post

Opublikowane 25.10.2021 15:15 przez

Szymon Janczyk

Arka Gdynia to jeden z pierwszych zespołów na zapleczu Ekstraklasy, który zdecydował się na zmianę trenera. Tym samym na północy kraju zameldował się trzeci szkoleniowiec od czasu spadku do 1. ligi. Stare polskie przysłowie mówi: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gdynianie zamienili Dariusza Marca na Ryszarda Tarasiewicza. Czy w tym przypadku to powiedzenie znajdzie zastosowanie?

Siódme miejsce w tabeli i 20 punktów — tak po 13. kolejce wyglądała sytuacja Arki w tabeli. To wtedy w Gdyni zapadła decyzja o tym, że czas na zmiany. Drużyna z Trójmiasta przegrała z ŁKS-em i ponownie pokazała, że brak jej stabilizacji. Ponownie, bo w tym sezonie zespół Dariusza Marca ani razu nie potrafił wygrać trzech meczów z rzędu. Arka pod wodzą tego trenera w ogóle miała problem z seryjnym wygrywaniem. Wiosną zaliczyła tylko jeden marsz pełen sukcesów: pięć wygranych, 10 meczów bez porażki. Niby wygląda to konkretnie, ale właśnie: niby. Arka straciła bowiem szanse na awans, gubiąc punkty z przeciętnymi wówczas ekipami — Widzewem Łódź i Koroną Kielce. Jej marsz przerwał natomiast Radomiak, a tylko wygrana z nim mogła przedłużyć nadzieje gdynian na powrót do Ekstraklasy.

Rywalizacja z topowymi ekipami w lidze to kolejny problem, z którym Arka mierzy się od czasu spadku. Mówi się, że awanse dają punkty zdobyte z dołem tabeli. Zgoda, ale nie można mieć przy tym tak fatalnej statystyki z TOP 6, jaką miał zespół z Gdyni.

 • 3 wygrane
 • 4 remisy
 • 8 porażek

Tak wyglądało to, gdy Dariusz Marzec tracił pracę. Oczywiście część tego bilansu trzeba zapisać jeszcze na konto Ireneusza Mamrota. Niemniej nawet jeśli uznamy, że trener Marzec radził sobie z topem nieco lepiej, to kulą u jego nogi byli beniaminkowie ligi. Na sześć starć z zespołami, które awansowały do 1. ligi, Arka Marca wygrała dwa, w tym jedno z ogromnymi problemami (GKS Katowice). Trzy z czterech pozostałych starć to już wstydliwe porażki.

Dariusz Marzec w Arce Gdynia. Co po sobie zostawił?

Arka Gdynia pod wodzą Dariusza Marca była więc zespołem, który najlepiej wypadał ze środkiem tabeli. Natomiast jakby nie patrzeć była też drużyną, która zajęła miejsce dające rozstawienie w barażu, a teraz kręciła się w ścisłym sąsiedztwie TOP 6. Dlatego trener Marzec musiał mieć kilka rzeczy, które wyróżniały go na tle ligi. I faktycznie, miał. Były to:

 • stałe fragmenty gry
 • zarządzanie meczem — konkretniej jakość przeprowadzanych zmian

Warto także porównać to, jak zmienił się gdyński zespół, gdy w przerwie między rundami objął go Dariusz Marzec. W porównaniu z Arką Ireneusza Mamrota wyglądało to tak:

 • wyższa średnia strzałów i stworzonych okazji (ale mniej strzałów celnych)
 • więcej strzałów z pola karnego
 • mniej fauli, ale więcej przewinień na własnej połowie
 • mniej wywalczonych rzutów wolnych
 • krótsze posiadanie piłki
 • więcej przejść, zwłaszcza w czwartą strefę oraz pole karne
 • równie dobre statystyki odzyskanych piłek, w tym na połowie rywala
 • częstsze korzystanie z kontrataków i SFG
 • większa średnia kluczowych podań
 • więcej podań w pole karne
 • mniejsza średnia pressingów, w tym na połowie rywala
 • większe nasycenie pojedynków (liczba pojedynków i przechwytów na minutę posiadania piłki przez rywala)
 • skuteczniejsze próby odbiorów

Patrząc na tę listę można stwierdzić, że zmiana się udała. Arka Gdynia pod wieloma względami wyglądała lepiej. Widzimy też, jaki styl preferował Dariusz Marzec. Bardziej ofensywny (Arka Marca 11 razy strzelała minimum 3 gole w meczu, Arka Mamrota – 6), z niższym, ale za to równie dobrym pressingiem. Arkowcy chętniej korzystali też z kontrataków, choć i częściej się na nie nadziewali. Widać było jednak, że ten zespół jest nastawiony na stwarzanie sobie sytuacji. Nawet, jeśli nie zawsze były one wykorzystywane, a było bo sporą bolączką zespołu z Trójmiasta.

IRENEUSZ MAMROT: DWA-TRZY WZMOCNIENIA I ARKA ZE MNĄ AWANSOWAŁABY DO EKSTRAKLASY

Dariusz Marzec – specjalista od stałych fragmentów gry

Wymieniliśmy jednak dwie główne cechy, które wyróżniały Arkę po zmianie trenera. Stałe fragmenty gry oraz zarządzanie meczem. Warto przyjrzeć się temu szerzej, zwłaszcza pierwszej kwestii, bo gdynianie mieli w niej tajną broń, której brakowało jesienią. Zespół trenera Mamrota dobry wynik bramek po SFG nabił głównie dzięki rzutom karnym (5), pozostałe elementy wyglądały gorzej. Zespół trenera Marca miał dokładnie odwrotne statystyki.

Wliczamy w to także obecny sezon (cztery gole po rogach, dwa po karnych), niemniej nawet bez tego zmiana jest wyraźnie widoczna. Stałe fragmenty gry w ofensywie robią wrażenie, ale jeszcze lepiej wypadają SFG w obronie. Rzut rożny, dwa rzuty wolne i rzut karny — to poprzedni sezon. Rzut rożny i dwa rzuty karne — obecny. Arka bardzo dobrze broniła się przed wrzutkami czy strzałami ze stojącej piłki, była w czołówce ligi pod tym względem. Warto dodać, że wiosną nie straciła ani jednego gola po strzale głową (jesienią było już gorzej – 3 do czasu zwolnienia trenera Marca). Jednocześnie za kadencji tego szkoleniowca osiem razy zdobywała bramkę w ten sposób (dane za: taktycznie.net). Jeśli już mamy doszukiwać się jakiegoś problemu w obronie Arki, to były to na pewno strzały z dystansu.

W przypadku gdynian były one bronią obosieczną, bo Arka strzelała sporo bramek w ten sposób (to także zasługa znakomitych SFG — żaden zespół w 1. lidze tak często nie trafiał do siatki bezpośrednio z rzutów wolnych), ale i sporo traciła: pięć, w tym tę, która przypieczętowała zwolnienie Marca i dała ŁKS-owi wygraną.

Wracając jednak do plusów: Dariusz Marzec umiał w zmiany. Co prawda wielu z nas kojarzy go z niezbyt udanych rotacji w finale Pucharu Polski, ale w lidze wyglądało to zupełnie inaczej. Według “Taktycznie.net” był on trenerem, którego zmiany najczęściej dawały efekt bramkowy (średnio co 4,75 zmiana). Wiosną zmiennicy wypracowali dla Marca 12 goli (bramki, asysty, asysty drugiego stopnia i wywalczone rzuty karne), w obecnym sezonie nie było gorzej — licząc same bramki i asysty rezerwowi mieli udział przy ośmiu trafieniach. Oczywiście obecnie mamy pięć zmian, więc łatwiej o dobre liczby, natomiast skoro były szkoleniowiec Arki wypadał tak dobrze na tle innych trenerów, którzy mieli pięć roszad do dyspozycji, to nie mówimy o przekłamaniu.

Zresztą już w Stali Mielec Marzec wyróżniał się nosem do wprowadzania rezerwowych (oraz skutecznością, zwłaszcza z tyłu, po stałych fragmentach gry), więc mówimy tu o wyraźnie widocznym atucie w jego warsztacie trenerskim.

Co zgubiło Marca w Arce?

Co więc zgubiło Dariusza Marca, skoro miał sporo atutów i poprawił jakość gry? Choć on sam w rozmowie z nami stwierdził, że zawodnicy płakali po jego zwolnieniu…

 Niech mi pan uwierzy – gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach. Ja i mój sztab też. Dlatego to jest „ogarnięte”. Trzeba poprawić skuteczność i to jest najważniejsze. Natomiast zespół jest „ogarnięty”.

… to jednak sporo mówi się o tym, że temu szkoleniowcowi brakuje charyzmy. Ta opinia ciągnie się za nim od czasów Stali Mielec, gdzie także nie potrafił zdobyć szatni. Oczywiście w Gdyni dochodził aspekt wpływu właścicieli na to, co dzieje się z zespołem. Trener Marzec wielokrotnie temu zaprzeczał, ale opinie, które docierały do nas ze środowiska wskazywały, że rzeczywiście mógł to być problem. Oczywiście to zawsze kwestia wiary: mamy dwa stanowiska i możemy uwierzyć albo w jedną wersję, albo w drugą. My przedstawiamy tylko, co mówiło się za kulisami, a to, której stronie uwierzyć, zostawiamy wam.

DARIUSZ MARZEC: ZAWODNICY PO MNIE PŁAKALI [WYWIAD]

Problemem Arki była wspominana już skuteczność. W tym sezonie na pewno była ona lepsza niż w poprzednim (skuteczność wykorzystywania okazji wzrosła o 5 punktów procentowych). Niemniej jednak w ostatnim czasie sporo krytyki wylało się na Macieja Rosołka, który pod bramką rywala nie był tak skuteczny, jak wiosną, a i tak grał kosztem skuteczniejszego Karola Czubaka (Czubak – 19 strzałów, 8 celnych, 6 goli; Rosołek – 16 strzałów, 3 celne, 1 gol). Niewykorzystane okazje to także kamyczek do ogródka Artura Siemaszki (8, 5, 1), a w poprzednim sezonie — Mateusza Żebrowskiego.

Ale naszym zdaniem to nie nieskuteczność w ofensywie była kluczowa. Arka przeciekała w tyłach. W ofensywie było widać poprawę względem drużyny Ireneusza Mamrota. W defensywie — niekoniecznie. Średnia goli straconych w lidze wzrosła z 0,82 do 1,05. Czyste konta? Mniej o trzy (Mamrot – 10, Marzec – 7). Stało się tak, mimo że Daniel Kajzer zanotował zwyżkę formy — wybronił więcej strzałów niż jesienią poprzedniego sezonu. Na starcie obecnych rozgrywek ta forma była już słabsza, a Dariusz Marzec zdecydował się na zmianę w bramce. Niemniej jak na zespół walczący o awans zbyt wiele zależało tu od bramkarza.

Ważny był też ogólny pomysł na grę, a tego, według wielu osób, po prostu nie było. Można być skutecznym ze stałych fragmentów gry, można mieć nosa do zmian, ale to wszystkiego nie załatwi. Dariusz Marzec nie zostawił po sobie drużyny, której styl można określić po 90 minutach. Sporo zależało od dyspozycji poszczególnych graczy, a że ci byli dobrzy, to i wynik często się zgadzał. Problem często stanowiło też ustawienie. Były trener Arki stosował takie warianty:

 • z trójką obrońców: 28 razy
  z czwórką obrońców: 8 razy

I, niestety, jak bumerang wracała dyskusja o tym, czy granie tercetem w tyłach rzeczywiście ma sens.

Wpływ rezerwowych: największy kontrast między Marcem i Tarasiewiczem

Ok, o Dariuszu Marcu wiemy już sporo, ale jak zmieni się Arka Gdynia po zatrudnieniu Ryszarda Tarasiewicza? Opinia “specjalisty od awansów” w jego przypadku jest już nieco zakurzona, niemniej jest to trener świetnie obeznany w warunkach 1. ligi. Na wstępie zaznaczył już, że będzie preferował klasyczne ustawienie z czwórką defensorów i nie jest to niespodzianka: praktycznie każde spotkanie GKS-u Tychy, w którym ostatnio pracował, to właśnie gra czwórką w tyłach. Jeśli problemem Marca było porwanie szatni i brak charyzmy, to trener Tarasiewicz w tym aspekcie na pewno wypadnie lepiej. A co z grą zespołu? Na pewno będzie ona ofensywna, bo GKS za jego kadencji często dawał koncerty strzeleckie.

Tarasiewicz (GKS Tychy)Marzec (Arka Gdynia)
Minimum 3 strzelone gole w meczu1211
4 gole w meczu53
5 goli w meczu31

Z drugiej strony Arka Gdynia Dariusza Marca tylko raz dała sobie strzelić minimum trzy gole. GKS Tychy Ryszarda Tarasiewicza aż 10 razy był równie uprzejmy wobec rywali, więc ta otwartość nie zawsze kończyła się dobrze. Piętą achillesową w poprzedniej pracy Tarasiewicza były mecze wyjazdowe. W końcu został zwolniony po 1:5 w Głogowie — niezwykle wstydliwy wynik. Sześć z 10 meczów ze straconymi minimum trzema golami to właśnie wyjazdy. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelkę za okres pracy tego szkoleniowca w Tychach, żeby zauważyć, że różnica między domowymi a wyjazdowymi starciami, jest więcej niż wyraźna.

Ciekawą sprawą będą z kolei zmiany. Wspominaliśmy, jak wiele Dariuszowi Marcowi dawali rezerwowi, tymczasem Ryszard Tarasiewicz zdążył już stwierdzić, że różnica między pierwszym składem a ławką jest zbyt duża i konieczne będą wzmocnienia. Nowy trener Arki mierzy się z sytuacją dla siebie nową: po raz pierwszy w karierze może dokonywać pięciu roszad w trakcie spotkania. To o tyle interesujące, że w GKS-ie Tychy rezerwowi praktycznie nie mieli wkładu w wyniki drużyny. Strzelili sześć goli i zaliczyli dwie asysty (o 11 mniej bramek i asyst niż zmiennicy u Marca, a przecież nawet biorąc poprawkę na pięć zmian, mówimy o zdecydowanie dłuższym okresie pracy). Tylko dwukrotnie ich wejścia dawały GKS-owi wyrównanie lub remis, wygranej czy prowadzenia ani razu.

U Marca wejścia rezerwowych czterokrotnie zapewniały Arce prowadzenie. Trener Tarasiewicz często decydował się albo na bardzo późne rotacje, albo na niewykorzystywanie limitu trzech zmian w meczu. Wcześniej podawaliśmy, że co 4,75 zmiany rezerwowi Marca mieli wkład w zdobycie gola. W przypadku Tarasiewicza było to aż 9,67 zmian na wkład przy bramce (w tym samym sezonie Marzec w Stali wykręcił wynik 4,12).

Jak grał GKS Tychy Ryszarda Tarasiewicza?

Ciekawe jest także to, jak zmiana trenera wpłynie na stałe fragmenty gry Arki Gdynia. Już w debiucie gdynianie strzelili bramkę po rzucie rożnym, ale SFG GKS-u Tychy w sezonach 2019/2020 (pełen sezon pracy Tarasiewicza) i 2020/2021 (do 22. kolejki), nie wyglądają zbyt optymistycznie. To znaczy: GKS sporo ze stojącej piłki strzelał, wykorzystywał ułożoną nogę Łukasza Grzeszczyka. Gorzej, że sporo też tracił, więc suma summarum wypada to słabiej niż w przypadku Dariusza Marca.

Stałe fragmenty gry GKS-u Tychy Tarasiewicza (18/19 i 19/20 – do 22. kolejki)
RogiWolneKarneAuty
Strzelone151274
Stracone12771

A czego możemy spodziewać się po stylu gry Arki Tarasiewicza? W GKS-ie Tychy mamy do czynienia z dwoma różnymi sezonami (18/19 i połowa 19/20). Przyjmijmy, że “świeższy” z nich jest bliższy temu, co chciał prezentować szkoleniowiec tyszan. W porównaniu ze statystykami Marca, GKS Tarasiewicza:

 • miał więcej okazji do strzelania bramki
 • częściej oddawał strzały, także z pola karnego
 • bo po prostu częściej gościł w polu karnym rywala (liczba przejść)
 • potrafił dłużej utrzymywać się przy piłce
 • był ostrożniejszy: rzadziej tracił futbolówkę
 • ale też był mniej zaangażowany w fazie bez posiadania (odbiory, intensywność pojedynków)
 • częściej i lepiej korzystał z kontrataków
 • rzadziej dośrodkowywał piłkę
 • szybciej wymieniał podania
 • częściej korzystał z umiejętności technicznych poszczególnych piłkarzy (dryblingi)

Oczywiście nie możemy tego porównać 1:1, tak jak w przypadku Arki Marca i Mamrota, bo mówimy o kompletnie różnych zespołach, a nawet sezonach. Ale jednak: coś nam to mówi. Zwłaszcza w kontekście tego, jak może zachowywać się gdyński zespół bez piłki. GKS był bowiem mało zaangażowany, ale stosunkowo skuteczny. Czyli nie był to szaleńczy pressing, ale spokojne wyczekanie i powstrzymanie rywala. Nie wykluczamy, że trener Tarasiewicz się zmienił, bo w spotkaniu z Resovią ten pressing wyglądał całkiem agresywnie. Możliwe też, że jest to efekt innego składu personalnego: Arka ma młody zespół, a młodzi piłkarze pressing mają w żyłach i DNA.

Pod tym względem łatwiej o wnioski będzie po zakończeniu rundy. I na pewno wtedy wrócimy do tego tekstu i porównamy zmiany, które zaszły w Arce z tym, co wypracował trener Marzec. Na ten moment możemy stwierdzić, że są podstawy do tego, żeby była to “dobra zmiana”. Ale już nie raz przekonaliśmy się, że teoria nie zawsze znajduje potwierdzenie w praktyce.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: Czy w derbach Poznania wydarzy się coś niespodziewanego?

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Na zapleczu
22.11.2021

Carlos Julio: Barcelona to fikcja. Gdy odejdziesz z La Masii, uczysz się, jakie jest życie

– Barcelona to fałszywy świat. Masz tam wszystko, to zbyt łatwe i wygodne. Każdy klepie cię po plecach, bo grasz w Barcelonie. W końcu zaczynasz myśleć o sobie w taki sposób. Wydaje ci się, że będziesz Messim i zarobisz miliony. Kiedy odchodzisz z La Masii, widzisz, jak jest naprawdę – mówi nam Carlos Julio Martinez, który spędził […]
22.11.2021
Na zapleczu
15.11.2021

Arka Gdynia najlepszym zespołem w historii 1. ligi. Zmiany w tabeli wszech czasów

Zmiany w tabeli wszech czasów? Nie jest to częsty widok. Zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Dlatego gdy Arka Gdynia wyprzedziła Zawiszę Bydgoszcz i została najlepszym zespołem w historii zaplecza Ekstraklasy, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się historycznemu zestawieniu. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Zapraszamy. Tabela wszech czasów rozgrywek 1. ligi ma proste zasady. Po pierwsze […]
15.11.2021
Na zapleczu
08.11.2021

Wszystkie problemy ŁKS-u

ŁKS idący do Ekstraklasy to rozsądek, plan i pomysł. To projekt, który miał być czymś nowym, którym można się było zachwycić. Niecałe dwa lata później z zachwytów nic już jednak nie zostało. ŁKS dziś kojarzy się z przegraną walką o awans, z pięcioma trenerami w dwa i pół sezonu, z problemami finansowymi, zagubieniem i chaosem. […]
08.11.2021
Na zapleczu
01.11.2021

Trudne życie po spadku. Jakie były losy spadkowiczów z I ligi w XXI wieku?

Na zapleczu Ekstraklasy zwykle najbardziej emocjonuje nas walka o awans. Gdy wspominamy o spadkowiczach, to raczej o tych z najwyższej ligi, którzy w domyśle od razu stają się faworytami rozgrywek i chcą bardzo szybko wrócić do elity. Nie zawsze im się to udaje, a o tych nieudanych próbach wspominano już wiele razy. Dlatego tym razem […]
01.11.2021
Na zapleczu
25.10.2021

Tarasiewicz zastąpił Marca. Co przyniosą zmiany w Arce Gdynia?

Arka Gdynia to jeden z pierwszych zespołów na zapleczu Ekstraklasy, który zdecydował się na zmianę trenera. Tym samym na północy kraju zameldował się trzeci szkoleniowiec od czasu spadku do 1. ligi. Stare polskie przysłowie mówi: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gdynianie zamienili Dariusza Marca na Ryszarda Tarasiewicza. Czy w tym przypadku to powiedzenie znajdzie zastosowanie? […]
25.10.2021
Na zapleczu
18.10.2021

Jakim trenerem jest Dariusz Dudek?

Kiedy pandemia przerwała rozgrywki w Polsce, Dariusz Dudek stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec. Nie były to wymarzone okoliczności: przez następne tygodnie w mediach jedna strona twierdziła, że powodem tego był brak zrozumienia wobec konieczności obniżenia wynagrodzenia, a druga broniła się, że pieniądze nie były żadnym problemem. Niemniej – było to rozstanie nieprzyjemne, a biorąc pod […]
18.10.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Brama dnia
27.11.2021

Pauleta kontra Cristiano Ronaldo | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj proponujmy wam rytmy portugalskie. Przygotowaliśmy bowiem trafienia dwóch wybitnych snajperów z tego kraju – Paulety oraz Cristiano Ronaldo. PAULETA VS LENS (27.11.2005) Pauleta na początki XXI wieku był zdecydowanie jedną z największych gwiazd francuskiej Ligue 1. Między innymi za sprawą takich trafień. Szesnaście lat temu Portugalczyk efektownym lobem […]
27.11.2021
Weszło
27.11.2021

PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

– Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie? „SPORT” Rozmówka z […]
27.11.2021
Felietony i blogi
26.11.2021

Losowanie było dla nas łaskawe. Trzeba to wykorzystać

Losowanie, losowanie i po losowaniu. Wylosowali nam takich rywali, że nie ma sensu narzekać. Wiemy już, na czym stoimy. Dostaliśmy drużyny, które powinny nam leżeć. Mogliśmy trafić zdecydowanie gorzej. Mecze z Włochami lub Portugalczykami mogłoby się źle dla nas skończyć. Te drużyny prezentują inny poziom. Nie oszukujmy się. Na szczęście los na oszczędził. Mamy szansę […]
26.11.2021
Brama dnia
26.11.2021

Francesco Totti kontra Gelson Martins | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek włosko-portugalski. Z jednej strony fantastyczny gol Francesco Tottiego, z drugiej sprytne i perfidne trafienie Gelsona Martinsa. FRANCESCO TOTTI VS SAMPDORIA (26.11.2006) Taki gol z tak ostrego kąta? I to po uderzeniu z pierwszej piłki?! Można powiedzieć, że to trafienie mówi wszystko o Francesco Tottim. […]
26.11.2021
Prasówka
26.11.2021

„W przypadku bardzo niekorzystnego losowania Kulesza może zwolnić Sousę”

Wraca Ekstraklasa, więc mamy dużo zapowiedzi tego, co czeka nas w ligowy weekend. Ale już dziś losowanie baraży w eliminacjach mundialu, więc i ten temat jest mocno grzany. „Super Express” informuje nawet, że Cezary Kulesza może zdecydować się na zmianę selekcjonera. – Dla „Lewego” i selekcjonera Paulo Sousy będzie to na pewno okazja, by zmazać plamę […]
26.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: Czy w derbach Poznania wydarzy się coś niespodziewanego?

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Mundial bez mistrzów Europy czy Ronaldo? O potknięciu Włochów i Portugalczyków

– Pojedziemy do Kataru – zapewniał Fernando Santos po wpadce z Serbią, która oznaczała, że reprezentacja Portugalii wylądowała w barażach. – Wygramy baraże i pojedziemy do Kataru po złoty medal – mówił Roberto Mancini, gdy Włosi zremisowali z Irlandią Północną i pewne było, że to Szwajcarzy awansowali na mundial. Losowanie baraży mistrzostw świata sprawiło, że już teraz wiemy, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
27.11.2021

Raków Papszuna jeszcze nigdy nie czekał tak długo na gola. Zagłębie pomoże?

Trzy mecze bez strzelonej bramki. Dwa punkty stracone z nieprzekonującym w tym sezonie beniaminkiem z Łęcznej. Trzy „oczka” w plecy po wyjeździe do notującej serię nieudanych spotkań Cracovii. Raków Częstochowa nie jest w najlepszym dla siebie momencie, ale szum, jaki powstał wokół trenera Marka Papszuna, pozwolił to trochę wyciszyć. Nie można jednak przemilczeć tego, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
26.11.2021

Leandro czy Yeboah – kto jest najlepszym dryblerem ligi?

Niemal całą rundę jesienną czarowali swoimi bramkami, kiwkami i rajdami. Niemal całą rundę jesienną czekaliśmy także na to, żeby spotkali się ze sobą na boisku. Leandro Rossi z Radomiaka i Yaw Yeboah z Wisły Kraków to według oficjalnych statystyk dwaj najlepsi dryblerzy w Ekstraklasie. Jak sobie radzą? Ile dają swoim zespołom? Sprawdziliśmy. Siedem — tyle […]
26.11.2021
Ekstraklasa
26.11.2021

Wsparcie z Mołdawii i Portugalii. Jak działa Radomiak, rewelacja Ekstraklasy?

Radomiak Radom to rewelacja obecnego sezonu Ekstraklasy. Powoli zbliżamy się do rundy rewanżowej, a mistrz 1. ligi ma na koncie więcej punktów niż dwaj pozostali beniaminkowie. “Zieloni” są niepokonani od sześciu gier, a cztery ostatnie wygrali. Jeśli zgarną minimum trzy punkty w dwóch kolejnych meczach, na półmetku sezonu będą przynajmniej na piątym miejscu. Krótko mówiąc: […]
26.11.2021
Weszło
26.11.2021

Nic z przodu, nic z tyłu. Bramkarz i napastnik Legii nie pomagają

Legia Warszawa zaliczyła kolejny słaby występ, przegrała kolejny mecz. Dzień jak co dzień. W czterech ostatnich spotkaniach mistrzowie Polski zawsze tracili minimum trzy gole. Odpowiedzieli na to pięcioma bramkami, ale umówmy się: żadne to pocieszenie. Dzisiaj legioniści byli spakowani już po pierwszej połowie. To, że trafił im się rzut karny, przykryło tylko fatalną grę i […]
26.11.2021
Niezły numer
24.11.2021

Jacek Zieliński nie przegrywa w debiutach. Sprawdziło się to 9 razy

Jacek Zieliński to trener, który nie może być nazywany strażakiem. To już komandos. Doświadczony szkoleniowiec z niejednego pieca chleb jadł, parę razy wchodził do szatni, która była na dnie i momentalnie ją podnosił. Dowód? Bilans debiutanckich spotkań Zielińskiego w poszczególnych klubach. Sięgamy najdalej do możliwych dostępnych statystyk i widzimy, że to trener, który na inaugurację […]
24.11.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Trener Marzec musiał odejść z Arki.
Przegrał z prezesem ubiegły sezon:
-bezpośredni awans do ekstraklasy,
-baraże do ekstraklasy
-finał PP,gdzie na 10 minut przed końcem meczu,przy kontrolowaniu gry przez Arkę, zdenerwowaniu piłkarzy Rakowa i ich braku pomysłu na grę-pan Marzec zrobil zmiany na utrzymanie wyniku. Zdezorganizował gre, wprowadził chaos. Raków zaatakował i…strzelił 2 gole,tak naprawdę z dupy.
A szkoda.
Wielka szkoda. Upadł by wówczas mit nadtrenera Papszuna, wielkiego Rakowa.
W obecnym sezonie Arka grała beznadziejnie.
Do tego te pomysły Pana Marca…
-Gra 3 obrońcami.
-Promowanie tych miernot-Siemaszki,Hiszpańskiego, Dobrotki
– zgoda na te śmieszne transfery-Sasina czy Dorotki-35 letniego gracza,z którego zrezygnowali w Mielcu i Suwałkach.
-brak wypracowanych schematów,zachowań piłkarzy .
Do tego te wywiady pana Marca. Miotanie się w wypowiedziach jak o Młyńskie.
Z panem Marcem Arka nie miała żadnych szans na awans
To była stagnacji.
Co zrobi Tarasiewicz?
W Gdyni ma bardzo złą opinię po jego głupich zachowaniach na meczach drużyn, które grały z Arką.
Wszystko zależy od Niego.
Jeżeli Arka zacznie wygrywać to Tarasiewicz będzie wielkim wygranym.
Jeżeli nic się nie zmieni-będzie szybka ewakuacja.

Volksdeutch
Volksdeutch (@volksdeutch)
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

Przede wszystkim Arka ma za słabych piłkarzy na e-klapę

Babajaga
Babajaga
1 miesiąc temu
Reply to  Volksdeutch

Kto w tej lidze ma lepszych w takim razie?

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  Volksdeutch

Jeżeli dla Ciebie-kKajzer,Marcjanik,Aleman,Deja,Adamczyk, Milewski, czy nawet Rosołek, Czubak. Młodzi-Stępień, Bednarski- to słabo zawodnicy-to nie marnuj czasu na czytanie artykułów w Weszło. Zagrań liście przed blokiem,pomóż sąsiadom. To bardziej pożyteczne dla Ciebie

Volksdeutch
Volksdeutch (@volksdeutch)
1 miesiąc temu

Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej karę za zachowanie polskich kibiców podczas wyjazdowego meczu eliminacji mistrzostw świata z Albanią.

Na PZPN nałożono karę 50 tys. franków szwajcarskich oraz zakaz wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą.

Volksdeutch
Volksdeutch (@volksdeutch)
1 miesiąc temu

Szansą dla Arki byłby trener Michniewicz. Właśnie został wolny

Zygzag
Zygzag
1 miesiąc temu

Janusz trochę racji ma, Papszunowi powinno się nosa utrzeć, jest zwykłym mądralą. Arka musi mieć trenera z jajami a takim jest Tarasiewicz, tylko taki gość jest w stanie wykrzesać coś z Arki i nie da sobie dmuchać w kaszę. Myślę, że jest to zmiana na +.

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu

Panie Autor.. a co by się stało, gdyby Arka w ogóle nie miała trenera i wciąż grała tym samym pierwszym składem, a zmęczeni piłkarze sami by się zastępowali? No co wtedy, by się stało?? = Powiem Panu.. = wtedy nie miał, by Pan o czym pisać!!

La Liga
28.11.2021

Panie Simeone, coś się zepsuło, ale co konkretnie?

Atletico Madryt w poprzednim sezonie wywalczyło upragnione mistrzostwo Hiszpanii. Zostawili za plecami swoich największych rywali, za co należy im się szacunek. Tytuł odzyskany po siedmiu latach musiał smakować wyjątkowo i wydawało się, że projekt wielkiego Atletico będzie się rozwijał. Tytuł za wygranie ligi hiszpańskiej został odhaczony, więc teraz wypadałoby zawalczyć o europejskie trofeum. Pewnie chodziło […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Rebocho wypada z gry do końca roku

Pedro Rebocho nie znalazł się ani w pierwszym składzie, ani na ławce rezerwowych Lecha Poznań na mecz z Wartą Poznań. Dlaczego? Wyjaśniamy.  26-letni lewy obrońca Kolejorza zagrał w tym sezonie w siedmiu meczach ligowych, w których strzelił jedną bramkę, zaliczył dwie asysty i dołożył dwa kluczowe podania. W naszych notach ani razu nie zszedł poniżej […]
28.11.2021
Piłka nożna
28.11.2021

Zwolnienie Solskjaera to nie koniec rewolucji Manchesteru United. To dopiero początek

Zwolnienie Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po niespodziewanej klęsce z Watfordem, ucieszyło wielu kibiców Manchesteru United. Było wpuszczeniem świeżego powietrza, nacięciem, na które zdecydowaliby się średniowieczni lekarze, by upuścić trochę złej krwi. Zaraz jednak zaczęto dostrzegać wady takiego rozwiązania. Okazało się, że Manchester United – przynajmniej w pierwszych dniach – nie jest do końca przygotowany na […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

„W kadrze istnieje problem bariery językowej”

Tomasz Hajto w Cafe Futbol stwierdził, że rozmawia z bliskimi sobie reprezentantami i słyszy od nich, że nie wszyscy w kadrze posługują się na tyle zaawansowanym angielskim, żeby rozumieć przekaz Paulo Sousy.  – Rozmawiam z niektórymi piłkarzami, z niektórymi się kumpluję i słyszę, że w reprezentacji jest problem bariery językowej. Nikt mi nie powie, że […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Gmur: – Legia nie spadnie z ligi

Arkadiusz Gmur, były piłkarz Legii Warszawa, twierdzi, że Legia popełniła błąd zwalniając Czesława Michniewicza, ale nie dopuszcza perspektywy spadku mistrza Polski.  W jaki sposób Gmur diagnozuje problem Legii? – Częste zmiany trenerów do niczego nie prowadzą, tak nie zbuduje się zespołu. Zwolnienie Czesława Michniewicza to był bardzo zły ruch. Jeżeli trener naważył sobie piwa to […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Rashford: – Szatnia szanowała Solskjaera

Ole Gunnar Solskjaer nie ma zostanie zapamiętany jako wielki trener Manchesteru United. Jego drużyna nie wygrywała trofeów, przegrywała kluczowe mecze, szukała swojej tożsamości i zbyt często nie przekonywała w kwestii stylu. Mimo to Marcus Rashford twierdzi, że cała szatnia Czerwonych Diabłów pozytywnie zapamięta norweskiego szkoleniowca.  – Ole wie, że zawsze będzie legendą Manchesteru United, wszyscy […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: Czy w derbach Poznania wydarzy się coś niespodziewanego?

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Podolski: – Kontroluję swojego Twittera

Lukas Podolski rozkręca się w Ekstraklasie. Tydzień temu strzelił gola w wygranym przez Górnik meczu z Legią, w ten weekend walnął przepiękną bramkę w starciu z Górnikiem Łęczna, a w międzyczasie zdążył jeszcze wywołać mini-skandal dyskusją z kibicami Legii na tle swoim twitterowym profil.  Przypominamy – na niesmaczny, pełen absurdalnych, małostkowych zarzutów wpis legijnej grupy […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Nagelsmann: – Mam nadzieję, że Lewy odbierze Złotą Piłkę

Julian Nagelsmann, trener Bayernu Monachium, nie ma wątpliwości – Robert Lewandowski powinien odebrać Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza 2021 roku.  − Nie muszę szukać żadnych kontrargumentów. Robert Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie. Mam nadzieję, że w poniedziałek odbierze Złotą Piłkę. Lecimy z nim do Paryża. Może i nie strzelił bramki z Arminią Bielefeld, ale jestem […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Papszun o Legii: – Odpowiedź wkrótce

Marek Papszun uśmiechnął się szeroko na konferencji prasowej po wygranym przez Raków Częstochowa meczu z Zagłębiem Lubin i zażartował, że „to koniec kryzysu”. Wcześniej odpowiedział jednak na pytanie dotyczące swojej przyszłości.  Od kilku tygodni o Marka Papszuna bardzo zabiega Legia Warszawa i Dariusz Mioduski. – Stworzyło się niepotrzebne zamieszanie. Kiedy poznamy odpowiedź w sprawie mojej […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Żuraw nie podaje się do dymisji

Od 10. kolejki Ekstraklasy trwa kryzys Zagłębia Lubin. W tym czasie Miedziowi przegrali z Jagiellonią, ze Stalą, z Lechią, z Radomakiem i z Rakowem, przeplatając niechlubną serię dwoma remisami – z Cracovią i Górnikiem, a także wymęczonym zwycięstwem z ŁKS-em w Pucharze Polski. Czy posada Dariusza Żurawia wisi więc na włosku? Na konferencji prasowej po […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Absurdalne sceny w finale Copa Libertadores

Różnych znamy futbolowych gagatków, różnych znamy boiskowych cwaniaczków, różnych znamy symulantów każdej maści, ale niejaki Deyverson, dzięki swojemu aktorskiemu talentowi, wysuwa się na ścisłe prowadzenie w kategorii aktorów murawy z tego tygodnia.  Trwał doliczony czas gry drugiej połowy dogrywki. Jego Palmeiras prowadził 2:1 z Flamengo w finale Copa Libertadores. Sam wcześniej Deyverson był autorem decydującego […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sekulski i Warchoł. Dwuosobowa ekipa specjalna

Wyłączając Stal Mielec i parę Mak-Piasecki, nikt w Ekstraklasie nie ma polskiego duetu w linii ataku z taką skutecznością. Kibic Wisły Płock właściwie co kolejkę może liczyć, że któryś z nich odwali kawał dobrej roboty. Albo strzela Damian Warchoł, albo Łukasz Sekulski. Najczęściej grają razem, rzadko są dla siebie zmiennikami. To naprawdę fajny akcent, że […]
28.11.2021
La Liga
27.11.2021

Bez napastników jednak da się strzelać gole. Xavi znowu górą

Barcelona nie przekonywała, nie wyrzekła się błędów oraz nie uniknęła stania się beneficjentem pobłażliwości sędziego, ale ostatecznie wygrała z Villarreal, zapewniając sobie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie La Liga. Xavi z kolei wreszcie mógł cieszyć się z kilku bramek z gry zdobytych przez swoich wciąż nowych podopiecznych. Do tej pory z perspektywy trenera zespołu […]
27.11.2021