post
Avatar

Opublikowane 18.12.2020 14:42 przez

Kacper Bartosiak

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul “Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się na celowniku rozgoryczonego Kazacha.

Droga Szeremety do wywalczenia obowiązkowej mistrzowskiej szansy naprawdę zasługuje na większą uwagę, ale niekoniecznie ze względów sportowych. Kategoria średnia to prawdziwa wylęgarnia talentów i jeden z najmocniej obsadzonych limitów we współczesnym boksie. Oprócz Canelo i Gołowkina w tej wadze startują także między innymi Jermall Charlo (31-0, 22 KO), Demetrius Andrade (29-0, 18 KO), Jaime Munguia (36-0, 29 KO) i Ryota Murata (16-2, 13 KO). Jedno jest pewne – kozaków tam naprawdę nie brakuje.

Polak jednak przeszedł przez grząskie pole minowe suchą stopą. W 2018 roku zdobył pas zawodowego mistrza Europy, który nie znaczy już może tyle co 15 lat temu, ale wciąż ma swoją wymowę. Pozwala awansować w rankingach i nierzadko stanowi przepustkę do wielkich walk. Szeremeta trzykrotnie wygrywał walkę o to trofeum w ringu, ale ani razu jego rywalem nie był pięściarz choćby z zaplecza szerokiej czołówki.

Jakim cudem zapracował więc na status obowiązkowego pretendenta? Ta sytuacja doskonale pokazuje promotorski kunszt Andrzeja Wasilewskiego – szefa grupy Knockout Promotions. W jednej z najmocniej obsadzonych kategorii pięściarz bez zwycięstwa z rywalem z TOP 30 był przez moment notowany w pierwszej piątce przez większość bokserskich federacji! Wymarzoną przepustkę do walki o pas ostatecznie zapewniła mu organizacja IBF, choć przez pewien czas mogło się wydawać, że Polak pójdzie drogą WBC.

Nie jest to jedyny powód, dla którego Kamil Szeremeta to przypadek wyjątkowy. Przez większość kariery wyróżniał go… brak nokautów. Na sparingach i podczas treningów wszystko wychodziło jak trzeba, ale w ringu rywale po prostu nie chcieli padać. Pozytywna zmiana w tym względzie zbiegła się w czasie z rozpoczęciem współpracy z trenerem Fiodorem Łapinem – z sześciu wspólnych wygranych pojedynków trzy udało się wygrać przed czasem.

Trener potrafił dotrzeć do mnie psychicznie. To jedyny szkoleniowiec, którego naprawdę słucham w narożniku. Mało tego – jak trener krzyknie podczas walki to słyszę go i potrafię wcielić te wskazówki w życie. W treningu zmieniło się to, że ćwiczymy więcej techniki. Wcześniej biłem na siłę – samą rękątłumaczył nam Szeremeta w 2019 roku.

14 miesięcy czekania

Harmonijnie rozwijająca się współpraca doprowadziła pięściarza do upragnionej mistrzowskiej walki. Na ostatniej prostej pojawiło się realne zagrożenie, że trenera Łapina zabraknie w narożniku podczas walki z Gołowkinem. Za zamieszanie odpowiada koronawirus, z którym szkoleniowiec zmagał się w ostatnich tygodniach. Problemy z zakażeniem mieli inni jego podopieczni – Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO). Temu drugiemu znów przepadła walka o mistrzowski tytuł. Na szczęście nie stracił miejsca w kolejce i powalczy o pas wiosną 2021 roku.

Szeremeta też ma za sobą zakażenie. – Najbardziej zapamiętałem cholerny ból mięśni i kości. Nawet jak brałem kubek z kawą to mnie bolało. Dziękować Bogu nie miałem problemów z płucami i oddychaniem, bo podobno to jest najgorsze. Trenowałem nawet na kwarantannie u siebie na tarasie, bo czułem wtedy, że ta walka z Gołowkinem jest blisko – zdradził pochodzący z Białegostoku pięściarz.

Przez pandemię pojedynek mocno się opóźnił. Mógł dojść do skutku… już w październiku 2019 roku. Wtedy Szeremeta wystąpił na amerykańskiej gali przed Gołowkinem, który w walce wieczoru pokonał twardego Siergieja Derewjanczenkę (13-2), zdobywając wakujący pas federacji IBF. Polak był następny w kolejce do tego trofeum. Według promotora gdyby rywal Kazacha na ostatniej prostej wypadł wtedy z powodu kontuzji, to 30-latek był gotowy zająć jego miejsce.

Na piątkową walkę obaj zawodnicy czekali tyle samo – 14 miesięcy. Dla obu to najdłuższa przerwa w profesjonalnej karierze. Taki zastój nigdy nie jest dobry, ale bardziej daje do myślenia chyba w przypadku Gołowkina. Mowa w końcu o pięściarzu, który w kwietniu skończy 39 lat, a ostatnio brał udział w wielu wyniszczających ringowych wojnach. W ostatnim występie przyjął 230 ciosów od Derewjanczenki – żaden z wcześniejszych rywali nie trafiał go tak często.

Wygrać z Gołowkinem próbowali już dwaj Polacy. W 2012 roku Grzegorz Proksa (28-1) wziął walkę z krótkim wyprzedzeniem i zderzył się z potworną siłą. Na deskach lądował już w pierwszej rundzie, ale zdołał dotrwać do piątej. Do kraju wrócił mocno poobijany, ale i pełen uznania do nieznanego wtedy szerzej rywala.

Będę trzymał kciuki za Kamila. Z dzisiejszą wersją Kazacha może zaprezentować się dobrze. Pewnie nawet lepiej ode mnie, bo to już nie ten sam Gołowkin co w 2012 roku. Walczy inaczej – nie składa już kombinacji tak jak kiedyś i nastawia się na pojedyncze uderzenia. Mimo to walka z nim będzie pięściarskim uniwersytetem, który może dać Szeremecie bezcenną wiedzę na kolejnych etapach jego karierymówił nam niedawno Proksa.

Znaki zapytania dotyczą nie tylko przebiegu Gołowkina, ale także jego trenera. Po latach dominowania w kategorii średniej pięściarz rozstał się z Abelem Sanchezem. Ta decyzja zaskoczyła chyba wszystkich, bo panowie uchodzili za naprawdę zgrany duet. Okazało się, że poróżniły ich sprawy finansowe, a “GGG” w ostatnim etapie kariery postanowił zaufać Johnathonowi Banksowi. Polscy kibice mogą pamiętać go z walki z Tomaszem Adamkiem, który zafundował mu efektowny nokaut.

W pracy szkoleniowej Banks miał trochę szczęścia. Na początku drogi trafił mu się samograj – Władimir Kliczko (64-5, 53 KO). Oczywiście sielanka trwała do czasu dwóch ostatnich porażek, za które krytykowano także szkoleniowca. Amerykanin zdążył już usłyszeć sporo cierpkich słów po ostatnim występie Gołowkina. Słabszą postawę Kazacha tłumaczono jednak chorobą, która mocno osłabiła jego organizm i prawie doprowadziła do wycofania się z pojedynku.

Ile w tym prawdy? Więcej dowiemy się w piątek. Na ważeniu Gołowkin wydawał się wyżyłowany i umięśniony jak nigdy. Nie zlekceważył rywala i ostatnie miesiące był w nieustannym treningu. Szeremeta doskonale zdaje sobie sprawę, że porywa się na Mount Everest bez zaliczenia kilku obowiązkowych siedmiotysięczników, ale chce się wreszcie sprawdzić na tym najwyższym poziomie. A przy wyzwaniu mistrzowskiego kalibru wypłata też musi być godna. Według nieoficjalnych informacji pięściarz z Białegostoku pod tym względem rozbił bank i może liczyć na kwotę w okolicy 500 tysięcy dolarów.

Canelo wstrzymuje trylogię

Gołowkin pierwotnie miał zarobić 12 milionów, ale po długich negocjacjach z platformą DAZN przyjął wypłatę dużo niższą. W międzyczasie zmieniło się jednak jedno – umowę z dotychczasowym partnerem telewizyjnym rozwiązał Canelo. Meksykanin w 2018 roku podpisał podobno “najdroższy kontrakt w historii boksu”, jak deklarował jego promotor Oscar de la Hoya. Za 11 walk miał dostać 365 milionów dolarów, ale szybko pojawiły się tarcia.

Canelo sam chciał dobierać sobie kolejne wyzwania i niespecjalnie palił się zwłaszcza do trzeciej walki z Gołowkinem. Kazach po długich negocjacjach wybrał ofertę DAZN w dużej mierze przez to, że po dwóch walkach z Meksykaninem czuł się oszukany i chciał trylogii, którą mniej lub bardziej bezpośrednio mu obiecano. Alvarez tymczasem postanowił podbijać wyższe kategorie wagowe – ostatnio walczył w wadze półciężkiej (limit – 79,4 kg), a teraz wraca do superśredniej (76,2 kg).

Naturalnym środowiskiem Gołowkina jest za to kategoria średnia (72,6 kg). To właśnie tam doszło do dwóch pierwszych walk z Canelo. W maju 2017 roku sędziowie ogłosili kontrowersyjny remis, a niemal dokładnie rok później równie dyskusyjne zwycięstwo pięściarza z Meksyku. Kazach miał podstawy, by nie czuć się gorszym w obu tych walkach, ale oficjalnie nie wygrał żadnej z nich.

W ostatnich tygodniach wokół Alvareza działo się sporo. Szerokim echem odbiło się rozstanie nie tylko z platformą DAZN, ale także z dotychczasowym promotorem. Karierę Meksykanina od lat z sukcesami prowadził wspomniany de la Hoya. “Złoty Chłopiec” ostatni raz pojawił się w ringu w 2008 roku, ale od niedawna coraz głośniej mówi o powrocie na ring. W jednym z wywiadów przyznał, że chciałby… walki z Gołowkinem.

Wiecie jak łatwa byłaby dla mnie walka z GGG? O Boże! Zawsze potrafiłem przyjąć cios i nie miałem problemów z demolowaniem pięściarzy takich jak on. W mojej głowie to naprawdę łatwa walka – prowokował de la Hoya. Niedawno doczekał się odpowiedzi – i to dosyć brutalnej. – Dla Oscara wszystko związane z Gołowkinem jest koszmarem. Niech mówi co chce. Ale powiem tak – jeśli dostanę możliwość zamordowania kogoś w ringu, to mogę z niej skorzystać – odparował Kazach trochę nie w swoim stylu.

Trzeba przyznać, że Gołowkin ma pełne prawo czuć się ofiarą bokserskiego systemu. W najlepszych latach był unikany przez ówczesnych mistrzów – także przez Canelo. Meksykanin w pewnym momencie wolał nawet zrzec się mistrzowskiego pasa i poczekać na pierwsze oznaki bokserskiej starości groźnego rywala. Kiedy już zdecydował się na walkę, to rewanż opóźnił się ze względu na jego dopingową wpadkę. Doświadczony GGG to wciąż pięściarz z elity, ale w tym równaniu liczy się także ego. Alvarez powiedział wprost – nie chce dać Kazachowi trzeciej walki, bo uważa, że ten… nie zasłużył na trzecią ogromną wypłatę.

Smith spróbuje wywrócić stolik

Porównanie weekendowych występów obu gwiazd współczesnego boksu zawodowego będzie więc czymś oczywistym. I o ile Gołowkin jest wyraźnym faworytem w starciu z Szeremetą, tak przed Canelo kolejne fascynujące wyzwanie. Kategoria superśrednia może stać się jego nowym domem na dłużej, a w sobotę spotka w ringu być może najlepszego obecnie pięściarza w tym limicie.

Callum Smith (27-0, 19 KO) jest na szczycie rankingu magazynu “The Ring” oraz w statystycznym portalu Boxrec. Oprócz tego posiada mistrzowski pas federacji WBA. W sobotę w puli znajdzie się również podobne trofeum organizacji WBC. Brytyjczyk ma 30 lat – jest w najlepszym boksersko wieku. Na koncie ma także wygraną w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series z 2018 roku.

Jeden z głównych atutów Smitha widać już na pierwszy rzut oka – jest o Canelo o głowę wyższy i ma zdecydowaną przewagę również jeśli chodzi o zasięg ramion. Motywować może go też rodzinna historia. We wrześniu 2016 roku pięściarz z Meksyku pobił jego brata – Liama Smitha (23-0-1). Sytuacja była pod wieloma względami podobna. Alvarez stawiał pierwsze kroki w nowej wadze (choć był to powrót do kategorii, w której przed laty startował) i wybrał Brytyjczyka jako mistrzowskie wyzwanie, które nie niosło za sobą wielkiego ryzyka.

Część ekspertów przewiduje zresztą, że sobotni pojedynek może mieć podobny przebieg. Wtedy Canelo metodycznie rozmontował przeciwnika ciosami na korpus. Ostatni występ Calluma pokazał z kolei, że jest podatny na takie uderzenia. Zresztą za występ z Johnem Ryderem (28-4) spadła na niego lawina krytyki. Sędziowie punktowali przez różowe okulary i wskazali na zdecydowanie zbyt wysoką wygraną faworyta w walce, która była blisko remisu.

To był pojedynek na rozgrzewkę, ale ludzie uwielbiają szukać dziury w całym. Wszystkie dobre walki zostały zapomniane, a tam podobno pokazałem moje prawdziwe oblicze. To bzdura! Wiem na co mnie stać i wiem, że jeśli zaboksuję tak jak w ostatniej walce to przegram. Natomiast jeśli pojawię się w najlepszej wersji, to wygram – tłumaczył Smith.

W natłoku argumentów czysto bokserskich warto pamiętać o jeszcze jednym aspekcie. Canelo dziś jest już jednoosobową firmą. Czy bez wsparcia machiny promotorskiej de la Hoyi znów będzie miał szczęście do sędziów i będzie cały czas traktowany jak gwiazda? Sobotnią walkę ze Smithem pokaże przecież… platforma DAZN. Pięściarz z Meksyku znów robi interesy z firmą, z którą się niedawno rozstał. Teraz pojawi się tam w innej roli. Już nie będzie kurą znoszącą złote jajka, a gwiazdą zaproszoną na jednorazowy występ. Nagle może się okazać, że wcale nie będzie mógł liczyć na przychylne traktowanie.

Wszystkie rozważania będą aktualne jeśli pojedynek będzie wyrównany i rozstrzygnie się na punkty. Canelo ma po swojej stronie wiele argumentów, które pozwalają mu myśleć o wygranej przed czasem. Jeśli on i Gołowkin wygrają w ten sposób, to temat dokończenia trylogii wróci z pełną mocą. Na taki prezent w 2021 roku nie obraziłby się chyba żaden fan boksu. Poza tym z Polski, który do końca pewnie nieco naiwnie będzie wierzył w sensacyjną wygraną Kamila Szeremety. To byłaby jedna z największych sportowych sensacji XXI wieku.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Newspix.pl

Kacper Bartosiak

Opublikowane 18.12.2020 14:42 przez

Kacper Bartosiak

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Weszło
06.05.2021

Weszło Sport Tour – Kajakarstwo || Odcinek 5

Cykl #WeszłoSportTour​​​​ realizowany wraz z Totalizatorem Sportowym z okazji Jubileuszu 65-lecia spółki przedstawia sylwetki sportowców i tajniki ich dyscyplin sportowych. Zabierzemy Was także w podróż po obiektach sportowych, które są dofinansowane m. in. przez Totalizator Sportowy​​​​ ze środków przekazanych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
06.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
25.04.2021

UFC 261. Usman znokautował Masvidala, Namajunas ponownie z pasem

Na nic zdał się pełen obóz przygotowawczy. Niewiele dał fakt, że mógł w spokoju zbijać wagę i przygotować wydolność na pięciorundowy bój. Nie pomogły również przygotowania zapaśnicze. Jorge Masvidal znów nie zrobił krzywdy Kamaru Usmanowi. I tym razem przegrał starcie o pas nie na punkty, a przed czasem. Pas mistrza wagi półśredniej UFC wciąż spoczywa […]
25.04.2021
Weszło
25.04.2021

KSW 60. De Fries znów dał Narkunowi lekcję pokory. Profesura Ziółkowskiego

Oj, sporo się działo na dzisiejszej gali KSW 60. Phil de Fries w rewanżu po raz drugi pokonał Tomasza Narkuna i obronił pas wagi ciężkiej. Tym razem Anglik zakończył to starcie przed czasem – totalnie zdominował obie rundy, aż wreszcie sędzia musiał przerwać pojedynek, bo Narkun nie był w stanie się aktywnie bronić. Ponadto pas […]
25.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul “Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

“American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

“Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin “Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie “Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
4 miesięcy temu

Przecież to będzie egzekucja. Kto zezwala na coś takiego? Totalny missmatch, który może zakończyć się internetową zbiórką na rehabilitację.

Romek Kos
Romek Kos
4 miesięcy temu

To, że Szeremeta jest na szczycie jakiś rankingów i dostał walkę z GGG to absurd, tak jak te całe rankingi. Po co takie walki? Wynik znany przed pierwszym gongiem i 0 emocji. Tydzień temu Jeżewski został zmasakrowany a teraz kolejny polak wróci do domu w kołnierzu ortopedycznym

Suche Info
10.05.2021

Betis bliżej Europy!

Real Betis wykonał ogromny krok w stronę europejskich pucharów. W dzisiejszym meczu La Liga zespół z Sewilli pokonał 2:1 Granadę i przeskoczył w tabeli Villarreal, zbliżając się jednocześnie na odległość dwóch punktów do Realu Sociedad. Poza wyścigiem mistrzowskim to właśnie rywalizacja o Ligę Europy wydaje się w Hiszpanii najciekawsza – o dwa miejsca walczą trzy […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem.  Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu […]
10.05.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Konferencja po meczu Raków – Piast

Szampański nastrój w Rakowie, pełne skupienie w Piaście Gliwice. Tak najkrócej można podsumować konferencję prasową po spotkaniu obu klubów w dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Raków zwyciężył 1:0, zapewnił sobie wicemistrzostwo i właściwie zakończył sezon. Piast wciąż jest faworytem do czwartego miejsca, ale europejskie puchary będzie musiał sobie zapewnić w ostatniej kolejce.  Materiał z konferencji przygotowały Sportowe […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Raków wicemistrzem, już tylko dwa znaki zapytania w lidze!

Znamy już kolejność drużyn na podium w Ekstraklasie. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Piastem Gliwice jest już pewne, że wicemistrzem Polski po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii zostanie Raków Częstochowa. Trudno sobie wyobrazić lepszy scenariusz na świętowanie – bo przecież do srebrnych medali częstochowianie dokładają w tym sezonie również triumf w Pucharze Polski. Co to […]
10.05.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Rosjanie: Słowacja i Szwecja z bazą w Petersburgu

Rosyjska agencja informacyjna Tass podała, że już wkrótce w Petersburgu swoją bazę na Euro 2020 potwierdzą Słowacy. W Rosji zagrają oni dwa mecze – w tym przeciwko reprezentacji Polski – donosi Onet.  Mecze z dwoma pierwszymi rywalami odbędą się właśnie w Rosji. “Lokalizacja reprezentacji Słowacji w Petersburgu podczas mistrzostw Europy zostanie ustalona w ciągu najbliższych […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Co z karami za Superligę? Trwa przeciąganie liny!

Choć projekt Superligi będzie bardzo trudno uratować, nie oznacza to wcale, że temat został definitywnie zamknięty. Nie trzeba być detektywem, by przewidzieć, że wobec ataku najmożniejszych na “uświęcone tradycją” interesy UEFA, ta sama UEFA spróbuje teraz kontrataków. Obecnie trwa zakulisowe przeciąganie liny, a o sytuacji opowiedział w Radio Rai Gabriele Gravina, szef włoskiego związku piłkarskiego. […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Robben: gra, asystuje, dba o środowisko

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Arjen Robben zaliczył bardzo udany powrót do futbolu. 37-letni skrzydłowy wreszcie wyleczył wszystkie dręczące go od początku sezonu urazy i wyszedł w pierwszym składzie Groningen na mecz z Emmen. Na efekty nie trzeba było długo czekać – jego zespół wygrał 4:0, on sam zaliczył dwie asysty, a po końcowym gwizdku […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Ibrahimović wróci na Atalantę?

Nieprawdopodobną historię piszą w tym sezonie AC Milan oraz Zlatan Ibrahimović. W ostatni weekend Szwed wystąpił na własną odpowiedzialność, mimo bólu w lewym kolanie – zagrał ponad godzinę, jego zespół pokonał 3:0 Juventus w Turynie i zbliżył się do upragnionego celu, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Zlatan okupi […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Żelek Żyżyński opowiada o swojej drużynie – Dulla Boys

Żelek Żyżyński w roli dyrektora sportowego, Mateusz Cetnarski jako grający trener, ambitne plany awansu do elitarnej ekstraklasy Zanzibaru, z której da się nawiązać walkę nawet z drużynami z kontynentalnej Tanzanii. Dulla Boys Pili-Pili to klub, który szerzej mogliśmy poznać przy okazji wyjazdu popularnego dziennikarza Canal+ na Zanzibar. Opowiedział nam o swojej misji bardzo dokładnie w […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nasi w Serie A! Wielki sukces Salernitany!

Kibicowsko ten klub zawsze był wysoko. Stoją za nim też piękne historie i tradycje, natomiast z polskiej perspektywy – stoi za nim obecność w składzie aż trzech Polaków. Trudno w tych okolicznościach nie uśmiechnąć się na wieść o wynikach dzisiejszych spotkań Serie B. W ostatniej, 38. kolejce, Salernitana wygrała 3:0 z Pescarą i przyklepała awans […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Grosicki w pierwszym składzie. West Bromu U23

Wszyscy wiemy, jak się sprawy mają z Kamilem Grosickim – nie gra. Tak zdecydował, chciał zostać w Anglii i walczyć o swoje, nawet kosztem Euro. Cóż, wielu minut sobie nie wywalczył, ale teraz trochę pogra. W drużynie U23 West Bromu. Polak wyszedł w pierwszym składzie na trwający mecz z Norwich. To jego pierwszy występ od […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021