post

Opublikowane 21.10.2021 15:44 przez

Paweł Paczul

– Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie ze Skrą zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć on mnie nie zadowalał – to mówię od razu. Natomiast poza spotkaniem ze Skrą i Polkowicami, te mecze, w których traciliśmy punkty… One nie były dobre. Tylko bardzo dobre – mówi Dariusz Marzec w rozmowie po odejściu z Arki Gdynia. Zapraszamy.

Czy rozstanie z Arką było dla pana zaskoczeniem?

Praca trenera jest specyficzna. Ja cały czas spodziewałem się, że w każdej chwili może to nastąpić.

No to brakowało pewnego komfortu pracy.

Ciężko mówić o komforcie, jak ma się konkretne cele, a parę razy się potknęliśmy. Wówczas tego komfortu nie ma. Natomiast rozstaliśmy się w dobrych relacjach. Uścisnęliśmy sobie dłoń. Wszystko na spokoju.

Jak to wyglądało z pana perspektywy – kiedy podjęto decyzję, kiedy się pan o niej dowiedział?

To są dwie różne rzeczy. Moim zdaniem decyzję podjęto wcześniej, coś samo z siebie się nie dzieje. To była kwestia czasu, kiedy to nastąpi. Ja się dowiedziałem w poniedziałek. Ale zmiany były szykowane wcześniej.

Już przed meczami z ŁKS-em i Koroną?

Miałem przeczucie, że gdybym nie wygrał meczu z Widzewem, to już wtedy mógłby być problem. Potem to się uspokoiło. Gdyby taka decyzja zapadła po słabszym meczu ze Skrą Częstochowa, to nic bym nie mógł powiedzieć. Natomiast nastąpiło teraz, po meczu z ŁKS-em.

Czyli ten moment jest mniej uczciwy?

Nie odbieram tego w tych kategoriach – uczciwy, nieuczciwy. Ja byłem na to gotowy w każdej chwili. Każda porażka mogła skończyć się moim zwolnieniem. Stanęło na tej z ŁKS-em.

Zgodzi się pan z teorią, że Arka ma w tym sezonie lepszy skład niż rok temu, a jednak gorsze wyniki?

Zgodzę się, że Arka ma bardzo mocny skład. Natomiast jeżeli mamy mówić o całym sezonie, to bądźmy szczerzy: z klubu odeszło dwunastu zawodników. Nie mówimy lepszych, gorszych, po prostu ta liczba była pokaźna. Przyszło pięciu, w tym tacy, którzy mieli problemy zdrowotne. Milewski – pierwsze co – trzeba było zacząć od operacji. Ten chłopak gra dopiero od czterech spotkań. Kadra Arki została zamknięta w ostatnim dniu okienka transferowego, kiedy przyszedł Rosołek. W tej chwili ta kadra jest bardzo mocna, ale jak zaczynaliśmy sezon, to nie była aż tak mocna.

Problem polegał na tym, że Arka grała falami – parę meczów dobrych, parę złych. I to takich złych, które nie powinny się przydarzyć nawet okrojonej kadrze. Przykład Skry.

Tak jest, ja się zgadzam i nie uciekam od odpowiedzialności. Dwa mecze – w Polkowicach i ze Skrą – nie miały prawa nam się zdarzyć. W Polkowicach byliśmy lepsi, ale określam to jako blamaż, bo przegraliśmy ze słabszym zespołem. Natomiast pozostałe przegrane: GKS Tychy, Chrobry Głogów, ŁKS… Proszę spojrzeć, jak te spotkania wyglądały. W każdym z tych meczów byliśmy lepszym zespołem, dominującym, natomiast niestety schodziliśmy pokonani.

Brakowało skuteczności.

Bardzo ładnie pan powiedział: brakowało kropki nad i. Byłoby dziewięć punktów więcej za te spotkania. Byliśmy w nich zespołem dużo lepszym. Stwarzaliśmy bardzo dużo okazji. W ostatnim meczu mieliśmy 17 strzałów na bramkę, w poprzednim 20, z Chrobrym tak samo. Ale skuteczność raziła. Szukaliśmy rozwiązania. Na każdym treningu były momenty strzeleckie, poświęcenie pracy na finalizację. Raz wychodziło lepiej, raz gorzej. Linia ataku się zmieniała. Przed przyjściem Karola Czubaka wyglądała inaczej, jak przyszedł Rosołek to też inaczej. Szukaliśmy optymalnego zestawienia. Maciek to fajny chłopak, będzie strzelał, ale potrzebuje czasu, a ja go nie miałem. To nie jest ten chłopak, który odchodził z Arki. Wtedy strzelał, teraz nie. No i mnie nie ma.

Może za bardzo się na niego pan uparł?

Czy za bardzo? Mamy kilku napastników. Najlepiej prezentuje się Siemaszko, a on był już zakopany, go już nie było. Teraz jest najlepszy. W ostatnich meczach strzelił kilka bramek i nawet w tym tygodniu prezentował się mega dobrze. Czubak robi dobre liczby, ma dobre wejście, ale rok nie grał w Widzewie, więc będzie miał wahania formy – oby się ustabilizowały. Dochodzi do tego Rosołek, ale na wiosnę też potrzebował trzech-czterech meczów, zanim odpalił. Teraz też każdy mecz przybliża go do formy. Ale nie powiedziałbym, że się uparłem. Nie wiem, jaki skład bym teraz wystawił, natomiast mimo że Siemaszko zmarnował parę okazji, postawiłbym na niego, bo jest w najlepszej formie.

Czubak dawał panu lepsze liczby niż Rosołek, a w ostatnich dwóch meczach raz usiadł na ławce, raz został zmieniony szybciej niż Rosołek.

Tak jest. Karol w ostatnich treningach prezentował się gorzej niż Maciek – trzeba na to spojrzeć, nie tylko na spotkania. Teraz wszedł i miał swoje pięć minut, bo dostał dwie-trzy czyste sytuacje, których nie strzelił. Można gdybać, ale trzeba było podejmować decyzje i takie były moje.

To był problem też mentalny? Raz nie strzelili, to przy drugiej próbie drżała noga?

Trudno powiedzieć, ale ten moment minie. Tak już jest – jak coś się zatnie, to musi się odblokować. Oby to było jak najszybciej. Ja nie miałem tego szczęścia. My w tej rundzie stworzyliśmy multum sytuacji, to była ogromna liczba. Jak przychodzą do nas statystyki, czy sami je prowadzimy, to te liczby widać. A taki ŁKS? Ma jedną-półtora sytuacji i strzela nam bramkę. Ile myśmy ich natomiast mieli? Każdy widział.

Z drugiej strony – jak coś się powtarza, to nie jest pech.

To prawda. Natomiast ja będę mówił jedno: to, co było, się skończy. To jest przecież niemożliwe, żeby mieć tyle sytuacji i je marnować.

Ale wydawało się, że się skończyło – trzy mecze, w tym jeden w pucharze, sporo bramek. Tyle że problem wrócił.

W ostatnich pięciu meczach strzeliliśmy dwanaście bramek, straciliśmy dwie. To nie jest zły bilans. Widać poprawę. Niestety punkty uciekały.

Bo znów się coś zacięło i to z drużynami z czuba.

Niech pan powie o swoim odczuciu na temat meczu z ŁKS-em.

Wydaje się, że przez pierwsze 20 minut zanosiło się na to, że zmiażdżycie ŁKS. A stało się tak, jak się stało.

Piłka jest grą nieprzewidywalną. Czasem zdarza się, że lepszy zespół, który dominuje, prowadzi grę i nic mu nie zagraża – przegrywa spotkanie. No i to jest nieprawdopodobne, że my mieliśmy trzy takie spotkania. Pan mówi o pierwszych 25 minutach, ja dodam ostatnie 25, to jest 50. Sporo czasu z przewagą, ŁKS miał przewagę może przez 10 minut. Bądźmy w takich rozliczeniach uczciwi.

Używał pan tych argumentów w rozmowie z właścicielami?

Nie. Teraz już za bardzo nie rozmawialiśmy – dogadaliśmy warunki rozstania, pożegnaliśmy się i tyle. Wcześniej dużo rozmawialiśmy. Jak mówię: od dawien dawna byłem przygotowany, że moment rozstania może nastąpić.

Ale rozumie pan tę decyzję właściciela?

Tak, bo zespół powinien mieć więcej punktów. Natomiast analizując wszystko, wiem, że to jest dobry zespół. On jest dobrze przygotowany. To pokazują statystyki – jak wyglądamy motorycznie i tak dalej. Druga rzecz: wszyscy zawodnicy z kadry są zdrowi. To dobry moment na wejście nowego trenera, któremu życzę jak najlepiej.

Gdy mówił pan słowa o frajerstwie po Skrze, to była gra, żeby wstrząsnąć drużyną?

Wie pan, to nie jest tak, że my się głaskamy. Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć on mnie nie zadowalał – to mówię od razu. Natomiast poza spotkaniem ze Skrą i Polkowicami, te mecze, w których traciliśmy punkty… One nie były dobre. Tylko bardzo dobre.

Pan ma przekonanie, że wszyscy piłkarze w Arce wiedzą, o co toczy się gra?

Ja mam przekonanie, że ten zespół jest dobry. Ja nie odchodzą z rozwalonej szatni, z kłótniami, podziałami. Nie. Zostawiam zbudowaną szatnię, która wierzy i walczy. A to frajerstwo i braki wykończenia, błędy, to jest druga rzecz. Zespół jest cały. Mając tak zbudowaną drużynę, można wiele zdziałać.

Ale chyba można mieć więc do pana pretensje, że tego frajerstwa nie udało się wyplenić, bo to przecież nie jest tylko ten sezon – równie dobrze można wrócić do baraży z ŁKS-em. Tam też byliście lepsi.

Byliśmy lepsi. Gdyby się Luis nie uchylił, to piłka go trafia i nie ma bramki. To jest futbol – PSG też nie wszystko wygrywa, a jaki ma zespół. Gubiliśmy zbyt wiele punktów i ja sobie zdaję z tego sprawę, ale widzę, jak wygląda zespół. I wygląda w porządku.

Gdyby miał pan zrobić jakąś rzecz inaczej, to jaką?

Dobre pytanie. Wiem, jaką, ale zostawię to dla siebie.

Chodzi o skład, o przygotowania, o taktykę?

Jeżeli chodzi o skład, to ktoś sobie wymyślał różne rzeczy. A to ja ustalałem skład i taktykę. Jednak wiem, co bym zmienił.

Pewnie irytowały pana te pytania, czy nie ma pan stuprocentowego wpływu na skład.

Nie, ja się z tego śmiałem. Rozmowy z właścicielem były codziennie, ale to jest normalna rzecz. Wymienialiśmy się pomysłami. Ja jestem trenerem i każdy, kto mnie zna, wie, że możemy rozmawiać, tyle że na końcu ostatnie zdanie należy do trenera. Teraz jest żal. Ale nie jestem zły, nie mam pretensji. Bo to były wszystko moje decyzje. Byłbym zły, gdyby któraś z tych decyzji nie była moja.

Ciekaw jestem jednak, co by pan zmienił. Uderzył pięścią w stół, żeby te transfery były zrobione szybciej?

O tym też rozmawialiśmy. Na początku jak nie strzelaliśmy bramek, to wtedy szefostwo zobaczyło, że trzeba sprowadzić nowych zawodników. Jak mieliśmy problem z młodzieżowcem, też został sprowadzony Olaf Kobacki. Tutaj nie mogę mieć pretensji, natomiast oni zostali sprowadzeni, jak już graliśmy. I teraz rzeczywiście stanowią o sile zespołu.

Rzadko komu udaje się złożyć kadrę przed pierwszym gwizdkiem pierwszej kolejki w tym kraju.

Oczywiście, że tak.

Częściej pan rozmawiał z Michałem Kołakowskim czy z Jarosławem Kołakowskim?

Ze wszystkimi rozmawiałem, taka moja rola. Jeśli chodzi o Michała, to miałem bardzo duże wsparcie i złego słowa nie powiem.

To dobrze, że rozmawiał pan z każdym, ale z kim więcej – z Michałem czy Jarosławem?

Już pan sam może sobie odpowiedzieć. Rozmowy z Michałem i Jarosławem były cały czas.

Czy jest pan zdania, że gdyby został w Arce, to udałoby się panu ogarnąć zespół i doprowadzić Arkę chociaż do baraży?

Niech mi pan uwierzy – gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach. Ja i mój sztab też. Dlatego to jest „ogarnięte”. Trzeba poprawić skuteczność i to jest najważniejsze. Natomiast zespół jest „ogarnięty”. Dwa wzmocnienia zimą i tyle, bo mogą dojść kontuzje. U nas też, ale tak się udawało, że dwóch zawodników, potem dwóch, a nie naraz sześciu czy więcej, bo wtedy jest problem. Ze względu na to w zimowym okienku trzeba przeprowadzić ze dwa transfery.

Mówi pan o skuteczności, ale w TOP6 to Arka razem z GKS-em Tychy ma najwięcej bramek straconych.

Zgodzę się. To były frajerskie bramki. Dominowaliśmy, nadzialiśmy się na kontrę, stały fragment gry. Mieliśmy problemy z defensywą, przede wszystkim na początku, ale ona została uspokojona, wtedy gdy doszła kluczowa postać, czyli Milewski. Odkąd wrócił do zdrowia, straciliśmy dwie bramki. Potrzebowaliśmy takiego defensywnego pomocnika,by zabezpieczył nasze błędy.

Nie było też trochę tak, że piłkarze wyłączali się na momenty, spadała koncentracja?

Bramki, które straciliśmy, są nieprawdopodobne. Gol z ŁKS-em? Nie padł po sytuacji. To był ewidentny błąd „Marciana”, że nie doszedł do przeciwnika, dał się obrócić. Zawodnik ŁKS-u mógł się obrócić na szesnastce, uderzył idealnie. Takie bramki nam się nie zdarzały. Innym zespołom tak. Stąd też taka nasza strata. Pamiętam też mecz na Polkowicach i tam daliśmy dupy, jeśli chodzi o defensywę. Jednak od pięciu meczów – co najmniej – to zostało uspokojone.

Teraz strata do wicelidera nie jest też jakaś bardzo duża.

Dla mnie? Żadna. To są praktycznie dwa mecze. Czasami człowiek ma przeczucie. Ja miałem takie na ŁKS-ie. Podleciałem bliżej linii, zawołałem jednego zawodnika, kazałem przekazać, żeby bardzo mocno atakowali piłkę, bo czułem, że ŁKS nie strzeli. Myślałem, że bramkarz obroni, był słupek, ale czutka też. Teraz mam przeświadczenie, że Arka wygra cztery mecze do końca rundy. Bo zespół wygląda bardzo dobrze. Musi się zmienić tylko skuteczność pod bramką przeciwnika.

Pan sądzi, że tym okresem w Arce wzmocnił pan swoją pozycję zawodową, czy przeciwnie?

To się mogą spytać pana, fachowców, to wy oceniacie trenerów. Ja się nie będę oceniał sam. Odpowiedzialność biorę na siebie, a jak nasza gra wyglądała, to każdy widział.

Na szali mam finał Pucharu Polski, ale też nieudane podejście do awansu czy historia, która mi się nie podobała – ta z Mateuszem Młyńskim.

Powiem o Pucharze. Moja wina, bo zrobiłem takie zmiany? Tak. Ale popatrzmy z drugiej strony. Na zmiany w Rakowie i na zmiany u nas. U przeciwnika one wzmocniły zespół i dały jakość, u nas nie. Ale kto wiedział o tym, że Luis był kontuzjowany i w przerwie prosił o zmianę? Nikt. On potem grał dalej, ale w końcu stwierdziłem: muszę go zmienić. W końcu nie zdąży, stracimy bramkę, kto będzie winny – ja. Druga zmiana, Żebrowskiego, tak go sfaulowali, że nie był w stanie stać. A ci, którzy weszli, byli najlepsi z ławki. Uważałem, że „Saszka” zabezpieczy środek i uspokoi grę. Skórski dobrze wyglądał w treningach, miałem też w głowie mecz z Pogonią Szczecin – świetnie zabezpieczał wahadło, bok, to byli w tamtym momencie zawodnicy najlepsi do wejścia. Konsultowałem to ze sztabem: „kurwa, tylko oni mogli wejść”.

Najlepszego piłkarza na zmianę to pan zostawił w Gdyni.

Mateusz odbył ze mną bardzo dużo rozmów. Przed podpisaniem z Wisłą szczerze mu powiedziałem: Mateusz, zabezpiecz sobie to, żebyś grał. Powiedział, że ze strony swojej agencji ma zapewnienie, że będzie grał, czy tu, czy tam. Jak to się skończyło – sami widzimy. Nie chcę wracać do tego tematu. Byłem fair wobec niego. Nie mam żadnych pretensji do siebie.

To piłkarz, który mógłby pomóc w finale czy zdobyć parę punktów więcej w lidze.

Chcę zakończyć ten temat z uśmiechem. Mam czyste sumienie.

Jakie są pana plany na najbliższe dni, tygodnie?

Z trenerami tak jest, że po odejściu czeka się, aż telefon zadzwoni. Raz zadzwoni szybciej, raz później. Osobiste plany są natomiast oczywiste. Więcej czasu poświęcę rodzinie.

CZYTAJ TAKŻE: 

Fot. Newspix

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
1 liga
13.11.2021

Podbeskidzie rozjechało Widzew. 0:4 lidera w Bielsku

Widzewowi Łódź do pewnego momentu żarło, oj żarło. Seria meczów bez porażki, efektowny futbol, twierdza Łódź – wszystko to składało się na fotel lidera rozgrywek. Ale na zapleczu Ekstraklasy tak już jest, że gdy idzie ci zbyt dobrze, to coś wisi w powietrzu. Przed rokiem przekonali się o tym sąsiedzi Widzewa zza miedzy, teraz przekonuje […]
13.11.2021
1 liga
09.11.2021

Ubych: Real miał Zidane’a, Barca Guardiolę, Miedź ma Łobodzińskiego

Marek Ubych od kilku lat jest dyrektorem sportowym Miedzi Legnica. Przeżył z klubem awans do Ekstraklasy, przeżył także spadek z ligi. Jak dziś wygląda pierwszoligowa Miedź? Skąd pomysł na zatrudnienie Wojciecha Łobodzińskiego w roli pierwszego trenera? Czy dobre wyniki zaskoczyły legniczan? Jakie są kulisy letnich transferów? O tym wszystkim Ubych opowiedział nam w „Weszłopolskich”. Trener […]
09.11.2021
1 liga
07.11.2021

Ależ to było meczycho! Widzew z Miedzią podzielili się punktami

To był świetny pokaz futbolu na szczycie 1. ligi. Mecz, którego nie powstydziłyby się najlepsze ekipy w Ekstraklasie. Dzisiaj mógł wygrać każdy, ale sprawiedliwie będzie powiedzieć, że mocny trafił na mocnego i podział punktów oddaje pewną rzeczywistość. Miedź z Widzewem walczyła jak równy z równym. Szkoda, że nie mogło być dogrywki i rzutów karnych, ot, […]
07.11.2021
Weszło
31.10.2021

Miedź przerywa siedmioletnią niemoc z Arką. Mijusković bohaterem

To nie było starcie pełne wymiany ciosów. Przez większość spotkania widzieliśmy drużyny, które bardziej nie chcą stracić gola, niż go strzelić. Była wojna nerwów, trochę piłkarskich szachów i, jak przystało na mecz topowych ekip w 1. lidze, dużo piłkarskiej jakości. Ale na samym końcu to trener Łobodziński wychodzi z pojedynku z trenerem Tarasiewiczem zwycięsko. Miedź […]
31.10.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
1 liga
23.10.2021

Korona wciąż w kryzysie – tylko remis z Górnikiem Polkowice

Trwa kryzys Korony Kielce. Podopieczni Dominika Nowaka ostatni mecz ligowy wygrali na początku września i dzisiaj znów nie udało im się przerwać fatalnej passy. Co jest tym bardziej bolesne, że kielczanie mierzyli się z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. I nie tylko zremisowali mecz 2:2, ale i piłkarsko zaprezentowali się słabiej od rywali. Górnik Polkowice – […]
23.10.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 11!

Nietypowa pora, ale wiadomo, co wczoraj wieczorem było najważniejsze – Złota Piłka. Dlatego na Weszłopolskich zapraszamy dzisiaj, już od 11. Bądźcie z nami!
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
21.11.2021

LIGA MINUS OD 20! WRACA KOWAL!

WRACA KOWAL DO LIGI MINUS. To jest informacja tygodnia. A że mamy o czym gadać, to odpalajcie program!
21.11.2021
Weszło
21.11.2021

Jakość zmienników zdecydowała. Pogoń ogrywa Śląsk

Ostrzyliśmy sobie zęby na starcie Pogoni ze Śląskiem, bo spokojnie można było nazywać ten mecz hitem kolejki. Z jednej strony Pogoń, która – wydaje się – jest na drodze do ustabilizowania formy, z drugiej Śląsk, zespół znów – nazwijmy to – labilny, raz wygra, raz nie, ale zazwyczaj dostarczy emocji. I co? I nie zawiedliśmy […]
21.11.2021
Weszło
21.11.2021

Śpiewak: – Nie jestem zaskoczony tym, że dobrze gram

– Nie jestem zaskoczony tym, co się teraz dzieje, że dobrze gram – zawsze wierzyłem w siebie – mówi Kacper Śpiewak, który zadebiutował w kadrze U21 i zaliczył dwie bramki z Łotwą, a też coraz lepiej radzi sobie w Ekstraklasie. Zapraszamy na rozmowę z piłkarzem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Mam wrażenie, że jesteś podobny w stylu […]
21.11.2021
Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
1 miesiąc temu

Mając taką drużynę z taką atmosferą, propozycja dla Tarasiewicza by objął Arkę w tym momencie jest jak wygrana w lotto. Ciekawe tylko czy ten wrocławski racuch tego nie spierdoli?

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic

Morda cwelu, z szacunkiem do Pana Ryszarda, śledziowa świnio.
Tak, tak atmosfera zajebista, piłkarze zajebiści, samograj, Marzec najlepszy trener tylko wyników brak.

Dari
Dari
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

Zamknij mordę kur.o, nie wtrącaj się jak temat nie dotyczy ciebie, szmato

Andreas
Andreas
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic

sam sobie odpowiedziałeś; przez prawie 3 lata w Legnicy, Miedź grała tak, że zęby mnie bolały; a w Tychach było jeszcze gorzej. Ale ogólnie Rysiek to zajebisty gość, tylko jego futbol zatrzymał się w 1989 r,

Ultras Stal
Ultras Stal
1 miesiąc temu
Reply to  Kibic

Zgadzam się. Myślałem że pan Kołakowski inteligentny, a tu się myliłem! Sezon długi, strata punktów mała, a tu zmiana trenera teraz… raczej na gorsze! Już pan Kołakowski zapomniał że jego trener Marzec grał na 2 frontach i doszedł do finału Pucharu Polski i zarobił klubowi co najmniej 750 tyś. zł. Ja bym zostawił Marca jeśli chce awansować! Awanse robi się przede wszystkim na punktach ze słabszymi, a to że przegrali wygrany mecz z ŁKS-em to mały wypadek przy pracy z którego można wyciągnąć jeszcze wiele pozytywów. Mielec pamięta osiągnięcia trenera Marca i dziękuje.

Er.
Er.
1 miesiąc temu

Gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach”. Ze smutku czy z radości? 🙂

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Er.

Koorwa Swinia.

Dari
Dari
1 miesiąc temu
Reply to  Guwnowgebie

Tak jak twoja stara

Kemp
Kemp
1 miesiąc temu
Reply to  Guwnowgebie

To już o tobie wiedzieliśmy wcześniej

Anty7egia
Anty7egia
1 miesiąc temu

AGKŚ

Dari
Dari
1 miesiąc temu
Reply to  Anty7egia

Kurwy i świnie to masz w swojej rodzinie

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Za lekką rękę miał no i na 1 ligę gra się czwórką obrońców bo te słabe zespoły mają biegaczy do kontry i kłopot gotowy .

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Na Pewno łzy mieli Siemaszko,Fabiański,Valcarce.
Jak ten trener może mieć tak dobre samopoczucie.
Schrzanił, przepieprzył,by nie napisać dosadnie wszystko.
WSZYSTKO.
Bezpośredni awans czy baraże w ubiegłym sezonie.
Finał PP,gdy na 10 minut przed końcem zaczął dokonywać bezsensownych zmian i przegrał mecz.
Mecz,który był w zasadzie wygrany,bo Raków był zagubiony.
Przegrał w bieżącym sezonie już spotkań. Jak Legia.
Czytając te jego wygibasy słowne to śmiech ogarnia.
Nawet nie potrafi szczerze odpowiadać na pytania
To w końcu Panie Marzec – z Jarosławem czy młodym Kołakowskim rozmawiał częściej?
Bo wszyscy znają odpowiedź. Pan też
Wystawiając bezustannie Siemaszkę (żałosne jest chwalenie tej miernoty),Hiszpańskiego, Valcarce wystawia Pan sobie świadectwo jako samodzielny trener…
To jak Siemaszko partolił 100%sytuacje w meczu z ŁKS, to co grał Hiszpański,jaki straszny zjazd formy obserwujemy u Marcjanika, Kasperkiewicza-budzi smutek.
Dobrze,że Pan odszedł
Familia Kołakowskich nie da zginąć tak Wietnamu trenerowi
Z KKS Kalisz odszedł Ryszard Wieczorek.
Tam Kołakowscy Pana wyślą.
W Arce zmarnował Pan 2 sezony,w Kaliszu jest luz,cool i bajlando.

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski (@jozef-wojciechowski)
1 miesiąc temu

Taa, pos*ali się z żałości,

Viktor
Viktor (@viktor)
1 miesiąc temu

Dwa lata stracone .Czlowiek bez umiejetnosci ,ktory przegral w poprzednim sezonie wszystko co bylo do przegrania bez krzty honoru,wystawiajacy sklad na zamowienie wlasciciela.W dodatku delikatnie mowiac bezczelnie mijajacy sie ustawicznie z prawda we wszystkich wywiadach.Mam nadzieje ze przyszli pracodawcy(o ile wogole beda)wezma to pod uwage.Szkoda tylko Arki,Gdyni i naszego dobrego imienia.Cholernie szkoda tych dwoch lat….

lenon
lenon
1 miesiąc temu

Witam czytając ten wywiad poprostu zdębiałem,Pan trener wypowiada się,że najlepszym napastnikiem jest Siemaszko i nie mylić z Rafałem.
Czeka nastepnie prawie 12 kolejek aby sprawdzić chłopa i gdy tak chwila nadchodzi to ten mega snajper zawala mecz na szczycie. Panie trenerze tak poważnie albo trzeba mieć jaja i powiedzieć wprost kto ustala skład albo przemilczeć temat i się nie wypowiadać wiece w tym temacie,no chyba że antoś ma co jeszcze do powiedzenia,bo lubiliście konsultować wszystkie decuzje(ponoć wasze). Mnie uczyli iść przez życie z podniesioną głową w zgodnie ze swoim sumieniem ale k
jak widać te pojęcie jest dla pana obace. Namiemie także,że specjalne piszę z małej litery,bo nie szanuję osób,które nie mają honoru i patrzą tylko przez pryzmat pieniążków do zarobienie. Zwolnili to przynajmniej miej jaja i powiedz jak było,a nie piszesz dyrdymały,bo już jeden trener miał tyle odwagi aby powiedzieć dość temu panu manago.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej karierze

Roman
Roman
1 miesiąc temu

Według mnie teraz mamy szansę na awans bo drużyna zajebista i w końcu trener Jestem pewny że poprawi mi chumor na święta

Roman
Roman
1 miesiąc temu

Jak Marzec moze sam o sobie pisać niektorzy mieli łzy w oczach DLA MNIE to najszczęśliwszy dzień od dwóch lat w koncu wierze w awans bo mamy TRENERA!

AaaZet
AaaZet
1 miesiąc temu

A ja słyszałem, że niektórzy naszczali w majtki z radości…

Viktor
Viktor (@viktor)
1 miesiąc temu

Dwa lata stracone .Czlowiek bez umiejetnosci ,ktory przegral w poprzednim sezonie wszystko co bylo do przegrania bez krzty honoru,wystawiajacy sklad na zamowienie wlasciciela.W dodatku delikatnie mowiac bezczelnie mijajacy sie ustawicznie z prawda we wszystkich wywiadach.Mam nadzieje ze przyszli pracodawcy(o ile wogole beda)wezma to pod uwage.Szkoda tylko Arki,Gdyni i naszego dobrego imienia.Cholernie szkoda tych dwoch lat….

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Raz całą drużynę Arki spotkałem w Mc Donaldzie w drodze na mecz. Pan trener kupował to jedzonko i patrzył jak je kupowali zawodnicy. Mnie, jako sportowcowi, w głowie i się nie mieści jak można pozwolić sobie na jedzenie takiego czegoś przed meczem, a że trener na to pozwala, masakra.

Thiago
Thiago (@thiago)
1 miesiąc temu

Z tym Młyńskim Arka strzeliła sobie samobója. Mogłaby być juz nawet ekstraklasa, ale po złosci woleli go odsunąc od składu. Strasznie amłostkowe zachowanie. I jak się skonczyło kazdy wie – Arka nie awansowała, a Młynski jest teraz jednym z lepszych piłkarzy w Wiśle Kraków.

Patryk
Patryk
1 miesiąc temu

Typowa polska myśl szkoleniowa brak słów piłkarze tak lubili tego trenera że gdy wychodzili na boisko było u nich widać depresję ta jasne z takimi trenerami to długo jeszcze nasza liga będzie pośmiewiskiem Europy.

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021