Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

Opublikowane 30.11.2021 17:21 przez

Szymon Janczyk

Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać się na ludziach. Kielczanie byli wtedy po siedmiu meczach bez porażki, czterech z czystym kontem. Teraz, gdy w 10 ostatnich spotkaniach w lidze Korona ograła tylko dwa zespoły, okazało się, że prezes na ludziach jednak się nie zna. Bo trener Dominik Nowak stracił pracę.

2:5 z Puszczą Niepołomice – to był gwóźdź do trumny trenera Nowaka. Ale to nie jest tak, że w Kielcach przegrali wysoko mecz, więc postanowili wywrócić wszystko do góry nogami. Już na starcie sezonu niektórzy zauważali, że za blaskiem wyników nie kryje się równie piękna gra. Ten argument wybrzmiewał coraz mocniej, gdy mijały kolejne tygodnie, w których Korona gubiła ligowe punkty. Gdy przegrywała z beniaminkami, albo remisowała z nimi mimo przewagi jednego zawodnika na boisku. Gdy rozgrywała najlepszy mecz w sezonie, ale i tak okazywała się słabsza od Widzewa Łódź.

Oczywiście podczas konferencji prasowej dyrektor sportowy Paweł Golański przyznał, że to także wina jego i całego pionu sportowego. Ciężko się z tym nie zgodzić skoro:

 • to oni zatrudnili Nowaka, w dodatku po długich naradach
 • to oni budowali kadrę, w której jedynym klasowym napastnikiem był Adam Frączczak, który szybko się rozsypał

Ale w pionie sportowym roboty nikt nie stracił. Stracił ją Dominik Nowak, który od początku nie za bardzo odnajdywał się w kieleckiej rzeczywistości.

Dlaczego Dominik Nowak stracił pracę w Koronie? Analiza

Oczywiście nie wymagamy tego, żeby w Kielcach z miejsca leciały wszystkie głowy. To, że pion sportowy wziął winę na klatę, trzeba docenić, ale jeśli ma to oznaczać generalny remont całego klubu: jest to droga donikąd. Niemniej słowa prezesa Jabłońskiego z tamtego wywiadu dziś wręcz biją po oczach. Bo na tym, co zacytowaliśmy na wstępie, się nie zakończyło. Na pytanie o to co, co urzekło go w trenerze, odpowiedział:

Myślę, że pracowitość. Samo podejście do analizy naszego zespołu, analizy meczu, tego, jak ma wyglądać trening. Niezwykle ważne było dla nas to, jakie będzie podejście do młodych piłkarzy. Na pewno urzekł mnie też tym, że szczególną uwagę chciałby zwrócić na treningi indywidualne.

JABŁOŃSKI: KORONA BYŁA SOLĄ W OKU. CHCĘ, ŻEBY BYŁA OCZKIEM W GŁOWIE

Pracowitości oceniać nie chcemy, nie byliśmy w klubie na co dzień. Analiza zespołu? Cóż, gdy patrzymy na wyniki, możemy poddać ją w wątpliwość. Analiza meczu? To samo, ewentualnie możemy dodać to, jak słabo Korona wyglądała w kwestii odwracania wyników. Tylko dwukrotnie udało jej się ugrać choćby punkt, gdy jako pierwsza traciła gola (Odra – wygrana, Górnik – remis). Znacznie częściej sama traciła punkty, gdy jako pierwsza trafiała do siatki.

 • Resovia (z 1:0 na 1:1)
 • Widzew (z 1:0 na 1:1)
 • Arka (z 3:0 na 3:3)
 • Chrobry (z 1:0 na 2:2)

Bilans jest prosty: +4 punkty z przegranej pozycji, -8 prowadząc. Zarządzanie meczem leżało, czego dowodzą zmiany: w poprzednim sezonie rezerwowi pomogli Dominikowi Nowakowi dwa razy (gol i asysta drugiego stopnia), w obecnym mogą pochwalić się dwoma golami i pięcioma asystami, z czego trzema niezbyt istotnymi w dwóch ostatnich meczach (dane “Taktycznie.net” i własne). Młodzież? Marcin Szpakowski był jednym z najlepszych piłkarzy za kadencji Dominika Nowaka (cztery gole, asysta, asysta drugiego stopnia), ale na tym koniec. Paru innych zawodników dostało mniejsze szanse, ciężko mówić o tym, że szkoleniowiec ich zbudował. Można za to mówić, że trener trochę się w tym temacie gubił – w audycji “To my Scyzory” opowiadał m.in. o tym, jak nadzoruje treningi młodzieży co, jak słyszeliśmy, nie do końca było prawdą. Albo o tym, że Miłosz Strzeboński fizycznie nie nadaje się jeszcze do gry na tym poziomie, po czym zawodnik wyszedł w pierwszym składzie na mecz pucharowy i wszedł z ławki w lidze.

PAWEŁ GOLAŃSKI O ZWOLNIENIU DOMINIKA NOWAKA

Błędy popełniono już na starcie

Ale dość szybko przeszliśmy do oceny poszczególnych faktów, podczas gdy kadencja trenera Nowaka w Kielcach zaczęła się w przedziwny sposób jeszcze zanim został on zatrudniony w Koronie. Otóż przez ponad miesiąc Dominik Nowak obserwował to, jak w roli trenera tymczasowego spisuje się Kamil Kuzera. Podobno w klubie wpadli na pomysł, że przedstawią nowego szkoleniowca dopiero po wpadce Kuzery. Tyle że wpadki nie było i dopiero wymuszona absencja tymczasowego trenera spowodowała oficjalne zatwierdzenie zmian. Prezes Jabłoński tłumaczył to tak:

Przed podpisaniem kontraktu spotkaliśmy się chyba cztery razy. Bez napięcia. Na pewno chcieliśmy dokonać świadomego wyboru, ale też zależało nam, by trener Nowak był w pełni świadomy, czego się podejmuje. Myślę, że to pasowało każdej ze stron. Nam, żeby przespać się z tą decyzją, nawet przez 36 nocy. Trenerowi, by wiedział, w co wchodzi, jakie mamy wymagania, co jest złego w nas jako organizacji – twierdził prezes Jabłoński.

W tym czasie Dominik Nowak pojawiał się na meczach Korony, oglądał je, analizował, układał sobie plan. Czy mu to pomogło? Nie bardzo, bo na końcu okazało się, że długi czas oczekiwania był strzałem w stopę. Trener Nowak wiosną ograł tylko najgorszy w lidze GKS Bełchatów i przedostatnie Zagłębie Sosnowiec. Na starcie przegrał trzy spotkania, strzelając tylko jedną bramkę. Nic dziwnego, że w Kielcach zaczęto wzdychać do Kamila Kuzery, który we wspomnianych czterech meczach nie tylko nie przegrał ani razu, ale też nie stracił nawet gola, a mierzył się ze znacznie silniejszymi rywalami. Zgarnął 10 punktów, dzięki którym Korona była w środku stawki, a nie na dole tabeli. W ten sposób już na starcie trener Nowak miał spore ciężary. Zwłaszcza że zaraz po pierwszym zwycięstwie przyszedł łomot od Bruk-Bet Termaliki. Niby czołowej drużyny ligi, ale w wiosennym kryzysie. Tymczasem Korona zebrała baty 2:6.

CZY TO SEZON, W KTÓRYM KORONA SIĘ PODNIESIE?

Tu ciekawostka: w swojej pierwszoligowej historii Korona traciła minimum pięć bramek siedem razy. Dwa za kadencji Nowaka (2:6, 2:5), pięć w sezonie 1999/2000, gdy z hukiem spadła z ligi tracąc łącznie 106 goli. Nie takie historyczne wyniki chciał po sobie zostawić trener kieleckiej drużyny.

Miniona wiosna była w wykonaniu Korony fatalna. Zakończyła się serią czterech meczów bez zwycięstwa, a aż 13 z 19 bramek pierwszoligowiec stracił po stałych fragmentach gry. Ale ok, nie ma co przesadnie kopać Dominika Nowaka za rundę wiosenną. Przejął przeciętny zespół w trakcie rozgrywek. To, że wymyślono sobie, że zmiana trenera może spowodować, że ten przeciętny zespół, któremu początkowo za cel stawiano przetrwanie, będzie bił się o baraże, to nie jego wina. Efekty jego pracy mieliśmy zobaczyć po letnich sparingach, gdy ruszy sezon 2021/2022 i klub ze świętokrzyskiego będzie walczył o powrót do Ekstraklasy. Dodajmy: walczył na śmierć i życie, bo brak awansu może się skończyć poważnymi kłopotami finansowymi.

Spodziewany kryzys i niespodziewana fala kontuzji

Gdy rozmawialiśmy z Łukaszem Jabłońskim, wszystko szło po myśli kieleckiej drużyny i jej zarządców. Nawet jeśli nie brakowało głosów kwestionujących grę Korony, punktów zakwestionować się nie dało. A skoro celem był awans za wszelką cenę, to awans wywalczony w mizernym stylu nie byłby przecież niczym złym. Z drugiej strony: jeśli robisz coś ponad normę, to prędzej czy później wrócisz do średniej. I tak właśnie było w przypadku kielczan, którzy ruszyli kapitalne, ale gdy zaczęli hamować to od razu zaciągnęli ręczny. Ciekawostką jest to, że Dominik Nowak podobnie zaczynał sezony ligowe w innych miejscach. Krótkie porównanie:

 • Korona – 8 meczów bez porażki, potem 6 meczów bez zwycięstwa
 • Flota Świnoujście – 12 meczów bez porażki, chwila huśtawki i seria 7 meczów bez wygranej
 • Wigry Suwałki – 6 meczów bez porażki, 10 meczów bez wygranej
 • Miedź Legnica – 8 meczów bez porażki, 3 mecze bez wygranej

LOT IKARA FLOTY ŚWINOUJŚCIE: HISTORIA NIEUDANEGO AWANSU

Można było więc zakładać, że kryzys się pojawi. Najwidoczniej założono jednak, że będzie on wyglądał tak, jak w Legnicy: kilka szybkich ciosów na szczenę, ale i szybki powrót do walki. Było to założenie słuszne, bo po takich inwestycjach i z taką kadrą nie można było sobie pozwolić na dłuższe przestoje. Niestety dla Korony, gdy zespół Nowaka się zaciął, już się nie odkręcił. Ok, ograł w imponującym stylu Skrę Częstochowa, która ucierała innym nosa. Ograł także solidną Odrę Opole. Ale były to dwa jedyne zwycięstwa od chwili, gdy “przestało żreć”. Inna sprawa, że to, w jaki sposób rozsypała się układanka szkoleniowca – mamy tu na myśli kontuzje – jest pewnym wytłumaczeniem. Ok, trener Nowak zaczął sezon twardym składem, nie lubił go zmieniać. Być może gdyby częściej rotował, rezerwowi byliby w lepszej formie, gdy korzystanie z nich okazało się koniecznością. Ale spójrzmy, jakie tryby wypadły z maszyny:

 • Adam Frączczak – 8 meczów pauzy
 • Jacek Kiełb – 13 meczów pauzy (nadal kontuzjowany)
 • Marcel Gąsior – 11 meczów pauzy
 • Janusz Nojszewski – 5 meczów pauzy (nadal poza grą)
 • Filipe Oliveira – 7 meczów pauzy
 • Grzegorz Szymusik – 5 meczów pauzy
 • Łukasz Sierpina, Piotr Malarczyk, Michał Koj – 2 mecze pauzy

Większość tych pauz to przerwy spowodowane kontuzją, w dodatku w tym samym lub podobnym terminie. Najbardziej bolesny był rzecz jasna brak Adama Frączczaka, który nie tylko strzelał, ale i rozgrywał (3 gole, 5 asyst). O ile ubytki na boku uzupełnił Dawid Błanik, tak długa nieobecność Frączczaka okazała się nie do załatania. I to na pewno nie jest kamyczek do ogródka szkoleniowca, tylko pionu sportowego, bo trenerowi zabrakło po prostu przynajmniej solidnego zmiennika. Zresztą: jakość ławki martwiła sztab, martwiła samych zawodników. Z drugiej strony: to tylko 1. liga, mało kto tutaj może sobie pozwolić na posiadanie 15-16 zawodników o podobnej jakości.

ADAM FRĄCZCZAK: DOBRZY LUDZIE CZĘSTO DOSTAJĄ PO DUPIE

Jak grała Korona Kielce Dominika Nowaka?

Dominik Nowak po okresie przygotowawczym pewne rzeczy usprawnił. Przede wszystkim mówimy tu o stałych fragmentach gry: co prawda jego zespół strzelił i stracił po nich po osiem goli (siedem strzelonych, sześć straconych bez karnych), ale wiosną strzelił jednego (w dodatku z karnego) i stracił 13. Ogromny skok jakości, a SFG w 1. lidze to istotna sprawa. Na pewno warto też docenić to, w jaki sposób budował piłkarzy. Konrad Forenc przez długi czas był ostoją w bramce, ratował mecze. U zawodników ofensywnych dobrą formę udowadniały liczby.

KLASYFIKACJA KANADYJSKA KORONY ZA KADENCJI TRENERA DOMINIKA NOWAKA
Imię i nazwiskoLiczba punktówGoleAsystyAsysty II stopnia
Jakub Łukowski191324
Jacek Podgórski14743
Adam Frączczak835
Jacek Kiełb7232
Marcin Szpakowski6411
Łukasz Sierpina6123

Widać było jednak pewien problem, choćby taki, że w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej za kadencji tego szkoleniowca ewidentnie brakuje klasowego rozgrywającego. Większość liczb robią zawodnicy grający na boku boiska, co w pewien sposób wskazuje braki zespołu. Pytanie, czy rozliczać to jako błąd pionu sportowego (brak takiego zawodnika w kadrze), czy jednak jako błąd trenera (choćby przez niechęć do Zvonimira Petrovicia, który mógłby takim piłkarzem być, ale nie otrzymywał wielu szans). Na ciekawą rzecz zwrócił uwagę Tomasz Tułacz, który w “Weszłopolskich” podał prosty powód miażdżącego zwycięstwa Puszczy z Koroną.

 Korona gra w taki sposób, że naraża się na szybki atak i możliwość stworzenia sytuacji po zagraniu za linię obrony. Grają bardzo wysoko, staraliśmy się to wykorzystać. Byłem na meczu z GKS-em Tychy i doszedłem do wniosku, że to będzie zespół, który będzie chciał grać od tyłu, rozgrywać i za to zapłacili. A akurat mieliśmy taki dzień, że dużo nam wychodziło.

Rozmawiając z różnymi osobami ze środowiska słyszymy, że ta “jednowymiarowość” kieleckiej drużyny i brak dostosowania taktyki pod rywala, zbyt wysokie ustawienie linii defensywnej, to duże błędy. Być może dlatego kielczanie za kadencji Dominika Nowaka nie radzili sobie w starciach z czołówką: ograli tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała i to po wielbłądach ze strony “Górali”. Pozostali wiedzieli gdzie i jak ukłuć Koronę, w dodatku mieli na tyle dobrych piłkarzy, że przeważnie im się to udawało.

BILANS KORONY DOMINIKA NOWAKA PRZECIWKO LIGOWYM RYWALOM
WygraneRemisyPorażki
Miejsca 1-6126
7-12533
13-18532

Jest jeszcze jedna strona medalu. Być może sposób gry trenera byłby skuteczny, gdyby faktycznie zaczął funkcjonować. Tyle że mimo starać, żeby wyglądało to tak: ofensywa, wysoki pressing, umiejętne rozegranie akcji — to cechowało jego poprzednie zespoły — efektów nie było. Kielczanie nie wyglądali jak zespół, który załapał tę filozofię i wciela ją w życie. Porównanie statystyk Korony z poprzednich rozgrywek do aktualnej formy, jest bardzo ciekawe. Okaże się, że zespół stwarza sobie większą liczbę sytuacji bramkowych (5 vs 4,3 – średnia na mecz), lepiej radzi sobie także z ich wykończeniem (1,35 vs 0,89). Ale to tyle pozytywów, bo dalej, niemal wszędzie, widać regres.

 • wygrane pojedynki w ofensywie – 31 vs 41
 • wygrane pojedynki w obronie – 46 vs 48
 • udane dryblingi – 12 vs 16

Na tym samym poziomie stanęło np. w kwestii odbiorów (choć teraz Korona było nieco skuteczniejsza, bo podejmowała mniej prób odebrania piłki). Koronę ciężko skojarzyć z jakimś stylem. Nie nazwiemy jej zespołem, który jest do bólu skuteczny, bo tylko trzy razy w sezonie ustrzeliła minimum trzy bramki. Do niedawna była zespołem, który nieźle się broni, bo nie traciła wielu bramek. Ale to też w dużej mierze zasługa udanego startu, bo ostatnie czyste konto to 8 października (0:0 z Arką), a ostatni wygrany mecz do zera – 27 sierpnia. Skuteczność pressingu, stałe fragmenty gry – nic a nic. Spośród czołowych drużyn w lidze znacznie bardziej wyraziste są Miedź, Widzew i Podbeskidzie. Nawet jeśli te drużyny miały swoje problemy, to trenerzy, którzy je prowadzą, odcisnęli na nich widoczne piętno.

Czy zwolnienie było słuszne?

Cel został jednoznacznie przedstawiony, każdy o nim wie i nie ma potrzeby, żeby sobie to powtarzać. Piłkarze, którzy do nas przyszli mają swoje ambicje, ich motywacji nawet nie trzeba było zbyt mocno budować. Tacy zawodnicy jak Adam Frączczak, Michał Koj, Piotrek Malarczyk, Konrad Forenc czy Łukasz Sierpina to już piątka dobrze znająca smak Ekstraklasy. Nie trafili do Korony, żeby pozwiedzać Kielce, tylko żeby wykazać się na boisku przed kibicami i wrócić na najwyższy szczebel – mówił nam sam zainteresowany, który zdawał sobie sprawę z tego, o co Korona musi grać. Musi, nie może. Ciekawe są inne fragmenty tego wywiadu.

Takie aspekty jak poruszanie się między strefami i zajmowanie dobrych pozycji wyglądają dobrze, natomiast musimy poprawić szybkość gry, szybkość podejmowania decyzji, więcej grać na jeden lub dwa kontakty w ataku pozycyjnym. Tak najłatwiej znaleźć wolne przestrzenie przed bramką rywala – to o trenowanych elementach, których ewidentnie brakowało.

Nie miałem podczas pracy trenerskiej sytuacji, żeby sparingi mnie zmyliły. Chcę być dobrze zrozumiany: wyniki w sparingach oczywiście też budują, aczkolwiek my nie graliśmy w nich na wynik. On dochodził przy okazji. Bardziej skupialiśmy się na wcielanie w życie założeń, nad którymi pracowaliśmy w kolejnych mikrocyklach: obrona niska, obrona wysoka, etapy przejścia, odbiór po stracie, gra w ofensywie. Liczyło się to, że sama gra dobrze wyglądała. Teraz musimy potwierdzić tę jakość w spotkaniach o stawkę. Moje hasło przewodnie tutaj to „ciągły rozwój”, mamy z tygodnia na tydzień być coraz lepsi w poszczególnych elementach – to o udanych sparingach, które faktycznie były dobrą wróżbą, ale tego „ciągłego rozwoju” i poprawy z tygodnia na tydzień już ewidentnie nie było.

Czyli coś nie poszło tak, jak sobie Dominik Nowak wymarzył. Nie powiemy, że Kielce zweryfikowały go jako trenera, to byłoby niesprawiedliwe. Mimo niepowodzenia wciąż jest szkoleniowcem, który ma ciekawy pomysł i jeśli jakiś klub zdecyduje się go zatrudnić, nie zaczniemy stukać się w głowę i czekać, aż wszystko się rozsypie. Ktoś powie, że w Koronie mogli poczekać chociaż do przerwy zimowej. I tak i nie – niby czasu wiele nie ma, ale widać i słychać było, że ten zespół się dusi. A za moment mogło się okazać, że zimę kielczanie spędzą poza strefą barażową i za burtą Pucharu Polski. Oczywiście nie powiemy też, że jeśli tak się nie stanie, to wszystko zasługa Kamila Kuzery, bo nie jest to takie proste. Zresztą, skoro wspominamy o krajowych rozgrywkach, to dwa awanse także warto docenić i zapisać po stronie plusów odchodzącego szkoleniowca.

Niemniej jesteśmy w stanie rozumieć kieleckich działaczy. Czy podejście na zasadzie „awans albo śmierć” jest w tym przypadku słuszne: to inny temat. Ale skoro już postawiono na taką taktykę, to brak reakcji na tak duży kryzys – przypomnijmy: za 10 ostatnich meczów Korona jest w strefie spadkowej – byłoby jak wiązanie sobie sznura. Teraz jednak obie strony muszą przemyśleć, co poszło nie tak i znaleźć na to sposób. Bo bez tego rozstanie nie pomoże ani klubowi, ani trenerowi.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Na zapleczu
24.01.2022

„Chcę udowodnić, że da się przejść drogę od akademii do debiutu w Ekstraklasie w Rakowie”

Oskar Krzyżak jesienią był wyróżniającym się młodzieżowcem na boiskach pierwszej ligi. Jego Skra Częstochowa była rewelacją sezonu głównie dzięki świetnej defensywie, którą współtworzył. Stoper pojechał więc na zimowe zgrupowanie do Turcji z Rakowem, który liczy, że Krzyżak wkrótce zadebiutuje w jego barwach w Ekstraklasie. W wywiadzie z Weszło zawodnik opowiada o początkach swojej kariery i […]
24.01.2022
Na zapleczu
17.01.2022

„Zakaria? Nie był najlepszy. W Genewie mieliśmy talenty, ale i łatkę leniów”

Na pierwszoligowych boiskach Maxime Dominguez z Miedzi Legnica robi furorę. Szwajcarski pomocnik jest przykładem tego, że w jego ojczyźnie talenty można znaleźć nawet na zapleczu tamtejszej ekstraklasy. Jak wyglądała jego droga na Dolny Śląsk? Jak pamięta kolegów, którzy są dziś gwiazdami Bundesligi – Denisa Zakarię czy Nico Elvediego? Czy szwajcarskie szkolenie rzeczywiście jest takie dobre? […]
17.01.2022
Na zapleczu
10.01.2022

„Myślę, że życie odda mi to, co straciłem przez kontuzję i zagram w Ekstraklasie”

Patryk Mikita był już o krok od realizacji swojego celu, jakim był powrót do Ekstraklasy. W półfinale baraży w sezonie 2019/2020 zerwał jednak więzadła i musiał zweryfikować swoje plany. Teraz skrzydłowy – grający także jako napastnik – jest liderem Stomilu i może się pochwalić dwucyfrową liczbą wypracowanych bramek w rundzie jesiennej. Co z tą Ekstraklasą? […]
10.01.2022
Na zapleczu
03.01.2022

Chrobry Głogów celuje w baraże. Jak Ivan Djurdjević wypada w 1. lidze?

Ivan Djurdjević już od dwóch i pół roku prowadzi pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Tym samym jest on trzecim trenerem na zapleczu Ekstraklasy pod względem stażu pracy w jednym klubie. Niewykluczone, że trzeci sezon okaże się jego najlepszym, jeśli chodzi o pobyt na Dolnym Śląsku. Głogowianie mają bowiem punkt straty do strefy barażowej i apetyt na sprawienie […]
03.01.2022
Na zapleczu
29.12.2021

Jak grają pierwszoligowcy? Analiza jesieni w 1. lidze

Podobno pierwsza liga to styl życia, ale jaki styl gry prezentują pierwszoligowcy? Zagłębiliśmy się w raporty firm statystycznych i przetrzepaliśmy nasze własne sprawozdania, żeby przybliżyć wam to, jak wyglądają zespoły z zaplecza Ekstraklasy. Opracowanie danych dotyczących rundy jesiennej pozwoli nam poznać odpowiedź na to, jak atakują i bronią poszczególne zespoły, jak wyglądają stałe fragmenty gry […]
29.12.2021
Na zapleczu
20.12.2021

Melodia przyszłości. Ranking najlepszych młodzieżowców 1. ligi

Pierwszoligowcy od dawna są już na wakacjach po rundzie jesiennej, a my kontynuujemy nasze podsumowania pierwszej części sezonu. Wybraliśmy już jedenastkę rundy jesiennej, teraz czas na wzięcie pod lupę młodzieży. Nie ma co ukrywać: to ich najczęściej szukają na zapleczu kluby z Ekstraklasy. Z racji przepisów warto mieć pod ręką listę utalentowanych młodych zawodników, więc […]
20.12.2021
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Brama dnia
25.01.2022

Kaka kontra Tommaso Rocchi | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się o 18 lat. KAKA VS ANCONA (25.01.2004) Czasami zdarza nam się wyróżniać bramki bardziej za asystę niż za sam strzał. I tak jest w tym przypadku. Genialne zachowanie Jona Dahla Tomassona. Pyknął jak na hali. TOMMASO ROCCHI VS JUVENTUS (25.01.2004) Tego samego dnia Empoli sensacyjnie […]
25.01.2022
Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022
Na zapleczu
24.01.2022

„Chcę udowodnić, że da się przejść drogę od akademii do debiutu w Ekstraklasie w Rakowie”

Oskar Krzyżak jesienią był wyróżniającym się młodzieżowcem na boiskach pierwszej ligi. Jego Skra Częstochowa była rewelacją sezonu głównie dzięki świetnej defensywie, którą współtworzył. Stoper pojechał więc na zimowe zgrupowanie do Turcji z Rakowem, który liczy, że Krzyżak wkrótce zadebiutuje w jego barwach w Ekstraklasie. W wywiadzie z Weszło zawodnik opowiada o początkach swojej kariery i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Cezary Kulesza już w Londynie czy nadal w Belek? Mamy najnowsze informacje

Wybory nowego selekcjonera reprezentacji Polski przez Cezarego Kuleszę to niekończąca się telenowela. Prezes PZPN kilka dni temu dotarł do Turcji, ale już dziś pojawiły się informacje o zmianie miejsca pobytu szefa polskiej federacji. Według Tomasza Hajto Kulesza ma być w Londynie, co naturalnie łączy się z wieściami o coraz poważniejszych rozmowach z Andrijem Szewczenką. Podróż […]
24.01.2022
Na zapleczu
24.01.2022

„Chcę udowodnić, że da się przejść drogę od akademii do debiutu w Ekstraklasie w Rakowie”

Oskar Krzyżak jesienią był wyróżniającym się młodzieżowcem na boiskach pierwszej ligi. Jego Skra Częstochowa była rewelacją sezonu głównie dzięki świetnej defensywie, którą współtworzył. Stoper pojechał więc na zimowe zgrupowanie do Turcji z Rakowem, który liczy, że Krzyżak wkrótce zadebiutuje w jego barwach w Ekstraklasie. W wywiadzie z Weszło zawodnik opowiada o początkach swojej kariery i […]
24.01.2022
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 miesiąc temu

co ty bredzisz, człowieku? przecież Korona przegrała z Widzewem. Jakie 1:1? Jeszcze budujes pod to jakieś narracje…

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

chuja tam zarobiłeś biedaku…. zarabiasz, 0,000085 USD od posta za spam na weszlo…

Michaił Goldschmit
Michaił Goldschmit
1 miesiąc temu

Co poszło nie tak? 2 napastników, jeden stary, a drugi typowy polski defensywny.

Michaił Goldschmit
Michaił Goldschmit
1 miesiąc temu

A i do tego się przywale ,,Czy podejście na zasadzie „awans albo śmierć” jest w tym przypadku słuszne: to inny temat. ”
To jedyne słuszne rozwiązanie suzuki nie będzie w takim stopniu sponsorować 1 ligowego klubu. A jak mnie pamięć nie myli od nich jest 1/3 budżetu
To podejście jest w 100% słuszne

Mmmmm
Mmmmm
1 miesiąc temu

Też się zgodzę, że słuszne. Ryzyka żadnego nie ma, jak Korona przepali kolejne złotówki, nie awansuje i będzie na skraju przepaści, to i tak miasto Kielce dołoży kolejne miliony. Tak się to będzie do końca świata toczyło. Grunt, że Kielce będą wypromowane na cały świat przez Koronę 😀

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Awans albo śmierć zawsze oznacza śmierć. Tak jak w GKS Katowice.

dyrygent
dyrygent
1 miesiąc temu

Niech ktoś mi powie, bo I ligi nie oglądam, trener Nowak nadal nienawidzi napastników i próbuje wchodzić do bramki pomocnikami, czy zdążyło mu się odmienić od czasów Legnicy? Jestem bardzo ciekaw, co miałby na temat trenera Nowaka do powiedzenia w wywiadzie Piasecki (obecnie Stal Mielec).

Michaił Goldschmit
Michaił Goldschmit
1 miesiąc temu
Reply to  dyrygent

w kielcach jest jeden napastnik w tym problem

Maksym
Maksym
1 miesiąc temu
Reply to  dyrygent

Tak, dlatego idealnie nadaje się do ŁKS, bo oni uprawiają identyczną parodię taki – taki.

Criticball
Criticball(@criticball)
1 miesiąc temu

Ja bym się nawet zgodził ze wszystkim, co piszecie, ale trener Nowak – albo ma pecha, albo słaby jest…

Jakoś się ostatnio chłop nie sprawdza. Może kluby wybrał nieodpowiednie, może „wypił za dużo, albo zjadł za mało” – no, ale wyników ni ma.

Trener Kazimierz Górski powiedział kiedyś o trenerze Ćmikiewiczu, iż to jest dobry trener, ale ma jeden feler – mianowicie: nie ma wyników”…

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu
Reply to  Criticball

Pierdolisz. Taki sam trener jak wszyscy w naszej lidze. Z Miedzią zrobił awans do Ekstraklasy, wielu trenerów nie ma nawet takiego sukcesu, a pracują.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

co poszło nie tak? nic. średni zespół, średni skład to i średnie wyniki – czyli raz żre a raz nie. Jedyne co poszło nie tak to ego Typowego Polskiego Prezesa Klubu który chciałby wystawić gości wartych 10k złotych i wygrać tym ligę mistrzów

Janek1988
Janek1988
1 miesiąc temu

Nie ukrywam, że mam sympatię do Koronki,dlatego chciałbym żeby jakoś sobie poradzili. Oczywiście wszystko spierdolił jeden człowiek o czym szerzej na tym portalu już było,ale może rządzą rade

Peteer
Peteer
1 miesiąc temu

Nowak fajny człowiek ale Korona grała to samo co w Legnicy. Atak pozycyjny, setki podań w poprzek, wolno, wejście z pilka do bramki. W końcu błąd i strata bramki z kontry czesto w prosty. Gra toczyła się do pierwszej straconej branki a potem brak pomysłu na odwrócenie losow meczu. Zawodnicy się nie rozwijali. Rywale szybko uczyli się taktyki Nowaka a ten nie umiał nic zmienić tylko się gubił.
Z tego co mówili zawodnicy w końcowym etapie szukanie winnych i skłócanie szatni ….eksperymenty i totalna rozsypka

weri solid dziennikarz
weri solid dziennikarz
1 miesiąc temu

O ile z przodu są grajki które potrafią zrobić różnicę(Frączczak, Łukowski, Podgórski, Błanik) o tyle tak jak napisał autor : w środku brakuje dobrej '6′ czy '8′ . Jak się gra wysoką obroną z takim elektrycznym ślimokiem jak Malar, to się traci brameczki. Dobra decyzja – zmiana trenejro, nowy impuls i pare drobnych wzmocnień mogą uratować sezon w CK.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

Jeszcze za Lettieriego i Zająca mówiłem, że to, czego oni dokonali w Kielcach, to Korona przez lata się nie podniesie. Początek końca Korony to sezon wiosny, kiedy Korona w rozgrywkach grupowych będąc w I grupie na początku wygrała z Lechem, a potem przegrywala kolejne mecze z których tak Lettieri, Zając i wlaściciele klubu byli bardzo zadowoleni. Potem już mieli z górki. Jak to mówią „las płonie szybko, rośnie wolno” i tak jest i będzie z Koroną.

rolando97
rolando97(@rolando97)
1 miesiąc temu

Jestem z Radomia i mocno liczę na awans Korony do Ekstraklasy.
Już nie mogę się doczekać derbów 😀
Carmas

Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Domenech: – Rozsądniejszym wyborem byłoby postawienie na Polaka

Sprawa wyboru selekcjonera reprezentacji Polski to wciąż trwający serial, który ma zostać rozstrzygnięty 31 stycznia. Jak na naszą sytuację zapatrują się osoby spoza polskiego środowiska piłkarskiego? Sprawdził Piotr Koźmiński z WP, który porozmawiał z Raymondem Domenechem. Domenech: – Były selekcjoner polskiej kadry, mieszkający w kraju, na sto procent nie tylko oglądał wszystkie ostatnie mecze Polaków, […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Łabojko wypożyczony do AEK-u Larnaka

Jakub Łabojko, były piłkarz między innymi Śląska Wrocław, a ostatnio gracz Brescii, zmienił klub. Łabojko przez najbliższe pół roku będzie reprezentował AEK Larnaka, gdzie został wypożyczony. Zmiana otoczenia nie może specjalnie dziwić. Łabojko stracił ostatnie pół roku. Wystąpił w Serie B tylko raz. Zeszły sezon miał dużo lepszy – aż 33 mecze, i to po […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022