 19 goli, 5 asyst
 • Javi Hernandez – 68 meczów, 15 goli, 9 asyst
 • Pelle van Amersfoort – 59 meczów, 15 goli, 8 asyst, Puchar Polski
 • Janusz Gol – 62 mecze, 1 gol, 5 asyst, Puchar Polski

KRZYSZTOF PIĄTEK – 65 meczów, 32 gole, 6 asyst

– Niektórzy będą żałować, że nie kupili go za grosze. Jeśli dzisiaj ktoś zapłaci za niego 3-5 milionów euro, to później sprzeda za 30 milionów. Mówiłem to o Lewandowski, mówię to dzisiaj o Piątku. Widzę jak pracuję, wiem na co go stać.

Parafrazując Sokoła – Michał Probierz przewidział, ile Piątek będzie wart. Po przeczytaniu tych słów, naturalną reakcją było złapanie się za głowę, ale… po niedługim czasie napastnik Cracovii osiągnął dokładnie taką wartość. W Lubinie pluli sobie w brodę, że puścili go za „marne” 700 tysięcy. Miał jeszcze wtedy opinię krnąbrnego gościa, któremu czasem nie zaszkodziłoby przyłożenie lodu do głowy.

Pamiętacie dyskusję, jaka toczyła się po sezonie 17/18? Zastanawiano się, kto powinien znaleźć się w trójce najlepszych napastników Ekstraklasy – Piątek czy Niezgoda. Piłkarzowi Herthy zarzucano wtedy, że – w odróżnieniu od Niezgody – zbyt dużą część dorobku uzbierał na rzutach karnych. Miał nosa do bramek – zdarzało mu się strzelić gola klęcząc (!), były świetne główki, były petardy z pola karnego, przy których bramkarze nie mieli nic do powiedzenia. Kto, jeśli nie Piątek? Warto wspomnieć o Cabrerze, niezwykle inteligentnym piłkarzu, który grał jednak w Cracovii zbyt krótko, by traktować jego kandydaturę na serio.

REZERWOWI (NAPASTNICY):

 • Airam Cabrera – 28 meczów, 14 goli, 2 asysty
 • Dawid Nowak – 37 meczów, 9 goli, 7 asyst
 • Rafa Lopes – 41 meczów, 12 goli, 4 asysty, Puchar Polski

CAŁA JEDENASTKA:

Fot. FotoPyK

Opublikowane 26.01.2021 17:37 przez

Jakub Białek

Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erty
erty
1 miesiąc temu

Szrotomierz wywaliło w kosmos. A to podobno najlepsza 11 dekady

SmyQ
SmyQ (@smyq)
1 miesiąc temu

Bzdura. Najlepszy skład Cracovii minionej dekady:

11323.PNG
robi2009
robi2009 (@robi2009)
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

Jebłem xD

Him Tall
Him Tall
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

A tu psino najlepszy skład minionej dekady gtsu: Meresiński, Misiek60, Marzena S, Ly Vanna, Tim Hall, Damian D., Robert Sz, Hartling, Pietrowski, tow. Czerwiński, tow. Miętta-M.

SmyQ
SmyQ (@smyq)
1 miesiąc temu
Reply to  Him Tall

No i bardzo dobrze, tylko po co od razu z tymi psinami. xD

Dario
Dario
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

Bo cham i prostak inaczej nie potrafi. Dopiekło mu do żywego, dupa boli, więc musi personalnie pojechać, żeby odreagować. Dresy tak mają.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Dario

Zapomniał ten znawca historii o Człowieku,Kralce,Tycy ,tow.Cyrankiewiczu ,tow.Majchrowskim,tow.Filipiaku,Jablonskym,Zielińskim i Bońku w koszulce CCCP…Garbata pamięć,jak dola… PS I o każdym kapitanie tego klubiku co ucieka po chwili i pluje na niego…

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

Coś ten Jablonsky za nisko.To jest prawdziwy symbol tego złodziejskiego i skorumpowanego klubiku…

wqd
wqd
1 miesiąc temu

nie ma Kapustki lol

lokor
lokor
1 miesiąc temu

Najbardziej brakuje Puzigacy, to był grajek na miarę Cracovii

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  lokor

I nazwisko adekwatne do odczuć każdego polskiego kibica wobec tego śmiesznego klubiku…

Bonus BGC
Bonus BGC
1 miesiąc temu

Trener: Jacek Zieliński

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Obiektywne to to jak komentarz Kowala z meczu Lega – Lech.

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu

Helik żegnał się z klubem w niezbyt dobrej atmosferze??

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

To mało powiedziane. Żeby zablokować wylot Helika na testy działacze pasów a może nawet sam judasz, wymyślali niestworzone historie. Nawet z telefonem na lotnisko. Opisane szeroko, także przez Helika.

Kwiatek
Kwiatek
1 miesiąc temu
Reply to  Acardo

Bzdura. Wszytko zostało wyjaśnione.

FilipO
FilipO
1 miesiąc temu

Wygląda na to, że skopiowaliście artykuł z Gazety Krakowskiej.

FilipO
FilipO
1 miesiąc temu
Reply to  FilipO
Anglia
04.03.2021

W Anglii po staremu: Liverpool dziaduje, Chelsea Tuchela wygrywa, a sędziowie…

Na początek zagadka. Ile razy przegrał Liverpool w pierwszych 100 meczach pod wodzą Juergena Kloppa na Anfield? Cztery. Ile razy Liverpool przegrał na Anfield w ostatnich pięciu meczach? Pięć. Właściwie nie mieści się to w głowie, ale taka jest smutna prawda. The Reds w Premier League po prostu dziadują.  Dzisiaj nie było inaczej. Jeśli mamy […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Pech nas nie opuszcza”. Ojrzyński narzeka na remis z Wisłą Płock

W zaległym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy między Wisłą Płock a Stalą Mielec padł remis 2:2. Na pomeczowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski i Leszek Ojrzyński, trenerzy obu drużyn, nie byli zadowoleni z podziału punktów.  Niezadowoleniu Sobolewskiego nie sposób się dziwić. W weekend jego Wisła Płock przegrała 1:3 z Wisłą Kraków, mimo że prowadziła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Napoleon, Strażnik Teksasu i raper Foszmańczyk. Wyjątkowa prezentacja Ruchu

Tradycyjne prezentacje drużyn przed sezonami albo rundami bywają sztampowe. Tak naprawdę zazwyczaj nie dzieje się na nich nic specjalnego, bo i też wcale niełatwo o jakąś wielką kreatywność. Zupełnie inaczej do tematu podszedł Ruch Chorzów. Filmik z prezentacji, zatytułowany „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!”, robi wrażenie.  Ruch zorganizował prezentację w wersji online […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Stal Mielec jednak nie chce do I ligi

Stal Mielec walczyła z Wisłą Płock o życie. Dziś już miało nie być żadnego „zmiłuj się”, żadnego tłumaczenia, że bramkarz rywali rozegrał super mecz, że graliśmy dobrze, ale nic nie wpadało. No i Stal walczyła jak o życie, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej jako drużyna istniała tylko teoretycznie, a gdy zaraz po przerwie […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Niepewna przyszłość Milika w Marsylii. „Wiele zależy od rynku”

Od dobrych kilku- lub kilkunastu miesięcy Arkadiusz Milik stanowi łakomy kąsek na europejskim rynku transferowym. Padają przeróżne kierunki – przede wszystkim włoskie, ale też angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie. Do wyboru, do koloru. Polski napastnik na wiosnę zakotwiczył jednak w Olympique Marsylia i wydaje się, że obie strony są na razie na tyle zadowolone ze współpracy, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Szok i niedowierzenie! Karlo Muhar radzi sobie w Turcji

Pamiętacie jeszcze Karlo Muhara? Co to był za grajcar. A tak serio, to w Lechu kompletnie się nie sprawdził i zimą poszedł na wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu. Może wielu przyjmie to za żart, wielu za opowieść rodem z kart książek fantastycznych, ale jak się okazuje 25-letni Chorwat bardzo przyzwoicie radzi sobie w Super Lidze, która przecież […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bayern podpisuje długi kontrakt ze swoją gwiazdeczką

Jamal Musiala to perełka. Ma zaledwie osiemnaście lat, a w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów z Lazio. Teraz niemiecki dziennik Bild informuje, że młody pomocnik bawarskiego klubu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem.  Według największej niemieckiej bulwarówki Musiala widziany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kasperczyk zachwala nowy nabytek Podbeskidzia

Marco Tulio przyszedł do Podbeskidzia z Mlady Boleslav tydzień temu, a już zdążył kupić sobie przychylność trenera bielszczan, Robert Kasperczyk, który zapowiada, że da szansę debiutu swojemu nowemu nabytkowi już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk.  – Bieżący mikrocykl treningowy jest pierwszym, jaki przepracuje z nami Marco Tulio. Nie ukrywam, że każdy trening przybliża go […]
04.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec

Znamy już składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec. Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rodriguez, Uryga, Cabezali – Michalski, Szwoch, Rasak, Lesniak, Kocyła – Tuszyński. Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbhadzhiyski, Jonathan de Amo, Granlund – Tomasiewicz, Matras, Forsell – Zjawiński, Jankowski. Start meczu o 20:30. Fot. 400mm.pl
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz reprezentantów?

Jutro Paulo Sousa ogłosić ma listę powołanych przez siebie piłkarzy. Zapewne niedługo powiększy się nam więc wykaz reprezentantów. Niejako z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba zgadnąć to, kto się już na nim znajduje. Zadanie jest proste – my podajemy powtarzające się nazwiska reprezentantów Polski, a wy macie wskazać ich imiona. Takich, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa […]
04.03.2021
WeszłoTV
04.03.2021

W quizie jest Kowal, zwycięzcą będzie Kowal?

Będziemy grali w curling monetami i Kowal powie, że to nieuczciwe, ale to uczciwe. Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny odcinek naszych głupich zmagań.  
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Real bez napastnika? Problemy kadrowe Królewskich przed derbami Madrytu

Już w niedzielę hitowe starcie w lidze hiszpańskiej. Atletico kontra Real na Wanda Metropolitano. Derby Madrytu. I choć historycznie zazwyczaj mecze te wygrywa Real, to w tym roku faworytem wydaje się Atletico. I to nie tylko dlatego, że przewodzi tabeli La Liga, ale również dlatego, że Królewscy pogrążeni są w nieustającym kryzysie kadrowym. Niewykluczone, że do […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Trener Brighton o Moderze: – Dobrze się wpasował

Ostrożnie do regularnej gry w Premier League wprowadzany jest Jakub Moder. Choć z drużyną trenuje od początku roku, to dopiero w minionej kolejce otrzymał sześciominutową szansę na boiskach angielskiej elity. Mimo to Graham Potter, szkoleniowiec Brigton, zdaje się dostrzegać jego talent.  – Podoba mi się Moder. Gołym okiem widać jego umiejętności. Dobrze się wpasował, odnalazł […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hainer przekonuje, że Bayern stać na Haalanda

Herbert Hainer, w rozmowie ze Sport1, zapowiedział, że Bayern Monachium stać na sprowadzenie Erlinga Brauta Haalanda.  – Chcemy jeszcze mocniej postawić na ścieżkę pozyskiwania młodych zawodników z wybitnymi umiejętnościami. Jesteśmy ekonomicznie bardzo silnym i zdrowym klubem. Zawsze możemy pozwolić sobie na sprowadzenie każdego piłkarza, jeśli jesteśmy w pełni przekonani o tym, że podniesie poziom naszego klubu […]
04.03.2021
Inne sporty
04.03.2021

Nieoczywisty mistrz. Najważniejsze mgnienia Błachowicza w UFC

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się najważniejsze starcie w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz stanie do pierwszej walki pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka będzie jedna z największych gwiazd tego sportu na świecie – Israel Adesanya, mistrz wagi średniej. Polak – jak zwykle u bukmacherów – nie jest faworytem tego starcia. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Polish Kit League. Jak z koszulki zrobić małe dzieło sztuki

A gdyby tak zebrać w jednym miejscu najzdolniejszych polskich grafików zajaranych piłką nożną i poprosić ich o… rywalizację na najlepszy projekt koszulki meczowej? Polish Kit League, czyli jedyna polska liga projektowania piłkarskich t-shirtów, powoli wychodzi z czeluści Twittera i coraz mocniej przedostaje się do świadomości polskiego środowiska piłkarskiego. „Mecze” grafików, którzy ścierają się w przyjacielskiej […]
04.03.2021