Serena Williams – już oficjalnie – wraca na kort w roli zawodniczki. Legendarna Amerykanka po niemal czterech latach od zakończenia kariery weźmie udziału w turnieju w Queen’s Clubie. Na razie planuje tylko start w deblu.
Serena Williams wznawia karierę!
Serena Williams skończyła karierę czynnej zawodniczki na US Open 2022. Jeszcze nieco ponad rok wcześniej, w Australian Open, była w stanie dojść do półfinału, ale z czasem dopadły ją lata i w kolejnych turniejach wielkoszlemowych nie wychodziła poza pierwsze rundy.
Dziś organizatorzy turnieju w Queen’s Club w Londynie poinformowali, że Serena zgłosiła się do gry w deblu wraz z młodą i utalentowaną Victorią Mboko z Kanady.
– Ten turniej wydaje się idealnym miejscem na rozpoczęcie nowego rozdziału. Gra w tenisa na trawie dała mi jedne z najważniejszych momentów mojej kariery i nie mogę doczekać się powrotu i rywalizacji w jednym z kultowych miejsc dla tego sportu – mówiła Amerykanka.
Good news travels fast. pic.twitter.com/R7x7EFPUJ8
— Serena Williams (@serenawilliams) June 1, 2026
O powrocie Sereny Williams mówiło się już od jakiegoś czasu, gdy okazało się, że została na powrót objęta przez oficjalny program antydopingowy Międzynarodowej Agencji Integralności Tenisa, co jest konieczne, by móc brać udział w oficjalnych meczach. Teraz 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa faktycznie wraca do rywalizacji. Pytaniem pozostaje, czy 44-latka weźmie też udział w Wimbledonie, a jeśli się na to zdecyduje – to czy tylko w deblu.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fot. Newspix