post

Opublikowane 10.09.2021 22:10 przez

Jakub Białek

Prawdopodobnie będziecie szalenie zaskoczeni, ale Sandecja Nowy Sącz nic nie ugrała na próbie zablokowania transferu Dawida Błanika. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Jednocześnie Sandecja przedstawia się w swoim oświadczeniu jako dobroduszny pracodawca, który nie chciał robić pod górkę swojemu byłemu zawodnikowi. Hmm… Prawda jest nieco inna.

Ale po kolei, bo nie wszyscy z was pewnie kojarzą sprawę. Dwa dni przed zakończeniem okna transferowego Korona Kielce zgłosiła się do Sandecji z zamiarem skorzystania z klauzuli odstępnego za Dawida Błanika, która wynosiła 60 tysięcy złotych. Kielecki klub zaproponował, by – zgodnie z obyczajami panującymi w świecie transferów – załatwić sprawę poprzez standardową umowę transferową opiewającą na kwotę wpisaną w kontrakt, a nie przelanie gotówki, które w ramach obowiązującej klauzuli obligowałoby Sandecję do oddania zawodnika.

Co wówczas zrobiła Sandecja?

  • zgodziła się na zaproponowaną przez Koronę formę rozliczenia,
  • wyraziła zgodę na wyjazd piłkarza na testy medyczne,
  • pożegnała się z nim, nie okazując w żaden sposób swojego niezadowolenia,
  • po wysłaniu przez Koronę dokumentów, prezes Sandecji zapadł się pod ziemię, Korona w międzyczasie – nie mając żadnego kontaktu z klubem z Nowego Sącza – zdecydowała się na przelanie kwoty aktywując klauzulę,
  • dzień po wygaśnięciu okna transferowego sternik nowosądeckiego klubu upierał się, że transfer może być nieważny, bo Sandecja otrzymała pieniądze na konto dzień po wygaśnięciu okienka (mimo że przelew był zrobiony podczas jego trwania, co zresztą udokumentowano na wysłanym do Nowego Sącza potwierdzeniu) i ponadto nie otrzymała żadnego dokumentu na papierze (mimo że żyjemy w XXI wieku i funkcjonują maile).

W skrócie – Sandecja najpierw utrudniła Koronie załatwienie tematu po partnersku, a później szukała kruczków prawnych, które unieważniłyby ten transfer.

Pytanie brzmi… po co?

I to pytanie, które stawia nad całą sprawą największy znak zapytania. Po co Sandecja stawała na głowie, by przeszkodzić swojemu byłemu piłkarzowi, mając do ugrania… tak naprawdę nic? Można walczyć, jeśli jest o co. A tu nawet sam prezes Sandecji, Łukasz Morawski, przyznawał w wysłanym do nas oświadczeniu, iż jedyne na co może liczyć jego klub, to WYKLUCZENIE DAWIDA BŁANIKA Z ROZGRYWEK NA PÓŁ ROKU. Sandecja machała więc szabelką tylko po to, by jej były piłkarz przesiedział rundę na trybunach, zamiast grać w innym klubie, do którego odszedł na podstawie umówionej ze swoim pracodawcą klauzuli odstępnego.

Głupie, co?

Na pozór tak. Ale Sandecja miała plan. Jaki? A kuźwa, sprytny. Gdy doszło do mediacji pomiędzy oboma klubami, Sandecja zaproponowała, że przestanie robić aferę, jeśli Korona… zapłaci jej dodatkowe 70 tysięcy złotych.

Wymowa tego działania jest prosta – nie sprawimy, że wasz nowy piłkarz przesiedzi na trybunach do stycznia, jeśli przelejecie nam dwa razy tyle, ile zapisaliśmy w sumie odstępnego. Spójrzmy teraz na perspektywę Korony. Istnieje afera, co do której prawnicy – z każdej ze stron – mają wątpliwości, bo przepisy PZPN jasno nie określają tego typu sporów. Kielecki klub może zapłacić 70 tysięcy i mieć spokój. Ale jednocześnie nie wie, dlaczego tak właściwie ma płacić drugie tyle za zawodnika, którego kupił na mocy wpisanej w umowę klauzuli odstępnego. Zwłaszcza, że sam jest w fazie odbudowy i z klubowej kasy nie wylewają się nadwyżki pieniędzy. No i… Korona zachowała się w stu procentach fair wobec Sandecji. Innymi słowy – normalny klub w tej sytuacji nie sięgałby po przepisy obligujące do przekazania oferty na papierze (skoro wszystko dokonało się na mailach, jak większość transferów) i nie robiłby afery o to, że pieniądze nie doszły do klubu w momencie wykonania przelewu. Skoro już w kontrakcie zawodnika jest niezbyt korzystna klauzula, to trzeba wzruszyć ramionami i – ewentualnie – psioczyć na poprzedników albo na siebie, że nie udało się jej renegocjować. A słyszymy, że Sandecja nie zrobiła nic, by zmienić kontrakt wyróżniającego się piłkarza.

Podejrzewamy, że w kieleckich gabinetach zgłupieli słysząc żądania Sandecji, ale w sprawę wkroczył PZPN i szybko okazało się, że klub z Nowego Sącza niczego w tej sprawie nie ugra. I mniej więcej właśnie wtedy Sandecja stwierdziła, że przedstawi się jako dobroduszny pracodawca, który nie chce źle dla swojego zawodnika.

Taki wniosek wyciągamy po przeczytaniu jej oświadczenia:

W ostatnich dniach oba kluby podjęły próbę polubownego rozwiązania zaistniałego problemu, jednakże prowadzone negocjacje nie przyniosły dla żadnej ze stron oczekiwanego rezultatu i zakończyły się brakiem osiągnięcia porozumienia.

Aktualnie Sandecja posiada wszystkie zlecone opinie i analizy, które niestety nie tylko potwierdzają rażące naruszenie procedur w trakcie procesu korzystania z klauzuli odstępnego, ale również wskazują jako najbardziej realny scenariusz wdania się w spór przed organami jurysdykcyjnymi PZPN – brak możliwości dopuszczenia zawodnika do rozgrywek przed otwarciem zimowego okna transferowego.

W związku z powyższym, Sandecja postanowiła, że nie „przyłoży ręki” do blokowania Dawida i złożyła w Małopolskim Związku Piłki Nożnej oświadczenie o wygaśnięciu kontraktu piłkarza z Sandecją. Uważamy, że nie mając 100% przekonania, iż organy jurysdykcyjne PZPN orzekną, że Dawid jest nadal naszym piłkarzem, wdanie się w spór byłoby sprzeczne z szeroko pojętym „duchem sportu”.

No, pięknie! Wspaniale! Kluby „podjęły próbę polubownego rozwiązania zaistniałego tematu”, ale nic dziwnego, że druga strona nie była zainteresowana płaceniem absurdalnej jałmużny dla klubu z Nowego Sącza. Sandecjo, jesteś niesamowitym pracodawcą, skoro nie chcesz „przykładać ręki do blokowania” swojego piłkarza. Szkoda, że na takie ładne oświadczenie decydujesz się w momencie, gdy już wiesz, że niczego w tej sprawie nie ugrasz.

Wszystko, co poprzedza te piękne słowa Sandecji, od kulis wygląda mniej więcej tak:

Klub z Nowego Sącza…

  • najpierw wykorzystując kruczki prawne próbował wysępić od Korony dodatkowe 70 tysięcy za transfer, który został już de facto dokonany,
  • usłyszał w PZPN, że tej sprawy nie wygra,
  • wycofał wszelkie żądania i grzecznie wyrejestrował piłkarza ze swojego klubu, przyznając, że to dla dobra samego zawodnika.

Przy okazji dostało się też nam:

W trakcie oczekiwania na w/w opinie, w mediach pojawiło się klika artykułów w których próbowano przerzucić na Sandecję odpowiedzialność za zaistniałą sytuację, o czym możecie przeczytać m.in. w poniższym linku:

https://weszlo.com/2021/09/03/dawid-blanik-korona-sandecja

Z uwagi na dużą poczytność portalu na którym opublikowano w/w artykuł oraz z uwagi na jego ogólnokrajowy zasięg, Sandecja „wywołana do tablicy” zmuszona była bronić swojego dobrego imienia, starając się przy tym merytorycznie acz stanowczo wyjaśnić zawiłość sprawy, o czym możecie przeczytać poniżej:

https://weszlo.com/2021/09/04/sandecja-dawid-blanik-oswiadczenie

Prawdziwy kabaret. Od początku tej sprawy, Sandecja miała do ugrania tylko to, że Dawid Błanik nie mógłby uprawiać sportu przez pół roku (no naprawdę, było o co walczyć), ewentualnie, co wyszło z czasem – wyżebrać dodatkowe 70 tysięcy za tego piłkarza, jeśli Korona dałaby się zastraszyć. Nie ugrała niczego. Co straciła? Po pierwsze – wizerunek, który i tak nie był najlepszy. Po drugie – potencjalny nowy piłkarz dwa razy zastanowi się teraz, czy podpisywać kontrakt z Sandecją, skoro ta w tak rozpaczliwy sposób walczy o cokolwiek, gdy zawodnik zamierza związać się z innym klubem. Po trzecie – zepsuła sobie relacje w pierwszoligowym środowisku, bo od przedstawicieli innych klubów można usłyszeć – delikatnie mówiąc – niezbyt przychylne komentarze.

Sandecjo, i po co ci to było?

Gdy okazało się, że sprawa jest przegrana, klub wyrejestrował zawodnika z małopolskiego ZPN-u, kończąc niejako cały spór. Czyli Sandecja zrobiła dramę o 70 tysięcy, w której a) i tak nie miała szans nic wywalczyć, b) po niezbyt długich bojach i tak ją przegrała. Proponujemy na przyszłość respektować umowy. A jeśli już o coś walczysz, Sandecjo, to miej konkretne powody, bo w tej sytuacji wyszłaś na żebraka.

I, co gorsza, na żebraka, który nie wraca do domu z workiem pełnym pieniędzy.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
1 liga
11.09.2021

Uczynny jak Podbeskidzie. Korona wygrywa w Bielsku po prezentach od gospodarzy

Trzy razy Korona Kielce prowadziła dziś z Podbeskidziem Bielsko-Biała i dopiero za trzecim razem „Górale” nie znaleźli odpowiedzi na bramkę lidera 1. ligi. Sobotni hit zaplecza Ekstraklasy dorównał wczorajszemu starciu Widzewa Łódź z GKS-em Katowice i rozbudził apetyty przed kolejnym ciekawym spotkaniem – Miedzi Legnica z ŁKS-em. Ale za nim powędrujemy na Dolny Śląsk, zostańmy […]
11.09.2021
1 liga
10.09.2021

Wspaniała Sandecja. Dla dobra piłkarza odpuściła spór…

Prawdopodobnie będziecie szalenie zaskoczeni, ale Sandecja Nowy Sącz nic nie ugrała na próbie zablokowania transferu Dawida Błanika. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Jednocześnie Sandecja przedstawia się w swoim oświadczeniu jako dobroduszny pracodawca, który nie chciał robić pod górkę swojemu byłemu zawodnikowi. Hmm… Prawda jest nieco inna. Ale po kolei, bo nie wszyscy z was […]
10.09.2021
1 liga
04.09.2021

Sandecja wysyła nam oświadczenie w sprawie Dawida Błanika

Po naszym wczorajszym tekście w sprawie przepychanek pomiędzy Sandecją i Koroną w sprawie transferu Dawida Błanika, prezes nowosądeckiego klubu, Łukasz Morawski, wysłał nam oświadczenie. Publikujemy je w oryginale. Analizując opisaną przez Państwa w artykule pt. „Sandecja blokuje Błanika. Nie ma listu poleconego nie ma transferu” sytuację, pragnę zwrócić uwagę, że artykuł jest nie tylko stronniczy […]
04.09.2021
1 liga
31.08.2021

Banasiak: Chrobry Głogów w barażach? To nie byłaby niespodzianka

Chrobry Głogów był sprawcą jednej z największych niespodzianek minionego weekendu. Klub z Dolnego Śląska wygrał z GKS-em Katowice aż 4:0 i utrzymuje się dzięki temu w strefie barażowej 1. ligi. Głogowianie mimo przeciwności – choroby trenera Ivana Djurdjevicia, czerwonych kartek oraz gry poza własnym stadionem – mogą zaliczyć początek sezonu 2021/2022 do udanych. Jak ten […]
31.08.2021
Weszło
27.08.2021

ŁKS nic wielkiego nie pokazał, a i tak wysoko ograł Stomil

ŁKS odbił się po remisie z GKS-em Jastrzębie i porażką z Koroną Kielce, ale trudno, żeby było inaczej, skoro grał ze Stomilem, który zbiera w łeb od każdego. Łodzianie nic wielkiego nie pokazali, można mieć dużo zastrzeżeń do jakości ich poczynań, jednak na koniec wracają do domu z wygraną 3:0.  Stomil Olsztyn – ŁKS: fatalne […]
27.08.2021
Weszło
24.08.2021

Łobodziński: Awans albo śmierć? Nie, ale musimy być w szóstce

Miedź Legnica ma za sobą udaną inaugurację sezonu. Po pięciu kolejkach legniczanie mają na koncie 13 punktów i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Klub z Dolnego Śląska od początku rozgrywek prowadzi Wojciech Łobodziński, który jeszcze do niedawna grał w rezerwach legnickiego zespołu. Jak radzi sobie jako debiutant w 1. lidze? Co jest kluczem do dobrych […]
24.08.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
17.09.2021

Historyczna chwila. Jest pożytek z Solera!

17 września – zapiszcie tę datę w kalendarzach. Ian Soler przyczynił się do zwycięstwa jakiejś drużyny i… nie była to wcale ekipa przeciwników Zagłębia Lubin. To dzięki niemu lubinianie strzelili decydującego gola. Tego dnia może zdarzyć się wszystko. Rzuciła was dziewczyna? Napiszcie do niej, zaprosi was na kawę. Zgubiliście klucze do samochodu? To dziś znajdą […]
17.09.2021
Weszło
15.09.2021

Spartak wykastrowany

Czy Legia zostawiła po sobie lepsze wrażenie w Moskwie? Niekoniecznie. Czy to rywale oddawali strzał za strzałem, podczas gdy Legia czekała na tę jedną, jedyną kontrę? Tak. Ale to Legia w fantastyczny sposób rozpoczyna swoje zmagania w Lidze Europy po – nie bójmy się tego określenia – genialnej akcji Ernesta Muciego. Spartak – Legia. Genialna […]
15.09.2021
Weszło
13.09.2021

Okropny wypadek młodego bramkarza. Potrzebuje środków na rehabilitację

19 lat. Runda wiosenna rozegrana w trzecioligowym Górniku Konin, podczas których w dziesięciu meczach zachowuje sześć czystych kont i dwa razy zostaje wybrany do jedenastki kolejki. Zaproszenia na testy od klubów z pierwszej ligi. Ksawery Szymczak, bramkarz z rocznika 2002, miał przed sobą przyszłość. Drzwi do poważnej piłki stały otworem. Aż do katastrofy, która wydarzyła […]
13.09.2021
Live
12.09.2021

LIVE: Raków czy Lech? Hit kolejki!

Dla Zagłębia najlepiej byłoby, gdyby wszystkie mecze grało u siebie. W delegacjach radzi sobie… dyskusyjnie. A że dziś przyjeżdża do Gliwic, nie wróżymy mu niczego dobrego. W kolejnych meczach zobaczymy, czy Lechia poradzi sobie przy Reymonta, a na zakończenie hit kolejki – Raków kontra Lech. Zapraszamy! 
12.09.2021
Weszło
11.09.2021

Boniek wciąż najgorętszym nazwiskiem w polskiej piłce

Zbigniew Boniek nie jest już prezesem PZPN-u, mimo to jego nazwisko będzie podczas tego weekendu wzbudzało największe kontrowersje. Ale nie przez działalność byłego sternika polskiej piłki, a jego bratanka, Marcina Bońka, którego interwencja miała kluczowe znaczenie dla wyniku meczu Śląska z Legią. Naszym zdaniem sprawa jest… co najmniej niejednoznaczna. I mamy duży problem, by opowiedzieć […]
11.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

Stara, dobra Dośrodcovia

W ostatnich dwóch meczach Cracovia dała sygnał, że może wcale nie jest z nią tak źle. Zaczęliśmy posądzać ją nawet o ogarnięcie się, a stały punkt Ligi Minus, czyli pytanie „Czy Cracovia spadnie?”, na chwilę stracił na aktualności. Ale dziś obejrzeliśmy Dośrodcovię w pełnej krasie. Jedynym pomysłem „Pasów” na Górnika było właśnie pałowanie piłek w […]
11.09.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech567
Wojciech567
10 dni temu

Ale kurwy w tych gabinetach. Tfu

KptNemo
KptNemo
10 dni temu

Oczywiście wszyscy są winni, Korona, Weszło, PZPN, tylko nie prezesina, który nie podpisał z czołowym zawodnikiem kontraktu z adekwatną sumą odstępnego. Bo umówmy się ale 60 tysi, a nawet 130, za gościa w gazie, najlepszego w drużynie to śmiech na sali. A tymi oświadczeniami jeszcze się pogrąża. Totalny odjazd, dobrze, że sprawa już załatwiona. Oby jak najmniej takich „prezesów”.

SNS
SNS
9 dni temu
Reply to  KptNemo

Oczywiscie ze winna Korona. Klub aspirujacy do ex nie potrafi zrobic poprawnie transferu … Sandecja juz odpuscila, wyrejestrowala tego najemnika Blanika z MZPNu , teraz Korona z PZPN niech sie martwia czy wszystko Korona zrobila poprawnie. Chyba jednak cos poszlo nie tak z tym transferm skoro Blanik znow dzis nie gra hehe

kiciorro
kiciorro
10 dni temu

to chyba juz teraz „organizacyjnie sandecja nowy sacz”

Kris
Kris
10 dni temu

No to teraz czekamy znowu na „merytoryczną” odpowiedź prezesa Łukasza Morawskiego z Sandecji. Niech zgadnę, że oczywiście zaprzeczy próbie wyłudzenia dodatkowych pieniędzy od Korony, bo to było przecież nieoficjalne i w sumie jest nie do udowodnienia. A i odpowiedź z PZPN o braku szans w przypadku oddania do nich sprawy też pewnie była tylko na gębę, a więc papierów na to nie ma… A więc Sandecja jest „czysta” i co jej zrobicie? Jeszcze was o zniesławienie do sądu poda 😉

Grzegorz
Grzegorz
10 dni temu

Korona miala zrobic dwie proste czynnosci.
1. Przesłać podpisaną umowę. Korona nie wiedziala, ze umowy podpisuje się uzywajac podpisu elektronicznego, który jest zgodnie z przepisami jest właściwym podpisem.
Korona wysłała skan dokumentu podpisany odrecznie. A taki dokument wyslany na maila nie ma prawnwj mocy.
2. dokonać wplaty tj. za dokonanie wpłaty uważa się dzień którego kwota znajdzie sie na koncie klubu.

Obie te proste czynnoscie zostaly przez ludzi z Korony spiepszone bo kasa wplynela po terminie a na umowie zapomnieli złożyć podpis elektroniczny.

A weszlo uważa, ze to wina Sandecji hehe.
Edukacja by sie przydala i obiektywizm.

Slavo
Slavo
10 dni temu
Reply to  Grzegorz

spiepszone

Edukacja by sie przydala i obiektywizm.

Wszystko Ci tu gra Grzegorzu ?

Grzegorz
Grzegorz
10 dni temu
Reply to  Slavo

nie czepiaj się literówek bo w moim wpisie jest ich więcej niz yo co zauwazyles.
Ale to dobrze bo oznacza, ze nie bylo do czego sie odniesc.
Obiektywnie?
Sandecja tzn byly prezes Aleksander zawarl umowe z tak śmieszną klauzula i to byl błąd. Ale gdyby nie to to Błanik pewnie by nie podpisał… no cóż
Ale to nue Sandecja musiala zrobic przelew i poprawnue pofpisac dokumenty w obowiązującym terminie
A terminy są okreslony w takuch sytuacjach jasno.
Korona sie nie popisała ale to wedlug weszlo Sandecja jest temu winna, ze nie chciala łamać przepisów

Kajko
Kajko
10 dni temu
Reply to  Grzegorz

A największy błąd Korony polegał na tym, że założyli, iż po drugiej stronie jest poważny klub i należy bawić się w jakieś środowiskowe konwenanse. Nauka dla innych klubów na przyszłość by ograniczyć się do przelania pieniędzy zamiast zawierać jakieś umowy bo sądecki Janusz z prezesowego gabinetu może po ustaleniach przestać odbierać telefony i zacząć rżnąć głupa

Grzegorz
Grzegorz
10 dni temu
Reply to  Kajko

„srodowiskowe konwenanse”? uwazasz, ze można obchodzic przepisy bo dwóch prezesow sie „dogada”? SANDECJA i Korona to spółki akcyjne i muszą przestrzegac prawa.
Zrozum, ze jezeli przepis mowi „to i to” to trzeba zrobic dokladnie „to i to”
Byc moze w Koronie tak to dziala, ze przepisy swoje a oni swoje ale to nie jest profesjonalne.
Niech wielki prezes niezasciankowego klubu Korona zainwestuje 300zl w tzw podpis elektroniczny i bedzie mogl wskoczyc na wyzszy poziom zarządzania.

PioTruś
PioTruś
10 dni temu
Reply to  Grzegorz

Widzę że jesteś mądrzejszy jak redakcja weszlo.com i zarząd korona kielce….ciekawe dlaczego skoczyło się tak a nie Inaczej

Grzegorz
Grzegorz
9 dni temu
Reply to  PioTruś

nie trzeba byc profesorem prawa aby zrozumiec przepisy art 4 uchwaly PZPN-u, kiedy mozna rozwiazac umowe z klauzla odstepnego. Sandecja powinna byc zawiadomiona pisemnie dokumentem spełniającym wymogi prawne oraz kwota odstepnego zostala zaplacona.
Wg Ciebie wynagrodzenie otrzymales gdy ktos Ci obiecal zaplacic czy kiedy masz to co obiecal na koncie?
I tych dwoch rzeczy Korona nie dopilnowala i spoznila sie.
Wiec to proste jak drut. A redakcja weszlo.com kolejnymi artykulami chce sie przymilac Koronie pokazujac jakie to eldorado – vide wywiad z.prezesem.

Redakcji trudno weszlo w to uwierzyc ale SANDECJA nie chciala mimo wszystko robic temu Blanikowi pod górkę bo po 1 sam Blanik tak sie podniecil Koroną, ze nie chcial.juz slyszec o grze w Sandecji – po co Sandecji taki grajek co nie chce sie starac.
Po 2 jedynie co mialaby Sandecja zyskac? wymyslone 70 tys dodatkwych zlotowek??? co to jest wogole za kwota??? na waciki???
No i po 3 są ważniejsze tematy w klubie niż kopanie sie z wielkim kieleckim klubem o grajka dobrego ale tylko grajka.

Aaaa, gdy rok temu Daniel Dziwniel przechodzil z Korony do Sandecji to Korona przez miesiac wstrzywywala jego „uwolnienie” bo w tym profesjonalnym klubie nie bylo pewnie osoby, ktora moglaby dopelnic papierologie.

Ale weszlo.com wówczas nie wycieralo łez Sandecji.

Kkkkkk
Kkkkkk
9 dni temu
Reply to  Grzegorz

Wiesz ze liczy się data wykonania przelewu a nie data wpływu pieniędzy ? Płaciłeś kiedykolwiek zacokolwiek przelewem ? Rachunek cokolwiek ? Czy poprostu masz 35 lat i nadal na utrzymaniu rodziców

Prawnik
Prawnik
9 dni temu
Reply to  Kkkkkk

Ty naprawdę taki głupi jesteś czy udajesz ? Według prawa liczy się data wpłynięcia a nie data wykonania przelewu.

Loco Loco
Loco Loco
10 dni temu

Wystarczył by system potwierdzania transferów w PZPN. Jest taki transfer w bazie – piłkarz zmienił barwy
Bo i tutaj Sandecja dała ciała ale i Korona również

Twój stary
Twój stary
10 dni temu
Reply to  Loco Loco

Twoja stara dała, ale dupy za 100 rubli

Bsbsbs
Bsbsbs
10 dni temu

Białek, ty jesteś chłopie z Kielc ? Przecież korona się skompromitowała i zdaniem wielu racja była po stronie sandecjii, dziękuj Bogu ze sandecja odpuściła bo kompromitacja tego śmiesznego klubu z Kielc jest mniejsza. Może na przyszłość zaczną korzystać z przelewów ekspresowych

Ziro
Ziro
10 dni temu
Reply to  Bsbsbs

Zadaniem wielu. Chyba kibiców sandecji

PioTruś
PioTruś
10 dni temu
Reply to  Bsbsbs

Skompromitował chłopaku to się prezes Sandecji…..wysłał chłopaku na testy medyczne a potem się kapną że za mało chce????…. …trzeba było od razu wpisać w klauzulę odstępnego $100.000

Max
Max
10 dni temu

No comment autorze artykulu. Troche przynajmniej bys sie wglebil temat. Morawski to to pelniacy obowiazki prezesa klubu. Zastal to co zastal. Walczyl o dobro klubu wobec postawy zawodnika. W obszarze w ktorym sie poruszales w artykule nie ma „zebrakow”. Zyjemy redaktorze tak nawiasem mowiac w bezwglednym kapitalizmie gdzie kazdy pilnuje swojego interesu.

KkS
KkS
9 dni temu

Ty wszawie com. Żebraka to se znajdź w rodzinie albo zrób że siebie. Nie wiesz jak było na prawdę to nie pisz takich bzdurnych artykułów pod adresem Sandecji. W Polsce jest wiele klubów które robią jeszcze gorsze rzeczy przy transferach tylko po to żeby zarobić na zawodniku. I nikt nie robi afery to jest biznes a nie żebranie, a jak nie byłeś przy tym transferze to się nie wpierdalaj. Wara od Sandecji. Niełopie

Piotr
Piotr
9 dni temu

Mogę złamie w 4 miejscach i po sprawie

Suche Info
21.09.2021

Kahn: Lewandowski jest wyjątkowy, tak jak Cristiano Ronaldo i Messi

Robert Lewandowski odbierze dziś Złotego Buta za sezon 2020/2021. Polak został najlepszym strzelcem w pięciu topowych ligach w Europie, bijąc także wieloletni rekord Gerda Mullera w Bundeslidze. „WP Sportowe Fakty” z tej okazji porozmawiały z legendą Bayernu, Oliverem Kahnem. Prezes klubu z Bawarii – co za niespodzianka – nie może się nachwalić polskiego snajpera. – […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Leo Messiego. Opuści najbliższy mecz?

Wejście Lionela Messiego do PSG można już chyba porównać do wejścia Rusłana Babenki na boisko w meczu Arka Gdynia – Raków Częstochowa. Czyli, krótko mówiąc, wszystko idzie nie tak, jak trzeba. Francuski „L’Equipe” informuje, że Argentyńczyk doznał kontuzji i może wypaść z gry. Czyli tak: najpierw Leo Messi został zmieniony przez Mauricio Pochettino i niezbyt […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Manny Pacquiao zakończył karierę bokserską. Chce zostać prezydentem

Legendarny bokser Manny Pacquiao zakończył bogatą karierę. 42-letni zawodnik rodem z Filipin ma teraz ambitniejsze plany. Po tym, jak podbił światowy boks, chce zrobić karierę polityczną. Pacquiao ma w planach start w wyborach na fotel prezydenta Filipin. Były bokserski mistrz swoją decyzję ogłosił podczas wywiadu w programie „Toni Talks”. Decyzja jest już nieodwracalna, ale nie […]
21.09.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021