Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

Opublikowane 02.12.2021 16:40 przez

Jakub Białek

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym z kandydatów na posadę szkoleniowca jest Leszek Ojrzyński, z którym – z oczywistych, bandoświrowych względów – jest mu po drodze. Dlaczego Korona zwolniła Dominika Nowaka? Skąd akurat ten moment – dwa mecze przed końcem rundy? Dlaczego Adam Frączczak nie doczekał się równorzędnego zastępcy?

Gdy ktoś nie ogląda meczów Korony i spojrzy, że zwalniacie trenera będąc na trzecim miejscu, może sobie pomyśleć, że oszaleliście.

Decyduje przede wszystkim wynik sportowy. Braliśmy pod uwagę szczególnie cztery ostatnie spotkania. Trener Dominik Nowak miał od samego początku duże wsparcie na budowanie tego zespołu, na styl, w którym chce grać. W pewnym momencie, niestety, ten styl został zatracony. Doszło do tego, że wyniki z przeciwnikami teoretycznie słabszymi – trzeba szanować każdą drużynę, natomiast były to słabsze zespoły – nie były dla nas korzystne. A gra? Była strasznie słaba. Ten zespół stać na zdecydowanie więcej. A więc pierwszy powód tej decyzji to obniżenie lotów. Druga sprawa – pewna dysproporcja pomiędzy poszczególnymi spotkaniami. Potrafimy zagrać dobry mecz – tak jak ostatnio w drugiej połowie ze Skrą, gdzie jesteśmy drużyną dominującą – a mijają trzy dni i jesteśmy cieniem samych siebie. Byłem bardzo zaskoczony, że tak wyglądaliśmy z Puszczą. Doszło do tego, że wiara spadła. Nie widziałem, żeby ten zespół się rozwijał. Wręcz przeciwnie – miałem wrażenie, że znaleźliśmy się w miejscu, w którym będzie ciężko.

Porozmawialiśmy z trenerem. Była to merytoryczna rozmowa. Nie kierowaliśmy się emocjami. Rozmawialiśmy racjonalnie. Rozstaliśmy się normalnie, tak jak to powinno wyglądać. Zmiany trenerów zdarzają się na całym świecie. Podziękowaliśmy za osiem miesięcy wspólnej pracy. Zaraz po zwolnieniu trenera Nowaka powiedziałem, że nie zrzucamy absolutnie całej winy wyłącznie na szkoleniowca. To nie było zagranie pod publiczkę, odpowiedzialność spada na nas wszystkich. Jestem pierwszą osobą, którą można pociągać do odpowiedzialności i biorę to na swoje barki. Zespół także jest odpowiedzialny, co przekazaliśmy piłkarzom. Oni zdają sobie sprawę, że w najważniejszych momentach nie pomogli. Jesteśmy mężczyznami, więc wewnątrz trzeba rozmawiać wprost i mówić jasno. Patrząc na miejsce w tabeli, na pewno nie ma pogrzebu. Jest czerwona lampka, która oznacza, że ostatnie spotkania nie były dobre.

Dlaczego akurat ten moment? Czemu nie pozwoliliście Dominikowi Nowakowi zamknąć pewnego cyklu, tylko zwolniliście go dwa mecze przed końcem rundy? Liczyliście przed Pucharem Polski na efekt Kamila Kuzery, który po zwolnieniu Macieja Bartoszka nagle zaczął robić świetne wyniki?

Nie no, absolutnie nie liczyliśmy na żaden efekt czy szczęście. Zauważyliśmy, że zespół się zatrzymał i nie był w stanie iść dalej. Zostały dwa mecze, ale dla nas to ważne mecze. Zmiana trenera często powoduje, że piłkarze wspinają się na wyżyny swoich umiejętności, ale nie lubię mówić o zaangażowaniu, to w ogóle nie powinno być poruszane. Piłkarz zawsze powinien walczyć, zostawiać serce, bo to jest jego praca i za to bierze pieniądze. Nie chciałem, żeby to miało taki oddźwięk, że zwalniamy trenera Nowaka, bo zespół nie walczy. Absolutnie nie.

Uznaliśmy, że nie idziemy do przodu.

Rozmawiamy już po meczu pucharowym z Górnikiem Łęczna i z całą odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że w drugiej połowie byliśmy zdecydowanie słabszym zespołem. W pierwszej wyglądało to obiecująco, widzieliśmy zespół dobrze zorganizowany w obronie. Natomiast w przekroju spotkania wygrali zasłużenie. Zdawałem sobie sprawę, że to nie tak, że jak zmienimy trenera to nagle wygramy w Pucharze Polski. Wiedziałem, że zrobimy wszystko, by ten mecz wygrać, ale nigdy nie powiedziałbym, że zwolnienie trenera jest środkiem do wygrania meczu. To byłoby jakąś abstrakcją. Żeby było jasne – to nie była łatwa decyzja. Długo rozmawialiśmy z prezesem na ten temat. Nie kierowaliśmy się emocjami. Decyzja była podyktowana tym, by drużyna się rozwijała i szła w kierunku wyznaczonego celu.

Powiedziałeś, że wszyscy bierzecie odpowiedzialność. A co konkretnie zarzucasz sobie?

Jestem dyrektorem sportowym, ja też budowałem ten zespół. Trenera Nowaka akurat nie zatrudniałem, bo jeszcze mnie nie było w klubie, ale po prostu jestem odpowiedzialny za całokształt. Wielu piłkarzy zostało ściągniętych przeze mnie w porozumieniu z trenerem, bo tak to powinno wyglądać.

Nie będę odchodził na bok i odrzucał od siebie winy. Nie powiem, że to wina piłkarzy, bo wierzę w nich cały czas. Z moich ust to nie padnie, wręcz przeciwnie. Choć czas rozliczenia zawodników na pewno przyjdzie, ale najpierw muszę porozmawiać z piłkarzami, dopiero później podejmiemy decyzje kadrowe. Zawsze można było zrobić coś lepiej. Od początku mówiłem, że traktuję Koronę jak drugi dom. W tym klubie dużo osiągnąłem, to z Korony trafiłem do reprezentacji. Chcę osiągnąć cel, który jest przed nami. Najłatwiej jest zrzucić wszystko na jedną osobę i powiedzieć: to jego wina. Ale tego nie zrobię.

Wspomniałeś o tym, że Korona za trenera Nowaka zatraciła styl. A czy on w ogóle był? W naszej analizie pisaliśmy, że inne drużyny postrzegały was bardzo jednowymiarowo, byliście prości do rozczytania. Nawet, gdy na początku sezonu doszło do serii zwycięstw, były to raczej wygrane przepychane kolanem. Już wtedy mogła się zapalić lampka, że świetne rezultaty nie są do końca wynikiem dobrej gry.

Nie zgodzę się, że rywale nas rozczytali. Poza meczem z Puszczą Niepołomice, która – powiem uczciwie – zasłużenie nas zbiła, nie przypominam sobie, byśmy byli zdecydowanie słabsi, by ktoś nas stłamsił. I mam na myśli także przegrane mecze. Dzielę więc takie opinie na pół. Styl trenera Nowaka był przejrzysty dla zespołu. Staraliśmy się konstruować akcje. Nie przypominam sobie, byśmy – kolokwialnie mówiąc – lagowali. Raczej była próba konstrukcji gry od tyłu. Oczywiście, nie oszukujmy się – nie zawsze to wyglądało tak, jak należy. Ale sam pomysł był. Mamy piłkarzy, którzy potrafią kreować i grać do przodu, szczególnie w pojedynkach. Każdy ma oczywiście prawo do oceny i może powiedzieć, że Korona była łatwa do rozczytania. Z drugiej strony można powiedzieć, że gdyby tak było, powinniśmy być teraz na przedostatnim miejscu. A jesteśmy w grze, liczymy się w stawce o awans.

Natomiast warto podkreślić – to, że Korona złapała zadyszkę, nie ma usprawiedliwienia w kontuzjach. Uważam, że kadra była na tyle szeroka, by ci, którzy wchodzili na boisko, dali trochę więcej jakości. Na początku sezonu graliśmy to, co było wypracowane na obozie przygotowawczym – grę kombinacyjną, po której zdobyliśmy dużo bramek. Nie do końca zgodzę się więc z tą opinią, ale każdy ma prawo do swojej oceny.

Uważasz, że to kadra, która musi wywalczyć bezpośredni awans? A jeśli tego nie zrobi, będzie to duża porażka?

Tak. Wierzę w ten zespół. Dla mnie i dla wszystkich, będzie to duże rozczarowanie, jeśli nie awansujemy bezpośrednio. Wszystko się może wydarzyć, ale cel i wiara się nie zmieniają.

Dlaczego nie ściągnęliście realnego zastępstwa dla Adama Frączczaka? Jest oczywiście Mateusz Lewandowski, ale sezon pokazał, że po urazie Frączczaka wolicie stawiać na ofensywnych pomocników w roli dziewiątki.

Wiesz, teraz jesteśmy mądrzejsi. Mateusz Lewandowski, który przyszedł do nas z Wisły Płock, nie miał super wejścia. Oczywiście, można powiedzieć, że ten chłopak ma duży potencjał, ale nie mógł się wkomponować w nasz zespół. Nie wszystkie rzeczy da się przewidzieć. Uważam, że zespół był dobrze skrojony, bo gdy ściągasz piłkarza pokroju Adama Frączczaka – i wiesz, że to jest pierwsza dziewiątka, pierwszy wybór – nie możesz grając na jednego napastnika ściągnąć w pierwszej lidze topowego konkurenta. Wybraliśmy taką drogę, by przyszedł chłopak z Ekstraklasy, który ma parametry pozwalające mu dobrze wkomponować się w zespół. Patrzyliśmy na to, by był to podobny zawodnik – Adam i Mateusz są podobni, jeśli chodzi o budowę ciała, potrafią się przepychać, walczyć z obrońcami. Tak wybraliśmy, żeby drugi napastnik był podobieństwem pierwszego. Nie wszystko będzie zawsze tak, jak sobie układamy w głowie.

Wytracały nas te kontuzje, choć one nie powinny być usprawiedliwieniem. Gdy wyskoczył nam Adam, w pewnym momencie – na mecz z Widzewem – wyskoczył też Lewandowski i Bortniczuk. Dziwnie nam się to układało – gdy jeden wypadał, zazwyczaj wypadał też drugi. Ale nie ma co płakać i wszystko zrzucać na kontuzje. Uważam, że to zespół, który ma szanse bić się o miejsca 1-2. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że w zimowym okienku musimy dodać mu jakości. Mamy swoje przemyślenia, na które pozycje potrzebujemy transferów. Mamy też już kandydatów, rozmawiamy. Czas pokaże, ilu wzmocnień dokonamy.

Leszek Ojrzyński jest numerem jeden na twojej liście potencjalnych trenerów?

Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat.

Chyba nie ma tajemnicy w tym, że Leszek Ojrzyński jest w tej czwórce. Bardzo go cenisz, akurat nie ma pracy, jest w momencie kariery, w którym mógłby przyjąć ofertę z pierwszej ligi…

Oczywiście, że tak. Nie będę czarował i zakłamywał rzeczywistości. Trenera znam doskonale, bo z nim pracowałem. Szanuję go jako szkoleniowca i jako człowieka. Dla mnie to ważny element, bo gdy przeprowadzałem transfery, oprócz umiejętności piłkarskich patrzyłem też na aspekt psychologiczny, charakter, podejście do życia codziennego. Chciałbym mieć trenera, który nadaje na tych samych falach, co ja.

Fot. FotoPyK

Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
1 liga
26.01.2022

Widzew remisuje z Unionem Berlin! „Nikt nie miał tak mocnego sparingpartnera”

Żaden polski klub nie miał zimą tak ciekawego sparingpartnera jak… pierwszoligowiec. Widzew Łódź zmierzył się dziś z Unionem Berlin. O klasie tego rywala nikogo nie trzeba przekonywać – to czwarta drużyna Bundesligi (rewelacja rozgrywek), która po bardzo udanym poprzednim sezonie (Union miał bronić się przed spadkiem, a dotarł do Ligi Konferencji) wskoczyła na jeszcze wyższy […]
26.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Erling Haaland. Dlaczego ciągle łapie kontuzje?

Robert Lewandowski? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, omijający kontuzje. Erling Haaland? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, co chwilę wpadający w drobne urazy. Norweg doznał właśnie ósmej kontuzji od maja 2020 roku (!), co nakazuje powoli zastanawiać się – czy zdrowie nie przeszkodzi mu w zrobieniu wielkiej kariery? Erling Haaland – historia […]
25.01.2022
Weszło
23.01.2022

Zajrzyjmy do przeszłości. Czy Cezary Kulesza trafiał z trenerami?

Cezary Kulesza ma duże doświadczenie w zatrudnianiu trenerów. Ale nawet mimo bogatej przeszłości na fotelu prezesa Jagiellonii Białystok, wybór przyszłego selekcjonera reprezentacji nie jest łatwy, lekki i przyjemny. Głowa polskiej piłki zadeklarowała, że nowy szkoleniowiec pojawi się 19 stycznia. Ta sztuka się nie udała. Kolejną datą graniczną jest koniec stycznia, co oznacza, że proces rekrutacji […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Co za bełkot, typ sam sobie zaprzecza. A ty, Golański, skoro też poczuwasz się do winy, to podałeś się do dymisji? Miałeś na tyle duże jaja czy tylko tak pierdolisz pod publiczkę ale jak zwykle poleciał tylko trener?

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

i wyjaśnione

mara
mara
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

a tobie co czy Golo jest trenerem czy co jak dla mnie nie jest niczemu winny jak pisal Nowak byl zanim golo zostal dyrektorem z reszta to nie z jego winy korona spadła do 1 ligi i robi wszystko aby tam wrocic troche wdziecznosci przyglupie

Tajskie kopyto
Tajskie kopyto
1 miesiąc temu
Reply to  mara

Nowak to bardzo dobry trener. Pamiętam jak przyszedł do Motoru i widać było jego rękę drużyna grała fajną dla oka ofensywną piłkę. Na początku sezonu przydarzyły się agrowpierdole to chłop obiecał, że więcej ich nie będzie i nie było. W przerwie zimowej go zwolnili i dali prowadzić klub wuefiście Złomańczukowi i kaleka przegrała baraże i kolejne 4 lata było siedzenie w 4 lidze. W tym czasie Nowak był w Wigrach zajął bodajże 4 miejsce w 1 lidze i w kolejnym sezonie awansował z Miedzią do ekstraklasy. Spokojnie teraz trafi gdzieś, gdzie wcale nie ma mocnego zespołu i zrobi wynik ponad stan. Kadra Korony wcale nie jest na awans z miejsc bezpośrednich. Kadrowo to lepsza jest choćby Miedź czy Podbeskidzie, a przecież w Walce o awans jest jezcze drugi w tabeli Widzew czy Sandecja. Trzeba było Nowakowi dać pracować, a teraz myślę, że kto nie przyjdzie wcale lepiej nie będzie.

Miodek
Miodek
1 miesiąc temu
Reply to  mara

Zainwestuj w słownik.

Cynthia Newman
Cynthia Newman
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

DSF

Asd
Asd
1 miesiąc temu

Jak się ma takiego „dyrektora” sportowego, to się do ekstraklasy nie dopcha, i bardzo dobrze

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

A nie lepiej było zrobić porządek z zawodnikami? Przecież to oni grają a nie trener. Jeśli nie ma wyniku i nie ma gry, to nie ma pieniędzy. Przecież tak to działa tam, gdzie jest zdrowa gospodarność. A w Kielcach (w innych klubach również), kowal zawinił Cygana powiesili. Ale jak Lettieri dostawał łomot w kolejnych meczach to jakoś nikt go nie zwalniał. W Kielcach wszystko tak działa jak w tym klubie?

Lolek
Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Koleżko chyba złe porównanie, Niemcy rządzili wtedy i niema porównania co do obecnego zarządu …

Mexic
Mexic
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Jeśli ten sam zawodnik w 6 kolejnym meczu robi ten sam błąd skutkujący stratą gola, a mimo że jest zastępstwo, wychodzi w 7 na boisko to już nie jest problem zawodnika ale trenera. Na wniosek trenera Korona przełożyła mecz z Tychami, bo Zvone pojechał na kadrę. Korona miała 2 tygodnie przerwy. Zvone z kadry wrócił i mimo że poskładał się maraton to dopiero w Niepołomicach wyszedł od 1 minuty.

Misquamacus
Misquamacus(@misquamacus)
1 miesiąc temu

Co za debil. Następny klub wydmuszka, który nie daje szansy na zaimplementowanie stylu gry trenerowi. Zwalniać po kilku miesiącach?!? Pojeby. Jeszcze gdyby byli w dolnych rejonach tabeli, to jakoś można to próbować zrozumieć, ale w tym przypadku?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Misquamacus

Gorzej, on wyraźnie mówi, że „braliśmy pod uwagę ostatnie cztery mecze”. Skoro Koronka zwalnia trenerów po słabszych czterech meczach, to do końca sezonu spokojnie obskoczy jeszcze ze trzech 😀

Mexic
Mexic
1 miesiąc temu
Reply to  Misquamacus

Ile w takim razie trzeba czekać, żeby można było się rozstać z trenerem?
Przyszedł na wiosnę, miał ratować baraże. A bliżej było spadku niż miejsca barażowego.
Teraz po letnich transferachmiał być pewny awans. Start punktowo super, stylowo koszmar, szęścia fura, dobra postawa Forenca i jakoś się kręciło ale jak fart się skończył, bramka przestała pomagać to i punktowanie się skończyło. Gdyby nie to, że reszta stawki nie bardzo chce gonić to zamiast 4 byłoby 10 miejsce. Facet w ogóle nie ogarnia, zero reakcji na wydarzenia boiskowe a jedyne co pierdzieli, musimy przeanalizować czemu nie pos,ło tym razem.

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

„Braliśmy pod uwagę szczególnie cztery ostatnie spotkania” to sformułowanie z początku wywiadu, które wyczerpuje temat, ono podsumowuje poziom intelektualny dyrektora sportowego i jest też taką kwintesencją polskiej piłki.

Czerkas
Czerkas
1 miesiąc temu

kuzwa, przez minute nie moglem sie nadziwic jak Golanski posiwial i jakiego ma wasa

D. Szeliga
D. Szeliga
1 miesiąc temu

Kolejorz, w sześciu dusimy kurwę ległę jak cytrynę

mks
mks
1 miesiąc temu

Golo tylko nie ojrzyna, do tego opalinski ,to jest równia pochyła. Wiem ze to Twoj kolezka, ale obudzisz się z ręką w nocniku…….

Paweł P
Paweł P
1 miesiąc temu

„Braliśmy pod uwagę szczególnie cztery ostatnie spotkania” – jak taki idiota może być dyrektorem sportowym?

Uncategorized
28.01.2022

„Nie mam już sił, nie odnajduję radości”. Eberl odchodzi ze świata futbolu

Max Eberl jest legendą Borussii Monchengladbach. Najpierw był jej piłkarzem, potem został dyrektorem akademii, a od kilkunastu lat pełnił rolę dyrektora sportowego. Jego pracę ceniono w całym kraju i na całym piłkarskim świecie. Odszedł, płacząc na konferencji prasowej… Pierwsze symptomy zmęczenia i wypalenia sygnalizował już w lecie, kiedy ogłosił, że jest wyczerpany wieloletnim pędem, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wieluń rezygnuje z gali Najmana!

Kłopoty, kłopoty Najmana, jak mawia klasyk. Burmistrz Wielunia poszedł po rozum do głowy i właśnie ogłosił, że gala MMA VIP z udziałem Andrzeja Zielińskiego, pseudonim „Słowik”, gangstera z mafii pruszkowskiej, nie odbędzie się na hali w Wieluniu. I jest to – powiedzmy sobie wprost – sukces sprawiedliwości.  Jeśli ktoś spędził ostatnie tygodnie pod kamieniem, tutaj […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Dyrektor sportowy Basaksehiru potwierdza zainteresowanie Emrelim

Serial z Mahirem Emrelim, chcącym odejść z Legii Warszawa, nadal nie znalazł swojego szczęśliwego końca. Ale zdaje się, że powoli wszystko zaczyna zmierzać do jakiegoś rozwiązania.  Od kilku tygodni turecki dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu regularnie informuje o zainteresowaniu Basaksehiru osobą azerskiego napastnika, który w tym sezonie zagrał w trzydziestu trzech meczach warszawskiego klubu we wszystkich rozgrywkach, […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Legia ukarana za kibicowską oprawę meczu ze Spartakiem

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę w wysokości siedemnastu tysięcy pięciuset euro za kibicowską oprawę spotkania ze Spartakiem Moskwa w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Mecz odbył się dziewiątego grudnia, w samym środku wielkiego jesiennego kryzysu sportowego i wizerunkowego Legii Warszawa. Ekipa Marka Gołębiewskiego wciąż miała szanse na wyjście […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Błaszczykowski: – Jesteśmy w stanie wygrać z Rosją

Kuba Błaszczykowski wierzy w zwycięstwo reprezentacji Polski w pierwszym barażowym meczu o udział w katarskich mistrzostwach świata, w którym Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją.  – Skoro nigdy nam się w Rosji nie udało wygrać, to przecież w końcu musi przyjść ten pierwszy raz. To jest mój pierwszy promyk nadziei. Właśnie powinniśmy walczyć o pierwsze zwycięstwo […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lech pokonuje Herthę w sparingu!

Lech Poznań – cztery. Hertha Berlin – dwa. Lech 4:2 Hertha. No, no, no, na papierze wygląda to świetnie, nie ukrywamy, nawet jeśli to tylko zimowy sparing.  Lider Ekstraklasy, w zamkniętym sparingu, pokonał Herthę Berlin, w której składzie zagrało parę uznanych nazwisk, chociażby Stevan Jovetić, Lucas Tousart, Kevin-Prince Boateng, Marvin Plattenhardt, Marco Richter, Vladimir Darida, […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022