Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela

25 czerwca 2026, 17:06 • 2 min czytania 2

Reklama
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Oskar Kubiak został nowym zawodnikiem Slavii Praga. Utalentowany 19-latek opuszcza Arkę Gdynia i rozpoczyna kolejny etap swojej kariery w barwach aktualnego mistrza Czech. Z nowym klubem związał się kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2030 roku.

Reklama

Dla młodego piłkarza ostatnie miesiące były niczym podróż do piłkarskiego kosmosu. Jesienią występował jeszcze na wypożyczeniu w Sokole Kleczew, gdzie imponował skutecznością, zdobywając 14 bramek w rozgrywkach II ligi. Jego dobra forma sprawiła, że Arka Gdynia zdecydowała się wcześniej sprowadzić go z powrotem do swojego zespołu.

To się wydarzyło błyskawicznie. Polski talent podpisał umowę z czeskim gigantem

Choć gdynianom nie udało się utrzymać w Ekstraklasie, Kubiak pozostawił po sobie dobre wrażenie. W najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył trzy bramki i zwrócił na siebie uwagę zagranicznych klubów. Efektem tego jest transfer do jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w Czechach.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że zawodnik podpisał pięcioletnią umowę, która ma obowiązywać do 30 czerwca 2030 roku.

Reklama

 

Zadowolenia z pozyskania polskiego piłkarza nie kryją przedstawiciele Slavii. Dyrektor sportowy klubu, Přemysl Kovář, podkreślił, że Kubiak wyróżnia się wszechstronnością, dużym potencjałem oraz odpowiednim podejściem do rozwoju. – To młody i dynamiczny zawodnik o dużym potencjale, który pomimo wieku potrafi grać na wielu pozycjach.

– Przekonał nas swoimi występami w polskiej lidze, gdzie pokazał nie tylko talent, ale także charakter i chęć pracy nad sobą. Cieszymy się, że wybrał Slavię na swoją przyszłą karierę. Wierzymy, że nasze środowisko, ambicje i sposób pracy są idealne dla jego dalszego rozwoju i że razem możemy wykorzystać jego wielki potencjał – powiedział.

Reklama

Sam zawodnik również nie ukrywa radości z przenosin do Pragi. Przyznał, że możliwość podpisania kontraktu ze Slavią jest dla niego dużym wyróżnieniem i z niecierpliwością oczekuje pierwszego występu w nowych barwach.

W czeskim klubie Kubiak spotka kolejnego polskiego zawodnika. Niedawno do Slavii dołączył również Wiktor Nowak z Górnika Zabrze, który ma za sobą udany sezon na wypożyczeniu w Wiśle Płock.

Slavia Praga należy do najbardziej utytułowanych klubów w kraju. Na swoim koncie ma dziewięć tytułów mistrza Czech, a jako aktualny czempion zapewniła sobie udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2026/27.

Reklama

fot. Slavia Praga

2 komentarze
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Lider klasyfikacji kanadyjskiej MŚ był blisko Ekstraklasy. Niezwykłe losy Undava

Kacper Korpak
0
Lider klasyfikacji kanadyjskiej MŚ był blisko Ekstraklasy. Niezwykłe losy Undava

Ekstraklasa

Reklama