Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

Opublikowane 02.12.2021 16:40 przez

Jakub Białek

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym z kandydatów na posadę szkoleniowca jest Leszek Ojrzyński, z którym – z oczywistych, bandoświrowych względów – jest mu po drodze. Dlaczego Korona zwolniła Dominika Nowaka? Skąd akurat ten moment – dwa mecze przed końcem rundy? Dlaczego Adam Frączczak nie doczekał się równorzędnego zastępcy?

Gdy ktoś nie ogląda meczów Korony i spojrzy, że zwalniacie trenera będąc na trzecim miejscu, może sobie pomyśleć, że oszaleliście.

Decyduje przede wszystkim wynik sportowy. Braliśmy pod uwagę szczególnie cztery ostatnie spotkania. Trener Dominik Nowak miał od samego początku duże wsparcie na budowanie tego zespołu, na styl, w którym chce grać. W pewnym momencie, niestety, ten styl został zatracony. Doszło do tego, że wyniki z przeciwnikami teoretycznie słabszymi – trzeba szanować każdą drużynę, natomiast były to słabsze zespoły – nie były dla nas korzystne. A gra? Była strasznie słaba. Ten zespół stać na zdecydowanie więcej. A więc pierwszy powód tej decyzji to obniżenie lotów. Druga sprawa – pewna dysproporcja pomiędzy poszczególnymi spotkaniami. Potrafimy zagrać dobry mecz – tak jak ostatnio w drugiej połowie ze Skrą, gdzie jesteśmy drużyną dominującą – a mijają trzy dni i jesteśmy cieniem samych siebie. Byłem bardzo zaskoczony, że tak wyglądaliśmy z Puszczą. Doszło do tego, że wiara spadła. Nie widziałem, żeby ten zespół się rozwijał. Wręcz przeciwnie – miałem wrażenie, że znaleźliśmy się w miejscu, w którym będzie ciężko.

Porozmawialiśmy z trenerem. Była to merytoryczna rozmowa. Nie kierowaliśmy się emocjami. Rozmawialiśmy racjonalnie. Rozstaliśmy się normalnie, tak jak to powinno wyglądać. Zmiany trenerów zdarzają się na całym świecie. Podziękowaliśmy za osiem miesięcy wspólnej pracy. Zaraz po zwolnieniu trenera Nowaka powiedziałem, że nie zrzucamy absolutnie całej winy wyłącznie na szkoleniowca. To nie było zagranie pod publiczkę, odpowiedzialność spada na nas wszystkich. Jestem pierwszą osobą, którą można pociągać do odpowiedzialności i biorę to na swoje barki. Zespół także jest odpowiedzialny, co przekazaliśmy piłkarzom. Oni zdają sobie sprawę, że w najważniejszych momentach nie pomogli. Jesteśmy mężczyznami, więc wewnątrz trzeba rozmawiać wprost i mówić jasno. Patrząc na miejsce w tabeli, na pewno nie ma pogrzebu. Jest czerwona lampka, która oznacza, że ostatnie spotkania nie były dobre.

Dlaczego akurat ten moment? Czemu nie pozwoliliście Dominikowi Nowakowi zamknąć pewnego cyklu, tylko zwolniliście go dwa mecze przed końcem rundy? Liczyliście przed Pucharem Polski na efekt Kamila Kuzery, który po zwolnieniu Macieja Bartoszka nagle zaczął robić świetne wyniki?

Nie no, absolutnie nie liczyliśmy na żaden efekt czy szczęście. Zauważyliśmy, że zespół się zatrzymał i nie był w stanie iść dalej. Zostały dwa mecze, ale dla nas to ważne mecze. Zmiana trenera często powoduje, że piłkarze wspinają się na wyżyny swoich umiejętności, ale nie lubię mówić o zaangażowaniu, to w ogóle nie powinno być poruszane. Piłkarz zawsze powinien walczyć, zostawiać serce, bo to jest jego praca i za to bierze pieniądze. Nie chciałem, żeby to miało taki oddźwięk, że zwalniamy trenera Nowaka, bo zespół nie walczy. Absolutnie nie.

Uznaliśmy, że nie idziemy do przodu.

Rozmawiamy już po meczu pucharowym z Górnikiem Łęczna i z całą odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że w drugiej połowie byliśmy zdecydowanie słabszym zespołem. W pierwszej wyglądało to obiecująco, widzieliśmy zespół dobrze zorganizowany w obronie. Natomiast w przekroju spotkania wygrali zasłużenie. Zdawałem sobie sprawę, że to nie tak, że jak zmienimy trenera to nagle wygramy w Pucharze Polski. Wiedziałem, że zrobimy wszystko, by ten mecz wygrać, ale nigdy nie powiedziałbym, że zwolnienie trenera jest środkiem do wygrania meczu. To byłoby jakąś abstrakcją. Żeby było jasne – to nie była łatwa decyzja. Długo rozmawialiśmy z prezesem na ten temat. Nie kierowaliśmy się emocjami. Decyzja była podyktowana tym, by drużyna się rozwijała i szła w kierunku wyznaczonego celu.

Powiedziałeś, że wszyscy bierzecie odpowiedzialność. A co konkretnie zarzucasz sobie?

Jestem dyrektorem sportowym, ja też budowałem ten zespół. Trenera Nowaka akurat nie zatrudniałem, bo jeszcze mnie nie było w klubie, ale po prostu jestem odpowiedzialny za całokształt. Wielu piłkarzy zostało ściągniętych przeze mnie w porozumieniu z trenerem, bo tak to powinno wyglądać.

Nie będę odchodził na bok i odrzucał od siebie winy. Nie powiem, że to wina piłkarzy, bo wierzę w nich cały czas. Z moich ust to nie padnie, wręcz przeciwnie. Choć czas rozliczenia zawodników na pewno przyjdzie, ale najpierw muszę porozmawiać z piłkarzami, dopiero później podejmiemy decyzje kadrowe. Zawsze można było zrobić coś lepiej. Od początku mówiłem, że traktuję Koronę jak drugi dom. W tym klubie dużo osiągnąłem, to z Korony trafiłem do reprezentacji. Chcę osiągnąć cel, który jest przed nami. Najłatwiej jest zrzucić wszystko na jedną osobę i powiedzieć: to jego wina. Ale tego nie zrobię.

Wspomniałeś o tym, że Korona za trenera Nowaka zatraciła styl. A czy on w ogóle był? W naszej analizie pisaliśmy, że inne drużyny postrzegały was bardzo jednowymiarowo, byliście prości do rozczytania. Nawet, gdy na początku sezonu doszło do serii zwycięstw, były to raczej wygrane przepychane kolanem. Już wtedy mogła się zapalić lampka, że świetne rezultaty nie są do końca wynikiem dobrej gry.

Nie zgodzę się, że rywale nas rozczytali. Poza meczem z Puszczą Niepołomice, która – powiem uczciwie – zasłużenie nas zbiła, nie przypominam sobie, byśmy byli zdecydowanie słabsi, by ktoś nas stłamsił. I mam na myśli także przegrane mecze. Dzielę więc takie opinie na pół. Styl trenera Nowaka był przejrzysty dla zespołu. Staraliśmy się konstruować akcje. Nie przypominam sobie, byśmy – kolokwialnie mówiąc – lagowali. Raczej była próba konstrukcji gry od tyłu. Oczywiście, nie oszukujmy się – nie zawsze to wyglądało tak, jak należy. Ale sam pomysł był. Mamy piłkarzy, którzy potrafią kreować i grać do przodu, szczególnie w pojedynkach. Każdy ma oczywiście prawo do oceny i może powiedzieć, że Korona była łatwa do rozczytania. Z drugiej strony można powiedzieć, że gdyby tak było, powinniśmy być teraz na przedostatnim miejscu. A jesteśmy w grze, liczymy się w stawce o awans.

Natomiast warto podkreślić – to, że Korona złapała zadyszkę, nie ma usprawiedliwienia w kontuzjach. Uważam, że kadra była na tyle szeroka, by ci, którzy wchodzili na boisko, dali trochę więcej jakości. Na początku sezonu graliśmy to, co było wypracowane na obozie przygotowawczym – grę kombinacyjną, po której zdobyliśmy dużo bramek. Nie do końca zgodzę się więc z tą opinią, ale każdy ma prawo do swojej oceny.

Uważasz, że to kadra, która musi wywalczyć bezpośredni awans? A jeśli tego nie zrobi, będzie to duża porażka?

Tak. Wierzę w ten zespół. Dla mnie i dla wszystkich, będzie to duże rozczarowanie, jeśli nie awansujemy bezpośrednio. Wszystko się może wydarzyć, ale cel i wiara się nie zmieniają.

Dlaczego nie ściągnęliście realnego zastępstwa dla Adama Frączczaka? Jest oczywiście Mateusz Lewandowski, ale sezon pokazał, że po urazie Frączczaka wolicie stawiać na ofensywnych pomocników w roli dziewiątki.

Wiesz, teraz jesteśmy mądrzejsi. Mateusz Lewandowski, który przyszedł do nas z Wisły Płock, nie miał super wejścia. Oczywiście, można powiedzieć, że ten chłopak ma duży potencjał, ale nie mógł się wkomponować w nasz zespół. Nie wszystkie rzeczy da się przewidzieć. Uważam, że zespół był dobrze skrojony, bo gdy ściągasz piłkarza pokroju Adama Frączczaka – i wiesz, że to jest pierwsza dziewiątka, pierwszy wybór – nie możesz grając na jednego napastnika ściągnąć w pierwszej lidze topowego konkurenta. Wybraliśmy taką drogę, by przyszedł chłopak z Ekstraklasy, który ma parametry pozwalające mu dobrze wkomponować się w zespół. Patrzyliśmy na to, by był to podobny zawodnik – Adam i Mateusz są podobni, jeśli chodzi o budowę ciała, potrafią się przepychać, walczyć z obrońcami. Tak wybraliśmy, żeby drugi napastnik był podobieństwem pierwszego. Nie wszystko będzie zawsze tak, jak sobie układamy w głowie.

Wytracały nas te kontuzje, choć one nie powinny być usprawiedliwieniem. Gdy wyskoczył nam Adam, w pewnym momencie – na mecz z Widzewem – wyskoczył też Lewandowski i Bortniczuk. Dziwnie nam się to układało – gdy jeden wypadał, zazwyczaj wypadał też drugi. Ale nie ma co płakać i wszystko zrzucać na kontuzje. Uważam, że to zespół, który ma szanse bić się o miejsca 1-2. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że w zimowym okienku musimy dodać mu jakości. Mamy swoje przemyślenia, na które pozycje potrzebujemy transferów. Mamy też już kandydatów, rozmawiamy. Czas pokaże, ilu wzmocnień dokonamy.

Leszek Ojrzyński jest numerem jeden na twojej liście potencjalnych trenerów?

Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat.

Chyba nie ma tajemnicy w tym, że Leszek Ojrzyński jest w tej czwórce. Bardzo go cenisz, akurat nie ma pracy, jest w momencie kariery, w którym mógłby przyjąć ofertę z pierwszej ligi…

Oczywiście, że tak. Nie będę czarował i zakłamywał rzeczywistości. Trenera znam doskonale, bo z nim pracowałem. Szanuję go jako szkoleniowca i jako człowieka. Dla mnie to ważny element, bo gdy przeprowadzałem transfery, oprócz umiejętności piłkarskich patrzyłem też na aspekt psychologiczny, charakter, podejście do życia codziennego. Chciałbym mieć trenera, który nadaje na tych samych falach, co ja.

Fot. FotoPyK

Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Weszło
14.01.2022

Dyrektor sportowy Wolfsburga dla Weszło. „Niewielu jest tak uzdolnionych piłkarzy jak Kamiński”

– Chcemy, żeby Kamiński od lata grał u nas maksymalnie dużo i wszedł na poziom Bundesligi tak szybko, jak to możliwe – mówi w rozmowie z Weszło Marcel Schäfer, dyrektor sportowy VfL Wolfsburg. Na jakiej pozycji widzi Polaka jego nowy klub? Czy będzie wprowadzany powoli, a może od razu ma walczyć o wyjściowy skład? Jakim […]
14.01.2022
Weszło
13.01.2022

Co zrobić z ambicją Fabiana Piaseckiego?

Śląsk Wrocław skrócił wypożyczenie Fabiana Piaseckiego, co oznacza, że problematyczna sytuacja sprzed pół roku wraca do punktu wyjścia. Napastnik nie będzie czarował już w Stali Mielec, która nie znalazła środków na to, by go wykupić. A jednocześnie znów czeka go walka o miejsce w składzie z Erikiem Exposito, która nie musi zakończyć się powodzeniem. Pat […]
13.01.2022
Weszło
12.01.2022

Rasistowska Legia jest za Armenią, więc pozwoliła na pobicie Emreliego. Tak było! Naprawdę!

Pobicie Mahira Emreliego to sprawa, której nie należy bagatelizować. Zwłaszcza w świetle faktów, jakich dostarcza nam prawnik azerskiego piłkarza. Wydawało się, że to kwestia, którą powinni rozstrzygnąć policjanci, kierownictwo Legii i prawnicy zawodnika? Nic bardziej mylnego. To o wiele grubsza historia. Polityczna. Nie możemy wykluczyć, że mówimy o akcie potężnej rasowej niechęci i międzynarodowym skandalu. […]
12.01.2022
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Co za bełkot, typ sam sobie zaprzecza. A ty, Golański, skoro też poczuwasz się do winy, to podałeś się do dymisji? Miałeś na tyle duże jaja czy tylko tak pierdolisz pod publiczkę ale jak zwykle poleciał tylko trener?

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

i wyjaśnione

mara
mara
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

a tobie co czy Golo jest trenerem czy co jak dla mnie nie jest niczemu winny jak pisal Nowak byl zanim golo zostal dyrektorem z reszta to nie z jego winy korona spadła do 1 ligi i robi wszystko aby tam wrocic troche wdziecznosci przyglupie

Tajskie kopyto
Tajskie kopyto
1 miesiąc temu
Reply to  mara

Nowak to bardzo dobry trener. Pamiętam jak przyszedł do Motoru i widać było jego rękę drużyna grała fajną dla oka ofensywną piłkę. Na początku sezonu przydarzyły się agrowpierdole to chłop obiecał, że więcej ich nie będzie i nie było. W przerwie zimowej go zwolnili i dali prowadzić klub wuefiście Złomańczukowi i kaleka przegrała baraże i kolejne 4 lata było siedzenie w 4 lidze. W tym czasie Nowak był w Wigrach zajął bodajże 4 miejsce w 1 lidze i w kolejnym sezonie awansował z Miedzią do ekstraklasy. Spokojnie teraz trafi gdzieś, gdzie wcale nie ma mocnego zespołu i zrobi wynik ponad stan. Kadra Korony wcale nie jest na awans z miejsc bezpośrednich. Kadrowo to lepsza jest choćby Miedź czy Podbeskidzie, a przecież w Walce o awans jest jezcze drugi w tabeli Widzew czy Sandecja. Trzeba było Nowakowi dać pracować, a teraz myślę, że kto nie przyjdzie wcale lepiej nie będzie.

Miodek
Miodek
1 miesiąc temu
Reply to  mara

Zainwestuj w słownik.

Cynthia Newman
Cynthia Newman
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

DSF

Asd
Asd
1 miesiąc temu

Jak się ma takiego „dyrektora” sportowego, to się do ekstraklasy nie dopcha, i bardzo dobrze

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

A nie lepiej było zrobić porządek z zawodnikami? Przecież to oni grają a nie trener. Jeśli nie ma wyniku i nie ma gry, to nie ma pieniędzy. Przecież tak to działa tam, gdzie jest zdrowa gospodarność. A w Kielcach (w innych klubach również), kowal zawinił Cygana powiesili. Ale jak Lettieri dostawał łomot w kolejnych meczach to jakoś nikt go nie zwalniał. W Kielcach wszystko tak działa jak w tym klubie?

Lolek
Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Koleżko chyba złe porównanie, Niemcy rządzili wtedy i niema porównania co do obecnego zarządu …

Mexic
Mexic
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Jeśli ten sam zawodnik w 6 kolejnym meczu robi ten sam błąd skutkujący stratą gola, a mimo że jest zastępstwo, wychodzi w 7 na boisko to już nie jest problem zawodnika ale trenera. Na wniosek trenera Korona przełożyła mecz z Tychami, bo Zvone pojechał na kadrę. Korona miała 2 tygodnie przerwy. Zvone z kadry wrócił i mimo że poskładał się maraton to dopiero w Niepołomicach wyszedł od 1 minuty.

Misquamacus
Misquamacus(@misquamacus)
1 miesiąc temu

Co za debil. Następny klub wydmuszka, który nie daje szansy na zaimplementowanie stylu gry trenerowi. Zwalniać po kilku miesiącach?!? Pojeby. Jeszcze gdyby byli w dolnych rejonach tabeli, to jakoś można to próbować zrozumieć, ale w tym przypadku?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Misquamacus

Gorzej, on wyraźnie mówi, że „braliśmy pod uwagę ostatnie cztery mecze”. Skoro Koronka zwalnia trenerów po słabszych czterech meczach, to do końca sezonu spokojnie obskoczy jeszcze ze trzech 😀

Mexic
Mexic
1 miesiąc temu
Reply to  Misquamacus

Ile w takim razie trzeba czekać, żeby można było się rozstać z trenerem?
Przyszedł na wiosnę, miał ratować baraże. A bliżej było spadku niż miejsca barażowego.
Teraz po letnich transferachmiał być pewny awans. Start punktowo super, stylowo koszmar, szęścia fura, dobra postawa Forenca i jakoś się kręciło ale jak fart się skończył, bramka przestała pomagać to i punktowanie się skończyło. Gdyby nie to, że reszta stawki nie bardzo chce gonić to zamiast 4 byłoby 10 miejsce. Facet w ogóle nie ogarnia, zero reakcji na wydarzenia boiskowe a jedyne co pierdzieli, musimy przeanalizować czemu nie pos,ło tym razem.

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

„Braliśmy pod uwagę szczególnie cztery ostatnie spotkania” to sformułowanie z początku wywiadu, które wyczerpuje temat, ono podsumowuje poziom intelektualny dyrektora sportowego i jest też taką kwintesencją polskiej piłki.

Czerkas
Czerkas
1 miesiąc temu

kuzwa, przez minute nie moglem sie nadziwic jak Golanski posiwial i jakiego ma wasa

D. Szeliga
D. Szeliga
1 miesiąc temu

Kolejorz, w sześciu dusimy kurwę ległę jak cytrynę

mks
mks
1 miesiąc temu

Golo tylko nie ojrzyna, do tego opalinski ,to jest równia pochyła. Wiem ze to Twoj kolezka, ale obudzisz się z ręką w nocniku…….

Paweł P
Paweł P
1 miesiąc temu

„Braliśmy pod uwagę szczególnie cztery ostatnie spotkania” – jak taki idiota może być dyrektorem sportowym?

Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN decyduje się pomóc byłemu reprezentantowi Polski

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o udzieleniu pomocy Krzysztofowi Baranowi. Były reprezentant Polski znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. O sprawie informował portal „WP Sportowe Fakty”, który poruszył temat Barana w swoim reportażu. 61-latek przyznał, że znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, jego rodzinie grozi nawet eksmisja. – Utrzymujemy się z pomocy […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Sardar Azmun w końcu na zachodzie Europy. Napastnik trafi do Bundesligi

Sardar Azmun w końcu wyruszy na podbój zachodniej części Europy. Po latach spędzonych w Zenicie, napastnik przeniesie się do Bundesligi.  Sardar Azmun wzmocni Bayer Leverkusen na zasadzie wolnego transferu. Kontrakt napastnika wygasa w czerwcu tego roku i umowa nie zostanie przedłużona. W związku z tym piłkarz mógł rozmawiać z nowym pracodawcą i zdecydował się na […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Mierzejewski: – Nawałka mógłby robić baraże za free

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski się przedłuża. Cezary Kulesza poinformował, że nazwisko poznamy dopiero 31 stycznia. Faworytem wielu pozostaje Adam Nawałka.  Od czasu zwolnienia Paulo Sousy nasza reprezentacja pozostaje bez sternika. Początkowo wydawało się, że Cezary Kulesza wybierze opcję zagraniczną, dużo mówiono o Fabio Cannavaro, wspominano też o Szewczence. Później najbardziej prawdopodobny stał się Adam […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piękny gol Joao Moutinho. Technika na najwyższym poziomie! [WIDEO]

W sobotę Wolverhampton zmierzyło się z Brentford. Piłkarze Wilków ostatecznie wygrali z beniaminkiem 2:1 (0:0). Wynik spotkania otworzył Joao Moutinho. Portugalski pomocnik popisał się pięknym uderzeniem zewniakiem, dając swojemu klubowi prowadzenie. Joao Moutinho puts Wolves ahead against Brentford pic.twitter.com/LzPLs6cVmY — Back Again W/Troopz Podcast (@backagain) January 22, 2022 Już w 70. minucie wyrównał jednak Ivan […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Gikiewicz i Gumny wrócili do domu po piątej

Augsburg przegrał z Bayerem Leverkusen 1:5. W meczu udział brała dwójka Polaków – Robert Gumny i Rafał Gikiewicz.  Prawy obrońca i bramkarz nie zapamiętają tego spotkania jako udane. Bayer Leverkusen wrzucił ich na karuzelę już w 9. minucie i nie pozwolił zejść aż do końca meczu. Wynik otworzył Karim Bellarabi, a kwadrans później podwyższył Moussa […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Kacper Przybyłko zmienił klub. Pozostał w MLS

Spekulacje okazały się prawdziwe. Kacper Przybyłko zmienił klub i przeniósł się do Chicago Fire. Kacper Przybyłko znalazł nowy klub. Polski napastnik stał się bohaterem wewnętrznej wymiany w MLS i opuścił Philadelphię Union. Nowym pracodawcą snajpera zostało Chicago Fire. Klub będzie musiał zapłacić za Przybyłkę nieco ponad milion dolarów. TRADE: 🇵🇱 Kacper Przybyłko przechodzi do Chicago […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Filip Jagiełło z golem w Serie B

Filip Jagiełło zdobył kolejną bramkę w meczu Serie B. Polak trafił do siatki w meczu z Ternaną Calcio.  Filip Jagiełło trzeci raz wpisał się na listę strzelców w bieżącym sezonie zaplecza włoskiej ekstraklasy. Tym razem jego ofiarą była Ternana Calcio. ⚽ 🥅 | GOLLL!!! Al minuto 35° Jagiello segna per il Brescia. Brescia 🆚 Ternana […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Szysz i Poręba odejdą z Zagłębia Lubin? Klub odpowiada

Francuskie media spekulowały głośno o przyszłości Łukasza Poręby. Według ich informacji, pomocnik Zagłębia Lubin miał trafić do Lens za 350 tysięcy euro. Teraz do tych wieści odniósł się obecny klub zawodnika.  Zagłębie Lubin opublikowało oświadczenie, w którym odnosi się do spekulacji transferowych. Zgodnie z ich treścią, klub powinien w niedługim czasie opuścić Łukasz Poręba oraz […]
22.01.2022