post

Opublikowane 30.07.2021 13:23 przez

Damian Smyk

Trudno szukać konsekwencji w Lechu Poznań. Ostatnio Kolejorz konsekwentny jest tylko w tym, że doszczętnie wkurza swoich kibiców. Natomiast – skoro mamy teraz okienko transferowe – uznaliśmy, że to dobry moment, by poszukać konsekwencji w działaniach transferowych poznaniaków. Poczytaliśmy, posprawdzaliśmy i wniosek mamy jeden. W Lechu od ściany do ściany w kwestiach polityki transferowej. Rewolucja zamiast ewolucji.

To nie jest tak, że Lech wszystko robi źle. Że to klub nieudaczników, którzy czego tylko się dotkną, to na pewno zepsują. Akademia? Topowa w Polsce. Proces wprowadzania młodzieży do zespołu? Klasa, inni mogą się uczyć. Sprzedawanie wychowanków? Nikt w kraju nie może im podskoczyć na ten moment.

Sęk w tym, że Lech nie buduje zespołu pod Centralną Ligę Juniorów, a pod rozgrywki seniorskie. Zatem siłą rzeczy musi sobie kogoś dokooptować do zespołu z zewnątrz. Mówiąc wprost – musi przeprowadzić transfer. A najlepiej kilka. I najlepiej jeszcze kilka co roku. No i tu zaczynają się schody.

Nie chcemy rozwodzić się po raz n-ty nad skutecznością transferową Lecha w ostatnich latach. Napisaliśmy o tym kilkanaście tekstów, spokojnie możecie odszukać w archiwum kilka z nich, niektóre są opatrzone nawet zgrabnymi grafikami. Chodzi nam dziś bowiem o coś innego. A chodzi o to, jak lechici miotają się w tych podejściach do transferów.

Spójność i konsekwencja długofalowo przynosi przecież efekty. Żeby daleko nie szukać i żeby jednak znaleźć jakąś dobrą stronę w Lechu: spójność i konsekwencja w szkoleniu przynosi Kolejorzowi wychowanków, z tych wychowanków pieniądze, a i pojawiają się takie sympatyczne czasy, gdy 1/3 kadry Polski jest zbudowana z gości wychowanych we Wronkach i w Poznaniu. Czyli Lech nawet u siebie w strukturach ma dowód na to, że długofalowe trzymanie się jakiegoś mądrego planu ma sens.

Tymczasem w transferach mamy rzuty od ściany do ściany. No bo posłuchajmy chociażby słów prezesów Lecha.

Chcemy ludzi z genem zwycięzcy

Piotr Rutkowski, 2017 rok: – Piłkarz, którego kupujemy, musi mieć doświadczenie, odpowiedni poziom i co istotne – gen zwycięzcy. Barkroth zdobył dwa mistrzostwa Szwecji, Dilaver triumfował w lidze austriackiej i węgierskiej, Gytkjaer w duńskiej i norweskiej. De Marco wygrał Puchar Słowacji. Situm to dwukrotny mistrz Chorwacji. Vujadinović zajął pierwsze miejsce w Bułgarii, a Rakels na Łotwie. Szukamy czempionów.

Wówczas w Lechu królowała polityka „szukamy zwycięzców”. Ona została doprecyzowana, bo wcześniej Lech „szukał liderów”. Czyli ściągał piłkarzy, którzy w poprzednich klubach pełnili rolę kapitanów swoich drużyn. Ale w 2017 roku Lech uznał, że chce sprowadzać ludzi, którzy coś już wygrali i wiedzą z czym się je walkę o mistrzostwo. To był zwrot w podejściu do transferów spowodowany m.in. błędem z Denisem Thomallą. Lech fiasko związane z Niemcem argumentował tak, że chłopak nawet i miał umiejętności na Ekstraklasę, ale zjadła go presja, bo wcześniej grał po jakichś kurnikach, gdzie przychodziło mało osób na trybuny. I gdy już został piłkarzem Lecha, gdy te kilkadziesiąt tysięcy gardeł ryknęło na stadionie, to psychika Thomalli posypała się jak domek z kart.

Zatem w Poznaniu uznali – teraz chcemy liderów, byłych mistrzów, gości wiedzących na czym polega presja walki o najwyższe cele.

Fuksiarz zwraca nawet do 500 zł. Prawdziwy cashback na start bez obrotu już czeka

Czy to się przy pierwszym podejściu sprawdziło? No nie. Lech w tamtym sezonie dojechał do fazy zasadniczej jako lider, a później przy presji walki o mistrzostwo potknął się o własnej nogi w rundzie finałowej. Barkroth okazał się piłkarzem beznadziejnym, Rakelsa szybko odpalono, Vujadinović zasłynął z pokazywania znaku „X” rękoma, de Marco okazał się cennym wzmocnieniem rezerw, Situm zawinął się razem z Bjelica. Podobnie zresztą jak Dilaver. Na dłużej został tylko Gytkjaer – piłkarz świetny na warunki Ekstraklasy, ale piłkarz, którzy odszedł bez żadnego trofeum.

Polityka „chcemy liderów” została zatem odstawiona do szafy.

Nie chcemy awanturniczej polityki transferowej

2016 rok, Lech jest właśnie po fatalnym sezonie w lidze. Zwolnił Macieja Skorżę, zatrudnił Jana Urbana. Latem na Kolejorza naciskać zaczęły media i kibice – że to czas głębiej sięgnąć do portfela, że skoro sprzedaje się wychowanków, to warto też te pieniądze reinwestować.

Władze Kolejorza takie głosy uwierały. I prezesi uznali – czas coś tym kibicom odpisać. No i odpisali w otwartym liście, w którym padły takie słowa: – Lech Poznań nie będzie pod wpływem mediów prowadził awanturniczej polityki transferowej, by zwiększając kwoty na transfery, podzielić los Polonii Warszawa czy Widzewa Łódź. 

Ale naciski były tak duże, że trzy, cztery oraz pięć lat później Lech chełpił się tym, że jednak dużo wydaje. Wywiad z Piotrem Rutkowskim z tego roku dla Sportowych Faktów: – Nie chcę rozmawiać o konkretnych nazwiskach. Ale mogę potwierdzić, że w tym okienku wydamy na transfery najwięcej pieniędzy z wszystkich polskich klubów. Zresztą, w ostatnich latach wydawaliśmy z Legią najwięcej, a bywały okienka, że i więcej od nich. Nie jest więc tak, że się szczypiemy o każdą złotówkę.

Czyli „awanturować się nie będziemy, bo skończy się upadkiem”, ale „o co wam chodzi, przecież wydajemy najwięcej w Polsce”.

Teraz głodni

Lech trzy lata temu sparzył się zatem na polityce „gotowych piłkarzy, ogranych w walce o trofea”. Więc uznał, że czas wrócić do sprawdzonych rozwiązań z przeszłości. Chciał ściągać piłkarzy do 24-25. roku życia, z mniejszych lig, z potencjałem, ale też dających jakość tu i teraz.

Jacek Terpiłowski, szef skautingu Lecha, 2019 rok: – Ciągle słyszeliśmy „gdzie są pieniądze za Lewandowskiego, skoro bierzecie zawodników za darmo”. Konsekwencja w sprowadzaniu takich piłkarzy jak Douglas, Hamalainen, Tonew, Rudnevs czy Jevtić. To byli zawodnicy, którzy w 2015 roku w połączeniu z wychowankami dali nam mistrzostwo. A przecież w poprzednich sezonach, gdy zdobywaliśmy mistrzostwo, była potężna krytyka. „Dołożylibyście kilku zawodników za większe pieniądze i bylibyście przed Legią”. Ale poprzednie sezony pokazały, że ta teza – czyli dołóżcie kilku droższych i będzie sukces – się nie sprawdziła.  Postanowiliśmy wrócić do tego, na czym znamy się najlepiej. To moje podejście do skautingu – wyszukiwanie nieoczywistych zawodników.

Tamtego lata do Kolejorza trafili zatem Satka (brak uwag), Muhar, Crnomarković oraz van der Hart.

Cóż, jakby to delikatnie ująć… No, nie sprawdziło się to podejście. Generalnie to nie jest głupi zabieg tak na papierze – ściągasz sobie zawodnika rudnevsopodobnego, on ci strzela 15 goli w sezonie, dajesz go do jakiegoś Strasbourga czy Spezii z dwukrotną-trzykrotną przebitką. Wówczas masz i gościa na dziś, i kasę jutro. Problem jednak polega na tym, że po pierwsze: musisz ściągnąć piłkarza dobrego z potencjałem na bycie bardzo dobrym. A po drugie – skoro masz dużo młodzieży w składzie (wówczas w Lechu Moder, Jóźwiak, Puchacz, Gumny, Kamiński), to dobrze by też było, by ta młodzież miała przy kim wzrastać. A w Poznaniu było tak, że to raczej Muhar uczył się od Modera, a nie na odwrót.

A teraz co?

Biorąc pod uwagę, że Crnomarkovicia w Lechu już nie ma, klub próbuje też wypchnąć Muhara, a za rok wygasa kontrakt van der Harta – możemy dojść do odważnego wniosku, że Lech nie jest zbyt zadowolony z polityki transferowej pod tytułem „względnie młodzi, niekoniecznie zdolni, głodni rozwoju”.

Ale bierzemy też pod uwagę to, jak wygląda obecne okno transferowe w wykonaniu Kolejorza. I, cholera, nie wiemy nawet jak je nazwać. No bo było okienko kapitańskie. Było okienko liderów. Ostatnio okienko młodych obcokrajowców. A teraz? 24-letni Pereira, 31-letni Sobiech, 31-letni Douglas i 27-letni Murawski. Trudno tu znaleźć jakiś wspólny klucz. Może resentymenty, czyli wyłączamy Pereirę i patrzymy na to tak, że Lech ściąga ludzi, którzy kiedyś w Ekstraklasie błyszczeli, później mieli zagraniczne wojaże i teraz mają dać znów jakość? Czyli niejako powrót do filozofii z 2017 roku „ściągamy doświadczonych ludzi z jakością”, ale z drobnymi modyfikacjami.

Oczywiście mamy na uwadze to, że okienko jeszcze trwa. I to też ciekawy casus. Bo wygląda na to, że Lech prowadzi jeszcze dwa lub trzy transfery. Jednym z nich będzie skrzydłowy, drugim obrońca. Jeśli obrońca obskoczy dwie pozycje – lewą stronę defensywy i środek – to Skorża zadowoli się dwoma ruchami. Jeśli tylko lewą obronę, to Skorża będzie chciał jeszcze stopera.

Ale skupmy się na tym skrzydłowym, bo to jest ciekawa sprawa. Nie jest tajemnicą, że Lech robił podchody pod Damian Kądziora. Skorża rozmawiał z piłkarzem, Kądzior był na „tak”, ale Kolejorz nie spieszył się na podbijanie stawki w rozmowach z Eibarem (zaoferował 150 tysięcy euro, Eibar chciał około pół bańki euro). Lech też wyszedł z założenia, że Kądzior będzie opcją rezerwową, jeśli nie wypalą inne ruchy. A te inne opcje, jak podaje Tomasz Włodarczyk z „Meczyki.pl”, to Carlos Mane i Luther Singh. Kądzior nie zamierzał czekać na decyzję Lecha, więc poszedł do Piasta, a Lech uznaje, że Kądziora i tak jakoś mocno nie chciał, bo Skorża chce skrzydłowego w innym typie.

No i teraz przechodzimy do tego, że w sumie ktokolwiek na to skrzydło przyjdzie do Poznania, to i tak będzie porównywany do Kądziora. Bo go znamy – to raz. No i będzie też występował w Ekstraklasie, to dwa, zatem będziemy mieli właściwą oś X do porównywania dorobku Kądziora oraz „gościa, który ma być od Kądziora lepszy”.

Tylko my już znamy to „wolimy X, bo ten będzie lepszy od sprawdzonego już Y”. Teraz za X podstawiamy Kądziora, za Y Mane lub Singha, a jeszcze niedawno za X podstawialiśmy Bohara, a za Y Sykorę. Wyszło na to, ze Lech wolał ściągnąć Czecha, Bohar wyfrunął do Osijeku. I wczoraj Bohar z kolegami wyrzucił Pogoń z pucharów, a Sykora wyrzucił piłkę za płot podczas treningu przy Bułgarskiej.

Czy kolejna zmiana polityki transferowej Lecha przyniesie tym razem oczekiwany skutek? Cholera wie, czas pokaże. Natomiast być może najlepszą filozofią transferową dla Kolejorza byłby taki niecodzienny, odważny i niekonwencjonalny pomysł. Otóż mamy taką propozycję: ściągajcie dobrych piłkarzy. Bo koniec końców nie jest istotne to, czy kot jest biały, czy czarny. Ważne, żeby łapał myszy.

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

LIGA EXPRESS – ILE MORALNYCH PUNKTÓW MA JUŻ LECH POZNAŃ?

17.09.2021
Liczba komentarzy: 52
Subscribe
Powiadom o
guest
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 miesiąc temu

amika = 150 tysięcy ojro. Biedaki umysłowe i finansowe.

Portero
Portero
1 miesiąc temu
Reply to  Ochye Peniz

Odezwał się biedak umysłowy. Bo co do kasy to nie sądzę że masz czym błyszczeć… Weź daj sibie spokój człowieku ze swoimi wysrywami intelektualnymi, jak rozumiesz to trudne słowo…

piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  Ochye Peniz

Czy ktorys z wlascicieli probowal kupic dyplom? Czy jest w telefonie tego pana?

Goleadorr
Goleadorr
1 miesiąc temu

Lech tradycyjnie jest drużyną na przełamanie więc po nieudanym pierwszym meczu w Szczecinie dziś śmiało można stawiać na Górnika. Obstawiam że z kibicami golem przywita się Poldi, który zmieni strzelca pierwszej dziś bramki – uznanego za niepotrzebnego w Lechu i nie dość dobrego Jimeneza.

Probiotyk papieski
Probiotyk papieski
1 miesiąc temu
Reply to  Goleadorr

A to jest akurat bardziej niż pewne, Jimenez strzelający gola po asyście Janży i kolejna szmata w ryj dla kibiców Lecha gotowa.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu
Reply to  Goleadorr

Nie no, nie ma szans by Lech to przegral. Urban to jest zart a nie trener. Nawet gdyby mial Messiego w skladzie to w p*zde dostal od Miedzi Legnica (bez obrazy).

Podszyszkownik
Podszyszkownik
1 miesiąc temu
Reply to  Goleadorr

I przegrałbyś

I tak w koło aż do usranej śmierci
I tak w koło aż do usranej śmierci
1 miesiąc temu

W tym klubie nie ma żadnej polityki, są tylko kłamstwa.
Zobaczcie na to co obiecywał Skorża a jak to wygląda. Wszystko co mówił, to zwykle gadanie, ani jeden punkt nie został wykonany. Za to trener dał się wciągnąć w tryby zarządu i już mówi ich głosem.
A na trenera kibice liczyli najbardziej, on miał być tym który nie da się i wprowadzi zmiany, tylko, że Rutkowski z Klimczakiem nie takich jak Skorża zjadali na śniadanie.
Wiary w kibicach nie ma żadnej na sukces, pierdolenie trenera o tym, że jedna wygrana wszystko odmieni, odbierana jest jak żart. Wszyscy dobrze wiedzą, że jedna lub dwie wygrane niczego w tym klubie nie zmienią.
Wypuszczane przez klub kontrolowane plotki o transferach to stara zagrywka aby odwrócić uwagę kibiców.
Lech chce Messiego, złożył już propozycję 150 tys €, tak to wygląda.
Całe szczęście lub nieszczęście ,jest w klubie ten co będzie walczył do końca, tylko kiedy ten koniec nastąpi, nie szybko.

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Na jakiej podstawie „na trenera kibice liczyli najbardziej”? Przecież to co on pokazał w Pogoni to był dramat, to co pokazuje obecnie w LEchu to też dramat. On już nawet nie jest topowym polskim trenerem, a konkurencja jest przecież słabiutka. Ze Skorży zostało już tylko nazwisko, ale za parę miesięcy tylko największy desperat się na niego nabierze. Pytanie czy dotrwa do końca sezonu czy tylko do końca rundy.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

dla obecnego Lecha byłoby lepiej gdyby koniec nastąpił szybko. Spierdolić sie z ligi na sezon to może coś by się zmieniło. I mówię to serio. Czasami tylko prawdziwy kataklizm może pomóc w odbudowaniu, inaczej tylko łata się dziury na ślinę

Podszyszkownik
Podszyszkownik
1 miesiąc temu

Z Messim to prawda.Szanse są,na 50%.Z tym że Lech go chce,a on nie

Kris
Kris
1 miesiąc temu

Literóweczka w przedostatnim zdaniu położyła zgrabne porównanie na glebę;) „kto” – „kot”

slayer
slayer
1 miesiąc temu
Reply to  Kris

Pewnie w Lechu jest już tak porąbane że nawet do łapania myszy nie potrzebny jest kot tylko kto. Ktokolwiek.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu
Reply to  slayer

bo to jest pytanie: KTO ma łapać myszy jak poskąpiliśmy na kota? 😉

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  ambermozart

kotkolwiek

Maxiej
Maxiej
1 miesiąc temu

Aż dwóch Polaków. Teraz rozumiem tą sympatię między Lechem i Cracovią

Mich
Mich
1 miesiąc temu
Reply to  Maxiej

Tę sympatię

theark
theark
1 miesiąc temu
Reply to  Maxiej

Skąd Lecha ma brać tych Polaków? Miał całkiem dobrych ale nie był w stanie ich utrzymać w składzie (tzw. oferty nie do odrzucenia). Ma sprowadzić jakichś ogórów albo dawać grać przypadkowym juniorom, którzy się jeszcze ostali byle tylko zachować czystość etniczną?

pan37lureta
pan37lureta
1 miesiąc temu

„Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki.”
– 90minut.pl

Historii nie zmienicie.

Fryzjer
Fryzjer
1 miesiąc temu
Reply to  pan37lureta

A wy wciąż jak taka zdarta płyta. Tak, amicą wronki jesteśmy od laaaat sialala.
Doszedłeś już? orgazm się udał?

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
1 miesiąc temu
Reply to  pan37lureta

Jestes debilem zrobionym po pijanemu

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  pan37lureta

No tak jak legia, która wykradała piłkarzy, albo zrobiła fuzję z Koroną. Można tak cały czas gadać o przeszłości ale po co

Rafa(L)
Rafa(L)
1 miesiąc temu
Reply to  Kingpin

fuzja z korona 100 lat temu w okresie miedzywojennym buahahahhaha, poznanskie pajace sa dumne z fuzji z amica a raczej kibicowania amice

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

a wystarczyłaby polityka transferowa „chcemy dobrych piłkarzy”. ale na to widac jeszcze Rutek nie jest gotowy 😉

Miszelinho
Miszelinho
1 miesiąc temu

Tylko od paru lat Lech co sezon wymienia linie obrony i po za tym bramkarz to średniak ligowy.

Portero
Portero
1 miesiąc temu
Reply to  Miszelinho

Co najwyżej. Od ponad 20 lat Lech nie miał dobrego bramkarza. Tak trudno znaleźć? Czy trzeba być skazanym na Kotorowskich, Bednarków, Gostomskich czy van den Hartów? A wypuszczać z rąk gościa jak Fabiański, który swoj debiut w Ekstraklasie zaliczył w Lechu…

AWA
AWA
1 miesiąc temu
Reply to  Portero

w pucharze ekstraklasy jak juz ..

pkvern
pkvern (@pkvern)
1 miesiąc temu

Skoro Lech koniecznie chce mieć klucz przy poszukiwaniu piłkarzy, to najlepiej będzie wybrać taki: bierzemy tylko tych, którzy dobrze grają w piłkę.

Mam nadzieje, że pomogłem.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu
Reply to  pkvern

tylko musisz dodać „i są za darmo/za paczkę frytek, a najlepiej niech oni nam płacą za możliwość gry”

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

nic się nie zmieni póki Rutek myśli, że jest nieomylny. Jak ostatnio zdobyli mistrza to tak uwierzył w swój geniusz, że od tej pory wszystko co nie wyjdzie zwala na pecha/spisek/pogodę czy co tam jeszcze. A jak myślisz, że nie popełniasz błędów to nigdy ich nie naprawisz.

Stat
Stat
1 miesiąc temu

Formacja 3-6-1 z wahadłowymi, opcjonalnie 3-5-2:
1) bramkarz = VDH – Bednarek na zmianę
2) stoperzy = Satka, Salamon, Rogne – jeśli ostatni nie jest zdrowy, to opcjonalnie Karlstrom, ewentualnie Milic bo lewa noga przydatna w takim ustawieniu
3) wahadłowi = Pereira i Douglas – Czerwiński lub opcjonalnie Kamiński jako zmiennicy
4) defensywni pomocnicy = Tiba i Karlstrom (jeśli Szwed na obronie, to Murawski) – jeszcze zostaje Kvekveskiri
5) ofensywny pomocnicy = Ramirez i Amaral – Sykora, Marchwiński, Kamiński i Skóraś jako zmiennicy
6) napastnik = Ishak – Sobiech jako zmiennik, lub do opcji na 2 napastników (jeszcze solidny Johannsson)

W zasadzie przygotowanie kadry Lecha NA TEN MOMENT odzwierciedla tendencję która od lat ma miejsce na świecie, a od niedawna też w Polsce – przekształcenie ustawienia z 4-5-1 do 3-6-1… i dobrze. Pozwala to wyciągać max potencjału jednocześnie w ofensywie i defensywie – w zależności od potrzeby jest to 5-4-1 i to z klasycznymi dwoma „6” lub 3-6-1 tak naprawdę z pięcioma mocno ofensywnymi zawodnikami. Do lamusa odchodzi bycie dobrym w jednym elemencie piłkarskim, teraz trzeba być bardziej uniwersalnym i to oddaje wspomniane ustawienie – aż 4 graczy w środku pola, do tego wahadłowi z większą listą wymagań i zadań na boisku niż tradycyjni skrzydłowi i boczni obrońcy z osobna, a przy tym nie trzeba „tracić” na to 4 zawodników (po 2 na stronę), tylko obaj odpowiadają za swoją flankę, a po godzinie harówki mogą zawsze zostać zmienieni. Co więcej, sam skład Lecha to mała liczba dobrych obrońców i bardzo duża pomocników, głównie środka pola – to predestynowałoby do przejścia na to ustawienie.

Problemy są niestety trzy:
1) Lech prawdopodobnie nie przejdzie na to ustawienie = nie będę wykorzystywał max potencjału, tzn dobrzy zawodnicy będą „kisić się” na ławce bo nie będzie miejsca na ich pozycji w obecnie funkcjonującym ustawieniu, i tym samym będą grać słabsi zawodnicy tylko dlatego bo „ktoś przecież musi zagrać na pozycji w aktualnej formacji”
2) przesunięcie Kamińskiego na wahadło docelowo rozwinęłoby go trochę w defensywie i byłby to dobry ruch, ale obawiam się że nie byłby pierwszym wyborem lub musiałby grać trochę z konieczności (przepis o młodzieżowcu), no i nie po to ściągnięto Perreirę aby był jedynie rezerwowym – po prostu do tej formacji Kamiński trochę by nie pasował
3) sytuacja Kamińskiego odzwierciedla też Lecha, tzn wszyscy widzą że Kamiński ma gaz, mega potencjał, niezły drybling i JAK NA SWÓJ WIEK jest kozakiem – natomiast tak jak zauważono w tekście, nie jest to CLJ tylko ESA 🙂 pewnie ktoś się zdziwi (nawiązanie na zakończenie wypowiedzi), ale uważam że dobrze by mu posłużyło wypożyczenie do jakiegoś średniego/solidnego klubu z ESA – to już trzeba przeanalizować, ale może Warta (byłby niczym Baku w zeszłym sezonie), może Jaga, Lechia Gdańsk, czy Górnik Zabrze – po prostu żeby trafił w miejsce, w którym mu zagwarantują (można sporządzić umowę) te 2000min w sezonie, on się rozwinie, tamten klub zyska (u nich może być dobrą/konkurencyjną opcją + dawać komfort młodzieżowca) i Lech tez zyska bo zamiast Kuby w Poznaniu będzie grał ktoś obiektywnie lepszy NA TEN MOMENT 🙂 w przeciwnym wypadku dzieje się to co z Lechem ogólnie, będą grać zawodnicy dobrzy jak na swój wiek, ale za słabi na czołowe lokaty ESA – nie można zyskać jednego, bez ponoszenia kosztów w drugim aspekcie

PS doczepiono się do Sykory, który owszem jest niewidoczny, ale ma niezłe liczby, a relatywnie na tle kolegów nawet dobre – w zeszłym sezonie ligowym 1200min = bez gola, ale 5 asyst i 2 asysty II stopnia (udział przy bramce co 171min), ponadto z Czechem w składzie drużyna miała bilans ponad +0,5 gola / mecz (3 najlepszy wynik w drużynie) oraz średnio 1,60 pkt / mecz (również 3 najlepszy wynik)
PS2 dla porównania Kamiński ponad 2000min = 1 gol, 2 asysty i 2 asysty II stopnia (udział co 404min), czyli 2,5x rzadziej, to już lepszy był Skóraś ponad 1500min = 2 gole, 2 asysty i 2 asysty II stopnia (udział co 253min) ; a co do Czecha – to nawet Tiba (udział co 169min), czy Ramirez (165min) mieli tylko minimalnie lepsze liczby od Sykory z którego ciśniecie bekę…

k ro
k ro
1 miesiąc temu
Reply to  Stat

Moim zdaniem to po dwóch pierwszych kolejkach Kamiński wygląda wręcz na lidera zespołu.

Stat
Stat
1 miesiąc temu
Reply to  k ro

W tym sezonie jeszcze nie analizowałem ich meczów, a jedynie widziałem trochę pierwszego i bramki z dzisiejszego – zgadzam się że dobrze wygląda, złapał formę i w zasadzie w 2 meczach z rzędu robi to, czego nie robił wcale przez 80% sezonu 🙂 z tego co też widziałem, to choćby Tiba wygląda słabiej niż w zeszłym sezonie – ale pamiętajmy w obu przypadkach, że to baza raptem 2 spotkań, tak naprawdę to nic nie znaczy i na ten moment bardziej ufam danym z zeszłego sezonu – aktualny stan traktuje jedynie jako chwilową dyspozycję, dalsza część sezonu pokaże jak się będą spisywać.

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
1 miesiąc temu

Artykul bez sensu Niech autor wypowie sie o co mu chodzi

Patryk
Patryk
1 miesiąc temu

Rutek przeloguj

Kondziuk
Kondziuk
1 miesiąc temu

Mieszkalem pol roku w Poznaniu. „Bejmy” to slowo wypowiadane tam z najwieksza czcia. Siedzi taki poznaniak, glodny w chuj pic mu sie chce, a ty nic nie zamawiasz? – pytam. – Ni mom bejmow – a w kieszeni puchnie portfel tlusty jak dorodny prosiak. Bejmy bejmy bejmy.

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  Kondziuk

Po co opowiadasz nam swoją historię życia, nikogo to nie interesuje

Kołton Mati
Kołton Mati
1 miesiąc temu
Reply to  Kondziuk

No to nie w tym Poznaniu byłeś lub znajomi jakaś patusa:)

Estragon
Estragon
1 miesiąc temu

Fajna analiza ale ile mozna bić głowa w mur i użerać się z tymi debilami?
ja ide w niedziele na Warta-Pogoń i mam wyjebane !

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Było nas trzech w każdym z nas inna krew ale jeden przyświecał nam cel: mieć w biurze czystry kibel

jambobeo
jambobeo
1 miesiąc temu

Najlepsze jest to że jak się czyta co wypisują kibice Lecha na necie to większość chce dzisiaj porażki swojej drużyny xd

Smok Damian
Smok Damian
1 miesiąc temu

„Damian Smyk. Pochodzi z Poznania, choć nie z samego”. WTF? To, kurwa, skąd? Z Poznania, czy nie z Poznania? Się podpina jak gówno do okrętu. 😐

Oddajcie nam Lecha
Oddajcie nam Lecha
1 miesiąc temu

Śmiać mi się chcę jak patrzę na tę trójkę wronieckich gamoni, dobrali się idealnie.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Młody Rutkowski już się nie podniesie. Został mentalnie zgwałcony przez Leśnego. To jest jego koszmar, który nie daje mu spać co drugą noc.

Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

Wywalcie tą fotkę bo jak widzę tych trzech pacanów to robi mi się ni dobrze i zbiera na wymioty.Jedn głupszy od drugiego.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Mi to wygląda trochę śmiesznie, jakby w tym sezonie skorża powiedział potrzebuję takich zawodników a zarząd do niego: Maciej nie świruj xd. Jak można chcieć mistrzostwo jeśli zadowala się zapchajdziurą na dwie pozycje zamiast dobrym grajkiem na każdą z pozycji?

jambobeo
jambobeo
1 miesiąc temu

Te pierdolenie zarządu Lecha to komedia.Ile już było wpadek z piłkarzami którzy nie potrafią kopnąc piłki a byli obserwowani przez mityczny dział scautingu przez kilka lat.Jeśli wyłoży się konkretne pieniądze to przyjdzie zawodnik który umie w piłkę grać to jest proste.A jak się bierze za darmo zawodników to czego się spodziewać,tak jeden na kilku z nich okaże się dobry ale chyba nie tędy droga.Dawno Lech nie miał tak złej opinii zwłaszcza w śród swoich kibiców fajnie jak by media też przycisnęły zarząd żeby się z tego wytłumaczył.
Przy tych zarobkach to powinni z każdego klubu w Polsce wyciągnąć najlepszego i z palcem w dupie wygrać ligę ale aktualnie Lech nie jest dobrym miejscem do rozwoju a grajki wolą Piast,Pogoń czy Górnik nic dziwnego

theark
theark
1 miesiąc temu

Jeśli prowadzisz klub jak komis samochodowy to zapomnij, że cokolwiek sensownego zbudujesz w ten sposób.

rwetes
rwetes
1 miesiąc temu

„Pochodzi z Poznania, choć nie z samego” – zawsze śmieszy :))) Tyle czasu wisi ten bzdurny podpis, a Smyk chce uchodzić za inteligenta i nie łapie, że to jest sprzeczność sama w sobie i że to zdanie jest bez sensu. Masakra. Zakompleksiony wieśniak.

Damian Szeliga Kurewka do Bicia
Damian Szeliga Kurewka do Bicia
1 miesiąc temu

resentyment «żal lub uraza do kogoś odczuwane przez dłuższy czas i zwykle powracające na wspomnienie doznanych krzywd»

TYLKO LEGIA
TYLKO LEGIA
1 miesiąc temu

LEGIA WARSZAWA.

Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Powołania Sousy. Kilka powrotów, pożegnanie Fabiańskiego, nie ma S. Szymańskiego

Paulo Sousa ogłosił powołania do szerokiej kadry na eliminacyjne mecze z San Marino i Albanią. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania, nowymi twarzami są Robert Gumny,  Arkadiusz Reca i Przemysław Płacheta oraz oczywiście Łukasz Fabiański, który z San Marino rozegra pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Wraca też Mateusz Klich, który poprzednim razem wypadł z powodu pozytywnego […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Borek: – Reprezentacja Polski to nie jest Caritas

Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego odniósł się do niektórych powołań Paulo Sousy. Części z nich poświęca słowa krytyki. O powołaniu Recy i Płachety: – Płacheta mało zrobił, żeby znaleźć się w reprezentacji, nie grając w klubie. Ja nie lubię takich sytuacji, bo to rodzi domysły. Zawsze mówiłem, że reprezentacja Polski to nie jest Caritas. […]
20.09.2021