Cudotwórca Banasik i niechęć do młodych. Jesień 1. ligi w pięciu punktach

Opublikowane 15.12.2020 17:37 przez

Szymon Janczyk

Pierwsza część sezonu na zapleczu Ekstraklasy za nami, więc warto przyjrzeć się temu, co działo się jesienią w 1. lidze. Przygotowaliśmy dla was podsumowanie rundy w pięciu punktach. Co nas zaskoczyło, co rozczarowało, a kto sprawił niespodziankę? Gdzie cierpliwość okazała się kluczowa, a gdzie na zmiany czekano może nawet za długo? Łapcie kilka fleszy z kolejnych szalonych miesięcy w 1. lidze.

1. To jest liga dla starych ludzi

Przy okazji wczorajszej „Jedenastki jesieni” rzuciło nam się w oczy, że na zapleczu Ekstraklasy nie ma w tym sezonie zbyt wielu młodych talentów. W poprzednim sezonie byliśmy w stanie złożyć cały skład z młodzieżowców i raczej się nie pomyliliśmy, bo większość z tych chłopaków albo trafiła szczebel wyżej, albo dalej z powodzeniem gra w I lidze. A dziś? Oj, ciężko byłoby to powtórzyć. Znajdziemy ledwie kilku murowanych kandydatów.

 • Bramkarzy (Bieszczad, Kobylak, Kochalski)
 • Lewych obrońców (Grabowski, obecny rok wcześniej Matuszewski)
 • Jan Biegański (pomocnik)
 • Kacper Śpiewak (napastnik)

Pewnie dorzucimy do grona jeszcze kilku gości, którzy choć trochę wybijali się ponad przeciętność, jak Paweł Tupaj czy Iwo Kaczmarski. Generalnie jednak – lipa. Na pewno spodziewaliśmy się czegoś więcej po sezonie, w którym spada jedna drużyna, więc większość zespołów może spokojnie grać o Pro Junior System i wprowadzać młodzież. Czy ktoś się na taki ruch zdecydował? Cóż, nie za bardzo. Resovia, Sandecja, GKS Bełchatów, Korona – cała czołówka PJS robi to raczej z przymusu, niż z wyboru. Szukanie młodzieżowców, którzy latem trafili do ligi i regularnie w niej grają, to prawdziwe wyzwanie. Załóżmy, że do tego grona załapią się tylko piłkarze, który zagrali chociaż połowę minut w rundzie (ok. 750). Lista jest krótka:

 • Paweł Tupaj (Miedź) – piłkarz Miedzi
 • Gabriel Kobylak (Puszcza) – wypożyczony z Legii
 • Kacper Bieszczad (Chrobry) – wypożyczony z Zagłębia Lubin
 • Szymon Zalewski i Kryspin Szcześniak (GKS Jastrzębie) – pierwszy to piłkarz GKS-u, drugi wypożyczony z Pogoni
 • Karol Struski (Górnik Łęczna) – wypożyczony z Jagiellonii
PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dwóch „własnych” gości, reszta to tylko wypożyczenia. Szału nie ma. Grabowskiego, Kochalskiego czy Matuszewskiego nie liczymy – oni w tej lidze już grali. Ciekawostka jest taka, że latem w młodzież najmocniej nie inwestowali ci, którzy potencjalnie powinni budować swój budżet na promowaniu młodzieży, a ci najbogatsi – ŁKS, Miedź Legnica i Bruk-Bet. Oni już wiedzą, że warto. Reszta dopiero się uczy, a są wśród nich kluby, które naprawdę mają się czego wstydzić.

 • Korona – nie ściągnęła żadnego młodzieżowca
 • Radomiak – wypożyczył Kochalskiego z Legii
 • Chrobry – wypożyczył Bieszczada, kupili Michalczyka, który nawet nie zadebiutował
 • Widzew – ściągnęli jedynie Czubaka, który grzeje ławę

Poza Widzewem, który mierzy w awans, każdy zespół mógł być idealnym miejscem do pokazania światu „hej, tutaj stawiamy na młodzież, przyjdźcie do nas”. I co? I nic. Pierwszoligowcy ograniczyli się głównie do życia na łasce innych, czyli wypożyczeń. Jeśli odejmiemy wypożyczonych, okaże się, że na zaplecze Ekstraklasy trafiło 27 młodzieżowców (z czego 14 do ŁKS-u, Bruk-Betu i Miedzi). W tym samym okienku pierwszoligowcy sięgnęli po 31 obcokrajowców.

Kurtyna.

2. Dariusz Banasik znów to zrobił

Powiedzmy sobie szczerze – nietęgo wyglądała sytuacja Radomiaka tak przed startem rozgrywek, jak nawet już w trakcie grania. Przed sezonem finalista barażów stracił:

 • Patryka Mikitę (kontuzja)
 • Rafała Makowskiego (odszedł za darmo do Śląska)
 • Dawida Abramowicza (odszedł za grosze do Wisły Kraków)
 • Mateusza Michalskiego (odszedł za darmo do Widzewa)
 • Damiana Nowaka (odszedł za darmo do GKS-u Tychy)

Czyli praktycznie całą czołówkę najlepszych strzelców i asystentów poprzednich rozgrywek. Jak już zaznaczyliśmy, wiele na tym nie zarobił, a przecież gdzieś w tle wciąż były i są problemy finansowe – choćby w listopadzie rzutem na taśmę udało się spłacić jednego z byłych zawodników, unikając poważnych konsekwencji, ale jak słyszymy, nie było to ostatnie nazwisko na liście. Samo to niech świadczy o tym, że warunki do pracy dla trenera Banasika nie były najlepsze.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

A to tylko część długiej listy kłód pod nogami.

Niezbyt dobra opinia  w środowisku nie ułatwiała ściągnięcia zastępców. Przez to Radomiakowi uciekł chociażby Kamil Zapolnik, dziś czołowy strzelec ligi. Na chwilę przed startem ligowych rozgrywek kadra radomian była zdecydowanie chudsza niż w poprzednim sezonie. No chyba że jako „szeroką kadrę” liczymy kolejnych obcokrajowców, którzy w tajemniczych okolicznościach trafiają do Radomia, takich jak:

 • Alain Ebwelle, wychowanek Barcelony, który kopał się po czole w lidze fińskiej
 • Morimakan Diane, piłkarz, który krążył od 4. do 6. ligi francuskiej
 • Athanasios Scheidt, gość błąkający się od USA, przez Argentynę i Niemcy aż po Portugalię

Zbierając to wszystko do kupy, widzimy trenera, który:

 • Ma mniej więcej 13-14 piłkarzy do gry na najtrudniejszą rundę od lat
 • Musi zbudować od nowa kręgosłup zespołu
 • Do tego ma mocno okrojony sztab szkoleniowy – nie ma nawet trenera przygotowania fizycznego
 • Musi także zmierzyć się z wysokimi oczekiwaniami, bo gdy Radomiakowi udało się wygrać wysoko z Widzewem i Miedzią, na górze zaczęły krążyć opinie o „silniejszym zespole niż przed rokiem”, który „na pewno wywalczy awans”

Tymczasem Dariusz Banasik nic sobie z tego nie zrobił i zaparkował z Radomiakiem na czwartym miejscu w tabeli. Jego zespół nie przegrał od 11 spotkań i stracił w tym czasie tylko trzy bramki. Jasne, po drodze zdarzały się niepotrzebne straty punktów – z Resovią, Zagłębiem Sosnowiec czy Sandecją, ale było też ogranie ŁKS-u i wyszarpania punktu Arce Gdynia. Krótko mówiąc: jak na te warunki, to 200% normy.

Oby tylko szkoleniowiec z Radomia nie został kolejną ofiarą polskiej myśli zarządzającej, tj. jak raz zrobisz wynik ponad stan, to potem nie możesz wykręcić żadnego słabszego.

3. Jednak lepiej grać z trenerem

A skoro już o trenerach. W rundzie jesiennej doszło do zmiany szkoleniowca w trzech klubach.

 • Resovia
 • Zagłębie Sosnowiec
 • Sandecja Nowy Sącz

W dwóch pierwszych przypadkach mogliśmy odnieść wrażenie, że coś dzwoniło, ale raczej nie w tym kościele. Natomiast w trzecim… Cóż, to nie jest tak, że z Piotrem Mandryszem mamy jakiś problem. Ale widać gołym okiem, że od czasu pierwszego odejścia z Bruk-Betu nie ma najlepszej passy. 14 spotkań z rzędu bez wygranej. Łączny bilans pracy w czterech kolejnych klubach?

 • 17 zwycięstw
 • 11 remisów
 • 29 porażek

Gość wygrał ledwo 30% meczów. Zdobył 62 punkty na 171 możliwych. W Nowym Sączu długo czekano, żeby coś zmienić, choć już raz był bardzo blisko zwolnienia. Wtedy wstawili się za nim piłkarze, co też nas specjalnie nie dziwi – Mandrysz to ponoć całkiem sympatyczny gość. Tyle że niestety, w piłce chodzi o robienie wyników. I specjalnie nie dziwi nas to, jak wygląda bilans każdej z drużyn po wspomnianej zmianie.

 • Radosław Mroczkowski – 4 mecze, 1 punkt, tylko jedna strzelona bramka
 • Kazimierz Moskal – 7 meczów, 4 punkty, tylko jedno zwycięstwo
 • Dariusz Dudek – 7 meczów, 12 punktów, tylko jedna porażka

Sandecja za Mandrysza traciła średnio 2,63 bramek na mecz. Sandecja za Dudka straciła trzy gole w siedmiu meczach. Czasami jednak warto walczyć o utrzymanie, mając na ławce trenera.

4. Cierpliwość (znowu) popłaca

Dla odmiany był także przypadek, w którym klub dobrze wyszedł na tym, że trenera nie zmienił. Paweł Ściebura nie miał łatwego wejścia do GKS-u Jastrzębie. Objął zespół w poprzednim sezonie i nie wygrał ani razu. Przed startem obecnych rozgrywek zaliczył zwycięstwo w Pucharze Polski, jednak w lidze znów praktycznie wszystko w plecy. Na pierwsze zwycięstwo w nowym klubie czekał do 11. kolejki. Wliczając poprzedni sezon – 13 spotkań. Ile razy w tym czasie bywał zwalniany przez kibiców i obserwatorów gry GKS-u? Mnóstwo. A jednak wytrwał na stanowisku i dźwignął jastrzębian z kryzysu. Ciekawą rzecz w wywiadzie z nami powiedział Dariusz Stanaszek, prezes klubu.

„Łatwiej jest zachować cierpliwość, gdy spada jedna drużyna. Inna sprawa, że terminarz ułożył się tak, że my graliśmy większość meczów z czołówką ligi. Do tego kiedy można było grać z kibicami, my musieliśmy grać na wyjazdach. Dopiero teraz czekają nas spotkania z dołem i środkiem tabeli, więc będzie można ocenić, jaki poczyniliśmy progres i w jakim miejscu jesteśmy”.

Wynika z tego, że szkoleniowiec miał prosty cel – wygrać z tymi, z którymi będziemy bić się o utrzymanie. A pozostali? Co będzie, to będzie. W końcówce przyszedł więc czas próby.

 • Stomil (13. w tabeli) – 1:0
 • Zagłębie (16.) – 2:1
 • Sandecja (18.) – 0:3
 • Bełchatów (14.) – 3:2
 • Resovia (18.) – 2:1

12/15 punktów z dołem tabeli zrobione, czyli misja wykonana zgodnie z planem. Choć można nawet powiedzieć – 12/12, bo Sandecja do tego grona zdecydowanie nie pasuje i nawet GKS nie był jakoś przesadnie zmotywowany na urwanie jej punktów, nastawiając się raczej na kluczową wojnę z ekipą z Bełchatowa.

Pewnie, siedem punktów przewagi zespołu z Jastrzębia nad strefą spadkową to żadna zaliczka. Natomiast z każdym oprócz Sandecji GKS ma dziś pozytywny bilans spotkań, co będzie ważne wiosną. Dlatego na Śląsku powinni się cieszyć, że podobnie jak Chrobry Głogów przed rokiem, nie zdecydowali się na pochopny ruch.

5. Jeden Robak wiosny nie czyni

Nie tak miała wyglądać jesień w wykonaniu piłkarzy Widzewa. Przed sezonem typowaliśmy łodzian jako firmę, która powalczy o awans i nie ma nic wstydliwego w przyznaniu się, że przestrzeliliśmy. Transfery w Łodzi nie były takie złe, jednak Widzew miał problem z tym, żeby właściwie to poukładać. Pomysł Enkeleida Dobiego także nie był taki zły – innowacyjna na zapleczu taktyka 4-4-2, wysoki pressing… Tylko znów – często był problem, żeby wcielić go w życie. Bo Widzew miewał mecze, w których wszystko szło dobrze, aż nagle, w pewnym momencie, łodzianie po prostu znikali i zapominali o wszelkich założeniach (pierwszy z brzegu – ostatni mecz z GKS-em Tychy). Największy problem tkwił w ofensywie, gdzie Marcin Robak był sterem, żaglem i okrętem.

 • 6 goli
 • asysta drugiego stopnia
 • Udział przy 7 z 13 bramek

Problem tkwił w tym, że nie za bardzo kto miał się do Robaka dopasować. Atakowanie ligi Henrikiem Ojamą to plan śmielszy niż wyprawa na Mount Everest w klapkach. Merveille Fundambu miał dobry start – strzelił gola, zaliczył dwie asysty drugiego stopnia, jednak znacznie słabszą końcówkę. Mateusz Możdżeń? Dwa gole, dwie asysty. Patryk Mucha? Gol i dwie asysty. W Widzewie może i narzekają na to, że Robak nie jest już tak wielkim liderem, jak szczebel niżej, jednak na miejscu kibiców Widzewa bylibyśmy bardziej wyrozumiali. Bo wygląda na to, że w drużynie łatwiej więcej jest osób z 3 i czterema zerami po niej na liście wypłat niż piłkarzy z przynajmniej trzema punktami w „kanadyjce”.

To dość smutne, natomiast w Łodzi znów wieje wiatr zmian. Odejście prezes Pajączek jest już pewne, a z naszych źródeł wynika, że wiosną Widzew chce wejść all-in w walkę o awans. Czystki w szatni mają pozwolić na pokaźne wzmocnienia ofensywy. Szykuje się więc historia spod znaku „awans, albo śmierć”.

Albo Robak w końcu dostanie kogoś, z kim będzie mógł sobie pograć, albo na liście płac pojawi się jeszcze więcej „trójek z przodu”.

6. Sędziowie znów… aj, szkoda się powtarzać

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
27.01.2022

Boca Juniors, Korona, Crvena Zvezda i Kanada. Obieżyświat Milan Borjan

Bramkarz, który przemierzył pół świata? Nie musimy szukać egzotycznych przykładów, mieliśmy go pod nosem. Milan Borjan grał w Koronie Kielce, ale poza Polską zna także Chorwację, Serbię, Kanadę, Urugwaj, Argentynę, Turcję, Rumunię i Bułgarię. O jego przygodach, trudnym dzieciństwie, grze w kadrze Kanady, wpuszczeniu czterech bramek Roberta Lewandowskiego i wielu innych rzeczach bramkarz Crveny Zvezdy […]
27.01.2022
Weszło
26.01.2022

Kat polskich drużyn i nadzieja Macedonii. Dashmir Elezi, talent ze Szkendiji Tetowo

Szkendija Tetowo przypomniała się polskim kibicom podczas zgrupowania w Turcji. Mistrz Macedonii w sparingach pokonał najpierw Piasta Gliwice (4:1), a potem Wartę Poznań (3:1). Katem naszych drużyn w tych spotkaniach okazał się Dashmir Elezi, autor trzech z siedmiu bramek. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Bo 17-letni talent z Tetowa niedawno został wybrany jednym z […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CM711
CM711
1 rok temu

Wy typowaliście Widzew do awansu, bo nie macie pojęcia o piłce. Jak ktoś ma choćby małe to wiedział, że tym składem węgla i papy nie ma szans awansować, bo oni ledwo co awansowali do 1 ligi, a gdzie tu awans do Ekstraklasy. Różnica między poziomami rozgrywkowymi jest bardzo duża, co pokazują od kilku lat beniaminkowie w Ekstraklasie, z małymi wyjątkami. No i jest jeszcze Fundambu, okrzyknięty przez Zakolaka wielkim talentem, który rozniesie 1 ligę i zaraz wyjedzie do belgijskiej ekstraklay.
Kolejny pierdolenie Zakolaka to dwóch nowych murzynów z Konga, którzy mieli być jeszcze lepsi od Fundambu, a 2 miesiące po przyjeździe do Polski wciąż nie mają żadnego klubu.

Kikk
Kikk
1 rok temu

Korona nie ściągnęła młodzieżowca, ten co to pisał to niech zajmie się czym innym, bo najwyraźniej polska liga go nie za bardzo interesuje. W lipcu nie wiadomo było, czy Korona wystartuje w rozgrywkach, czy będzie bankrut. Sama miał kilku młodzieżowców, z czego 2 odeszło. Ze starego składu zostało im 4 zawodników, to wiadomo priorytetem jest szukanie młodzieżowców. Panie autorze, żenada.

Radek
Radek
1 rok temu
Reply to  Kikk

Sporo młodych zawodników gra w Koronie. Trzeba to oddać.

Kikk
Kikk
1 rok temu
Reply to  Szymon Janczyk

Diaz dopiero co przyszedł i ma 23 lata, ja bym nie oceniał teraz. Cetnarski przyszedł, bo każda drużyna potrzebuje paru doświadczonych, ale niestety, na razie nietrafiony transfer. Korona ma zbieraninę których gdzie indziej nie chcieli, plus paru młodych. To że nie jest ostatnia to i tak dobrze, bo Niemcy zostawili 17mln długu i jeszcze stawiają warunki.

Rrr1910
Rrr1910
1 rok temu

Radomiak potrzebuję! Jedynie kosmetycznych zmian w składzie i powiększenie ławki dobrymi zmienikami! Bo dwaj Diane z kolegą z Barcelony biegają jak juniorzy na pierwszych zawodach! I na wiosnę Radomiak ma szansę nawet na drugie miejsce na koniec! A myślę że gdyby nie granie w Pruszkowie ! To parę punktów było by więcej .

Kikk
Kikk
1 rok temu
Reply to  Rrr1910

2 miejsce pod warunkiem, że nikt nie będzie chciał awansować. Samej gry w piłkę, to jest niewiele. Nieciecza nieźle klepie, a ŁKS ma siłę w ataku, tyle że nie chce im się bronić, taki radosny football. Arka ma ten sam skład co w ekstraklasie. Praktycznie walka powinna być o 4 miejsce.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Kikk

ŁKS przestal bronić od momentu jak pół drużyny mu covid skasował.
Dąbrowski, Wolski i Klimczak byli rekonwalescentami po pierwszej fali zachorowań w ŁKS, później byli już tylko cieniami zawodników sprzed zachorowań. Wolski może jeszcze się bronił ale też już nie grał tego co wcześniej.
Później doszły kontuzje, kartki i kolejne przemeblowania oraz kolejne zakażenia.
Do tego doszło kilka irracjonalnych sytuacji czerwone kartki Wolskiego czy Corrala, wypaczony przez sędziego wynik w Niecieczy czy pastwisko w Radomiu (ktoś tam strzelił bramkę z gry w ogóle?) i stąd taka końcówka.
O ile z przodu w ŁKS są zawodnicy, którzy indywidualnie potrafią zrobić różnicę, o tyle w obronie już zawodnicy nie dojeżdżali.
Warto przypomnieć, że ŁKS w pierwszych 11 kolejkach stracił ledwie 5 bramek. W kolejnych 5 spotkaniach gdy zbiegły się wszystkie wspomniane problemy 12.

Argumentów z 'czołówką’ już nie chce mi się obalać, bo to jak wygląda co roku czołówka w 1 lidze to temat rzeka.
Znamienne jednak jest to, że ofensywne grajace drużyny jak Arka czy Chrobry nie zdoałały bramki ŁKS strzelić przed jego problemami.
Gdy skład ŁKS był mocno przetrzebiony to taka Puszcza i Miedź strzeliły po 4 bramki, mimo iż wcześniej na wyjeździe te drużyny strzeliły ledwo po 4 bramki. Na targanym problemami ŁKS podwoili swój dorobek bramkowy.

Stąd wniosek, że ŁKS gra radosną piłkę podszyty jest raczej stereotypem aniżeli chłodną analizą. Gdy ŁKS miał pełną kadre do dyspozycji wykręcił wynik bramkowy 26:5. Gdy był zdekompletowany 10:12.

Jeżeli nie będą popełnione żadne błędy w przygotowaniu, drużyna nie będzie osłabiona i nie wydarzy sie kataklizm, to nikt nie powstrzyma ŁKS od awansu. Być może nawet z 1 miejsca, patrząc przez pryzmat terminarza ŁKS i Termaliki.

Pozdrawiam

Tylko w Chicago
Tylko w Chicago
1 rok temu

Banasik pokazał jaki z niego cudotwórca gdy prowadził Zagłębie Sosnowiec i zawalił awans do ekstraklasy w Głogowie.

Oblizać fiuta
Oblizać fiuta
1 rok temu

Młodzieżowcy mogą oblizać fiuta klubom z I ligi.

ekstraklasa w ubraniu
ekstraklasa w ubraniu
1 rok temu

Radomiak to jest potęga. Grałem nimi w football managerze. Chce ktoś poczytać o moich zmaganiach?

Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Ishak nadrabia zaległości i walczy z czasem

Od tego, czy Mikael Ishak będzie w stanie szybko wrócić do gry może wiele zależeć w kontekście losów Lecha Poznań w drugiej części sezonu. Na razie szwedzki napastnik próbuje nadrobić stracony czas. Ishak miał ostatnio problemy zdrowotne, dlatego na obóz w Belek dotarł z opóźnieniem, a potem i tak trenował indywidualnie. W Turcji nie wystąpił […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Były piłkarz Schalke i FC Koeln na celowniku Lechii

Zdaniem Transfermarkt.ch Lechia Gdańsk może sprowadzić do siebie Christiana Clemensa. 30-letni skrzydłowy w pierwszej części sezonu pozostawał bezrobotny po wygaśnięciu umowy z SV Darmstadt. Wiosną ubiegłego roku piłkarz ten rozegrał 14 meczów w 2. Bundeslidze (1 gol, 4 asysty). Za ostatnie dwa i pół roku była to jedyna runda, w której Niemiec w miarę regularnie […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Jagiellonia szuka stopera, jest dwóch kandydatów

Sytuacja kadrowa Jagiellonii jeśli chodzi o środkowych obrońców wygląda fatalnie, dlatego klub chce w tym okienku sprowadzić nowego piłkarza na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Dani Suarez-Krystian Nowak. O zainteresowaniu Hiszpanem znanym z Górnika Zabrze informują Sportowe Fakty. Dani Suarez dał się zapamiętać jako zawodnik dość przeciętny w samej defensywie, ale […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Fenomenalne trafienie Angela di Marii [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny (bez Leo Messiego) wygrała na wyjeździe z Chile w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Angel di Maria kolejne raz przypomniał, że ma smykałkę do spektakularnych bramek. Spójrzcie tylko: To 22 trafienie piłkarza PSG dla Albicelestes. Jak dotąd rozegrał on w kadrze 118 spotkań. Argentyńczycy plasują się na drugim miejscu w […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Zatrudnienie selekcjonera jest jak życie – nie udaje się | Dwaj zgryźliwi tetrycy #58

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O SZARŻY JANA TOMASZEWSKIEGO Z RĘCZNIKIEM 2:56 U KUBY STABILNIE – ZAPALENIE SPOJÓWEK 4:25 NIEZWYKŁY TANDEM – JOANNA LICHOCKA I WOJCIECH KOWALCZYK 4:55 O PRZEMARSZACH WSZELAKICH ROSYJSKICH WOJSK 7:01 POLSKA MIĘDZY NIEMCAMI I ROSJĄ NAWET NA GONDWANIE 8:02 NAWAŁKA HEIST MOVIE – COŚ POSZŁO […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Reprezentant Polski w Atletico Madryt?

Jak informują dziennikarze „The Sun”, Matty Cash może latem wylądować w Atletico Madryt. Według brytyjskiego brukowca Los Colchoneros są gotowi zapłacić za reprezentanta Polski nawet 40 milionów funtów. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, […]
28.01.2022