Wisła Puławy wypożyczy młodego bramkarza z Ekstraklasy

Szymon Janczyk

25 lipca 2022, 15:48 • 2 min czytania

Reklama
Wisła Puławy wypożyczy młodego bramkarza z Ekstraklasy

Drugoligowa Wisła Puławy wzmocni kadrę nowym bramkarzem. Z naszych ustaleń wynika, że klub wkrótce sfinalizuje wypożyczenie golkipera Radomiaka Radom — Alberta Posiadały.

Reklama

19-letni Albert Posiadała (rocznik 2003) niedawno trafił do Radomia z trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w swoim macierzystym zespole, a nowy sezon rozpoczął już w Radomiaku. W meczach kontrolnych i podczas okresu przygotowawczego zawodnik spisywał się na tyle dobrze, że w pierwszym spotkaniu Ekstraklasy usiadł na ławce rezerwowych. Tym samym wygrał rywalizację o numer „dwa” z Jakubem Ojrzyńskim, bramkarzem wypożyczonym z Liverpoolu.

Teraz jednak hierarchia w bramce Radomiaka ulegnie zmianie. Wszystko za sprawą wypożyczenia Posiadały do drugoligowej Wisły Puławy.

Lewandowski: Żeby mieć poparcie kibiców, musisz coś pokazać [WYWIAD]

Transfery. Albert Posiadała wypożyczony do Wisły Puławy

W kadrze radomskiej drużyny na wyjazdowy mecz do Mielca znalazło się dwóch golkiperów. Pierwszy to Gabriel Kobylak, drugi Jakub Ojrzyński. Posiadała aktualnie finalizuje wypożyczenie do drugoligowego klubu. Na testach w drugiej lidze był ostatnio także Wiktor Koptas, więc wkrótce liczba golkiperów w kadrze Radomiaka zostanie mocno uszczuplona. Wciąż jednak nie ma konkretnych ofert wykupu Filipa Majchrowicza, który opuszcza drugi z rzędu mecz „Zielonych”. Zawodnik czeka na nowy zespół, wciąż trenując w Radomiu. Z tego co słyszymy, jeśli do transferu nie dojdzie w najbliższym tygodniu, to Majchrowicz będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Górnikiem Zabrze. Brak powołania do kadry meczowej jest tłumaczony zaległościami treningowymi: reprezentant Polski do lat 21 dołączył do zespołu nieco później, po dłuższym urlopie.

Reklama

Wracając do Alberta Posiadały – będzie to drugi piłkarz Radomiaka wypożyczony do Puław. Jesień w tym zespole spędzi także Dominik Banach, który ma na koncie pierwszy występ w nowym sezonie. Wcześniej skrzydłowy rozmawiał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Jak już informowaliśmy, na wypożyczenie do trzecioligowej Chełmianki Chełm uda się za to Dominik Stępień. To oznacza, że radomski zespół powoli zamyka kadrę zarówno jeśli chodzi o transfery przychodzące, jak i wychodzące.

WIĘCEJ O RADOMIAKU RADOM:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Reklama
Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank