post

Opublikowane 22.11.2021 12:44 przez

redakcja

Legia punktująca gorzej niż w czasach, gdy za wyżywienie w klubie odpowiadała żona kierownika Łobacza, robiąc o szóstej rano kanapki z mortadelą. Legia wykręcająca ligową passę porażek najdłuższą od czasów, gdy Adolf Hitler rządził w Niemczech, a za wygodny sposób transportu przez ocean uchodziła podróż Zeppelinem. Legia wjeżdżająca z pełnym impetem na autostradę po swój najgorszy ligowy sezon w XXI wieku, a w tym momencie machająca przez szybę takim potęgom jak spadający z ligi ŁKS Wojciecha Stawowego czy zdegradowane od pierwszej kolejki Zagłębie Sosnowiec.

Piłkarze zawsze mówią, że marzą o tym, aby zapisać się w historii klubu. Cóż, panowie legioniści – gratulujemy, udało wam się. Wasze wyczyny tej jesieni to już wpis do historycznej księgi Legii, ale podpisywać tych ksiąg raczej nie będziecie chcieli.

NAJGORSZY SEZON W XXI WIEKU? PRAWIE NA PEWNO

W XXI wieku Legia miała różne etapy. Pierwsza dekada to dominacja Wisły Kraków. Zdecydowanie częściej też wówczas Legii nie szło w pucharach, niż szło. Ale ostatecznie i tak imponujące: Legia w XXI wieku ani razu nie wypadła z czwórki.

Sezony bez medalu to:

 • 02/03 – 4. miejsce
 • 09/10 – 4. miejsce

Nie zdobyła też wówczas Pucharu Polski, więc 03/04 i 10/11 to jedyne sezony w XXI wieku, kiedy nie grala w pucharach. Nawet 07/08 to chociaż Intertoto, nawet jeśli z Vetrą (Legia miała wtedy brąz, a przez ligę awans do pucharów miał tylko mistrz i wicemistrz).

Co ciekawe, sezon 02/03 to też sezon całkiem udany pucharowo, bo z ograniem Utrechtu 7:2 w dwumeczu, a także walką jak równy z równym Schalke. W pierwszej dekadzie XXI wieku to największe pucharowe sukcesy Legii. Były też w tamtym sezonie mecze z Barceloną, przegrane 0:3, 0:1. W sezonie 02/03 Legia przegrała tylko cztery mecze, a u siebie tylko jeden. Punktowała ze średnią 2.0 punktu na mecz. Grę o medal przegrała z GKS-em Katowice, a wiadomo jakie sprawy niedługo później wokół działalności Piotra Dziurowicza ujrzały światło dzienne.

09/10 to sezon bez napastnika – najlepszym strzelcem drużyny zostali Iwański z Grzelakiem, zaliczając szalone sześć goli. Legia finiszowała koszmarnie – ostatnie cztery mecze to jeden punkt, z Bełchatowem. To sprawiło, że zakończyła sezon na takim a nie innym miejscu, a brąz zdobył Ruch.

Ale wciąż – to są nieudane sezony tylko w skali Legii. Wyjątkowo kiepski był start sezonu z Ligą Mistrzów, czyli 16/17, ale tam się ogarnęli:

 • Legia w pierwszych dwunastu kolejkach zebrała łomot od Górnika Łęczna, Arki u siebie, Termaliki, Zagłębia u siebie, Pogoni
 • sęk w tym, że trzynasta kolejka była przełamaniem, zwycięstwem z Lechem Poznań; Legia miała po tej wygranej 16 punktów i miejsce w środku tabeli, nie na jej końcu
 • potem rozpoczęła serię zwycięstw

Liczba porażek Legii w każdym z sezonów XXI wieku:

 • 21/22 – 10
 • 20/21 – 4
 • 19/20 – 10
 • 18/19 – 9
 • 17/18 – 11
 • 16/17 – 6
 • 15/16 – 6
 • 14/15 – 9
 • 13/14 – 8
 • 12/13 – 3
 • 11/12 – 7
 • 10/11 – 11
 • 09/10 – 8
 • 08/09 – 5
 • 07/08 – 7
 • 06/07 – 10
 • 05/06 – 4
 • 04/05 – 5
 • 03/04 – 2
 • 02/03 – 4
 • 01/02 – 3
 • 00/01 – 8

Rekord jest na wyciągnięcie ręki. Sęk jednak w tym, że w takim rekordowym 17/18 Legia i tak zdobyła mistrzostwo Polski, a w 10/11 i tak awansowała przez ligę do pucharów.

GORZEJ NIŻ W PAMIĘTNYM SEZONIE Z ETMANOWICZEM, CZYLI LEGIA A WALKA O UTRZYMANIE

Legia tylko dwukrotnie po II Wojnie Światowej zajmowała miejsce „dwucyfrowe” w lidze, zajmując 10. pozycję. Pierwszy raz w 1950, a drugi w sezonie 91/92. Ten z 1950 to dramatyczna walka o utrzymanie, finisz z taką samą liczbą punktów co Górnik Bytom, ale też ujmijmy to tak: Legia jeszcze wtedy nie była Legią w takim znaczeniu, w jakim to jest dziś. Niedługo wcześniej awansowała do rozgrywek. Zamierzchłe czasy. Sezon z gatunku „kto wie co byłoby, gdyby Legia wtedy spadła, ale to był klub przed wszystkimi największymi sukcesami”.

Dużo ciekawszy jest sezon 91/92, bo Legia walczyła wtedy o utrzymanie, co łączyła zarazem… z gigantycznym sukcesem w Pucharze Zdobywców Pucharów. Do dziś to tamta wiosna jest ostatnią, kiedy polski klub wygrał dwumecz – Legia ograła wtedy Sampdorię i weszła do półfinału.

Ale w lidze? Paweł Paczul i Norbert Skórzewski poświęcili tamtemu sezonowi reportaż, stąd wiemy, że, delikatnie mówiąc, tamten kryzys miał inne podwaliny. Na przykład – całkowity brak pieniędzy. Przelewów nie było całymi miesiącami. Transformacja gospodarcza w Polsce, Legia szukająca swojej tożsamości w nowych realiach. Nieustające turbulencje. Zespół przez większość sezonu prowadził świętej pamięci Krzysztof Etmanowicz, który był trenerem drugiego zespołu i generalnie w swojej karierze przede wszystkim prowadził kluby z niższych lig. Nie potrafił zapanować nad szatnią pełną mocnych charakterów.

Maciej Szczęsny wymownie wspominał: – Czas, w którym prawie zlecieliśmy z ligi, był bardzo trudnym okresem w moim życiu. Tak samo jak dla wielu moich kolegów, niezależnie od tego, jak podchodzili do meczów w ciągu sezonu. Nieważne, czy wkładali we wszystkie spotkania całe swoje serca. Gdy byliśmy na skraju przepaści, ugięły się pod nami nogi. Moment, w którym wszyscy zdali sobie sprawę, że za chwilę możemy firmować swoimi nazwiskami zjazd Legii do drugiej ligi sprawił, że grało nam się jeszcze trudniej. W pewnej chwili cała sytuacja działała na nas mocno deprymująco. Byliśmy młodymi ludźmi, 25, 26, 27-letnimi. W kadrze nie znajdowało się zbyt wielu doświadczonych piłkarzy, którzy z niejednego pieca chleb jedli i którzy umieliby nas ostudzić, gdy dotarło do nas, że za chwilę możemy zapisać czarną kartę w historii Legii. Atmosfera była gęsta. Nie mam na myśli tego, że się kłóciliśmy. Po prostu strach miał wielkie oczy. Nagle przestaliśmy wierzyć w swoją wartość. Być może często ją przecenialiśmy, ale w tamtym momencie zdecydowanie jej nie docenialiśmy, bo przecież nie byliśmy tak słabi, żeby do przedostatniej kolejki walczyć o utrzymanie – zauważa Szczęsny.

Legia w tamtym sezonie zimowała w strefie spadkowej (spadały cztery drużyny). Sprawa była poważna.

Legia jeszcze na dwie kolejki przed końcem miała taką sytuację w tabeli.

Grała z Motorem na wyjeździe i ŁKS-em u siebie. Kluczowy był Motor, który – jak widać – miał się o co bić. Ale przegrał 0:3 u siebie z Legią, nie wystawił na ten mecz wypożyczonego Leszka Pisza, Legia dorzuciła jeszcze ogranie ŁKS-u i zakończyła katastrofalny ligowy sezon.

Ciekawe jednak, że porównując tamtą Legię, zimującą w strefie spadkowej, po trzynastu meczach wypada ona i tak lepiej niż ta obecna. Liczono wtedy zwycięstwa za dwa punkty, ale gdyby liczyć za trzy – dwie wygrane, siedem remisów, trzynaście punktów. No i właśnie, te remisy – Legia miała stosunkowo niewiele porażek, za to szła na rekord w remisach.

Raków ogra Cracovię? Kurs 2,30 w Fuksiarzu!

Niech to się przyjmie: Legia wygląda dziś dużo gorzej niż osłabiony zespół, trawiony transformacyjnymi problemami, mający zaraz tuż obok wyjściowego składu młodzież, delikatnie mówiąc nie zawsze tak utalentowaną jak Kowal. Bieda aż piszczała – d0 legendy przeszły kanapki kierownika Łobacza, który sam w domu przygotowywał prowiant dla legionistów.

Coś nam podpowiada, że Kastratiemu czy Jędrzejczykowi starcza do pierwszego, a na śniadanie nie ma robionych o szóstej rano społecznie przez kierownika kanapek z mortadelą.

PASSA LEGII HISTORYCZNIE

Wczoraj piłkarskie środowisko obiegła faktycznie piorunująca ciekawostka: Legia ostatni raz siedem kolejnych ligowych meczów przegrała w 1936, czyli w jedynym sezonie, kiedy spadła z ligi. Mecz z Jagiellonią będzie miał potężną stawkę, bo obecni piłkarze mogą zapisać wyjątkowo czarną kartę.

Spójrzmy też jednak na inne kluby dla kontekstu. Bo aktualna passa Legii to coś, co wykręcają tylko najgorsi z najgorszych w XXI wieku w Ekstraklasie.

 • ŁKS w sezonie 19/20 miał 21 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli; pamiętacie jak na finiszu był dostarczycielem punktów i pośmiewiskiem? Wtedy, między 10 czerwca a 11 lipca, przegrał siedem kolejnych spotkań, Legia więc jest aż tak zła jak tamten nie mający żadnych perspektyw na utrzymanie ŁKS. Jeśli przerżnie mecz z bandą Mamrota, wyrówna też najgorszej serię tej drużyny (osiem ligowych wtop między 3. a 10. serią gier)
 • albo weźmy inną historyczną drużynę, bardzo szczególną. Zagłębie Sosnowiec 07/08, a więc klub, który przed startem ESA wiedział, że z niej spadnie. W Ekstraklasie walczył o to, czy zagra w kolejnym sezonie poziom niżej, czy dwa poziomy niżej. Abstrakcja tamtych czasów. Grać tam – samobój całkowity. Sosnowiec kończył sezon z 16 punktami. Między marcem a kwietniem przegrał siedem kolejnych spotkań, Legia z Jagiellonią może pobić i tę niesamowitą, historyczną drużynę.

Na szczęście wciąż są słabsi. Brazylijska Pogoń Antoniego Ptaka, lecąc w przepaść z zawodnikami przywiezionymi z plaż, przegrała dziewięć kolejnych spotkań na koniec sezonu 06/07. Legioniści, pocieszenie, Marcio Tinga, Campos, Otavio Dutra i spółka byli jednak od was słabsi. Lepszego wyniku niż KSZO 02/03, które wykręciło piętnaście kolejnych porażek, mimo wszystko raczej nie zrobicie.

Czytaj także:

Fot. FotoPyK/NewsPix

Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Brama dnia
28.11.2021

Mike Marsh kontra Ronald Koeman | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj propozycje bez specjalnych kombinacji, bez wymyślania kwadratowych jaj – po prostu dwa ładne gole zdobyte uderzeniami z dalszej odległości. Kto takich nie lubi? MIKE MARSH VS CRYSTAL PALACE (28.11.1992) 28 listopada 1992 roku Liverpool w kapitalnym stylu rozbił na Anfield ekipę Crystal Palace aż 5:0. Ozdobą spotkania niewątpliwie […]
28.11.2021
Liczba komentarzy: 43
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
6 dni temu

Mam nadzieję że uwielbiający trenera Szona Dajsza Canal+Sport i jego ideolodzy doprowadzą wreszcie do jego rychłego przeniesienia się na Łazienkowski Road.

PROSZE
PROSZE
6 dni temu

MAM NADZIEJE ZE KIBICE LEGII PRZESTANĄ BYĆ PRZESTĘPCAMI https://youtu.be/OWP_UyxFPSc

DMK
DMK
6 dni temu

Spokojnie do „walki o spadek” zaraz dołaczą Wisła i Zagłębie. Liga będzie ciekawsza

Adam
Adam
6 dni temu

No cóż wiecznie Legia nie będzie wygrywać ,a tym bardziej nasza liga jest dosyć wyrównana. Tylko szkoda, ze Lech i Legia mają mozliwosc włączenia sie o walkę w pucharach. A tak to nie widzę nikogo poza tym. Legia nie spadnie ale muszą się wziąć w garść. Granie na 3 frontach jednak nie jest dobre i nikomu nie służy. Juventus też spadł z serii a ale Legia nie spadnie bo nasza liga nie jest az tak mocna.

Adam
Adam
6 dni temu
Reply to  Adam

wiecznie nie bedzie przegrywać ale też wiecznie rządzić w tej lidze to jest niezależne od włascicieli bo kazdy chce wygrać tą ligę a i z Legia tez chcą 🙂

Foo
Foo
6 dni temu
Reply to  Adam

Juventus został karnie zdegradowany, a nie spadł. Poza tym ich najniższe miejsce w historii to 13 w 1962/63 (na 18 drużyn).

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
6 dni temu
Reply to  Adam

Wiecznie nie ale to zakrawa na niewiadomo co – ciężko to opisać w sumie kibicowi Legii (no na przykład moja skromna osoba) – w życiu czegoś takiego nie widziałem od topowego klubu. Dodajmy ze przecież personalia nie są tak diametralnie różne od tamtego sezonu a patrząc na potencjał ludzki to ja z moim brakiem wiedzy trenerskiej powinienem bić się o top5 w tej lidze

CzechuL
CzechuL
6 dni temu

„Lepszego wyniku niż KSZO 02/03, które wykręciło piętnaście kolejnych porażek, mimo wszystko raczej nie zrobicie.”
Jędrzejczyk do Stanowskiego: „potrzymaj mi piwo”.

Nie chce ci się grać? To spierdalaj!
Nie chce ci się grać? To spierdalaj!
6 dni temu

Najgorszy? Najlepszy 🙂 Szorować ryjem i kolanami po ziemi, tam gdzie miejsce, Uległej 🙂

Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
6 dni temu

W 1950 r. komuchy pomogły Legiuni, bo była jeszcze młoda. Teraz to już stare próchno – w dodatku zapożyczone u swojego alfonsa. Tak więc o zmianie alfonsa nie ma mowy. Będzie ją trzymał, żeby choć trochę kasy odzyskać.

L.jpg
Adam
Adam
6 dni temu

kogo masz na myśli alfonsa ? Ach widze,ze kibic Lecha nie dziwota. Ja jestem kibicem oglnym nie bronię nikogo ale nie pozwalam na takie komenterza. Ciekawe czy Lech obroni się na wiosnę i awansuje do pucharów :). Pisze pozytywne o Lechy

Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
6 dni temu
Reply to  Adam

Mam na myśli tajemniczy fundusz z Luksemburga 😛

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
6 dni temu

zawrzyj kloake skurwysynu

Jakub
Jakub
6 dni temu
Reply to  Adam

A co ty masz do pozwalania?
I co to jest kibic oglny?

SEBOL
SEBOL
6 dni temu

Mamusia wie,że pokazujesz publicznie jej zdjęcia?

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk
6 dni temu

Nie no z Jagiellonią jest szansa na pobicie rekordziku klubu z 1936 roku, Śledzie zepną się na spotkanie, a czy uda się pobić serię 9 meczów brazylijskiej Pogoni?? Podejrzewam, że i owszem, czuję , że czeka nas do zimy niemiły spektakl w wykonaniu Legii.

baran
baran
6 dni temu

A kiedy artykuł o wyznaniu Grzegorza Szeligi, że sprzedał mecz Legii w 93? Jak można ignorować tak duży temat???

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
6 dni temu

niech zdycha kurtyzana~!

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
6 dni temu
Reply to  Sylwia Spurek

ta jest! chuj twojej starej na zapijaczony ryj!

7EGŁA=HAŃBA I WSTYD
7EGŁA=HAŃBA I WSTYD
6 dni temu

gnij w odmętach I ligi warszawsko kurewko!

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
6 dni temu

szkoda że cie nie wyskrobali…

Franeksd
Franeksd
6 dni temu

Z ręcznikiem w bramce i trenerem pół amatorem wiele nie zrobią.

Robert
Robert
6 dni temu

Tylko wtedy jeden z waszych ulubieńców z rudawymi włosami rozpoczął strajk, i całą wiosnę KSZO grało juniorami. Więc tej sytuacji nie ma co porównywać.

bly
bly
6 dni temu
Reply to  Robert

On jest rudy w chuj, a nie rudawy

krzysio
krzysio (@krzysio)
6 dni temu

Odnoszę wrażenie, że to Weszło ma kompleks Legii. To je4st nie do pojęcia, żebyście non stop pieprzyli o Legii. Albo nic więcej nie potraficie, albo Stanowski dał wam takie instrukcje.

shevc30
shevc30 (@shevc30)
6 dni temu
Reply to  krzysio

I to jeszcze z błędami bo sezon 91/92 nie był sezonem pucharowym z Sampdorią. Ten był sezonem 90/91.

Heniek
Heniek
6 dni temu
Reply to  krzysio

Debilu, oni piszą o tym co się klika. Kto kliknie artykuł o Górniku Zabrze? Albo o Lechii Gdańsk? Pies z kulawą nogą tam nie zajrzy. Piszą o Legii i cyk – wyświetlenia się zgadzają. Naprawdę jesteś taki głupi żeby tego nie wiedzieć?

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
6 dni temu
Reply to  Heniek

moze i sie zgadza ale kazdy ogarniety uzywa adblocka

cezar
cezar
6 dni temu

muszę przyznać, że Michniewicz odwalił naprawdę konkretną robotę. tak rozjechać drużynę nie umiał by chyba nikt.

obstawiam, że Czesia długo, bardzo długo nikt nie zatrudni po stanie, w jakim zostawił mistrza Polski. przecież to się w głowie nie mieści.

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
6 dni temu
Reply to  cezar

Ta, już puszcza drony nad narodowym, nie po to Krzysiaczek tyle wysiłku włożył w pompowanie 711

Pawel
Pawel
6 dni temu

Na moje to wygraja do konca roku 1 raz i 1 raz zremisuja reszta w ryj a i tak jestem optymista.

ędrju
ędrju
6 dni temu

Boniek przestał być prezesem PZPN i skończyły się fructa dla Legii.Za 8-letnią kadencję Bońka Legia „zdobyła” 6 tytułów, a tylko dwa razy zdobyl kto inny. I gdyby nie przekręt w Gdańsku, to kto wie czy Piast byly mistrzem czy jednak Legia? To był tak ordynarny przekręt, że cala Polska wraz z sędziami zaczęli patrzeć Legii na ręce. A gdyby to było takie drukowanie jak zazwyczaj a nie tak ordynarne, to pewnie Legia za Bońka miałaby 7 tytułów. Nawet jak Lech zdobył tytuł top Legia była druga. Boniek był takim gwarantem, że w Warszawie prawie rok do roku świętowano mistrzostwo Polski. To się już skończyło i niech nie wróci więcej. Być może cała ta spółka E-sa jest w rękach Legii i niebawem się rozleci czego się spodziewam i może wróci stara dobra I liga i normalne ligi niższe, aż do klas. Sami przyznacie, że nazwa „ekstraklasa” do polskiej najwyższej rozgrywkowej ligi to jakiś żart?

Ancymon
Ancymon
6 dni temu

Legia jest najbardziej medialnym klubem w Polsce. Pracownicy Weszło są jej kibicami. Sympatycy i antagoniści chcą czytać artykuły. Można komentować bez hamulców. A najważniejsze, że clickbait się zgadza i reklamodawcy są w siódmym niebie. Już łapiecie?

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
6 dni temu
Reply to  Ancymon

reklamodawcy ? to ktos jeszcze nie uzywa adblocka?
bezmozgiego kibolstwa nie jest przeciez jakos duzo, reszta powinna ogarniac w internety

ędrju
ędrju
6 dni temu

I tak się jakoś złożyło, że nagle jest się czym emocjonować zamiast eliminacji MŚ. Dla mnie ciekawsze i bardziej emocjonuje jest to, czczy Legia dostanie kolejny łomot i która drużyna E-sy okaże się słabsza od Legii? Pal sześć tytuł mistrza i puchary, ciekawsze jest kogo wreszcie pokona Legia i kto okaże się frajerem?! Myślałem, że Górnik, bo jest beznadziejny, ale nawet on jakoś wybrnął z kłopotów.

Tomasz
Tomasz
6 dni temu

Co jeśli Legia jest świadoma swojej poteęgi i teraz reperuje budzet u bukmacherów, by za chwilę rozpocząć zwycięski marsz 21 wygranych z rzędu, który w fantastyczny sposób upokorzy Lecha na jego stulecie.

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
6 dni temu

Lepszego wyniku niż KSZO 02/03, które wykręciło piętnaście kolejnych porażek, mimo wszystko raczej nie zrobicie.”

To brzmi jak wyzwanie

Heniu
Heniu
6 dni temu

KSZO te piętnaście meczów przegrało juniorami z rezerw po buncie piłkarzy z pierwszego składu. Legia gra pierwszym składem 🙂

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
6 dni temu

Co Was boli?! Czy aż tak Was to boli?! Że Legiunia Warszawa ma dziś tak dużo uczciwych wpierdoli? XD

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
6 dni temu

Jestem fanem Lecha więc cieszy mnie to co spotyka Legię. Mam pomysł na utrzymanie w ekstraklasie: kupcie od Lecha całą akademie przepłacając razy 3 faktyczną wartość (inaczej nie sprzedadzą) i wtedy wprawdzie wiele nie zwojujecie ale może się utrzymacie. A tą pijacka grupę oddajcie za byle grosze… buahahaha!!!!

marcinw13
marcinw13
6 dni temu

Ciekawe co jeszcze trzyma Mioduskiego w tym klubie, który on sam popisowo rujnuje? Chore ambicje? Gościu nie chce się przyznać, że Leśnodorskiemu, który szeryfem był w najlepszym wypadku przeciętnym, nie dorasta do pięt? Czy może po prostu narobił finansowych wałów i nie chce żeby wyszły na światło dzienne?
Najśmieszniejsze jest to, że dzięki sprawnemu pijarowi Miodka, dzięki jego największej umiejętności czyli manipulacji ludzmi, wciąż są w Legii i wokół Legii osoby święcie przekonane, że to nie jest jego wina. Że to wszystko przez piłkarzy, podpowiadaczy, Leśnodorskiego, Kucharskiego, Hadaja.Oczywiście część tych ludzi Miodek sam opłaca, żeby pisali takie a nie inne komentarze w internecie, co jest dość częstą praktyką na zachodzie.
Warto też zauważyć, że Mioduski musi być dogadany z szefami grup kibolskich, z jednej strony pamiętamy jego brak reakcji, niemal ciche przyzwolenie podczas wieczoru spadających liści na Ł3, z drugiej zaś w zasadzie brak krytycznych reakcji grup kibicowskich np na tą czarną serię klubu, gdzie gdyby np Miklas by się do czegoś takiego przyczynił, to spaliliby mu samochód, mieszkanie i kanarka. A tu taka cisza, cośtam ktoś bąknie, że ojej, jest niedobrze.
W pewnym sensie podziwiam Mioduskiego, że potrafił w białych rękawiczkach wykolegować z interesu Leśnodorskiego i Wandzla jak tylko zwęszył kasowy i wizerunkowy potencjał Legii. Ten gość dokładnie tak doszedł do tego, co ma w życiu, wiedział kiedy z kimś zbić pionę, a kiedy komuś wbić nóż w plecy. Darek, w Legii przechodzisz samego siebie. Skłóciłeś wszystkich ze wszystkimi, owinąłeś sobie wokół palca wielu, wydawałoby się naprawdę inteligentnych ludzi. Winni są wszyscy, tylko nie Mioduski. I masa ludzi wciąż w to wierzy. Wow Darku, szapoba.

Władek Niwinski
Władek Niwinski
6 dni temu

Ze wam sie chce robic takie analizy. W pucharach mamy tą jedną wlasnie druzyne, a pozostale ekscytują się walką z Pogonią Szczecin i Stalą Mielec rok w rok. Nasza liga to zenada, podobnie jak naklejki fortuna na tyle koszulek Legii. Pozostale druzyny sa nie lepsze – maja reklamy weglokoksu albo innych innowacyjnych produktów. Nie pomoze tu ekscytacja Kazia Węgrzyna który z przejeciem opowiada o kazdym kopnieciu prosto. Jest słabo, drużyny montują skłądy z zagranicznego żużlu, bo z młodych krajowych wychowanków niewiele wynika. Takie druzyny jak Legia, Lech Widzew, Wisła powinny być lokomotywami tej smiesznej ligi, jesli nie będą to nie ma szan ze piasty, stale czy pogonie w pucharach zrobią cokolwiek.

asd
asd
6 dni temu

transformacja była w całej Polsce… zresztą w Warszawie urzędów nie pozamykali 😛

Suche Info
29.11.2021

Ramos o współpracy z Messim i Złotej Piłce

Sergio Ramos zadebiutował wczoraj w barwach PSG, co oznacza również, że po raz pierwszy wystąpił w jednym zespole z Leo Messim, z którym przez lata rywalizował jako piłkarz Realu Madryt. Po meczu z Saint-Etienne został zapytany o ten fakt przez reportera ESPN.  Hiszpan swoimi słowami namalował Messiemu piękną laurkę. – Jest w dobrej formie i […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dominik Nowak na wylocie z Korony. Trwa spotkanie w klubie

Czy to ostatnie chwile Dominika Nowaka w Kielcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Trener pierwszoligowej Korony od dłuższego czasu siedział na stołku, który dość mocno parzył. Jego odejście z Kielc było spodziewane od dawna, informowaliśmy nawet, że Korona kontaktowała się z Leszkiem Ojrzyńskim. W pierwszoligowym klubie właśnie trwa narada. O godz. 10 rozpoczęło się […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Zespół Kacpra Przybyłki w finale Konferencji Wschodniej

Trwa faza play-off w MLS. W trakcie wczorajszych meczów poznaliśmy dwóch finalistów. Na Zachodzie to Real Salt Lake (ograny 2-1 został Sporting Kansas City), a na Wschodzie – Philadelphia Union, której piłkarzem jest Kacper Przybyłko, w związku z czym ten mecz interesował nas trochę bardziej.  Przybyłko pojawił się w pierwszym składzie na mecz z Nashville […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dwa miesiące przerwy Jędrzejczyka

Legia Warszawa wydała komunikat dotyczący stanu zdrowia swoich piłkarzy. We wczorajszym spotkaniu z Jagiellonią Białystok boisko z powodu kontuzji opuściło aż czterech graczy.  Najbardziej konkretny przekaz dotyczy Artura Jędrzejczyka. 40-krotny reprezentant Polski złamał obojczyk i przejdzie operację. W związku z tym czeka go około dwumiesięczna przerwa. W przypadku Mattiasa Johanssona dokładniejszą diagnozę poznamy po badaniach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Drugi mecz, druga porażka. Pierwsze koty za płoty kadry Milicica

Zmienił się trener kadry polskich koszykarzy, zmieniły się realia. Jeszcze parę miesięcy temu po dwóch porażkach z rzędu, z Izraelem oraz osłabionymi Niemcami, mielibyśmy wyjątkowo nietęgie miny. Obecnie jednak musimy być bardziej wyrozumiali. I zdawać sobie sprawę, że odmłodzona kadra nie będzie faworytem w większości rozgrywanych spotkań. Choć dzisiaj, w meczu z niemiecką kadrą, do […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Mamrot: „Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu”

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Jagiellonia Białystok i przełamała fatalną passę porażek. Rozgoryczenia przebiegiem spotkania nie ukrywał szkoleniowiec gości, Ireneusz Mamrot, któremu nie podobała się bojaźliwość jego podopiecznych. – Możemy mieć do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę. Chcieliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, grać wyżej i intensywnie. Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Fatalny błąd bramkarza Sevilli [WIDEO]

Real Madryt bardzo słabo zaczął spotkanie z Sevillą i po 12. minutach przegrywał 0:1. „Królewskim” udało się jednak wyrównać, ponieważ pomocną dłoń wyciągnął ku nim golkiper drużyny przyjezdnej, Bono. Spójrzcie sami: Fatalny błąd Bono! 😱😱😱 Takich pomyłek nie wybacza Karim Benzema, który trafia na 1:1! ⚽ #lazabawa 🇪🇸 pic.twitter.com/MICcavDb3J — ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) November […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Piotr Zieliński z kolejnym golem w Serie A [WIDEO]

Kolejny mecz ligowy, kolejny gol Piotra Zielińskiego. Ostatnio polski pomocnik trafił w starciu z Interem, tym razem ukąsił przeciwko Lazio. No jest w gazie Piotrek, nie da się tego nie zauważyć. Spójrzcie sami: PIOTR ZIELIŃSKI ZNOWU Z BRAMKĄ! ⚽ Dzięki jego trafieniu SSC Napoli prowadzi w starciu z S.S. Lazio! 👏 Zobaczcie gola reprezentanta Polski! […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Napoli uhonorowało Diego Maradonę pomnikiem

Diego Maradona to bez wątpienia najważniejsza postać w historii Napoli, najbardziej uwielbiana legenda klubu i jedna z ikon całego Neapolu. Nie może zatem dziwić, że władze klubu uczciły kultowego Argentyńczyka pomnikiem. Wygląda on tak: DIEGO 🔟 💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/Zfd49XHfvc — Official SSC Napoli (@sscnapoli) November 28, 2021 Pomnik Maradony na Stadio Diego Maradona. Wszystko się […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Plaga kontuzji w Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała 1:0 z Jagiellonią Białystok, ale radosną atmosferę przy Łazienkowskiej – poza kiepską postawą w drugiej połowie spotkania – zakłóca plaga kontuzji, która dotknęła drużynę. Przed trenerem Markiem Gołębiewskim mnóstwo znaków zapytania. Podsumujmy: w 10. minucie meczu urazu nabawił się Artur Jędrzejczyk – prawdopodobnie uszkodził obojczyk na drugą połowę nie wyszedł Mattias Johansson […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021