post

Opublikowane 19.11.2021 20:47 przez

redakcja

Chiny to najpotężniejszy ekonomicznie kraj na świecie – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Państwo Środka już dawno pozbyło się łatki producenta tanich podróbek. Teraz to gigant, w którego granicach fabryki lokują najwięksi producenci na świecie – od sprzętu elektroniki po ubrania. Lecz Chiny mają swoje drugie oblicze. To wciąż kraj komunistyczny, w którym takie pojęcie jak prawa człowieka po prostu nie istnieje, a podpadnięcie władzy to igranie z własnym życiem. I nie ochroni cię twój status społeczny czy rozpoznawalność. Niestety, przekonała się o tym Shuai Peng. Chińska tenisistka i zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych, która… po prostu zniknęła. Rozpłynęła się w powietrzu.

PR kulturalno-sportowy

Ale zacznijmy od krótkiego przypomnienia, o jakim kraju mówimy. Choć pod względem ekonomicznym Państwo Środka jest bardzo otwarte na współpracę, to wciąż jest krajem socjalistycznym, rządzonym przez Komunistyczną Partię Chin. Ci ludzie nie znoszą niesubordynacji. Cenzura jest wszechobecna. Obywatele posiadają własny, w pełni kontrolowany przez rząd Internet, ze swoimi odpowiednikami mediów społecznościowych. Jeżeli dochodzi do aktów protestu przeciwko władzy, lub jakiejkolwiek innej formy sprzeciwiania się tejże, jej reakcja jest natychmiastowa. I często bardzo surowa. Chiny to światowy lider w zakresie stosowania kary śmierci.

Lecz potęga gospodarcza, jaką stworzył ten kraj, oraz liczne powiązania z właściwie każdym rynkiem handlowym na świecie powodują, że Chińczycy potrafią zadbać o swój wizerunek. Zastanawialiście się, dlaczego w amerykańskich superprodukcjach traktujących na przykład o konfliktach wojennych, bohaterowie filmów dziwnym trafem nie walczą z Chińczykami? Ba, Państwo Środka w rzadko której dużej produkcji jest pokazywane negatywnie. Albo dlaczego na rynku gier właściwie nie pojawiają się takie, w których możemy na przykład ostrzeliwać się, mając naprzeciw chińskich żołnierzy? To właśnie element nacisku Chin na kulturę zachodu. Oczywiście, Państwo Środka nie zabroni producentowi filmowemu stworzenia ekranizacji, w której zostanie ono przedstawione negatywnie. Lecz taka produkcja nie ujrzy światła dziennego na gigantycznym, chińskim rynku. A to oznacza odcięcie się przez producenta od sporej części dochodu. Stąd niewygodne dla Chin tematy – na przykład historyczne – są omijane przez zachodnie produkcje.

Świat sportu również wykazuje się tutaj sporą dozą hipokryzji. Jednym z elementów chińskiej poprawy wizerunku jest inwestycja w sport. Chiny wykorzystują tę gałąź rozrywki wielotorowo. To może być zarówno sponsoring, jak i przejęcie danego klubu, czy też organizacja ogromnej imprezy sportowej. Takiej jak na przykład igrzyska olimpijskie. Taki turniej wysyła w świat przekaz – jesteśmy ogromnym, pięknym i bogatym i przyjaznym krajem. Efektowny pokaz sztucznych ogni podczas ceremonii otwarcia potrafi skutecznie przysłonić każdy protest przeciw łamaniu praw jednostki w Państwie Środka. Chińskie pieniądze płyną bardzo szerokim strumieniem, zatem zarówno wielkie federacje sportowe, jak i sami sportowcy przymykają oko na to, co tamtejsza władza robi wewnątrz swojego państwa. Kto chciałby stracić gruby hajs przez kilka nieopatrznie wypowiedzianych zdań?

Lecz tym razem Chińczycy przeszli samych siebie – oczywiście, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Tenisistka oskarża wicepremiera o molestowanie

Shuai Peng to gwiazda światowego tenisa. Wprawdzie najlepszy czas na korcie ma dawno za sobą, jednak dziesięć lat temu w rankingu singla WTA  plasowała się na czternastym miejscu. Jednak prawdziwą furorę robiła w grze podwójnej, gdzie zwyciężyła w aż dwudziestu trzech turniejach. W tym dwóch wielkoszlemowych – w 2013 roku wygrała Wimbledon, natomiast rok później odniosła sukces podczas French Open. Oczywiście, była również liderką rankingu WTA w grze podwójnej.

Jak się okazało, nawet status legendy – bo tak bez mała można ją nazwać – chińskiego tenisa nie uratował jej do uniknięcia kary, kiedy skierowała swoje zarzuty wobec władzy. A te były poważne, groziły wybuchem gigantycznego skandalu.

Na początku listopada zawodnicza za pośrednictwem Weibo (chiński odpowiednik Twittera) oskarżyła byłego wicepremiera państwa Gaoli Zhanga o to, że polityk zmusił ją do aktu seksualnego. Opisała, że do napaści miało dojść, kiedy zaprosiła Zhanga wraz z żoną na wspólną partię tenisa, a ponadto dodała, że później mieli ze sobą romans. Nie podała dokładnej daty, kiedy te wydarzenia miały miejsce, oraz przyznała że nie ma dowodów na poparcie swoich słów. Jednak prawdopodobnie opisane rzeczy działy się w 2011 roku.

Niecałe pół godziny później jej relacja zniknęła z sieci, a sama Peng po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Nikt nie wie, co się z nią stało. Zarówno partia, jak i Gaoli Zhang nie skomentowali sprawy.

Gdzie jest? I czy w ogóle żyje?

Ale fakt zniknięcia Peng zaczęło podchwytywać samo środowisko tenisa. Jest wciąż aktywną zawodniczką, nie mogła ot tak się ulotnić. Chińskie władze, chcąc załagodzić tworzącą się aferę, opublikowały wiadomość e-mail, którą tenisistka rzekomo napisała. Wiadomość ta miała zostać wysłana do Steve’a Simona, który zarządza WTA. Peng oświadczyła w niej, że treść nagrania nie została przez nią zweryfikowana, oraz przedostała się do sieci bez jej zgody. Ponadto zapewnia, że jest całkowicie bezpieczna i po prostu odpoczywa w domowym zaciszu.

Szkoda tylko, że wciąż nie ma z nią jakiegokolwiek kontaktu…

Na całe szczęście, Simon nie uwierzył w maila, którego otrzymał. Ponadto zagroził, że do czasu aż organizacja nie upewni się, że Shuai jest cała i zdrowa, w Państwie Środka nie odbędzie się żaden turniej zaplanowany przez WTA. Tak napisana wiadomość wzbudziła tylko jeszcze więcej obaw o zdrowie, a nawet życie tenisistki. Jej zaginięcie obiegło cały świat. Wielkie gwiazdy nie tylko tenisa, ale w ogóle sportu, zadają jedno pytanie – gdzie jest Peng Shuai?

Chinom w oczy zajrzało widmo poważnego kryzysu wizerunkowego. A to wszystko na niecałe trzy miesiące przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Zawodami, na których znajdować się będzie tysiące sportowców. I jeżeli sprawa do tej pory się nie wyjaśni, to szczerze wątpimy, aby w związku z zaginięciem Peng sami zawodnicy nie poruszyli tego tematu podczas igrzysk. Zwłaszcza, że sprawa wyszła daleko poza świat sportu. Dziś Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie, w którym domaga się dowodów od Chin, że z zawodniczką wszystko jest w porządku, oraz chce poznać miejsce jej pobytu.

Chcielibyśmy w tym miejscu napisać, że Chiny poniosą poważne i długofalowe konsekwencje swoich działań. Wszak doszło do sytuacji skandalicznej – usunięto sportsmenkę za to, że zdecydowała się opowiedzieć publicznie o swej traumie. Lecz niestety, mamy przeczucie graniczące z pewnością, że tak naprawdę nic się nie zmieni. Ludzie pokrzyczą, ktoś znany zamanifestuje swoje wsparcie względem tenisistki, WTA przełoży kilka turniejów w inne miejsce. Następnie wszystko wróci do normy. Kolejne federacje radością będą informować o nawiązaniu współpracy z Państwem Środka, a zawodnicy będą reklamować ich produkty. Bo przecież cyfry na czeku nie przenoszą ze sobą ludzkiego dramatu. Nie ważne kto płaci – byleby płacił sowicie.

Tym sposobem fajerwerki podczas ceremonii otwarcia ponownie zagłuszą okrzyki protestujących…

Fot. Newspix

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Skoki
06.12.2021

Jak zbudować skocznię narciarską? Czyli wszystko, co musicie wiedzieć o arenach zmagań skoków

Obiekty, na których rozgrywają się zawody najpopularniejszego sportu zimowego w Polsce, zwykle położone są w pięknych miejscach, co w połączeniu z ich ciekawą konstrukcją tworzy obrazek jak z widokówki. Wśród fanów wzbudzają zarówno ciekawość, jak i… strach. Bo chyba każdy z nas, oglądając skoki, choć raz zadał sobie pytanie jak to jest siedzieć tam, na […]
06.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Co tam się działo! Hamilton wygrał szalony wyścig i zrównał się z Verstappenem

To był wyścig, który przejdzie do historii. Taki, który przyniesie niezliczone ilości materiału do późniejszych analiz i taki, który trudno jest opisać w kilku zdaniach. Lewis Hamilton i Mercedes mieli wszystko po swojej stronie. Po olbrzymim zamieszaniu, dwóch czerwonych flagach i świetnym restarcie w wykonaniu Maxa Verstappena, siedmiokrotny mistrz świata znalazł się jednak w sytuacji, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Skoki
04.12.2021

Po pierwszej serii było świetnie. Po drugiej? Szkoda gadać. Loteria w Wiśle

Po raz pierwszy w historii zawodów drużynowych Pucharu Świata w Wiśle na podium nie stanęli reprezentanci Polski. I to mimo tego, że po pięciu z ośmiu skoków prowadzili w konkursie. Potem przyszedł jednak gorszy skok Andrzeja Stękały, beznadziejna próba Dawida Kubackiego, a Kamil Stoch skoczył co najwyżej poprawnie, choć i tak zdołał nas wyprowadzić na […]
04.12.2021
Skoki
04.12.2021

Toni Nieminen. Genialny dzieciak, który nie udźwignął własnego sukcesu

Toni Nieminen był największą sensacją sezonu 1991/92. Ledwie szesnastoletni skoczek wygrał wszystko, co tylko było do wygrania. Najlepszy okazał się w Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata i na igrzyskach olimpijskich. A potem spadł ze szczytu równie szybko, jak na niego wszedł. Pojawiły się problemy z formą, alkoholem i własnymi myślami. Choć wciąż miał przebłyski, nie […]
04.12.2021
Inne sporty
04.12.2021

Iga Świątek zakończyła współpracę z trenerem Sierzputowskim

Iga Świątek ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zdecydowała się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Z byłym już szkoleniowcem pracowała od ponad pięciu lat, to pod jego opieką wygrała juniorski Wimbledon, seniorski Roland Garros i wspięła się na czwarte miejsce w rankingu WTA. – Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była – […]
04.12.2021
Inne sporty
04.12.2021

Iga Świątek zakończyła współpracę z trenerem Sierzputowskim

Iga Świątek ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zdecydowała się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Z byłym już szkoleniowcem pracowała od ponad pięciu lat, to pod jego opieką wygrała juniorski Wimbledon, seniorski Roland Garros i wspięła się na czwarte miejsce w rankingu WTA. – Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była – […]
04.12.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kolcem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Inne sporty
24.11.2021

Odnaleziona Peng Shuai… i bojkot igrzysk? Trwa zamieszanie wokół Chin

Peng Shuai nie dawała znaku życia przez parę tygodni. Nagle ją odnaleziono. Uśmiechniętą, podobno zrelaksowaną, spędzającą czas w towarzystwie kota czy znajomych, ale jednocześnie proszącą o uszanowanie jej prywatności. Chinka rozmawiała z Thomasem Bachem, szefem MKOlu, który – nieco niespodziewanie – postanowił wmieszać się w sprawę. Jego zaangażowanie nabiera jednak sensu w momencie, gdy słyszymy […]
24.11.2021
Tenis
21.11.2021

Alexander Zverev wygrał ATP Finals

Sascha Zverev wciąż nie ma na koncie wielkoszlemowego triumfu, ale nikt nie może mu odmówić, że jest wielkim tenisistą. Dziś po raz drugi w karierze triumfował w ATP Finals. W spotkaniu o tytuł pokonał w dwóch setach Daniiła Miedwiediewa i dzień po dniu ograł faworytów turnieju – najpierw Novaka Djokovicia, a w finale Rosjanina. Na […]
21.11.2021
Inne sporty
19.11.2021

Kiedy nadepniesz na ogon chińskiego smoka, czyli gdzie jest Shuai Peng?

Chiny to najpotężniejszy ekonomicznie kraj na świecie – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Państwo Środka już dawno pozbyło się łatki producenta tanich podróbek. Teraz to gigant, w którego granicach fabryki lokują najwięksi producenci na świecie – od sprzętu elektroniki po ubrania. Lecz Chiny mają swoje drugie oblicze. To wciąż kraj komunistyczny, w […]
19.11.2021
Inne sporty
18.11.2021

Hurkacz odpadł z ATP Finals. Ale sezon miał znakomity

Hubert Hurkacz po trzech porażkach pożegnał się z ATP Finals. Polak najlepiej wyglądał w starciu z Daniiłem Miedwiediewem, któremu urwał seta. Przeciwko Jannikowi Sinnerowi i Alexandrowi Zverevowi nie miał już nic do powiedzenia. I o ile Hubert z ATP Finals pożegnał się w kiepskim stylu, o tyle cały sezon miał świetny – najlepszy w karierze […]
18.11.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franco
Franco
17 dni temu

Jeżeli nie ma dowodów na potwierdzenie swoich słów to jest to zwykłe pomówienie.

Molibdenowy Mateusz
Molibdenowy Mateusz
17 dni temu
Reply to  Franco

I właśnie przez takie kurwy jak ty władza czuje się bezkarna. Widać po nicku jakich masz idoli zbrodniarzu.

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
16 dni temu

Przez takich debili jak ty właśnie jednostka dla władzy nic nie znaczy. Łykacie wszystko jak leci bezkrytycznie.

Lara Berns
Lara Berns
17 dni temu
Reply to  Franco

=== Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
16 dni temu
Reply to  Franco

Na szczęście Chinole nie zwariowali do reszty jak zachodnie oszołomy spod znaku MeToo gdzie wystarczy słowo bez pokrycia jakiejś dziuni-karierowiczki i człowiek jest publicznie napiętnowany, bez względu czy były dowody czy nie…

mateusz
mateusz
17 dni temu

„oskarżyła byłego wicepremiera państwa Gaoli Zhanga o to, że polityk zmusił ją do aktu seksualnego. Opisała, że do napaści miało dojść, kiedy zaprosiła Zhanga wraz z żoną na wspólną partię tenisa, a ponadto dodała, że później mieli ze sobą romans.” Kurwa, o chuj tu chodzi?

Molibdenowy Mateusz
Molibdenowy Mateusz
17 dni temu
Reply to  mateusz

Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak szantaż?

mateusz
mateusz
17 dni temu

No słyszałem, ale tu o żadnym szantażu nie ma mowy, z resztą to też by podpadało pod zmuszanie, skoro sama zainteresowana pisze o romansie to znaczy że był romans, a to z kolei oznacza, że… no że ma niezłą porytą banie. No chyba, że to jest zwykła głupota, na zasadzie, że zauważyła że na zachodzie można sobie zrobić aferkę o molestowanie i zebrać oklaski i pomyślała, że to samo zrobi w Chinach(?) tak czy siak poryta bania nieźle.

Łapać złodzieja!
Łapać złodzieja!
17 dni temu

Te, Stanoski (aka weszło) – ty to chyba na temat moralności w kwestii przyjmowanych pieniędzy nie powinieneś się wypowiadać xD

Zakol
Zakol
17 dni temu

Penis Prezesa Jarosława jest taaki pyszny, kiedy biorę z dupy do ryja smakuje jak brownie :3

Jan
Jan
17 dni temu

PKB USA to 22 bln dolarów a Chin to 14-15 bln. Dalej uważacie ze to Chiny są najbogatszym krajem świata? Rozumiem analfabetyzm ale bez przesady.

nick
nick
17 dni temu
Reply to  Jan

PKB to tylko jeden ze wskaźników, zerknij choćby na zadłużenie obydwu krajów 😉

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
16 dni temu
Reply to  Jan

Tylko, że USA to obecnie kraj zadłużony, bez specjalnie optymistycznych zapatrywań na przyszłość. Konflikty rasowe, ujemny przyrost naturalny (gdyby nie imigranci z Meksyku głównie). Czy nam się to podoba czy nie to do Chińczyków należy przyszłość. Za 30-40 lat role się odwrócą. Zobacz gdzie były Chiny w połowie lat 90-tych, a gdzie są teraz.

daimos
daimos(@daimos)
17 dni temu

Spokojnie, jest tylko w obozie reedukacyjnym i wróci uśmiechnięta za kilka tygodni, podobnie jak Jack Ma.

Poker
Poker
17 dni temu

Premier uwazal ze powinna byc wdzieczna ze komunistyczne Chiny ja wychowaly na sportsmenke i pozwalaja zarabiac miliony wiec powinna byc wdzieczna i sie znim ruchac. Nie jest ona zbyt urodziwa ale jako celebrytka go podniecala.

przewalek0122
przewalek0122
17 dni temu

Nadredaktorze Odwazny az Tak Wielce… ze zabiera sie za krytykowanie tyranow… to moze nastepny odcinek bedzie zatytuowany… kiedy nadepniesz na ogon polskiej kaczki… i poswiecony bedzie opisaniu sytuacji na naszym, swoiskim podworku…

półtuski
półtuski
17 dni temu
Reply to  przewalek0122

slyszales jak za czasow tuska parowali do redakcji wprost. slyszales co zrobili z chlopaiekm, ktory prowadzil stroneantykomor…. nie słyszałęś bo oglądasz tvn i sluchasz maty…

przewalek0122
przewalek0122
17 dni temu
Reply to  półtuski

kazda… wybrana przez ludzi wladza… ma swoje ciemne strony… dopoki nie preksztalca sie w dyktature… by swiecic przykladem… jako ten ksiezyc na niebie.. po wieki wiekow… no bo przeciez… wladzy raz zdobytej… ooye…nie oddadza… po dobremu.. nigdy…

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman(@zdzislaw-dyrman)
16 dni temu
Reply to  półtuski

Ja słyszałem. M.in z TVN. Słyszałem też, że Sikorski wpierdalał ośmiorniczki za 1200 pln, a Nowak miał zegarek, którego nie zgłosił w oświadczeniu majątkowym. A ty słyszałeś o 70 milionach, które przejebali na kopertowe wybory? Albo o zwalnianych dziennikarzach z publicznych mediów? Słyszałeś o gównianych maseczkach i respiratorach, których do dzisiaj nie ma? A może słyszałeś o kopercie dla księdza którą wręczał Sam Wiesz Kto? A o Wacku, który wykończył Caracale? O kompasach z AliExpres dla armii? O posadach dla krewnych i znajomych królika w zamian za hajs na kampanię wyborczą? Są ich tysiące. Wszędzie. Kuzyni, znajomi, szwagrowie, ciotki, wujkowie – miernoty bez kompetencji na wysokich stanowiskach. Słyszałeś o przepisywanych na żony majątkach po to by ciemny lud nie widział ile nagłabali? O Obajtku i jego posiadłościach? Nie słyszałeś? O pałujących dziewczyny tajniakach? O wywożeniu daleko poza miejsce zamieszkania i przetrzymywaniu pod byle pretekstem? O kobietach umierających na sepsę, bo zastraszeni lekarze boją się usuwać zdeformowane płody?

Tak, wiem – PO kradło, a pis daje 500+ Tusk to zdrajca, a Kaczyński jest mężem stanu. Bez odbioru.

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
16 dni temu

Wielki tenis – kupa błota
Nasza głucha rybka złota
A miało być tak pięknie…

jasemnetoperek
jasemnetoperek
16 dni temu

Chińczycy się bogacą więc się nie buntują. Z tymi prawami człowieka nie jest też tak źle. Dopóki nie krytykujesz władzy jest ok. Tak jakby w naszym zachodnim świecie była wolność słowa. Przypomnijcie sobie o Assange’u

za mocno za twardo
za mocno za twardo(@jacekh)
16 dni temu

Artykuł napisany z punktu widzenia czarne/białe, dobra demokracja/zły komunizm i z punktu widzenia kogoś kto zna Chiny poprzez felietony w GW. A to są Chiny. Tak tam było od zawsze i wszelkie nasze utyskiwania na ten stan rzeczy są pozbawione sensu i świadczą o naszej głupocie.

za mocno za twardo
za mocno za twardo(@jacekh)
16 dni temu

I dodam jeszcze że ogólnie artykuł nie na standardy „Weszło”, tendencyjny, moralizatorski, bez krzty kpiny i humoru. Na dodatek napisany szkolną polszczyzną, wyraźnie autor powinien wziąć korki z pisania u Kowala.

Cpt. Spock
Cpt. Spock
16 dni temu

A dlaczego by nie mogło byc tak:
Jest dwóch polityków: Nowak i Kowalski. Nienawidzą się i walczą ze sobą o władzę. Kowalski przy jakiejś okazji spotyka słynną aktorkę, która jest raczej po jego stronie. Opowiada mu historię, jak to na jakimś bankiecie Nowak wgapiał się w nią lubieżnie, „jak by mógł to by mnie zgwałcił”. Kowalski wpada na pomysł: „słuchaj, powiedz prasie, że Nowak cię molestował!” „No ale to nie do końca prawda…” mówi aktorka, ale Kowalski ją zapewnia, że w razie czego dostanie najlepszych prawników a poza tym zagra w filmie Wielkiego Reżysera, z którym Kowalski się zna. Słynna aktorka się zgadza i opowiada publicznie, że Nowak ją molestował i próbował zgwałcić. Kiedy afera się roznosi, Kowalski zleca smutnym panom zaszycie aktorki w worku i wrzucenie do morza.
Nowak zostaje z poważnymi oskarżeniami, do tego osoba, która go oskarżyła znika. Ma wszystkich przeciw sobie, nie ma się jak obronić, a Kowalski zaciera ręce i czeka na upadek rywala.
A może nie Kowalski zlecił morderstwo aktorki tylko wywiad wrogiego państwa – przeczytali wywiad i wyczuli okazję do wywołania kryzysu – kto wie. Polityka to brudna gra a nie wszystkim podoba się, że Chiny mają coraz większe znaczenie na świecie.

lukas
lukas
16 dni temu

max 2 miesiace i kolejny turniej bedzie w chinach , kasa zawsze wygrywa przykład
Niemcy hitlera ,CZY OSTATNIO KATAR

Maciej
Maciej
16 dni temu

Chiny to kraj komunistyczny? XD K…, w którym miejscu? Już tylko z nazwy.

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021