post

Opublikowane 20.09.2021 18:14 przez

leszek.milewski

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tymRafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji z Piotrem Stokowcem, ale też dochodzeniu do zdrowia, determinacji, celach z Wisłą Płock i tym, co było jego największym błędem w karierze. Zapraszamy.

***

Jakie to uczucie: wracać na boisko po ciężkiej kontuzji?

Na pewno ogromna przyjemność. Ulga. Proces rehabilitacji jest długi. Miałem takie rozmowy z innymi piłkarzami, mówili mi:

Słuchaj, nie wiem jak ty to robisz. Ale to, co ty przeszedłeś… Nie wytrzymałbym.

Ostatnio siedziałem z młodym piłkarzem, powiedział:

Patrząc na to, że trzy razy miałeś zerwane więzadła i jak ostatnio grałeś… Podziwiam.

Nie mówię tego, żeby gdzieś się pochwalić, tylko takie słowa też dają paliwo. Czujesz to wsparcie. Najbardziej od tych, którzy wiedzą, czym jest taka kontuzja. Ile potrzeba samozaparcia. Bo tak naprawdę nikt cię podczas niej nie kontroluje. Możesz chodzić, odbębnić, pójść do domu. Ale tak się to wszystko nie uda.

Musisz naprawdę chcieć tej rehabilitacji. Mówi się nieraz o meczach – trzeba zagrać na sto dwadzieścia procent. No i tak trzeba podejść do rehabilitacji. Problem jest taki, że to nużące, powtarzalne ćwiczenia, nie mecz. Dlatego każdego dnia musisz znaleźć dla siebie tę dodatkową motywację, coś ponad normę. Jak tego nie zrobisz – życie odda. Zawsze oddaje. Jak nie zrobisz czegoś z pełnym zaangażowaniem, wystawi rachunek.

Jak porównujesz to podejście do piłkarzy, całą technologię badania waszego zdrowia, dziś a na początku swojej kariery – gdzie są największe różnice?

Kiedyś nie było GPS-ów, żadnych badań. Dzisiaj w każdym klubie przykłada się do tego wielką wagę. Monitoring każdego treningu – kiedyś nie do pomyślenia. Widać czarno na miałbym, kto pracuje, kto nie. Kiedyś trenowało się, kto był lepszy, grał. Dziś tych czynników jest coraz więcej i czasem jest też szukanie na siłę pretekstu, żeby pokazać, że ktoś nie biegał, nie zrobił jakiegoś sprintu.

Pijesz do poprzedniego pracodawcy?

Było tak nieraz. Kuriozalny przypadek. Graliśmy w dziadka. Trener pyta, dlaczego ja nie biegam. A chłopaki mu odpowiadają:

Trenerze, nie biega, bo ani razu nie wszedł do środka.

Nie wiedziałem jak się odnieść do takiego zarzutu. Mogłem się tylko zaśmiać w środku, odwrócić i iść dalej. Później rozmawiałem z kolegami z szatni – wszyscy się śmiali z tego.

Czyli w tej ogólnopolskiej dyskusji nie dołączysz do fanklubu Piotra Stokowca.

Na pewno nie. Byłem w klubie 3,5 roku. Weźmy nawet samo rozstanie. Można podejść do zawodnika, w cztery oczy powiedzieć „słuchaj, nie widzę cię w drużynie, nie jesteś mi potrzebny, szukaj sobie klubu”. I OK. Jesteśmy dorośli, takie rzeczy przyjmuje się na klatę. Problemu ze znalezieniem klubu nigdy nie miałem, przynajmniej do tej pory na szczęście. Można wyjść z rozstania z klasą, ale załatwiać sprawy przez osoby trzecie, zrzucać winę… Prezes mówił, że to decyzja trenera, trener, że decyzja prezesa. Takie sytuacje pokazują, jakim człowiekiem jest trener Stokowiec. Nie mówię, że to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym.

Grudzień, przed ostatnim meczem. Nie grałem, bo złapałem kartkę, miałem też drobny uraz. Pytał jak zdrowie, jak noga, bo na USG wyszło, że był jakiś odłamek kostny po uderzeniu. Powiedziałem, że nic poważnego, będę mógł normalnie wykonać rozpiskę świąteczną, będę mógł przeprowadzić okres przygotowawczy. „Dobrze, dobrze, w takim układzie cieszę się”. I tyle, a po przerwie zimowej przyjeżdżam do klubu i dostaję informację, że muszę stawić się u prezesa. Dostaję jeszcze tydzień wolnego, a potem mogę szukać sobie klubu.

Jednak miał dobre wyniki.

Miał wyniki, trzeba przyznać. Ale z zespołu, który zdobył Puchar Polski, można było wycisnąć dużo więcej. Trzecie miejsce? Bardziej przegrane mistrzostwo niż trzecie miejsce.

Wracając. Do momentu przerwy zimowej grałem kolejne spotkania od początku, byłem podstawowym zawodnikiem, nagle klub nie ściągnął żadnego zawodnika, mnie wyrzucił.

[ANALIZA] Osąd kadencji Stokowca w Gdańsku. Dobry trener, trudny człowiek?

Jak to interpretujesz?

Nie mam pojęcia. Może miało wpływ to, że klub nie płacił? A ja złożyłem pismo, że chcę – po prostu – swoje wynagrodzenie? Może się wkurzyli? Nie chcieli zawodnika, który ubiega się o swoje pieniądze. A dlaczego miałbym nie ubiegać się o swoje? Tych pytań jest mnóstwo.

Chciałem odejść do innego zespołu Ekstraklasy już w lutym. Wtedy odstawili mnie od drużyny. Zacząłem trenować z rezerwami. W pewnym momencie powiedzieli, że muszę w swoim sprzęcie trenować. Mnie to generalnie już wtedy nie ruszało, bo wiedziałem, że są skłonni do takich zachowań. Poszedłem i powiedziałem, że chcę się dogadać. Rozwiązać kontrakt – a miałem jeszcze ważny przez 1,5 roku. Powiedziałem, że z tego schodzę, chcę tylko zaległości. Ale klub zażądał za mnie duże pieniądze, których nikt nie chciał zapłacić, bo wiadomo jaką miałem przeszłość.

No to ze sporej kwoty chciałeś zrezygnować.

Tylko zaległości. Powiedziałem nawet, że mogą być w ratach. Ale nie zgodzili się na takie rozwiązanie, żeby mnie puścić za darmo. OK. To złożyłem pismo o rozwiązanie kontraktu z ich winy. I stracili na tym ogromne pieniądze, ja zyskałem dużo.

Nie rozumiem zachowania klubu. Nie rozumiem ludzi, którzy tam zarządzali. Najśmieszniejsze, że minęły dwa tygodnie, kiedy mieli zapłacić. Był ten piętnasty dzień zwłoki, powiedziałem prawnikowi – nie zamierzam czekać, leć do klubu o rozwiązanie kontraktu, z godziną, z pieczątką, chcę załatwić tę sprawę. Poszedł, podpisali, złożyli pieczątkę. Po czym po godzinie wysłali mi przelew zaległej pensji.

Nagle znalazły się pieniądze.

Tylko tamto rozwiązanie z winy klubu i tak wchodziło w życie, do dzisiaj nie dostałem tych pieniędzy, cały czas sprawa się toczy, możliwe, że jeszcze potrwa. Natomiast ja tego nie chciałem – ja chciałem grać. Nie zależało mi na pieniądzach, byłem gotowy to wszystko rzucić, byleby grać, bo miałem gdzie. Jak masz problemy z kontuzjami za sobą, to tym bardziej czujesz głód piłki. Wiesz, jak cenna jest każda minuta na boisku.

Swoją drogą, pieniądze inwestujesz czy żyjesz chwilą?

Ani jedno, ani drugie. Ani nie szastam, ani nie chomikuję każdej złotówki. Jestem zabezpieczony finansowo. Zrobiłem inwestycje w nieruchomości, mam też odłożoną kwotę, która na mnie czeka, gdy zakończę grać w piłkę. Do tego wpływają bieżące kwoty i nie ukrywam, nie odkładam wszystkiego do konta oszczędnościowego. Na pewno nie oszczędzam choćby na wakacjach po sezonie, latam w różne miejsca. Miałem ochotę jechać na Hawaje? No to pojechałem. Bali? Zobaczyłem. Wiadomo, że kariera piłkarza jest krótka, w pewnym momencie te pieniądze przestaną się pojawiać – wiem o tym. Ale to jeszcze nie oznacza, że piłkarz wszystkiego musi sobie odmawiać.

Wisła Płock zagra z Pogonią Szczecin. Fuksiarz.pl ewentualną wygraną w obu przypadkach wycenia tak samo – po kursie 2.65

Gdy po przenosinach do Wisły Płock, a więc kiedy uwolniłeś się z Lechii, zdarzyła ci się od razu kontuzja, pomyślałeś wtedy – za przeproszeniem – kurwa, dlaczego znowu ja?

Sama sytuacja wyglądała tak, że trenowałem tydzień, miałem grać już w meczu od początku, ale COVID. Wszystkie rozgrywki zawieszone. Przerwa miesięczna, trenowaliśmy w domach. Bieganie po lesie, treningi w domu, te sprawy. Później stopniowo treningi dwójkami, piątkami, większą grupą. W końcu miał być mecz, ostatni tydzień poprzedzający wznowienie rozgrywek – pech chciał, że w nim nie zagrałem przez COVID. Kolejny już kontuzja. I rzeczywiście myśl: kurwa, dlaczego ja mam takiego wielkiego pecha?

Szczególnie, że to była najgorsza kontuzja. Najdłuższy powrót. Najwięcej zwątpień. Pierwsze dwie poszły w miarę sprawnie – rehabilitacja szybka. A tutaj się dłużyło. Kolano nie reagowało tak samo. Zastanawiałem się: co robię nie tak? Myślałem, czy dam radę wrócić do tak wysokiego poziomu, gry na najwyższym poziomie w Polsce. Ale co mogłem zrobić? Zakasałem rękawy i pracowałem. Ta determinacja, samozaparcie o którym mówiłem… To w tych chwilach jest jego prawdziwy test. Nietrudno pracować na maksa, jak wierzysz. Trudno pracować na maksa, gdy wątpisz. Ale to trzeba zrobić.

Muszę też podkreślić, że od samego początku miałem wsparcie Wisły Płock, bardzo we mnie wierzyli, powtarzali, żebym się nie spieszył, wracał spokojnie. Miałem dowolność rehabilitacji. Dogadaną z klubem kwestię kosztów rehabilitacji na zasadach, które pasowały obu stronom. To jednak też dodaje sił, gdy wiesz, że w klubie na ciebie liczą.

Podpisali z tobą kontrakt w zasadzie bez rozegrania meczu.

Widzieli mnie w treningach, jak sobie radzę. Potem zagrałem kilka spotkań, przedłużenie – cieszę się, chcę spłacić na boisku ten dług zaufania.

Obawiasz się czasem jak to będzie z tymi kontuzjami dalej?

Nie myślę o tym, czy będę miał kontuzję. Czego mam się bać? Kolana miałem zrobione dobrze. Rehabilitację przeszedłem dobrze. Jestem przygotowany dobrze do gry. A na boisku nie myślę, czy zrobić wślizg, czy odpuścić wstawienie nogi. Nie, idę na sto procent.

To fakt, że piłkarze po urazach czasem tracili błysk, bo blokowali się psychicznie. U ciebie widać w tym sezonie, że tej blokady nie ma.

Wykonałem dobrą robotę, jestem gotowy. Chcę z tego korzystać.

Gdy rozmawiałem z Pawłem Fajdkiem, powiedział mi, że jego zdaniem Polacy martwią się na zapas. Jak jest dobrze, to martwią się, co się może zepsuć. Powiedział, że jemu bliższa jest filozofia „jak się zepsuje, to się naprawi”.

Na pewno bym się z Pawłem Fajdkiem zgodził. Jak coś się stanie, to będę się martwić, co zrobić, żeby wrócić do pełnej sprawności. Na pewno determinacji mi nie braknie. To podejście nie oznacza beztroski, to raczej sposób, by odciąć pewne myśli, by cię nie blokowały.

Organizmu się nie oszuka. Wiadomo, że tych spotkań w ostatnich trzech latach nie było dużo. „Lewy” w dwa miesiące gra więcej. Ale z każdym meczem coraz lepiej się czuję, mam coraz większą swobodę, luz. Wierzę, że będzie jeszcze lepiej, nawet jeśli pojawiają się przeciwności po drodze.

Rafał Wolski i Lechia Gdańsk – czy to jest uczciwa rywalizacja?

Powiedziałeś, że jesteś gotowy, aby być liderem.

Po prostu czuję, że mogę pomóc drużynie. Chcę brać odpowiedzialność za to jak wygląda Wisła Płock w ofensywie. Chodziło mi o kontekst boiskowy, poza boiskiem mamy wielu liderów, w szatni jest dobra atmosfera, dobrze się ze sobą czujemy, widać, że każdy chce przychodzić do tego klubu, spędzać ze sobą czas. Są umiejętności w naszej drużynie, jak każdy wróci na swój optymalny poziom, to Wisła może jeszcze wiele namieszać.

Jak wiele?

Nie zdeklaruję konkretnej pozycji w tabeli. Ale ostatnio Wisła biła się o utrzymanie – chcemy, żeby w tym sezonie był spokój dużo, dużo wcześniej. A wtedy będziemy mogli pomyśleć o czymś więcej.

Jaki kontakt złapałeś z Maciejem Bartoszkiem?

A bardzo dobry, w zasadzie od pierwszego treningu. Na pewno wie, w jakiej jestem sytuacji, jaką ma przeszłość. Często rozmawiamy, że na tym etapie warto odpuścić dziesięć minut treningu, żeby nie przedobrzyć, nie kusić losu. Na pewno czuję duże wsparcie.

Kiedyś powiedziałeś, że brakło ci w karierze, w decyzjach, cierpliwości. Może te kontuzje to taka jej nauka, tyle z tego chociaż dobrego pozostanie.

Tak, kontuzje to nic przyjemnego, nikomu nie życzę, ale na pewno uczą pokory, cierpliwości, samozaparcia. Dążenia do postawionego sobie celu, przy realizacji którego jesteś skazany tylko na siebie.

To co dokładnie sobie wyrzucasz jeśli chodzi o cierpliwość za granicą? Ten moment u Montelli, kiedy faktycznie sporo grałeś?

Był taki moment. Po trudnym okresie początkowym zacząłem grać. Najpierw przeskok był ogromny, jakość drużyny wprost niesamowita. Ciężko z czymkolwiek porównać, Fiorentina wtedy do ostatniej kolejki walczyła o Ligę Mistrzów. Ale zacząłem łapać minuty. I był kiedyś taki wywiad na koniec roku, w którym Montella został zapytany o to, kto z zawodników zrobił największy progres. Odpowiedział, że Wolski. To też pokazywało, że mnie widzi. Jaką pracę wykonuję, jak się rozwijam.

To czemu to się nie rozkręciło?

Zabrakło mi wtedy właśnie cierpliwości. Wypożyczenie do Serie B było najgorszą decyzją w karierze. Drużyna, w której nie pasowałem do taktyki, piłka tylko latała mi nad głową. I uciekały minuty, skład. A jak wróciłem do Fiorentiny… nie widzieli mnie ileś miesięcy w treningu. Nie osiągnąłem nic w Serie B, więc trudno, żebym dostał szansę. To był koniec we Fiorentinie.

Ciekawe jest to, że jeszcze za Jerzego Brzęczka, a więc stosunkowo niedawno, było zainteresowanie tobą ze strony reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek sondował twój temat.

Pamiętam, pamiętam. I pamiętam też, że Piotr Stokowiec powiedział Jerzemu Brzęczkowi, żeby darował sobie moją kandydaturę.

No to nie pójdziecie na kawę chyba faktycznie.

Nie, ale ja nie mam złości czy czegoś. Po prostu ta osoba stała  się dla mnie obojętna. A co do kadry, to wiadomo, nie czas i miejsce na deklaracje. Ale gwarantuję ci, że każdy marzy. I jakbym powiedział wprost, że to rozdział zamknięty, to jakbym się poddał. A nie poddaję się.

Ta łatka jednego z największych talentów ostatnich lat, ale też zmarnowanego – uwiera cię?

Nie rusza mnie to. Wiem, w jakim jestem momencie. Wiem, co osiągnąłem w swoim życiu. Znam swoją wartość. Jestem skupiony na tym, żeby grać jak najlepiej dla Wisły Płock. Jest też druga strona – jakbym był słaby, jakbym nie potrafił grać w piłkę, to by moje nazwisko tak się nie przewijało, prawda? A ja jestem, żyję, gram. I walczę.

rozmawiał Leszek Milewski

PS. Jak dowiedzieliśmy się w klubie, uraz, który sprawił, ze Rafał musiał zejść z boiska podczas meczu z Jagą, nie jest poważny, a na pewno nie ma związku z wcześniejszymi urazami.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Goncalo Feio: Życie jest za krótkie, żeby nie grać w Europie

Goncalo Feio ma dopiero 31 lat, a już od dekady – z drobnymi przerwami – pracuje w polskiej piłce. Teraz przeżywa swój najlepszy czas, bo jako asystent Marka Papszuna świętuje wiele sukcesów w Rakowie Częstochowa. Rozmawiamy na wiele tematów. Czy Raków faktycznie coraz bardziej zbliża się do Legii? Jaką cenę płaci się za bycie trenerem? […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Felietony i blogi
27.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

– To już juniorzy by lepiej zagrali, a nawet jakby byli tak samo słabi, to by przynajmniej zostawili trochę serca – nie ma chyba na świecie kibica, któremu kiedyś, na różnym etapie swojej przygody z futbolem, nie przemknęła przez głowę taka myśl. Zazwyczaj towarzyszy nam w chwilach głębokiej frustracji, gdy kapitan zaczyna grać na czas […]
27.10.2021
Weszło
22.10.2021

Oszuści z Neapolu wzięli i wystawili gwiazdy Serie A! | Tetrycy #43

Kolejny odcinek „Tetryków”, w którym Kuba Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają ostatni tydzień w polskiej piłce. Będzie o wczorajszym meczu Legii z Napoli, Legia – Lech, a także formie Stali Mielec. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA PROSTO Z BUJNEGO ŻYCIA KUBY 2:12 LESZEK TEŻ OPOWIADA ANEGDOTĘ Z BUJNEGO ŻYCIA […]
22.10.2021
Felietony i blogi
21.10.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gianni Infantino chciałby mundialu co dwa lata. Ja uprzejmie zapytuję: Dlaczego nie co tydzień panie Szwajcar? Albo nawet – a co, do odważnych świat należy! – codziennie? Mistrz świata poniedziałku w imieniny Bogdana – Brazylia. Mistrz świata środy tuż po zielonych świątkach – Niemcy. Nawet Polska, przy 365 mundialach w roku, musiałaby w końcu wyjść […]
21.10.2021
Weszło
19.10.2021

Adam Majewski: Być wiernym sobie

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko […]
19.10.2021
Weszło
15.10.2021

Sousa król, nieudacznik? A może jednak coś pomiędzy? | Dwaj zgryźliwi tetrycy #42

Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski tym razem w programie „Dwaj zgryźliwi tetrycy” podsumowują ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O SMUDZIE. CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK 1:26 SMUDA – EKSPERT NIEDOCENIANY 3:00 SZCZYTOWE OSIĄGNIĘCIE POLSKIEGO PIŁKARSTWA – `1:1 ZA SMUDY Z MEKSYKIEM 6:34 W ALBANII ZNANY […]
15.10.2021
Weszło
15.10.2021

W Legii przetrwają tylko najsilniejsi. Tu jest nieustanna presja

Jakie jest ulubione powiedzonko Artura Boruca, dlaczego z nałogów Jan Urban polecał seks i czy w Polsce funkcjonuje filozofia Peweksu. Dlaczego kilka lat temu Legia wygrywałaby w lidze nawet na popucharowym zmęczeniu, a teraz nie. Jaka jest relacja pomiędzy Dariuszem Mioduskim a Czesławem Michniewiczem i czy ten związek ma przyszłość. Dlaczego DNA Legii jest skomplikowane. […]
15.10.2021
Felietony i blogi
14.10.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Minimalizm potrafi być chorobą. Czymś, co nie pozwala ci osiągnąć tego, na co cię stać. Gdy to tylko taka błahostka jak – powiedzmy – twoje życie, no to trudno, twój wybór. Masz prawo zrobić z danym ci czasem to, co chcesz. Ale gdy odpowiadasz za coś, co jest ważne dla wielu, na przykład – znowu […]
14.10.2021
Liczba komentarzy: 45
Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzichu co nie jest robotem
Zdzichu co nie jest robotem
1 miesiąc temu

Milewski Top a Wolskiemu życzę zdrowia i zeby załapał sie do klubu z europejskimi pucharami

Wrrr
Wrrr
1 miesiąc temu

Mieszane uczucia po przeczytaniu tego wywiadu. Z jednej strony rozumiem frustrację i to że Stokowiec to taki sobie człowiek, ale z drugiej poświęcenie połowy wywiadu jego osobie słabo wygląda XD. A co do P. Rafała: pechowiec na pewno, ale też same złe decyzje w karierze. Oprócz wspomnianego wypożyczenia odszedł przecież do Florencji z tego co pamiętam będąc kontuzjowanym. Potem dziwne wypożyczenie do Belgii. Kiedy zaczął naprawdę dobrze grać w Wiśle (wtedy biednej, ale ustawionej pod niego) to od razu poszedł do Lechii (za piniondzem, ale Wisły też chyba nie było stać na wykup z Fiorentiny, więc nie jego wina), gdzie niby grał dobrze, ale już nie było aż tak dużo liczb i fajerwerków. A sam klub był już wtedy patologicznie zarządzany (KMWTW). Powodzenia w Płocku.

Fajfus
Fajfus
1 miesiąc temu

Kurde gdyby nie te kontuzje to Wolski na prawde mógłby pokopać gdzies w Europie. Szkoda tych kontuzji. Pamietam go jak grał sezon w Wiśle nie wierzylem ze może aż taka różnice zrobić a robil

jołki połki
jołki połki
1 miesiąc temu
Reply to  Fajfus

W Legii 2011 i 2012 robił świetne wrażenie. Akcje, kiwki przeciw PSV w LE, z Mertensem, Strootmanem, Boumą czy Wijnaldumem w składzie, palce lizać. Wielki luz wtedy. Szkoda typa.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu
Reply to  Fajfus

ja jako kibic wisły mega się cieszyłem jak do nas przyszedł, szklany jest ale to kawał świetnego piłkarza

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Stokowiec jako człowiek to…. każdy sobie wpisze co chce, ja nie mam wątpliwości, że jest taki jak jego kolor włosów. Zbyt dużo opinii w środowisku żeby to był przypadek.

Wislak
Wislak
1 miesiąc temu

Powodzenia Rafał! W tym sezonie możesz spokojnie zrobić ponad 10 bramek/asyst.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
1 miesiąc temu
Reply to  Wislak

Spoko, myślę że zrobię minimum 20 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej. Jestem twardy gość i jak tylko nie trenuję to siedzę w necie szukając takich wpisów pod artykułami skierowanych do mnie, żeby na każdy odpowiedzieć. To dużo roboty i ogromna odpowiedzialność bo jak komuś nie odpowiem to się obrazi i ja nie będę mógł zasnąć z tego powodu

Kibol
Kibol
1 miesiąc temu

Wolski niech lepiej zajmie się komentowaniem meczów w Viaplay, a nie się bawi w wywiady.

Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  Kibol

Panie Piotrze, już by się pan nie wygłupiał.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

Dzięki że zdemaskowałeś fałszywca. Tak poza tym to zrobiłeś mi dzień

Twoja stara
Twoja stara
1 miesiąc temu

Rudzielec i wszystko w temacie.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Twoja stara

Odezwał się chłopak na poziomie 3-latków w piaskownicy.

Estragon
Estragon
1 miesiąc temu

ale czego nie rozumiesz? to pralnia jest.

Mon
Mon
1 miesiąc temu

Mam pewne zastrzeżenia co do Stokowca oraz duże do mandziary, ale Wolski nie mówi o jednym. Kto przedłużył z nim kontrakt, kiedy ten był kontuzjowany?

PIO
PIO
1 miesiąc temu

Kolejny piłkarz mówi, że Stokowiec jest beznadziejny w relacjach międzyludzkich? To chyba nie przypadek, bo o innych trenerach takich rzeczy się nie słyszy.

Ernest
Ernest
1 miesiąc temu
Reply to  PIO

Stokowiec to człowiek bez moralności, typ który będąc piłkarzem potrafił protestować bo jednej pensji nie dostał. A gdy był trenerem to krytykował pilkarzy którzy protestowali bo kasy od kilku miesięcy nie widzieli.

Paprykarz
Paprykarz
1 miesiąc temu

Stokowiec, Ty urwo, przestań mi piłkarzy przesladować.
A nie czekaj….
straciłeś pracę

Hanna Gronkiewicz Waltz
Hanna Gronkiewicz Waltz
1 miesiąc temu

Jestem ostatni do obrony zarzadu Lechii, pierwszy bym kamieniami rzucał w tego chuja Adasia..
ale….Wolski miał piekny kontrakt, w tym czasie doznał poważnej kontuzji, mimo to w czasie kontuzji zaproponowali mu przedlużenie. Dlugie. Podpisal.
On akurat ma słabe prawo umoralniania

aaa
aaa
1 miesiąc temu

pytanie do ekspertow, ile dobrych meczy zagral wolski przez 3,5 roku, 10-20?

Imę
Imę
1 miesiąc temu
Reply to  aaa

jeden, z Górnikiem

LUKAS
LUKAS
1 miesiąc temu

https://www.youtube.com/watch?v=ZqUcLZ_BrBY&t=1s

ile unia zarobiła na naszym wejsciu

Adaśko
Adaśko
1 miesiąc temu
Reply to  LUKAS

Lukas Spierdalaj pisi czopku ćwoku

LUKAS
LUKAS
1 miesiąc temu

sorry ,ale z wywiadu wychodzi typ zawodnika już po drugiej stronie rzeki .Najwięcej o kontuzjach , zli ludzie i ferie a gdzie ambicja cele mistrzostwo lub np. najwięcej asyst w sezonie czy chciałbym grac w klubie top 3 ?

LUKAS
LUKAS
1 miesiąc temu

jasne rozumiem ma żal do Stokowca ,ale co zdanie to stokowiec zły .
Zycie jest trudne albo dajesz rade albo nie po co sie zalić o cos co było 3 lata temu ?

co rude, to fałszywe
co rude, to fałszywe
1 miesiąc temu

Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. 

Czyli typowy rudzielec. To nie jest zabobon. Tacy są właśnie rudzi. Niby mili, włażą ci w tyłek gdy z nimi jesteś, a po cichu robią ci koło pióra.

Syl
Syl
1 miesiąc temu

Czyli tak jak mój rudy kot! Kawał drania… Milutki i słodziutki, a potem za plecami kocie party i szczanie po kątach!

co rude, to fałszywe
co rude, to fałszywe
1 miesiąc temu
Reply to  Syl

Jak kot szczy po kątach, to może być coś nie tak ze żwirkiem. Albo kładziesz laskę i nie czyścisz po każdym szczochu, albo żwir do dupy i się nie zbryla; taka żwirowa szczochowa gnojowica. Kot, a szczególnie kocice to czyściochy. Trochę smrodku i szczy tam gdzie nie capi, czyli właśnie po kątach. Dobry i niedrogi żwir kupisz w Lidlu. Stosuję od lat. Fenomenalnie się zbryla.
comment image

Bartos
Bartos
1 miesiąc temu

Sromowiec jest niesamowity XD Do tego Lechia jako ten potężny klub XD Oni chcieli się równać do kogokolwiek z topu xD

wolska
wolska
21 dni temu
Reply to  Bartos

no i są wiceliderem a płock gdzie?

Kebab
Kebab
1 miesiąc temu

Tylko te zarzuty wobec Stokowca są takie niejasne trochę, a piłkarze to też konkret ściemniacze. Niemniej Wolskiego widziałbym jako rezerwowego w Legii, bo czemu nie?

Imę
Imę
1 miesiąc temu

o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle” – Lechia akurat na odejściu Wolskiego zrobiła świetny interes: i tak by nie grał, bo jak zawsze się leczył, a tak przynajmniej część jego kontraktu pokrywała Wisła

wolfy
wolfy
1 miesiąc temu
Reply to  Imę

Nie zrobili żadnego interesu. Ponieważ rozwiązał umowę z winy klubu muszą mu wypłacić cały kontrakt. To co mu płaci WP to bonus. Dlatego nikt nie rozumie ich zachowania.

Imę
Imę
1 miesiąc temu
Reply to  wolfy

Nie masz racji: Uchwała nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej Art. 10 pkt 5. „Klub jest zobowiązany także do zapłaty Zawodnikowi odszkodowania w wysokości utraconego przez niego wynagrodzenia należnego za okres, na który został zawarty Kontrakt, pomniejszonego o dochody uzyskane z uprawiania piłki nożnej w innym Klubie”. A nawet jeżeli by tak nie było, to Lechia z trzymania niedoleczonego Wolskiego w klubie i tak nie miała żadnych korzyści, za to musiała na niego łożyć pozapłacowe koszty.

15-lecie Przeszczepu z Wronek
15-lecie Przeszczepu z Wronek
1 miesiąc temu

Pamiętam Wolskiego jeszcze z Legii. Grał bardzo dobrze do momentu kontuzji, potem to już nie było to i każdy się cieszył że Fiorentina go kupiła. I tak już leci z łatką wiecznego talentu 10 lat

Z Jacek M jestem z tobo
Z Jacek M jestem z tobo
1 miesiąc temu

Niestety zarząd Lechii działa na niekorzyść spółki. Frekwencja jest niska na meczach i będzie jeszcze słabsza. Wielu kibiców bojkotuje Mandziare i ich noga tam nie postanie do czasu aż zniknie.

Imę
Imę
1 miesiąc temu

Wielu kibiców Lechii bojkotuje innych kibiców

ZKS
ZKS
1 miesiąc temu

Powodzenia Rafał. Strzelaj i asystuj jak najwięcej dla Wisły!

Rafał Wolski
Rafał Wolski
1 miesiąc temu
Reply to  ZKS

Dzięki.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
1 miesiąc temu
Reply to  ZKS

To duża odpowiedzialność, ale jestem twardy i dam radę. Jeszcze raz dziękuję za życzenia-dobrze, że dzisiaj dłużej posiedziałem przy kompie bo prawie przeoczyłem twój wpis. Gdybym nie przeczytał to nie darowałbym sobie do końca życia a nawet dłużej

Lokis
Lokis
1 miesiąc temu

Już wolak zapomniał ze mimo tego ze miał kontuzje roczną to Lechia z nim przedłużyła kontrakt. Plus płaciła później Wiśle Płock cześć jego wynagrodzenia – taki mały szczegół – zawsze był nie wdzięczny. I oburzony, kumplowal się z Augustynem oboje byli wkurwiajacy, wiedzący wszystko najlepiej.

mechanikabg
mechanikabg
1 miesiąc temu

Leszek TOP.

Ale czy w temacie Wolskiego mógłby się wypowiedzieć Marek Śliwowski – były piłkarz Legii?

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Pan Bóg stworzył rudego, ażeby uważać na niego.

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

Mam wrażenie graniczace z pewnością że Wolski generalnie pracusiem nie jest,aza to egoistą ,a I iloraz inteligencji nie za wysoki.Klub mu w czasie kontuzji pomógł a on się na klub wypiął.

YebacSrokowca&Polonie
YebacSrokowca&Polonie
1 miesiąc temu

Stokowiec? Ruda kurwa z konfidenckiego klubu. Zero zdziwienia

Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Obrońca Bayernu na wylocie z klubu?

 „Sport Bild” informuje, że Niklas Süle wszedł na drogę rozstania z Bayernem Monachium. Obie strony nie znajdują wspólnej nici porozumienia, co oznacza, że to może być ostatni sezon niemieckiego obrońcy w Bawarii. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku, a Bayern już rozgląda się za następcami. Nimi mieliby zostać Antonio Rüdiger z Chelsea lub Matthias […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Maldini: – Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”

29 listopada odbędzie się gala, na której poznamy zdobywcę „Złotej Piłki” za rok 2021. Najwięcej mówi się o trzech piłkarzach: Messim, Lewandowskim i Benzemie. Polak jest faworytem choćby Kevina De Bryune, a teraz również Paolo Maldini docenia osiągnięcia napastnika Bayernu Monachium. – Myślę, że w tym roku Robert Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”. Karim Benzema […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Górnik Zabrze nie bez problemów pokonał Ślęzę Wrocław

Górnik Zabrze przechodzi do dalszej fazy Pucharu Polski. Dzisiaj wygrał z trzecioligową Ślęzą Wrocław na wyjeździe, która postawiła twarde warunki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza. W 15. minucie bramkę strzelił Sanogo, a w 41. na 2:0 podwyższył Tosevski. Trener Urban dał zagrać rezerwowym zawodnikom […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Paulo Sousa z wykrytym koronawirusem!

Według Tomasza Włodarczyka selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Portugalczyk wykonał badanie antygenowe. Zakażenie ma zostać potwierdzone jeszcze przez jeden test PCR. Informacje na tę chwilę są takie, że nawet kolejny pozytywny wynik nie zagraża obecności selekcjonera na zgrupowaniu kadry w listopadzie. 12 listopada Polska zmierzy się z Andorą, a 15 […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Jednak nie Europa. Marcelo ma wrócić do Brazylii

Brazylijski serwis „Lance” informuje, że Marcelo wróci do ojczyzny. Obecnie lewy obrońca jest piłkarzem Realu Madryt, ale po zakończeniu sezonu 2021/2022 ma trafić do Fluminense. To byłby koniec 14-letniej przygody Brazylijczyka w barwach „Królewskich”. W tym sezonie Marcelo tylko dwa razy z ławki pojawił się na boisku. W czerwcu wygasa mu kontrakt, który nie zostanie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Rzecznik Lechii Gdańsk podał się do dymisji za… tweeta?

Michała Żurawskiego, rzecznika Lechii Gdańsk, który dzisiaj podał się do dymisji, możecie kojarzyć z wywiadem Jakuba Białka. Nasz dziennikarz zrobił mocny wywiad z reprezentantem Afganistanu i piłkarzem Lechii, Omranem Haydarym. Rzecznik domagał się usunięcia wywiadu po publikacji, bo zawodnicy nie mogą komentować tematów politycznych. W sieci zawrzało, a pan Żurawski był mocno krytykowany. Teraz w […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Fernando Llorente znalazł nowy klub w Hiszpanii

36-letni Fernando Llorente od lipca był bez klubu. Po przygodzie w Tottenhamie postanowił wyjechać do Włoch, gdzie zaliczył epizod w Napoli i Udinese. Teraz wraca w strony, które zna najlepiej. Podpisał kontrakt z drugoligowym Eibar i będzie grał w Hiszpanii. Co prawda na drugim szczeblu rozgrywkowym, ale akurat ten klub walczy o powrót do La […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Włoska federacja bierze pod lupę transfery Juventusu i Napoli

Włoska federacja wszczęła dochodzenie i wzięła pod lupę największe włoskie kluby. Chodzi o zawyżone wyceny poszczególnych piłkarzy, które miały na celu zbilansować budżety przy wymianach zawodników. Słowem: wśród 62 transakcji, które są teraz badane, mogą pojawić się sfałszowane liczby. Szczególna uwaga pada na Napoli i Juventus. 42 podejrzane transakcje pochodzą z biur klubowych Juventusu. Mówi […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Chiellini myślał o zakończeniu kariery przed Euro 2020

Niedawno Giorgio Chiellini przedłużył kontrakt z Juventusem. Jeśli zdrowie pozwoli, w barwach „Starej Damy” będzie grał do 2023 roku. W wywiadzie dla DAZN włoski obrońca przyznał, że rok temu myślał o zawieszeniu butów na kołek. Ta wizja jednak oddaliła się, kiedy zaczęło zbliżać się Euro 2020. – Myśl o emeryturze przeszła mi przez głowę. To […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Gołębiewski: – Nie chcę teraz obiecywać, jak będzie grała Legia

W poniedziałek Marek Gołębiewski został trenerem Legii Warszawa. W czwartek będzie miał swój pierwszy mecz za sterami nowej drużyny ze Świtem Skolwin. Dzisiaj na konferencji prasowej opowiedział trochę o swoim podejściu i sytuacji w szatni. – Wszystko co powiem teraz, musi mieć odzwierciedlenie na boisku. Nie chcę teraz obiecywać, jak będzie grała Legia. Na pewno […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Guti może wrócić na ławkę trenerską. Kierunek: Turcja

 Hiszpański „AS” informuje, że Guti otrzymał ofertę poprowadzenia tureckiej Kasimpasy i poważnie zastanawia się nad jej przyjęciem. Hiszpan miałby zacząć pracę od stycznia. Guti wcześniej prowadził Almerię, ale po ponad roku pracy na zapleczu La Ligi został zwolniony przez saudyjskiego właściciela klubu. Od czerwca 2020 roku były piłkarz Realu Madryt jest wolnym trenerem. Dziewiętnaste miejsce […]
27.10.2021