Runjaić: – Nie mamy nic do stracenia w walce o mistrzostwo

redakcja

Autor:redakcja

15 kwietnia 2022, 14:10 • 2 min czytania

Reklama
Runjaić: – Nie mamy nic do stracenia w walce o mistrzostwo

W świąteczny weekend Pogoń Szczecin zagra z Jagiellonią Białystok. Oczywiście będzie faworytem, choć ostatnie spotkanie z Wisłą Płock pokazało, że łatwo o punkty ze słabszymi nie będzie. Szczególnie na finiszu sezonu, kiedy np. taka „Jaga” musi walczyć o utrzymanie. Kosta Runjaić twierdzi przed tą rywalizacją, że na korzyść Pogoni działa fakt najmniejszej presji spośród trzech ekip walczących o mistrzostwo Polski.

Reklama

– Ta rywalizacja jest zadowalająca dla nas wszystkich. Przecież nie jest tak, ze Lech czy Raków nie chcą być mistrzem. Walczą o to, tak jak my. Jedyna różnica jest taka, że Lech od samego początku tę mistrzowską presję na siebie ściągnął, w tym kierunku działali już przed sezonem. Również Raków potwierdził w zeszłym sezonie, że chce o coś grać i prowadził wszystkie ruchy w tym kierunku. Myślę, że z nami liczono się najmniej. Co za tym idzie, nie mamy nic do stracenia, możemy tylko wygrać – powiedział trener Pogoni na konferencji prasowej.

– Wchodzimy teraz w decydującą fazę sezonu, która może przynieść pierwsze rozstrzygnięcia. W ciągu dziewięciu dni rozegramy trzy mecze, to taka chwila prawdy. Po tych meczach okaże się, czy dalej jesteśmy w wyścigu o mistrzostwo. Te trzy mecze można porównać z fazą grupową mistrzostw świata. Przez kilka dni trzeba dać z siebie wszystko, wydobyć z siebie najwyższą formę – dodał Runjaić.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank