15 rzeczy, które trzeba wiedzieć po jesieni w I lidze

Opublikowane 06.12.2021 15:20 przez

Jakub Białek

Jeśli swoją wiedzę na wypracowania czerpaliście ze streszczeń, to właśnie poczujecie się jak w czasach młodości. Chyba, że wciąż się uczycie – wtedy będzie to dla was dzień jak co dzień. Przygotowaliśmy dla was bowiem streszczenie tego, co działo się jesienią w I lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rozgrywki, które ciężko śledzić na bieżąco. Ale to nie znaczy, że nie warto wiedzieć o tym, co się dzieje na zapleczu. Dlatego teraz, na koniec rundy, mamy dla was pigułkę informacji. 15 szybkich informacji o tym, co działo się w najbardziej nieprzewidywalnej lidze świata.

1. Widzewowi sprzyja stabilizacja

Co było jednym z większych problemów „poprzedniego” Widzewa? Ciągłe ścieranie się frakcji. Wiele osób próbowało przeforsować swoją wizję pierwszej drużyny, a ich działania intensyfikowały się zawsze wtedy, gdy Widzewowi nie szło. Efekt? Nieustanne roszady personalne, które nie sprzyjały stabilizacji. Pracując w Widzewie wiedziałeś, że siedzisz na minie. Nie wiedziałeś tylko, kto ją podłoży.

Gdy większościowym akcjonariuszem stał się Tomasz Stamirowski, od razu stało się jasne: koniec z nieustanną walką frakcji. Rządzi jedna osoba i daje swoim ludziom zaufanie. Trenerem został Janusz Niedźwiedź, dyrektorem sportowym Łukasz Stupka i… efekt przyszedł błyskawicznie. Widzew w zasadzie od samego początku był w pierwszej dwójce i mimo lekkiej zadyszki w końcówce (tylko jeden wygrany mecz na siedem ostatnich kolejek) dał radę swoje miejsce utrzymać. Czy to oznacza, że jest idealnie? Nie, ale wreszcie jest normalnie. Zdrowo. Bez ryzyka, że po kilku wpadkach przyjdzie kolejna rewolucja.

JANUSZ NIEDŹWIEDŹ: – NAJWIĘKSZY PRZECIWNIK WIDZEWA? MY SAMI DLA SIEBIE

2. Miedź biegła w peletonie, ale finalnie zdeklasowała stawkę

Miedź co roku wymieniana jest w gronie faworytów do awansu, ale rzadko w gronie tych najpoważniejszych. Nawet legniccy działacze przyznają, że daleko im do postawienia na jedną kartę. Wolą działać rozsądnie, nawet jeśli powrót do elity ma się przez to opóźnić. Rozczarowania trenerskie w ostatnich latach sprawiły, że postawiono na Wojciecha Łobodzińskiego. Wiadomo było, że „Łobo” prędzej czy później obejmie tę funkcję. Rzetelnie się do niej przygotowywał. W klubie stwierdzono, że przyspieszą ten proces, a adaptację ułatwiły udane transfery – choćby Juricha Caroliny czy Maxime’a Domingueza.

Było to ryzykowne zagranie, ale… wypaliło. Miedź przez pierwszą część jesieni była jeszcze uśpionym tygrysem, a my szykowaliśmy się na ligę dwóch prędkości – napędzaną przez Widzew i Koronę. Tymczasem Miedź rozwinęła żagle i może żałować, że to już koniec rundy. Kończy ją tylko z dwoma porażkami – z ŁKS-em i Stomilem – które są trudne do wytłumaczenia. Mecze z czołówką? Remisy z Widzewem i Koroną, wygrane z Podbeskidziem, Sandecją czy GKS-em Tychy. Miedź kończy rundę na pierwszym miejscu i na dziś jest najpoważniejszym kandydatem do awansu.

3. Korona znów zmieniła trenera

Zwalnianie trenera będąc na trzeciej pozycji? Z boku wygląda to jak kompletny absurd, jeszcze większy niż pożegnanie Macieja Bartoszka. Tymczasem zmiana Dominika Nowaka miała ręce i nogi. Na dziesięć ostatnich meczów wygrał dwa. Jego Korona była łatwa do rozczytania, a z Puszczą skompromitowała się, dając sobie wbić cztery gole w 40 minut. Nawet, gdy kielczanie na początku sezonu notowali kapitalną serię (siedem zwycięstw w pierwszych ośmiu kolejkach), to nie imponowali stylem. W stolicy świętokrzyskiego śmiano się, że może to dobrze, bo przecież ŁKS rok temu zaczął podobnie, a do punktów dorzucał świetne efekty wizualne, a potem siadł i skończył w barażach. Korona także siadła – i było to konsekwencją tego, że w pierwszych meczach wyniki trochę wyprzedzały grę.

PAWEŁ GOLAŃSKI: – MAM NA LIŚCIE CZTERECH TRENERÓW. OJRZYŃSKI? OCZYWIŚCIE, ŻE JEST JEDNYM Z NICH

Mimo to w Kielcach zebrała się całkiem niezła paczka, która śmiało może myśleć o bezpośrednim awansie. Frączczak, Łukowski, Błanik, Podgórski – to bez wątpienia gwiazdy ligi na swoich pozycjach. O poniemieckich problemach słyszy się już coraz mniej. Nowy trener będzie miał komfortowe warunki do pracy, ale będzie miał też konkretny cel, z którego będzie rozliczony, bo dla Korony liczy się tylko bezpośredni awans.

4. Piłkarze Arki płakali za Dariuszem Marcem

Trenera zmieniła też Akra Gdynia. Kołakowscy nie trafili jeszcze z żadnym szkoleniowcem (Mamrot i Marzec okazali się fiaskiem), a i Tarasiewicz – nawet mimo ostatniego okazałego zwycięstwa ze Stomilem 6:0 – notuje niezbyt ekskluzywny początek. Wiadomo, że praca w Arce jest specyficzna, ale to i tak niezbyt mocne usprawiedliwienie dla Marca. Były trener gdynian zrzucał winę na brak szczęścia, a prawda jest taka, że wciąż nie do końca wiadomo, co Arka ma grać, stając się typową drużyną z potencjałem, która nie może złapać stabilizacji. A jak szatnia przyjęła zwolnienie trenera? Zdaniem Marca – piłkarze mieli łzy w oczach. Pozostaje nam wierzyć w tę wersję wydarzeń.

5. Kamil Biliński najlepszym strzelcem

Gdy Podbeskidzie spadało, zastanawialiśmy się, kto mógłby utrzymać się na poziomie Ekstraklasy. I chyba każdy, kto musiałby podjąć taką decyzję, wskazałby na Kamila Bilińskiego. Ostali się tymczasem Modelski, Rundić czy Sitek, a Biliński pozostał w Bielsku-Białej. To nie tak, że nie miał ofert. Zainteresowanie było. Podbeskidzie skutecznie torpedowało jednak wszelkie zapytania.

Ja i moja rodzina dobrze się w Bielsku czujemy, a że klub przyjął zaporową postawę w temacie transferu, trzeba było znaleźć inne rozwiązanie w tej sprawiemówił nam piłkarz, który nie mogąc odejść, przedłużył kontrakt z Podbeskidziem na lepszych dla siebie warunkach.

Czy żałuje? Pewnie nie, skoro bryluje na boiskach pierwszej ligi. Biliński skończył rundę z 14 golami (w 18 meczach), do których dołożył sześć asyst. MVP rundy? Być może. Dzięki Bilińskiemu bielszczanie kończą na dobrej czwartej pozycji, a przecież potrzebowali trochę czasu, by zgrać się po rewolucji kadrowej. Nawet trener Piotr Jawny mówił otwarcie, że na efekty pracy duetu trenerskiego Jawny-Dymkowski trzeba będzie poczekać, a może nawet… zweryfikować cele na ten sezon. Jego drużyna chyba zaskoczyła go pozytywnie.

6. W ŁKS-ie pojawiły się duże zaległości, przez co odszedł Mikkel Rygaard

ŁKS kojarzył nam się do tej pory jako klub zarządzany do bólu rozsądnie. Spadek z Ekstraklasy? Udało utrzymać się skład, mimo że większość klubów przechodzi wówczas prawdziwy reset. Wybór trenerów? Przemyślany, według klucza i konkretnego profilu. Cierpliwość? Całkiem spora. A do tego szereg innych zdrowych pomysłów, jak np. trzymanie się proporcji pomiędzy Polakami i obcokrajowcami.

Tymczasem w ŁKS-ie coś poszło nie tak, bo w zeszłym sezonie podjęto próbę awansu na kredyt, co odbija się czkawką do teraz. Tomasz Salski szybko stracił tym samym reputację i mieni się jako typowy polski prezes. No bo po pierwsze – wyszedł z założenia „Ekstraklasa albo śmierć”, przez co przestał mu się spinać budżet, po drugie – zwodził piłkarzy niespełnionymi deklaracjami, nie kontaktował się z nimi, generalnie – stracił w oczach wielu wiarygodność.

WSZYSTKIE PROBLEMY ŁKS-U

Momentem kulminacyjnym było odejście Mikkela Rygaarda. Oczywiście, Duńczyk nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, a jego kontrakt – jak na warunki pierwszej ligi – był bardzo okazały. Pomocnik rozwiązał go z winy klubu, co oznacza, że na boisku nie pomoże, a ŁKS… dalej musi mu płacić. Zimą może dojść do wyprzedaży, a Tomasz Salski próbuje znaleźć dla klubu nowego właściciela. Zanim to się stanie, ŁKS czekają nieciekawe czasy.

7. Zagłębie zwolniło Marcina Jaroszewskiego

To może być epokowa zmiana. Niedawno wyliczyliśmy, że niewielu prezesów w Polsce zmieniało trenerów tak często jak Marcin Jaroszewski (średnia długość pracy trenera – 200 dni). Zagłębie miało pod jego rządami swoje chwile chwały, a awans do Ekstraklasy nie wziął się znikąd. Problem w tym, że a) Zagłębie nie miało żadnego pomysłu na najwyższą ligę, b) nie potrafiło poradzić sobie po spadku, c) do tej pory jest drużyną, która walczy tylko o utrzymanie.

To trudny do wytłumaczenia marazm, a może nawet fatum, bo przecież w Sosnowcu byli przez te lata piłkarze, których stać na grę w okolicach pierwszej szóstki. A także renomowani trenerzy. Nic dziwnego, że po tylu latach głową przypłacił Jaroszewski. Zmienił się także pion sportowy, na którego czele stanęli Arkadiusz Aleksander i Piotr Polczak. Czy to oznacza lepsze czasy dla Zagłębia?

8. Jest VAR, jest lepiej

W poprzednich sezonach dochodziło do sędziowskich skandali… w zasadzie co kolejkę. Ich skala była porażająca. Gole z rażących spalonych, przewinienia ręką, gdy nikt nie dotknął nimi piłki, karne z totalnej czapy. Sędziowie, którzy mieli naciskać na topowych ekstraklasowych arbitrów, oblewali egzamin za egzaminem.

Od tego sezonu także na boiskach pierwszej ligi jest VAR. O tym, jak daleko zaszła innowacyjność w polskiej piłce niech świadczy fakt, że systemu powtórek nie ma chociażby w Championship. Oczywiście, nie wszystko funkcjonuje idealnie. Na przykład stadion w Głogowie aż do tej pory nie jest gotowy infrastrukturalnie na działanie systemu, czego efektem są chociażby takie kwiatki (nie, nie było czerwonej):

Ale generalnie – jest lepiej. Dużo lepiej. Dzięki temu możemy rozmawiać głównie o piłce, a nie o tym, że absurdalne błędy arbitrów decydują o wielomilionowych budżetach klubów, które po awansie do Ekstraklasy wkraczają na zupełnie inny poziom finansowy.

9. Skra grała wszystko na wyjazdach

Awansowali trochę z przypadku. Mają jeden z najmniejszych budżetów w lidze. A do tego nie mogą rozgrywać meczów przed własną publicznością, bo ich stadion nie spełnia wymagań. Gotowy przepis na szybki spadek? Niekoniecznie, bo Skra to jedno z pozytywnych zaskoczeń. Kończy sezon na bezpiecznym jedenastym miejscu, z którego bliżej jest do baraży niż degradacji.

SKRA NIE MOŻE GRAĆ ANI TRENOWAĆ W CZĘSTOCHOWIE, MIASTO NIE POMAGA

Skra rozgrywa każdy mecz na wyjeździe. Gdy mierzy się „u siebie” z ŁKS-em czy Koroną, jedzie do Łodzi czy Kielc. I to powód, dla którego tym bardziej należy docenić jej wyniki. Jak to w przypadku częstochowskich klubów, miasto jest nie do końca przychylne inwestowaniu w stadion, a ten obecny – 900 miejsc, sztuczna murawa, słabe oświetlenie – zwyczajnie nie spełnia wymagań i bardziej niż poważne boisko przypomina orlik. Komisja Licencyjna deklaruje, że Skra będzie musiała znaleźć sobie jeden obiekt zastępczy, co zakończy erę drużyny objazdowej, ale czy częstochowianie znajdą na to środki? O sytuacji organizacyjnej Skry niech świadczy fakt, że… kilka dni temu klub pochwalił się zakupem autokaru.

10. Sandecja buduje stadion

Historia ze stadionem Sandecji ma już sporą tradycję. Kilka lat temu wszystko miało być przyklepane, a więc kibice zabrali sobie z obiektu pamiątkowe krzesełka. A później okazało się, że budowy nie będzie. Ale ta wreszcie ruszyła, a Sandecja przez większość rundy – z powodu prac remontowych – nie mogła grać u siebie. Władze ligi poszły jej na rękę, ustalając na rundę jesienną aż 12 wyjazdów (na 17 kolejek). Czy to przeszkodziło ekipie Dariusza Dudka? Niekoniecznie, bo ta pisze kolejne rozdziały do świetnej historii z zeszłego sezonu i należy postrzegać ją za mocnego kandydata do awansu.

Co nam się jeszcze podoba? Ano to, że Nowy Sącz nie ulega modzie „stadionów ponad stan”, a buduje skromny obiekt na 4600 krzesełek. Jego koszt to 50 milionów złotych. W porównaniu do wydatków innych miast – całkiem rozsądna kwota.

11. GKS Katowice grał happy football, ale się ogarnął

Do pewnego momentu GKS Katowice był najodważniejszą drużyną w lidze, która miała najwięcej straconych bramek, ale i była w czołówce najczęściej strzelających. Podobało się to postronnym widzom ( 3:2 z Zagłębiem, 2:4 z Arką, 2:4 z Odrą – te mecze to prawdziwe show), ale niekoniecznie kibicom z Bukowej. Dziesięć pierwszych meczów GKS-u to tylko jedna wygrana. Katowiczanie długo jawili się jako drużyna, którą należy postrzegać na równi z GKS-em Jastrzębie czy Górnikiem Polkowice.

Ale ekipa Góraka się ogarnęła. Ostatnie dziesięć kolejek to już tylko dwie porażki. Piłkarze GKS-u postawili na większy pragmatyzm, bo tracą znacznie mniej bramek. I to stało się kluczem do sukcesów. Nie twierdzimy, że katowiczan stać na coś więcej niż spokojne utrzymanie, ale przynajmniej nie będą chłopcem do bicia.

12. Afera o Błanika

Lubimy konflikty pomiędzy klubami, bo one zawsze podnoszą ligową temperaturę. Do takiego doszło pomiędzy Koroną i Sandecją w ostatnich dniach okienka. W największym skrócie – Błanik miał w swojej umowie klauzulę odstępnego, którą chciała aktywować Korona. Gdy pojawiły się problemy z komunikacją z przedstawicielami Sandecji, po prostu przelano środki na konto klubu z Nowego Sącza i zaprezentowano zawodnika. Sandecja uważała z kolei, że Korona nie dopełniła procedur i będzie walczyć o swoje, nawet mimo faktu, że jej walka mogła zakończyć się co najwyżej dyskwalifikacją Bogu ducha winnego piłkarza. O co chodziło? O to, co zwykle. Po jakimś czasie Sandecja zaproponowała, że odpuści walkę, jeśli dostanie kilkadziesiąt tysięcy złotych…

13. Grzeszczyk wciąż liderem GKS-u Tychy

Z Łukaszem Grzeszczykiem w Tychach jest trochę jak ze Starzyńskim w Lubinie. Nawet, gdy widzisz, że mógłby dawać z siebie więcej, to głupio go odstawić na dłużej, skoro nawet w gorszej formie jest niekwestionowanym liderem. Artur Derbin podjął taką próbę. Przez pięć meczów z rzędu Grzeszczyk wchodził z ławki, ale wrócił w swoim stylu. Czyli – liczbami.

Cztery gole i dwie asysty. Nie są to statystyki, które rozbijają bank, ale z drugiej strony – nikt w Tychach nie może pochwalić się takimi liczbami. Świadczy to oczywiście bardziej o słabości obecnej drużyny (nie wiadomo zresztą, czy Derbin będzie pracował wiosną) niż o sile Grzeszczyka. Ale także i o tym, że ten piłkarz trzyma się mocno i wciąż jest czołową postacią GKS-u.

14. Marcus rekordzistą klubowym Arki

63. Tyle bramek zdobył dla Arki Gdynia Marcus da Silva, dzięki czemu wpisał się do historii, bowiem nikt wcześniej w barwach tego klubu nie zdobył tylu goli. To niesamowita historia. Brazylijczyk jest wierny jednym barwom od lat, a przecież nie trafiał do Arki jako gwiazda, a piłkarz tułający się po niższych ligach. Mimo słusznego wieku, wciąż jest w stanie pomagać Arce, choć w tym sezonie już tylko z ławki (raz znalazł się w wyjściowej jedenastce). Marcus da Silva – prawdziwa legenda klubu.

15. Polsat wciąż nie domaga

Mecze, które momentami wyglądają jak robione kalkulatorem. Muchy latające przed kamerą podczas transmisji ze stadionu GKS-u Jastrzębie. Nieznajomość przepisów. Mylenie nazwisk. No, generalnie – słaba otoczka.

A za to wszystko trzeba płacić 40 złotych, bo Polsat wycofał możliwość zakupu dostępu do pojedynczych meczów. Nie mamy wrażenia, że za większą ceną poszedł też skok jakościowy. Wręcz przeciwnie. Zdarzało się, że hitowe mecze wrzucono do obejrzenia online, a w TV pokazywano Resovię z Odrą. Bywały też sytuacje, gdy jakieś spotkanie emitowano na Polsat Sport Fight, do którego nie każdy ma dostęp. Inna strona medalu jest taka, że ta nieporadność Polsatu trochę wpisuje się w folklor I ligi.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. newspix.pl

Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Erling Haaland. Dlaczego ciągle łapie kontuzje?

Robert Lewandowski? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, omijający kontuzje. Erling Haaland? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, co chwilę wpadający w drobne urazy. Norweg doznał właśnie ósmej kontuzji od maja 2020 roku (!), co nakazuje powoli zastanawiać się – czy zdrowie nie przeszkodzi mu w zrobieniu wielkiej kariery? Erling Haaland – historia […]
25.01.2022
Weszło
23.01.2022

Zajrzyjmy do przeszłości. Czy Cezary Kulesza trafiał z trenerami?

Cezary Kulesza ma duże doświadczenie w zatrudnianiu trenerów. Ale nawet mimo bogatej przeszłości na fotelu prezesa Jagiellonii Białystok, wybór przyszłego selekcjonera reprezentacji nie jest łatwy, lekki i przyjemny. Głowa polskiej piłki zadeklarowała, że nowy szkoleniowiec pojawi się 19 stycznia. Ta sztuka się nie udała. Kolejną datą graniczną jest koniec stycznia, co oznacza, że proces rekrutacji […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Liczba komentarzy: 15
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bialy Kaktus
Bialy Kaktus(@bialy-kaktus)
1 miesiąc temu

NIE dla Łodzi w polskiej piłce. Stop patologii.

Naiwniaki sie spinają a co 5 lat upadek i górnolotne hasła w otoczeniu amatorki.

Deree
Deree
1 miesiąc temu
Reply to  Bialy Kaktus

Widać, że kolega chce klasyka Widzew – Legia. W ekstraklasie może nie być szans, więc ma nadzieję, że Widzew nie awansuje.

Wołyński
Wołyński
1 miesiąc temu

40 złotych? Gratuluję mistrzowskiego obeznania;P
Podstawowy pakiet, zawierający Polsaty Sport, kosztuje 20 złotych miesięcznie.
Jak ktoś płaci cztery dychy, by oglądać sport w tej platformie, to jest łoś.

Loco Loco
Loco Loco
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

Chyba że oglądasz tylko Skrę. Wtedy nie.

vvv
vvv
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

Sam jesteś łoś. Kibic 1-ligowego klubu musi wykupić za 40pln by obejrzeć wszystkie mecze swojej drużyny.

Wołyński
Wołyński
1 miesiąc temu
Reply to  vvv

Czytanie ze zrozumieniem leży u waści i kwiczy. XD

Red
Red
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

Chyba u Ciebie coś leży i kwiczy. Podstawowy pakiet Polsat Sport o którym piszesz nie gwarantuje oglądania wszystkich meczów swojej drużyny. Trzeba zapłacić 40 zł lub 6 dolarów spoza granicy Polski aby oglądać wszystkie mecze. Dlatego tak jest bo część meczów jest transmitowana wyłącznie w PolsatBoxGo. Dowiedz się najpierw a później się mądruj bo smarujesz głupoty.

Wołyński
Wołyński
1 miesiąc temu
Reply to  Red

Dalej nie kumasz. Już nie skumasz…

fiacik
fiacik
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

Raczej u ciebie matematyka leży i kwiczy, o znajomości oferty Polsatu nie wpsominając. W Polsce pakiet kosztuje 40 dychy. Za granicą natomiast 6 dolców, co daje około 24 zł, nie 20. Za grnaicą można także kupować pojedyncze mecze za 3 dolce albo 10 zł.

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

Podstawowy pakiet gdzie? jak masz cyfrowy Polsat to może.Ja mam nc+ z pakietem full i Polsatami Premium i innymi Elevenami. Do tego Viaplaya.
O ile była możliwość kupienia transmisji z pojedynczego wydarzenia na przykład dnia z Pucharem Polski via PolsatBox (wcześniej IPLA) tak teraz musisz zabulić 40zł na miesiąc i koniec.Nie ma innego pakietu obejmującego wszystkie wydarzenia sportowe a te cwaniaki nie wszystko pokazują w Polsacie Sport.Pokaz mi taki pakiet Online to kupie od razu na cały rok za te dwie dychy,ale WSZYSTKIE kanały na których mogę obejrzeć PP i I ligę ŁOSIU.

Armada
Armada
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

W dupie byłeś, gówno widziałeś…

1905ja
1905ja
1 miesiąc temu

Przecież mecz Resovii to hit i najważniejsze spotkanie! Przynajmniej dla mnie 😉

koki
koki
1 miesiąc temu

Przepraszam, a wniosek ze z VAR jest lepiej to na jakiej podstawie?
Pogieło was?

Grzdyl
Grzdyl
1 miesiąc temu

Weźcie takie wpisy dawajcie do kategorii „I Liga” bo jak sie tam wchodzi to niby od miesiąca nic nie piszecie, co to jest wgl za tagowanie

Ziomek
Ziomek
1 miesiąc temu

Cała otoczka 1 Ligi marketingowo jest bardzo słaba. Polsat ogranicza się do odklepania szybkich skrótów z każdego meczu w magazynie. Bez jakichkolwiek ciekawostek, bez zachęcenia do czegokolwiek. Na oficjalnej stronie 1 Ligi statystyki są tak skąpe, że nawet jakieś inne portale i buki robią o wiele lepsze. Spróbujcie znaleźć informacje o asystach w 1 Lidze

Suche Info
26.01.2022

Łabojko wypożyczony do AEK-u Larnaka

Jakub Łabojko, były piłkarz między innymi Śląska Wrocław, a ostatnio gracz Brescii, zmienił klub. Łabojko przez najbliższe pół roku będzie reprezentował AEK Larnaka, gdzie został wypożyczony. Zmiana otoczenia nie może specjalnie dziwić. Łabojko stracił ostatnie pół roku. Wystąpił w Serie B tylko raz. Zeszły sezon miał dużo lepszy – aż 33 mecze, i to po […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Jastrzembski piłkarzem Śląska Wrocław

Dennis Jastrzembski został oficjalnie ogłoszony jako nowy zawodnik Śląska Wrocław. 21-latek przenosi się do Ekstraklasy z Herthy Berlin. Z wrocławskim klubu związał się umową do 2025 roku.  Jastrzembski swoje umiejętności od początku kariery rozwijał na niemieckich boiskach. W zespole z Berlina występował od 2015 roku, przechodząc przez kolejne szczeble poziomów juniorskich. Ma na swoim koncie […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022