post

Opublikowane 18.07.2021 00:25 przez

Sebastian Warzecha

W walce wieczoru dzisiejszego KSW nieporozumienia z przeszłości i nadal trwający konflikt mieli wyjaśnić sobie Szymon Kołecki i Akop Szostak. Zdecydowanym faworytem walki był ten pierwszy. Szybko okazało się, że niebezpodstawnie, bo Kołecki rywalem po prostu wytarł klatkę. Wcześniej na KSW też jednak sporo się działo – widowiskowy debiut zaliczył Tomasz Sarara, a Adrian Bartosiński i Andrzej Grzebyk pokazali, jak potrafią rozprawić się z przeciwnikami. W świecie boksu za to do ringu powrócił Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. To był wieczór sportów walki. 

Od początku na wysokich obrotach

Galę zaczęli Lemmy Krusić i David Martinik. Niska waga (do 61,2 kg), zawodnicy nie z Polski, więc starcie nie emocjonowało nas specjalnie. Okazało się jednak, że obaj potrafili dać niezłe show, choć szybko skończone – Martinik jeszcze w pierwszej rundzie wyprowadził mocne kolano pod siatką, a potem obalił rywala i zabawę skończył w parterze mocnymi uderzeniami, choć wcześniej sam przyjął kilka ciosów. W pierwszej rundzie zakończyła się też kolejna walka, w której Marcin Krakowiak okazał się lepszy od niepokonanego (3-0) do tej pory Borysa Borkowskiego, debiutującego dziś w KSW. Tyle tylko, że o wyniku starcia zadecydowała kontuzja drugiego z nich, który poważnie uszkodził sobie rękę.

https://twitter.com/KSW_MMA/status/1416469280510578691?s=20

Tę sytuację szybko jednak wyrzucono nam z głowy, bo w kolejnym pojedynku znakomitym poddaniem popisał się Lom-Ali Eskijew. Pod koniec pierwszej rundy założył Gilberowi Ordonezowi trójkąt rękami i rywal został zmuszony do odklepania. Dla debiutującego w KSW Niemca to naprawdę niezły początek przygody z tą federacją. I dowód na to, że gość potrafi być widowiskowy, a o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Kolejne dwie walki? No tu już panowie poszli w dystans. Paweł Polityło przegrał z Bruno Augusto dos Santosem na punkty, wszyscy sędziowie widzieli po trzech rundach 29:28 dla Brazylijczyka. Ten szczególnie zaimponował dziś reagowaniem na próby obaleń ze strony Polityły, który próbował ich wiele razy i większość okazała się nieskuteczna. Gdy w końcu obaj wylądowali na macie, nie siłowali się tam, a kontynuowali to, co robili i w stójce – wymieniali mocne ciosy. Do stójki zresztą po chwili wrócili i momentalnie obaj się trafili. Generalnie była to wyrównana walka, ale od drugiej rundy widać było, że Polityło jest zmęczony. Brazylijczyk wręcz przeciwnie i to on przejął inicjatywę. W trzeciej rundzie obaj wrócili do okładania się, a Polityło pod koniec zdołał jeszcze rywala obalić. Zwycięstwa jednak mu to nie dało.

Na punkty przegrał też Artur Sowiński. Były mistrz KSW w wadze piórkowej i Sebastian Rajewski dali naprawdę dobrą walkę, w której oglądać mogliśmy tak naprawdę wszystko – sprowadzenia, mocne ciosy, niezłe high kicki i przede wszystkim nockdowny, bo obaj zawodnicy leżeli na macie po ciosach rywali. A teraz uwaga: to, co wypisaliśmy, działo się tylko w pierwszej rundzie! I może trochę szkoda, bo wyglądało to tak, jakby panowie najlepsze, co mają, rzucili właśnie na to starcie. Druga i trzecia runda były już bowiem znacznie spokojniejsze, a to, że decyzja sędziów ostatecznie była niejednogłośna, nie powinno przesadnie dziwić.

Walka

W tym momencie do końca gali pozostawały cztery walki. Jako następni do klatki wchodzili Tomasz Sarara – niepokonany od dziewięciu(!) lat kick bokser, debiutujący dziś w KSW – i Filip Bradarić, który walkę wziął na kilkadziesiąt godzin przed jej rozpoczęciem, w zastępstwie. Oczywistym było, że słabą stronę Sarary będzie walka w parterze. I rywal starał się to wykorzystać, niemal natychmiast szukał sprowadzenia, szybko Polaka obalił i atakował z góry, naruszając zresztą mocno jego oko. W przerwie między rundami wydawało się nawet, że lekarz nie dopuści Sarary do dalszej walki, ten jednak z nim porozmawiał i wyszedł na kolejne starcie.

Scenariusz był dokładnie ten sam: Bradarić znów przeniósł walkę do parteru, choć tym razem nie był już aktywny, więc sędzia pojedynek podniósł. Tak naprawdę jednak tylko po to, by po chwili obaj znów znaleźli się na macie. Dopiero w trzeciej rundzie Sarara – wiedząc, że na punkty przegrał – postanowił zaryzykować, tym bardziej, że Chorwat był zmęczony. Tym razem to Sarara znalazł się na górze, gdy obaj zeszli do parteru. Z tej pozycji mocnymi ciosami naruszył rywala, który tak naprawdę nawet się nie bronił. A widząc tę bezczynność, sędzia zakończył pojedynek. Sarara pokazał serducho, ale jego rywal – który przecież przyleciał do Polski w ostatniej chwili – również. I obu należały się za to brawa.

Potem do klatki weszli Michał Michalski i Adrian Bartosiński. Ten drugi na 9 stoczonych do tej pory w MMA pojedynków wygrał wszystkie. Siedem razy przez nokaut. Wiadomo było, że to niezwykle widowiskowo walczący gość, a i Michalski nie jest gorszy – jego bilans sprzed walki to 9-3, 5 KO i jedno poddanie oraz zgarniane nagrody za występ wieczoru. Można było liczyć na pojedynek-petardę. Okazało się jednak, że petarda była, ale jedna – wypuścił ją Bartosiński już w pierwszej rundzie, gdy znakomicie skontrował Michalskiego. Ten padł na deski i wystarczyło tylko kilka kolejnych ciosów w parterze, by sędzia był zmuszony do przerwania walki.

Bartosiński wtedy jeszcze tego nie wiedział, ale rozpoczął serię nokautów w pierwszej rundzie. W kolejnym pojedynku do klatki wchodzili bowiem Andrzej Grzebyk i Marius Żaromskis. Panowie walczyli ze sobą już osiem miesięcy temu, wygrał wtedy Litwin, ale za sprawą kontuzji Grzebyka, który sporą część pierwszej rundy przewalczył ze złamaną nogą i… tę rundę zapisał na swoje konto! Tyle że na kolejną już wyjść nie mógł. Przed dzisiejszą walką Polak mówił, że nie podobało mu się, jak rywal cieszył się po starciu, którego tak naprawdę nie wygrał, a dostał w prezencie przez uraz Grzebyka. I deklarował: mam zamiar pokazać mu, co potrafię.

I pokazał.

Grzebyk na nic bowiem nie czekał, nie kalkulował. Od początku ruszył na rywala, świetnie wykorzystywał przewagę zasięgu. W końcu trafił idealnie i z miejsca znokautował Litwina. Jak już wracać po kontuzji – to właśnie w takim stylu. – Bardzo mi miło, że jestem w tym miejscu po ciężkiej kontuzji i ciężkiej pracy. Nie lekceważyłem rehabilitacji, ciężko pracowałem. Zrobiłem to wszystko dla was, kibiców. Wam dedykuję tę walkę, bo daliście mi wiarę w siebie, przekazaliście mi wsparcie i moc, gdy byłem w szpitalu ze złamaną nogą. W wywiadach mówiłem wszystko, żeby pokazać, że noga jest sprawna. Wiadomo, że to siedzi gdzieś z tyłu głowy. Współpracuję teraz nad tym z trenerem mentalnym. Widać też, że rozbrat z klatką spowodował, że trochę tego wszystkiego nie czułem. Fajnie, że jednak to zagrało – mówił po walce.

https://twitter.com/KSW_MMA/status/1416505699597754375

Na KSW po jego starciu został jeszcze jeden pojedynek – Szymon Kołecki wchodził do klatki, by wyjaśnić trwający od kilku lat konflikt z Akopem Szostakiem. Wchodził, dodajmy, jako ogromny faworyt starcia. Obaj przed walką nie przybili piątek. A tuż po jej rozpoczęciu obaj ruszyli do przodu. Można było spodziewać się, że zrobi to Szostak, Kołecki poszedł jednak w jego ślady. Zaczęła się wymiana ciosów, obaj trafili kilka razy, aż wreszcie były mistrz olimpijski wyprowadził potężny podbródkowy, po którym rywalowi odcięło prąd. Cała walka trwała… ledwie 45 sekund. Choć to pewnie i tak dłużej niż rozmowa z Kołeckim po walce.

– Spodziewałem się, ze Akop ruszy. Jego argumentem mógł być prawy cep i o tym wiedziałem. Kolegami nigdy nie będziemy, ale życzę mu wszystkiego najlepszego – powiedział po prostu zwycięzca. I dodał, że jeśli chodzi o jego kolejny pojedynek, trzeba pytać szefów. Pytamy więc panowie: kiedy następna walka Kołeckiego? Mamy nadzieję, że szybko. Bo takiego kozaka w klatce po prostu chce się oglądać. Tylko tym razem niech rywal będzie nieco trudniejszy.

Włodarczyk wrócił

W świecie boksu tymczasem najważniejszym newsem dnia był powrót Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka do ringu. Były mistrz świata pauzował ze względu na pobyt w więzieniu po złamaniu zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Dziś wyszedł do walki z Wadymem Nowopaszynem i wygrał. Choć, dodajmy, niezbyt widowiskowo – walka była stosunkowo wolna (co nie może przesadnie dziwić, „Diablo” ma już prawie 40 lat), mimo tego, że obaj bokserzy potrafili od czasu do czasu zagrozić rywalowi. Nikomu nie zależało jednak na nokaucie czy narażeniu się na dobrą kontrę ze strony rywala. Po wszystkich rundach doszło więc do decyzji sędziów i wtedy lepszy okazał się Włodarczyk.

Widowiskowo za to zakończyła się walka Fiodora Czerkaszyna, który swojego rywala znokautował już w I rundzie. I wydaje się, że to ten moment, gdy należałoby mu poszukać przeciwników z wyższej półki. Szczególnie, że gość na koncie ma bilans 18-0, 12 KO. A to, nawet bez większych nazwisk na rozkładzie, musi robić pewne wrażenie.

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Inne sporty
12.09.2021

Szalone Grand Prix Włoch. McLaren wygrywa po raz pierwszy od 2012 roku!

Znakomite było to Grand Prix Włoch, przyniosło nam właściwie wszystko to, czego po F1 oczekujemy. Niespodziewany zwycięzca? Jest. Walka na noże dwóch faworytów do mistrzostwa? Jest. Kilka bolidów poza torem? Znajdą się. Dramaturgia wynikła z błędów kierowcy lub zespołu? Proszę bardzo. Można by się tak rozpisywać naprawdę długo. Najważniejsze są jednak dwie informacje. Pierwsza, że […]
12.09.2021
Weszło
10.09.2021

Wspomnień czar, czyli Robert Kubica na torze Monza

Grand Prix Włoch zawsze miało dla Roberta Kubicy wyjątkowe miejsce w kalendarzu. Tam polski kierowca zdobył swoje pierwsze podium w Formule 1 i również tam najczęściej sięgał po punkty. Jak pokazała przyszłość, ten tor leżał mu doskonale. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla Polaka był on domem w świecie wyścigów, co niech będzie smakowitą zapowiedzią […]
10.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Grand Prix Holandii: Kubica wrócił, Verstappen triumfował

Robert Kubica zanotował kolejny „powrót” na tory Formuły 1. Tym razem jednak miał do dyspozycji bolid, w którym – jak to sam określił – po raz pierwszy od 2010 roku naprawdę mógł się pościgać. Co z tego wyszło? Polak, który wskoczył na miejsce wykluczonego przez COVID-19 Kimiego Raikkonena, podstawowego kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, zakończył […]
05.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Miał grać w piłkę ręczną, dziś zgarnia miliony z pokera. Jak Wiktor Malinowski doszedł na szczyt

Miał wielki talent do piłki ręcznej, w wieku 17 lat trenował nawet z pierwszym zespołem VIVE Kielce i nie odstawał wtedy od legend polskiego szczypiorniaka. Potem przyszły jednak kontuzje. Najpierw problem z łąkotką, później zerwane więzadła. Gdy się rehabilitował, brakowało mu adrenaliny. Brat polecił pokera. Okazało się, że jest w tym dobry, karty go wciągnęły. […]
05.09.2021
Formuła 1
04.09.2021

Kubica ponownie w bolidzie F1. Jutro pojedzie w Grand Prix Holandii

Niebywale układają się losy Roberta Kubicy w tym sezonie. Jeszcze dwa tygodnie temu Polak startował w wyścigu 24h Le Mans. Kiedy samochód zespołu ORLEN Team WRT uległ awarii jadąc na pierwszym miejscu w klasie LMP2 na dwie minuty przed końcem najsłynniejszego całodobowego wyścigu na świecie, o Kubicy – patrząc na jego karierę – można było […]
04.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Inne sporty
12.09.2021

Szalone Grand Prix Włoch. McLaren wygrywa po raz pierwszy od 2012 roku!

Znakomite było to Grand Prix Włoch, przyniosło nam właściwie wszystko to, czego po F1 oczekujemy. Niespodziewany zwycięzca? Jest. Walka na noże dwóch faworytów do mistrzostwa? Jest. Kilka bolidów poza torem? Znajdą się. Dramaturgia wynikła z błędów kierowcy lub zespołu? Proszę bardzo. Można by się tak rozpisywać naprawdę długo. Najważniejsze są jednak dwie informacje. Pierwsza, że […]
12.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Miał grać w piłkę ręczną, dziś zgarnia miliony z pokera. Jak Wiktor Malinowski doszedł na szczyt

Miał wielki talent do piłki ręcznej, w wieku 17 lat trenował nawet z pierwszym zespołem VIVE Kielce i nie odstawał wtedy od legend polskiego szczypiorniaka. Potem przyszły jednak kontuzje. Najpierw problem z łąkotką, później zerwane więzadła. Gdy się rehabilitował, brakowało mu adrenaliny. Brat polecił pokera. Okazało się, że jest w tym dobry, karty go wciągnęły. […]
05.09.2021
Inne sporty
05.08.2021

Zrobił to! Jan-Krzysztof Duda wygrał szachowy Puchar Świata!

Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Pucharu Świata – to brzmi dumnie. W szachach nie mieliśmy jeszcze takiego kozaka, któremu ta sztuka by się udała. Dopiero on zdołał wejść na taki poziom. Po tym, jak w półfinale odprawił Magnusa Carlsena, wczoraj i dziś zmierzył się z Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. W pierwszej partii – w której Polak grał czarnymi […]
05.08.2021
WeszłoTV
25.07.2021

STAN IGRZYSK. Podsumowanie dnia na IO w Tokio #2

Drugi dzień tokijskiej imprezy za nami, czas więc na drugi „Stan Igrzysk”. Tym razem w rolę prowadzącego wcieli się Wojciech Piela, a jego gośćmi będą Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Filip Wiśniewski, którzy opowiedzą o tym, co działo się na igrzyskach olimpijskich.  Zapraszamy od 17:00.
25.07.2021
Inne sporty
18.07.2021

Sporty walki. Kołecki nokautuje na KSW, Włodarczyk wrócił do bokserskiego ringu

W walce wieczoru dzisiejszego KSW nieporozumienia z przeszłości i nadal trwający konflikt mieli wyjaśnić sobie Szymon Kołecki i Akop Szostak. Zdecydowanym faworytem walki był ten pierwszy. Szybko okazało się, że niebezpodstawnie, bo Kołecki rywalem po prostu wytarł klatkę. Wcześniej na KSW też jednak sporo się działo – widowiskowy debiut zaliczył Tomasz Sarara, a Adrian Bartosiński […]
18.07.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
2 miesięcy temu

Biedna gala w studio. Pozostaje mieć nadzieję, że Szostak jest w KSW skończony bo do sportowej organizacji nie wnosi NIC sportowego. Jak chce zasięgów i lajków to niech idzie do Fame albo Najmana.

fakty po faktach
fakty po faktach
2 miesięcy temu

Kołecki, jeden z najlepszych sztangistów w historii Polski okazuje się być ukrytym talentem w sportach walki. Nie mówię o wygranej z celebrytą Szostakiem, mówię o rekordzie w mma zrobionym na pudzianie (który ma background w karate i kupę lat w mma), Janikowskim – medaliście olimpijskim w zapasach itp. Masakra, jak ten typ jest wszechstronnie sportowo utalentowany.

Ramona J. Thibault
Ramona J. Thibault
2 miesięcy temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj

…………………..>>>> https://Www.Jobcash1.com

Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Powołania Sousy. Kilka powrotów, pożegnanie Fabiańskiego, nie ma S. Szymańskiego

Paulo Sousa ogłosił powołania do szerokiej kadry na eliminacyjne mecze z San Marino i Albanią. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania, nowymi twarzami są Robert Gumny,  Arkadiusz Reca i Przemysław Płacheta oraz oczywiście Łukasz Fabiański, który z San Marino rozegra pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Wraca też Mateusz Klich, który poprzednim razem wypadł z powodu pozytywnego […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Borek: – Reprezentacja Polski to nie jest Caritas

Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego odniósł się do niektórych powołań Paulo Sousy. Części z nich poświęca słowa krytyki. O powołaniu Recy i Płachety: – Płacheta mało zrobił, żeby znaleźć się w reprezentacji, nie grając w klubie. Ja nie lubię takich sytuacji, bo to rodzi domysły. Zawsze mówiłem, że reprezentacja Polski to nie jest Caritas. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Frankowski w jedenastce kolejki Ligue 1

Naprawdę nieźle sobie radzi Przemysław Frankowski w Ligue 1. Teraz został wyróżniony, bo L’Equipe wybrało go do jedenastki kolejki francuskiej ekstraklasy. Frankowski strzelił zwycięską bramkę z Lille – starcie to o tyle ważne dla Lens, że derbowe. Polak nie spanikował w polu karnym, przymierzył po długim i Lens wygrało 1:0. Był to pierwszy gol Frankowskiego […]
20.09.2021