post

Opublikowane 08.11.2021 15:34 przez

Szymon Janczyk

ŁKS idący do Ekstraklasy to rozsądek, plan i pomysł. To projekt, który miał być czymś nowym, którym można się było zachwycić. Niecałe dwa lata później z zachwytów nic już jednak nie zostało. ŁKS dziś kojarzy się z przegraną walką o awans, z pięcioma trenerami w dwa i pół sezonu, z problemami finansowymi, zagubieniem i chaosem. Z ciekawego projektu niewiele zostało, a to, co zostało i tak sprawia wrażenie posklejanego taśmą i połapanego trytkami. Jak i kiedy to się wszystko tak popsuło?

Dziewiąte miejsce w tabeli i 10 punktów straty do wicelidera, czyli miejsca dającego bezpośredni awans. Lider, a w dodatku sąsiad zza miedzy, odjechał ŁKS-owi już na 12 “oczek”. Oczywiście łodzianie mają jeszcze zaległy mecz do rozegrania, ale w aktualnej dyspozycji przypisywanie im trzech punktów za wyjazd do Głogowa (Chrobry wygrał u siebie trzy z pięciu spotkań) jest wręcz nie na miejscu. Można za to założyć, że do rundy rewanżowej, która rusza za niespełna dwa tygodnie, ŁKS przystąpi z miejsca poza strefą barażową.

Gdzie leży źródło problemów łódzkiego klubu?

Jakie są przyczyny kryzysu ŁKS-u?

To skomplikowana historia, trzeba byłoby się wrócić do czasów Ekstraklasy. Troszeczkę przespano okres przejściowy. Za bardzo zaufano piłkarzom, którzy zrobili awans z 3. ligi do Ekstraklasy. Tam powinny być wzmocnienia, bo gdyby ŁKS utrzymał się wtedy w lidze, następny sezon byłby tym, w którym spada jeden zespół. Czyli prawdopodobnie graliby teraz trzeci sezon w Ekstraklasie. Przespali to, pogubili się, zgubiła ich też pewność siebie. Z klubu szedł przekaz: nic się nie stanie jak spadniemy, jesteśmy bezpieczni finansowo. Później się okazało, że to ostatnie przeszarżowanie, zimowy zaciąg transferowy z początku 2021 roku, było już ruletką. Postawili na czarne czy czerwone — można sobie wybrać — wypadło to drugie. To są dwa kluczowe momenty do zrozumienia obecnej sytuacji — mówi nam Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”, dziennikarz zajmujący się łódzkimi klubami.

Niektórzy spłycają problem ŁKS-u do słynnej tezy „nie ma sianka, nie ma granka”. Nie jest to rzecz jasna tak proste, ale faktem jest, że wiele razy obserwowaliśmy dołki formy, gdy dany klub wpadał w problemy organizacyjne czy finansowe. ŁKS wpadł w nie przez szereg błędnych, zbyt zuchwałych decyzji. Po rundzie jesiennej minionych rozgrywek był na kursie do Ekstraklasy, nawet mimo perturbacji pod koniec rundy. Potem jednak wywrócono do góry nogami wszystko, co stanowiło o wyjątkowości tego projektu. Wizję gry pierwszej drużyny, listę płac i pokorne podejście do rzeczywistości. W ciągu kilku miesięcy w Łodzi:

 • zatrudniono trenera „spoza klucza”, mimo że aktualny przegrał jeden z trzech wiosennych meczów
 • postawiono na gwiazdorskie kontrakty dla Ricardinho i Mikkela Rygaarda
 • uwierzono, że awans do Ekstraklasy to pewnik

W trakcie pierwszej rundy w Ekstraklasie, gdy trenerem był Kazimierz Moskal, była taka sytuacja, że prezes Salski wszedł do szatni i powiedział: – „Panowie, trener zostanie, was wyrzucę. Macie grać”. To było totalne zaufanie do trenera, które się później nie powtórzyło. W ciągu półtora roku ŁKS miał czterech trenerów, tak się nie da niczego zbudować. Błędem było zatrudnienie Ireneusza Mamrota, już abstrahując od tego, czy trzymałbym Stawowego, czy nie. Mamrot kompletnie nie pasował do ŁKS-u, mówiłem o tym w „Weszłopolskich”, że prędzej widziałbym Nowaka w Łodzi, a Mamrota w Koronie. Stało się odwrotnie. Pogubili się, zatracili koncepcję, spójność. To też geneza problemów – dodaje Grabowski.

Teraz takiego zaufania zabrakło. Wojciech Stawowy w rozmowie z nami stwierdził, że awansowałby z ŁKS-em do Ekstraklasy. To odważna teza, pod którą nie musimy się podpisywać. Ale możemy podpisać się pod stwierdzeniem, że władzom łódzkiej drużyny zabrakło cierpliwości.

STAWOWY: ZE MNĄ ŁKS BYŁBY W EKSTRAKLASIE [WYWIAD]

Niestabilne finanse

O punkcie pierwszym jeszcze porozmawiamy, ale nie ma co ukrywać: to, że ŁKS kojarzy się dziś tak negatywnie, to głównie sprawa finansów. Gdyby zespół po prostu dołował, nie byłoby z tej okazji wielkiego zamieszania. Gdy jednak do mediów co chwilę wyciekają informacje o opóźnieniach w wypłatach, czy gdy prezes innego klubu publicznie krytykuje ŁKS za to, że nie płaci za transfery i unika rozmów, cios wizerunkowy przypomina nokaut w klatce. Łódzki klub, nawet bez Ricardinho i Rygaarda, stąpał po cienkiej czerwonej linii. Przypomnijmy raport finansowy Deloitte:

 • 9,4 mln zł na wynagrodzenia — najwięcej w lidze, więcej o 1,5 mln zł od drugiego zespołu w zestawieniu
 • 1,62 mln zł na transfery i prowizje wydane w sezonie 2020/2021
 • 2,16 mln zł zarobione na transferach do klubu
 • 7,9 mln zł przychodów

Kalkulator w dłoń i w moment wychodzi nam, że ŁKS zarobił 10 mln zł z haczykiem, a wydał 11 mln zł z haczykiem. Już widać, że brakuje miliona złotych, a to przecież jedynie część liczb. Czy latem dokonywano transferów? Dokonywano. Czy zatrudniono kolejnego trenera? Zatrudniono. Lista wydatków więc rosła, a lista wpływów — niekoniecznie. We wrześniu, gdy po raz pierwszy pojawiły się sygnały, że w Łodzi nie płacą na czas, uspokajano, że gdy tylko wpłyną zaległe transze z różnych podmiotów (miasto, PZPN, transfer Sobocińskiego), uda się wyjść na prostą. Częściowo się udało, to fakt. Natomiast to, że zasypano bieżącą dziurę, nie oznacza, że problem zniknął. Trzeba przecież zacząć ciąć koszty, żeby dziura nie powstała po raz drugi.

JAK WYGLĄDAJĄ FINANSE W 1. LIDZE? ANALIZA RAPORTU DELOITTE

W ŁKS-ie dużo będzie się działo teraz, sprzątanie dopiero się zaczyna. PR-owo będzie to wyglądało być może gorzej, ale to będzie kluczowy okres dla tego klubu. To nie jest tak, że w tej chwili piłkarze mają jakieś zaległości, większość jest pospłacana. Ci, którzy złożyli wezwania do zapłaty, dostali pieniądze. Ci, którzy nie, mają ugody, że do stycznia dostaną wszystko. Nie jest więc tak źle, jak niektórzy malują. Zimą paru zawodników się z ŁKS-em pożegna, niektórzy już nie chcą tam grać i dostali obietnicę, że będą mogli odejść. Ale na przykład taki Pirulo nie odejdzie, jeśli nie dostaną za niego oferty. Na pewno trudno będzie jednak odbudować zaufanie i opinię w środowisku, bo ŁKS podczas pożaru zastosował najgorszą taktykę: zamiast rozmowy, puste obietnice i głuche telefony. To nie pomogło, także przy sprawie z Nordsjaelland.

A skoro już o tym: sam Rygaard w duńskich mediach przyznał, że wielu zawodników dostało pensje, a w jego przypadku wyglądało to tak, jakby ŁKS chciał się go pozbyć. Możemy to uznać za początek czystek, które mają na celu rozliczenie się z nietrafionymi transferami i zoptymalizowanie kosztów. Bo przecież dziura nie powstała z niczego.

Brak udanych transferów

Jednego winnego nie ma, nie można obwiniać o wszystko Krzysztofa Przytuły, nie można także Tomasza Salskiego. Trzeba tę winę rozłożyć. Trzeba jednak zauważyć, że Przytuła od awansu do Ekstraklasy zrobił 2-3 dobre transfery. Pirulo, Michał Trąbka, Antonio Dominguez. Ciężko ocenić Nacho Monsalve, bo widzę w nim potencjał, ale jest obecnie kontuzjowany. Generalnie: nie dużo transferów od czasu awansu wypaliło, to jest problem. Pieniądze szły, transferów było ponad 20, a niewiele to dawało — mówi Grabowski, gdy pytamy go o ocenę ruchów kadrowych w Łodzi.

Pierwszoligowe dzieje ŁKS-u to pakowanie się w transfery, które były absolutnie nijakie. To znaczy: największym osiągnięciem było ściągnięcie piłkarza, który po prostu nie przeszkadza. W poprzednim sezonie dokonano 15 transferów do klubu. Za dobry i wart realizacji można uznać chyba tylko sprowadzenie Kamila Dankowskiego. Oczywiście trochę inaczej patrzymy na młodzieżowców: Piotr Janczukowicz np. swoje zrobił, nie wypadł źle, Mateusz Bąkowicz w obecnych rozgrywkach też był solidny. Niemniej brakuje efektu wow przy którymkolwiek z ruchów. Mikkel Rygaard i Ricardinho koniec końców zapewnili trochę liczb. Ale nie na tyle, żeby stwierdzić, że byli warci umieszczenia ich na szczycie listy płac. Adam Marciniak, Jakub Tosik? Nic więcej niż przeciętność. Daniel Celea? Koszmarne wręcz pudło.

NACHO MONSALVE I INNE CIEKAWE TRANSFERY W 1. LIDZE

Problemem przy transferach było też to, że — z tego co słyszymy — mocniej wsiąknął w nie prezes Tomasz Salski. Miał on forsować swoje rozwiązania i nie były one trafne. Dlatego nawet przy transferach odpowiedzialność trochę się rozmywa. Ruchy przeprowadzone w obecnym sezonie były już rozsądniejsze. Bartosz Szeliga był topowym obrońcą 1. ligi. Marek Kozioł bardzo solidnym bramkarzem na tym poziomie rozgrywek. Póki co obaj jednak wpasowali się w przeciętność. Kozioł ma 71% skutecznych interwencji i nie ratuje ŁKS-u tak, jak miał go ratować następca Arkadiusza Malarza (72% skutecznych interwencji). Szeliga miał udział przy jednym golu. Kiepsko. Hiszpański zaciąg? Nacho Monsalve nie uzbierał jeszcze 90 minut. Javi Moreno nie poszedł w ślady Pirulo czy Antonio Domingueza: póki co wypracował dwa gole. Tyle samo, ile strzelił Stipe Jurić. Równy bilans względem bośniackiego napastnika ma Maciej Radaszkiewicz, który został wyciągnięty w awaryjnej sytuacji z rezerw.

Wygląda to źle i przekłada się na pozycję w tabeli. Jednocześnie można postawić pytanie: a może to trener nie radzi sobie z takim materiałem? Cóż, niekoniecznie.

Uważam, że Kibu jest dobrym trenerem, tylko trafił na parszywy okres. Mikkel Rygaard zaczął grać w piłkę dopiero teraz, zanim odszedł zagrał dwa, trzy dobre mecze. Ale jak masz chłopaków, którzy nie dostają pensji po 4-5 miesięcy, to oni nie będą grali na maksa. Tym bardziej, że działy się różne sceny, kompletnie nie potrafili się dogadać. Z piłkarzami postępowano dokładnie tak samo, jak z Nordsjaelland. Myślę, że zgubił ich PR, że za bardzo uwierzyli w to, że są super i że już tak będzie. Jak wszyscy wyzdrowieją i Kibu będzie miał kadrę, z której będzie mógł wybierać, to powalczy o miejsca 3-6 – mówi Łukasz Grabowski.

Piłkarze ŁKS-u w 1. lidze - staytstyki

Plaga kontuzji

Trudno się z tym nie zgodzić, bo Kibu Vicuna trafił na totalny chaos. Musiał poradzić sobie z szatnią pełną piłkarzy sfrustrowanych porażką w poprzednim sezonie i brakiem wypłat w obecnym. W dodatku ŁKS ma ogromne problemy z kontuzjami. W tym sezonie w pewnym momencie wyłączonych z gry było dwunastu zawodników. Mniejsze lub większe problemy zdrowotne ma za sobą większość kadry pierwszego zespołu. Spośród potencjalnych liderów najkrócej pauzował Pirulo (jeden mecz). Kilka wybranych dłuższych pauz:

 • Marek Kozioł – poza grą od 3 meczów
 • Nacho Monsalve – 10 opuszczonych meczów
 • Adam Marciniak – 5
 • Maciej Dąbrowski – 6
 • Kamil Dankowski – od startu rundy
 • Mieszko Lorenc – 5
 • Mateusz Bąkowicz – 3
 • Maksymilian Rozwandowicz – nowy uraz, 1
 • Jakub Tosik – 2
 • Antonio Dominguez – 7
 • Michał Trąbka – 5
 • Javi Moreno – 4
 • Stiper Jurić – 5
 • Samu Corral – 10
 • Piotr Janczukowicz – 5
 • Ricardinho – 7

Aktualnie pauzuje 10 zawodników, w tym Adrian Klimczak i Dawid Arndt, nieuwzględnieni na powyższej liście. Kibu czuje się pewnie jak selekcjoner, który musi jakoś poskładać skład mając same problemy. Brakowało młodzieżowców, brakowało stoperów, brakowało napastników. Poprzednie rozgrywki? Artur Marciniak, Samu Corral, Piotr Janczukowicz, Kamil Dankowski – także zbierali urazy. Do tego doszedł koronawirus. To rzecz jasna nie może być przypadek: gdy urazy łapie tak wielu zawodników. W tekście poświęconym warunkom treningowym w 1. lidze pisaliśmy o specyficznych, mieszanych boiskach ŁKS-u. Być może w tym leży problem? Inne wytłumaczenie to nieodpowiedni fachowcy w sztabie szkoleniowym.

Słyszałem, że sztab medyczny średnio to ogarnia. Na pewno jest trochę pecha, ale nie wszystko można tłumaczyć pechem. Coś musi być nie tak ze sztabem przygotowania fizycznego czy medycznego, nie może to być przypadek, bo przypadek to może się zdarzyć raz w rundzie. Wojciech Stawowy miał też pecha przez COVID, który złapało sześciu czy siedmiu graczy. W końcówce poprzedniego roku, gdy ŁKS zaczął łapać dziwne wyniki, to albo ktoś wracał po chorobie i ledwo biegał, albo był schorowany i nie mógł grać. Później oczywiście nie można już było tego tłumaczyć COVID-em – twierdzi Łukasz Grabowski z “PS”.

PIRULO – NAJLEPSZY PIŁKARZ 1. LIGI?

Jak Kibu Vicuna radzi sobie w ŁKS-ie?

Inna rzecz to wyniki, które notuje Kibu i jego ŁKS. W obecnych rozgrywkach łodzianie doznali dwóch kompromitujących porażek – przegrali 0:3 z Resovią i Odrą Opole. ŁKS przed własną publicznością ma więcej porażek (3) niż zwycięstw. Pierwszoligowiec zamienił też jeden problem na inny. W poprzednim sezonie łodzianie bardzo słabo grali przeciwko topowym drużynom – zwycięstwa z nimi zaczęli odnosić dopiero w końcówce sezonu. W tym czołówka ŁKS-owi nie straszna, za to punkty zabiera mu dół i środek tabeli. Rok temu ŁKS przegrał tylko dwa mecze z ekipami z dołu tabeli i były to wiosenne starcia z pędzącymi Sandecją i Resovią. Tej jesieni punkty łodzianom urwało Zagłębie Sosnowiec, remis w “10” wyszarpał Górnik Polkowice, z 0:2 na 2:2 mecz wyciągnął GKS Jastrzębie, duże problemy sprawił także beniaminek z Częstochowy (3:2).

Jak punktuje ŁKS w 1. lidze?

Pierwszoligowiec w obecnych rozgrywkach ma ogromne problemy z utrzymaniem prowadzenia. Większość z dziewięciu meczów, w których ŁKS tracił punkty, to prowadzenie, które zostało zamienione w remis (GKS Tychy i Górnik Polkowice z 1:0 na 1:1, Widzew Łódź i GKS Jastrzębie z 2:0 na 2:2) lub porażkę (Podbeskidzie z 1:0 na 1:2). Jednocześnie tylko raz udało się odrobić straty (z 0:1 ze Skrą na 3:2). Rok temu łodzianie nie byli tak rozrzutni. Tylko trzy razy stracili punkty prowadząc (dwa remisy i porażka), za to pięć razy punktowali mimo straconej bramki (dwa zwycięstwa i remis). A jak zmieniła się ich gra? Krótkie porównanie statystyk InStata za obecną jesień i poprzedni sezon, średnie na mecz:

 • stworzone sytuacje: 6 vs 5, wzrost
 • skuteczność wykorzystywania sytuacji: 1.12 vs 1.62, spadek
 • strzały: 14 vs 13, wzrost
 • strzały celne: 4.6 vs 5, spadek
 • celne podania: 410 vs 453, spadek
 • dośrodkowania: 14 vs 11, wzrost
 • wygrane pojedynki: 84 vs 78, wzrost
 • dryblingi: 29 vs 25 (udane 18 vs 15), wzrost
 • udane odbiory: 17 vs 16, wzrost

Czyli z gry nie wygląda to źle. Praktycznie w każdej rubryce ŁKS się poprawił, szwankuje na pewno skuteczność, bo nawet jeśli chodzi o wygrane pojedynki, łodzianie największy progres zaliczyli w tych ofensywnych. Coś się z przodu dzieje, ale nie wpada. W poprzednim sezonie do Ekstraklasy awansowały trzy kluby, które miały z przodu snajperów – Romen Gergel (17 goli), Karol Angielski (13) i Bartosz Śpiączka (9). ŁKS też nie wypadał wtedy źle z przodu. Można było narzekać na Łukasza Sekulskiego, ale dziewięć goli strzelił. Ricardinho dorzucił sześć wiosną – też nieźle. Teraz “dziewiątki” nie ma. Stipe Jurić i Maciej Radaszkiewicz uzbierali razem tyle bramek, ile Samu Corral, najgorszy napastnik ŁKS-u w poprzednim sezonie. To kwestia kontuzji i nieobecności, ale też wykończenia. Snajperzy łódzkiego klubu oddali w tym sezonie łącznie 32 strzały.

 • Stipe Jurić – 15, 5 celnych, 2 gole
 • Maciej Radaszkiewicz – 11, 7, 2
 • Ricardinho – 5, 0
 • Samu Corral – 1,0

Sprawdźmy jeszcze, jak Kibu Vicuna wypada pod względem stałych fragmentów gry. +, czyli gol strzelony. -, czyli gol stracony.

Stałe fragmenty gry ŁKS-u w 1. lidze
Rożne +Rożne –Wolne +Wolne –Karne +Karne –Auty +Auty –Łącznie +Łącznie –
Jesień 21/2222131247
Jesień 20/21325452138
Wiosna 20/2124232311711

Nie ma wielkiej poprawy względem rundy wiosennej, zwłaszcza gdy odejmiemy od bilansu rzuty karne. Nie jest też jednak idealnie, bo ŁKS ma problemy z bronieniem po SFG i stracił atut w postaci groźnych rzutów wolnych.

***

ŁKS na dziś nie ma więc problemu sportowego. To znaczy: ma, gdy spojrzymy w tabelę, ale słaba postawa w lidze nie jest efektem tego, że drużynie brakuje pomysłu, czy że trener sobie nie radzi i czas na kolejne zmiany. Miejsce w tabeli łódzkiego klubu to składnik kilku problemów pozasportowych: kontuzji, dziurawej kasy klubu czy nietrafionych decyzji zarządu. Niedawne dokapitalizowanie, nazywane przez niektórych „kreatywną księgowością”, tych problemów nie rozwiąże, ale też nie był to ruch zupełnie pusty. Według zapewnień i rozmów prowadzonych wewnątrz klubu, sytuacja jest do naprostowania. Nie trzeba się obawiać upadku czy katastrofy. Oczywiście znacznie pomógłby w tym awans do Ekstraklasy, ale na dziś nie ma co o tym głośno mówić, bo to odległy temat.

Znacznie bliższym tematem jest to, że trzeba się w końcu z problemami zmierzyć. Nie w zaciszu gabinetów, ale publicznie. O ile styl prowadzenia ŁKS-u w ciszy, bez przecieków medialnych i pompowania się w gazetach, był do pewnego momentu skuteczny, tak ciężko stwierdzić, że najlepszą metodą na przeczekanie huraganu jest milczenie. Kibice czy nawet bezstronni eksperci, chcą wyłożenia kawy na ławę. I w Łodzi powinni to przemyśleć, bo kryzys wizerunkowy też nie zniknie sam z siebie.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Na zapleczu
22.11.2021

Carlos Julio: Barcelona to fikcja. Gdy odejdziesz z La Masii, uczysz się, jakie jest życie

– Barcelona to fałszywy świat. Masz tam wszystko, to zbyt łatwe i wygodne. Każdy klepie cię po plecach, bo grasz w Barcelonie. W końcu zaczynasz myśleć o sobie w taki sposób. Wydaje ci się, że będziesz Messim i zarobisz miliony. Kiedy odchodzisz z La Masii, widzisz, jak jest naprawdę – mówi nam Carlos Julio Martinez, który spędził […]
22.11.2021
Na zapleczu
15.11.2021

Arka Gdynia najlepszym zespołem w historii 1. ligi. Zmiany w tabeli wszech czasów

Zmiany w tabeli wszech czasów? Nie jest to częsty widok. Zwłaszcza jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Dlatego gdy Arka Gdynia wyprzedziła Zawiszę Bydgoszcz i została najlepszym zespołem w historii zaplecza Ekstraklasy, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się historycznemu zestawieniu. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Zapraszamy. Tabela wszech czasów rozgrywek 1. ligi ma proste zasady. Po pierwsze […]
15.11.2021
Na zapleczu
08.11.2021

Wszystkie problemy ŁKS-u

ŁKS idący do Ekstraklasy to rozsądek, plan i pomysł. To projekt, który miał być czymś nowym, którym można się było zachwycić. Niecałe dwa lata później z zachwytów nic już jednak nie zostało. ŁKS dziś kojarzy się z przegraną walką o awans, z pięcioma trenerami w dwa i pół sezonu, z problemami finansowymi, zagubieniem i chaosem. […]
08.11.2021
Na zapleczu
01.11.2021

Trudne życie po spadku. Jakie były losy spadkowiczów z I ligi w XXI wieku?

Na zapleczu Ekstraklasy zwykle najbardziej emocjonuje nas walka o awans. Gdy wspominamy o spadkowiczach, to raczej o tych z najwyższej ligi, którzy w domyśle od razu stają się faworytami rozgrywek i chcą bardzo szybko wrócić do elity. Nie zawsze im się to udaje, a o tych nieudanych próbach wspominano już wiele razy. Dlatego tym razem […]
01.11.2021
Na zapleczu
25.10.2021

Tarasiewicz zastąpił Marca. Co przyniosą zmiany w Arce Gdynia?

Arka Gdynia to jeden z pierwszych zespołów na zapleczu Ekstraklasy, który zdecydował się na zmianę trenera. Tym samym na północy kraju zameldował się trzeci szkoleniowiec od czasu spadku do 1. ligi. Stare polskie przysłowie mówi: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gdynianie zamienili Dariusza Marca na Ryszarda Tarasiewicza. Czy w tym przypadku to powiedzenie znajdzie zastosowanie? […]
25.10.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Stranieri
06.12.2021

Doppelpack Lewandowskiego, powtarzalny Zieliński i zagrzany Krychowiak | STRANIERI

Kolejny weekend gry biało-czerwonych poza granicami Polski za nami. W spotkaniach naszych rodaków działo się naprawdę wiele. Były polskie gole, asysty, kilka niezłych występów, czerwona kartka i niestety kontuzja. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. Musimy zacząć od Der Klasikkera. Cóż to był za mecz, ciężko było oderwać oczy od ekranu. Zwroty akcji, szaleństwo i […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dziekanowski: Papszun dał się wciągnąć Mioduskiemu w niezbyt czystą grę

– Wielokrotnie w tym miejscu chwaliłem szkoleniowca ekipy z Częstochowy za pieczęć, którą odcisnął na prowadzonej przez siebie drużynie. Ostatnie i najbliższe tygodnie, a może miesiące, będą dla niego testem osobowości nie tylko jako trenera, ale też człowieka – czy potrafi z tej sytuacji wyjść z klasą. Na razie, analizując jego wypowiedzi, niestety odniosłem wrażenie, […]
06.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Brama dnia
04.12.2021

Magia Bergkampa czy szybkość Robbena? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – piękne gole Arsenalu oraz Chelsea. FREDDIE LJUNGBERG VS JUVENTUS (04.12.2001) Tego trafienia nie moglibyśmy dzisiaj pominąć. Dwadzieścia lat temu Dennis Bergkamp popisał się jedną z najpiękniejszych asyst w historii Ligi Mistrzów, a Freddie Ljungberg pokonał Gianluigiego Buffona równie efektowną podcinką. Arsenal wygrał wtedy z […]
04.12.2021
Prasówka
04.12.2021

PRASA. „Niech Papszun zostanie i będzie dla Rakowa tym, kim Guy Roux był dla Auxerre”

Sobotnia prasa w temacie Ekstraklasy za dużo nam nie oferuje. Więcej jest o niższych ligach i ligach zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rafał Tymiński przestrzega Marka Papszuna przed przyjściem do Legii. Marek Papszun nie powinien iść do Legii. Dla własnego dobra. Zostając w Rakowie Częstochowa ma szansę stać się trenerem, którego postawa może być wspomina przez… kilkadziesiąt […]
04.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Mundial bez mistrzów Europy czy Ronaldo? O potknięciu Włochów i Portugalczyków

– Pojedziemy do Kataru – zapewniał Fernando Santos po wpadce z Serbią, która oznaczała, że reprezentacja Portugalii wylądowała w barażach. – Wygramy baraże i pojedziemy do Kataru po złoty medal – mówił Roberto Mancini, gdy Włosi zremisowali z Irlandią Północną i pewne było, że to Szwajcarzy awansowali na mundial. Losowanie baraży mistrzostw świata sprawiło, że już teraz wiemy, że […]
27.11.2021
Liczba komentarzy: 47
Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
28 dni temu

Dlaczego tego tekstu nie napisał największy fanatyk a zaraz znawcą ŁKS, Jakub Olkiewicz? Tyle razy pisał jak w ŁKS jest cudownie, a nagle kutas mu się schował do brzucha i nie ma odwagi napisać kilku słów prawdy o wielkim prezesie Salskim i wybitnym dyrektorze Przytule?

Don Fredro
Don Fredro
28 dni temu
Reply to  Sentino

Bo byłby jako zaangażowany kibic nieobiektywny.

EliseChapman
EliseChapman
28 dni temu
Reply to  Don Fredro

Teraz zarabiam dodatkowe 19 000 $ lub więcej każdego miesiąca poza domem, wykonując bardzo prostą i łatwą pracę online z domu. Otrzymałem dokładnie 20845 dolarów w zeszłym miesiącu z tej pracy domowej. Dołącz teraz do tej pracy i zacznij zarabiać dodatkową gotówkę online, postępując zgodnie z instrukcjami na podanej stronie…. http://www.webcash1.com

Adam
Adam
28 dni temu
Reply to  Sentino

NIE dla Łodzi w Ekstraklasie!

Stop patologii i amatorce.

Dr Dingo
Dr Dingo
28 dni temu
Reply to  Adam

Zamknij mordę.

baran
baran
28 dni temu

Nie czytałem, ale pewnie znowu o łks, więc nie czytam

Adam
Adam
28 dni temu

NIE dla Łodzi w Ekstraklasie!

Stop patologii i amatorce.

Olala
Olala(@olala)
28 dni temu
Reply to  Adam

Wklej jeszcze kilka razy, ćwoku.

[Ł]ódzki [K]abaret [S]portowy
[Ł]ódzki [K]abaret [S]portowy
28 dni temu

Kibice ŁKS, to stan umysłu. W forumowym temacie poświęconym 1-lidze, co kolejka wyśmiewają Widzew; że słaby, że jedzie na farcie, że sędziowie pomagają, a po 2:2 w ostatnich derbach z Widzewem do dzisiaj pieją z zachwytu, jakby ów remis wywalczyli co najmniej z Manchesterem City 😀 Niech się wreszcie zdecydują, czy ten Widzew taki mocny, że remis trzeba świętować, czy faktycznie taki słaby, by im jechać co kolejkę od farciarzy. Kiedyś, gdy nie szło Widzewowi, wyśmiewali gigantyczną ilość karnetów sprzedawanych przez RTS, prześmiewczo sugerując, by zmienili dyscyplinę z piłki nożnej na karnety, a teraz sami płaczą, że po oddaniu stadionu będzie problem z zapełnieniem przynajmniej jednej trybuny, a co dopiero czterech.
Ogólnie, to forum, to kabaret nad kabarety. Każdy, kto ma inne zdanie niż piewcy propagandy sukcesu, momentalnie jest jechany od Widzewiaka.

obiektywny
obiektywny
28 dni temu

Jak można się fascynować widzewem?! To tylko dzielnica Łodzi i to to w dodatku niezbyt urodziwa. Nie rozumiem jak będąc Łodzianinem można kibicować klubowi, który swoją nazwę ma od jednej z dzielnic. Łódzkim zasłużonym klubem to jest ŁKS pomimo swoich kłopotów. RTS jak sama nazwa wskazuje to robotnicze towarzystwo sportowe i wraz z końcem komunizmu powinno też zniknąć. Niestety patologia łódzka to stan umysłu. Wieczna tęsknota bo kiedyś było lepiej…. Jeszcze lenina sobie postawcie przed tym blaszanym stadionem

andirts
andirts
28 dni temu
Reply to  obiektywny

Obiektywny to ty jesteś równie jak mądry frajerze

Olala
Olala(@olala)
28 dni temu
Reply to  obiektywny

Żryj gruz…

lewiatan137
lewiatan137
28 dni temu
Reply to  obiektywny

A jak mozna fascynować sie Chelsea przeciez to tylko dzielnica Londynu jak Wimbledon. My chociaz mielismy swoje 5 no 15 minut chwały gdzie cala Polska żyła meczami Widzewa a wy co. Nasze mecze z Legia to i za 10 lat beda wspominać a juz minelo 20 lat.

Kaczkens
Kaczkens(@kaczkens)
28 dni temu
Reply to  obiektywny

Ja nie wiem jak się mozna fascynować ŁKS-em, ale co kto lubi.

crak69
crak69
28 dni temu
Reply to  obiektywny

Moja żona, która zupełnie nie jest zainteresowana piłką nożną na pytanie z czym kojarzy ŁKS, powiedziała, że z Limanką, patologią i dresiarzami. Chociaż najbardziej lubię jak kibice Łks nazywają się rodowitymi. Łódź, miasto robotnicze, gdzie ciągnęły tysiące prostych ludzi z całej Europy, do ciężkiej pracy w fabrykach. Co to znaczy być rodowitym, w Łodzi? To jest fundamentalne niezrozumienie historii miasta. Łódź to jest miasto fabryk i czerwonej cegły. Stadion Widzewa z ceglaną fasadą się w ten krajobraz wpisuje. Łks nie dość, że ma nijaki stadion, który jest lustrzanym odbiciem samego klubu, to jeszcze echo będzie hulało po pustych trybunach. Inaczej nie będzie, bo tylko 'rodowici’ mogą kibicować Łks, a to raptem kilka ulic w mieście. Rodowici gardzą kibicami spoza miasta, także będzie jak zawsze czyli ubogo ale błogo i oczywiście rodowicie.

Daniel
Daniel
24 dni temu
Reply to  crak69

To tak całkiem szczerze. Moje córki 10 i 14 lat stwierdziły kiedyś że Widzew głównie kojarzy im się ze wsią i smrodem krów..bo zawsze gdy jedziemy rowerem po jakiś bezdrożach podlodzkich gminach
..zawsze na jakimś przystanku PKS. Widnieje napis sławiący Widzew.

Marek
Marek
28 dni temu
Reply to  obiektywny

rodowity podobno z Łodzi cepie, Łódź to miasto robotnicze to po pierwsze, a po drugie Widzew zakładali właśnie Łodzianie, Robotnicy i członkowie partii PPS, czyli partii Piłsudskiego. Poczytaj sobie czym jest komunizm i kim był Piłsudski jeśli tam gdzieś w melinach na limance macie przypadkiem bibliotekę

RTS
RTS
27 dni temu
Reply to  obiektywny

Nie rozumiesz, bo jesteś z karolewa. Tam was nie ma nawet tylu, żeby zapełnić jedną trybunę.

Mario
Mario
27 dni temu
Reply to  obiektywny

Spierd..aj parchaty patolu

Pineiro
Pineiro
27 dni temu
Reply to  obiektywny

Od samoobciagania jebie ci się w głowie!

Xxx
Xxx
27 dni temu

Potwierdzam, niezly ubaw przy czytaniu tegoż forum. Jedyne miejsce na poprawienie sobie humoru. Stand-upy Paczesia nawet nie daja rady. Czasami trzeba oderwac sie od czytania bo miesnie brzucha odmawiaja posłuszeństwa. Wynalazki jakie tam popisuja to istne brylanciki mowy pisanej. Najbardziej bekowe forum klubowe. Szczerze polecam 🙂

EŁKAŁES_DUMA_KOZIN
EŁKAŁES_DUMA_KOZIN
28 dni temu

po co ekstraklasie żebracki klub z liczbą kibiców 5k?

Paweł
Paweł
28 dni temu

Jestem pod wrażeniem; bardzo rzetelny artykuł. Fajnie, że ktoś wreszcie porządnie podszedł do opisania problemów ŁKS.

Bernardeschi - człowiek, który pozostanie platfusem
Bernardeschi - człowiek, który pozostanie platfusem(@bernardeschi)
28 dni temu

Może po prostu obecny ŁKS nie jest stworzony do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej?
Mam wrażenie, że tam co chwila gada się o braku pieniędzy, ale równie często o chęci jak najszybszego powrotu do Ekstraklasy.
Po co skoro klubu na dłuższą metę na to nie stać zarówno finansowo jak i sportowo?

Obiektywny Stoki
Obiektywny Stoki
28 dni temu

Artykuł jest niekompletny – nie bierze pod uwagę 4 ważnych i zasadniczych powodów:

 1. ŁKS to klub numer 2 w Łodzi, zdecydowanie mniej medialny i popularny niż Widzew. Mniej lubiany przez Łodzian, klub w zasadzie lokalny. Nie jest Widzewem i nigdy nie będzie także życie ponad stan i próba zdominowania Łodzi tak musiała się skończyć. Widzew to klub ogólnopolski, mający rzesze fanów w całej Polsce. ŁkS nie ma takiego potencjału. Nie jest w stanie zapełnić nawet 5 tys trybuny.
 2. ŁKS zbudował się w dużej mierze na przekręconym „awansie za reklamę”. Człowiek który za to odpowiada, jeden z najważniejszych na ŁKS aktualnie ma ciężkie wielowątkowe postępowanie prokuratorskie za m.in. obrót materiałami wybuchowymi i wspieranie terroryzmu i niestety ŁKS sporo stracił przez to na wpływach. Żaden poważny biznes nie chce być kojarzony z czymś takim i żaden poważny biznes w ŁKS nie wejdzie. Inwestor to mit.
 3. Miasto Łódź. Zmiany idą we władzach miejskich. Miasto boi się tak jawnie wspierać ŁKS jak robiło to za poprzednich lat. Obawia się zarzutów o niegospodarność bo Łódź jest zadłużona a drogi dziurawe. Ludzie mają dosyć pompowania kasy poprzez miejskie spółki czy lotnisko w ŁKS tak jak było to poprzednio częste. ŁKS znaczną część budżetu opierał na miejskiej kasie. Teraz układ się kończy. Po części jest to spowodowane obawami urzędników i polityków o rozwój sytuacji z pkt. 2 po części z nietrafionej i nieuzasadnionej gospodarczo inwestycji setek milionów na stadion ŁKS.
 4. Prywatne problemy właściciela ŁKS. Nie jest tajemnicą, że prywatne wybryki właściciela klubu mocno namieszały w jego sytuacji biznesowej, a co za tym idzie możliwościach dalszej zabawy w nierentowny „biznes” jakim jest ŁKS. Teraz właściciel próbuje jakoś pozbyć się zbuka i wepchnąć go komuś innemu przez różne dziwne inicjatywy ale z powodów 1-3 nie ma na to raczej szans. Głupich ludzi z kasą aż tylu nie ma.
Robert
Robert
28 dni temu

To się wykazałeś , jesteś dobrze poinformowany, dziwie się że to nie Ty piszesz artykuły w Weszlo Nie jestem pewien ale za bycie tak wielkim klubem to chyba w tym roku dadzą Wam LM zdjęcia latami które już nie wrócą a były już dawno.

Piotr
Piotr
27 dni temu
 1. Połechtałeś swoje galaktyczne ego? ŁKS nie próbował zdominować miasta tylko zaryzykował. Nie udało się. Uwierz lub nie ale w ŁKS nikt przy podejmowaniu decyzji nie myśli o tym 'medialnym Widzewie’. Po tym co mówi i robi wasz prezes można zakłądać że w drugą stronę tak to akurat działa.
 2. A to wiesz że takie wielowątkowe prokuratorskie postępowanie tego dotyczy? Nigdzie nie było informacji o konkretach za to wy sobie już dorobiliście śpiewkę, jak wtedy gdy decydowały się losy budowy stadionu. Dziwnym trafem później szybko kasowaliście wszystkie swoje posty i kumate infa i rakiem wycofywaliście się z tego. A co do wplywów z Bombashop to przeceniasz je.
 3. Powiedz mi czy wyleczycie się kiedyś z debilnych tłumaczeń o tym że Miasto Łódź, czy Prezydent Zdanowska, jakimiś tajnymi sposobami przekazuje pieniądze czy pożyczki na ŁKS? Ja wiem, że lata bycia w cieniu ŁKS zaszkodziły wam na psychikę ale nie sądziłem, że tak bardzo. Tak, całe miasto wspiera ŁKS, RIO tego nie widzi, żadne audyty nie wykazują a już 3 interpelacje waszych radnych w tej sprawie zostały zbyte informacją jaka nie pasowała wam do tezy. Ale powiedz mi misiu kolorowy, jak to jest, że ŁKS za wynajem jednej trybuny płacił komercyjne stawki a dopiero gdy Widzew dostał cały stadion, to miasto zdecydowało się pokrywać koszty wynajmu obiektów? To kto tu ma lepsze traktowanie?
 4. Dziwne wieści o tych prywatncyh problemach? Chodzi Ci o tę plotkę, że „Salski rozwiódł się i stracił firmę”? A wiesz, że on żony nawet nie miał? Tak tylko pytam. A co do ofert to niedawno była oferta na klub i akademię, jednak obecni akcjonariusze (z których podobno 2 miało już odejść według widzewskich plotek) nie byli zainteresowani sprzedażą akademii.
Lech
Lech
27 dni temu
Reply to  Piotr

Nie rozumiem nadal czemu tak zawzieliscie się aby koniecznie awansować rok temu. Już wcześniej byliście w ekstraklasie przez rok i skończyło się blamażem. Mówiliście że awans nie jest najważniejszy a tu przy kilku tys kibiców i covidzie kupujecie drogi szrot z zachodu i zmieniacie trenerów jak rękawiczki. To i tak by się skończyło jak wcześniej. Ten klub jest prowadzony na wariackich papierach i musiało się tak skończyć. Ale wy nadal ciągle o awansie….

Piotr
Piotr
27 dni temu
Reply to  Lech

Po spadku ŁKS miał zawodnikow których ściągnął pod kątem Ekstraklasy (Pirulo, Domingue, Dąbrowski, Moros Gracia, Corral, Malarz, Srnić), były więc 2 drogi do wyboru. Albo odprawić ich z kwitkiem albo grać z nimi i walczyć o awans.
Wybrano 2 opcję.
Generalnie udałoby się sezon zakończyć bez długów nawet w przypadku braku awansu, tylko że na skutek fatalnej serii spotkań w listopadzie 2020, szefowie klubu stwierdzili, że zarzyzykują i pomogą drużynie tak aby awans był tylko formalnością. Stąd inwestycje w transfery, obóz czy wymianę trenera, który był fatalny… Niestety jak się później okazało zastąpił go równie fatalny, transfery były nieudane a przygotowania Stawowy zrobił drużynie takie, że nawet nie zauważyli że trenowali.
Wielopoziomowa katastrofa za którą teraz trzeba zapłacić rachunek i by unormować sytuację pozbyć się drogich i wypalonych zawodników.
Do grudnia 2020, klub był prowadzony wzorowo. Niestety kilka nerwowych decyzji obróciło cały dorobek w niwecz.

Lech
Lech
26 dni temu
Reply to  Piotr

Trzeba przyznać jedno, ŁKS miał zawsze dobrych wychowanków których z powodzeniem co roku wstawiał do jedenastki. Tym pseudo zaciągiem z zachodu za wielką kasę i trenerem którego nie można zrozumieć nic nie ugra nawet gdy awansujecie do ekstraklasy. Wystarczy brak kilku tysiakow i będą grali wszerz jak teraz. Ale może się nie znam.

Piotr
Piotr
26 dni temu
Reply to  Lech

Ostatni wychowankowie jacy wyszli z Ekstraklasy a byli na poziomie Ekstraklasy już dawno pokończyli kariery.
Niestety lata degrengolady w klubie, odejście Ptaka, rozszabrowanie szkółki ŁKS przez Stępnia i Matusiaka, którzy założyli SMS Łódź, przenieśli zawodników z ŁKS tam a klub postanowili zniszczyć. Póżniej LKS stracił boiska pod budowę hali sportowej.
Nie było kogo szkolić, gdzie szkolić i komu szkolić.
Dopiero od 2008 zaczęto odbudowywać szkolenie w ŁKS. Powstała akademia.
Od 2017 roku wprowadzono ujednolicony posob szkolenie, od 2019 ŁKS ponownie ma boiska treningowe.
Jeszcze trochę czasu minie zanim ŁKS zacznie szkolić na poziomie. Póki co musi bazować na ściągniętych zawodnikach lub juniorach.

Asd
Asd
28 dni temu

Prezes burak + kompleks niższości = łódzka katastrofa sportowa

Marek
Marek
28 dni temu

Do tego budowana latami propaganda która jest i była marketingowym strzałem w kolano, że łks to klub miejski, a Widzew dla wieśniaków (czytaj innych ludzi niż z Łodzi). Była słynna oprawa, gdzie obrażali nawet swoich kibiców własnych pisząc np. że Piotrków Trybunalski czy Tomaszów Mazowiecki to wiochy. Jak można mieszkać w tych miastach i kibicować po czymś takim tej drużynie? Dlatego na Widzew chodzi 15-17 tys na każdy mecz na na łks po 3 tys i klub zdycha. Jeśli ktoś chce się reklamować przez sport nigdy nie wpakuje kasy w taki mały zakompleksiony klub z ograniczonymi umyslowo kibicami jak obok ma klub z ogromną rzeszą odbiorców nie tylko z Łodzi.

Robert
Robert
28 dni temu
Reply to  Marek

Nazwy klubów piszemy z wielkiej litery, to po poerwsze. Po drugie na stadion miejski przy Piłsudskiego nie zawsze chodzi 15-17k ludzi, natomiast na ŁKS zwykle ponad 5k bo tyle może . Po trzecie, klub o którym piszesz że jest mały to w porównaniu z klubem któremu kibicujesz to moloch, zdobywający wiele medali na arenie krajowej i międzynarodowej . Proponuje Tobie chłopcze poczytać historie, póki tego nie zrobisz to się nie udzielej.

Konrad
Konrad
28 dni temu
Reply to  Robert

Kiedy na ŁKS ostatnio było 5 tys. Przypomnij bo nie pamiętam.

Piotr
Piotr
27 dni temu
Reply to  Konrad

Przez ostatnie 2 lata łatwiej wymienić mecze gdy nie było kompletu niż był. Bo komplet był na ok 80% spotkań.
Jedynie ostatnie spotkania po 1,5 roku kiepskich wyników i całej serii wpadek u siebie spowodowały że frekwencja poleciala w dół.

pep
pep(@pep)
28 dni temu
Reply to  Marek

Zakompleksiony…taka, proponuję: przeczytaj swój wpis najpierw i sprawdź w słowniku co oznacza hasło „hipokryzja”.
Druga sprawa, Ty jak i kolega powyżej piszecie jak to kibice ŁKS ponoć szydzą z was sami nazywając nas ograniczonymi umysłowo czy żulami z limanki-znow hipokryzja.
Jeśli chcesz pokazać klasę, jaką w swoim mniemaniu masz, bądź ponad to i zachowaj fason.
Wśród nas, kibiców ŁKS jest naprawdę wielu, których nie bawi wyzywanie was od „wieśniaków”.
Mnie, jak już, bardziej cieszą takie wpisy, jak Twój, gdzie pokazujecie swoje prawdziwe oblicze.
Uważasz się za lepszego, a jak jest? Postronni ocenią.

Obserwator piłki
Obserwator piłki
27 dni temu
Reply to  pep

To ja Ci odpowiem – jednostki jak Ty nie zmienią od lat budowanego obrazu jaki sobie sami zrobiliście i zapewne ludzie chodzący na Widzew mają prawo czuć się nawet i lepszymi od Was. Dlaczego ? Już wyjaśniam i nie będzie to o wojenkach kibili. Po pierwsze jak wyżej jest napisane obrażanie potencjalnych kibiców – taki elkaesiak z Piotrkowa to chyba stan umysłu, że jeździ na ŁKS skoro tam na trybunach uważa się że to miasto o pięknej historii to „wiocha” i nawet była o tym oprawa. Po drugie głośne w mediach sprawy wysyłania Pana Ptaka na wysypisko, obrażania inwalidów oficjalną oprawą (miło było waszym pokrzywdzonym przez o s kibicom?) czy rzucania przez dzieci „w żyda” na oficjalnej imprezie po szyldem UMŁ. Idąc dalej to zdemolowanie autokaru klubowego Widzewa, atak na dziennikarzy Widzew.tv, czy przerabianie herbu Widzewa na proporczyku w meczu derbowym. To wszystko oficjalne akcje Twoich kolegów po szalu, a nie jakieś miedzykibolskie wojenki. Ludzie to widzą i dlatego jesteście i będzie jeszcze długo postrzegani jako klub dla bezmózgich człekokształtnych od których większość normalnych kibiców piłki woli jak najdalej. Miłej zabawy na waszym nowym pustym stadionie

ticco makowski
ticco makowski
27 dni temu

Wiesz dlaczego obrażają? Dlatego, że nie mają żadnych argumentów, więc wymyślają takie z dupy, jak np z wieśniakami czy stalowym dachem na stadionie. Tylko to im pozostało. Liczebność kibicowska dno dna w porównaniu z Widzewem. Podobnie jak sukcesy, a w szczególności międzynarodowe.
Oni zwyczajnie nie mają się czym chwalić, więc próbują zdyskredytować Widzew w/w dziecinadą, by nie powiedzieć, że debilizmem..

Łodzianin
Łodzianin
27 dni temu

ŁKS sam sobie zapracował na opinię łódzkich żuli. Stary stadion zaszczany z każdej możliwej strony, bo zapijaczonym żulom nie chciało się iść do kibelka tylko szczali gdzie popadnie. Żule nie płaciły za bilety, najczęściej wchodząc przez płot. Między innymi dlatego, obecnie taki problem z frekwencją na ŁKS, bo gdy klub ukrócił wchodzenie na lewo, to odpadła duża część żuli, stanowiących główną siłę frekwencji. Łks zawsze był klubem najbiedniejszych, patologicznych łódzkich dzielnic, stąd stadionowy alkoholizm, szczanie i brak kasy na bilet.

Fanatyk
Fanatyk
27 dni temu

Brakuje im też kibiców. Bez tego brak sponsorów, brak wpływów z dnia meczowego. Zaraz dojdzie utrzymywanie dużego drogiego stadionu, praktycznie pustego co mecz. Jedyna szansa to bogaty zagraniczny właściciel. Ze wschodu, Azji lub Ameryki.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki(@wiejskie-ziemniaczki)
27 dni temu

„Kibu to dobry trener”. Tylko wyników nie ma, nigdzie.

ambermozart
ambermozart
27 dni temu

już wtedy wiele osób mówiło – jak są wyniki to byle gówno można sprzedac jako cukierek, wtedy każdy patrzy przez palce i ignoruje niepokojące sygnały. A problemy nie pojawiły się nagle i znikąd

thomas66
thomas66
27 dni temu

I­­ a­­m m­­a­­k­­i­­n­­g $­­200­­ t­­o ­­$­­300­­p­­e­­r ­­h­­o­­u­­r­­ f­­o­­r­­ d­­o­­i­­n­­g­­ ­­o­­n­­l­­i­­n­­e­­ w­­o­­r­­k ­­f­­r­­o­­m ­­h­­o­­m­­e­­. I ­­k­­e­­p­­t h­­e­­a­­r­­i­­n­­g o­­t­­h­­e­­r p­­e­­o­­p­­l­­e t­­e­­l­­l m­­e h­­o­­w m­­u­­c­­h m­­o­­n­­e­­y t­­h­­­­e­­y c­­a­­n m­­a­­k­­e o­­n­­l­­i­­n­­e s­­o I d­­e­­c­­i­­d­­e­­d t­­o l­­o­­o­­k i­­n­­t­­o i­­t. W­­e­­l­­l, it w­­a­­s a­­l­­l t­­r­­u­­e a­­n­­d h­­a­­s t­­o­­t­­a­­l­­l­­y c­­h­­a­­n­­g­­e­­d m­­y l­­i­­f­­e.if you interested…Go to this link, fill out a basic online form and hit submit at,Home Profit System And Follow The instructions as Home Profit System And Set Up your AcCount..GOOD LUCK★★

↓↓↓↓COPY THIS WEBSITE↓↓↓↓

HERE☛ http://www.webwork8.com

Crack69
Crack69
27 dni temu
Reply to  thomas66

Dobrze się składa, to może you can support only jedyny rodowity klub in Lodz? Bo we need money, dużo money please? Może will you help?

Marek Łódź
Marek Łódź
27 dni temu

Jedyne co trzyma poziom w ŁKS, to bojówka chuligańska, która w Łodzi leje Widzew przy każdej możliwej okazji i kroi z flag. Stąd zgoda Widzewa z Wisłą i Ruchem, by ich bronili na wyjazdach. Sportowo i organizacyjnie naprawdę lipa tuszowana złotoustością prezesa.

RTS
RTS
25 dni temu
Reply to  Marek Łódź

Czyli ŁKS patologią stoi, proste.

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021