post
Avatar

Opublikowane 25.05.2021 18:53 przez

redakcja

Motosport oraz działalność firmy PKN ORLEN od dłuższego czasu idą ze sobą w parze. Dziś mieliśmy tego kolejny dowód. W Muzeum Sportu i Turystyki ogłoszono roczny raport dotyczący sponsoringu sportu i kultury, połączony z otwarciem specjalnej strefy z eksponatami znanych postaci odnoszących sukcesy w rajdach czy wyścigach na całym świecie. – Sam ekwiwalent reklamowy za rok 2020 wyniósł 800 mln zł – mówi prezes koncernu Daniel Obajtek i zapowiada kontynuację obecnych działań.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili m.in. prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Sławomir Majcher, a także świetni sportowcy i członkowie ORLENTeamu: Bartosz Zmarzlik, Jakub Przygoński, Bartek Marszałek czy Mikołaj Marczyk. Od samego początku dało się wyczuć wyjątkową ekscytację, również z tego względu, że przez trwającą pandemię wszyscy w ostatnim czasie odzwyczaili się od konferencji prasowych, wywiadów czy spotkań twarzą w twarz. Tym razem, oczywiście przy zachowaniu obostrzeń i zdrowego rozsądku, można było wymienić się opiniami i porozmawiać. 

– To miejsce pokazujące dorobek różnych pokoleń sportowców, którzy przez lata stanowili o sile polskiego motosportu – mówi dyrektor Majcher. – Mamy tutaj sukcesy żużlowców, rajdowców, motorowodniaków czy nawet z Formuły 1. Wśród nich choćby pierwszy gokart Roberta Kubicy czy oponę z Grand Prix Monaco, na której wykręcił on trzecie miejsce w 2010 roku – dodaje.

Gokart. Robert Kubica

Pierwszy gokart Roberta Kubicy

Eksponaty robią niezwykłe wrażenie i są uzupełnieniem innych pamiątek ze świata piłki nożnej, lekkoatletyki, siatkówki czy boksu, wśród których są nawet medale olimpijskie. Liczby robią wrażenie. Krążków jest około 70, a wszystkich rekwizytów ponad 3000. A to nie koniec, bo niebawem ma się pojawić także rakieta oraz strój Igi Świątek, w którym wygrała zeszłorocznego Rolanda Garrosa. 

Co prawda sporty motorowe nie zaliczają się do olimpijskiej rodziny, ale wiele z nich cieszy się niezwykłą popularnością. Na pierwszym miejscu należy postawić żużel, którego fani również znajdą coś dla siebie w nowo otwartej strefie. W muzeum znalazły się bowiem motocykle dwóch polskich mistrzów świata – Jerzego Szczakiela i Bartosza Zmarzlika.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i spełnienie dziecięcych marzeń. Dla mnie zawsze ściganie się, adrenalina, hałas i szybkość były czymś niezwykle inspirującym. Od małego pasjonowały mnie samochody czy motocykle. Mówiąc obrazowo i lekko z uśmiechem – kiedy koledzy grali w piłkę, ja stawałem na bramce. Teraz wiem, że trud nie poszedł na marne i mam nadzieję na kolejne sukcesy – opowiadał najlepszy żużlowiec świata i zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski. Niebawem Zmarzlik rozpocznie walkę o trzecie z rzędu mistrzostwo globu w cyklu Grand Prix i choć zawody ze względu na pandemię nie odbędą się na Stadionie Narodowym, to na pewno znów zapowiadają się niezwykłe emocje. 

Bartosz Zmarzlik. Motocykl

Motocykle Bartosza Zmarzlika i Jerzego Szczakiela

Motocykl Zmarzlika czy gokart Kubicy to jednak nie wszystkie gratki dla zwiedzających muzeum. Wśród nich mamy również kombinezon Jakuba Przygońskiego, w którym zdobył Puchar Świata, czy motorowodny bolid Bartłomieja Marszałka startującego w Formule 1 H2O. Przed wszystkimi sportowcami ORLENTeamu kolejne wyzwania, w których cały czas wspierać ich będzie jeden z największych koncernów paliwowych w tej części Europy.

Prezentacja efektownej strefy poprzedziła przedstawienie Raportu Rocznego dotyczącego sponsoringu sportu, kultury i projektów społecznych w 2020 roku. W badaniach przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia w grudniu 54% badanych wskazało ORLEN jako firmę najczęściej angażującą się w działalność sponsoringową. PKN zanotował tym samym znaczny wzrost o 11 p.p. w stosunku do roku 2019 i w sposób znaczący wyprzedził pozostałe analizowane marki.

– Od trzech lat budujemy koncern multienergetyczny, który będzie mógł skutecznie konkurować na międzynarodowych rynkach, a przy tym wzmocni polską gospodarkę. Jednym z narzędzi, które aktywnie wspiera nasze działania biznesowe, jest sponsoring sportu i kultury. W ten sposób budujemy globalną rozpoznawalność marki ORLEN, z którą jesteśmy już obecni w ponad 110 krajach na sześciu kontynentach. W 2020 roku łączny ekwiwalent reklamowy wynikający z naszej działalności sponsoringowej w obszarze sportu i kultury wyniósł niemal 800 milionów złotych – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Najwięcej oczywiście PKN ORLEN zyskał na współpracy z zespołem Formuły 1 – Alfa Romeo, co pozwala firmie być widocznym w świecie wielkich wyścigów. Zadowolone ze współpracy są obie strony, a dzięki temu Robert Kubica jako kierowca rezerwowy nadal jest obecny na najsłynniejszych torach globu. Zaangażowanie w tym obszarze koncern traktuje jako inwestycję, która nie tylko wzmacnia wizerunek, ale też wspiera biznes Grupy ORLEN. Ekwiwalent reklamowy związany z obecnością marki ORLEN w F1, obejmujący ponad 100 tysięcy publikacji, wyniósł w 2020 roku 433 miliony złotych.

W raporcie zwrócono również uwagę na pomoc Grupy ORLEN w odbudowaniu świata sportu w czasach pandemii koronawirusa. Wśród ciekawych inicjatyw była m.in. organizacja obchodów stulecia Cudu nad Wisłą z udziałem choćby Roberta Kubicy i Bartka Marszałka. Dzięki unikalnemu konceptowi oraz wieloetapowym działaniom w mediach i digital, projekt odnotował rekordowe zasięgi w historii działań sponsoringowych PKN ORLEN.

Postawa ORLENU w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu. Badania przeprowadzone we wrześniu 2020 roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że PKN ORLEN jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią. Warto wspomnieć, że w styczniu bieżącego roku Przegląd Sportowy nagrodził ORLEN tytułem Mecenasa Polskiego Sportu w Trudnych Czasach 2020.

PKN ORLEN jest także aktywnym mecenasem instytucji kultury. Wspiera między innymi Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, którego główną misją jest ochrona twórczości i dziedzictwa najwybitniejszego polskiego kompozytora. Zaangażowanie koncernu w projekty sponsoringowe ma również wymiar społeczny. W 2020 roku ORLEN wsparł 70 instytucji, przedsięwzięć, klubów i stowarzyszeń sportowych. Z tej pomocy skorzystało ponad 320 tysięcy dzieci w całym kraju.

Wypada mieć nadzieję, że współpraca dalej będzie przynosić pozytywne skutki dla polskiego sportu, dzięki czemu motosportowa strefa w Muzeum Sportu i Turystyki wzbogaci się o kolejne eksponaty. Miejsce na pewno się znajdzie, a sukcesów nigdy dość. Zwłaszcza, gdy w ekipie ORLENTeamu większość sportowców jest jeszcze w wieku rozwojowym, na czele z Mikołajem Marczykiem – najmłodszym rajdowym mistrzem Polski, urodzonym w 1995 roku. Dobra organizacja w połączeniu z odpowiednim treningiem musi przynieść efekty już niebawem w kolejnych startach Polaków.

WP

redakcja

Opublikowane 25.05.2021 18:53 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

GP Baku czyli szaleństwo. Verstappen i Hamilton bez punktów!

We współczesnej F1 często wieje nudą. Zdarzają się wyścigi, gdy właściwie nic się nie dzieje. Dzisiejsze Grand Prix Baku też długimi momentami tak właśnie wyglądało. A potem zaczęło się istne szaleństwo. Najpierw z wyścigu wyleciał lider klasyfikacji generalnej, Max Verstappen, a potem również Lewis Hamilton. To oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie wyścig […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

KSW 61: Pudzian wygrywa walkę, a Juras sympatię kibiców

Powiedzmy sobie szczerze – walka wieczoru przede wszystkim miała być dobrym show. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski razem mają 84 lata, więc ciężko się po nich spodziewać tych kocich ruchów. Kiedyś byłby to pewnie freak fight,  ale odnosimy wrażenie, że dziś to miano zarezerwowane jest dla pojedynków youtuberów z gwiazdami Instagrama. Chociaż czekajcie, przecież sam […]
06.06.2021
Inne sporty
31.05.2021

Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros!

Naomi Osaka, wiceliderka światowego rankingu, zdecydowała o wycofaniu się z wielkoszlemowego Roland Garros po I rundzie. Powodem nie jest jednak kontuzja, a jej zdrowie psychiczne. Wcześniej zdecydowała się nie udzielać konferencji prasowych, a dziś w oficjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje z udziału w kolejnych rundach, bowiem “najlepszą rzeczą dla turnieju, innych graczy i mojego dobrego […]
31.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [8]: LUKAKU, HAZARD, DE BRUYNE – KOZACY

– Roki – Michalak – Smyk – Paczul #DobrySkład
18.06.2021
Weszło
17.06.2021

Piątek w Weszło FM: Mucha, Stan Euro i mecze ME

Jan Mucha w poranku, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy 2020 – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Ten duet zawsze gwarantuje wam dużo humoru i anegdotek, a jutro po 9:00 […]
17.06.2021
Liczba komentarzy: 31
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
24 dni temu

Czekam na artykuł JAK PKN ORLEN WSPIERA KIESZENIE RODZINY DZIAŁACZY PiS np niejakiego Tymoteusza Szydły.

nvcxnadgsa
nvcxnadgsa
23 dni temu

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis 626 kurs dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

krol
krol
23 dni temu

nie zesraj się lewaczka

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
23 dni temu
Reply to  krol

Nazywasz lewakiem wolnorynkowca, który jest przeciw upublicznianiu przedsiębiorstw i wrogiem socjalizmu? Ładny fikołek. Mama zapewne radną w jakimś Kraśniku co?

Amber Mozart
Amber Mozart
23 dni temu

Tyle zarabia, bo mu się należy! 😉

Bob
Bob
24 dni temu

Buhaha ..wstydu nie macie

uncommon man
uncommon man
24 dni temu

Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobreWszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekałSzczególnie, że prawie nie padałoPrezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
24 dni temu

Przepalona kasa po znajomości.

Krzysztof
Krzysztof
24 dni temu

Autor podpisał się WP (Wojciech Piela?) czyżby wstydził się tak średniego i niepotrzebnego artykułu? Chyba że Orlen wchodzi z jakimiś piniedzmi do weszło to wtedy bym zrozumiał?

CM711
CM711
24 dni temu
Reply to  Krzysztof

Przecież oni to dostali od PR Orlenu i wkleili, może coś tam dopisali. Typowa reklamóweczka prasowa

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
24 dni temu
Reply to  Krzysztof

Ma zniżki na 95-tke 🙂

D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
23 dni temu
Reply to  Krzysztof

orlen wnosi piniadze do weszlo juz od lat (mniej wiecej od momentu, jak stanowski zaczal zwalczac opozycje)

Maciek
Maciek
24 dni temu

A wspiera, przepraszam bardzo, czyimi pieniędzmi? Swoimi czy ukradzionymi podatnikom? Widzę, że wam też musiało trochę skapnąć. Jesteście żałośni, promując przestępców pokroju Obajtka.

Tomek
Tomek
24 dni temu

Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Ludzie pozujący na inteligentnych składają hołd Obajtkowi. Szok i niedowierzanie!

Dariusz Szpakowski
Dariusz Szpakowski
24 dni temu

i brawo

Maharadża
Maharadża
24 dni temu

Pomijam fakt, że artykuł żenujący bo to już komentujący wcześniej pięknie podsumowali.

ALE sponsorowanie Kubicy to jest największa żenada. Chłop, który jest nikim w formule 1 i żeruje na pieniądzach podatników żeby co chwile rozbijać nowe samochody. Najgorszy pasożyt.

Aż chciałbym posłuchać jak Ś.P. Zarzeczny podsumowuje jego “wyczyny” za kasę polaków.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
24 dni temu
Reply to  Maharadża

Jak cenilem go za jego charakter i talent w pierwszej dekadzie XXI w tak teraz… 100% racji masz. Więcej nie piszę bo znajdzie się na pewno jakiś Kubico-maniak ze swoimi racjami.

nie no
nie no
24 dni temu

nie no ludzie kochani

nick dick
nick dick
24 dni temu

Je*ac Orlen i obajtka hej hej

ktp
ktp
23 dni temu
Reply to  nick dick

jeb*c twoja stara he he
***** ten

Konrad
Konrad
24 dni temu

PYTANIE DO ww. Obajtka.
Ile hot-dogow na ORLENIE musi zjesc jednoreki Robcio zeby zwrocic pieniadze,ktore ze wzglledu na jego ograniczenia mu sie nie maleza!?(Robert Kubica sam wielokrotnie mowil,ze jego reka NIGDY w 100% nie odzyska pelnej sprawnosci(sic.)
A do autora tekstu napisz ile wydal orlen od momentu rozpoczecia wspolpracy z Robercikiem!!!!!!!!!
Wtedy okaze sie,ze padl rekord finansowej wtopy !!!!
Makao i po makale!
Robo rok w rok w pol-amatorskich wyscigach ma fan a ja za 1l.ropy place juz teraz 5.20zl!!!!
W wakacje pewnie bedzie po 6zl!!!!!!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
24 dni temu
Reply to  Konrad

🙂 Święta prawda, ale wiesz, szkoda się denerwować. Tacy jak My i tak nie mamy wpływu na takie rzeczy.

Misza
Misza
23 dni temu
Reply to  Konrad

nie za ropę tylko za olej napędowy i jak na orlenie jest za drogo to tankuj na bp, no chyba że tam też jest po 5,20.
A odnosząc się do innych komentarzy to jakie to są pieniądze podatników? Orlen zarobił i Orlen wydał. Co miał z tą kasą zrobić? Rozdać wszystkim po równo, tylko dlatego, że jest spółką skarbu państwa (czy czym on tam jest)

Konrad
Konrad
23 dni temu
Reply to  Misza

Ty korektor 97% z 5.20 to akcyza ktora pisik naklada na wszystkie stacje paliw w kraju.Ale ty dalej badz fanem RK i lykaj te kretynizmy.By plebs byl szczesliwy nalezy dac mu igrzysk i chleba .I jak czujesz radosc tepa.ku?

Sebastian
Sebastian
24 dni temu

Peany nt. Jebanego orlenu…. Idzecie za ręke z pisowcami bo kase bierzecie… ***** ***

Armin
Armin
23 dni temu

Wyżyny żenady, daje sobie spokój z tym pseudo portalem

Jeison Klarstein
Jeison Klarstein
23 dni temu

Naprawiam żenadometry. Chyba trafiłem w dobre miejsce z ogłoszeniem?

wefawe
wefawe
23 dni temu

DOROTA KANIA NA NACZELNEGO WESZŁO!!!!!!!!

KryminaTOR
KryminaTOR
23 dni temu

Chyba jak orlen pali pieniedzmi podatnika w piecu.

KryminaTOR
KryminaTOR
23 dni temu

To zlodziejstwo i palenie miliardami w kominku w polckim bantustanie sie nigdy nie skonczy. Jedyny ratunek w totalnym bojkocie ludzi. Bojkotowac wszystko co panstwowe, zniszczyc to zlodziejskie mafijne panstwo. Za te pieniadze co nam ukradna buduja nam smycz obroze i klatke.

Kenzo benzo saharenzo
Kenzo benzo saharenzo
23 dni temu
Reply to  KryminaTOR

A zakolski klakier tylko przed nimi klęka i otwiera paszczę prezentując swoje krzywe zęby klepiąc podobne tego typu wysrywy. Trza się umieć ustawić.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021