Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

Opublikowane 18.12.2020 14:42 przez

Kacper Bartosiak

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul „Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się na celowniku rozgoryczonego Kazacha.

Droga Szeremety do wywalczenia obowiązkowej mistrzowskiej szansy naprawdę zasługuje na większą uwagę, ale niekoniecznie ze względów sportowych. Kategoria średnia to prawdziwa wylęgarnia talentów i jeden z najmocniej obsadzonych limitów we współczesnym boksie. Oprócz Canelo i Gołowkina w tej wadze startują także między innymi Jermall Charlo (31-0, 22 KO), Demetrius Andrade (29-0, 18 KO), Jaime Munguia (36-0, 29 KO) i Ryota Murata (16-2, 13 KO). Jedno jest pewne – kozaków tam naprawdę nie brakuje.

Polak jednak przeszedł przez grząskie pole minowe suchą stopą. W 2018 roku zdobył pas zawodowego mistrza Europy, który nie znaczy już może tyle co 15 lat temu, ale wciąż ma swoją wymowę. Pozwala awansować w rankingach i nierzadko stanowi przepustkę do wielkich walk. Szeremeta trzykrotnie wygrywał walkę o to trofeum w ringu, ale ani razu jego rywalem nie był pięściarz choćby z zaplecza szerokiej czołówki.

Jakim cudem zapracował więc na status obowiązkowego pretendenta? Ta sytuacja doskonale pokazuje promotorski kunszt Andrzeja Wasilewskiego – szefa grupy Knockout Promotions. W jednej z najmocniej obsadzonych kategorii pięściarz bez zwycięstwa z rywalem z TOP 30 był przez moment notowany w pierwszej piątce przez większość bokserskich federacji! Wymarzoną przepustkę do walki o pas ostatecznie zapewniła mu organizacja IBF, choć przez pewien czas mogło się wydawać, że Polak pójdzie drogą WBC.

Nie jest to jedyny powód, dla którego Kamil Szeremeta to przypadek wyjątkowy. Przez większość kariery wyróżniał go… brak nokautów. Na sparingach i podczas treningów wszystko wychodziło jak trzeba, ale w ringu rywale po prostu nie chcieli padać. Pozytywna zmiana w tym względzie zbiegła się w czasie z rozpoczęciem współpracy z trenerem Fiodorem Łapinem – z sześciu wspólnych wygranych pojedynków trzy udało się wygrać przed czasem.

Trener potrafił dotrzeć do mnie psychicznie. To jedyny szkoleniowiec, którego naprawdę słucham w narożniku. Mało tego – jak trener krzyknie podczas walki to słyszę go i potrafię wcielić te wskazówki w życie. W treningu zmieniło się to, że ćwiczymy więcej techniki. Wcześniej biłem na siłę – samą rękątłumaczył nam Szeremeta w 2019 roku.

14 miesięcy czekania

Harmonijnie rozwijająca się współpraca doprowadziła pięściarza do upragnionej mistrzowskiej walki. Na ostatniej prostej pojawiło się realne zagrożenie, że trenera Łapina zabraknie w narożniku podczas walki z Gołowkinem. Za zamieszanie odpowiada koronawirus, z którym szkoleniowiec zmagał się w ostatnich tygodniach. Problemy z zakażeniem mieli inni jego podopieczni – Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO). Temu drugiemu znów przepadła walka o mistrzowski tytuł. Na szczęście nie stracił miejsca w kolejce i powalczy o pas wiosną 2021 roku.

Szeremeta też ma za sobą zakażenie. – Najbardziej zapamiętałem cholerny ból mięśni i kości. Nawet jak brałem kubek z kawą to mnie bolało. Dziękować Bogu nie miałem problemów z płucami i oddychaniem, bo podobno to jest najgorsze. Trenowałem nawet na kwarantannie u siebie na tarasie, bo czułem wtedy, że ta walka z Gołowkinem jest blisko – zdradził pochodzący z Białegostoku pięściarz.

Przez pandemię pojedynek mocno się opóźnił. Mógł dojść do skutku… już w październiku 2019 roku. Wtedy Szeremeta wystąpił na amerykańskiej gali przed Gołowkinem, który w walce wieczoru pokonał twardego Siergieja Derewjanczenkę (13-2), zdobywając wakujący pas federacji IBF. Polak był następny w kolejce do tego trofeum. Według promotora gdyby rywal Kazacha na ostatniej prostej wypadł wtedy z powodu kontuzji, to 30-latek był gotowy zająć jego miejsce.

Na piątkową walkę obaj zawodnicy czekali tyle samo – 14 miesięcy. Dla obu to najdłuższa przerwa w profesjonalnej karierze. Taki zastój nigdy nie jest dobry, ale bardziej daje do myślenia chyba w przypadku Gołowkina. Mowa w końcu o pięściarzu, który w kwietniu skończy 39 lat, a ostatnio brał udział w wielu wyniszczających ringowych wojnach. W ostatnim występie przyjął 230 ciosów od Derewjanczenki – żaden z wcześniejszych rywali nie trafiał go tak często.

Wygrać z Gołowkinem próbowali już dwaj Polacy. W 2012 roku Grzegorz Proksa (28-1) wziął walkę z krótkim wyprzedzeniem i zderzył się z potworną siłą. Na deskach lądował już w pierwszej rundzie, ale zdołał dotrwać do piątej. Do kraju wrócił mocno poobijany, ale i pełen uznania do nieznanego wtedy szerzej rywala.

Będę trzymał kciuki za Kamila. Z dzisiejszą wersją Kazacha może zaprezentować się dobrze. Pewnie nawet lepiej ode mnie, bo to już nie ten sam Gołowkin co w 2012 roku. Walczy inaczej – nie składa już kombinacji tak jak kiedyś i nastawia się na pojedyncze uderzenia. Mimo to walka z nim będzie pięściarskim uniwersytetem, który może dać Szeremecie bezcenną wiedzę na kolejnych etapach jego karierymówił nam niedawno Proksa.

Znaki zapytania dotyczą nie tylko przebiegu Gołowkina, ale także jego trenera. Po latach dominowania w kategorii średniej pięściarz rozstał się z Abelem Sanchezem. Ta decyzja zaskoczyła chyba wszystkich, bo panowie uchodzili za naprawdę zgrany duet. Okazało się, że poróżniły ich sprawy finansowe, a „GGG” w ostatnim etapie kariery postanowił zaufać Johnathonowi Banksowi. Polscy kibice mogą pamiętać go z walki z Tomaszem Adamkiem, który zafundował mu efektowny nokaut.

W pracy szkoleniowej Banks miał trochę szczęścia. Na początku drogi trafił mu się samograj – Władimir Kliczko (64-5, 53 KO). Oczywiście sielanka trwała do czasu dwóch ostatnich porażek, za które krytykowano także szkoleniowca. Amerykanin zdążył już usłyszeć sporo cierpkich słów po ostatnim występie Gołowkina. Słabszą postawę Kazacha tłumaczono jednak chorobą, która mocno osłabiła jego organizm i prawie doprowadziła do wycofania się z pojedynku.

Ile w tym prawdy? Więcej dowiemy się w piątek. Na ważeniu Gołowkin wydawał się wyżyłowany i umięśniony jak nigdy. Nie zlekceważył rywala i ostatnie miesiące był w nieustannym treningu. Szeremeta doskonale zdaje sobie sprawę, że porywa się na Mount Everest bez zaliczenia kilku obowiązkowych siedmiotysięczników, ale chce się wreszcie sprawdzić na tym najwyższym poziomie. A przy wyzwaniu mistrzowskiego kalibru wypłata też musi być godna. Według nieoficjalnych informacji pięściarz z Białegostoku pod tym względem rozbił bank i może liczyć na kwotę w okolicy 500 tysięcy dolarów.

Canelo wstrzymuje trylogię

Gołowkin pierwotnie miał zarobić 12 milionów, ale po długich negocjacjach z platformą DAZN przyjął wypłatę dużo niższą. W międzyczasie zmieniło się jednak jedno – umowę z dotychczasowym partnerem telewizyjnym rozwiązał Canelo. Meksykanin w 2018 roku podpisał podobno „najdroższy kontrakt w historii boksu”, jak deklarował jego promotor Oscar de la Hoya. Za 11 walk miał dostać 365 milionów dolarów, ale szybko pojawiły się tarcia.

Canelo sam chciał dobierać sobie kolejne wyzwania i niespecjalnie palił się zwłaszcza do trzeciej walki z Gołowkinem. Kazach po długich negocjacjach wybrał ofertę DAZN w dużej mierze przez to, że po dwóch walkach z Meksykaninem czuł się oszukany i chciał trylogii, którą mniej lub bardziej bezpośrednio mu obiecano. Alvarez tymczasem postanowił podbijać wyższe kategorie wagowe – ostatnio walczył w wadze półciężkiej (limit – 79,4 kg), a teraz wraca do superśredniej (76,2 kg).

Naturalnym środowiskiem Gołowkina jest za to kategoria średnia (72,6 kg). To właśnie tam doszło do dwóch pierwszych walk z Canelo. W maju 2017 roku sędziowie ogłosili kontrowersyjny remis, a niemal dokładnie rok później równie dyskusyjne zwycięstwo pięściarza z Meksyku. Kazach miał podstawy, by nie czuć się gorszym w obu tych walkach, ale oficjalnie nie wygrał żadnej z nich.

W ostatnich tygodniach wokół Alvareza działo się sporo. Szerokim echem odbiło się rozstanie nie tylko z platformą DAZN, ale także z dotychczasowym promotorem. Karierę Meksykanina od lat z sukcesami prowadził wspomniany de la Hoya. „Złoty Chłopiec” ostatni raz pojawił się w ringu w 2008 roku, ale od niedawna coraz głośniej mówi o powrocie na ring. W jednym z wywiadów przyznał, że chciałby… walki z Gołowkinem.

Wiecie jak łatwa byłaby dla mnie walka z GGG? O Boże! Zawsze potrafiłem przyjąć cios i nie miałem problemów z demolowaniem pięściarzy takich jak on. W mojej głowie to naprawdę łatwa walka – prowokował de la Hoya. Niedawno doczekał się odpowiedzi – i to dosyć brutalnej. – Dla Oscara wszystko związane z Gołowkinem jest koszmarem. Niech mówi co chce. Ale powiem tak – jeśli dostanę możliwość zamordowania kogoś w ringu, to mogę z niej skorzystać – odparował Kazach trochę nie w swoim stylu.

Trzeba przyznać, że Gołowkin ma pełne prawo czuć się ofiarą bokserskiego systemu. W najlepszych latach był unikany przez ówczesnych mistrzów – także przez Canelo. Meksykanin w pewnym momencie wolał nawet zrzec się mistrzowskiego pasa i poczekać na pierwsze oznaki bokserskiej starości groźnego rywala. Kiedy już zdecydował się na walkę, to rewanż opóźnił się ze względu na jego dopingową wpadkę. Doświadczony GGG to wciąż pięściarz z elity, ale w tym równaniu liczy się także ego. Alvarez powiedział wprost – nie chce dać Kazachowi trzeciej walki, bo uważa, że ten… nie zasłużył na trzecią ogromną wypłatę.

Smith spróbuje wywrócić stolik

Porównanie weekendowych występów obu gwiazd współczesnego boksu zawodowego będzie więc czymś oczywistym. I o ile Gołowkin jest wyraźnym faworytem w starciu z Szeremetą, tak przed Canelo kolejne fascynujące wyzwanie. Kategoria superśrednia może stać się jego nowym domem na dłużej, a w sobotę spotka w ringu być może najlepszego obecnie pięściarza w tym limicie.

Callum Smith (27-0, 19 KO) jest na szczycie rankingu magazynu „The Ring” oraz w statystycznym portalu Boxrec. Oprócz tego posiada mistrzowski pas federacji WBA. W sobotę w puli znajdzie się również podobne trofeum organizacji WBC. Brytyjczyk ma 30 lat – jest w najlepszym boksersko wieku. Na koncie ma także wygraną w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series z 2018 roku.

Jeden z głównych atutów Smitha widać już na pierwszy rzut oka – jest o Canelo o głowę wyższy i ma zdecydowaną przewagę również jeśli chodzi o zasięg ramion. Motywować może go też rodzinna historia. We wrześniu 2016 roku pięściarz z Meksyku pobił jego brata – Liama Smitha (23-0-1). Sytuacja była pod wieloma względami podobna. Alvarez stawiał pierwsze kroki w nowej wadze (choć był to powrót do kategorii, w której przed laty startował) i wybrał Brytyjczyka jako mistrzowskie wyzwanie, które nie niosło za sobą wielkiego ryzyka.

Część ekspertów przewiduje zresztą, że sobotni pojedynek może mieć podobny przebieg. Wtedy Canelo metodycznie rozmontował przeciwnika ciosami na korpus. Ostatni występ Calluma pokazał z kolei, że jest podatny na takie uderzenia. Zresztą za występ z Johnem Ryderem (28-4) spadła na niego lawina krytyki. Sędziowie punktowali przez różowe okulary i wskazali na zdecydowanie zbyt wysoką wygraną faworyta w walce, która była blisko remisu.

To był pojedynek na rozgrzewkę, ale ludzie uwielbiają szukać dziury w całym. Wszystkie dobre walki zostały zapomniane, a tam podobno pokazałem moje prawdziwe oblicze. To bzdura! Wiem na co mnie stać i wiem, że jeśli zaboksuję tak jak w ostatniej walce to przegram. Natomiast jeśli pojawię się w najlepszej wersji, to wygram – tłumaczył Smith.

W natłoku argumentów czysto bokserskich warto pamiętać o jeszcze jednym aspekcie. Canelo dziś jest już jednoosobową firmą. Czy bez wsparcia machiny promotorskiej de la Hoyi znów będzie miał szczęście do sędziów i będzie cały czas traktowany jak gwiazda? Sobotnią walkę ze Smithem pokaże przecież… platforma DAZN. Pięściarz z Meksyku znów robi interesy z firmą, z którą się niedawno rozstał. Teraz pojawi się tam w innej roli. Już nie będzie kurą znoszącą złote jajka, a gwiazdą zaproszoną na jednorazowy występ. Nagle może się okazać, że wcale nie będzie mógł liczyć na przychylne traktowanie.

Wszystkie rozważania będą aktualne jeśli pojedynek będzie wyrównany i rozstrzygnie się na punkty. Canelo ma po swojej stronie wiele argumentów, które pozwalają mu myśleć o wygranej przed czasem. Jeśli on i Gołowkin wygrają w ten sposób, to temat dokończenia trylogii wróci z pełną mocą. Na taki prezent w 2021 roku nie obraziłby się chyba żaden fan boksu. Poza tym z Polski, który do końca pewnie nieco naiwnie będzie wierzył w sensacyjną wygraną Kamila Szeremety. To byłaby jedna z największych sportowych sensacji XXI wieku.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Newspix.pl

Suche Info
19.05.2022

Pogoń żegna trzech piłkarzy

Jakub Bursztyn, Igor Łasicki i Hubert Matynia odchodzą z Pogoni Szczecin. Trójce piłkarzy kończą się kontrakty. „Portowcy” nie zamierzają ich przedłużać. Jakub Bursztyn jest w Pogoni od 2017 roku.  W pierwszej drużynie rozegrał przez te pięć lat tylko siedemnaście meczów. Nie miał szans, by podjąć rywalizację z Dante Stipicą. Igor Łasicki stracił masę czasu z powodu kontuzji, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Michał Świerczewski apeluje w sprawie przepisu o młodzieżowcu

Michał Świerczewski zamieścił na swoim Twitterze komentarz odnośnie do przepisu o młodzieżowcu. Właściciel Rakowa zaapelował o zniesienie tej regulacji. Być może ma to związek z tym, że – jak słyszymy – wizja odwołania przepisu o młodzieżowcu jednak się oddala.  Oto komentarz w całości: Fot. newspix.pl
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Karol Linetty chce opuścić Torino

Jak podaje Sebastian Staszewski, możliwe jest odejście Karola Linettego z Torino w najbliższym oknie transferowym. Sam piłkarz chce poszukać dla siebie innego kierunku. Według dziennikarza, prawdopodobnie nie dojdzie do transferu definitywnego, a czasowego wypożyczenia. Zimą piłkarz miał oferty z Sampdorii i Augsburga. Teraz też zainteresowanych nim jest kilka klubów z top 5. Nic dziwnego, że […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Raków Częstochowa rozważa bojkot Gali Ekstraklasy

Raków Częstochowa może nie przyjechać na galę Ekstraklasy. Miałaby to być forma protestu wobec tego, w jaki sposób Lech Poznań świętował mistrzostwo Polski. Przypomnijmy – podczas śpiewów, do których doszło w zeszłą sobotę, kibice wraz z zespołem obrażali swojego rywala przyśpiewką „Raków cwel”. To o tyle nieprzyjemna sytuacja, że do tych haseł dołączył się nawet Piotr […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław? Klub szuka następcy

Wygląda na to, że przygoda Piotra Tworka ze Śląskiem Wrocław nie potrwa długo. Szkoleniowiec ma opuścić swój klub wraz z końcem sezonu. Władze klubu z Dolnego Śląska nie są zadowolone wynikami w tym sezonie. Piotr Tworek nie odmienił drużyny po przejęciu jej po Jacku Magierze. Punktował na podobnym poziomie i finalnie, przy pomocy dużego szczęścia, […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Kolejny rozdział ballady o zabrzańskim Poldim

Lukas Podolski chlubi się osobistym przywiązaniem do barw Górnika Zabrze. Rok temu dotrzymał obietnicy, słowo stało się ciałem i na jego prezentację na stadionie przy ulicy Roosevelta przyszło ponad dziesięć tysięcy widzów, którymi kierowało tylko jedno pragnienie – zobaczyć nowego idola i zaklaskać na część nowej gwiazdy. Przez kolejne miesiące Poldi spełniał wszystkie pokładane w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Orły” latają wysoko, najwyżej w Europie

W pewnym punkcie sezonu 2021/2022 wydawało się, że Eintracht ten rok będzie musiał spisać na straty. Ostatnie miesiące w Bundeslidze miał naprawdę mizerne, jedynie na froncie europejskim potrafił całkiem fajnie się prezentować. Ale czy jakiś kibic z Frankfurtu będzie na to narzekał? Nic z tych rzeczy, to przecież piękna historia. Jeszcze jakiś czas temu nikt […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 rok temu

Przecież to będzie egzekucja. Kto zezwala na coś takiego? Totalny missmatch, który może zakończyć się internetową zbiórką na rehabilitację.

Romek Kos
Romek Kos
1 rok temu

To, że Szeremeta jest na szczycie jakiś rankingów i dostał walkę z GGG to absurd, tak jak te całe rankingi. Po co takie walki? Wynik znany przed pierwszym gongiem i 0 emocji. Tydzień temu Jeżewski został zmasakrowany a teraz kolejny polak wróci do domu w kołnierzu ortopedycznym

Suche Info
19.05.2022

Pogoń żegna trzech piłkarzy

Jakub Bursztyn, Igor Łasicki i Hubert Matynia odchodzą z Pogoni Szczecin. Trójce piłkarzy kończą się kontrakty. „Portowcy” nie zamierzają ich przedłużać. Jakub Bursztyn jest w Pogoni od 2017 roku.  W pierwszej drużynie rozegrał przez te pięć lat tylko siedemnaście meczów. Nie miał szans, by podjąć rywalizację z Dante Stipicą. Igor Łasicki stracił masę czasu z powodu kontuzji, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Michał Świerczewski apeluje w sprawie przepisu o młodzieżowcu

Michał Świerczewski zamieścił na swoim Twitterze komentarz odnośnie do przepisu o młodzieżowcu. Właściciel Rakowa zaapelował o zniesienie tej regulacji. Być może ma to związek z tym, że – jak słyszymy – wizja odwołania przepisu o młodzieżowcu jednak się oddala.  Oto komentarz w całości: Fot. newspix.pl
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Karol Linetty chce opuścić Torino

Jak podaje Sebastian Staszewski, możliwe jest odejście Karola Linettego z Torino w najbliższym oknie transferowym. Sam piłkarz chce poszukać dla siebie innego kierunku. Według dziennikarza, prawdopodobnie nie dojdzie do transferu definitywnego, a czasowego wypożyczenia. Zimą piłkarz miał oferty z Sampdorii i Augsburga. Teraz też zainteresowanych nim jest kilka klubów z top 5. Nic dziwnego, że […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Raków Częstochowa rozważa bojkot Gali Ekstraklasy

Raków Częstochowa może nie przyjechać na galę Ekstraklasy. Miałaby to być forma protestu wobec tego, w jaki sposób Lech Poznań świętował mistrzostwo Polski. Przypomnijmy – podczas śpiewów, do których doszło w zeszłą sobotę, kibice wraz z zespołem obrażali swojego rywala przyśpiewką „Raków cwel”. To o tyle nieprzyjemna sytuacja, że do tych haseł dołączył się nawet Piotr […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław? Klub szuka następcy

Wygląda na to, że przygoda Piotra Tworka ze Śląskiem Wrocław nie potrwa długo. Szkoleniowiec ma opuścić swój klub wraz z końcem sezonu. Władze klubu z Dolnego Śląska nie są zadowolone wynikami w tym sezonie. Piotr Tworek nie odmienił drużyny po przejęciu jej po Jacku Magierze. Punktował na podobnym poziomie i finalnie, przy pomocy dużego szczęścia, […]
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Nowy trener Pogoni: – Przyszedłem, aby dać mistrzostwo Polski

Nowy trener Pogoni, Jens Gustafsson, ma za sobą pierwszą konferencję prasową w Szczecinie. Szwedzki szkoleniowiec głośno zadeklarował: – Przyszedłem, aby dać temu klubowi pierwsze mistrzostwo Polski. Jakie są jego przemyślenia po ostatnich meczach „Portowców”? – Oglądałem kilka spotkań, być może około pięciu. Jestem zadowolony z poziomu drużyny, ale w futbolu musisz cały czas starać się być lepszy. […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Grabara z transferem już latem?

Kamil Grabara budzi coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Polskim bramkarzem interesują się kluby z lig TOP5, informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyków. Włodarczyk w programie „Okno Transferowe” powiedział: – Są kluby, które się nim interesują i tę Ligę Mistrzów już mają zapewnioną. Nie ma co ukrywać, że Kamil Grabara zaczyna mieć poważne oferty z klubów […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Kolejny rozdział ballady o zabrzańskim Poldim

Lukas Podolski chlubi się osobistym przywiązaniem do barw Górnika Zabrze. Rok temu dotrzymał obietnicy, słowo stało się ciałem i na jego prezentację na stadionie przy ulicy Roosevelta przyszło ponad dziesięć tysięcy widzów, którymi kierowało tylko jedno pragnienie – zobaczyć nowego idola i zaklaskać na część nowej gwiazdy. Przez kolejne miesiące Poldi spełniał wszystkie pokładane w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Orły” latają wysoko, najwyżej w Europie

W pewnym punkcie sezonu 2021/2022 wydawało się, że Eintracht ten rok będzie musiał spisać na straty. Ostatnie miesiące w Bundeslidze miał naprawdę mizerne, jedynie na froncie europejskim potrafił całkiem fajnie się prezentować. Ale czy jakiś kibic z Frankfurtu będzie na to narzekał? Nic z tych rzeczy, to przecież piękna historia. Jeszcze jakiś czas temu nikt […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022