post
Jakub Białek

Opublikowane 09.02.2021 17:12 przez

Jakub Białek

Zagłębie Lubin poprzedniej dekady? Typowy ligowy średniak. Z dwoma odchyłami – spadkiem z ligi w sezonie 13/14 i trzecim miejscem w latach 15/16. Miedziowi spędzili w minionym dziesięcioleciu tylko jeden sezon poza Ekstraklasą, więc wraz z nimi zamykamy nasz cykl jedenastek dekady.

Przy okazji zapraszamy do sprawdzenia pozostałych odcinków:

DOMINIK HŁADUN – 74 mecze

Wyboru dokonywaliśmy pomiędzy Dominikiem Hładunem a Konradem Forencem. Z perspektywy Zagłębia to dobra informacja – oznacza ona, że szkolenie bramkarzy przebiega w porządku, skoro do XI dekady załapało się dwóch wychowanków. Ale i zła – Forenc i Hładun nie zawsze byli postrzegani jako pierwszy wybór. Ale mało kto z golkiperów z zaciągu sprawdził się w dłuższej perspektywie.

Najdłuższy staż miał Polacek, który raczej obniżał poziom swojej drużyny i niech nie odwodzi was od tego fakt, iż otrzymywał powołania ze słowackiej reprezentacji. Na początku dekady z dobrej strony pokazywał się Bojan Isajlović, lecz w tym dziesięcioleciu ma za krótki staż, by być rozpatrywanym. Michał Gliwa z czasem się ogarnął, ale jeszcze w Zagłębiu nawiązywał swoimi interwencjami do Mariusza Pawełka z najlepszych czasów. Wybór jest więc prosty – Hładun. Solidny bramkarz i perspektywa Zagłębia na zarobek w letnim oknie transferowym.

REZERWOWY (BRAMKARZ):

 • Konrad Forenc – 90 meczów

ALAN CZERWIŃSKI – 87 meczów, 2 gole, 16 asyst

W zeszłym sezonie mogliśmy się zastanawiać, kto był najlepszym prawym obrońcą ligi – on czy Vesović. Jak dla nas, obaj byli na tej samej półce. Alan Czerwiński to fajna historia – późno zadebiutował w Ekstraklasie (w wieku 24 lat) i szybko wyrósł na czołowego piłkarza na swojej pozycji, dając klubom przykład, że czasem warto postawić na wyróżniającego się pierwszoligowca.

Szczęście nie było po jego stronie też w samym Lubinie – leczył przecież uraz, który wykluczył go z gry na długie miesiące. Sam Czerwiński od zawsze uchodził za wzór pracowitości, a wśród lubińskich kibiców zyskał szacunek tym, że nie odstawił nogi już po podpisaniu kontraktu z Lechem. Koniec końców odszedł jako jeden z najlepszych fachowców na prawej stronie w kraju, a i zaliczył też debiut w reprezentacji.

LUBOMIR GULDAN – 269 meczów, 14 goli, 9 asyst

Absolutnie bezdyskusyjny wybór. Nikt nie ma w minionym dziesięcioleciu takiej liczby meczów, co Słowak. Miał różne okresy w Zagłębiu, lecz poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodził. Nie brylował na zewnątrz, lecz wewnątrz szatni był liderem, ale też wzorem podejścia do pracy – wciąż był dobrym obrońcą mimo 37 lat na karku. Dziś to on odpowiada w Lubinie za ściąganie piłkarzy. Daj Boże, by sprowadzał takich z podobnym CV do swojego – przed Zagłębiem grał w Żylinie i Łudogorcu, można było więc się spodziewać, że nie przyjeżdża do naszej ligi anonimowa postać.

MACIEJ DĄBROWSKI – 93 mecze, 7 goli, 3 asysty

Może nie miał szczególnie ekskluzywnej końcówki, bo w sezonie 18/19 stał się w zasadzie bezużyteczny, praktycznie nie podnosząc się z ławki. Ale całościowo czas Zagłębia to najlepszy okres w jego karierze. No, rzecz jasna poza sezonem 17/18, gdy jako legionista został wybrany najlepszym obrońcą sezonu. Ale i wtedy zaliczył kilka meczów w Zagłębiu, także w eliminacjach do Ligi Europy. W Lubinie urzędował dwa razy – przed Legią i po Legii, gdy miał załatać lukę po Jarosławie Jachu. To właśnie obecnego obrońcę Rakowa postrzegaliśmy jako ewentualną alternatywę. I była to kandydatura co najmniej mocna – przecież gdyby nie porwał się na głęboką, angielską wodę, prawdopodobnie pojechałby na mundial jako piłkarz Zagłębia.

DJORDJE COTRA – 144 mecze, 3 gole, 20 asyst

Polonia ściągnęła do Polski solidnego Serba, a po jej upadku skorzystało Zagłębie. Stwierdzenie, że był na lewej stronie bezkonkurencyjny, byłoby niesprawiedliwe wobec Saszy Balicia. Ale jednak Czarnogórzec to nie ten poziom, co Cotra.

Momentami mieliśmy wrażenie, że gość się nie zatrzymuje. Żelazne płuca i duża ochota do walki. Nieprzypadkowo zresztą nosił opaskę kapitana. Lubińskim kibicom pewnie nie spodobał się fakt, że przeniósł się na koniec kariery do rywala zza miedzy. Dawał liczby z przodu – przełożyło się to łącznie na 20 asyst. Jeśli mielibyśmy szukać mankamentów, czasem przez to nie nadążał w tyłach.

REZERWOWI (OBROŃCY):

 • Costa Nhamoinesu – 58 meczów, 3 gole, 1 asysta
 • Jiri Bilek – 71 meczów, 1 gol, 3 asysty
 • Pavel Widanow – 62 meczów, 0 goli, 2 asysty
 • Adam Banaś – 64 mecze, 4 gole, 1 asysta
 • Jarosław Jach – 78 meczów, 4 gole, 1 asysta
 • Aleksandar Todorovski – 87 meczów, 0 goli, 3 asysty
 • Bartosz Kopacz – 98 meczów, 3 gole, 3 asysty
 • Sasa Balić – 105 meczów, 6 goli, 5 asyst

ŁUKASZ PIĄTEK – 193 meczów, 10 goli, 2 asysty

Synonim solidnego ligowca. Pamięta czasy, gdy Zagłębie popadło w marazm i spadło do pierwszej ligi. Ale akurat do Piątka trudno było mieć w tamtym czasie pretensje. Nosił opaskę kapitana, nie tracił miejsca w składzie od początku swojej przygody z Lubinem, aż do samego końca. Solidny i… po prostu solidny. Prawie dobił do dwusetki meczów, więc trzeba go docenić.

ALEKSANDER KWIEK – 68 meczów, 14 goli, 19 asyst

Bywały sezony, gdy Aleksander Kwiek woził się na łatce solidnego ligowca. Ale ta łatka wzięła się z dwóch lat w Zagłębiu, gdy wykręcił rewelacyjne liczby.

 • 13/14 – 3 gole, 9 asyst
 • 14/15 – 9 goli, 6 asyst

Oczywiście, w tym drugim sezonie miał łatwiej, bo mowa o sytuacji, gdy Zagłębie spadło do pierwszej ligi. Ale i tak należy mu się za te rozgrywki dobre słowo, bo wydatnie pomógł Miedziowym w awansie, będąc czołową postacią drużyny. Kto, jeśli nie Kwiek? Myśleliśmy nad Filipem Jagiełło, który jednak nie notował tak okazałych liczb. Ale w odróżnieniu do Kwieka, dał swojemu klubowi zarobić. Porównywalną do Jagiełły opcją był Jarosław Kubicki.

SZYMON PAWŁOWSKI – 66 meczów, 22 gole, 13 asyst

Czołowa postać ligi przez kilka sezonów. Najlepsze liczby zanotował jeszcze w minionej dekadzie, gdy Zagłębie było w pierwszej lidze – 12 goli i 13 asyst. Ale i te ekstraklasowe sezony były całkiem dobre. Najbardziej okazały ten bezpośrednio przed transferem do Lecha, gdy wykręcił 8 goli i 7 asyst. Przerastał Zagłębie, to bez dwóch zdań.

FILIP STARZYŃSKI – 155 meczów, 40 goli, 44 asysty

Czy w Lubinie mu wygodnie? Czy mógłby spróbować czegoś więcej – jeśli nie polskiego klubu, z którym realnie walczyłby o trofea, to jakiejś Turcji, albo innej Holandii? Pewnie tak. I to abstrahując od faktu, że zanim trafił do Zagłębia, nie poszło mu w Belgii.

Miał więc na swoim wizerunku pewną rysę, ale lubinianie zrobili wówczas jeden z najlepszych strzałów transferowych dekady. Starzyński jest liderem zespołu do dziś – abstrahując od faktu, że w obecnym sezonie nie błyszczy – dzięki solidnym apanażom, jakie zostały mu zaproponowane przy przedłużaniu umowy. W rozpatrywanym przez nas okresie nikt całościowo nie wykręcił w Zagłębiu lepszych statystyk niż „Figo”.

DAMJAN BOHAR – 80 meczów, 28 goli, 14 asyst

Gość miał patent na gola. Nawet, jeśli miewał mecze, w których nie było go zbyt często przy „robieniu gry”, jakoś znajdywał lukę w obronie rywali, dawał urwać się sam na sam. Bohar to wyrzut sumienia polskich klubów – nawet mimo swojego wieku, był do wyjęcia za stosunkowo niewielkie pieniądze. Chętnych nie było, skorzystał… Nenad Bjelica. Jako skrzydłowy zaliczał gola bądź asystę co 144 minuty. Ciężko znaleźć skrzydłowego, który w ostatnich latach zaliczałby tak dobre statystyki.

REZERWOWI (POMOCNICY):

 • Łukasz Hanzel – 59 meczów, 4 gole, 13 asyst
 • Dawid Abwo – 84 mecze, 9 goli, 7 asyst
 • Adrian Rakowski – 101 meczów, 4 gole, 6 asyst
 • Maciej Małkowski – 48 meczów, 5 goli, 5 asyst
 • Filip Jagiełło – 98 meczów, 5 goli, 10 asyst
 • Jarosław Kubicki – 124 mecze, 7 goli, 1 asysta
 • Lukasz Janoszka – 142 mecze, 19 goli, 10 asyst
 • Bartosz Slisz – 51 meczów, 2 gole, 4 asysty
 • Bartłomiej Pawłowski – 68 meczów, 12 goli, 13 asyst
 • Sasza Żivec – 46 meczów, 10 goli, 9 asyst

MICHAL PAPADOPULOS – 145 meczów, 37 goli, 15 asyst

Przyznamy, mieliśmy na tej pozycji sporą zagwozdkę. Z jednej strony Papadopulos – piłkarz mający w Zagłębiu znacznie inną reputację niż w Piaście czy Koronie, gdzie był już postrzegany jako ligowy dżemik. Ba! Bywały nawet czasy, gdy był uznawany za jednego z najlepszych napastników w całej lidze. Nigdy nie zaliczył sezonu, w którym rozbił bank. Jego najlepszym sezonem w Zagłębiu, ale i w całym życiu, był 14/15, gdy na poziomie pierwszej ligi sieknął 12 sztuk. A dwa sezony wcześniej było ich 11.

Jasne, miewał też momenty, gdy się kompletnie zacinał. Jego konkurenci to…

 • Krzysztof Piątek,
 • Jakub Świerczok,
 • Bartosz Białek.

Gdyby nie fakt, że Świerczok był w Lubinie tylko pół roku (17 goli!), pewnie byłby mógł zostać wzięty pod uwagę. Z Białkiem sytuacja jest analogiczna – pograł za krótko. Piątek z kolei w Zagłębiu jeszcze nie błyszczał, jego najlepszy dorobek w skali sezonu to osiem bramek w pierwszej lidze. A na wyższym poziomie, sieknął maksymalnie sześć sztuk. Czujemy lekki niesmak, ale jednak stawiamy na Czecha.

REZERWOWI (NAPASTNICY):

 • Arkadusz Woźniak – 155 meczów, 23 mecze, 14 asyst
 • Arkadiusz Piech – 34 mecze, 14 goli, 6 asyst
 • Krzysztof Piątek – 85 meczów, 18 bramek, 9 asyst
 • Jakub Świerczok – 25 meczów, 17 goli, 3 asysty
 • Bartosz Białek – 20 meczów, 9 goli, 4 asysty

CAŁA JEDENASTKA:

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 09.02.2021 17:12 przez

Jakub Białek

Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Juranović-Mladenović. Duet, który zapisze się w historii Ekstraklasy

Kto nie zna filmowych klasyków – ręka w górę. No, chyba nie jest was zbyt wielu, dlatego nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że duet Juranović-Mladenović jest niczym Batman i Robin. Albo jak Sherlock Holmes z doktorem Watsonem czy Samuel L. Jackson z Johnem Travoltą w „Pulp Fiction”. Do wyboru, do koloru. No bo kto by […]
11.04.2021
1 liga
10.04.2021

Od najgorszej do najlepszej drużyny I ligi. Spektakularna przemiana Sandecji

Za Piotra Mandrysza Sandecja Nowy Sącz traciła 2,63 gola na mecz. Za Dariusza Dudka punktuje na poziomie 2 punktów na spotkanie. To oczywiście naturalne, że ręka nowego trenera odmienia drużynę. Ale że robi to aż tak spektakularnie? Spójrzmy na suche liczby. Piotr Mandrysz w Sandecji: 10 meczów w lidze, 0 zwycięstw, 1 remis, 9 porażek […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Czy tacy trenerzy jak Sobolewski mają przyszłość?

Co tu kryć – Radosław Sobolewski stworzył z Wisły Płock paczkę, której mecze się omija. Jak wielokrotnie pisaliśmy – to obecnie najmniej eksctytująca drużyna w lidze. Dlatego warto się zastanowić – czy tacy trenerzy jak Sobolewski mają w ogóle przyszłość w Ekstraklasie? Jesteśmy w stanie wskazać kilka innych drużyn, które grzały mniej więcej tak, jak […]
10.04.2021
Ekstraklasa
09.04.2021

Peter Hyballa – wyjątkowy trener?

Gdybyśmy mieli ocenić Petera Hyballę po tym, co opowiada w mediach, uznalibyśmy go za najlepszego trenera w Ekstraklasie. Gdybyśmy mieli oceniać go po tym, jak gra Wisła, doszlibyśmy jednak do wniosku, że swoją koncepcję potrafi przekazać głównie w wywiadach. W jego pierwszych meczach Wisła wyglądała naprawdę dobrze. Lepiej niż za Skowronka. Natomiast ostatnie pięć spotkań […]
09.04.2021
Ekstraklasa
05.04.2021

Wisła Hyballi zeskowronkowiała

Gdy Peter Hyballa dołączył do Wisły Kraków, piłkarska polska – sorry za określenie, ale chyba jest trafne – dostała pierdolca. Pojawiły się porównania do Kloppa. Pojawiły się obszerne sylwetki, w których przedstawiano, jak kapitalną drużyną będzie Wisła. Sam Hyballa chętnie opowiadał o tym, jak oryginalnym i zajebistym jest trenerem. Oczywiście sami też trochę zaczęliśmy w to […]
05.04.2021
Ekstraklasa
05.04.2021

Warta gra defensywkę? Nieaktualne!

Utarło się, że Warta to jedna z najbardziej defensywnych drużyn w lidze, która wygrywa mecze głównie dobrą organizacją gry. I słusznie, bo rzeczywiście tak było. Jednocześnie parokrotnie zastanawialiśmy się, co będzie, gdy Warta przyklepie już utrzymanie i zacznie wymyślać siebie na nowo pod kątem przyszłego sezonu. Narzucało się przede wszystkim jedno pytanie – czy przesunie […]
05.04.2021
Bundesliga
04.04.2021

Berlin chwilowo pogodzony. Derby na remis

W sezonie 20/21 prawdopodobnie nie znajdziemy lepszej ilustracji do powiedzenia „pieniądze nie grają” niż losy Unionu i Herthy. Remis w derbach Berlina pogodził zarówno futbolowych romantyków, jak i piłkarskich cyników. Union pisze w tym sezonie rewelacyjną historię. Derby to zawsze starcia antagonizmów, ale w tych berlińskich mierzą się ze sobą zespoły, które różni absolutnie wszystko. […]
04.04.2021
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
2 miesięcy temu

Liczby występów są błędne, autor nieprzygotowany

Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Były piłkarz Pogoni trafia w Australii

Lubimy od czasu do czasu sprawdzać, jak radzą sobie piłkarze, którzy jeszcze do niedawna biegali po ekstraklasowych boiskach. Iker Guarrotxena, który w barwach Pogoni Szczecin miał jedynie przebłyski dobrej gry, przypomniał o sobie, strzelając gola w lidze australijskiej.  Hiszpan obecnie występuje w Western United i to już jego drugi pracodawca po opuszczeniu szeregów Portowców w […]
11.04.2021