Chciał zostać w Arce. Został zawodnikiem jej rywala

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

02 czerwca 2026, 21:06 • 2 min czytania 4

Reklama
Chciał zostać w Arce. Został zawodnikiem jej rywala

ŁKS Łódź nie zdołał awansować do PKO BP Ekstraklasy i kolejny sezon spędzi na jej zapleczu. Rycerze Wiosny rozpoczęli już budowę kadry na ponowną walkę o powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Klub potwierdził podpisanie kontraktu z Damianem Węglarzem, który występował ostatnio w Arce Gdynia.

Reklama

Podopieczni Grzegorza Szoki zajęli piąte miejsce w Betclic 1. Lidze, dzięki któremu wzięli udział w barażach o awans do Ekstraklasy. Zakończyli je jednak już na półfinale, przegrywając po rzutach karnych z Chrobrym Głogów. Świetny występ między słupkami ŁKS-u zaliczył wówczas Łukasz Bomba, który jednak nie może być pewny występów w przyszłym sezonie.

Damian Węglarz piłkarzem ŁKS-u Łódź

Przez ostatnie dwa lata Damian Węglarz był bramkarzem Arki Gdynia, z którą w sezonie 2024/25 wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy. Jej pobyt w elicie potrwał jednak tylko rok – Arkowcy zajęli bowiem 17. miejsce i spadli z powrotem do pierwszej ligi. Węglarz rozegrał 27 meczów, a w 28. kolejce wypadł ze składu przez drobny uraz. Gdy ozdrowiał, nie wrócił już do gry, a jego miejsce zajął Jędrzej Grobelny.

Mimo że 30-latek deklarował, że chciałby pozostać w Gdyni, nawet w przypadku spadku z Ekstraklasy, ostatecznie tak się nie stało. Bramkarz był jednym z zawodników, który pożegnał się z Arką. Jak się okazuje, drogi obu stron jeszcze się przetną. Węglarz podpisał bowiem kontrakt z ŁKS-em Łódź, jednym z rywali Arki w następnym sezonie. Były zawodnik gdyńskiej drużyny podpisał kontrakt do końca czerwca 2028 roku.

– Damian Węglarz to bramkarz znajdujący się w bardzo dobrym wieku dla swojej pozycji, posiadający bogate doświadczenie zdobyte na poziomie Ekstraklasy i Betclic 1. Ligi. Cenimy jego regularność, mentalność oraz umiejętność funkcjonowania pod presją wyniku. Wierzymy, że wniesie do naszego zespołu jakość i stabilizację. Cieszymy się, że dołącza do ŁKS-u – powiedział Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy ŁKS-u, po podpisaniu kontraktu z zawodnikiem.

Reklama

Damian Węglarz jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. W kolejnych latach występował w Jagiellonii Białystok, Wigrach Suwałki, Wiśle Płock czy Chrobrym Głogów. Na poziomie Ekstraklasy rozegrał 64 spotkania. Większe doświadczenie ma na jej zapleczu, gdzie wystąpił w 118 meczach.

To drugi transfer Rycerzy Wiosny przed kolejnym sezonem. Wcześniej zawodnikiem ŁKS-u został Marcel Błachewicz. 23-latek trafił do Łodzi z GKS-u Tychy, spadkowicza z Betclic 1. Ligi.

Reklama

Fot. Newspix.pl

4 komentarze
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama