Tragedia w Brukseli. Zastrzelono dwóch szwedzkich kibiców

16 października 2023, 22:32 • 2 min czytania 72 komentarzy

Piłkarze reprezentacji Szwecji i Belgii zdecydowali, że nie wyjdą na drugą połowę meczu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Ich decyzja ma związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Brukseli tuż przed meczem – zastrzelono dwóch szwedzkich kibiców.

Sprawca jest na wolności i według doniesień przebywa w pobliżu stadionu, a w mieście obowiązuje teraz najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego – informuje Colin Millar z „The Mirror”. Dziennikarz podkreśla, że władze piłkarskie nie odwołały tego meczu, a decyzję o tym, że spotkanie nie będzie kontynuowane, podjęli sami piłkarze.

Kibice obecnie na stadionie zostali poinformowani o tym, jakie zagrożenie może ich czekać na zewnątrz i zostali poproszeni o nieopuszczanie obiektu.

Belgia do przerwy remisowała z Szwecją 1:1. Dla gospodarzy gola zdobył Romelu Lukaku, a dla gości Viktor Gyokeres.