Wisła Kraków bez problemów ograła rezerwy Legii

30 sierpnia 2022, 18:09 • 2 min czytania 21 komentarzy

Wisła Kraków bez większych problemów ograła rezerwy Legii Warszawa w 1/32 finału Pucharu Polski. Biała Gwiazda wygrała 5:0, a mecz kończyła w przewadze jednego zawodnika.

Choć Wisła Kraków jest spadkowiczem z Ekstraklasy, to bezwzględnie pozostawała faworytem spotkania z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa. Biała Gwiazda swoją przewagę udowodniła na boisku w Książenicach, gdzie bez udziału publiczności odbyła się 1/32 finału Pucharu Polski.

Wisła przeważała, a pierwszego gola strzeliła po 19. minutach. Pojedynek powietrzny z Kacprem Skibickim wygrał mierzący zaledwie 170 centymetrów Kacper Duda, który uderzył celnie z głowy. Do przerwy wynik znajdował się na styku. Dopiero po niej gra rezerw Legii zupełnie się rozleciała. Najpierw strzałem zza pola karnego Patryk Plewka zaskoczył Jakuba Trojanowskiego. Chwilę później drugą bramkę w drugim występie po przyjściu do Białej Gwiazdy zdobył Angel Rodado, który udanie wykorzystał jedenastkę. Za jej spowodowanie z boiska wyleciał Julien Tadrowski. Chwilę później Wisła ponownie zanotowała trafienie ze stojącej piłki. Plasowanym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wiktor Szywacz. Natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem dublet skompletował Rodado.

Biała Gwiazda bez większych problemów zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Ojcami sukcesu okazali się młodzi gracze: 18-letni Duda, 20-Szywacz, 22-letni Plewka. Udanie z krakowskim klubem wita się również Rodado, który może okazać się lekiem na ligową nieskuteczność Wisły.

Legia II Warszawa – Wisła Kraków 0:5 (0:1)

Bramki: Duda 19′, Plewka 54′, Rodado 62′ z karnego i 90′, Szywacz 65′