Kiedy nadepniesz na ogon chińskiego smoka, czyli gdzie jest Shuai Peng?

Opublikowane 19.11.2021 20:47 przez

redakcja

Chiny to najpotężniejszy ekonomicznie kraj na świecie – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Państwo Środka już dawno pozbyło się łatki producenta tanich podróbek. Teraz to gigant, w którego granicach fabryki lokują najwięksi producenci na świecie – od sprzętu elektroniki po ubrania. Lecz Chiny mają swoje drugie oblicze. To wciąż kraj komunistyczny, w którym takie pojęcie jak prawa człowieka po prostu nie istnieje, a podpadnięcie władzy to igranie z własnym życiem. I nie ochroni cię twój status społeczny czy rozpoznawalność. Niestety, przekonała się o tym Shuai Peng. Chińska tenisistka i zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych, która… po prostu zniknęła. Rozpłynęła się w powietrzu.

PR kulturalno-sportowy

Ale zacznijmy od krótkiego przypomnienia, o jakim kraju mówimy. Choć pod względem ekonomicznym Państwo Środka jest bardzo otwarte na współpracę, to wciąż jest krajem socjalistycznym, rządzonym przez Komunistyczną Partię Chin. Ci ludzie nie znoszą niesubordynacji. Cenzura jest wszechobecna. Obywatele posiadają własny, w pełni kontrolowany przez rząd Internet, ze swoimi odpowiednikami mediów społecznościowych. Jeżeli dochodzi do aktów protestu przeciwko władzy, lub jakiejkolwiek innej formy sprzeciwiania się tejże, jej reakcja jest natychmiastowa. I często bardzo surowa. Chiny to światowy lider w zakresie stosowania kary śmierci.

Lecz potęga gospodarcza, jaką stworzył ten kraj, oraz liczne powiązania z właściwie każdym rynkiem handlowym na świecie powodują, że Chińczycy potrafią zadbać o swój wizerunek. Zastanawialiście się, dlaczego w amerykańskich superprodukcjach traktujących na przykład o konfliktach wojennych, bohaterowie filmów dziwnym trafem nie walczą z Chińczykami? Ba, Państwo Środka w rzadko której dużej produkcji jest pokazywane negatywnie. Albo dlaczego na rynku gier właściwie nie pojawiają się takie, w których możemy na przykład ostrzeliwać się, mając naprzeciw chińskich żołnierzy? To właśnie element nacisku Chin na kulturę zachodu. Oczywiście, Państwo Środka nie zabroni producentowi filmowemu stworzenia ekranizacji, w której zostanie ono przedstawione negatywnie. Lecz taka produkcja nie ujrzy światła dziennego na gigantycznym, chińskim rynku. A to oznacza odcięcie się przez producenta od sporej części dochodu. Stąd niewygodne dla Chin tematy – na przykład historyczne – są omijane przez zachodnie produkcje.

Świat sportu również wykazuje się tutaj sporą dozą hipokryzji. Jednym z elementów chińskiej poprawy wizerunku jest inwestycja w sport. Chiny wykorzystują tę gałąź rozrywki wielotorowo. To może być zarówno sponsoring, jak i przejęcie danego klubu, czy też organizacja ogromnej imprezy sportowej. Takiej jak na przykład igrzyska olimpijskie. Taki turniej wysyła w świat przekaz – jesteśmy ogromnym, pięknym i bogatym i przyjaznym krajem. Efektowny pokaz sztucznych ogni podczas ceremonii otwarcia potrafi skutecznie przysłonić każdy protest przeciw łamaniu praw jednostki w Państwie Środka. Chińskie pieniądze płyną bardzo szerokim strumieniem, zatem zarówno wielkie federacje sportowe, jak i sami sportowcy przymykają oko na to, co tamtejsza władza robi wewnątrz swojego państwa. Kto chciałby stracić gruby hajs przez kilka nieopatrznie wypowiedzianych zdań?

Lecz tym razem Chińczycy przeszli samych siebie – oczywiście, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Tenisistka oskarża wicepremiera o molestowanie

Shuai Peng to gwiazda światowego tenisa. Wprawdzie najlepszy czas na korcie ma dawno za sobą, jednak dziesięć lat temu w rankingu singla WTA  plasowała się na czternastym miejscu. Jednak prawdziwą furorę robiła w grze podwójnej, gdzie zwyciężyła w aż dwudziestu trzech turniejach. W tym dwóch wielkoszlemowych – w 2013 roku wygrała Wimbledon, natomiast rok później odniosła sukces podczas French Open. Oczywiście, była również liderką rankingu WTA w grze podwójnej.

Jak się okazało, nawet status legendy – bo tak bez mała można ją nazwać – chińskiego tenisa nie uratował jej do uniknięcia kary, kiedy skierowała swoje zarzuty wobec władzy. A te były poważne, groziły wybuchem gigantycznego skandalu.

Na początku listopada zawodnicza za pośrednictwem Weibo (chiński odpowiednik Twittera) oskarżyła byłego wicepremiera państwa Gaoli Zhanga o to, że polityk zmusił ją do aktu seksualnego. Opisała, że do napaści miało dojść, kiedy zaprosiła Zhanga wraz z żoną na wspólną partię tenisa, a ponadto dodała, że później mieli ze sobą romans. Nie podała dokładnej daty, kiedy te wydarzenia miały miejsce, oraz przyznała że nie ma dowodów na poparcie swoich słów. Jednak prawdopodobnie opisane rzeczy działy się w 2011 roku.

Niecałe pół godziny później jej relacja zniknęła z sieci, a sama Peng po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Nikt nie wie, co się z nią stało. Zarówno partia, jak i Gaoli Zhang nie skomentowali sprawy.

Gdzie jest? I czy w ogóle żyje?

Ale fakt zniknięcia Peng zaczęło podchwytywać samo środowisko tenisa. Jest wciąż aktywną zawodniczką, nie mogła ot tak się ulotnić. Chińskie władze, chcąc załagodzić tworzącą się aferę, opublikowały wiadomość e-mail, którą tenisistka rzekomo napisała. Wiadomość ta miała zostać wysłana do Steve’a Simona, który zarządza WTA. Peng oświadczyła w niej, że treść nagrania nie została przez nią zweryfikowana, oraz przedostała się do sieci bez jej zgody. Ponadto zapewnia, że jest całkowicie bezpieczna i po prostu odpoczywa w domowym zaciszu.

Szkoda tylko, że wciąż nie ma z nią jakiegokolwiek kontaktu…

Na całe szczęście, Simon nie uwierzył w maila, którego otrzymał. Ponadto zagroził, że do czasu aż organizacja nie upewni się, że Shuai jest cała i zdrowa, w Państwie Środka nie odbędzie się żaden turniej zaplanowany przez WTA. Tak napisana wiadomość wzbudziła tylko jeszcze więcej obaw o zdrowie, a nawet życie tenisistki. Jej zaginięcie obiegło cały świat. Wielkie gwiazdy nie tylko tenisa, ale w ogóle sportu, zadają jedno pytanie – gdzie jest Peng Shuai?

Chinom w oczy zajrzało widmo poważnego kryzysu wizerunkowego. A to wszystko na niecałe trzy miesiące przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Zawodami, na których znajdować się będzie tysiące sportowców. I jeżeli sprawa do tej pory się nie wyjaśni, to szczerze wątpimy, aby w związku z zaginięciem Peng sami zawodnicy nie poruszyli tego tematu podczas igrzysk. Zwłaszcza, że sprawa wyszła daleko poza świat sportu. Dziś Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie, w którym domaga się dowodów od Chin, że z zawodniczką wszystko jest w porządku, oraz chce poznać miejsce jej pobytu.

Chcielibyśmy w tym miejscu napisać, że Chiny poniosą poważne i długofalowe konsekwencje swoich działań. Wszak doszło do sytuacji skandalicznej – usunięto sportsmenkę za to, że zdecydowała się opowiedzieć publicznie o swej traumie. Lecz niestety, mamy przeczucie graniczące z pewnością, że tak naprawdę nic się nie zmieni. Ludzie pokrzyczą, ktoś znany zamanifestuje swoje wsparcie względem tenisistki, WTA przełoży kilka turniejów w inne miejsce. Następnie wszystko wróci do normy. Kolejne federacje radością będą informować o nawiązaniu współpracy z Państwem Środka, a zawodnicy będą reklamować ich produkty. Bo przecież cyfry na czeku nie przenoszą ze sobą ludzkiego dramatu. Nie ważne kto płaci – byleby płacił sowicie.

Tym sposobem fajerwerki podczas ceremonii otwarcia ponownie zagłuszą okrzyki protestujących…

Fot. Newspix

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Australian Open
27.01.2022

Iga Świątek nie zagra w finale Australian Open

To nie był półfinał, o jakim marzyliśmy. Danielle Collins była dziś po prostu nie do pokonania. Znakomicie serwowała, jeszcze lepiej returnowała, a przy tym prezentowała wielką moc. Iga na grę łapała się tylko momentami. Amerykanka do maksimum wykorzystała wszystkie swoje atuty. Polkę pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1). W pełni zasłużenie. Nie do zlekceważenia Danielle […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Były trener Świątek: Zmęczenie? W półfinałach stawia się wszystko na jedną kartę

– Widzimy, że publiczność jej pomaga. Z taką energią, którą od niej dostaje, będzie starała się tłumić w sobie psychiczne i fizyczne zmęczenie. W półfinale takich zawodów jak Australian Open już się nie kalkuluje, czy starczy sił, czy nie starczy. Stawia się wszystko na jedną kartę – mówi nam Michał Kaznowski, były trener Igi Świątek, […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Australian Open
27.01.2022

Iga Świątek nie zagra w finale Australian Open

To nie był półfinał, o jakim marzyliśmy. Danielle Collins była dziś po prostu nie do pokonania. Znakomicie serwowała, jeszcze lepiej returnowała, a przy tym prezentowała wielką moc. Iga na grę łapała się tylko momentami. Amerykanka do maksimum wykorzystała wszystkie swoje atuty. Polkę pokonała w dwóch setach (6:4, 6:1). W pełni zasłużenie. Nie do zlekceważenia Danielle […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Były trener Świątek: Zmęczenie? W półfinałach stawia się wszystko na jedną kartę

– Widzimy, że publiczność jej pomaga. Z taką energią, którą od niej dostaje, będzie starała się tłumić w sobie psychiczne i fizyczne zmęczenie. W półfinale takich zawodów jak Australian Open już się nie kalkuluje, czy starczy sił, czy nie starczy. Stawia się wszystko na jedną kartę – mówi nam Michał Kaznowski, były trener Igi Świątek, […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Australian Open
24.01.2022

Jest ćwierćfinał! Świątek ze swoim najlepszym wynikiem w Australian Open

Do tej pory tak daleko dochodziła tylko w Paryżu, na ziemnych kortach. W Australii dwukrotnie była w czwartej rundzie – w 2020 roku przegrała w niej z Anett Kontaveit, sezon później lepsza okazała się Simona Halep. W tym roku w tej fazie na drodze Igi Świątek niespodziewanie stanęła inna Rumunka – nierozstawiona Sorana Cirstea. I […]
24.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Brama dnia
27.01.2022

Nicolas Gillet kontra Pedro Obiang | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”, jak zawsze współtworzony z partnerami z Gatigo. NICOLAS GILLET VS O. LYON (27.01.2001) Dzisiaj proponujemy efektowne trafienie z rzutu wolnego autorstwa Nicolasa Gilleta…  PEDRO OBIANG VS PESCARA (27.01.2013) … i ładny strzał Pedro Obianga zza pola karnego.  Głosujcie! *** CYKL “BRAMA DNIA” WSPÓŁTWORZYMY Z FIRMĄ GATIGO – […]
27.01.2022
Prasówka
27.01.2022

PRASA. Piechniczek: Nawałka został potraktowany niepoważnie

Antoni Piechniczek o sprawach selekcjonerskich, Karol Świderski o swoim odejściu do USA, ciekawy tekst o piłce w Auschwitz. Czwartkowa prasa jest dziś całkiem interesująca. PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Karolem Świderskim po podpisaniu kontraktu z Charlotte FC. Trudno było się rozstać z PAOK? Oj, bardzo. Nie ukrywam, że polały się łzy, gdy żegnałem się z trenerem […]
27.01.2022
Felietony i blogi
26.01.2022

Ośmiu menedżerów straciło już pracę w Premier League

Praca w Premier League nie należy w tym sezonie do najbardziej stabilnych. Z tygodnia na tydzień przekonują się o tym kolejni menedżerowie, którzy tracą zatrudnienie w swoich klubach. Dwa dni temu z pracą pożegnał się Claudio Ranieri, który był już ósmym menedżerem zwolnionym w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Mało tego, był drugim szkoleniowcem w samym […]
26.01.2022
Piłka nożna
26.01.2022

Turniejowy hat-trick. Wspomnienie egipskiej dominacji w PNA

Przed dzisiejszym starciem Egiptu z Wybrzeżem Kości Słoniowej w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki nie sposób nie cofnąć się wspomnieniami do lat 2006-10, gdy konfrontacje „Faraonów” ze „Słoniami” niekiedy decydowały o losach całych mistrzostw. Obecnie obie ekipy nie są aż tak potężne jak dawniej, ale wciąż wymienia się je w gronie kandydatów do końcowego triumfu […]
26.01.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franco
Franco
2 miesięcy temu

Jeżeli nie ma dowodów na potwierdzenie swoich słów to jest to zwykłe pomówienie.

Molibdenowy Mateusz
Molibdenowy Mateusz
2 miesięcy temu
Reply to  Franco

I właśnie przez takie kurwy jak ty władza czuje się bezkarna. Widać po nicku jakich masz idoli zbrodniarzu.

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
2 miesięcy temu

Przez takich debili jak ty właśnie jednostka dla władzy nic nie znaczy. Łykacie wszystko jak leci bezkrytycznie.

Lara Berns
Lara Berns
2 miesięcy temu
Reply to  Franco

=== Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
2 miesięcy temu
Reply to  Franco

Na szczęście Chinole nie zwariowali do reszty jak zachodnie oszołomy spod znaku MeToo gdzie wystarczy słowo bez pokrycia jakiejś dziuni-karierowiczki i człowiek jest publicznie napiętnowany, bez względu czy były dowody czy nie…

mateusz
mateusz
2 miesięcy temu

„oskarżyła byłego wicepremiera państwa Gaoli Zhanga o to, że polityk zmusił ją do aktu seksualnego. Opisała, że do napaści miało dojść, kiedy zaprosiła Zhanga wraz z żoną na wspólną partię tenisa, a ponadto dodała, że później mieli ze sobą romans.” Kurwa, o chuj tu chodzi?

Molibdenowy Mateusz
Molibdenowy Mateusz
2 miesięcy temu
Reply to  mateusz

Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak szantaż?

mateusz
mateusz
2 miesięcy temu

No słyszałem, ale tu o żadnym szantażu nie ma mowy, z resztą to też by podpadało pod zmuszanie, skoro sama zainteresowana pisze o romansie to znaczy że był romans, a to z kolei oznacza, że… no że ma niezłą porytą banie. No chyba, że to jest zwykła głupota, na zasadzie, że zauważyła że na zachodzie można sobie zrobić aferkę o molestowanie i zebrać oklaski i pomyślała, że to samo zrobi w Chinach(?) tak czy siak poryta bania nieźle.

Łapać złodzieja!
Łapać złodzieja!
2 miesięcy temu

Te, Stanoski (aka weszło) – ty to chyba na temat moralności w kwestii przyjmowanych pieniędzy nie powinieneś się wypowiadać xD

Zakol
Zakol
2 miesięcy temu

Penis Prezesa Jarosława jest taaki pyszny, kiedy biorę z dupy do ryja smakuje jak brownie :3

Jan
Jan
2 miesięcy temu

PKB USA to 22 bln dolarów a Chin to 14-15 bln. Dalej uważacie ze to Chiny są najbogatszym krajem świata? Rozumiem analfabetyzm ale bez przesady.

nick
nick
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

PKB to tylko jeden ze wskaźników, zerknij choćby na zadłużenie obydwu krajów 😉

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Tylko, że USA to obecnie kraj zadłużony, bez specjalnie optymistycznych zapatrywań na przyszłość. Konflikty rasowe, ujemny przyrost naturalny (gdyby nie imigranci z Meksyku głównie). Czy nam się to podoba czy nie to do Chińczyków należy przyszłość. Za 30-40 lat role się odwrócą. Zobacz gdzie były Chiny w połowie lat 90-tych, a gdzie są teraz.

daimos
daimos(@daimos)
2 miesięcy temu

Spokojnie, jest tylko w obozie reedukacyjnym i wróci uśmiechnięta za kilka tygodni, podobnie jak Jack Ma.

Poker
Poker
2 miesięcy temu

Premier uwazal ze powinna byc wdzieczna ze komunistyczne Chiny ja wychowaly na sportsmenke i pozwalaja zarabiac miliony wiec powinna byc wdzieczna i sie znim ruchac. Nie jest ona zbyt urodziwa ale jako celebrytka go podniecala.

przewalek0122
przewalek0122
2 miesięcy temu

Nadredaktorze Odwazny az Tak Wielce… ze zabiera sie za krytykowanie tyranow… to moze nastepny odcinek bedzie zatytuowany… kiedy nadepniesz na ogon polskiej kaczki… i poswiecony bedzie opisaniu sytuacji na naszym, swoiskim podworku…

półtuski
półtuski
2 miesięcy temu
Reply to  przewalek0122

slyszales jak za czasow tuska parowali do redakcji wprost. slyszales co zrobili z chlopaiekm, ktory prowadzil stroneantykomor…. nie słyszałęś bo oglądasz tvn i sluchasz maty…

przewalek0122
przewalek0122
2 miesięcy temu
Reply to  półtuski

kazda… wybrana przez ludzi wladza… ma swoje ciemne strony… dopoki nie preksztalca sie w dyktature… by swiecic przykladem… jako ten ksiezyc na niebie.. po wieki wiekow… no bo przeciez… wladzy raz zdobytej… ooye…nie oddadza… po dobremu.. nigdy…

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman(@zdzislaw-dyrman)
2 miesięcy temu
Reply to  półtuski

Ja słyszałem. M.in z TVN. Słyszałem też, że Sikorski wpierdalał ośmiorniczki za 1200 pln, a Nowak miał zegarek, którego nie zgłosił w oświadczeniu majątkowym. A ty słyszałeś o 70 milionach, które przejebali na kopertowe wybory? Albo o zwalnianych dziennikarzach z publicznych mediów? Słyszałeś o gównianych maseczkach i respiratorach, których do dzisiaj nie ma? A może słyszałeś o kopercie dla księdza którą wręczał Sam Wiesz Kto? A o Wacku, który wykończył Caracale? O kompasach z AliExpres dla armii? O posadach dla krewnych i znajomych królika w zamian za hajs na kampanię wyborczą? Są ich tysiące. Wszędzie. Kuzyni, znajomi, szwagrowie, ciotki, wujkowie – miernoty bez kompetencji na wysokich stanowiskach. Słyszałeś o przepisywanych na żony majątkach po to by ciemny lud nie widział ile nagłabali? O Obajtku i jego posiadłościach? Nie słyszałeś? O pałujących dziewczyny tajniakach? O wywożeniu daleko poza miejsce zamieszkania i przetrzymywaniu pod byle pretekstem? O kobietach umierających na sepsę, bo zastraszeni lekarze boją się usuwać zdeformowane płody?

Tak, wiem – PO kradło, a pis daje 500+ Tusk to zdrajca, a Kaczyński jest mężem stanu. Bez odbioru.

El Presidente
El Presidente(@el-presidente)
2 miesięcy temu

Wielki tenis – kupa błota
Nasza głucha rybka złota
A miało być tak pięknie…

jasemnetoperek
jasemnetoperek
2 miesięcy temu

Chińczycy się bogacą więc się nie buntują. Z tymi prawami człowieka nie jest też tak źle. Dopóki nie krytykujesz władzy jest ok. Tak jakby w naszym zachodnim świecie była wolność słowa. Przypomnijcie sobie o Assange’u

za mocno za twardo
za mocno za twardo(@jacekh)
2 miesięcy temu

Artykuł napisany z punktu widzenia czarne/białe, dobra demokracja/zły komunizm i z punktu widzenia kogoś kto zna Chiny poprzez felietony w GW. A to są Chiny. Tak tam było od zawsze i wszelkie nasze utyskiwania na ten stan rzeczy są pozbawione sensu i świadczą o naszej głupocie.

za mocno za twardo
za mocno za twardo(@jacekh)
2 miesięcy temu

I dodam jeszcze że ogólnie artykuł nie na standardy „Weszło”, tendencyjny, moralizatorski, bez krzty kpiny i humoru. Na dodatek napisany szkolną polszczyzną, wyraźnie autor powinien wziąć korki z pisania u Kowala.

Cpt. Spock
Cpt. Spock
2 miesięcy temu

A dlaczego by nie mogło byc tak:
Jest dwóch polityków: Nowak i Kowalski. Nienawidzą się i walczą ze sobą o władzę. Kowalski przy jakiejś okazji spotyka słynną aktorkę, która jest raczej po jego stronie. Opowiada mu historię, jak to na jakimś bankiecie Nowak wgapiał się w nią lubieżnie, „jak by mógł to by mnie zgwałcił”. Kowalski wpada na pomysł: „słuchaj, powiedz prasie, że Nowak cię molestował!” „No ale to nie do końca prawda…” mówi aktorka, ale Kowalski ją zapewnia, że w razie czego dostanie najlepszych prawników a poza tym zagra w filmie Wielkiego Reżysera, z którym Kowalski się zna. Słynna aktorka się zgadza i opowiada publicznie, że Nowak ją molestował i próbował zgwałcić. Kiedy afera się roznosi, Kowalski zleca smutnym panom zaszycie aktorki w worku i wrzucenie do morza.
Nowak zostaje z poważnymi oskarżeniami, do tego osoba, która go oskarżyła znika. Ma wszystkich przeciw sobie, nie ma się jak obronić, a Kowalski zaciera ręce i czeka na upadek rywala.
A może nie Kowalski zlecił morderstwo aktorki tylko wywiad wrogiego państwa – przeczytali wywiad i wyczuli okazję do wywołania kryzysu – kto wie. Polityka to brudna gra a nie wszystkim podoba się, że Chiny mają coraz większe znaczenie na świecie.

lukas
lukas
2 miesięcy temu

max 2 miesiace i kolejny turniej bedzie w chinach , kasa zawsze wygrywa przykład
Niemcy hitlera ,CZY OSTATNIO KATAR

Maciej
Maciej
2 miesięcy temu

Chiny to kraj komunistyczny? XD K…, w którym miejscu? Już tylko z nazwy.

Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Glik nie trafi do Parmy

Wszystko rozbija się o pieniądze. Niedawno włoski dziennik Tuttosport informował, że Benevento myśli nad sprzedażą Kamila Glika. Problemem reprezentanta Polski miała być jego wysoka pensja, a ściągnięciem go w ramach wypożyczenia interesowała się Parma. Do takiego ruchu jednak nie dojdzie. I, jakież zdziwienie, ponoć znów chodzi o kasę.  Portal benevento.iamcalcio.it podaje, że Glik nie trafi do […]
27.01.2022