post

Opublikowane 22.11.2021 12:44 przez

redakcja

Legia punktująca gorzej niż w czasach, gdy za wyżywienie w klubie odpowiadała żona kierownika Łobacza, robiąc o szóstej rano kanapki z mortadelą. Legia wykręcająca ligową passę porażek najdłuższą od czasów, gdy Adolf Hitler rządził w Niemczech, a za wygodny sposób transportu przez ocean uchodziła podróż Zeppelinem. Legia wjeżdżająca z pełnym impetem na autostradę po swój najgorszy ligowy sezon w XXI wieku, a w tym momencie machająca przez szybę takim potęgom jak spadający z ligi ŁKS Wojciecha Stawowego czy zdegradowane od pierwszej kolejki Zagłębie Sosnowiec.

Piłkarze zawsze mówią, że marzą o tym, aby zapisać się w historii klubu. Cóż, panowie legioniści – gratulujemy, udało wam się. Wasze wyczyny tej jesieni to już wpis do historycznej księgi Legii, ale podpisywać tych ksiąg raczej nie będziecie chcieli.

NAJGORSZY SEZON W XXI WIEKU? PRAWIE NA PEWNO

W XXI wieku Legia miała różne etapy. Pierwsza dekada to dominacja Wisły Kraków. Zdecydowanie częściej też wówczas Legii nie szło w pucharach, niż szło. Ale ostatecznie i tak imponujące: Legia w XXI wieku ani razu nie wypadła z czwórki.

Sezony bez medalu to:

 • 02/03 – 4. miejsce
 • 09/10 – 4. miejsce

Nie zdobyła też wówczas Pucharu Polski, więc 03/04 i 10/11 to jedyne sezony w XXI wieku, kiedy nie grala w pucharach. Nawet 07/08 to chociaż Intertoto, nawet jeśli z Vetrą (Legia miała wtedy brąz, a przez ligę awans do pucharów miał tylko mistrz i wicemistrz).

Co ciekawe, sezon 02/03 to też sezon całkiem udany pucharowo, bo z ograniem Utrechtu 7:2 w dwumeczu, a także walką jak równy z równym Schalke. W pierwszej dekadzie XXI wieku to największe pucharowe sukcesy Legii. Były też w tamtym sezonie mecze z Barceloną, przegrane 0:3, 0:1. W sezonie 02/03 Legia przegrała tylko cztery mecze, a u siebie tylko jeden. Punktowała ze średnią 2.0 punktu na mecz. Grę o medal przegrała z GKS-em Katowice, a wiadomo jakie sprawy niedługo później wokół działalności Piotra Dziurowicza ujrzały światło dzienne.

09/10 to sezon bez napastnika – najlepszym strzelcem drużyny zostali Iwański z Grzelakiem, zaliczając szalone sześć goli. Legia finiszowała koszmarnie – ostatnie cztery mecze to jeden punkt, z Bełchatowem. To sprawiło, że zakończyła sezon na takim a nie innym miejscu, a brąz zdobył Ruch.

Ale wciąż – to są nieudane sezony tylko w skali Legii. Wyjątkowo kiepski był start sezonu z Ligą Mistrzów, czyli 16/17, ale tam się ogarnęli:

 • Legia w pierwszych dwunastu kolejkach zebrała łomot od Górnika Łęczna, Arki u siebie, Termaliki, Zagłębia u siebie, Pogoni
 • sęk w tym, że trzynasta kolejka była przełamaniem, zwycięstwem z Lechem Poznań; Legia miała po tej wygranej 16 punktów i miejsce w środku tabeli, nie na jej końcu
 • potem rozpoczęła serię zwycięstw

Liczba porażek Legii w każdym z sezonów XXI wieku:

 • 21/22 – 10
 • 20/21 – 4
 • 19/20 – 10
 • 18/19 – 9
 • 17/18 – 11
 • 16/17 – 6
 • 15/16 – 6
 • 14/15 – 9
 • 13/14 – 8
 • 12/13 – 3
 • 11/12 – 7
 • 10/11 – 11
 • 09/10 – 8
 • 08/09 – 5
 • 07/08 – 7
 • 06/07 – 10
 • 05/06 – 4
 • 04/05 – 5
 • 03/04 – 2
 • 02/03 – 4
 • 01/02 – 3
 • 00/01 – 8

Rekord jest na wyciągnięcie ręki. Sęk jednak w tym, że w takim rekordowym 17/18 Legia i tak zdobyła mistrzostwo Polski, a w 10/11 i tak awansowała przez ligę do pucharów.

GORZEJ NIŻ W PAMIĘTNYM SEZONIE Z ETMANOWICZEM, CZYLI LEGIA A WALKA O UTRZYMANIE

Legia tylko dwukrotnie po II Wojnie Światowej zajmowała miejsce „dwucyfrowe” w lidze, zajmując 10. pozycję. Pierwszy raz w 1950, a drugi w sezonie 91/92. Ten z 1950 to dramatyczna walka o utrzymanie, finisz z taką samą liczbą punktów co Górnik Bytom, ale też ujmijmy to tak: Legia jeszcze wtedy nie była Legią w takim znaczeniu, w jakim to jest dziś. Niedługo wcześniej awansowała do rozgrywek. Zamierzchłe czasy. Sezon z gatunku „kto wie co byłoby, gdyby Legia wtedy spadła, ale to był klub przed wszystkimi największymi sukcesami”.

Dużo ciekawszy jest sezon 91/92, bo Legia walczyła wtedy o utrzymanie, co łączyła zarazem… z gigantycznym sukcesem w Pucharze Zdobywców Pucharów. Do dziś to tamta wiosna jest ostatnią, kiedy polski klub wygrał dwumecz – Legia ograła wtedy Sampdorię i weszła do półfinału.

Ale w lidze? Paweł Paczul i Norbert Skórzewski poświęcili tamtemu sezonowi reportaż, stąd wiemy, że, delikatnie mówiąc, tamten kryzys miał inne podwaliny. Na przykład – całkowity brak pieniędzy. Przelewów nie było całymi miesiącami. Transformacja gospodarcza w Polsce, Legia szukająca swojej tożsamości w nowych realiach. Nieustające turbulencje. Zespół przez większość sezonu prowadził świętej pamięci Krzysztof Etmanowicz, który był trenerem drugiego zespołu i generalnie w swojej karierze przede wszystkim prowadził kluby z niższych lig. Nie potrafił zapanować nad szatnią pełną mocnych charakterów.

Maciej Szczęsny wymownie wspominał: – Czas, w którym prawie zlecieliśmy z ligi, był bardzo trudnym okresem w moim życiu. Tak samo jak dla wielu moich kolegów, niezależnie od tego, jak podchodzili do meczów w ciągu sezonu. Nieważne, czy wkładali we wszystkie spotkania całe swoje serca. Gdy byliśmy na skraju przepaści, ugięły się pod nami nogi. Moment, w którym wszyscy zdali sobie sprawę, że za chwilę możemy firmować swoimi nazwiskami zjazd Legii do drugiej ligi sprawił, że grało nam się jeszcze trudniej. W pewnej chwili cała sytuacja działała na nas mocno deprymująco. Byliśmy młodymi ludźmi, 25, 26, 27-letnimi. W kadrze nie znajdowało się zbyt wielu doświadczonych piłkarzy, którzy z niejednego pieca chleb jedli i którzy umieliby nas ostudzić, gdy dotarło do nas, że za chwilę możemy zapisać czarną kartę w historii Legii. Atmosfera była gęsta. Nie mam na myśli tego, że się kłóciliśmy. Po prostu strach miał wielkie oczy. Nagle przestaliśmy wierzyć w swoją wartość. Być może często ją przecenialiśmy, ale w tamtym momencie zdecydowanie jej nie docenialiśmy, bo przecież nie byliśmy tak słabi, żeby do przedostatniej kolejki walczyć o utrzymanie – zauważa Szczęsny.

Legia w tamtym sezonie zimowała w strefie spadkowej (spadały cztery drużyny). Sprawa była poważna.

Legia jeszcze na dwie kolejki przed końcem miała taką sytuację w tabeli.

Grała z Motorem na wyjeździe i ŁKS-em u siebie. Kluczowy był Motor, który – jak widać – miał się o co bić. Ale przegrał 0:3 u siebie z Legią, nie wystawił na ten mecz wypożyczonego Leszka Pisza, Legia dorzuciła jeszcze ogranie ŁKS-u i zakończyła katastrofalny ligowy sezon.

Ciekawe jednak, że porównując tamtą Legię, zimującą w strefie spadkowej, po trzynastu meczach wypada ona i tak lepiej niż ta obecna. Liczono wtedy zwycięstwa za dwa punkty, ale gdyby liczyć za trzy – dwie wygrane, siedem remisów, trzynaście punktów. No i właśnie, te remisy – Legia miała stosunkowo niewiele porażek, za to szła na rekord w remisach.

Raków ogra Cracovię? Kurs 2,30 w Fuksiarzu!

Niech to się przyjmie: Legia wygląda dziś dużo gorzej niż osłabiony zespół, trawiony transformacyjnymi problemami, mający zaraz tuż obok wyjściowego składu młodzież, delikatnie mówiąc nie zawsze tak utalentowaną jak Kowal. Bieda aż piszczała – d0 legendy przeszły kanapki kierownika Łobacza, który sam w domu przygotowywał prowiant dla legionistów.

Coś nam podpowiada, że Kastratiemu czy Jędrzejczykowi starcza do pierwszego, a na śniadanie nie ma robionych o szóstej rano społecznie przez kierownika kanapek z mortadelą.

PASSA LEGII HISTORYCZNIE

Wczoraj piłkarskie środowisko obiegła faktycznie piorunująca ciekawostka: Legia ostatni raz siedem kolejnych ligowych meczów przegrała w 1936, czyli w jedynym sezonie, kiedy spadła z ligi. Mecz z Jagiellonią będzie miał potężną stawkę, bo obecni piłkarze mogą zapisać wyjątkowo czarną kartę.

Spójrzmy też jednak na inne kluby dla kontekstu. Bo aktualna passa Legii to coś, co wykręcają tylko najgorsi z najgorszych w XXI wieku w Ekstraklasie.

 • ŁKS w sezonie 19/20 miał 21 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli; pamiętacie jak na finiszu był dostarczycielem punktów i pośmiewiskiem? Wtedy, między 10 czerwca a 11 lipca, przegrał siedem kolejnych spotkań, Legia więc jest aż tak zła jak tamten nie mający żadnych perspektyw na utrzymanie ŁKS. Jeśli przerżnie mecz z bandą Mamrota, wyrówna też najgorszej serię tej drużyny (osiem ligowych wtop między 3. a 10. serią gier)
 • albo weźmy inną historyczną drużynę, bardzo szczególną. Zagłębie Sosnowiec 07/08, a więc klub, który przed startem ESA wiedział, że z niej spadnie. W Ekstraklasie walczył o to, czy zagra w kolejnym sezonie poziom niżej, czy dwa poziomy niżej. Abstrakcja tamtych czasów. Grać tam – samobój całkowity. Sosnowiec kończył sezon z 16 punktami. Między marcem a kwietniem przegrał siedem kolejnych spotkań, Legia z Jagiellonią może pobić i tę niesamowitą, historyczną drużynę.

Na szczęście wciąż są słabsi. Brazylijska Pogoń Antoniego Ptaka, lecąc w przepaść z zawodnikami przywiezionymi z plaż, przegrała dziewięć kolejnych spotkań na koniec sezonu 06/07. Legioniści, pocieszenie, Marcio Tinga, Campos, Otavio Dutra i spółka byli jednak od was słabsi. Lepszego wyniku niż KSZO 02/03, które wykręciło piętnaście kolejnych porażek, mimo wszystko raczej nie zrobicie.

Czytaj także:

Fot. FotoPyK/NewsPix

Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Peszko na tropie spisku. Francuzi mają kompleks Polaków

Warto mieć kolegów, którzy wezmą cię w obronę. A tacy, którzy zrobią to nawet kosztem obnażenia własnej niewiedzy? Prawdziwy skarb. Robert Lewandowski powinien cenić przyjaźń ze Sławomirem Peszko, który stanął za swoim kumplem, mimo że do końca nie ogarnia zasad plebiscytu Złotej Piłki. O kumpelstwie obu panów powszechnie wiadomo, sam Peszko z dumą przypomina w swoim […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Złota Piłka dla Messiego kluczowa w dyskusji o wyższości nad Ronaldo?

Powoli, niestety, kończy nam się dyskusja o Messim i Ronaldo. Obaj mają bliżej niż dalej do końca swoich przepięknych karier, też nie odjeżdżają już tak innym zawodnikom pod względem umiejętności. Jakby to ująć: byli w kosmosie, ale wracają. No, ale Messi wczoraj odebrał swoją siódmą Złotą Piłkę i ostatecznie odskoczył Portugalczykowi o dwa trofea. Czy […]
30.11.2021
Brama dnia
30.11.2021

Thierry Henry kontra Andrij Szewczenko | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was konfrontację wielkich legend światowego futbolu – z jednej strony wspaniałe uderzenie autorstwa Thierry’ego Henry’ego, z drugiej genialna asysta Andrei Pirlo i klasowy strzał Andrija Szewczenki. Zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. THIERRY HENRY VS A. VILLA (30.11.2002) Thierry Henry […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 43
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
8 dni temu

Mam nadzieję że uwielbiający trenera Szona Dajsza Canal+Sport i jego ideolodzy doprowadzą wreszcie do jego rychłego przeniesienia się na Łazienkowski Road.

PROSZE
PROSZE
8 dni temu

MAM NADZIEJE ZE KIBICE LEGII PRZESTANĄ BYĆ PRZESTĘPCAMI https://youtu.be/OWP_UyxFPSc

DMK
DMK
8 dni temu

Spokojnie do „walki o spadek” zaraz dołaczą Wisła i Zagłębie. Liga będzie ciekawsza

Adam
Adam
8 dni temu

No cóż wiecznie Legia nie będzie wygrywać ,a tym bardziej nasza liga jest dosyć wyrównana. Tylko szkoda, ze Lech i Legia mają mozliwosc włączenia sie o walkę w pucharach. A tak to nie widzę nikogo poza tym. Legia nie spadnie ale muszą się wziąć w garść. Granie na 3 frontach jednak nie jest dobre i nikomu nie służy. Juventus też spadł z serii a ale Legia nie spadnie bo nasza liga nie jest az tak mocna.

Adam
Adam
8 dni temu
Reply to  Adam

wiecznie nie bedzie przegrywać ale też wiecznie rządzić w tej lidze to jest niezależne od włascicieli bo kazdy chce wygrać tą ligę a i z Legia tez chcą 🙂

Foo
Foo
8 dni temu
Reply to  Adam

Juventus został karnie zdegradowany, a nie spadł. Poza tym ich najniższe miejsce w historii to 13 w 1962/63 (na 18 drużyn).

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
8 dni temu
Reply to  Adam

Wiecznie nie ale to zakrawa na niewiadomo co – ciężko to opisać w sumie kibicowi Legii (no na przykład moja skromna osoba) – w życiu czegoś takiego nie widziałem od topowego klubu. Dodajmy ze przecież personalia nie są tak diametralnie różne od tamtego sezonu a patrząc na potencjał ludzki to ja z moim brakiem wiedzy trenerskiej powinienem bić się o top5 w tej lidze

CzechuL
CzechuL
8 dni temu

„Lepszego wyniku niż KSZO 02/03, które wykręciło piętnaście kolejnych porażek, mimo wszystko raczej nie zrobicie.”
Jędrzejczyk do Stanowskiego: „potrzymaj mi piwo”.

Nie chce ci się grać? To spierdalaj!
Nie chce ci się grać? To spierdalaj!
8 dni temu

Najgorszy? Najlepszy 🙂 Szorować ryjem i kolanami po ziemi, tam gdzie miejsce, Uległej 🙂

Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
8 dni temu

W 1950 r. komuchy pomogły Legiuni, bo była jeszcze młoda. Teraz to już stare próchno – w dodatku zapożyczone u swojego alfonsa. Tak więc o zmianie alfonsa nie ma mowy. Będzie ją trzymał, żeby choć trochę kasy odzyskać.

L.jpg
Adam
Adam
8 dni temu

kogo masz na myśli alfonsa ? Ach widze,ze kibic Lecha nie dziwota. Ja jestem kibicem oglnym nie bronię nikogo ale nie pozwalam na takie komenterza. Ciekawe czy Lech obroni się na wiosnę i awansuje do pucharów :). Pisze pozytywne o Lechy

Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
8 dni temu
Reply to  Adam

Mam na myśli tajemniczy fundusz z Luksemburga 😛

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
8 dni temu

zawrzyj kloake skurwysynu

Jakub
Jakub
8 dni temu
Reply to  Adam

A co ty masz do pozwalania?
I co to jest kibic oglny?

SEBOL
SEBOL
8 dni temu

Mamusia wie,że pokazujesz publicznie jej zdjęcia?

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk
8 dni temu

Nie no z Jagiellonią jest szansa na pobicie rekordziku klubu z 1936 roku, Śledzie zepną się na spotkanie, a czy uda się pobić serię 9 meczów brazylijskiej Pogoni?? Podejrzewam, że i owszem, czuję , że czeka nas do zimy niemiły spektakl w wykonaniu Legii.

baran
baran
8 dni temu

A kiedy artykuł o wyznaniu Grzegorza Szeligi, że sprzedał mecz Legii w 93? Jak można ignorować tak duży temat???

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
8 dni temu

niech zdycha kurtyzana~!

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
8 dni temu
Reply to  Sylwia Spurek

ta jest! chuj twojej starej na zapijaczony ryj!

7EGŁA=HAŃBA I WSTYD
7EGŁA=HAŃBA I WSTYD
8 dni temu

gnij w odmętach I ligi warszawsko kurewko!

Leniuch1916
Leniuch1916 (@leniuch1916)
8 dni temu

szkoda że cie nie wyskrobali…

Franeksd
Franeksd
8 dni temu

Z ręcznikiem w bramce i trenerem pół amatorem wiele nie zrobią.

Robert
Robert
8 dni temu

Tylko wtedy jeden z waszych ulubieńców z rudawymi włosami rozpoczął strajk, i całą wiosnę KSZO grało juniorami. Więc tej sytuacji nie ma co porównywać.

bly
bly
8 dni temu
Reply to  Robert

On jest rudy w chuj, a nie rudawy

krzysio
krzysio (@krzysio)
8 dni temu

Odnoszę wrażenie, że to Weszło ma kompleks Legii. To je4st nie do pojęcia, żebyście non stop pieprzyli o Legii. Albo nic więcej nie potraficie, albo Stanowski dał wam takie instrukcje.

shevc30
shevc30 (@shevc30)
8 dni temu
Reply to  krzysio

I to jeszcze z błędami bo sezon 91/92 nie był sezonem pucharowym z Sampdorią. Ten był sezonem 90/91.

Heniek
Heniek
8 dni temu
Reply to  krzysio

Debilu, oni piszą o tym co się klika. Kto kliknie artykuł o Górniku Zabrze? Albo o Lechii Gdańsk? Pies z kulawą nogą tam nie zajrzy. Piszą o Legii i cyk – wyświetlenia się zgadzają. Naprawdę jesteś taki głupi żeby tego nie wiedzieć?

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
7 dni temu
Reply to  Heniek

moze i sie zgadza ale kazdy ogarniety uzywa adblocka

cezar
cezar
8 dni temu

muszę przyznać, że Michniewicz odwalił naprawdę konkretną robotę. tak rozjechać drużynę nie umiał by chyba nikt.

obstawiam, że Czesia długo, bardzo długo nikt nie zatrudni po stanie, w jakim zostawił mistrza Polski. przecież to się w głowie nie mieści.

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
8 dni temu
Reply to  cezar

Ta, już puszcza drony nad narodowym, nie po to Krzysiaczek tyle wysiłku włożył w pompowanie 711

Pawel
Pawel
8 dni temu

Na moje to wygraja do konca roku 1 raz i 1 raz zremisuja reszta w ryj a i tak jestem optymista.

ędrju
ędrju
8 dni temu

Boniek przestał być prezesem PZPN i skończyły się fructa dla Legii.Za 8-letnią kadencję Bońka Legia „zdobyła” 6 tytułów, a tylko dwa razy zdobyl kto inny. I gdyby nie przekręt w Gdańsku, to kto wie czy Piast byly mistrzem czy jednak Legia? To był tak ordynarny przekręt, że cala Polska wraz z sędziami zaczęli patrzeć Legii na ręce. A gdyby to było takie drukowanie jak zazwyczaj a nie tak ordynarne, to pewnie Legia za Bońka miałaby 7 tytułów. Nawet jak Lech zdobył tytuł top Legia była druga. Boniek był takim gwarantem, że w Warszawie prawie rok do roku świętowano mistrzostwo Polski. To się już skończyło i niech nie wróci więcej. Być może cała ta spółka E-sa jest w rękach Legii i niebawem się rozleci czego się spodziewam i może wróci stara dobra I liga i normalne ligi niższe, aż do klas. Sami przyznacie, że nazwa „ekstraklasa” do polskiej najwyższej rozgrywkowej ligi to jakiś żart?

Ancymon
Ancymon
8 dni temu

Legia jest najbardziej medialnym klubem w Polsce. Pracownicy Weszło są jej kibicami. Sympatycy i antagoniści chcą czytać artykuły. Można komentować bez hamulców. A najważniejsze, że clickbait się zgadza i reklamodawcy są w siódmym niebie. Już łapiecie?

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
7 dni temu
Reply to  Ancymon

reklamodawcy ? to ktos jeszcze nie uzywa adblocka?
bezmozgiego kibolstwa nie jest przeciez jakos duzo, reszta powinna ogarniac w internety

ędrju
ędrju
8 dni temu

I tak się jakoś złożyło, że nagle jest się czym emocjonować zamiast eliminacji MŚ. Dla mnie ciekawsze i bardziej emocjonuje jest to, czczy Legia dostanie kolejny łomot i która drużyna E-sy okaże się słabsza od Legii? Pal sześć tytuł mistrza i puchary, ciekawsze jest kogo wreszcie pokona Legia i kto okaże się frajerem?! Myślałem, że Górnik, bo jest beznadziejny, ale nawet on jakoś wybrnął z kłopotów.

Tomasz
Tomasz
8 dni temu

Co jeśli Legia jest świadoma swojej poteęgi i teraz reperuje budzet u bukmacherów, by za chwilę rozpocząć zwycięski marsz 21 wygranych z rzędu, który w fantastyczny sposób upokorzy Lecha na jego stulecie.

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
8 dni temu

Lepszego wyniku niż KSZO 02/03, które wykręciło piętnaście kolejnych porażek, mimo wszystko raczej nie zrobicie.”

To brzmi jak wyzwanie

Heniu
Heniu
8 dni temu

KSZO te piętnaście meczów przegrało juniorami z rezerw po buncie piłkarzy z pierwszego składu. Legia gra pierwszym składem 🙂

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
8 dni temu

Co Was boli?! Czy aż tak Was to boli?! Że Legiunia Warszawa ma dziś tak dużo uczciwych wpierdoli? XD

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
8 dni temu

Jestem fanem Lecha więc cieszy mnie to co spotyka Legię. Mam pomysł na utrzymanie w ekstraklasie: kupcie od Lecha całą akademie przepłacając razy 3 faktyczną wartość (inaczej nie sprzedadzą) i wtedy wprawdzie wiele nie zwojujecie ale może się utrzymacie. A tą pijacka grupę oddajcie za byle grosze… buahahaha!!!!

marcinw13
marcinw13
8 dni temu

Ciekawe co jeszcze trzyma Mioduskiego w tym klubie, który on sam popisowo rujnuje? Chore ambicje? Gościu nie chce się przyznać, że Leśnodorskiemu, który szeryfem był w najlepszym wypadku przeciętnym, nie dorasta do pięt? Czy może po prostu narobił finansowych wałów i nie chce żeby wyszły na światło dzienne?
Najśmieszniejsze jest to, że dzięki sprawnemu pijarowi Miodka, dzięki jego największej umiejętności czyli manipulacji ludzmi, wciąż są w Legii i wokół Legii osoby święcie przekonane, że to nie jest jego wina. Że to wszystko przez piłkarzy, podpowiadaczy, Leśnodorskiego, Kucharskiego, Hadaja.Oczywiście część tych ludzi Miodek sam opłaca, żeby pisali takie a nie inne komentarze w internecie, co jest dość częstą praktyką na zachodzie.
Warto też zauważyć, że Mioduski musi być dogadany z szefami grup kibolskich, z jednej strony pamiętamy jego brak reakcji, niemal ciche przyzwolenie podczas wieczoru spadających liści na Ł3, z drugiej zaś w zasadzie brak krytycznych reakcji grup kibicowskich np na tą czarną serię klubu, gdzie gdyby np Miklas by się do czegoś takiego przyczynił, to spaliliby mu samochód, mieszkanie i kanarka. A tu taka cisza, cośtam ktoś bąknie, że ojej, jest niedobrze.
W pewnym sensie podziwiam Mioduskiego, że potrafił w białych rękawiczkach wykolegować z interesu Leśnodorskiego i Wandzla jak tylko zwęszył kasowy i wizerunkowy potencjał Legii. Ten gość dokładnie tak doszedł do tego, co ma w życiu, wiedział kiedy z kimś zbić pionę, a kiedy komuś wbić nóż w plecy. Darek, w Legii przechodzisz samego siebie. Skłóciłeś wszystkich ze wszystkimi, owinąłeś sobie wokół palca wielu, wydawałoby się naprawdę inteligentnych ludzi. Winni są wszyscy, tylko nie Mioduski. I masa ludzi wciąż w to wierzy. Wow Darku, szapoba.

Władek Niwinski
Władek Niwinski
8 dni temu

Ze wam sie chce robic takie analizy. W pucharach mamy tą jedną wlasnie druzyne, a pozostale ekscytują się walką z Pogonią Szczecin i Stalą Mielec rok w rok. Nasza liga to zenada, podobnie jak naklejki fortuna na tyle koszulek Legii. Pozostale druzyny sa nie lepsze – maja reklamy weglokoksu albo innych innowacyjnych produktów. Nie pomoze tu ekscytacja Kazia Węgrzyna który z przejeciem opowiada o kazdym kopnieciu prosto. Jest słabo, drużyny montują skłądy z zagranicznego żużlu, bo z młodych krajowych wychowanków niewiele wynika. Takie druzyny jak Legia, Lech Widzew, Wisła powinny być lokomotywami tej smiesznej ligi, jesli nie będą to nie ma szan ze piasty, stale czy pogonie w pucharach zrobią cokolwiek.

asd
asd
8 dni temu

transformacja była w całej Polsce… zresztą w Warszawie urzędów nie pozamykali 😛

Suche Info
30.11.2021

Hellas bezbramkowo remisuje z Cagliari

Skończyło się bez bramek, więc zabrakło najważniejszego. Mecz nie był może najwyższych lotów, ale z perspektywy kibica reprezentacji Polski był ciekawą lekturą i pokazem solidności Pawła Dawidowicza. Jedyną skazą tego spotkania był incydent wywołany przez Giovanniego Simeone. Argentyńczyk uderzył przeciwnika w twarz i rozpoczęła się jatka. Wstali z ławek i ruszyli na siebie zarówno piłkarze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Trener Broni Radom zostanie asystentem w Cracovii

Jacek Zieliński niedawno został nowym szkoleniowcem Cracovii. Teraz doświadczony trener kompletuje swój sztab. Jedną z osób, które do niego dołączą, będzie dotychczasowy opiekun trzecioligowej Broni Radom. Mowa o 35-letnim Tomaszu Jasiku, który pracował w klubie od sierpnia. Tomasz Jasik trenerskie szlify zbierał na Lubelszczyźnie, gdzie przez długi czas opiekował się młodzieżowymi zespołami Motoru Lublin. W […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Juventus pokonał słabiutką Salernitanę

Juventus wygrał z najgorszym zespołem w Serie A, czyli zrobił to czego od niego oczekiwano. Nie poślizgnął się na skórce od banana. Zadanie wykonane. Przed meczem Salernitana była jedną z dwóch drużyn, które nigdy nie straciły gola w spotkaniach domowych z Juventusem. Kiedyś musiał być ten pierwszy raz. Zawodnicy Massimiliano Allegriego miażdżyli gospodarzy posiadaniem piłki […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Fiorentina ogrywa Sampdorię. Grał Bereszyński

Fiorentina w tym sezonie jest najbardziej bezkompromisową drużyną w Serie A. Albo wygrywa, albo przegrywa. Dosłownie. Mają chyba uczulenie na remisy. Dziś drużyna Vincenzo Italiano odniosła ósme zwycięstwo w sezonie ligowym. Pokonała na własnym boisku Sampdorię 3:1. W składzie gości znalazł się reprezentant Polski. W tym meczu różnica klas była aż nadto widoczna. Fiorentina mimo […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Puchar Polski. Najsłabszy ekstraklasowicz – pierwszoligowcy 3:0

Korona Kielce trochę zdominowała Górnika Łęczna w pierwszej połowie. Za to w drugiej – Górnik zdominował gospodarzy kompletnie, dzięki czemu wywiózł ze stolicy województwa świętokrzyskiego zasłużony awans do 1/4 Pucharu Polski. Można mówić, że Górnik Łęczna to pierwszoligowiec w Ekstraklasie, ale fakty są takie, że na swojej drodze odprawił już z kwitkiem trzech pierwszoligowców – […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Plotki o możliwych transferach Ziyecha i Wernera do Barcelony

Dyrektor sportowy FC Barcelony Mateu Alemany, dwoi się i troi, by sprowadzić do klubu nowych piłkarzy za rozsądną cenę. Z tego względu pojawia się mnóstwo nazwisk na barcelońskiej giełdzie transferowej. Tym razem dziennikarze katalońskiego Sportu sondują możliwe przyjście dwóch piłkarzy Chelsea Londyn, którzy na Stamford Bridge mają problemy z regularną grą. Mowa o Timo Wernerze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Javier Mascherano nowym selekcjonerem argentyńskiej młodzieżówki

Większość fanów piłki nożnej doskonale kojarzy Ej Jefecito z bogatej kariery piłkarskiej. Teraz będzie stawiał pierwsze kroki w karierze trenerskiej. Z argentyńską federacją pożegnał się dotychczasowy trener młodzieżówki, który zdecydował się dołączyć do sztabu Jose Pekermana odpowiedzialnego za przygotowanie reprezentacji Wenezueli. Javier Mascherano od 2019 roku posiada uprawnienia trenera. Do tej pracował w argentyńskiej federacji […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Legia ma nowego wicedyrektora sportowego! Pracował w Rakowie

Dariusz Mioduski zatrudnił nowego wicedyrektora sportowego. Paweł Tomczyk od pierwszego grudnia wzmocni pion sportowy Legii. Nowy pracownik warszawskiego klubu jest dobrze znany w środowisku piłkarskim. Pełnił rolę kierownika skautingu w Rakowie Częstochowa, a następnie objął stanowisko dyrektora sportowego klubu z Częstochowy. – Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Gołębiewski: Ze zdrowiem Luquinhasa wszystko jest okej

Każdy mecz jest dobry na przełamanie. Zwłaszcza w sytuacji, w której znalazła  się Legia Warszawa. Ostatnio przerwała wstydliwą passę i ograła Jagiellonię Białystok 1:0. Już jutro zespół Marka Gołębiewskiego zmierzy się Motorem Lublin w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Dziś trener warszawskiej drużyny odpowiadał na pytania dziennikarzy. O problemach kadrowych: – Powołania zawodników z drugiego […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Saga z Pochettino trwa

Zanim Manchester United podpisał kontakt z Ralfem Rangnickiem głównym kandydatem do objęcia zespołu z Old Trafford był Mauricio Pochettino. Podpisanie umowy z Niemcem nie ucina jednak spekulacji. Umowa Rangnicka wygasa wraz się z końcem sezonu, więc temat przyjścia Argentyńczyka wciąż jest głośny. Operacja sprowadzenia Pochettino na Old Trafford nie będzie łatwa do zrealizowania. Dziennikarze Telefoot […]
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Duży krok Warty Poznań. Powstanie projekt nowego kompleksu sportowego

Warta Poznań zamierza rozwijać swoją bazę. W pierwszej kolejności powstanie projekt i dziś ogłoszono zwycięzcę przetargu. Wymagania są oczywiste. Część piłkarska ma spełniać wymogi licencyjne dla klubów Ekstraklasy. Projektant został więc zobowiązany do tego, by uzyskać pozytywną opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej w tym zakresie. Firma KOSZT-BUD wygrała przetarg na przygotowanie projektu kompleksu obiektów sportowych […]
30.11.2021
Anglia
30.11.2021

Kolejka dla hipsterów – punktowało Leeds United, Norwich City i Manchester United

Wchodzimy w najbardziej gorący okres Premier League, paradoksalnie przypadający na najzimniejszą porę roku. Kolejki w środku tygodnia, ligowe granie co dwa, trzy dni, ostatnia szansa na to, by poprawić swoje notowania przed końcem roku. Nic więc dziwnego, że do roboty zabrały się te kluby, którym ostatnio wiodło się raczej licho – w końcu zapunktowało Norwich, […]
30.11.2021
Inne sporty
30.11.2021

Rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Co czeka polskie kluby?

Już dziś rusza Liga Mistrzów siatkarzy. Z polskiego punktu widzenia szczególnie ciekawe, bo po raz drugi w całej historii tytułu w najważniejszych europejskich rozgrywkach bronić będzie polska ekipa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Poza nią do rywalizacji przystąpią też Projekt Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Na co stać nasze kluby? Jak trudne mają grupy? I czy ZAKSA może […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Carlo Ancelotti tłumaczy, dlaczego zagłosowałby na Benzemę

Carlo Ancelotti słynie z kreatywnych odpowiedzi na pytania i często stara się wybrnąć żartem. Dziś po raz kolejny zaskoczył dziennikarzy. Trener Realu Madryt podczas ostatniej konferencji przed meczem z Athleticiem został zapytany o zwycięzcę Złotej Piłki. Dyplomatycznie zakręcił. – Mam problem, ponieważ pracuję w Realu Madryt, więc nie powinienem głosować na piłkarzy, którzy nie grają […]
30.11.2021