post
Avatar

Opublikowane 21.12.2020 08:24 przez

Szymon Janczyk

Miał być projekt długofalowy, na lata. Wyszedł projekt na lato i kawałek jesieni. Ireneusz Mamrot odszedł z Gdyni po rundzie jesiennej w pierwszej lidze, a wokół tego odejścia narosło sporo mitów. Jak on zapatruje się na to, co udało mu się zrobić w Arce? Gdzie popełnił błędy, które wpłynęły na negatywną ocenę jego pracy przez właścicieli? Czy jego zdaniem była to ocena zasłużona? Jak zareagował na odważne zapowiedzi następcy, który ustawił się niejako w kontrze do tego tego, co on mówił i robił? Jakie zmiany chciał wprowadzić w Arce zimą i gdzie leżały jej problemy? Z czym muszą borykać się polscy trenerzy? Na te i inne pytania były już trener Arki odpowiedział w ramach naszego pierwszoligowego cyklu – “Na Zapleczu”.

Słuchał pan tego, co miał do powiedzenia Dariusz Marzec?

Powiem szczerze, że nie. Ostatnie dwa dni były gorące, nie bardzo miałem czas. Jestem w domu, nie było mnie długo i miałem sporo pracy u siebie. Co mówił?

Padła odważna deklaracja, że awans musi być wiosną, bo ten zespół jest na tyle dobry, żeby wywalczyć promocję już w tym sezonie. Pan jeszcze niedawno powiedział nam, że faworytem do awansu nie jesteście.

Przede wszystkim chciałem zwrócić uwagę, że Dariusz Marzec przychodzi do zespołu, który ma już fundament. To jest zupełnie inna sytuacja. Ktoś może powiedzieć, że w kółko powtarzam to samo, ale taka jest prawda, że przyszło piętnastu zawodników, a odeszło dziewiętnastu. Procent trafności transferów i tak był duży, więc w tym momencie wiadomo, gdzie potrzeba wzmocnień. Ja zgłaszałem właścicielowi, że potrzebuję dwóch wzmocnień i jeśli je dostanę, to jestem w stanie walczyć o bezpośredni awans. Nie bałem się tego, mimo że rozmawialiśmy wcześniej, że na powrót do Ekstraklasy mamy dwa lata. Priorytety się zmieniły i ja to rozumiem.

To są deklaracje Darka, który przychodzi do zespołu z fundamentami. Porównam to do budowy domu. Latem była taka sytuacja, że mieliśmy kupioną samą działkę. Teraz dom już stoi, jeszcze nie ukończony, ale jest znacznie bliżej ukończenia. Może nawet zostało samo umeblowanie. Nie mówię tego, żeby pokazywać, ile zrobiłem, ale to jest inna sytuacja. Że deklaracja jest odważna, to dobrze, fajnie, że te słowa padły. Natomiast pamiętajmy, że później jest jeszcze życie i ono pisze różne scenariusze.

W ogóle mam wrażenie, że nowy trener ustawił trochę w kontrze do pana, bo ta decyzja o szybszym powrocie do treningów to jakby dyskretny sygnał, że zespół z panem miał za lekko.

Nie wiem, czy to w kontrze do mnie. Jeśli padła taka deklaracja, to powiem, że właściciele mnie pytali, czemu zaczynamy 11 stycznia, a nie 4. Powiedziałem, że mam wieloletnie doświadczenie z 1. ligi, często zaczynałem okresy przygotowawcze 6-7 stycznia i taki dwumiesięczny okres wcale nie jest nie wiadomo jak dobry. W tym roku liga zakończyła się później i uważam, że to bardzo długi okres przygotowawczy. Praca w Ekstraklasie pomogła mi także w planowaniu tego okresu. Niekoniecznie zawsze potrzeba długiego, żeby się dobre przygotować. To jest jego decyzja, nie chcę wchodzić w kompetencje, ale wiem, że właściciel pytał mnie, czemu zaczynamy wtedy, a nie wcześniej. Widocznie Darek uznał, że trzeba szybciej.

Jeśli miałby pan powiedzieć, czemu pana projekt w Arce nie wypalił, to jaki powód pan by wskazał? Wymagania były za duże, a czasu było za mało?

Nie wiem, czy nie wypalił. Trochę się z tym nie zgodzę. Gdybym odszedł miesiąc, czy półtora miesiąca temu, gdy strata do ŁKS-u była duża, można byłoby tak powiedzieć. Dzisiaj to są trzy punkty i nawet jeśli wygrają zaległe spotkanie, to nie będzie duża różnica. Przypomnę, że zespoły przed nami – Bruk-Bet, ŁKS, Górnik Łęczna, długo budowały swoje zespoły. Wielokrotnie powtarzałem, że pierwszy sezon Termaliki w pierwszej lidze to było miejsce chyba nawet poza dziesiątką. Potem były baraże, a teraz są na bardzo dobrej drodze, żeby awansować. Pamiętam też z czasów Chrobrego Głogów, że rywalizowałem z Podbeskidziem, które po spadku miało duże problemy. Górnik Zabrze w sezonie, który wywalczył awans wiosną, po przegranej w Głogowie spadł na 10. miejsce w tabeli, a i tak zdołał wrócić do Ekstraklasy. Arka cały czas ma kontakt ze ścisłą czołówką, w dodatku jeśli nie zajmie miejsca w pierwszej dwójce, ma jeszcze szansę w barażach. Czas płynie na korzyść tego zespołu. Uważam, że została wykonana solidna praca i nie mówię tego dlatego, że ja ją wykonałem. Takie są fakty. Jeśli ktoś uważa inaczej, to ma do tego prawo.

Jeśli miałby pan opisać siłę swojego zespołu, umiejscowić go na jakimś miejscu w tabeli, które oddaje stan faktyczny kadry. Które byłoby to miejsce?

Nie chcę się bawić w takie dywagacje. Powiem inaczej – jeśli wszystkie cztery zespoły miały taki sam stan kadrowy, 1:1. I ktoś pracowałby z tym składem rok, półtora, a pan by dopiero zaczynał, to kto byłby w uprzywilejowanej sytuacji? Zdaję sobie sprawę, że ta drużyna ma duży potencjał i od tego nie uciekałem. Natomiast uważam, że trzy mecze pod koniec były lepsze niż poprzednie. Jeśli chodzi o grę defensywą, to nasi przeciwnicy nie mogli sobie stworzyć sytuacji. Zawodnicy coraz lepiej rozumieli się na boisku, sami to powtarzali. Był w szatni duży niedosyt po remisie w ostatnim spotkaniu. Nikt nie pamięta o tym, że wielu zawodników, którzy do nas przyszli, nie grało w poprzednich klubach. Są dobrzy, ale robiliśmy wyniki badań i wiemy, że jak ktoś nie grał długo, to nie były one nie wiadomo jak dobre. Byłem przekonany, że w rundzie jesiennej nasz program motoryczny opracowany wspólnie z Łukaszem Radzimińskim był taki, żeby to funkcjonowało dobrze. Bazą do poprawy tego miał być okres zimowy.

Patrzę w tabelę i widzę, że Arkę wyprzedziły drużyny, które nie powinny tego zrobić. Górnik Łęczna i Radomiak. Państwo Kołakowscy mogli być tym rozczarowani, nawet jeśli umawialiście się na spokojną grę o awans.

Wie pan, tam jest różnica jednego punktu, jeśli chodzi o Radomiaka, trochę większa, jeśli chodzi o Górnik, który był długo budowany przez jednego trenera. Pytanie o zadowolenie proszę kierować do właścicieli, nie do mnie. To jest życie, nie mam do nikogo pretensji i żalu. Wyprzedziły nas te zespoły i takie są fakty, ale to nie znaczy, że nie mogliśmy wyprzedzić ich wiosną. Tym bardziej że terminarz mieliśmy lepszy. Większość zespołów z czołówki przyjeżdża do Gdyni, mamy tylko jeden bardzo daleki wyjazd – do Niepołomic. Jest jeden mecz więcej u siebie. To wszystko sprawia, że można poprawić ten wynik.

Odwrócę jeszcze to pytanie. Napisałem w jednym z tekstów, że w pewnym momencie Arka padła ofiarą kapitalnej formy Bruk-Betu i ŁKS-u. Te zespoły wykręcały taki wynik punktowy, że w większości poprzednich sezonów ŁKS bez problemu byłby liderem z taką liczbą punktów, jaką miał jako wicelider. W poprzednich latach bylibyście bliżej miejsc dających awans.

Zgadzam się z tym zdecydowanie. Pamiętam tylko jedną sytuację w pierwszej lidze, gdy o awans grały Wisła Płock, Bruk-Bet Termalica i Zagłębie Lubin. Wówczas te trzy drużyny bardzo mocno odskoczyły pozostałym. Chyba Wisła zdobyła wtedy 68, czy 69 punktów i nie wywalczyła awansu. W tym roku takiej sytuacji nie będzie, w tym momencie Termalica bardzo odskoczyła. ŁKS pod koniec stracił sporo punktów, więc strata nie jest spora. Byłem przekonany, że czołówka ligi potraci więcej punktów. Ale też trzeba przyznać i uderzyć się w pierś, że były mecze, w których niepotrzebnie traciliśmy je my. Inaczej by to wyglądało, gdyby strata punktowa była mniejsza. Nie wiem, co by musiało się wydarzyć, żeby Termalica nie awansowała, ale z czołówką Arka będzie grała u siebie, a to zawsze jest atut. Może nie zawsze domowe mecze były udane, ale może też wiosną wrócą kibice.

Arka lubi grać u siebie, ale wpadkę z GKS-em Bełchatów zaliczyliście właśnie u siebie. A gdyby nie to i może gdyby nie wpadka ze Stomilem, gdzie graliście w przewadze, mielibyście pięć punktów więcej i bylibyście przed ŁKS-em.

Z tym też się zgadzam, nie ma co udawać. O te dwa mecze mam do siebie najwięcej pretensji. Z Bełchatowem zagraliśmy po prostu słaby mecz. Ze Stomilem prowadziliśmy 1:0, mieliśmy stuprocentową sytuację na 2:0 i nie podwyższyliśmy. Potem straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry i zrobił się problem. Zawiedliśmy w sferze mentalnej, bo grając 11 na 10, uznaliśmy, że nic nie może się wydarzyć. Stomil do tego momentu nie miał sytuacji, strzeliliśmy bramkę do szatni, zawodnik Stomilu dostał czerwoną kartkę i gdzieś w głowach pewnie pojawiła się myśl, że nic się nie może wydarzyć. W przerwie ostrzegaliśmy, że przeciwnik będzie czekał na jedną sytuację, na stały fragment gry. Tak się stało, a potem determinacja piłkarzy Stomilu była większa. Bronili bardzo dobrze, blisko siebie. Ale na te dwa mecze nie ma wytłumaczenia.

Dobrze, zmieńmy trochę temat. Czy łatwo pracuje się w klubie, w którym spora część kadry jest w agencji menedżerskiej osoby powiązanej z właścicielem klubu?

Kiedy wystawiałem skład, nie myślałem o tym, że ten jest stąd, a ten skąd indziej. Najważniejsza była forma zawodników. Nie miałem z tym problemów, nie chce o tym za dużo mówić. Jeśli chodzi o relacje z szatnią, to były one bardzo dobre.

Nie chcę sugerować, że ktoś panu wystawiał skład, czy sugerował, jak to ma wyglądać. Ale pomyślałem, że pan Kołakowski po prostu znał tych piłkarzy dłużej niż pan. Sam pan powiedział w rozmowie z “2×45.info”, że niektórych z nich nie znał pan wcale. Czyli pan część z nich widział pół roku, mógł ocenić, że ten zawodnik powinien grać tu i tu, nadaje się do tego i tego, a pan Kołakowski, znając go dłużej, mógł stwierdzić: co on robi, przecież to nie jest zawodnik na takie granie.

Mogę powiedzieć jedno – miewaliśmy inne zdanie, bez względu na to, kto skąd jest, bo tyczyło się to też zawodników z innych agencji. To normalna rzecz, bo jako trener patrzę inaczej niż właściciele. Pewnie to wszystko miało jakiś wpływ na to, co się stało, ale rozstaliśmy się w dobrych relacjach.

A czy transfery do klubu były pańskim zdaniem dobrze sprofilowane? Wiem, że pan je akceptował, ale np. ostatnio słyszałem, że Artur Siemaszko to idealny piłkarz do puszczenia mu prostopadłej piłki, do kontry. Tymczasem wy dominowaliście na boisku. Byliście w czołówce, jeśli chodzi o czas trwania akcji bramkowej, nie mogliście tych atutów wykorzystać.

Na pewno Artur czy Mateusz Żebrowski to piłkarze, którzy znacznie lepiej się czują w szybkim ataku, bo bazują na szybkości. Ale bywały też mecze, gdzie świetnie grali Mateusz Młyński czy Marcus da Silva, którzy dobrze czują się w grze kombinacyjnej, więc jakieś możliwości były. Jeśli chodzi o Artura, to widać było, że pod koniec zrobił duży postęp, coraz lepiej funkcjonował. Dla niego też wiele rzeczy było nowych. Nie chcę wbijać nikomu szpilki, ale często jest tak, że jak zawodnik jest szybki, to trener podchodzi do niego tak, żeby wykorzystać tylko ten jeden atut. A ja starałem się go rozwinąć w innych aspektach, Mateusza Żebrowskiego też. Obaj zrobili progres.

Myślę, że obaj mamy podobne odczucia co do tego, jak wyglądała Arka. Mówił pan we wspomnianej rozmowie, że w defensywie zespół był ułożony, a w ofensywie nie domagał.

Tak, dlatego te dwa transfery, które zaproponowałem właścicielom, dotyczyły pozycji ofensywnych. Mieliśmy czwartą najlepszą defensywę, jeśli chodzi o liczbę straconych bramek. Oglądałem też inne mecze, widziałem takie spotkania, w których zespoły, które straciły mniej bramek, pozwalały przeciwnikom na stworzenie większej liczby okazji niż my. Pamiętam, że były jeden, czy dwa mecze takie, w których przeciwnicy mieli więcej sytuacji. Wiem, że zmieniłbym kilka rzeczy w zimie. Nie tylko transfery, trochę bym poprzestawiał zawodników, zmienił pozycję jednemu, czy dwóm zawodnikom. Ale nie chcę już o tym za dużo mówić.

Nie chce pan podpowiadać?

Nie, nie o to chodzi. Ktoś może mieć inne zdanie i spostrzeżenia, inaczej sobie to wyobrażać, wzmocnić inne pozycje. Nie mnie sugerować coś, na co już nie mam wpływu.

Mówiliśmy o wynikach, a ja zapytam o styl. Czy udało się panu ułożyć Arkę tak, żeby ona się panu podobała?

Nie do końca. Bywały takie mecze, kiedy strzelaliśmy bramki po wielu podaniach. Przypomina mi się bramka strzelona z Puszczą, gdy wyrównali, a my graliśmy w “dziesiątkę”. Ustawiliśmy piłkę na środku, wymieniliśmy 15 podań, a potem strzeliliśmy bramkę. Przeciwnik nie miał kontaktu z piłką, a Puszcza nie jest łatwym rywalem. Później bywało trudniej, bo rywale ustawiali się pod nas i widać było, że w ataku pozycyjnym mieliśmy spore rezerwy. Jestem trenerem, który więcej pracuje nad atakiem pozycyjnym niż nad atakiem szybkim i wiem, że to jeszcze było do poprawy. Były mecze, gdy mieliśmy z tym problem, oddawaliśmy piłkę. Ale fundamenty były.

Z tym się zgodzę, bo zagłębiłem się w raport InStata, z którego wychodzi, że byliście drugim najlepszym zespołem w lidze, jeśli chodzi o średnią liczbę celnych strzałów w meczu. Czwartą, jeśli chodzi o liczbę stwarzanych sytuacji. Wy i Widzew odbieraliście najwięcej piłek na połowie rywala.

Na to chciałem zwrócić uwagę, bo o to były do mnie zarzuty, a jeśli dobrze pamiętam, to chyba byliśmy na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wysoki odbiór piłki?

Tak, odbieraliście ją najwyżej ze wszystkich drużyn.

To warte podkreślenia. Ten zespół dużo grał wysokim pressingiem, a czasami słyszałem, że wcale go nie używam. Nie jestem aż takim fanem statystyk, ale w tej sytuacji jasno one pokazują, jak to wyglądało.

Patrząc na wszystkie te liczby, można odnieść wrażenie, że udało wam się narzucić dominujący, ofensywny styl.

Z tego się cieszę. Wie pan, w Polsce jest tak, że jak trener ma gorszy okres, to ma on mniej argumentów, jeśli chodzi o słuchanie się go. Nie mówię teraz w kontekście Arki, ogólnie. Problem jest wtedy, kiedy nie umiesz zdiagnozować problemów zespołu. Jeśli umiesz, to jest szansa, że możesz rozwinąć zespół. Uważam, że Arka miała styl, który oczywiście jest jeszcze do poprawy. Czas plus jedna, dwie decyzje personalne mogły na to wpłynąć. W drugiej lidze w Głogowie po sezonie, w którym zajęliśmy ósme miejsce, doszło do nas tylko dwóch zawodników, a wywalczyliśmy awans z dużą przewagą. Czasami tak jest, że brakuje takiego ogniwa. Wiem, ilu dwóch zawodników, którym nie brakuje parametrów fizycznych, piłkarskich, technicznych, może wnieść do drużyny. Dlatego można było zespół wnieść na wyższy poziom.

Wspomniał pan o tym, że trenerowi ciężej jest wierzyć, jeśli pojawiają się wątpliwości. Czy to zamieszanie, jakie powstało przy okazji z meczu z Zagłębiem, trochę wam zaszkodziło? Słyszałem, że zespół poszedłby za panem ogień.

Nie ukrywam i powtarzam, że to jedna z najlepszych, albo najlepsza szatnia, jaką prowadziłem. Ta grupa, która była długo w Arce, wpłynęła na to, jak ta szatnia funkcjonowała. Pod tym względem świetnie mi się z tymi piłkarzami pracowało. Zawodnik też pewne rzeczy czyta, słucha, coś czuć w powietrzu. Czy było coś na rzeczy, czy nie, nie chcę się do tego odnosić. Dla mnie ważne jest jednak, żeby zawodnicy w szatni mieli przekonanie, że trener ma pełne zaufanie. Wtedy każdy skupia się na pracy.

Tak szczerze – miał pan wtedy z tyłu głowy myśl, że zimą nastąpi rozstanie?

Nie. Wygraliśmy z Zagłębiem, wcześniej wygraliśmy w Pucharze Polski i po serii meczów bez zwycięstwa złapaliśmy serię, w której trakcie lepiej punktowaliśmy i nie myślałem o tym.

Nie będę pana pytał, gdzie w Ekstraklasie pana zobaczymy, ale spytam kiedy.

(śmiech) Na jedno i drugie pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Bardzo bym chciał, gdybym wiedział, kiedy zacznę, powiedziałbym też panu gdzie. Dzisiaj szykuję się do świąt. Po Jagiellonii miałem propozycję z klubu pierwszoligowego, ale byłem po 20 latach pracy bez przerwy i czułem po sobie, że muszę mieć przerwę. Teraz czegoś takiego nie ma, jestem gotowy podjąć pracę od razu. Ale na dziś się na to nie zapowiada.

Uwierzy pan jeszcze w słowa “projekt długofalowy”?

Żartowaliśmy z żoną, że do Białegostoku wziąłem małą torbę, bo mimo że nastawiałem się optymistycznie, to przychodziłem z pierwszej ligi i wiedziałem, że różnie może być. Tutaj zapakowałem się mocniej, a zdecydowanie szybciej wróciłem… Niech to będzie odpowiedzią!

Więc następnym razem, tak jak żartował Czesław Michniewicz, tylko jedna koszula.

Doskonale wiecie, jak to u nas w Polsce wygląda. Są wyjątki, w Rakowie Częstochowa były różne okresy, klub się rozwijał, ale wymieniano kadrę, a nie trenera. Czasami była to wymiana bardzo duża, ale tematu zwolnienia trenera nie było. W Arce tych zmian mogło być zdecydowanie mniej, a zespół mógł lepiej funkcjonować. Trudno, taki mamy zawód. Przegrasz dwa mecze z rzędu, to masz świadomość, że trzeci może być ostatnim. W tym sezonie i tak było spokojniej, bo z Ekstraklasy i 1. ligi spada tylko jeden zespół. Bywały okresy, kiedy zwolnień było bardzo dużo.

Będzie pan jeszcze śledził 1. ligę wiosną?

Jasne. Zawsze staram się to robić. Pracując w Ekstraklasie, było to trudniejsze, ale czasami bywało tak, że gdy grałem już z jedną i drugą drużyną w danej rundzie, a w tym czasie był mecz pierwszej ligi, to wybierałem mecz pierwszej ligi. Oglądałem piłkarzy, monitorowałem to, bo jest na zapleczu kilku zawodników, którzy byliby wzmocnieniem w paru zespołach Ekstraklasy.

To zapytam o jeszcze jedną rzecz. Dariusz Marzec się z panem kontaktował?

Tak, rozmawialiśmy. Znamy się dobrze, dlatego trochę ta wypowiedź z początku, którą mi pan przytoczył, mnie zaskoczyła. Ja bym w ten sposób nie mówił, ale ok – to jego opinia, ma do niej prawo.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

PRZECZYTAJ TAKŻE:

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 21.12.2020 08:24 przez

Szymon Janczyk

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
12.05.2021

Czwartek z Weszło FM: finał Pucharu Niemiec, Bitwa o Anglię i Czarna eLka

W zagranicznych ligach czas na ostatnie rozstrzygnięcia. Trzymamy rękę na pulsie, więc wieczorem w radiu sporo relacji na żywo, a wcześniej? Między innymi „„Pierwszy raz Gapka i Paczula”, #KiedyśToByło czy „Czarna eLka”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie Monikę Wądołowską i Kamila Gapińskiego. Spory o dobór muzyki […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Na zapleczu
10.05.2021

“Grałem w 2. lidze i pomagałem niepełnosprawnym dzieciom. Taka praca buduje człowieka”

Radosław Adamski to przykład piłkarza, dla którego sport nie jest jedynym sposobem na życie. Zawodnik Resovii jeszcze rok temu łączył grę w drugiej lidze z pracą w szkole. Adamski pomagał w nauce dzieciom z niepełnosprawnościami i autyzmem, był nauczycielem wspomagającym. W wywiadzie z nami opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taki zawód i co […]
10.05.2021
Na zapleczu
03.05.2021

Jak walczyć o awans w 1. lidze? Podpowiada Krzysztof Brede

Rasmentalism nagrał kiedyś “Rady młodego Majkela”, a my nagraliśmy rady młodego trenera. Młodego, ale już doświadczonego, bo Krzysztof Brede dwukrotnie miał okazję walczyć o awans do Ekstraklasy. Raz ze skutkiem pozytywnym, raz z nieco gorszym. Dlatego uznaliśmy go za odpowiednią osobę do rozmowy o tym, co jest najważniejsze w rundzie wiosennej i na finiszu rozgrywek. […]
03.05.2021
Na zapleczu
26.04.2021

Jak ważne są stałe fragmenty gry w 1. lidze? Sprawdzamy

Stałe fragmenty gry w 1. lidze urosły do miana legendy. Że często decydują o wyniku meczu? To fakt nie do podważenia. Ale zdarza nam się też usłyszeć, że umiejętność zdobycia gola ze stojącej piłki jest szczególnie cenna w rundzie rewanżowej. Bo murawy po zimie takie sobie, bo wiele zespołów z nożem na gardle, więc grą […]
26.04.2021
Na zapleczu
19.04.2021

Nie tylko korupcja. Barwna historia HEKO Czermno

Promowanie miasta poprzez sport. Jeśli kiedyś w jakiejś dyskusji ktoś spróbuje was zagiąć pytaniem: “czy kluby piłkarskie mogą cokolwiek wypromować?”, odpowiedzcie: a kto słyszałby o Czermnie, gdyby nie HEKO? Chyba nikt. Bo o miejscowości, która według Wikipedii dekadę temu liczyła zaledwie 657 mieszkańców, głośniej zrobiło się tylko w ubiegłym roku, kiedy miejscowy proboszcz postanowił objawić […]
19.04.2021
Na zapleczu
12.04.2021

Neverending story. Dlaczego stadion w Radomiu nadal nie powstał?

9 kwietnia minęło pięć lat od czasu ostatniego meczu Radomiaka na stadionie przy ul. Struga 63. Był piknik, była zabawa, było pożegnalne spotkanie ze Stomilem i transparent „Jeszcze tu wrócimy dla spełnienia marzeń”. Ponad 1800 dni później przy Struga 63 nikt spotkania nie zagra. O zabawie nie ma mowy, a i piknik strach zorganizować. Transparenty […]
12.04.2021
Felietony i blogi
05.04.2021

“W Żabnie każdy się zna. U fryzjera i w sklepie dowiesz się wszystkiego”

Jakub Wróbel w wywiadzie opowiada nam o tym, jak to jest być napastnikiem, który nie strzelił jeszcze bramki w Ekstraklasie. Ale z piłkarzem Stali Mielec wypożyczonym do Resovii nie tylko przeprowadziliśmy analizę różnic między 1. ligą a najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Wróbel, chyba jedyny na szczeblu centralnym piłkarz z Żabna, opowiedział nam, jak to […]
05.04.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021
Serie A
09.05.2021

Juventus i Milan w walce o Ligę Mistrzów. Włoski klasyk znów ma znaczenie

Dziewięć lat minęło od czasu ostatniego ligowego starcia Juventusu z Milanem, którego stawką było coś więcej niż trzy punkty. Tak, to tamten mecz, po którym Gianluigi Buffon rzucił legendarne zdanie: nie widziałem, czy piłka przekroczyła linię. Ale nawet gdybym widział, nie pomógłbym sędziemu. Mamy więc niezbity dowód na to, że włoski klasyk potrafi podgrzać atmosferę […]
09.05.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
1 liga
05.05.2021

Liga Mistrzów? Na co to komu. Osiem goli w 1. lidze!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wiosną tylko dwa nastroje. Pierwszy to gonienie wyniku z maruderami w ligowej tabeli i uciekanie spod topora. Drugi to strzelaniny, których pozazdrościć może nawet Clint Eastwood. Trzy ostatnie mecze z udziałem dumy gminy Żabno? Cztery gole, sześć bramek i osiem trafień. Dzisiaj “Słonie” rozdeptały Koronę Kielce, wygrywając 6:2. Na miejscu Miedzi […]
05.05.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu

Polskie piekło

CM711
CM711
4 miesięcy temu

Zabrakło najważniejszego- dlaczego odszedł z Arki? Sam miał dość czy został wyjebany przez Panasewicza? Jaruś najpierw pierdoli, że awans w 2 lata spoko, a teraz po 3 miesiącach nie trzyma ciśnienia. Tak jak pisałem przed sezonem, gołodupiec musi awansować już teraz bo go nie stać na kolejny rok w 1 lidzie. Już teraz jedzie na kredytach i jest akcja Ekstraklasa albo śmierć. Stawiałem, że nie awansuje przez 2 lata i odejdzie latem 2022, ale wygląda na to, że pożegna się z Arką już latem 2021, bo awansu nie będzie.

gdfgfmkshfdssfmgfdasgfggdfsdsshjhfdhbvjfdgfj
gdfgfmkshfdssfmgfdasgfggdfsdsshjhfdhbvjfdgfj
4 miesięcy temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Trafili kupon z kursem 191!!! skan na blogu!!!

Criticball
Criticball (@criticball)
4 miesięcy temu

Marzec tak munduje i mundruje o swoim koledze (podobno) po fachu. Ani się nie obejrzy, a w marcu nie będzie Marca…

Bimberboi
Bimberboi
4 miesięcy temu

Dziękujemy Trenerze. Szkoda, że to już.

Janusz
Janusz
4 miesięcy temu
Reply to  Bimberboi

Nie
Nie szkoda.
Mamrot nie utrzymal ekstraklasy mimo,że była szansa. Ale miał alibi. Przecież wszędzie trąbili, że Arka upada. Ze będzie grała w IV lub V lidze.
W I lidze kolejne alibi. Wszędzie głoszono, że trener Mamrot buduje.
Budujebo odeszło 19 a przyszło 15 zawodników.
Całą rundę tak budował. Podpierając się kolejnym alibi, że nie ma presji na awans, że ten ma przyjść w ciągu 2 lat.
Mamrot miał akceptować wszystkie transfery czy wypożyczenia do Arki.
Jedyny pozytywny transfer to Kasperkiewicz. Broni się jako tako Kajzer, ale szału nie ma.
Reszta to mizeria. A Siemaszko, Kwiecień, Mazek czy Wolsztyński to niestety pomyłka.
Letniowski niby na strzelał karnych, ale On nie jest nauczony grać w piłkę. Owszem-On chce grać, ale nie umie. Kółeczka, dryblingi a ile asyst czy kluczowych podań?
Zero.
Mecze Arki że Stomilem, Tychami, Odrą Opole czy Bełchatowem to kompromitacja.
A to 1/4rundy.
Ale jeżeli Pan Mamrot twierdzi, że Arka zagrała bardzo dobry mecz z Radomiakiem to znaczy, że odpłynął
Opinie kibiców są zupełnie inne.
Pan Mamrot to pan Niemrawy. Szczyci się pracą w Chrobrym?
Ponad 6 lat i co?. Był jakiś sukces?
Sukcesem ma być stworzenie aż przeciętnej drużyny?
I potem się słucha opinii, że trenerowi ma się dać czas. I co?
Praca w Chrobrym to sukces?
Praca w Jagiellonii to też sukces?
Poprawił cokolwiek?
Grał na podwalinach tego, co stworzył Probierz.
W Arce musiał zmierzyc się z presją.
Niestety nie dał rady. Nie stworzył drużyny, kolektywu. Arka schrzanił tę rundę.
Co do trenera Marca..
Nie wiadomo co będzie. Ale to trener z sukcesem. Przeciętna Stał Mielec wprowadził do ekstraklasy
To jest sukces.
W Gdyni mają nadzieję, że go powtórzy
Kołakowski gra va banque.
Wie, że musi awansować bo inaczej straci wszystko. Kasę, poparcie Prezydenta Miasta i póki co-kibiców (po patalachach Midaka to akurat było łatwe).
Irytuje ściąganiem zawodników że swojej agencji KFM. To ryzykowne
Ale decyzja zwolnieniu Pana Niemrawego była sluszna.
Pozdrawiam

Suche Info
12.05.2021

Marcelo pokłócił się z Zidanem

Marcelo nie znalazł się w kadrze meczowej Realu Madryt na spotkanie z Granadą. Powodem nie jest jednak kontuzja, lecz kwestie dyscyplinarne. To kara ze strony Zinedine’a Zidane’a. Doświadczony Brazylijczyk pokłócił się ze szkoleniowcem podczas jednego z treningów. Według doniesień portalu goal.com, Marcelo pozwolił sobie w obecności drużyny zakwestionować pomysły taktyczne Zizou na grę w defensywie. […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Legia nie przedłuży umowy z Vesoviciem

Jak poinformował Adam Dawidziuk z portalu legia.net, Legia Warszawa nie przedłuży umowy z Marko Vesoviciem. Niespełna 30-letni reprezentant Czarnogóry trafił do warszawskiego klubu zimą 2018 roku. W sumie rozegrał w jego barwach 81 meczów, notując 3 gole i 14 asyst. Wywalczył z Legią dwa tytuły mistrza Polski, a także puchar kraju. Swój zdecydowanie najlepszy czas […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Czwartek z Weszło FM: finał Pucharu Niemiec, Bitwa o Anglię i Czarna eLka

W zagranicznych ligach czas na ostatnie rozstrzygnięcia. Trzymamy rękę na pulsie, więc wieczorem w radiu sporo relacji na żywo, a wcześniej? Między innymi „„Pierwszy raz Gapka i Paczula”, #KiedyśToByło czy „Czarna eLka”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie Monikę Wądołowską i Kamila Gapińskiego. Spory o dobór muzyki […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Paweł Gil jednym z sędziów finału Ligi Mistrzów

Jak poinformowała UEFA, Paweł Gil będzie jednym z asystentów VAR podczas finału Ligi Mistrzów. Polak dołączy tym samym do hiszpańskiej obsady sędziowskiej, która 29 maja poprowadzi starcie Manchesteru City z Chelsea. Dla niespełna 45-letniego Gila to kolejne wyróżnienie, ponieważ niedawno sędziował on jako arbiter główny finał Pucharu Polski. Teraz weźmie udział w wydarzeniu znacznie większym, […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Portugalii?

Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się spekulacje, jakoby UEFA planowała przenieść finał Ligi Mistrzów ze Stambułu do innego miasta. Według informatorów Associated Press, chodzi o Porto. Początkowo najwięcej mówiło się o Wembley, co ma sens o tyle, że w starciu decydującym o losach uszatego pucharu zmierzą się dwa angielskie zespoły – Manchester City […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

UEFA wszczyna dochodzenie. Surowe kary dla Realu, Barcelony i Juventusu?

Zgodnie z zapowiedziami, UEFA ma zamiar surowo i przykładnie ukarać kluby, które nie porzuciły uczestnictwa w projekcie Superligi. Są to Real Madryt, FC Barcelona i Juventus. Superliga narobiła sporo zamieszania w świecie futbolu, choć summa summarum istniała tylko przez kilkadziesiąt godzin. Angielskie kluby pod naciskiem kibiców, polityków i europejskiej federacji wycofały się z projektu, za […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

“Kazimierz Kmiecik stanął w obronie Boguskiego, którego Hyballa wyzywał”

– Kazimierz Kmiecik stanął w obronie Rafała Boguskiego, który był przez Hyballę wyzywany. Niech się kibice o tym wreszcie dowiedzą – powiedział Bartosz Karcz z “Gazety Krakowskiej” w programie “Tego Słuchaj Wiślaku” na antenie Weszło FM. Peter Hyballa niemal na sto procent po sezonie przestanie być trenerem Wisły Kraków. Nie jest już żadną tajemnicą, że […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Steffen Baumgart nowym szkoleniowcem FC Koln

Jak poinformowało FC Koln, Steffen Baumgart będzie trenerem pierwszego zespołu od następnego sezonu. Niemiecki szkoleniowiec zakończy swoją przygodę z Paderborn i przeniesie się na RheinEnergieStadion.  49-letni szkoleniowiec pracuje w Paderborn od 2017 roku. Wcześniej prowadził FC Magdeburg oraz Berliner AK 07, ale to w klubie z Westfalii osiągał największe sukcesy. Już w pierwszym sezonie wywalczył […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Obrońca opuści Southampton. Zaskakująca decyzja klubu Premier League

Jak oficjalnie poinformowało Southampton, Ryan Bertrand opuści klub wraz z końcem sezonu. Umowa wiążąca lewego obrońcę ze Świętymi wygasa w czerwcu i nie zostanie przedłużona. Bertrand od wielu lat strzegł lewej flanki obecnego klubu Jana Bednarka. Na początku trafił tam jedynie na wypożyczenie z Chelsea, ale po bardzo dobrym początku sezonu 2014/15 został wykupiony przez […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Derby County musi zapłacić byłemu zawodnikowi. Wyrzucili go za udział w jeździe po pijaku

Kibice Derby County nie marzą o niczym innym niż wakacje. Ich klub ma za sobą jedne z najgorszych miesięcy, a złych informacji tylko przybywa. The Sun informuje, że będą musieli zapłacić kilka milionów funtów zawodnikowi, którego wyrzucili z klubu.  Richard Keogh był zawodnikiem The Rams w latach 2012-2019, a także kapitanem klubu przez kilkanaście miesięcy. […]
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody młodzieżowca sezonu PKO Banku Polskiego Ekstraklasy

W 2019 roku wygrał Patryk Dziczek. Przed rokiem Michał Karbownik. A kto zostanie najlepszym młodzieżowcem tego sezonu PKO Ekstraklasy? Tego dowiemy się już 17 maja podczas Gali Ekstraklasy. Póki co poznaliśmy nazwiska trzech piłkarzy, którzy powalczą o to miano.  Wyróżnienia powędrowały do Szczecina, Częstochowy oraz Krakowa. Trójkę nominowanych do ostatniej fazy plebiscytu tworzą bowiem: Karol […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Mikel Arteta: Wojciech Szczęsny nie wróci do Arsenalu

We włoskiej prasie nie brakowało informacji na temat możliwego transferu Wojciecha Szczęsnego. Obecny bramkarz Juventusu miałby opuścić Turyn i wrócić do Anglii. Spekulowano, że jego nowym-starym klubem zostanie Arsenal. Głos w sprawie takiego ruchu zabrał aktualny szkoleniowiec londyńskiej ekipy – Mikel Arteta – który zaprzeczył medialnym doniesieniom. Hiszpan podkreślił, że nie może rozmawiać o indywidualnościach […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Virgil van Dijk nie pojedzie na Euro 2021

Mimo wielomiesięcznej kontuzji, wciąż istniał temat wyjazdu Virgila van Dijka na zbliżające się Euro. Reprezentacja Holandii nie chciała pozwolić sobie na stratę tak ważnego piłkarza. W opozycji pozostawał Liverpool, który wolał, by obrońca skupił się na rehabilitacji. Teraz wszystko jest już jasne.  Jednym zdaniem – van Dijk na Mistrzostwa Europy nie pojedzie. Potwierdził to sam […]
12.05.2021