post

Opublikowane 06.10.2021 17:38 przez

Jakub Białek

Gdy Paulo Sousa po raz pierwszy w wywiadzie dla Interii rzucił, że chodzi mu po głowie pomysł zgrupowania dla ligowców, stwierdziliśmy, że… tak sobie po prostu pogadał trzy po trzy. Nie wzięliśmy tych słów na poważnie, bo i sama idea wydaje się na pierwszy rzut oka niemożliwa do zrealizowania. Ale wygląda na to, że Sousa myśli o tym rozwiązaniu zupełnie na serio. I co więcej – orientuje się, czy da się takie zgrupowanie zorganizować.

LIGOWE ZGRUPOWANIE SOUSY. CZY JEST SENS?

Najpierw na konferencji prasowej z dużym przekonaniem mówił o swoim pomyśle: – Meczów jest coraz więcej, kalendarz jest przepełniony. Będzie bardzo trudno znaleźć dogodny termin, ale jeśli chcemy zadbać o polski futbol, jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Jeśli mamy grupę młodych piłkarzy, rozważanych pod kątem reprezentacji, którzy mogą zaistnieć w przyszłości, to jest to doskonała okazja do ich motywacji, wdrożenia w naszą koncepcje i podniesienia ich poziomu.

Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVP Sport dopowiada, że selekcjoner chciał zrobić takie zgrupowanie jeszcze w marcu, na samym początku pracy. Było to wówczas nierealne logistycznie. Teraz chce spróbować jeszcze raz. – Sousa poprosił, by sprawdzić kalendarz rozgrywek w Polsce i znaleźć terminy, gdy nie ma żadnych meczów w środku tygodnia. To wszystko na etapie sprawdzania. Będziemy mieć jeszcze spotkanie w tym tygodniu, bo trzeba to umiejętnie zrealizować. Najbardziej realne wydają się być poniedziałki i wtorki, bo dni po meczach zawsze są luźniejsze – mówi Kwiatkowski i dodaje, że wszystko powinno być uzgodnione z ligowymi trenerami. Jeszcze nie wiadomo, jak ci zapatrywaliby się na puszczanie swoich najlepszych piłkarzy i – ewentualnie – osobistą obecność w celu wymiany myśli szkoleniowej.

Reprezentacja w Fuksiarz.pl

Zobacz kursy na mecze z San Marino i Albanią!

Czy ten pomysł ma ręce i nogi? Pewnie o tym jeszcze będziemy w najbliższych dniach dyskutować. Na ten moment bliżej nam do zdania Zbigniewa Bońka, który napisał wprost – szkoda czasu. To ułatwiłoby oczywiście pracę selekcjonerowi, który zamiast oglądać mecze Ekstraklasy, dostałby wyróżniających się ligowców na treningu. Pewnie skorzystaliby też trenerzy ligowi, którzy przy okazji mogliby wymienić się doświadczeniem. Sami piłkarze… Dla nich to też w jakiś stopniu wyróżnienie, ale czy przyjazd na dwa dni treningów z innymi ligowcami naprawdę mógłby stanowić zwrot w ich karierach? Mocno w to wątpimy.

Ale nie czas i nie miejsce, by na ten temat debatować. Najpierw zaproponujemy wam małą zabawę. Przeprowadziliśmy symulację, jak mogłaby wyglądać eksperymentalna kadra Sousy, gdyby chciał rzeczywiście zaprosić ligowców na tego typu zgrupowanie.

Spróbowaliśmy wejść w głowę Sousy i wyłuskaliśmy trzy czynniki, według których Portugalczyk mógłby rozsyłać takie powołania.

 • perspektywiczność zawodnika (innymi słowy – powolne wdrażanie w szeregi biało-czerwonych tych zawodników, którzy mają potencjał na grę w kadrze w przyszłości),
 • obserwacja starych znajomych (podejrzewamy, że Sousa zapraszałby piłkarzy, którzy otrzymali już od niego w przeszłości powołania),
 • obecna forma w lidze.

BRAMKARZE:

Wojciech Szczęsny pogra jeszcze przez kilka lat, mamy zaplecze w postaci względnie młodych – Drągowskiego, Grabary i Majeckiego. Czy na takie zgrupowanie w ogóle jest sens zabierać bramkarzy? Z punktu widzenia pierwszej reprezentacji – raczej nie. Aż ciężko sobie przypomnieć moment, gdy bramkarz z Ekstraklasy stanowił realną wartość w kadrze. Niemczyckiego nie liczymy, przyjechał awaryjnie, bo miał blisko. Ostatnim był kończący właśnie karierę Łukasz Fabiański, który dostawał zaproszenia jeszcze jako golkiper Legii. Szmat czasu.

Ale ktoś stać na bramce musi, więc my desygnujemy trójkę…

 • Dominik Hładun (1995, Zagłębie Lubin)
 • Michał Szromnik (1993, Śląsk Wrocław)
 • Filip Majchrowicz (2000, Radomiak).

NIE SZUKAM POKLASKU. PRZEMAWIAM TYM, CO ROBIĘ NA BOISKU. WYWIAD Z MICHAŁEM SZROMNIKIEM

Pierwszy od lat imponuje solidnością i – kto wie, kto wie – może jeszcze czeka go transfer zagraniczny. Z takim zresztą założeniem Zagłębie przedłużało z nim kontrakt. Szromnik? W tej chwili chyba najlepszy polski bramkarz w lidze i… jedno z większych zaskoczeń, bo przecież przychodził do Śląska w roli tańszego niż Kajzer zmiennika dla Putnockiego. Majchrowicz to podobna historia, bo gdyby Legia nie wróciła Kochalskiego na miesiąc, by pełnił tam rolę trzeciego bramkarza, pewnie byśmy o nim nie usłyszeli. Dostał szansę trochę przypadkiem, ale ją uniósł i na ten moment postrzegamy go jako najlepszego młodego bramkarza w lidze.

FILIP MAJCHROWICZ – OD REZERWOWEGO DO MŁODZIEŻOWEJ REPREZENTACJI POLSKI

Niewykluczone, że skoro i tak Hładun i Szromnik nigdy prawdopodobnie nie wskoczą na international level, Sousa wolałby skupić się na wyłącznie młodych i zdolnych. I tu pole do popisu miałby całkiem spore – zaproszenia dostałby pewnie ktoś z dwójki Kacper Trelowski (Raków) / Xavier Dziekoński (Jagiellonia) oraz Rafał Strączek (Stal Mielec) / Karol Niemczycki (Cracovia). Dwaj ostatni to już nie młodzieżowcy, ale wciąż przyszłość przed nimi. Niemczycki raz zresztą już został awaryjnie dowołany. Problem w tym, że obecnie przegrywa rywalizację z Luksaem Hrosso, a to nie jest najlepsza recenzja.

EARLY PAYOUT, CAHSBACK DO 500 PLN – SPRAWDŹ PROMOCJE FUKSIARZ.PL!

ŚRODKOWI OBROŃCY

Tu rezerwy bardzo by nam się przydały. Co więcej, liczymy, że jeden z młodych legionistów wskoczy za chwilę na reprezentacyjny poziom. Kogo mógłby zabrać Sousa?

 • Maik Nawrocki (2001, Legia Warszawa)
 • Mateusz Wieteska (1997, Legia Warszawa)
 • Michał Pazdan (1987, Jagiellonia Białystok)
 • Łukasz Bejger (2002, Śląsk Wrocław)
 • Jakub Czerwiński (1991, Piast Gliwice)
 • Bartosz Salamon (1991, Lech Poznań)

Szóstka defensorów, po jedynym na trzy miejsca w obronie. Szukaliśmy w lidze piłkarza, który sprawdziłby się zarówno na wahadle, jak i w defensywnej trójce (jak Kędziora czy Bereszyński), ale poza wiekowym już Jędrzejczykiem chyba takiego nie mamy. Na siłę wszechstronności można dopatrzyć się u Bejgera, który grywał już jako boczny, ale – no właśnie, na siłę.

WIETESKA I JĘDRZEJCZYK – OD KUZYNÓW DO SZEFÓW

Młodzi, zdolni? Raczej nie napierają, skoro rozważaliśmy na poważnie nominację dla Kamila Kruka (Zagłębie Lubin) lub Aleksa Ławniczaka (Warta Poznań). Gdyby pomysł Sousy ujrzał światło dzienne wiosną zeszłego sezonu, obaj mogliby się znaleźć w kadrze. W tym jednak wyraźnie obniżyli noty i na żadne wyróżnienia nie zasługują.

OBROŃCA MILCZĄCY I ZDROWY KOŃ. HISTORIA MAIKA NAWROCKIEGO

Takie zgrupowanie otwarłoby szansę zwłaszcza dla Maika Nawrockiego i Mateusza Wieteski. Pierwszy to jedno z odkryć sezonu. Wieteska? U Michniewicza gra bardzo dobrze, zresztą sam trener Legii twierdzi, że dla niego to naturalny kandydat do reprezentacji. I jeśli szkoleniowiec ten obejmie kiedyś posadę selekcjonera, powołanie Wieteski będzie pewnie jednym z jego pierwszych ruchów.

Wzięliśmy też Pazdana, Czerwińskiego i Salamona. Żaden z nich nie zbawi kadry, ale każdy z nich ma już duże doświadczenie i w razie urazów mógłby być pod prądem. A jako że Sousa lubi stoperów dobrze wyprowadzających piłkę, najbliżej szansy z tej trójki byłby pewnie Salamon.

RANKING MŁODYCH POLSKICH OBROŃCÓW

WAHADŁOWI

Pierwszy moment, w którym robi się dość nieekskluzywnie. Najlepsi wahadłowi w lidze w ostatnich miesiącach to obcokrajowcy – Tudor, Mladenović, Juranović… Ba, są na tyle dobrzy, że  znaleźliby pewnie miejsce w naszej reprezentacji bez eksperymentu z ligowcami. Dlatego wydaje się nam, że Sousa wolałby powołać na boki głównie młodych, a nie próbować z Wdowiakiem, Bartkowskim czy innym Getingerem. Solidnymi ligowcami, ale nic więcej.

Kogo selekcjoner mógłby zaprosić na pokład?

 • Kacper Chodyna (1999, Zagłębie Lubin)
 • Konrad Gruszkowski (2001, Wisła Kraków)
 • Kamil Pestka (1998, Cracovia)
 • Patryk Kun (1995, Raków Częstochowa)

KACPER CHODYNA – WYWIAD Z JEDNYM Z ODKRYĆ MINIONEGO SEZONU

Gdzieś tam mógłby się zakręcić jeszcze Bartłomiej Kukułowicz z Bruk-Betu, zaliczający całkiem fajny początek sezonu. Uznaliśmy jednak, że dla zawodnika czerwonej latarni ligi byłoby to póki co zbyt duże wyróżnienie. Kogo jeszcze selekcjoner mógłby mieć na radarze? Może Alana Czerwińskiego, który znalazł się już kiedyś na zgrupowaniu, jednak zdaje się być na ten moment trzecim wyborem Macieja Skorży. Brzęczek dzwonił kiedyś także do Rafała Pietrzaka, który – wzorem swojego vis a vis – również nie zawsze jest pierwszym wyborem.

Innych nazwisk… zwyczajnie nie widzimy.

Zaznaczmy – myśląc o wahadłowych mamy na myśli piłkarzy zorientowanych mocno na defensywę. Sousa lubi postawić na asymetrię i dać na wahadło nominalnego skrzydłowego – tych piłkarzy wrzuciliśmy do ofensywnych pomocników.

EARLY PAYOUT, CAHSBACK DO 500 PLN – SPRAWDŹ PROMOCJE FUKSIARZ.PL!

ŚRODKOWI POMOCNICY

Wrzucamy tylko czwórkę, ewentualne braki zakryliby piłkarze ofensywni, których jest aż nadmiar. Poza Sliszem, który już teraz znajduje się na radarze Sousy, cała trójka mogłaby płynnie wymienić się choćby z Damianem Dąbrowskim (Pogoń Szczecin), Łukaszem Porębą (Zagłębie Lubin), Jarosławem Kubickim (Lechia Gdańsk) czy Krzysztofem Kubicą (Górnik Zabrze). Pewnym zaskoczeniem jest tu obecność Macieja Gajosa, który zalicza świetny początek sezonu i odkleja od siebie łatkę ligowego dżemiku.

Czy ktokolwiek z nich, poza Sliszem, zwanym też najdroższym odkurzaczem w Polsce, mógłby zaistnieć w kadrze? Raczej nie. Musiałoby posypać się naprawdę wielu piłkarzy, by selekcjoner sięgnął po środkowego pomocnika z Ekstraklasy. Zresztą już ostatnio wolał odkurzyć Damiana Szymańskiego (i całe szczęście!) niż kombinować z jakimś ligowcem dorzuconym do Slisza.

OFENSYWNI POMOCNICY

Kategoria, w której jest sporo misz-maszu. Ale musi być, bo niektórych zawodników u Sousy nie da się sztywno przyspawać do jednej pozycji. Weźmy na przykład Przemysława Frankowskiego – może grać i na obu wahadłach, i jako klasyczny skrzydłowy, i w środku pola, operując za Lewandowskim.

Spośród zawodników „wszechstronnie ofensywnych” wybieramy takie grono:

Całkiem spora ekipa, ale odbijemy sobie na napastnikach, których – uprzedzając fakty – pojedzie tylko dwóch. Kozłowski i Kamiński już teraz są częścią kadry (choć lechita tym razem w U-21). Kowalczyk, Grosicki? Ich też już powoływał Sousa, choć obaj to zupełnie inne historie. Kowalczyk miał okazać się perełką, na którą przychylnie spojrzał tylko Sousa (nie wyszło), Grosicki dostał zwyczajne wsparcie od selekcjonera, nie grając w klubie (też na nic się to nie przełożyło). Zakładamy jednak, że obaj wciąż znajdują się na radarze.

CHCĘ BYĆ NAJLEPSZY NA ŚWIECIE. WYWIAD Z KACPREM KOZŁOWSKIM

Poza nimi czwórka zawodników, których wyobrażamy sobie w reprezentacji. Cebula, choć teraz boryka się z urazem, to topowa dycha w Ekstraklasie. Widzieliśmy nawet scenariusz, by w obliczu nieobecności Kozłowskiego, Klicha, Szymańskiego i Zielińskiego, zaprosić go na poprzednie zgrupowanie. Szysz imponuje formą od dawna, jest młody, czeka go pewnie ciekawy transfer – istnieje możliwość, że prędzej czy później do kadry trafi. Kądzior? Podobna sytuacja, co z Grosickim – jeśli wróci na dobre tory, to bez dwóch zdań international level. Być może taki przebieg będzie miała jeszcze kariera Rafała Wolskiego, który grał choćby u Nawałki, lecz jego karierę pokrzyżowały kontuzje. Kiedy wróci do zdrowia, pod uwagę na pewno będzie trzeba brać Kapustkę. To też stary znajomy kadry. Poza tym? Do rozważenia byłoby kilka nazwisk młodych chłopaków – Praszelika, Wędrychowskiego, Młyńskiego czy Pyrki.

RAFAŁ WOLSKI: NIE ROZUMIEM LUDZI, KTÓRZY ZARZĄDZAJĄ LECHIĄ

NAPASTNICY

Bieda. Obaj piłkarze to nieźli ligowcy, ale czy kiedykolwiek będą mogli konkurować z Buksą, Świderskim czy Piątkiem? Na pewno nie. Selekcjoner wolałby już pewnie sięgnąć po kolejnego napastnika z MLS. Ale ktoś jechać musi, więc niech jadą ci, którzy są obecnie w najwyższej formie. Bo nawet nie ma młodych, którzy by na nich naciskali.

EARLY PAYOUT, CAHSBACK DO 500 PLN – SPRAWDŹ PROMOCJE FUKSIARZ.PL!

***

Gdy spojrzymy na to, kogo realnie mógłby powołać Sousa – wykrzywiając przy tym i tak już spuchnięty kalendarz rozgrywek ligowych – możemy wyrobić sobie szerszy pogląd.

Czy warto?

Z tym pytaniem zostawiamy już was. Jeśli macie jakieś uwagi co do potencjalnej listy powołań – zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany jest za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Adam Majewski: – Być wiernym sobie

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko […]
19.10.2021
Anglia
19.10.2021

Leicester ośmiesza Manchester United, Saudyjczyków pokonuje Tottenham, a w głowie i tak tylko Salah

Jak nas Premier League wrzuciła na karuzelę w pierwszym meczu, tak pełne obroty utrzymywała przez wszystkie dziesięć meczów. Wspaniały to był weekend z angielską ekstraklasą, o ile oczywiście nie jesteś kibicem Manchesteru United lub Watfordu. Na pewno jednak 10. kolejka była bardzo ważna pod kątem historycznym – najbogatszy klub świata grał bowiem swój pierwszy mecz […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Tercet Podolski-Emreli-Grosicki ku chwale badziewiaków

W trakcie lub świeżo po zakończeniu okienka nie dało się zrobić rankingu 10 najciekawszych/najlepszych transferów bez uwzględnienia tej trójki. Ba. Niełatwo było któregoś z nich wyrzucić poza pierwszą piątkę, a może nawet po prostu mówimy o komplecie gości z podium większości tych zestawień. Kamil Grosicki, Lukas Podolski i Mahir Emreli to nazwiska, które ekscytowały nas […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Hit w Madrycie, czy Sheriff znów zaskoczy – kozacki wieczór z LM

Dziś wieczorem czeka nas naprawdę ciekawy zestaw spotkań Ligi Mistrzów. Choć „na papierze” nie mamy tu zbyt wielu hitów, właściwie poza starciem Atletico Madryt z Liverpoolem trudno cokolwiek wyróżnić, to biorąc pod uwagę sytuację w tabelach poszczególnych grup – robi się interesująco. Ot, taki Inter Mediolan, który dzisiaj właściwie może się wypisać z gry o […]
19.10.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Legia – Lech, czyli HITAZO!

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Weszło Extra
13.10.2021

Grosicki: – Dałem Sousie piłkę do pustej bramki

Sam mówi, że wystawił Sousie piłkę do pustej bramki, zostając na wiosnę w WBA. Brzmi jak człowiek pogodzony z tym, że nie pasuje do koncepcji selekcjonera, bo nie jest typowym wahadłowym. Z bohaterem hitowego transferu do Ekstraklasy rozmawiamy o brazylijskiej Pogoni Ptaka, zwodzeniu Jacka Magiery, drużynie „Portowców” czekającej na duży sukces, zaletach pozostania w WBA na […]
13.10.2021
Weszło
11.10.2021

Łukasz Wachowski. Kim jest sekretarz generalny PZPN?

Fachowy, merytoryczny, ambitny. Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN, to postać, którą w środowisku piłkarskim zna każdy. A jednocześnie „szary kibic” może nie mieć o niej pojęcia. Jak sprawny działacz wszedł na jedno z najważniejszych stanowisk w polskiej piłce? Łukasz Wachowski. Kim jest sekretarz generalny PZPN? Stanowisko sekretarza generalnego było w poprzednich latach mocną kartą przetargową […]
11.10.2021
Weszło
07.10.2021

Szkolnikowski o Szczęsnym: – Takie postawy są niegodne TVP

Zadzwoniliśmy do dyrektora TVP Sport z prośbą o komentarz w sprawie Macieja Szczęsnego. Marek Szkolnikowski szybko zareagował na głupotę swojego pracownika i zawiesił go na kilka tygodni.  – Maciej miał pracować przy najbliższych meczach reprezentacji, natomiast sytuacja jest, jaka jest. Chciałbym, żeby dziennikarze i eksperci Telewizji Polskiej, która jest medium publicznym, byli wzorem do naśladowania. […]
07.10.2021
Liczba komentarzy: 28
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Essa
Essa
13 dni temu

Zajebista ta kadra, połowa z rocznika 1991 i starszych. Warto wydawać pieniądze na zgrupowania w Dubaju poza terminami UEFA, przynajmniej młody perspektywiczny Zwoliński będzie miał 1A na transfermarkcie i kluby z zachodu będą się zabijać o niego. Salamon z Pazdanem – przyszłość kadry.

Jeśli jeszcze ktoś będzie płakał, że Sousa powinien CO TYDZIEŃ jeździć na Ekstraklasę DOGLĄDAĆ, zamiast np. do Włoch i Niemiec, to proponuję najpierw 3 fikołki i uderzenie młotkiem w głowę. I do skutku.
Ta liga to jest jebane bajoro. Smutnych, leniwych przepłaconych grajków bez ambicji pójścia wyżej, bo po co się starać, skoro mają merole w leasingu i ruchanie na mieście?

koj
koj
12 dni temu
Reply to  Essa

Co za różnica w jakim jest wieku. Dla mnie może mieć i 35 lat, grać w Łęcznej jeśli będzie dobrze grać i być przydatny dla kadry. Twój argument o wieku całkowicie z dupy.

Szczecinianin
Szczecinianin
12 dni temu
Reply to  koj

jak gra w Łęcznej to on nie będzie przydatny nawet w ekstraklasie. Kolega wyżej próbuje wytłumaczyć, że tu nie ma prawie nikogo użytecznego do kadry

Marek0712
Marek0712
12 dni temu
Reply to  Essa

Po tym artykule, Weszło nie ma prawa już wypominać Sousie, ze nie chce oglądać ekstraklasy. My ją oglądamy, bo komuś tam kibicujemy, czasem dla beki, innym razem bo mamy problem z bezsennością, a selekcjoner pewnie już sobie kilku młodych wypatrzył, powoła, ktoś z zagranicy ich kupi i może wyciągnie na poziom reprezentacyjny.

Volo
Volo
13 dni temu

Bieda. Ten skład polskich drewniaków nawet w ekstraklasie by niewiele zdziałał.

Aldo Moro
Aldo Moro
13 dni temu

skład węgla i papy

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
13 dni temu

Beka z odklejonych januszy którzy oglądają polska eklape przeszkadzania i jeszcze zawracaja glowe Sousie powolaniami z tej patologii i amatorki czy sprawa Casha.

KSG
KSG
13 dni temu

Nigdy więcej zgrupowań ligowców i grania jakiś sparingów po którym mają oficjalnie A przy nazwisku. Reprezentanci Polski Zwoliński czy Piasecki jak to brzmi niech każdy oceni.

Piotr
Piotr
12 dni temu
Reply to  KSG

Jakichś, nie jakiś. Głąbie.

Maciej
Maciej
13 dni temu

Już widzę jak Sousa chciałby oglądać Pazdana, Wolskiego i Salamona. Jakby takie zgrupowania się odbywały to nie po to by oglądać tego typu zawodników. Wy w tym weszło chyba kompletnie nie rozumiecie pomysłu Sousy

Liliangarcia
Liliangarcia
13 dni temu

Wincyj piłkarzy z ekstraklasy do kadry, wincyj.

printbartek6
printbartek6
13 dni temu

Michniewicz za ligę zaraz pewnie wyleci—->Sousa w barażach przeje.ie awans do MŚ—–>Sousa zwolniony—–> Michniewicz selekcjonerem——>Wieteska w kadrze——->pomysł zgrupowań ligowych pojedzie do Portugalii . Tak więc nie ma sensu się nad tym wszystkim zastanawiać kto i za co powołany.

printbartek6
printbartek6
13 dni temu

Michniewicz za ligę zaraz pewnie wyleci—->Sousa w barażach przeje.ie awans do MŚ—–>Sousa zwolniony—–> Michniewicz selekcjonerem——>Wieteska w kadrze——->pomysł zgrupowań ligowych pojedzie do Portugalii . Tak więc nie ma sensu się nad tym wszystkim zastanawiać kto i za co powołany.

Ghul
Ghul
13 dni temu

Jak można widzieć w kadrze Kowalczyka a nie widzieć Damiana Dabrowskiego…

SaintSinner
SaintSinner
13 dni temu
Reply to  Ghul

Nie wiem, nie mam pojecia, to jakis zart

Harren
Harren
12 dni temu

Dawno nie było tu tak absurdalnego artykułu. Pierwszy z brzegu przykład: skupmy się na młodych wahadlowych, więc weźmy Kuna ( rocznik 95) a nie tylko solidnych ligowców (przykład Wdowiaka, rocznik 96).

loko
loko
12 dni temu

skład węgla i papy

AsafaPowell
AsafaPowell (@asafapowell)
12 dni temu

Sousa sobie życzy zgrupowania hotel na hotel w Antalyi z Rumunią czy Słowacją B?

Konrad
Konrad
12 dni temu

Najpierw sami zarzucacie sousie że nie jeździ oglądać meczy ekstraklasy a potem tworzycie artykuł że w sumie to nie ma tu kogo oglądać. Trochę konsekwencji.

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8 (@w-punkt)
12 dni temu
Reply to  Konrad

E, no przecież wiadomo, że Stanowski się burzy na coś dla fermentu, tworzy aferki i dramy bo dyskusja i kliki muszą być. Jak nie ma o czym pisać to trzeba samemu tworzyć „ważne” tematy. Zasada dziennikarska znana nie od dziś.
A niekonsekwencja to to, czego tu dawno nie widziano.

Gdyby mi płacono tyle co Sousie to bym był wszędzie!
Ale nie jestem Sousą a wyraz jego twarzy na przebitkach telewizyjnych, gdy pokazywał się na początku sezonu na polskich stadionach, wyraz jego twarzy mówił wszystko – nikt o zdrowych zmysłach nie chce na to patrzeć.

Grobowy
Grobowy
12 dni temu

Na podstawie artykułu śmiało można stwierdzić, że nie ma co się dziwić, że Sousa nie przyjeżdża na ekstraklasę. Mecze wiadomo jak tu wyglądają, a i potencjalnych kadrowiczów jak na lekarstwo.

Jacek
Jacek
12 dni temu
Reply to  Grobowy

Niby racja, ale po sobie widzę, że ostatnio częściej mi się zdarza obejrzeć naszą ekstraklapę niż np. 2-3 lata temu. Mecze i poziom są jednak wg mnie trochę lepsze. Oczywiście wybieram sobie te zestawy par, po których się mogę spodziewać czegoś przyzwoitego. Inna sprawa, że taki Sousa trochę pograł na dużo wyższym poziomie, potrenował parę niezłych zespołów i jego punkt widzenia leży w innym miejscu.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
12 dni temu

I tak jak pisałem: złóżcie z tych grajków kadrę na listopadowe mecze i czekam na 6 punktów XD

PolarBear
PolarBear
12 dni temu

Jeżeli miałoby dojść kiedyś do takiego zgrupowania, to zaproszenia nie powinien dostać nikt kto w nie ma 2 z przodu przy roku urodzenia, no ewentualnie rocznik 99, ale nikt starszy. Jak ktoś jest z rocznika 98 czy 97 i wciąż siedzi w naszej lidze to znaczy, że jest słaby i do kadry się nie nadaje.

xionc
xionc
12 dni temu

W tej lidze jest o wiele za dużo obcokrajowców

Ela Fiucińska- Gała
Ela Fiucińska- Gała
12 dni temu

A gdzie jest k.. Plewka????

Geograf
Geograf
12 dni temu

Brak Dąbrowskiego? Wy poważni jesteście?

Kizo
Kizo
11 dni temu

Nie wolno głosować na komentarze od jakichś dwóch tygodni. Naprawicie to?

Suche Info
19.10.2021

Kornel Osyra zagra w Sandecji

Szeregi Sandecji Nowy Sącz zasilił Kornel Osyra. 28-letni obrońca podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Osyra w zeszłym sezonie rozegrał dwa mecze w Ekstraklasie dla Podbeskidzia. Później zerwał ścięgno Achillesa i na boisko już nie wrócił. „Górale” po spadku nie przedłużyli z nim kontraktu i od tej pory pozostawał […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Długa przerwa obrońcy Warty Poznań. Za niego przyjdzie Szymonowicz

Obrońca Warty Poznań, Aleks Ławniczak przeszedł zabieg artroskopii kolana, po którym będzie pauzował przez około sześć tygodni. 22-letni stoper zdążył w tym sezonie rozegrać dziesięć meczów ligowych i jeden pucharowy. Po raz ostatni pojawił się na boisku 3 października w spotkaniu Pucharu Polski z Rakowem. W obliczu kontuzji Ławniczaka Warta finalizuje pozyskanie Dawida Szymonowicza (informacja […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Icardi poza kadrą PSG na RB Lipsk. Powód wiadomy

Media od kilku dni żyją zamieszaniem w życiu prywatnym Mauro Icardiego. Ma ono także konsekwencje sportowe. Wszystko zaczęło się od tego, że Wanda Nara wrzuciła na Instagrama zdjęcie sugerujące, że napastnik PSG ją zdradził. Na gruncie zdrady powstał cały związek tej pary, ale to osobny temat. W każdym razie później na profilach tej dwójki pojawiały […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Frankowski w Lidze Europy, Marciniak w Pucharze Arabskim

Wtorek przyniósł kilka istotnych sędziowskich informacji. Po pierwsze Bartosz Frankowski będzie gwizdał starcie Betisu z Bayerem Leverkusen w Lidze Europy. To jego drugi europejski mecz w tym sezonie, wcześniej prowadził starcie Ligi Mistrzów: Chelsea z Zenitem i poradził sobie dobrze. Mecz, który posędziuje teraz, jest ważny, bo Betis z Bayerem walczą o pierwszej miejsce w […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pekhart przejdzie operację

Jakby Legia Warszawa nie miała dość problemów, to teraz doszedł jej kolejny. Tomas Pekhart przejdzie operację, więc co jasne – będzie musiał pauzować. Na szczęście niedługo. Na oficjalnej stronie klubu czytamy: Tomas Pekhart doznał urazu nosa podczas poniedziałkowego treningu w Legia Training Center. Badania wykazały, iż czeski napastnik będzie musiał poddać się operacji. Przerwa Tomasa […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany jest za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Tarasiewicz nowym trenerem Arki?

Wracamy do tematu Arki Gdynia. Zdaniem Janekxa89 następcą Dariusz Marca w klubie będzie Ryszard Tarasiewicz. To ciekawa kandydatura, bo często można usłyszeć, że Tarasiewicz jest naprawdę niezłym szkoleniowcem, ale na końcu brakuje mu kropki nad i. Potrafi rozbudzić oczekiwania, zaprezentować ze swoimi ekipami ciekawą piłkę, ale ostatnio finisz jest ten sam: odejście lub zwolnienie. Tak […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Adam Majewski: – Być wiernym sobie

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko […]
19.10.2021
Anglia
19.10.2021

Leicester ośmiesza Manchester United, Saudyjczyków pokonuje Tottenham, a w głowie i tak tylko Salah

Jak nas Premier League wrzuciła na karuzelę w pierwszym meczu, tak pełne obroty utrzymywała przez wszystkie dziesięć meczów. Wspaniały to był weekend z angielską ekstraklasą, o ile oczywiście nie jesteś kibicem Manchesteru United lub Watfordu. Na pewno jednak 10. kolejka była bardzo ważna pod kątem historycznym – najbogatszy klub świata grał bowiem swój pierwszy mecz […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

„Cristiano Ronaldo nie jest nawet w TOP5 najlepszych piłkarzy w historii”

Kiedy wiele osób zastanawia się, czy najlepszy w historii był Messi, czy Cristiano Ronaldo, Antonio Cassano ma zupełnie inny pogląd. Nie widzi Portugalczyka nawet w TOP5 najlepszych piłkarzy wszech czasów. Włoch powiedział: – Ludzie mówią, że Cristiano jest najlepszy w historii… Taaak, zaraz po Napoleonie. Dość tych dramatów! On nie jest nawet w najlepszej piątce. […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Tercet Podolski-Emreli-Grosicki ku chwale badziewiaków

W trakcie lub świeżo po zakończeniu okienka nie dało się zrobić rankingu 10 najciekawszych/najlepszych transferów bez uwzględnienia tej trójki. Ba. Niełatwo było któregoś z nich wyrzucić poza pierwszą piątkę, a może nawet po prostu mówimy o komplecie gości z podium większości tych zestawień. Kamil Grosicki, Lukas Podolski i Mahir Emreli to nazwiska, które ekscytowały nas […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Strajk sędziów odwołany

Na dni 30-31 października zaplanowany był strajk sędziów piłkarskich, tych z niższych lig, którzy oczekiwali podwyżki ekwiwalentów i choćby ochrony prawnej w związku z tym, że potrafi dochodzić do patologii (regularne naruszanie nietykalności cielesnej sędziów). No, ale strajk jednak nie dojdzie do skutku. Organizatorzy przekazali: Dla dobra wszystkich osób działających w piłce nożnej, w tym […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Mamrot: – Musimy poprawić stałe fragmenty

Jagiellonii nie udało się sięgnąć po trzecie zwycięstwo z rzędu, zremisował z Radomiakiem 1:1. Ireneusz Mamrot skomentował to spotkanie. Jak powiedział: – Zaczęliśmy dobrze operować piłką, lecz później za mało się przy niej utrzymywaliśmy. Po jednym, dwóch podaniach następowała strata. Wkradła się za duża nerwowość. Strzeliliśmy bramkę po ładnej akcji, a chwilę później był karny. […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Hit w Madrycie, czy Sheriff znów zaskoczy – kozacki wieczór z LM

Dziś wieczorem czeka nas naprawdę ciekawy zestaw spotkań Ligi Mistrzów. Choć „na papierze” nie mamy tu zbyt wielu hitów, właściwie poza starciem Atletico Madryt z Liverpoolem trudno cokolwiek wyróżnić, to biorąc pod uwagę sytuację w tabelach poszczególnych grup – robi się interesująco. Ot, taki Inter Mediolan, który dzisiaj właściwie może się wypisać z gry o […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Strzelanie w cieniu Salaha. Sadio Mane w „Klubie 100”

W sobotnim meczu z Watfordem Sadio Mane po raz setny trafił do siatki w Premier League. Takie osiągnięcie to kawał historii, do którego Senegalczyk dążył jednak w cieniu. Obecny Liverpool ma bowiem twarz Mo Salaha. To jego sylwetka kojarzy nam się najbardziej ze świętowaniem strzelonych bramek przed pełnymi trybunami na Anfield. Musimy jednak pamiętać, że […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Marzec zwolniony z Arki

Dariusz Marzec jest na wylocie z Arki Gdynia, informuje Janekx89. Arka w tym sezonie rozczarowuje. Ma lepszy skład niż w zeszłym sezonie, co podkreślają sami piłkarze, a wyniki są bardzo przeciętne. Wydawało się, że nastąpił przełom – 2:0 z Puszczą, 5:1 z Jastrzębiem, 5:0 w Pucharze Polski z Bełchatowem – ale nie. Przyszli silniejsi rywale, […]
19.10.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021