Udany start Arki Gdynia

06 marca 2022, 18:04 • 1 min czytania 5 komentarzy

Arka Gdynia nie sprawi w tym sezonie niespodzianki w Pucharze Polski, bowiem w środku tygodnia w meczu ćwierćfinałowym lepszy był Raków Częstochowa. Ale na poziomie pierwszej ligi gdynianie zaliczają udany powrót do gry po przerwie zimowej. W pierwszej wiosennej kolejce wysoko pokonali Widzew Łódź, a dziś wygrali 2-0 z Górnikiem Polkowice.

Punkt wspólny? Znów gola na otwarcie wyniku strzelił Adam Deja. I znów było to ładne trafienie, bowiem po strzale z okolic linii pola karnego piłka odbiła się jeszcze od słupka. Asystę przy tym golu zaliczył Christian Aleman, a Ekwadorczyk miał udział przy jeszcze jednej bramce. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyniku meczu w 70. minucie ustalił Martin Dobrotka.

Dzięki temu zwycięstwu Arka awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Do drugiego Widzewa trafi w tej chwili siedem punktów. Górnik Polkowice jest ostatni i ma dziewięć oczek straty do bezpiecznej lokaty. W pierwszym dzisiejszym meczu Miedź Legnica pokonała 3-1 Puszczę Niepołomice i utrzymała bezpieczną przewagę nad wiceliderem (osiem punktów).