Reklama

Lubański: – Najbardziej zawiodło mnie nastawienie naszej drużyny

redakcja

Autor:redakcja

25 marca 2023, 09:35 • 2 min czytania 8 komentarzy

Reprezentacja Polski przegrała wczoraj w Pradze z Czechami 1:3 w ramach 1. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Włodzimierz Lubański w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” podkreślił, że Czesi nie są topowymi rywalami, a w postawie „biało-czerwonych” najbardziej zawiodła go mentalność.

Lubański: – Najbardziej zawiodło mnie nastawienie naszej drużyny

Podopieczni Fernando Santosa już po niespełna trzech minutach przegrywali z Czechami 0:2. To był dla nich tak duży szok, że nie byli w stanie się z niego już podnieść. –  Grając o tak dużą stawkę, jak awans na mistrzostwa Europy, z rywalem, który w naszej grupie należy do najsilniejszych, należy odpowiednio podejść do swojego zadania. Tymczasem w polskiej drużynie nie było widać ani koncentracji, ani właściwego przygotowania – wyznał Lubański 75-krotny reprezentant Polski i zdobywca 48 goli w narodowych barwach.

– Zagraliśmy bardzo przeciętnie, zwłaszcza że Czesi to naprawdę nie jest jakiś mocny przeciwnik ze ścisłej czołówki. Zabrakło mi zęba, a to jest potrzebne, żeby z takim solidnym rywalem jak Czechy dobrze wypaść. Na poziomie międzynarodowym stracenie dwóch goli w trzy minuty jest bardzo dziwne, w dodatku niesamowicie negatywnie działa na zespół. Od samego początku nie można myśleć o tym jak rozmontować defensywę przeciwnika, zamiast tego trzeba gonić wynik. Każdy chyba wie, jak niewygodna jest taka rola – dodał.

W poniedziałek „biało-czerwoni” zmierzą się z Albanią na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 20:45.

WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:

Reklama

foto. Newspix

Najnowsze

Suche Info

Komentarze

8 komentarzy

Loading...