Ten gol Ishaka dał Lechowi awans do 1/8 finału Ligi Konferencji [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

23 lutego 2023, 22:42 • 1 min czytania 5 komentarzy

Lech Poznań awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji. „Kolejorz” przy Bułgarskiej pokonał Bodo/Glimt 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Mikael Ishak.

Długimi fragmentami to spotkanie było bardzo senne. Nie wiele się działo. Pierwsza połowa do zapomnienia. Po zmianie stron „Kolejorz” przeprowadził jedną piękną akcję i od 63. minuty prowadził 1:0. I utrzymał ten rezultat do końcowego gwizdka sędziego.

Jak padła gol dla Lecha? Joel Pereira posłał kapitalne dośrodkowanie w pole karne, a piłkę do bramki wpakował kapitan, lider, egzekutor, najlepszy strzelec – Mikael Ishak.

W tym sezonie Ligi Konferencji Szwed strzelił już 5 goli i zaliczył 3 asysty.

WIĘCEJ O MECZU BODO/GLIMT – LECH POZNAŃ:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.