post

Opublikowane 21.06.2021 09:34 przez

Damian Smyk

A my nie chcemy tylko się bronić i stawiać „autobus” przed polem karnym. Mówiłem o tym głośno od wielu lat, wpajamy młodzieży, że mamy grać w piłkę, a nie tylko się poruszać i przemieszczać po boisku. Sousa ma inną mentalność od naszej, nie chcę robić analiz, zostawiam innym. Ale różnica między Portugalczykiem jest taka, że on wstawia na pół godziny meczu z Hiszpanią 17-letniego Kacpra Kozłowskiego, a ktoś inny posłałby pewnie jakiegoś starszego, bardziej doświadczonego i ogranego zawodnika – mówi Zbigniew Boniek na łamach „Przeglądu Sportowego”. Co tam dziś w prasie?

„SPORT”

Oceny za mecz Polski z Hiszpanią. Najwyżej ocenieni Lewandowski, Jóźwiak, Glik i Szczęsny, czyli bez kontrowersji.

Robert Lewandowski – 8

 Trzy razy w pierwszej połowie zaistniał na boisku. Najpierw, kiedy zdecydował się na kilkudziesięciometrowy rajd. Później, gdy świetnie zagrał do Świderskiego. No i wreszcie pod koniec pierwszej odsłony, kiedy to w wielu polskich domach kibice krzyczeli: „Robert! Dlaczego?! Dlaczego właśnie w tym meczu?!”. Ileż razy kończył takie sytuacje na boiskach całej Europy? Tym razem jednak trafi ł piłką w bramkarza, ale w sytuacji na 1:1 pokazał swój nadzwyczajny kunszt. Najpierw odepchnął sobie Hiszpana, później trafi ł głową tak, jak potrafi . Wybuch euforii po golu świadczy o tym, jak bardzo tego chciał. Był liderem, krzyczał, dyrygował, walczył i nie pękał.

Korespondencja z Hiszpanii, czyli jak radzą sobie z covidem, jakie mają obostrzenia i jak mimo tego bawią się miejscowi kibice.

Hiszpańscy dziennikarze, z którymi rozmawiałem na stadionie La Cartuja, podkreślają jednoznacznie – nie pamiętają, by społeczeństwo było bardziej zmobilizowane do walki. Tu każdy ma kogoś w rodzinie lub wśród przyjaciół, kto albo stracił życie, albo zdrowie. Dlatego nikt nie podważa odgórnie przyjętych zasad i nie przekonuje innych, że maseczki nic nie dają, a szczepionki są wymysłem koncernów farmaceutycznych, by dobrze zarobić. Antyszczepionkowców nie ma wcale albo ukryli się głęboko, wiedząc, że w tym kraju ich głos zostanie odebrany jako głos szaleńca. Szczepią się wszyscy, dlatego w tej chwili w kolejce są dopiero pięćdziesięciolatkowie, a młodsi muszą czekać. Rząd przewiduje, że poziom 70 proc. wyszczepionego społeczeństwa, czyli niezbędne minimum dla uzyskania odporności populacyjnej, zostanie osiągnięte we wrześniu. Wtedy prawdopodobnie znikną wszystkie ograniczenia. A te są dużo większe niż w Polsce. Jeszcze niedawno funkcjonowała godzina policyjna, a mandat można było dostać za przemieszczanie się poza promień wyznaczony przez najbliższy sklep. Teraz trochę poluzowano ten pas, ale wciąż zasady są dalekie od tych, do których przywykli Hiszpanie. Życie nocne wciąż w Sewilli nie istnieje. Alkohol w sklepach nie jest sprzedawany po godz. 22. restauracje i bary zamyka się o północy, a kluby dwie godzinypóźniej, z tym że nie można w nich nawet tańczyć. Dlatego ulice Sewilli wcale nie wyglądałyby na wesołe, nawet gdyby w sobotę wygrała reprezentacja Hiszpanii

Dziś poznamy rozstrzygnięcia w grupie B. Dania – mimo dwóch porażek – wciąż może wyjść z grupy. I to nawet z drugiego miejsca.

Jeśli Dania wygra z Rosją różnicą dwóch bramek, z ostatniego miejsca przesunie się na drugie, na trzecim pozostaną Finowie. Natomiast jeśli Rosjanie pokonają Danię, a Finowie Belgię, która ma z nimi zagrać w zmodyfikowanym składzie, to awansuje Finlandia, ale spadająca na trzecie miejsce Rosja z 6 punktami na koncie może być pewna awansu. Przy dyspozycji Belgów, którzy grają już z Kevinem De Bruyne, takie rozstrzygnięcie jak ich porażka z Finlandią wydaje się nieprawdopodobne. Nawet jeśli zagrają w zmienionym składzie, w którym nie będzie Thorgana Hazarda. Nie pojechał z zespołem na mecz do St. Petersburga i nie podano szczegółów tej decyzji. – Skupiamy się całkowicie na meczu z Belgią i na uzyskaniu pożądanego wyniku. Nie liczymy punktów innych drużyn ani nie myślimy o tym, jak mogą grać – zapewnia obrońca Finlandii Daniel O’Shaughnessy, – Kiedy spojrzysz na skład i miejsce Belgii w rankingu FIFA, zaczynasz rozumieć, że grasz x najlepszą drużyną narodową na świecie – mówi pomocnik Rasmus Schueller.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Mateusz Borek dziękuję piłkarzom i selekcjonerowi za mecz z Hiszpanią. Ale przypomina Sousie – najważniejszy jest awans do fazy pucharowej.

Sousa szuka innej tożsamości reprezentacji Polski i to dobra informacja. Ale musi też pamiętać, że dla kibica najważniejsze jest wyjście z grupy w EURO i awans do mistrzostw świata w Katarze. Już w środę dowiemy się, czy sobotnie spotkanie w Andaluzji było „meczem założycielskim” nowej, ofensywnej i skutecznej kadry, czy też tylko jednorazową, choć piękną reakcją na wydarzenia z Petersburga. Czeka nas potwornie trudny mecz. Szwedzi są zespołem doświadczonym, niemającym zbyt wielu słabych stron. W ostatnich siedmiu spotkaniach stracili jednego gola. Mają po ostatnim swoim meczu trzydzieści godzin odpoczynku więcej od nas. Do tego dochodzi ich świetna organizacja gry, siłafi zyczna, konsekwencja taktyczna, komfort punktowy oraz świadomość, że to Polacy muszą grać o pełną pulę. W środę wieczorem będziemy mądrzejsi, a na razie za sobotę Panom piłkarzom i Panu trenerowi dziękuję i kłaniam się nisko.

Wszystkie scenariusze na rozstrzygnięcia w grupie. Czyli – wciąż możemy wygrać grupę, ale wciąż też możemy pofrunąć do domu po trzech spotkaniach.

SCENARIUSZ 1: optymistyczny

W takim wypadku o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań między wszystkimi trzema zainteresowanymi drużynami – odpadają wyniki z Hiszpanią, z którą każdy zremisował. Wszyscy z tercetu mają po zwycięstwie i porażce. Liczą się więc bramki. Na razie skupmy się na scenariuszu, w którym Polska wygrywa 1:0. Wiadomo, że bilans Słowacji po meczach z Polską i Szwecją to 2–2. Szwecja pokonała ją 1:0, więc jest pewne, że w razie porażki z Polską, będzie w grupie trzecia, bo wtedy my i Słowacja mamy identyczny bilans bramkowy, a Szwecja 1–1. W takiej sytuacji grupę wygrywa Słowacja, bo po skreśleniu Szwecji do ustalenia kolejności między nią a Biało-Czerwonymi bierze się wynik bezpośredniego meczu. Tak czy owak my wychodzimy do 1/8 fi nału z drugiego miejsca i gramy 28 czerwca w Kopenhadze z drugim zespołem grupy D (raczej Czechy lub Anglia).

SCENARIUSZ 2: pełnia szczęścia

Co jest więc potrzebne, by Polska wygrała grupę? To proste: cały czas zakładając remis w drugim meczu, triumf Biało-Czerwonym da każde zwycięstwo wyższe niż jedną bramką, ale także każde jednobramkowe wyższe niż 1:0. Jeśli pokonamy Szwecję 2:1, mamy najwięcej strzelonych goli w bezpośrednich meczach pomiędzy omawianym tercetem. W tym wypadku awansujemy do fazy pucharowej jako triumfator grupy i spotkamysię 29 czerwca w Glasgow z którymś z trzecich zespołów z grup A, B, C lub D.

Rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem po meczu z Hiszpanią. Sporo o mentalności, którą ma zmienić Sousa w polskim futbolu. O filozofii gry i odmłodzeniu kadry.

Reprezentacja Polski zagrała, na miarę możliwości oczywiście, ale jak równy z równym przeciwko Hiszpanii, nie ograniczając się tylko do wybijania piłki na oślep. To był główny zarzut do poprzednika, że w meczach z silniejszymi zespołami, tak naprawdę nie gramy w piłkę.

Zostawmy już poprzedniego selekcjonera. Od sześciu, siedmiu lat mówiłem, że powinniśmy grać trójką obrońców, by móc w ten sposób wystawiać dwóch napastników, mieć alternatywne ustawienie i plany oraz grać znacznie odważniej. Dobrze to ujął Paulo Sousa, który powiedział, że aby być lepszym piłkarzem, należy grać w piłkę, a nie tylko za nią biegać. A my nie chcemy tylko się bronić i stawiać „autobus” przed polem karnym. Mówiłem o tym głośno od wielu lat, wpajamy młodzieży, że mamy grać w piłkę, a nie tylko się poruszać i przemieszczać po boisku. Sousa ma inną mentalność od naszej, nie chcę robić analiz, zostawiam innym. Ale różnica między Portugalczykiem jest taka, że on wstawia na pół godziny meczu z Hiszpanią 17-letniego Kacpra Kozłowskiego, a ktoś inny posłałby pewnie jakiegoś starszego, bardziej doświadczonego i ogranego zawodnika. Wystawienie Puchacza, Modera, Świderskiego od pierwszej minuty z Hiszpanią też było odwagą, ale miało sens. Kończyliśmy mecz z Zielińskim, Linettym i Kozłowskim w środku pomocy. Sousa został zatrudniony po to, by drużyna poszła do przodu. Mogłem się mylić, ale wybrałem trenera, który może zmienić naszą mentalność piłkarską. Może dotąd nie miał szczęścia, ale teraz błędem byłoby już podniecanie się tym, że rozegraliśmy najlepszy mecz od iluś tam lat. Spokojnie. Pozytywnym aspektem tego spotkania było to, że zespół ponieśli najbardziej znani zawodnicy.

Rozmówka z Krzysztofem Piątkiem, który rehabilituje się w Polsce i śledzi Euro. Podczas meczu z Hiszpanią fetował, na Euro imponują mu Węgrzy.

Po diagnozie informującej o złamaniu, eliminującym pana z mistrzostw Europy, powiedział pan, że to najgorszy dzień w pana życiu. Udało się już pozbierać, czy cały czas trudno oglądać kolegów w telewizji?

To była pierwsza moja taka poważna kontuzja. Trudno się było pozbierać, bo uciekły mi mistrzostwa Europy, na które pracowałem trzy lata, strzelałem gole w eliminacjach, byłem ważną częścią tej drużyny. Dodatkowo trudne było dla mnie to, że nie wiedziałem, jak to wszystko będzie wyglądać. To była moja pierwsza operacja w życiu i było trochę strachu. Ale Bóg ma na mnie plan i ciężko pracuję, żeby wrócić na boisko.

Jak przebiega rehabilitacja?

Zaczynam dzień z fizjoterapeutką, która stymuluje tę nogę. Ciekawe jest to, że na początku, kiedy nie miałem nogi tak sprawnej, nie mogłem jej w ogóle stawiać na ziemi i była w specjalnym bucie, skupialiśmy się na… oku! Są takie zadania, które poprzez pracę z okiem wysyłają sygnał do mózgu, żeby rozluźniał tę nogę tak, aby docierała do niej krew. Kiedy o niej myślałem i nie rozluźniałem, to krew nie dochodziła, robił się obrzęk. Stymulowaliśmy też obręcz barkową, która w efekcie wysyłała też sygnały do kontuzjowanej nogi. Po sesji fizjoterapii przychodzę do siłowni, w której mogę popracować nad rzeczami, na które w sezonie nie mam czasu. Na przykład rozbudowa górnych partii mięśniowych. Muszę też mocno wzmacniać drugą nogę, żeby nie stracić tam mięśni. Później idę do osteopaty, który manualnie rozluźnia punkty, a na koniec ćwiczę na basenie.

Rozmowa z Bartoszem Grzelakiem, urodzonym w Stargardzie trenerem AIK Solna. Opowiada m.in. o tym, na ile procent do tej pory grali Szwedzi, czy przed meczem z Polską czuć napięcie w kraju i jak mogą zagrać nasi rywale.

Jak przyjęto w Szwecji remis Polski z Hiszpanią? Wywołał zaskoczenie, czy nikt się tym nie przejmuje i patrzy głównie na siebie?

Było zaskoczenie, oglądałem studio po meczu i wszyscy oczekiwali, że Hiszpania po remisie ze Szwecją teraz zagra lepiej. Hiszpanie nie spodziewali się chyba, że Polacy będą tak agresywni. O tym się w Szwecji mówiło. Szwedzi, patrząc na polską drużynę, zawsze skupiają się na Robercie Lewandowskim, który nareszcie strzelił w mistrzostwach ważnego gola. Dlatego teraz zaczynają się nieco bać, bo jak Lewandowski zaczyna zdobywać bramki w turniejach, to mecz może być dla Szwedów bardzo niebezpieczny. Jest przebudzenie – że to już nie tylko Polska, ale Polska z Lewandowskim.

A jak Szwedzi oceniają swoją reprezentację? Mecz ze Słowacją w pierwszej połowie to było typowe widowisko z cyklu „dla koneserów”, a po tym z Hiszpanią nawet selekcjoner Luis Enrique złośliwie wypowiadał się na temat defensywnego stylu Szwecji. Taki styl się ludziom podoba?

Szwecja często grała defensywnie w mistrzostwach, ale muszę powiedzieć, że po meczu z Hiszpanią pierwszy raz kibice faktycznie nie cieszyli się tym remisem, a przynajmniej nie w ten sam sposób, co zawsze. Dziennikarze pisali o „wstydliwym punkcie”. To zupełna nowość, jeśli chodzi o reakcje po meczu reprezentacji. Nawet Janne Andersson musiał się trochę bronić na konferencji prasowej. Tłumaczył, że przecież Hiszpania w ostatnich 13 meczach u siebie zdobyła 41 bramek, a straciła 3, no to jakie inne podejście mógł mieć. Oczywiście był świadomy tego, że z piłką przy nodze, w ofensywie Szwecja powinna zagrać lepiej, ale trzeba było się bronić, było gorąco. To było ciekawe do obserwowania, to zawstydzenie ze strony kibiców. A spotkanie ze Słowacją – w pierwszej połowie było widać, że jedni i drudzy nie chcą go przegrać, ale w drugiej Szwecja pokazała trochę więcej. Stwarzała więcej szans i było widać, że jest lepszą drużyną.

„SUPER EXPRESS”

Oceny za mecz z Hiszpanią. Najlepsi Lewandowski i Glik, najgorsi Zielinski i Bereszyński.

Jakub Moder – 3

Hiszpanie trochę zdominowali go w środku pola. Dodatkowo sprokurował rzut karny.

Mateusz Klich – 4

Kapitalny występ. Rozprowadzał piłki, walczył na pierwszej linii frontu z Hiszpanami.

Piotr Zieliński – 2

Nie zachwycił. Pod koniec meczu aż chciało się, żeby wszedł na boisko, choć… był na nim od początku.

Tymoteusz Puchacz – 3

Nie pękał przed Hiszpanami, walczył z nimi zawzięcie. Niestety, czasem brakowało pary.

Robert Lewandowski – 5

Lider z prawdziwego zdarzenia, pan piłkarz. Tytaniczna praca i gol nawagę remisu.

fot. FotoPyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 21.06.2021 09:34 przez

Damian Smyk

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

Lech i polityka transferowa – od ściany do ściany

Trudno szukać konsekwencji w Lechu Poznań. Ostatnio Kolejorz konsekwentny jest tylko w tym, że doszczętnie wkurza swoich kibiców. Natomiast – skoro mamy teraz okienko transferowe – uznaliśmy, że to dobry moment, by poszukać konsekwencji w działaniach transferowych poznaniaków. Poczytaliśmy, posprawdzaliśmy i wniosek mamy jeden. W Lechu od ściany do ściany w kwestiach polityki transferowej. Rewolucja […]
30.07.2021
Prasówka
30.07.2021

PRASA. Żuraw: W samolocie powiedziałem do Rząsy „zrobiliśmy sobie problem”

– Natomiast nastąpił taki moment po zdobyciu wicemistrzostwa, że już zaplanowano sprzedaż młodych piłkarzy. Odeszli Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, potem też Jakub Moder. Nie wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do nas, w pełni się sprawdzili. W klubie pokutował też chyba brak wiary, że uda nam się awansować do fazy grupowej. W efekcie ten zespół nie […]
30.07.2021
Niewydrukowana tabela
28.07.2021

Pierwsza kolejka, pierwsze weryfikacje – Cracovia powinna wygrać

Wyobrażacie sobie sezon Ekstraklasy bez Niewydrukowanej Tabeli? My też jakoś sobie jesteśmy w stanie to wyobrazić. Ale nie ustajemy w bojach o weryfikacje – zmiany w Kolegium Sędziów PZPN nas nie zatrzymują, zmiana eksperta sędziowskiego w Lidze+Extra również. Zwłaszcza, że już w pierwszej kolejce musimy coś w tabeli poprawiać. Zaczynamy od Bach… od rąk, od […]
28.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Prasówka
26.07.2021

PRASA. „Gratulowali mi tego zdjęcia. Wolałbym go nie mieć, ale żebyś ty był zdrowy”

– Po meczu z Florą wiele osób gratulowało mi fotografii, którą ci zrobiłem. „Stary, to zdjęcie roku” – tak to mniej więcej wyglądało. Uchwyciłem twoją wielką radość po golu i rozpacz jednocześnie, kiedy źle wylądowałeś na prawej nodze. I wiesz, co Bartek? Wolałbym nigdy tego zdjęcia nie zrobić, a żebyś ty był zdrowy – mówi […]
26.07.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Boa
Boa
1 miesiąc temu

Gość przez 8 lat prezesury powtarzał, że selekcjonerem musi być Polak i nie mamy gorszych trenerów niż reszta świata. A teraz mówi, że Sołza ma inną mentalność i dzięki niemu w końcu próbujemy grać w piłkę? Czyli sam się dzban przyznaje, że przejebał 8 lat tej kadry z Lewandowskim na polskich magików od niskiego pressingu?

Szczepek
Szczepek
1 miesiąc temu
Reply to  Boa

Można na to spojrzeć z drugiej strony. Przez 8 lat trwał w błędzie i uświadomił sobie w końcu. Lepiej późno niż później. Nie bronię Bońka bo to pełen buty, zadufany w sobie egoista chociaż nie można mu odmówić, że od strony marketingowej i budżetowej jego dwie kadencje były na PZPNu przełomowe. Śmieszy mnie tylko taka Januszowo-cebulowa mentalność zawsze na „nie”. Ktoś popełnił błąd – dzban. Później wyciągnął wnioski i podjął dobrą decyzję, też dzban bo przecież zmarnował czas-mógł przecież podjąć dobrą decyzję wcześniej. Nadawałbyś się na eksperta piłkarskiego.

Boa
Boa
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepek

Przecież ten dzban jak przegramy ze Szwedami i przewalimy eliminacje do MŚ to będzie mówił, że, a nie mówiłem, że selekcjonerem musi być Polak? I jeszcze u tego dzbana za szkolenie taktyczne i mentalne polskich trenerów odpowiadają Pasieka z Majewskim. Beton, beton, beton.

Janusz Polskiej Piłki
Janusz Polskiej Piłki
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepek

Lol, ale jesteś naiwny. On sobie niczego nie uświadomił tylko własną dupę kryje przed odejściem. Kadra przerżnie ze Szwecją to będzie mówił, że media i kibicie chcieli zwolnienia Brzęczka i on na to przystał więc czego się burzycie teraz, to był wasz pomysł żeby trenera zmienić.

Liliangarcia
Liliangarcia
1 miesiąc temu
Reply to  Boa

Stary on od lat mówił, że mamy grać trójką z tyłu i dlatego wybrał wuja który tak nie grał. No czego nie rozumiesz? 🙂

ZADAJMY ŚMIERĆ ANTYFUTBOLOWI PZPN.
ZADAJMY ŚMIERĆ ANTYFUTBOLOWI PZPN.
1 miesiąc temu

Sam Boniek mówił nie dawno że „my nigdy nie będziemy grać jak holandia i hiszpania – podaniami w poprzek i prostopadłymi – sam to mówił – JEST WYWIAD, PROWADZIŁ WŁODARCZYK, JUŻ ŁADNE PARE LAT TEMU – i wyśmiewał Beenhakkera który chciał w Polsce taki styl wprowadzić.

O tu jest ten wywiad z 2013 roku :
https://www.youtube.com/watch?v=dCD9yaMHt8M
od 2 minuty o tymówi.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

Może Ty tez jak byłeś dzieciakiem te 8 lat temu to gadałeś, że każda krowa nazywa sie Milka? moze nawet sie znajdzie filmik w necie z tego wydarzenia?

ZADAJMY ŚMIERĆ ANTYFUTBOLOWI PZPN.
ZADAJMY ŚMIERĆ ANTYFUTBOLOWI PZPN.
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

Nie rozumiem o co ci chodzi. Nie tak dawno Boniek mówił to samo – teraz po prostu koniunkturalnie pierdoli jak zwykle. On sam nie wie jak Polska powinna grać, raz mówi że kontrami a raz mamy posiadać piłke. Wszystkie jego wypowiedzi są pod publiczke. Boniek wielokrotnie mówił jedną rzecz a potem bez żenady zrobił coś o 180stopni odwrotnego. Jak z licencja dla rakowa, czy zwolnieniem brzęczka. To jest dzban.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

to ty nie rozumiesz ze kazdy moze zmienic zdanie, bo refleksja często jest dużo lepsza niz tkwienie w błędzie dla zasady.. i nawet Boniek nawet będąc prezesem może też coś do łba jego doszło? nie wiem tego, ale ogólnie czas nie stoi w miejscu i co sie wydaje dobre 8 lat temu – dzis wydaje sie niewłaścicwe, albo nawet śmieszne.. sam podajesz ze wywiad z 2013, ja nie wiem bo nie zaglądałem…. Beenhakker w tamtym czasie dla nas był wizjonerem, nie tylko piłkarsko, co pokazuje tez w jakim zaścianku mieszkaliśmy i często nadal mieszkamy. dlatego dałbym spokój z Bońkiem sprzed 8 lat, inne czasy i okoliczności… oceniaj go po tym co zdziałał do dzisiaj, a nie co powiedział 8 lat temu, bo tak to każdy jak jeden może iść pod topór. pozdr

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

boniek 8 lat temu był dzieckiem? czy porównujesz to co mogło powiedzieć dziecko do słów dorosłego, doświadczonego PREZESA ZWIĄZKU?

brtk
brtk
1 miesiąc temu

Super express – Zieliński 2… ręce opadają.
Oglądają mecz, ale chyba nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co dzieje się na boisku. Coś na zasadzie czytania książki, ale widzisz tylko literki, a nie słowa i zdania, przez co rzucasz ją w kąt powtarzając ‚co za badziew nieprzydatny’…

taka prawda
taka prawda
1 miesiąc temu
Reply to  brtk

co z tego że Zieliński miał przebiegniętą największą ilość km? albo że miał tyle podań? co z tych km wynikało? albo podań? NIC

Vrne
Vrne
1 miesiąc temu
Reply to  taka prawda

No właśnie wynikało. O tym brtk mówi, że ktoś oglądał mecz tak jak książkę widząc w niej literki. Masz tak samo.

brtk
brtk
1 miesiąc temu
Reply to  taka prawda

a co miało wyniknąć? zabezpieczaniem strefy albo kryciem zawodnika miał bramkę strzelić?

nie wiem czy wiesz, ale to nie jest tak, że każdy jeden piłkarz na boisku ma dokładnie to samo główne założenie taktyczne – strzelać gole. kiedy przydarzy się ku temu okazja, pewnie, śmiało. ale nie wszyscy są z tego rozliczani. zadania defensywne czy po prostu robienie miejsca i zabezpieczanie zawodników ofensywnych to też gra. ba, można nawet zagrać mecz w PIŁKĘ nożną, w większości meczu nie posiadać owej piłki przy stopie a i tak zagrać dobry mecz!

gdybyśmy mieli rozliczać drużyny tylko za strzelone bramki to wszyscy musieliby się przekwalifikować na ofensywnych pomocników/skrzydłowych/napastników. no a raczej taka gra nie miałaby racji bytu na dłuższą metę.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu
Reply to  brtk

pomocnik gra dobrze jeśli zalicza 10 asyst w meczu . a jak nei to źle. inaczej nie ocenią bo nie umieją

Maliniak
Maliniak
1 miesiąc temu

Moder niezdolny do gry. Nie zdziwię się jak Paulo nie wstawi Krychowiaka, a Kozłowskiego 🙂
Szczęsny – Bendarek, Glik, Bereszyński – Puchacz, Klich, Zieliński, Jóźwiak – Kozłowski, Świderski – Lewandowski. Z ławki Frankowski i Świerczok

Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021