PSG dopina pierwszy transfer

redakcja

Autor:redakcja

30 czerwca 2022, 10:09 • 2 min czytania

Reklama
PSG dopina pierwszy transfer

Portugalczyk Vitinha zostanie nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain – poinformował na Twitterze Fabrizio Romano. Będzie to pierwszy transfer paryskiego klubu w letnim okienku transferowym, ale nie ostatni. Na celowniku mistrzów Francji są jeszcze: Renato Sanches i Milan Skriniar.

Reklama

Romano potwierdził doniesienie francuskich mediów z ostatnich dni. Według włoskiego dziennikarza wszystkie szczegóły zostały już dopięte, a 22-latek przejdzie niedługo testy medyczne i podpisze czteroletni kontrakt. PSG zapłaci za niego FC Porto około 40 milionów euro.

Utalentowany środkowy pomocnik wyrósł w minionym sezonie na kluczową postać drużyny prowadzonej przez Sergio Conceicao, która sięgnęła po podwójną koronę – mistrzostwo i Puchar Portugalii. Dotarła też do 1/8 finału Ligi Europy. Vitinha rozegrał w tych wszystkich rozgrywkach 47 spotkań, w których zdobył cztery bramki i zaliczył pięć asyst.

Plany Paris Saint-Germain przed rozpoczęciem nowego sezonu nie kończą się na transferze Vitinhy. Według Romano mistrzowie Francji walczą także o sprowadzenie Renato Sanchesa i Milana Skriniara. W ciągu kilku najbliższych dni na Parc des Princes ma także zostać zaprezentowany nowy trener – Christophe Galtier.

Reklama

Czytaj więcej o francuskiej piłce:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank