post

Opublikowane 01.06.2021 11:53 przez

Jan Piekutowski

Dlaczego Mateusz Młyński nie gra? Czy przeszkadza mu drugie boisko w Głogowie? Jakie problemy ma Arka Gdynia? Czy Jarosław Kołakowski ingeruje w skład? Ile szans mają na bezpośredni awans? Z Dariuszem Marcem, trenerem Arki Gdynia rozmawiali Weszłopolscy. 

Panie trenerze, jaka jest pana opinia na temat meczu ostatniej kolejki rozgrywanego na boisku bocznym w Głogowie?

Jaka jest decyzja centrali? Że tam ma być rozgrywany mecz. Jesteśmy na to przygotowani, nie widzę żadnego problemu.

Czyli nie ma żadnych wymówek, mimo że klub jest raczej niezadowolony.

A dlaczego mają być wymówki? Jest taka decyzja, przyjmujemy to. Jeżeli tam ma odbyć się to spotkanie, jest takie oczekiwanie, spełnimy je.

Wydawało się, że to może być takie spotkanie o bezpośredni awans, ale Arka skomplikowała sprawę meczem z Koroną Kielce. Czy po takim spotkaniu bardziej pan pochwalił piłkarzy, czy jednak zganił?

W ostatnich meczach przeciwnik bardzo wysoko postawił nam poprzeczkę. Jest oczywiście sporo naszej winy w tym, że z Koroną skończyło się tylko na remisie. Natomiast przed meczem zapowiedzi ze strony przeciwnej były jasne – chcą pokrzyżować Arce plany bezpośredniego awansu. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Jeśli ktoś teraz patrzy na tabele, miejsca klubów, to jest to niemiarodajne. W zeszłym roku przeżyłem to ze Stalą Mielec – spotkania z GKS-em Bełchatów i Sandecją, które zajmowały ostatnie miejsca, były niebywale wymagające, straciliśmy tam po trzy punkty. Z Arką udaje nam się wyszarpać punkty, ale jest to zbyt mało w stosunku do tego, co sami chcieliśmy.

Jak pan traktuje zbliżający się mecz z Radomiakiem? Są szanse na bezpośredni awans, ale chyba trzeba skupić się na tym, by zająć trzecie miejsce i mieć dwa mecze barażowe u siebie.

Podchodzimy do tego tak, jakby nic się nie stało. Nasze szanse na bezpośredni awans zmalały, ale będziemy chcieli zdobyć trzy punkty, wygrać i dać satysfakcję kibicom oraz napędzić stracha rywalom.

Przegrany finał Pucharu Polski odbił się na Arce? Koniec końców przegrany, trzeba było jakoś podnosić drużynę na duchu?

Dojście do finału kosztowało nas dużo zdrowia, musieliśmy rozegrać dużo więcej meczów. Nasz kalendarz na dwa ostatnie miesiące wymaga od nas mnóstwo pracy. Można powiedzieć, że po części odbiło się to na kondycji zawodników.

EARLY PAYOUT W FUKSIARZU – WYGRYWAJ PRZED KOŃCEM MECZU!

Ma pan do siebie pretensje o wpuszczenie Siemaszki i Skóry?

Czy gdybym miał zrobić to jeszcze raz, to tak bym postąpił? W tamtym momencie uważałem to za słuszne. Nikt z was tego nie wie, ale w przerwie zawodnicy już zgłaszali problemy zdrowotne. Luis Valcarce nie grał pewien czas po tym meczu. Podobnie z Żebrowskim, ta zmiana też była wymuszona. Patrząc natomiast na zmiany personalne Rakowa, chciałem wzmocnić przede wszystkim boki, dlatego szansę otrzymał Kacper Skóra, który świetnie wyglądał w sparingu z Pogonią Szczecin.

Którego meczu z rundy wiosennej pan najbardziej żałuje?

GKS Tychy. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, a i tak przegraliśmy mecz. Nie zrobili sztycha, a mimo tego udało im się wygrać. Żałuję też punktów z Bruk-Betem, gdzie gola tracimy w 93. minucie.

Co się stało w przerwie meczu z Koroną Kielce? Zmiana w drugiej połowie była diametralna.

Luis został przesunięty na lewą stronę obrony, co gwarantowało bardziej ofensywny styl na obu flankach defensywy. Analizując ten mecz – nie mogę powiedzieć, żebyśmy byli gorszym przeciwnikiem, mimo przegrywania 0:2.

Rozmawiał pan już dzisiaj z Jarosławem Kołakowskim?

Często rozmawiamy. Każdy z nas wymienia się swoimi spostrzeżeniami.

A jak wygląda posiadanie mikrofonu w tych rozmowach?

Normalnie, razem rozmawiamy. Śmieję się z tych insynuacji, że Kołakowski ustala skład. Rozmawiałem wcześniej z Irkiem Mamrotem i mamy wspólne doświadczenia – żaden z nas z takim procederem się nie spotkał.

Czuje się pan bezpieczny, jeśli uda się wywalczyć awans do Ekstraklasy?

Zawsze czuję się bezpieczny, kiedy robię to, co robię i idą za tym wyniki. To, co dzieje się później, naprawdę mnie nie interesuje. Jasne, zrobi się czasami człowiekowi przykro, ale skupiam się przede wszystkim na pracy.

CASHBACK NA START W FUKSIARZU DO 500 ZŁOTYCH!

Pojawiają się plotki łączące Macieja Kędziorka z innymi klubami. Zostanie w Arce Gdynia?

Nie mam takich informacji, to od was się dowiaduję o takich sprawach. W tej chwili skupiamy się na bieżących wynikach, nie było żadnych rozmów w kwestii przyszłości.

Maciek Rosołek wraca do Legii Warszawa. Ucieka wam młodzieżowiec, który jest ważną częścią składu. Jak go zastąpić?

Ściągnięcie Maćka to był majstersztyk ze strony Arki, Legii oraz agenta samego piłkarza. Widzimy, jak się tutaj rozwija, ile bramek zdobywa, jak ważne jest to dla niego. Zresztą dla każdego młodzieżowca sama okazja do gry jest istotna. Z punktu widzenia zawodnika – rewelacyjny ruch. Co jednak wydarzy się później, tego nie umiem powiedzieć. Na pewno będzie dużo zmian.

Odchodzi między innymi Mateusz Młyński, ale on za wiele u pana nie pograł w ostatnim czasie.

Wybrał taki los. Zmienia klub, szanuję to.

Ale trochę go pan pokarał. Wiosną nie zagrał żadnego meczu.

Nie. Patrzymy na to, jaki młodzieżowiec będzie u nas grał, dlatego w interesie Arki leży dawanie minut na przykład Skórskiemu. Nie możemy jednocześnie ryzykować w lidze, tak, jak zrobiliśmy to w Pucharze.

Abstrahując od tego, że Młyński jest młodzieżowcem – nie ma szans na to, żeby sportowo dał więcej niż na przykład Siemaszko?

Nie umiem na to odpowiedzieć, dlatego, że dawno nie grał.

Ale to są pana decyzje.

Oczywiście, że tak. Na początku jednak graliśmy innymi młodzieżowcami i inaczej to wyglądało. Później jego rodzinę trapiła choroba, która dotyka nas wszystkich. Składa się to na obraz, w którym nie możemy ocenić Mateusza. Wpuszczenie go na boisko byłoby ryzykowne, a nas na to nie stać.

Widzi go pan w treningu. To na pewno nie jest piłkarz odpowiedni na poziom I ligi?

Nie, nie. Tego nie powiedziałem. Nie wiemy po prostu, co działoby się, gdybyśmy go wpuścili na boisko.

Czyli najpierw wsadził pan piłkarza do szafy, a potem dziwi się pan, że nie wiadomo, jak ten piłkarz wygląda. A co z Alemanem? Też długo nie grał, teraz kilka spotkań od dechy do dechy. Ile czasu potrzebuje, by stać się kluczowym zawodnikiem?

Na początku sezonu cały czas borykaliśmy się z problemami. Musiałem notorycznie zmieniać taktykę, ustawienie. Teraz udało się to przepracować i możemy dążyć do naszego celu. Aleman wyzdrowiał, doszedł do siebie po kontuzji łydki, gra coraz więcej. Nie ma jednak tego zgrania, które było przed sezonem.

Ile procent daje pan szans Arce na to, by wywalczyła bezpośredni awans?

Cały czas wierzymy w ten awans, chociaż sami sobie te kwestię bardzo utrudniliśmy. Co będzie dalej – czas pokaże, ale na pewno nie zrezygnujemy.

Paweł Mogielnicki wyliczył, że Arka Gdynia ma dokładnie 2.26% szans na awans z jednego z dwóch pierwszych miejsc.

Kurde, więcej dawałem. Muszę jednak dodać, że właściciele robią wszystko, by zabezpieczyć nam tę końcówkę sezonu. Widać, że każdy ciągnie wózek w jedną stronę.

Fot.400mm.pl

Jan Piekutowski

Opublikowane 01.06.2021 11:53 przez

Jan Piekutowski

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
1 liga
29.07.2021

Dadełło: Ryzykujemy z trenerem, ale cele Miedzi są wyższe niż rok temu

Miedź Legnica w ubiegłym sezonie mocno przemeblowała skład i od początku w jej szeregach deklarowano, że istnieje świadomość podejmowanego ryzyka, oznaczającego, że może być trudno bić się o najwyższe cele w I lidze. Ostatecznie „Miedzianka” zajęła siódme miejsce ze stratą pięciu punktów do ostatniego miejsca barażowego. Teoretycznie i tak nie skończyło się źle, ale mimo […]
29.07.2021
Weszło
05.07.2021

Prezes Skry Częstochowa: – Bez wsparcia miasta nie przetrwamy w 1. lidze

– Nie bazujemy na finansach – bazujemy na atmosferze. Ale przychodzi taki moment, że bez tych finansów nie można zorganizować życia w klubie na szczeblu centralnym. Proszę mi uwierzyć, że trzy lata spędzone w 2. lidze to była walka o racjonalne wydawanie środków i oglądanie każdej złotówki z dwóch stron, bo nie jest tajemnicą, że byliśmy […]
05.07.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Organizacyjnie – Radomiak Radom. Klub kolejny raz nie poszanował kibiców

Radomiak Radom 36 lat czekał na awans do Ekstraklasy i dokładnie tyle samo lat zdaje sobie liczyć system, który jest odpowiedzialny za sprzedaż biletów na mecze tego klubu. W sobotę beniaminek zmierzy się z Legią Warszawa. Dla wielu kibiców to jeden z najważniejszych meczów w sezonie, w dodatku pierwszy po powrocie do elity, który zostanie […]
29.07.2021
Weszło
29.07.2021

2. kolejka Ustaw Ligę przed nami. Czy Wisła Kraków spłaci kredyt zaufania?

Początki w Ustaw Ligę do najłatwiejszych nie należą. Czasami trudno jest przewidzieć składy, nie mówiąc już o trafieniu z idealnym kapitanem. Najlepszym przykładem pierwsza kolejka, gdzie duet Legia Warszawa & Mikael Ishak rozłożył większość menadżerów.  Napastnik Lecha Poznań nie dość, że był najpopularniejszym zawodnikiem w całej grze (46.2% posiadania), to również najczęściej był wybierany na […]
29.07.2021
Anglia
27.07.2021

Witajcie w Derby County, krainie absurdów

Na froncie stadionu Pride Park umieszczono gigantyczną grafikę przedstawiającą kilku piłkarzy Derby County oraz ich trenera – Phillipa Cocu. Obraz ten przetrwał zwolnienie Holendra, tymczasową robotę Wayne’a Rooneya, podpisanie stałej umowy z Rooneyem i kilka miesięcy pracy rzeczonego. Zdjęto go dopiero na koniec sezonu 2020/21. Witajcie w Derby County, krainie absurdów, krainie przeklętej. Gdy szeregi […]
27.07.2021
Piłka nożna
26.07.2021

Ekstraklasa bramkarzy. Cóż to była za kolejka w wykonaniu golkiperów

Jedna z najbardziej niewdzięcznych pozycji na boisku, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowej ocenie. Na szczęście dla siebie, ekstraklasowi bramkarze nie mieli w miniony weekend podobnych dylematów. No, przynajmniej w większości. Do miana kozaka kolejki mogło aspirować kilku golkiperów, a najnowszy nabytek Rakowa – Vladan Kovacević – był bliski otrzymania od nas najwyższej możliwej […]
26.07.2021
Weszło
26.07.2021

Everton chciał przebudowy, a ma kolejny kryzys

Jak najłatwiej określić Everton? Drużyna w ciągłej budowie. Od czasu odejścia Roberto Martineza żaden szkoleniowiec nie był w stanie zapewnić drużynie ciągłości. W ciągu ostatnich pięciu lat The Toffees prowadziło czterech trenerów – pięciu, jeśli już dodamy Rafę Beniteza. Teraz jednak Everton stoi przed znacznie większym kryzysem. Poza kwestiami stricte piłkarskimi doszły olbrzymie problemy poza […]
26.07.2021
Weszło
25.07.2021

To najmocniejsza 2. Bundesliga w historii

Gdy w meczu otwarcia mierzy się Schalke i HSV, na pierwszy rzut oka nie pomyślisz, że to 2. Bundesliga. Ten sezon ułożył się jednak w najlepszy możliwy sposób dla zaplecza niemieckiej ekstraklasy. Pod względem klubów, zaplecza, baz kibiców, liga ta stoi przed najlepszym momentem w historii.  Stwierdzenie, że Bundesliga może lekko blaknąć w cieniu kuzyna, […]
25.07.2021
Liczba komentarzy: 33
Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
1 miesiąc temu

Marzec to jednak przydzbanował. Małyński był wyróżniającym się piłkarzem Arki w ekstraklasie, a teraz widzi go codziennie w treningu, ale nie wie, co by było gdyby wpuścił Młyńskiego na boisko. Idiotyzm

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

a co ma powiedzieć? Kołakowscy kazali wstawiać swoich ale zakazali o tym mówić, to pierdoli farmazony

Kaloryfer
Kaloryfer
1 miesiąc temu

Swiniopasy z Gdyni przestali wpuszczac Mlynskiego po tym jak nie chcial przedluzyc kontraktu i podpisal nowy z Wisla w styczniu. Cebula straszna, mam nadzieje ze jak kiedys awansuja do ekstraklapy to im Mlynski walnie brameczke na dzien dobry.

Bart
Bart
1 miesiąc temu
Reply to  Kaloryfer

Jarek na pewno nie ingeruje w skład 🙂

waffek
waffek
1 miesiąc temu
Reply to  Kaloryfer

Nie wiem jak u was, ale w Gdyni nie ma gospodarstw rolnych by hodować wieprzowinę, jest za to uniwersytet.

SebastianHolowko
SebastianHolowko
1 miesiąc temu
Reply to  Kaloryfer

Bardzo dobrze. tak kończą zdrajcy. Oby przepadł w wisle.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu
Reply to  Kaloryfer

To akurat jest u nas w ogóle bardzo popularne podejście. Wywalenie do rezerw, kluby Kokosa, wyzywanie od zdrajców itp bo ktoś raczył sobie kontrakt w przyszłości gdzie indziej załatwić.
Polskie bagno

Dario
Dario
1 miesiąc temu

POLSKIE BŁOTO

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
1 miesiąc temu
Reply to  Kaloryfer

A ja mu życzę by nie musiał, szybko pokazał co potrafi i dostał szansę na dobry transfer do silniejszej ligi zanim w ogóle ten nowotworowy projekt toksycznego Kołka wydźwignie się z I ligi.

Sidor
Sidor
1 miesiąc temu

ojej czyli nie zdąży nic zdziałać bo to już

Kass
Kass
1 miesiąc temu
Reply to  Kaloryfer

Świnie z wisły chcieli za darmo ukraść z Arki dobrego młodzieżowca.
Za takiego piłkarza się płaci.
Nie chcieli zapłacić to ich problem. A Młyński skompromitował się wymuszając zgodę na odejście zimą i odmowę gry w klubie, który go wyszkolił.

Bohdan Smoleń Forever
Bohdan Smoleń Forever
1 miesiąc temu
Reply to  Kass

Ale ty jesteś dzbanem, prawdopodobnie Wisła chciała go wykupić po tym jak podpisali z nim kontrakt, ale zakładam, że Kołakowski krzyknął kasę jaka jest nie do zaakceptowania za tej klasy piłkarza.Tak na prawdę traci Arka na tym – musieli płacić Młyńskiego, nie wpuszczali go na boisko i nie zarobią ani złotówki na nim.

Viorne
Viorne
1 miesiąc temu
Reply to  Kass

Przeciez dostaną ekwiwalent

kkk
kkk
1 miesiąc temu
Reply to  Viorne

ekwiwalent przy potencjalnym zysku z transferu to małe pieniądze…

mareck1
mareck1
1 miesiąc temu

No i ma rację trener Marzcec, jeśli w treningu ma innych młodzieżowców, którzy gwarantują klubowi lepszą przyszłość, oraz Macieja Rosołka, który zamknął rywalizację to po co miałby ogrywać zawodnika takiego jak Mateusz Młyński.

Oczywiście to nie jest czysta złośliwość, bo Arka pewnie puściłaby Go już zimą gdyby propozycja wykupu przez Wisłę była rozsądna, a nie jedynie w okolicach równowartości ekwiwalentu za wyszkolenie, który Biała Gwiazda i tak musi zapłacić.

Dario
Dario
1 miesiąc temu

Gdyńska banda meneli.
Naprawdę ten wywiad to idiotyzm do potęgi n-tej.
Zamiast powiedzieć wprost – Młyński nie gra, bo odchodzi – to wymyśla jakieś powody z dupy.

Jebać gts
Jebać gts
1 miesiąc temu
Reply to  Dario

Wislackie ścierwo do budy tam jest wasze miejsce

Dario
Dario
1 miesiąc temu
Reply to  Jebać gts

Dupka zapiekła? Poproś kolegów może dadzą Ci ukojenie.

SebastianHolowko
SebastianHolowko
1 miesiąc temu
Reply to  Dario

wislackie ścierwo do budy psy

DoctorDoctorPlease
DoctorDoctorPlease
1 miesiąc temu

Co, dawno nikt wam jakiegoś meczu nie chce sprzedać? 🙂

Sidor
Sidor
1 miesiąc temu

Arka wszystko wygrywa to po co ma kupować?!

emjot
emjot
1 miesiąc temu
Reply to  Jebać gts

ale zdajesz sobie sprawę, że trenuje twój klub wychowanek Wisły, czy też umknęło to twojej uwadze?

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu
Reply to  emjot

A myślisz, że menele mają jakąkolwiek świadomość? Świnie pasać, a nie ekstraklasy się zachciało.

Sidor
Sidor
1 miesiąc temu
Reply to  emjot

hahah wychowanek wisły, dobry żart

tomas
tomas
1 miesiąc temu

odnośnie Młyńskiego, takie wypowiedzi Marca to po prostu kpina z rozmówcy i z tych którzy tego słuchają lub czytają…

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu

Marzec ty cioto obsrana

Wujek Edek
Wujek Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

Pisze się: opsrana

grzesiek to pedal
grzesiek to pedal
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

grzesiek ty kurwo bita

Przemek
Przemek
1 miesiąc temu

Dostaniecie w mazak o RAdomiaczka i skończą się farmazony

DoctorDoctorPlease
DoctorDoctorPlease
1 miesiąc temu

Co za pajac. Prezesi kazali posadzić zawodnika na ławie, bo nie przedłużył kontraktu, trener przyniósł im pokwitowanie rozkazu w zębach – a teraz rznie idiotę.

Bohdan Smoleń Forever
Bohdan Smoleń Forever
1 miesiąc temu

Przecież wiadomo, że Kołakowski zakazał wpuszczania Młyńskiego. Mam nadzieję, że Arka nie awansuje i w ostatecznym rozrachunku śmieszny trener poleci na ryj. Można zakładać, że gdyby grał Młyński mogliby mieć kilka punktów więcej.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
1 miesiąc temu

Wypowiedz trenera Marca w sprawie Mlynskiego „miał COVID (jak 50% zawodników) to teraz nie wiem jak by gral wiec go nie wpuszczam na boisko” przez stare Weszlo by byla zgrillowana w opór. Sorry, Panowie za ciepło wam tam juz ewidentnie 🙂

P.S Czy Arka to jakis stan umysłu/specyficzny zestaw cech?

Edward
Edward
1 miesiąc temu

Złodziejska banda zwiślaķow. Kraść piłkarzy to by chcieli. Płacić za nich absolutnie nie.
Życzę wiśle spadku z ekstraklasy, to im się należy, pzpn już nie pomoże. Ďługów na miliony narobili i nie płacą wierzycielom a pzpn to przyklepuje. Ale przyjdzie kryska na matyska.
Nie ma w ogóle mowy aby Młyński wyszedł wiosną w barwach Arki na mecz po tym jak zrobił sobie zdjęcie z koszulką wisły i wymuszał odejście za darmo.

Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021