Szymański wciąż bryluje. Dwie asysty w meczu z Pendiksporem [WIDEO]

29 października 2023, 19:19 • 2 min czytania 2 komentarze

Sebastian Szymański zaliczył kolejne fantastyczne spotkanie na tureckich boiskach. Polak tym razem nie zdobył bramki, ale zaliczył za to dwie asysty w wygranym przez Fenerbahce 5:0 spotkaniu z Pendiksporem.

Reprezentant Polski zgodnie z oczekiwaniami wyszedł w pierwszym składzie na niedzielne spotkanie. Jako że przeciwnikiem Fenerbahce była trzecia od końca ekipa w ligowej tabeli, można się było spodziewać wysokiego zwycięstwa. Szczególnie że drużyna Szymańskiego wygrała wszystkie dziewięć rozegranych dotąd spotkań ligowych i jest liderem tabeli.

I faktycznie przebieg spotkania był dokładnie taki, jak można się było spodziewać. Pierwsza bramka padła po 30 minutach gry, a jej autorem był bramkarz Pendiksporu Erdem Canpolat, który skierował piłkę do własnej bramki. W 42. minucie Szymański znalazł się na lewej stronie boiska, sprytnie wycofał piłkę przed pole karne do Kahveciego, który pokonał bramkarza gospodarzy.

To jednak nie było ostatnie słowo Polaka. Kwadrans po przerwie Szymański wyłożył piłkę do pustej bramki Edinowi Dzeko, który podwyższył prowadzenie gości na 3:0. Bośniak dorzucił później jeszcze dwa trafienia, ale już bez udziału reprezentanta Polski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Fenerbahce 5:0.

Szymański zachwyca turecką publiczność odkąd trafił do Fenerbahce. Rozegrał już 19 spotkań w barwach klubu ze Stambułu, w których zdobył dziewięć bramek i zaliczył siedem asyst.