post

Opublikowane 20.09.2021 18:14 przez

leszek.milewski

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tymRafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji z Piotrem Stokowcem, ale też dochodzeniu do zdrowia, determinacji, celach z Wisłą Płock i tym, co było jego największym błędem w karierze. Zapraszamy.

***

Jakie to uczucie: wracać na boisko po ciężkiej kontuzji?

Na pewno ogromna przyjemność. Ulga. Proces rehabilitacji jest długi. Miałem takie rozmowy z innymi piłkarzami, mówili mi:

Słuchaj, nie wiem jak ty to robisz. Ale to, co ty przeszedłeś… Nie wytrzymałbym.

Ostatnio siedziałem z młodym piłkarzem, powiedział:

Patrząc na to, że trzy razy miałeś zerwane więzadła i jak ostatnio grałeś… Podziwiam.

Nie mówię tego, żeby gdzieś się pochwalić, tylko takie słowa też dają paliwo. Czujesz to wsparcie. Najbardziej od tych, którzy wiedzą, czym jest taka kontuzja. Ile potrzeba samozaparcia. Bo tak naprawdę nikt cię podczas niej nie kontroluje. Możesz chodzić, odbębnić, pójść do domu. Ale tak się to wszystko nie uda.

Musisz naprawdę chcieć tej rehabilitacji. Mówi się nieraz o meczach – trzeba zagrać na sto dwadzieścia procent. No i tak trzeba podejść do rehabilitacji. Problem jest taki, że to nużące, powtarzalne ćwiczenia, nie mecz. Dlatego każdego dnia musisz znaleźć dla siebie tę dodatkową motywację, coś ponad normę. Jak tego nie zrobisz – życie odda. Zawsze oddaje. Jak nie zrobisz czegoś z pełnym zaangażowaniem, wystawi rachunek.

Jak porównujesz to podejście do piłkarzy, całą technologię badania waszego zdrowia, dziś a na początku swojej kariery – gdzie są największe różnice?

Kiedyś nie było GPS-ów, żadnych badań. Dzisiaj w każdym klubie przykłada się do tego wielką wagę. Monitoring każdego treningu – kiedyś nie do pomyślenia. Widać czarno na miałbym, kto pracuje, kto nie. Kiedyś trenowało się, kto był lepszy, grał. Dziś tych czynników jest coraz więcej i czasem jest też szukanie na siłę pretekstu, żeby pokazać, że ktoś nie biegał, nie zrobił jakiegoś sprintu.

Pijesz do poprzedniego pracodawcy?

Było tak nieraz. Kuriozalny przypadek. Graliśmy w dziadka. Trener pyta, dlaczego ja nie biegam. A chłopaki mu odpowiadają:

Trenerze, nie biega, bo ani razu nie wszedł do środka.

Nie wiedziałem jak się odnieść do takiego zarzutu. Mogłem się tylko zaśmiać w środku, odwrócić i iść dalej. Później rozmawiałem z kolegami z szatni – wszyscy się śmiali z tego.

Czyli w tej ogólnopolskiej dyskusji nie dołączysz do fanklubu Piotra Stokowca.

Na pewno nie. Byłem w klubie 3,5 roku. Weźmy nawet samo rozstanie. Można podejść do zawodnika, w cztery oczy powiedzieć „słuchaj, nie widzę cię w drużynie, nie jesteś mi potrzebny, szukaj sobie klubu”. I OK. Jesteśmy dorośli, takie rzeczy przyjmuje się na klatę. Problemu ze znalezieniem klubu nigdy nie miałem, przynajmniej do tej pory na szczęście. Można wyjść z rozstania z klasą, ale załatwiać sprawy przez osoby trzecie, zrzucać winę… Prezes mówił, że to decyzja trenera, trener, że decyzja prezesa. Takie sytuacje pokazują, jakim człowiekiem jest trener Stokowiec. Nie mówię, że to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym.

Grudzień, przed ostatnim meczem. Nie grałem, bo złapałem kartkę, miałem też drobny uraz. Pytał jak zdrowie, jak noga, bo na USG wyszło, że był jakiś odłamek kostny po uderzeniu. Powiedziałem, że nic poważnego, będę mógł normalnie wykonać rozpiskę świąteczną, będę mógł przeprowadzić okres przygotowawczy. „Dobrze, dobrze, w takim układzie cieszę się”. I tyle, a po przerwie zimowej przyjeżdżam do klubu i dostaję informację, że muszę stawić się u prezesa. Dostaję jeszcze tydzień wolnego, a potem mogę szukać sobie klubu.

Jednak miał dobre wyniki.

Miał wyniki, trzeba przyznać. Ale z zespołu, który zdobył Puchar Polski, można było wycisnąć dużo więcej. Trzecie miejsce? Bardziej przegrane mistrzostwo niż trzecie miejsce.

Wracając. Do momentu przerwy zimowej grałem kolejne spotkania od początku, byłem podstawowym zawodnikiem, nagle klub nie ściągnął żadnego zawodnika, mnie wyrzucił.

[ANALIZA] Osąd kadencji Stokowca w Gdańsku. Dobry trener, trudny człowiek?

Jak to interpretujesz?

Nie mam pojęcia. Może miało wpływ to, że klub nie płacił? A ja złożyłem pismo, że chcę – po prostu – swoje wynagrodzenie? Może się wkurzyli? Nie chcieli zawodnika, który ubiega się o swoje pieniądze. A dlaczego miałbym nie ubiegać się o swoje? Tych pytań jest mnóstwo.

Chciałem odejść do innego zespołu Ekstraklasy już w lutym. Wtedy odstawili mnie od drużyny. Zacząłem trenować z rezerwami. W pewnym momencie powiedzieli, że muszę w swoim sprzęcie trenować. Mnie to generalnie już wtedy nie ruszało, bo wiedziałem, że są skłonni do takich zachowań. Poszedłem i powiedziałem, że chcę się dogadać. Rozwiązać kontrakt – a miałem jeszcze ważny przez 1,5 roku. Powiedziałem, że z tego schodzę, chcę tylko zaległości. Ale klub zażądał za mnie duże pieniądze, których nikt nie chciał zapłacić, bo wiadomo jaką miałem przeszłość.

No to ze sporej kwoty chciałeś zrezygnować.

Tylko zaległości. Powiedziałem nawet, że mogą być w ratach. Ale nie zgodzili się na takie rozwiązanie, żeby mnie puścić za darmo. OK. To złożyłem pismo o rozwiązanie kontraktu z ich winy. I stracili na tym ogromne pieniądze, ja zyskałem dużo.

Nie rozumiem zachowania klubu. Nie rozumiem ludzi, którzy tam zarządzali. Najśmieszniejsze, że minęły dwa tygodnie, kiedy mieli zapłacić. Był ten piętnasty dzień zwłoki, powiedziałem prawnikowi – nie zamierzam czekać, leć do klubu o rozwiązanie kontraktu, z godziną, z pieczątką, chcę załatwić tę sprawę. Poszedł, podpisali, złożyli pieczątkę. Po czym po godzinie wysłali mi przelew zaległej pensji.

Nagle znalazły się pieniądze.

Tylko tamto rozwiązanie z winy klubu i tak wchodziło w życie, do dzisiaj nie dostałem tych pieniędzy, cały czas sprawa się toczy, możliwe, że jeszcze potrwa. Natomiast ja tego nie chciałem – ja chciałem grać. Nie zależało mi na pieniądzach, byłem gotowy to wszystko rzucić, byleby grać, bo miałem gdzie. Jak masz problemy z kontuzjami za sobą, to tym bardziej czujesz głód piłki. Wiesz, jak cenna jest każda minuta na boisku.

Swoją drogą, pieniądze inwestujesz czy żyjesz chwilą?

Ani jedno, ani drugie. Ani nie szastam, ani nie chomikuję każdej złotówki. Jestem zabezpieczony finansowo. Zrobiłem inwestycje w nieruchomości, mam też odłożoną kwotę, która na mnie czeka, gdy zakończę grać w piłkę. Do tego wpływają bieżące kwoty i nie ukrywam, nie odkładam wszystkiego do konta oszczędnościowego. Na pewno nie oszczędzam choćby na wakacjach po sezonie, latam w różne miejsca. Miałem ochotę jechać na Hawaje? No to pojechałem. Bali? Zobaczyłem. Wiadomo, że kariera piłkarza jest krótka, w pewnym momencie te pieniądze przestaną się pojawiać – wiem o tym. Ale to jeszcze nie oznacza, że piłkarz wszystkiego musi sobie odmawiać.

Wisła Płock zagra z Pogonią Szczecin. Fuksiarz.pl ewentualną wygraną w obu przypadkach wycenia tak samo – po kursie 2.65

Gdy po przenosinach do Wisły Płock, a więc kiedy uwolniłeś się z Lechii, zdarzyła ci się od razu kontuzja, pomyślałeś wtedy – za przeproszeniem – kurwa, dlaczego znowu ja?

Sama sytuacja wyglądała tak, że trenowałem tydzień, miałem grać już w meczu od początku, ale COVID. Wszystkie rozgrywki zawieszone. Przerwa miesięczna, trenowaliśmy w domach. Bieganie po lesie, treningi w domu, te sprawy. Później stopniowo treningi dwójkami, piątkami, większą grupą. W końcu miał być mecz, ostatni tydzień poprzedzający wznowienie rozgrywek – pech chciał, że w nim nie zagrałem przez COVID. Kolejny już kontuzja. I rzeczywiście myśl: kurwa, dlaczego ja mam takiego wielkiego pecha?

Szczególnie, że to była najgorsza kontuzja. Najdłuższy powrót. Najwięcej zwątpień. Pierwsze dwie poszły w miarę sprawnie – rehabilitacja szybka. A tutaj się dłużyło. Kolano nie reagowało tak samo. Zastanawiałem się: co robię nie tak? Myślałem, czy dam radę wrócić do tak wysokiego poziomu, gry na najwyższym poziomie w Polsce. Ale co mogłem zrobić? Zakasałem rękawy i pracowałem. Ta determinacja, samozaparcie o którym mówiłem… To w tych chwilach jest jego prawdziwy test. Nietrudno pracować na maksa, jak wierzysz. Trudno pracować na maksa, gdy wątpisz. Ale to trzeba zrobić.

Muszę też podkreślić, że od samego początku miałem wsparcie Wisły Płock, bardzo we mnie wierzyli, powtarzali, żebym się nie spieszył, wracał spokojnie. Miałem dowolność rehabilitacji. Dogadaną z klubem kwestię kosztów rehabilitacji na zasadach, które pasowały obu stronom. To jednak też dodaje sił, gdy wiesz, że w klubie na ciebie liczą.

Podpisali z tobą kontrakt w zasadzie bez rozegrania meczu.

Widzieli mnie w treningach, jak sobie radzę. Potem zagrałem kilka spotkań, przedłużenie – cieszę się, chcę spłacić na boisku ten dług zaufania.

Obawiasz się czasem jak to będzie z tymi kontuzjami dalej?

Nie myślę o tym, czy będę miał kontuzję. Czego mam się bać? Kolana miałem zrobione dobrze. Rehabilitację przeszedłem dobrze. Jestem przygotowany dobrze do gry. A na boisku nie myślę, czy zrobić wślizg, czy odpuścić wstawienie nogi. Nie, idę na sto procent.

To fakt, że piłkarze po urazach czasem tracili błysk, bo blokowali się psychicznie. U ciebie widać w tym sezonie, że tej blokady nie ma.

Wykonałem dobrą robotę, jestem gotowy. Chcę z tego korzystać.

Gdy rozmawiałem z Pawłem Fajdkiem, powiedział mi, że jego zdaniem Polacy martwią się na zapas. Jak jest dobrze, to martwią się, co się może zepsuć. Powiedział, że jemu bliższa jest filozofia „jak się zepsuje, to się naprawi”.

Na pewno bym się z Pawłem Fajdkiem zgodził. Jak coś się stanie, to będę się martwić, co zrobić, żeby wrócić do pełnej sprawności. Na pewno determinacji mi nie braknie. To podejście nie oznacza beztroski, to raczej sposób, by odciąć pewne myśli, by cię nie blokowały.

Organizmu się nie oszuka. Wiadomo, że tych spotkań w ostatnich trzech latach nie było dużo. „Lewy” w dwa miesiące gra więcej. Ale z każdym meczem coraz lepiej się czuję, mam coraz większą swobodę, luz. Wierzę, że będzie jeszcze lepiej, nawet jeśli pojawiają się przeciwności po drodze.

Rafał Wolski i Lechia Gdańsk – czy to jest uczciwa rywalizacja?

Powiedziałeś, że jesteś gotowy, aby być liderem.

Po prostu czuję, że mogę pomóc drużynie. Chcę brać odpowiedzialność za to jak wygląda Wisła Płock w ofensywie. Chodziło mi o kontekst boiskowy, poza boiskiem mamy wielu liderów, w szatni jest dobra atmosfera, dobrze się ze sobą czujemy, widać, że każdy chce przychodzić do tego klubu, spędzać ze sobą czas. Są umiejętności w naszej drużynie, jak każdy wróci na swój optymalny poziom, to Wisła może jeszcze wiele namieszać.

Jak wiele?

Nie zdeklaruję konkretnej pozycji w tabeli. Ale ostatnio Wisła biła się o utrzymanie – chcemy, żeby w tym sezonie był spokój dużo, dużo wcześniej. A wtedy będziemy mogli pomyśleć o czymś więcej.

Jaki kontakt złapałeś z Maciejem Bartoszkiem?

A bardzo dobry, w zasadzie od pierwszego treningu. Na pewno wie, w jakiej jestem sytuacji, jaką ma przeszłość. Często rozmawiamy, że na tym etapie warto odpuścić dziesięć minut treningu, żeby nie przedobrzyć, nie kusić losu. Na pewno czuję duże wsparcie.

Kiedyś powiedziałeś, że brakło ci w karierze, w decyzjach, cierpliwości. Może te kontuzje to taka jej nauka, tyle z tego chociaż dobrego pozostanie.

Tak, kontuzje to nic przyjemnego, nikomu nie życzę, ale na pewno uczą pokory, cierpliwości, samozaparcia. Dążenia do postawionego sobie celu, przy realizacji którego jesteś skazany tylko na siebie.

To co dokładnie sobie wyrzucasz jeśli chodzi o cierpliwość za granicą? Ten moment u Montelli, kiedy faktycznie sporo grałeś?

Był taki moment. Po trudnym okresie początkowym zacząłem grać. Najpierw przeskok był ogromny, jakość drużyny wprost niesamowita. Ciężko z czymkolwiek porównać, Fiorentina wtedy do ostatniej kolejki walczyła o Ligę Mistrzów. Ale zacząłem łapać minuty. I był kiedyś taki wywiad na koniec roku, w którym Montella został zapytany o to, kto z zawodników zrobił największy progres. Odpowiedział, że Wolski. To też pokazywało, że mnie widzi. Jaką pracę wykonuję, jak się rozwijam.

To czemu to się nie rozkręciło?

Zabrakło mi wtedy właśnie cierpliwości. Wypożyczenie do Serie B było najgorszą decyzją w karierze. Drużyna, w której nie pasowałem do taktyki, piłka tylko latała mi nad głową. I uciekały minuty, skład. A jak wróciłem do Fiorentiny… nie widzieli mnie ileś miesięcy w treningu. Nie osiągnąłem nic w Serie B, więc trudno, żebym dostał szansę. To był koniec we Fiorentinie.

Ciekawe jest to, że jeszcze za Jerzego Brzęczka, a więc stosunkowo niedawno, było zainteresowanie tobą ze strony reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek sondował twój temat.

Pamiętam, pamiętam. I pamiętam też, że Piotr Stokowiec powiedział Jerzemu Brzęczkowi, żeby darował sobie moją kandydaturę.

No to nie pójdziecie na kawę chyba faktycznie.

Nie, ale ja nie mam złości czy czegoś. Po prostu ta osoba stała  się dla mnie obojętna. A co do kadry, to wiadomo, nie czas i miejsce na deklaracje. Ale gwarantuję ci, że każdy marzy. I jakbym powiedział wprost, że to rozdział zamknięty, to jakbym się poddał. A nie poddaję się.

Ta łatka jednego z największych talentów ostatnich lat, ale też zmarnowanego – uwiera cię?

Nie rusza mnie to. Wiem, w jakim jestem momencie. Wiem, co osiągnąłem w swoim życiu. Znam swoją wartość. Jestem skupiony na tym, żeby grać jak najlepiej dla Wisły Płock. Jest też druga strona – jakbym był słaby, jakbym nie potrafił grać w piłkę, to by moje nazwisko tak się nie przewijało, prawda? A ja jestem, żyję, gram. I walczę.

rozmawiał Leszek Milewski

PS. Jak dowiedzieliśmy się w klubie, uraz, który sprawił, ze Rafał musiał zejść z boiska podczas meczu z Jagą, nie jest poważny, a na pewno nie ma związku z wcześniejszymi urazami.

Fot. FotoPyK

Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
25.11.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział. Ale bazując na tym, co wiadomo? Marek Papszun, który […]
25.11.2021
Weszło
21.11.2021

Deluxe Ski Jump jest jak rosół | Recenzje Tetryków #5

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 TETRYCY FORTE. MAŁYSZOMANIA, DELUXE SKI JUMP, TAJNER ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ 1:51 ADAM MAŁYSZ – PRZEPOLAK. NIE ISTNIEJE POLAK, KTÓRY NIE SZANUJE MAŁYSZA 3:20 WSPOMINAMY, JAK MAŁYSZ NA WIZJI POWIEDZIAŁ, ŻE PIŹDZI 4:08 MAŁYSZ KONTRA STOCH – POMIĘDZY SPORTEM A FENOMENEM SPOŁECZNYM 6:06 JAK ZREWOLUCJONIZOWAĆ […]
21.11.2021
Weszło
20.11.2021

Piasecki: – Mama krótko mnie trzyma

– Nie mamy jakichś wirtuozów w Stali. Gramy prawie samymi Polakami – trochę to wręcz niedzisiejsze, a jak widać, idzie i samymi Polakami grać, wygrywać – mówi nam Fabian Piasecki, napastnik Stali Mielec. Wypożyczony ze Śląska zawodnik opowiedział nam o różnicach między szatnią, w której obcokrajowcy się nie integrują, a taką, w której Jonathan de […]
20.11.2021
WeszłoTV
19.11.2021

Jeden mecz, dwa rozbite wizerunki | TETRYCY

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim.  0:00 ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI JAKO ANEGDOTA 1:17 KUBA ODPOWIADA SWOJĄ ANEGDOTĄ, ŁĄCZĄCĄ SIĘ Z BARAŻAMI 3:30 NIE LEKCEWAŻYĆ ANDORY. GDY „W EUROPIE NIE MA JUŻ SŁABYCH DRUŻYN” WEJDZIE ZA MOCNO 5:52 PAULO SOUSA UZNAŁ, ŻE RÓWNIE DOBRZE Z WĘGRAMI MÓGŁBY WYGRAĆ PSEM 8:51 WIELKA KSIĘGA CYTATÓW POLSKIEJ […]
19.11.2021
Liczba komentarzy: 45
Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzichu co nie jest robotem
Zdzichu co nie jest robotem
2 miesięcy temu

Milewski Top a Wolskiemu życzę zdrowia i zeby załapał sie do klubu z europejskimi pucharami

Wrrr
Wrrr
2 miesięcy temu

Mieszane uczucia po przeczytaniu tego wywiadu. Z jednej strony rozumiem frustrację i to że Stokowiec to taki sobie człowiek, ale z drugiej poświęcenie połowy wywiadu jego osobie słabo wygląda XD. A co do P. Rafała: pechowiec na pewno, ale też same złe decyzje w karierze. Oprócz wspomnianego wypożyczenia odszedł przecież do Florencji z tego co pamiętam będąc kontuzjowanym. Potem dziwne wypożyczenie do Belgii. Kiedy zaczął naprawdę dobrze grać w Wiśle (wtedy biednej, ale ustawionej pod niego) to od razu poszedł do Lechii (za piniondzem, ale Wisły też chyba nie było stać na wykup z Fiorentiny, więc nie jego wina), gdzie niby grał dobrze, ale już nie było aż tak dużo liczb i fajerwerków. A sam klub był już wtedy patologicznie zarządzany (KMWTW). Powodzenia w Płocku.

Fajfus
Fajfus
2 miesięcy temu

Kurde gdyby nie te kontuzje to Wolski na prawde mógłby pokopać gdzies w Europie. Szkoda tych kontuzji. Pamietam go jak grał sezon w Wiśle nie wierzylem ze może aż taka różnice zrobić a robil

jołki połki
jołki połki
2 miesięcy temu
Reply to  Fajfus

W Legii 2011 i 2012 robił świetne wrażenie. Akcje, kiwki przeciw PSV w LE, z Mertensem, Strootmanem, Boumą czy Wijnaldumem w składzie, palce lizać. Wielki luz wtedy. Szkoda typa.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
2 miesięcy temu
Reply to  Fajfus

ja jako kibic wisły mega się cieszyłem jak do nas przyszedł, szklany jest ale to kawał świetnego piłkarza

Sentino
Sentino
2 miesięcy temu

Stokowiec jako człowiek to…. każdy sobie wpisze co chce, ja nie mam wątpliwości, że jest taki jak jego kolor włosów. Zbyt dużo opinii w środowisku żeby to był przypadek.

Wislak
Wislak
2 miesięcy temu

Powodzenia Rafał! W tym sezonie możesz spokojnie zrobić ponad 10 bramek/asyst.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
2 miesięcy temu
Reply to  Wislak

Spoko, myślę że zrobię minimum 20 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej. Jestem twardy gość i jak tylko nie trenuję to siedzę w necie szukając takich wpisów pod artykułami skierowanych do mnie, żeby na każdy odpowiedzieć. To dużo roboty i ogromna odpowiedzialność bo jak komuś nie odpowiem to się obrazi i ja nie będę mógł zasnąć z tego powodu

Kibol
Kibol
2 miesięcy temu

Wolski niech lepiej zajmie się komentowaniem meczów w Viaplay, a nie się bawi w wywiady.

Zbyszek
Zbyszek
2 miesięcy temu
Reply to  Kibol

Panie Piotrze, już by się pan nie wygłupiał.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
2 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Dzięki że zdemaskowałeś fałszywca. Tak poza tym to zrobiłeś mi dzień

Twoja stara
Twoja stara
2 miesięcy temu

Rudzielec i wszystko w temacie.

Jacek
Jacek
2 miesięcy temu
Reply to  Twoja stara

Odezwał się chłopak na poziomie 3-latków w piaskownicy.

Estragon
Estragon
2 miesięcy temu

ale czego nie rozumiesz? to pralnia jest.

Mon
Mon
2 miesięcy temu

Mam pewne zastrzeżenia co do Stokowca oraz duże do mandziary, ale Wolski nie mówi o jednym. Kto przedłużył z nim kontrakt, kiedy ten był kontuzjowany?

PIO
PIO
2 miesięcy temu

Kolejny piłkarz mówi, że Stokowiec jest beznadziejny w relacjach międzyludzkich? To chyba nie przypadek, bo o innych trenerach takich rzeczy się nie słyszy.

Ernest
Ernest
2 miesięcy temu
Reply to  PIO

Stokowiec to człowiek bez moralności, typ który będąc piłkarzem potrafił protestować bo jednej pensji nie dostał. A gdy był trenerem to krytykował pilkarzy którzy protestowali bo kasy od kilku miesięcy nie widzieli.

Paprykarz
Paprykarz
2 miesięcy temu

Stokowiec, Ty urwo, przestań mi piłkarzy przesladować.
A nie czekaj….
straciłeś pracę

Hanna Gronkiewicz Waltz
Hanna Gronkiewicz Waltz
2 miesięcy temu

Jestem ostatni do obrony zarzadu Lechii, pierwszy bym kamieniami rzucał w tego chuja Adasia..
ale….Wolski miał piekny kontrakt, w tym czasie doznał poważnej kontuzji, mimo to w czasie kontuzji zaproponowali mu przedlużenie. Dlugie. Podpisal.
On akurat ma słabe prawo umoralniania

aaa
aaa
2 miesięcy temu

pytanie do ekspertow, ile dobrych meczy zagral wolski przez 3,5 roku, 10-20?

Imę
Imę
2 miesięcy temu
Reply to  aaa

jeden, z Górnikiem

LUKAS
LUKAS
2 miesięcy temu

https://www.youtube.com/watch?v=ZqUcLZ_BrBY&t=1s

ile unia zarobiła na naszym wejsciu

Adaśko
Adaśko
2 miesięcy temu
Reply to  LUKAS

Lukas Spierdalaj pisi czopku ćwoku

LUKAS
LUKAS
2 miesięcy temu

sorry ,ale z wywiadu wychodzi typ zawodnika już po drugiej stronie rzeki .Najwięcej o kontuzjach , zli ludzie i ferie a gdzie ambicja cele mistrzostwo lub np. najwięcej asyst w sezonie czy chciałbym grac w klubie top 3 ?

LUKAS
LUKAS
2 miesięcy temu

jasne rozumiem ma żal do Stokowca ,ale co zdanie to stokowiec zły .
Zycie jest trudne albo dajesz rade albo nie po co sie zalić o cos co było 3 lata temu ?

co rude, to fałszywe
co rude, to fałszywe
2 miesięcy temu

Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. 

Czyli typowy rudzielec. To nie jest zabobon. Tacy są właśnie rudzi. Niby mili, włażą ci w tyłek gdy z nimi jesteś, a po cichu robią ci koło pióra.

Syl
Syl
2 miesięcy temu

Czyli tak jak mój rudy kot! Kawał drania… Milutki i słodziutki, a potem za plecami kocie party i szczanie po kątach!

co rude, to fałszywe
co rude, to fałszywe
2 miesięcy temu
Reply to  Syl

Jak kot szczy po kątach, to może być coś nie tak ze żwirkiem. Albo kładziesz laskę i nie czyścisz po każdym szczochu, albo żwir do dupy i się nie zbryla; taka żwirowa szczochowa gnojowica. Kot, a szczególnie kocice to czyściochy. Trochę smrodku i szczy tam gdzie nie capi, czyli właśnie po kątach. Dobry i niedrogi żwir kupisz w Lidlu. Stosuję od lat. Fenomenalnie się zbryla.
comment image

Bartos
Bartos
2 miesięcy temu

Sromowiec jest niesamowity XD Do tego Lechia jako ten potężny klub XD Oni chcieli się równać do kogokolwiek z topu xD

wolska
wolska
1 miesiąc temu
Reply to  Bartos

no i są wiceliderem a płock gdzie?

Kebab
Kebab
2 miesięcy temu

Tylko te zarzuty wobec Stokowca są takie niejasne trochę, a piłkarze to też konkret ściemniacze. Niemniej Wolskiego widziałbym jako rezerwowego w Legii, bo czemu nie?

Imę
Imę
2 miesięcy temu

o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle” – Lechia akurat na odejściu Wolskiego zrobiła świetny interes: i tak by nie grał, bo jak zawsze się leczył, a tak przynajmniej część jego kontraktu pokrywała Wisła

wolfy
wolfy
2 miesięcy temu
Reply to  Imę

Nie zrobili żadnego interesu. Ponieważ rozwiązał umowę z winy klubu muszą mu wypłacić cały kontrakt. To co mu płaci WP to bonus. Dlatego nikt nie rozumie ich zachowania.

Imę
Imę
2 miesięcy temu
Reply to  wolfy

Nie masz racji: Uchwała nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej Art. 10 pkt 5. „Klub jest zobowiązany także do zapłaty Zawodnikowi odszkodowania w wysokości utraconego przez niego wynagrodzenia należnego za okres, na który został zawarty Kontrakt, pomniejszonego o dochody uzyskane z uprawiania piłki nożnej w innym Klubie”. A nawet jeżeli by tak nie było, to Lechia z trzymania niedoleczonego Wolskiego w klubie i tak nie miała żadnych korzyści, za to musiała na niego łożyć pozapłacowe koszty.

15-lecie Przeszczepu z Wronek
15-lecie Przeszczepu z Wronek
2 miesięcy temu

Pamiętam Wolskiego jeszcze z Legii. Grał bardzo dobrze do momentu kontuzji, potem to już nie było to i każdy się cieszył że Fiorentina go kupiła. I tak już leci z łatką wiecznego talentu 10 lat

Z Jacek M jestem z tobo
Z Jacek M jestem z tobo
2 miesięcy temu

Niestety zarząd Lechii działa na niekorzyść spółki. Frekwencja jest niska na meczach i będzie jeszcze słabsza. Wielu kibiców bojkotuje Mandziare i ich noga tam nie postanie do czasu aż zniknie.

Imę
Imę
2 miesięcy temu

Wielu kibiców Lechii bojkotuje innych kibiców

ZKS
ZKS
2 miesięcy temu

Powodzenia Rafał. Strzelaj i asystuj jak najwięcej dla Wisły!

Rafał Wolski
Rafał Wolski
2 miesięcy temu
Reply to  ZKS

Dzięki.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
2 miesięcy temu
Reply to  ZKS

To duża odpowiedzialność, ale jestem twardy i dam radę. Jeszcze raz dziękuję za życzenia-dobrze, że dzisiaj dłużej posiedziałem przy kompie bo prawie przeoczyłem twój wpis. Gdybym nie przeczytał to nie darowałbym sobie do końca życia a nawet dłużej

Lokis
Lokis
2 miesięcy temu

Już wolak zapomniał ze mimo tego ze miał kontuzje roczną to Lechia z nim przedłużyła kontrakt. Plus płaciła później Wiśle Płock cześć jego wynagrodzenia – taki mały szczegół – zawsze był nie wdzięczny. I oburzony, kumplowal się z Augustynem oboje byli wkurwiajacy, wiedzący wszystko najlepiej.

mechanikabg
mechanikabg
2 miesięcy temu

Leszek TOP.

Ale czy w temacie Wolskiego mógłby się wypowiedzieć Marek Śliwowski – były piłkarz Legii?

Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu

Pan Bóg stworzył rudego, ażeby uważać na niego.

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

Mam wrażenie graniczace z pewnością że Wolski generalnie pracusiem nie jest,aza to egoistą ,a I iloraz inteligencji nie za wysoki.Klub mu w czasie kontuzji pomógł a on się na klub wypiął.

YebacSrokowca&Polonie
YebacSrokowca&Polonie
2 miesięcy temu

Stokowiec? Ruda kurwa z konfidenckiego klubu. Zero zdziwienia

Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Dobre wieści dla Korony Kielce. Miasto da jej miliony

Korona Kielce odpadła z Pucharu Polski, a w weekend zakończy ligową jesień. O ile na boisku ostatnimi czasy wiedzie jej się gorzej, tak poza nim kibice ze świętokrzyskiego mogą mieć powody do optymizmu. W czwartek, 2 grudnia, o godz. 9 rozpocznie się sesja Rady Miasta Kielce, na której pierwszoligowiec ma otrzymać od miasta miliony. Kielecki […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021