Miało być BVB, jest BBT. Kocyła w Niecieczy

redakcja

Autor:redakcja

21 stycznia 2022, 16:37 • 3 min czytania

Reklama
Miało być BVB, jest BBT. Kocyła w Niecieczy

Jeszcze niedawno Dawid Kocyła był jednym z ciekawszych młodzieżowców w Ekstraklasie. Nastoletnim skrzydłowym interesowała się nawet Borussia Dortmund. Ostatnia runda nie była najlepsza w jego wykonaniu i 19-latek stracił miejsce w składzie Wisły Płock. Teraz został właśnie wypożyczony do ostatniej drużyny naszej ligi – Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Reklama

Jakby nie patrzeć, jest to spory zjazd. Z pewnością wpływ na taki rozwój sytuacji ma też zmiana ustawienia u Nafciarzy. Trener Maciej Bartoszek, który przyszedł do klubu w kwietniu ubiegłego roku, zaczął stosować zazwyczaj dwie formacje: 1-3-4-2-1 lub 1-4-3-3. W obu brakuje klasycznych skrzydłowych, a na tej pozycji wychowanek GKS Bełchatów wyglądał zawsze najlepiej.

Transfery. Kocyła miał kosztować nawet 3 mln euro

Kocyła miał znakomite wejście do ekstraklasy. Jako 17-latek strzelił trzy gole w jedenastu meczach, czym zwrócił na siebie uwagę. W rozgrywkach 2020/21 dorzucił do tego cztery trafienia i cztery asysty w 29 spotkaniach, ale brakowało mu stabilności formy. Jego początek na pewno rozbudził oczekiwania. Co jakiś czas pojawiały się kolejne doniesienia o obserwacji zagranicznych skautów. Pisało się nawet, że Wisła jest gotowa sprzedać go za ok. 3 mln euro.

Latem 2021 piłkarz i jego otoczenie przebierali nogami, żeby wyjechać do zagranicznego klubu. Żadna konkretna oferta się nie pojawiła. W międzyczasie piłkarz obniżył loty i jesienią wystąpił tylko w 12 meczach płocczan, rozgrywając zaledwie 664 minuty. Przestał też był podstawowym młodzieżowcem Wisły.

Bartoszek: Czas na autorefleksję

– Niestety, ten rozgłos zamiast zmobilizować to trochę przeszkodził Dawidowi – mówił w niedawnym wywiadzie na Weszło trener Nafciarzy Maciej Bartoszek.

Reklama

Młodemu zawodnikowi w takich sytuacjach może się zakręcić w głowie. Za dużo szumu przy tak młodym człowieku czasami daje negatywne efekty. Zresztą, nie dotyczy to tylko młodych chłopaków, bo starsi w podobnych sytuacjach też mogą mentalnie tego nie udźwignąć. Dawid ma duże możliwości. Cały czas się rozwija. Ma 19 lat i prawie 50 meczów w ekstraklasie (dokładnie 49 i 7 goli – przyp. red.). To wielki kapitał, bo zawodnicy w jego wieku rzadko mają takie doświadczenie. On musi niektóre kwestie przemyśleć. W jego przypadku najważniejsza jest głowa. Jak do tego tak podejdzie, wróci szybciej na odpowiednie tory niż jemu samemu się teraz wydaje. Musi u niego nastąpić autorefleksja – dodał szkoleniowiec.

Wypożyczenie z opcją pierwokupu

Dziś Wisła Płock poinformowała, że Kocyła do końca sezonu będzie wypożyczony do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, gdzie w barwach beniaminka będzie bronił się przed spadkiem z ligi. Spekuluje się, że czasowy transfer ma kosztować 150 tys. zł, a ewentualny transfer definitywny to suma 450 tys. euro (taka ma być wysokość pierwokupu). Do 3 mln to bardzo daleko. Podobnie jak z tarnowskiej wsi do Dortmundu. Oby jednak młody zawodnik się odbudował.

WIĘCEJ O BRUK-BET TERMALICE:

Fot. 400mm.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank