post
Avatar

Opublikowane 08.03.2021 13:08 przez

Szymon Janczyk

Naszą piłką rządzą pewne trendy. Zwłaszcza jeśli chodzi o transfery oraz ich kierunek. Oprócz pewnych elementów stałych – zawsze jest kilku Słowaków czy Brazylijczyków, często łowi się piłkarzy według zasady: wyszło XYZ? To sprawdźmy sześciu jego rodaków. Czy właśnie dlatego Portugalczycy stali się trzecią najliczniej reprezentowaną nacją na zapleczu Ekstraklasy? Czy pierwszoligowcy oszaleli na punkcie tego narodu po tym, jak sukces odniósł Tiago Alves? Odpowiadamy – nie tylko. I wyjaśniamy, skąd nagła inwazja graczy z najbardziej odległego zakątka Półwyspu Iberyjskiego.

Portugalczycy w pierwszej lidze byli odkąd sięgamy pamięcią. To nie jest tak, że pojawili się jak za dotknięciem różdżki. Tyle że w poprzednich latach przybysze z tamtych stron świata byli raczej epizodami. Żeby nie powiedzieć – meteorytami. Jeden, góra dwóch piłkarzy. Dwóch przeważnie dlatego, że ściągano ich w komplecie. Jeden często dlatego, że jakiś piłkarz miał portugalski paszport, co załatwiało temat limitu obcokrajowców. Ale niesprawiedliwie byłoby ich do statystyk nie wliczać, bo w dużej mierze byli to piłkarze wychowani i ukształtowani w tym kraju.

Niemniej spójrzmy na suche liczby. Jeszcze dwa lata temu na zapleczu Ekstraklasy nie grał żaden Portugalczyk. Dziś jest ich siedmiu, głównie w dwóch koloniach – radomskiej oraz sosnowieckiej. Na tę nację postawiono też – choć nieco skromniej – w Kielcach oraz Nowym Sączu. Ale błędem byłoby zakładać, że wszystkie te ruchy mają wspólne źródło.

Zagłębie Sosnowiec – skauting w Portugalii

Zaglądamy do Zagłębia Dąbrowskiego. Tam projekt “Portugalia” to cały program, którym zarządza Fabio Ribeiro.

Od kiedy przyszedłem do Zagłębia, starałem się zmienić podejście do współpracy z menedżerami. Najpierw chciałem wyszukać zawodnika, przekonać się, że właśnie jego chciałbym sprowadzić, a dopiero potem nawiązać kontakt z agentem. Pracując w klubie, otrzymujesz mnóstwo ofert od menedżerów, którzy chcą sprzedać ci swojego zawodnika. Maile, telefony, wiadomości… Czasami to pomaga, możesz trafić na kogoś, kogo przeoczyłeś. Ale trzeba to odpowiednio filtrować – mówi nam koordynator międzynarodowej siatki skautingu sosnowieckiego klubu.

Jak Zagłębie filtruje informacje i wyszukuje piłkarzy? – Mam w zespole 7-8 ludzi, z którymi pracuje nad stworzeniem silnej europejskiej sieci kontaktów, żeby wiedzieć i widzieć więcej. W Polsce też mamy silny oddział skautów, którymi kieruje Piotr Strzałkowski. On ma pod sobą 10-15 osób. Całością zarządza z kolei Robert Tomczyk, dzięki któremu nasze działania są możliwe. Ja rzecz jasna mam dobre kontakty na rynku portugalskim, ale mamy też skauta w tamtym kraju, który mocno z nami współpracuje. Cały klub mocno pracował nad letnim okienkiem transferowym, przygotowaliśmy je z półrocznym wyprzedzeniem. W poprzednim sezonie obejrzeliśmy 400 piłkarzy w Portugalii, Hiszpanii i innych ligach. Teraz mamy ich już ponad 2000. Pracujemy też z danymi. Naszym celem są piłkarze z drugiej i trzeciej ligi w tych krajach, bo tacy są skrojeni na nasz budżet.

Przeczytaj także:

Widać, że Zagłębie chce zminimalizować ryzyko. W przeszłości klub przecież pudłował. Pamiętamy (i chcemy zapomnieć) Nuno Malheiro. W Zagłębiu Dąbrowskim liczą, że takie błędy się nie powtórzą. Mają plan na to, żeby ściągać lepszych piłkarzy. Głodnych sukcesu. – Dla nich gra u nas musi być drogą do czegoś więcej. Przekonujemy zawodników, podając przykłady piłkarzy z niższych lig w Hiszpanii, którzy po przyjeździe do Polski otwierali sobie drzwi do sukcesu. Wielu z nich albo gra w Ekstraklasie, albo w klubach zagranicznych. Piłkarze, których sprowadziliśmy, mają ambicje, żeby pomóc Zagłębiu w awansie albo samemu się wypromować i trafić do wyższej ligi – twierdzi nasz rozmówca.

Fabio Ribeiro zdradza nam też klucz do całej sprawy. Dlaczego Portugalczycy chętnie wyjeżdżają nawet na zaplecze Ekstraklasy w Polsce, rezygnując z życia w ciekawym kraju i grze na tym samym poziomie rozgrywkowym?

– Dla rodzimych piłkarzy ciężko jest zrobić krok w kierunku gry w Lidze NOS. Przeskok jest bardzo trudny, bo kluby nie mają limitu obcokrajowców, więc chętnie ściągają piłkarzy z Ameryki Południowej. Portugalczyk może mieć niezłą jakość, ale i tak będzie na przegranej pozycji – zdradza szef zagranicznego skautingu Zagłębia.

Plusy? Cena. Minusy? Styl gry ligi

Obecnie w Sosnowcu jest trzech Portugalczyków. Goncalo Gregorio, Joao Oliveira oraz Martim Maia. Czy się sprawdzają? Jeden rabin powie tak, inny powie nie. Rzućmy okiem na liczby. Piłkarze z tego kraju mieli udział przy blisko 2/3 (62,5%) bramek sosnowieckiej ekipy.

Imię i nazwisko Minuty na boisku % czasu gry Gole Asysty Asysty II stopnia
Goncalo Gregorio 1103 64,5% 4 1
Joao Oliveira 1089 63,6% 3
Martim Maia 994 58,1% 1 1

Fabio Ribeiro wierzy w swoje wybory. – Obserwowaliśmy każdego z nich przez pół roku. Robiło to wiele osób, tak w Portugalii, jak i w Polsce. Mieliśmy feedback od trenerów, od ludzi, którym ufam. Stwierdziliśmy, że mają odpowiednią jakość. To były nasze “jedynki” na liście. W pierwszej lidze Portugalczycy mogą mieć jednak większy problem z grą niż w Ekstraklasie. Ta liga jest bardziej fizyczna, jest tu więcej pojedynków i agresji. Pracujemy nad tym z Martimem Maią, który jest defensywnym pomocnikiem i musi grać bardziej agresywnie. Porównujemy też ligi i dochodzimy do wniosku, że w Portugalii jest więcej taktyki. Musisz być czujny, dbać o przestrzenie, timing, o to, jak przesuwasz się z piłką. W Polsce jest więcej walki, tu trzeba ciężko pracować. Polscy piłkarze to pracusie i lubię obserwować to w meczach i podczas treningów.

Nie wchodzimy w rolę adwokata, ale może coś w tym jest. Dopiero co analizowaliśmy przecież problemy technicznych zawodników w naszej “lidze przeszkadzaczy”. Goncalo Gregorio przychodził do Polski jako snajper, który w dwóch sezonach portugalskiej trzeciej ligi zdobył łącznie ponad 40 bramek, trafiał do siatki co 87 minut. Ruben Amorim (tak, ten Ruben Amorim) wziął go do rezerw Bragi właśnie z powodu jego skuteczności. Joao Oliveira przez lata grał na zapleczu Ligi NOS. Był podstawowym piłkarzem, nie trzeba było go odbudowywać. I oczywiście – dochodzi wątek ekonomiczny.

Goncalo Gregorio miał już momenty radości w Sosnowcu

Goncalo Gregorio po bramce dla Zagłębia Sosnowiec

Ludzie myślą, że dużo płacimy zagranicznym piłkarzom. Tak nie jest, czasami jak porównasz polskiego i zagranicznego zawodnika o podobnej jakości… Polak chce góry złota. Dlatego czasami lepiej sprawdzać zagraniczne kierunki. Budujemy stadion, chcemy wypracować stabilność i to przekonuje piłkarzy. Oni są tu szczęśliwi. Joao sprowadził tu rodzinę, Goncalo i Martim partnerki. Zimą było im trochę ciężko, ale przyzwyczajają się. W Polsce musisz walczyć o swoje i mieć mentalność zwycięzcy. Nikt nie będzie cię prowadził za rączkę. Rozumieją to.

Ribeiro zwraca uwagę na jeszcze jedną sprawę. Sam przyznał, że letnie okienko planowano z półrocznym wyprzedzeniem. Czyli za kadencji trenera Dariusza Dudka. Latem trenerem był już Krzysztof Dębek. Teraz w Zagłębiu jest już Kazimierz Moskal. – Z punktu widzenia skautingu to bardzo trudna sytuacja. W polskiej piłce za często zmieniamy trenerów. To oznacza konieczność zmieniania kierunku i profilu wyszukiwanych piłkarzy, żeby dopasować ich pod nowego szkoleniowca. Chociaż trenerzy Dębek i Moskal chcieli grać w piłkę, to mają trochę inne założenia, system i dynamikę. Ale praca z nimi była dobrym doświadczeniem.

Transfery z Portugalii – menedżerowie

Ok, ale nie samym Zagłębiem Portugalczycy w Polsce stoją. Pozostała czwórka pierwszoligowców z tego kraju to jednak efekt działania menedżerów i pośredników. Kluby wcale się z tym nie kryją.

Nie będę ściemniał, że mamy jakąś mega rozbudowaną siatkę skautów na świecie. Dostaliśmy profil Rafaela Victora od jednego z menedżerów. Mamy swój system filtrowania takich wiadomości, bo jest ich bardzo dużo. Zaprosiliśmy go na testy i potwierdziło się to, co widzieliśmy na InStacie – mówi nam Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy Sandecji Nowy Sącz.

Nie ukrywam, że w tym transferze pomógł polski pośrednik, Ireneusz Hurwicz. Ma portugalską agencję, która go reprezentuje, ale pomoc była. Filipe Oliveira został zaproponowany klubowi, ale w czasach Śląska Wrocław obserwowałem tę ligę i kojarzyłem go. Wystarczył głębszy research – wtóruje mu Maciej Gil, dyrektor skautingu Korony Kielce.

Radomiak z kolei zdecydował się na szerszą współpracę z portugalską agencją. Już wcześniej na testy przyjeżdżali zawodnicy z tego kraju – Ricardo Carvalho (nie, nie ten Ricardo Carvalho) czy Sergio Ribeiro. Wtedy jednak byli to piłkarze z niższych lig. Teraz – poza Amancio Fortesem – postawiono na bardziej sprawdzone nazwiska. Zimą radomski klub ściągnął Mamadu Cande, który ma za sobą kilka sezonów w Lidze NOS i Filipe Nascimento, byłego gracza CFR Cluj i Dinama Bukareszt. Portugalski wątek w karierze ma także brazylijski stoper Raphael Rossi. Pierwszy ruch nie wypalił, bo Cande odnowiła się kontuzja i już go w klubie nie ma. Ale Nascimento zaliczył asystę w debiucie, a w sparingach potwierdzał, że za CV idą niemałe umiejętności techniczne.

Jak zmieniała się liczba Portugalczyków w 1. lidze?

Portugalczycy w Polsce - piłkarze w 1. lidze na przestrzeni lat

W pewnym momencie Filipe był uznawany za dobrego gracza w lidze rumuńskiej – mówi nam Emanuel Rosu, dziennikarz z tego kraju. – Lubiłem go oglądać, bardzo dobry technicznie, miał dobrą wizję gry na boisku. Zdecydowanie był graczem na poziom klubów typu CFR Cluj. Coś jednak nie wypaliło. Z czym może mieć problem? Nie jest zbyt silny i nie lubi fizycznej gry – dodaje.

Piłkarsko są bardzo dobrzy. Wiadomo, że dochodzą elementy walki, taktyki, bo u nas gra się trochę inaczej niż na achodzie, ale radzą sobie. Z nimi zawsze jest tak, że trzeba ich wkomponować. Gdybyśmy wzięli topowego piłkarza, to wiadomo, że on wchodzi i gra, ale taki zawodnik do Polski nie przyjdzie. Ci, którzy trafiają na drugi poziom rozgrywkowy, są po przejściach. I tak trzeba ich przekonywać, żeby zeszli do pierwszej ligi – wyjaśnia Dariusz Banasik, trener Radomiaka.

Nascimento trzeba odbudować, od pół roku nie grał w piłkę, wcześniej był zmiennikiem w Lewskim Sofia. Ale jego profil niemal idealnie pokazuje, jakich piłkarzy szukają w Portugalii pierwszoligowcy. Oliveira z Korony? Styl gry bardzo podobny, jedyna różnica to mniej bogate CV, za czym idą mniejsze pieniądze i mniejsze ryzyko. – Przede wszystkim chcieliśmy zawodnika, który wzmocnić środek pola, który może grać jako „ósemka” i „dziesiątka”. Chcieliśmy piłkarza o dużych umiejętnościach, a Portugalczycy czy Hiszpanie takie mają. I moim zdaniem umiejętności ma wysokie. Duży spokój w grze, tego nam brakowało w środku – utrzymania przy piłce. To jeszcze nie przekłada się na sytuacje bramkowe, ale taki był pomysł, żeby mieć bardziej kreatywnych zawodników w środku niż takich od destrukcji. Pomysł Korony jest taki, żeby prowadzić grę i grać piłkę ładną dla oka – objaśnia Gil.

Natomiast w trochę inną stronę poszli w Nowym Sączu, bo Rafael Victor to napastnik. – Porównuję go do napastników, których wypromowaliśmy i sprzedaliśmy, czyli Filipa Piszczka i Aleksandyra Kolewa. To bardzo podobny profil: silny, wysoki, dobrze grający tyłem do bramki. Wydaje mi się, że z tej trójki ma największy potencjał, jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie. Ale wiemy też, że od potencjału do strzelania bramek długa droga, która wymaga ciężkiej pracy – tłumaczy Aleksander.

Portugalczycy w 1. lidze – nie każdy wypalił

Victor pracuje, bo zimą był najskuteczniejszym piłkarzem całej ligi w sparingach, a po dwóch wiosennych kolejkach ma na koncie dwie bramki i asystę. – U nas nie ma wygodnych pensji, pieniądze leżą na boisku i trzeba je sobie wywalczyć. Rafael miał sporo pecha jesienią, wypadł przez COVID, miał uraz mięśnia dwugłowego, więc mało trenował. Cieszę się, że od początku okresu przygotowawczego prezentuje się solidnie, dobrze trenuje. Chciałbym tylko, żeby nie było tak, że teraz chłopak przestanie mi grać i za dwa miesiące będziemy się śmiać z tego co mówię, więc spokojnie – mówi dyrektor sportowy Sandecji.

W Nowym Sączu sprawdzili swojego snajpera dokładnie, bo wątpliwości były. Dlaczego? Spójrzmy na CV Victora. 12 bramek w 2. lidze islandzkiej. Dwie w 2. lidze izraelskiej. 17 w 3. lidze portugalskiej. Kierunki mocno egzotyczne, wiemy, jak zwykle kończą się takie transfery. Natomiast Sandecja trafiła zdecydowanie lepiej niż wiele klubów w przeszłości. Bo kiedy zerkniemy na Portugalczyków, którzy grali na zapleczu Ekstraklasy, znajdziemy wielu kapitalnych artystów.

  • Welsson i Jose Furtado przed przyjściem do Grudziądza kopali w niższych ligach na południu Europy i chyba nadal tam są. Chyba, bo słuch po nich zaginął
  • Joel Pires to trzecia liga hiszpańska przed epizodem w Lubinie i… koniec kariery po totalnej kompromitacji na Dolnym Śląsku
  • Kaby przed epizodem w Pogoni Siedlce grał w 2. lidze rumuńskiej. Potem zaliczył nawet fińską ekstraklasę, ale jednak przeważają niższe ligi w Finlandii, Anglii i na Islandii
  • Eusebio Bancessi kopał na pół-amatorskim poziomie w Anglii. W Polsce nie szło mu nawet tak źle, ale jednak potem wylądował na rocznym bezrobociu a dziś gra w 2. lidze szwajcarskiej
  • Filipe Godinho przyszedł do Chojnic z 3. ligi portugalskiej i tam wrócił

Portugalczycy w 1. lidze – według wszelkich dostępnych danych było ich 20

Piłkarze z Portugalii, którzy grali w 1. lidze w Polsce

Ewidentnie widać, że były to ruchy inspirowane przez tzw. menedżerów-obwoźników. Do pewnego momentu ciężko było trafić na przyzwoitego Portugalczyka w polskiej pierwszej lidze. Jean Paulista, który powoli kończył karierę w Polonii Bytom, to Portugalczyk przyszywany – po prostu miał paszport, a wcześniej sprawdził się w Krakowie. Mica? Pokazał się w Ekstraklasie, w Zawiszy został po spadku. Tak samo zresztą jak Alvarinho, tyle że on szybko wrócił na wyższy szczebel rozgrywek. Wszyscy widzieli, że coś potrafi. Nic dziwnego, że dziś ex-gracz bydgoskiego klubu jest podstawowym piłkarzem wicelidera 2. ligi w swoim kraju. Pozytywnymi transferami okazali się dopiero Jose Embalo oraz Tiago Alves.

Embalo zwiedził już trzy kluby w Polsce, ale najlepiej pasował do Puszczy Niepołomice. Tomasz Tułacz dla oficjalnego portalu 1. ligi wymieniał jego wady i zalety. – Chciałby go każdy trener, gdyby popracował nad lokomocją, był aktywniejszy. Ma ogromny potencjał, ale musi poprawić sposób poruszania się na murawie. Jeśli będzie pracował intensywniej, częściej będzie dochodził do sytuacji. Po stronie plusów wskazałbym też duże umiejętności technicznie. Dobrze gra głową, zastawia piłkę, ma nad nią kontrolę. Jest szybki i mocny.

Efekt? Sześć goli, asysta, potem kolejne trafienie już w barwach Olimpii Grudziądz. Solidny wynik. Tiago Alves to jeszcze inna para kaloszy. To on poprowadził Olimpię do awansu, a po sześciu kolejkach na zapleczu trafił do Piasta. Dziś znany jako “Struś Pędziwiatr z Coimbry” i joker Waldemara Fornalika. Wyciągnięty z trzeciej ligi portugalskiej, oczywiście przez menedżerów. Ale niewykluczone, że takie przykłady sprawią, że nie tylko Zagłębie zacznie sprawdzać ten rynek nie przez agentów, a własnymi siłami.

1. liga i Portugalia – współpraca długoterminowa

Warunki finansowe drugiej ligi portugalskiej powinny być atrakcyjne dla polskich klubów. Tam nie zarabia się dużo. Wiadomo, że nie ma co podchodzić do klubów topowych z tamtejszej ekstraklasy, ale to ciekawy kierunek. Tak samo jak liga do lat 23, można tam znaleźć piłkarzy próbowanych pod pierwsze zespoły. W przypadku Filipe warunki ekonomiczne były dobre. Tam jest wielu Brazylijczyków, kluby portugalskie mają często współpracę z brazylijskimi i oni zajmują miejsce Portugalczyków w Lidze NOS – mówi nam Maciej Gil, jakby potwierdzając to, o czym wcześniej wspominał Ribeiro.

W Koronie na Oliveirze raczej nie poprzestaną. – Mówiąc szczerze, patrzymy na ten kierunek szerzej. Były jeszcze dwa, trzy pomysły, też z tej ligi U-23. Musimy uważać trochę z narodowościami, tak się przyjęło, żeby nie było więcej niż trzech piłkarzy z jednego kraju. Jest Filipe, jest Hugo Diaz, ich możemy traktować jako jedną nację, więc mamy jeszcze jedno „wolne miejsce”. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. To na pewno są zawodnicy wyszkoleni, lepsi z piłką. Jeśli chce się grać od tyłu, to stoper z wyprowadzeniem też będzie poszukiwany. Ale prawdą jest, że my szukaliśmy tam piłkarzy ofensywnych. On był bardziej rozważany na „dziesiątkę”, gra niżej, ale nieźle wygląda – słyszymy od dyrektora kieleckiego skautingu.

Przeczytaj także:

Ofensywnych piłkarzy z tego kraju docenia również Dariusz Banasik. Trener Radomiaka twierdzi, że duży wpływ na ich postawę ma pogoda. – To z powodu charakterystyki. Oni lubią grać odważnie, ofensywnie, dobrze czują się z piłką. Nie służy im teraz klimat, bo pewnie lepiej będą się prezentować, jak będzie cieplej, jak będą lepsze boiska. Teraz nie mamy boisk do gry szybkiej, technicznej, jest prosta gra pod faul, stały fragment. Im dalej w las, im cieplej, tym większą wagę będą miały walory piłkarskie. Nie ma co ich szybko oceniać, oni potrzebują kilku meczów, żeby jakiś osąd wydać.

Szef zagranicznego skautingu Zagłębia także widzi w portugalskim rynku duży potencjał. I sam będzie go wykorzystywał. – Moi rodacy mają dużą zdolność do adaptacji. Lubimy nowe doświadczenia, nowe kultury. Mamy łatwość dopasowania się do nowego otoczenia. W Portugalii warto szukać “ósemek”, “dziesiątek”, ale także skrzydłowych, którzy mają nieco inne zalety niż polscy zawodnicy. W Polsce skrzydłowy często gra “pionowo”, ma świetne atrybuty fizyczne, jak przyśpieszenie. Portugalczyk czy Hiszpan jest bardziej nieprzewidywalny, lubi pełnić rolę odwróconego skrzydłowego, wchodzić w wolne przestrzenie, świetnie radzi sobie w pojedynkach czy szybkiej, kombinacyjnej grze – wyjaśnia Fabio Ribeiro.

***

Nie wiemy, czy obserwujemy właśnie początek nowej mody i czy Portugalczycy z czasem wyprą Hiszpanów, którzy dziś mają solidne kolonie w Łodzi i Legnicy. Ale skoro Victor wygrywa walkę o skład z Rubio… Wiadomo, że gdy polski klub usłyszy, że coś można zrobić taniej, a równie dobrze, to się takim pomysłem zainteresuje.

W Ekstraklasie jest wielu obcokrajowców, mało jest klubów, które grają „swoimi ludźmi”. Jest taka tendencja, że oni są tańsi niż polscy zawodnicy, a momentami dużo lepsi. Polska liga nie jest potentatem, ale dużo się w niej zarabia. Piłkarze nie chcą schodzić z kontraktów ani w Ekstraklasie, ani w pierwszej lidze. Dlatego sięgamy po zawodników z południa, którzy są do odbudowania, mają jakiś kryzys, ale mają też dobre CV i na ten moment są tani. Ten trend narzuca rynek – mówi nam Banasik.

Zobaczymy więc, jak długo rynek taki trend utrzyma. Żeby było to coś trwałego, kilku zawodników musi jednak konkretnie wypalić, a na to wciąż czekamy.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 08.03.2021 13:08 przez

Szymon Janczyk

Prasówka
10.04.2021

Vuković i Brzęczek łączeni z Wisłą Płock

W sobotniej prasie trochę doniesień ligowych (kto nowym trenerem Wisły Płock po Radosławie Sobolewskim?), rozmowa z Andre Martinsem i kilka ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Kapustka może wystąpić w starciu z Lechem. A 14 kwietnia złoży wyjaśnienia w związku ze złamaniem reżimu sanitarnego. Co grozi 14-krotnemu reprezentantowi Polski? Grzywna finansowa. W analogicznych […]
10.04.2021
Felietony i blogi
09.04.2021

Nie dałbym władzom Lecha pilnować kaktusa. Uschnąłby

Zastanawiam się, co potrafią dobrze zrobić władze Lecha Poznań. Być może parzą smaczną kawę, ale ewentualnie co dalej – trudno powiedzieć. Skierować zespołu na zwycięskie tory, jak widać nie potrafią, skoro nawet sukcesiku w postaci awansu do grupy LE i zastrzyku finansowego między innymi po transferach nie udało się wykorzystać. Być najlepszą drużyną w Poznaniu […]
09.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Felietony i blogi
07.04.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Sport amatorski i dziecięcy zamknięty „tylko na dwa tygodnie” już na pewno nie zostanie wznowiony przed 18 kwietnia. W całej gamie obostrzeń, które rozumiem, albo przynajmniej staram się zrozumieć, ten segment działań rządów nie tylko w Polsce pozostaje dla mnie totalnie niezrozumiały. To jak oddanie walkowera bez jakiejkolwiek próby podjęcia walki. Jak poddanie się bez […]
07.04.2021
Niezły numer
07.04.2021

Liczby Legii? Niezły Numer, ale do rekordów wciąż trochę brakuje

Czy poznaliśmy już mistrza Polski? Wiele wskazuje na to, że tak. Legia Warszawa w tym sezonie dominuje w lidze tak wyraźnie, że musieliśmy cofnąć się osiem lat, żeby znaleźć równie sprawnie punktujący zespół. 51 „oczek” po 23. kolejkach daje nam średnią 2,27 punktu na mecz. W minionej dekadzie tylko raz udało się komuś wykręcić lepszy […]
07.04.2021
Felietony i blogi
05.04.2021

„W Żabnie każdy się zna. U fryzjera i w sklepie dowiesz się wszystkiego”

Jakub Wróbel w wywiadzie opowiada nam o tym, jak to jest być napastnikiem, który nie strzelił jeszcze bramki w Ekstraklasie. Ale z piłkarzem Stali Mielec wypożyczonym do Resovii nie tylko przeprowadziliśmy analizę różnic między 1. ligą a najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Wróbel, chyba jedyny na szczeblu centralnym piłkarz z Żabna, opowiedział nam, jak to […]
05.04.2021
Felietony i blogi
29.03.2021

Rozstrojona liga. Pierwszoligowcy w tym sezonie pauzują najczęściej i najdłużej

– Jestem zadowolony. Wywozimy trzy punkty z trudnego terenu, w trudnym dla nas momencie, bo mamy określone kłopoty COVID-owe. To, co wymyśliliśmy, się sprawdziło – powiedział Tomasz Tułacz po wygranej Puszczy Niepołomice w Głogowie. Wspomniany trudny moment zdarzył się “Żubrom” nie po raz pierwszy. Puszcza w tym sezonie odhaczyła już czwartą przymusową przerwę od gry. […]
29.03.2021
Felietony i blogi
22.03.2021

Brehmer: Nie zrobiłem niczego, czego mógłbym się wstydzić

Dietmar Brehmer rozstał się z Odrą Opole w gorącej atmosferze. Szkoleniowiec miał sporo zarzutów do zarządu klubu, zarząd z kolei miał zarzuty do niego. W wywiadzie z nami trener komentuje wydarzenia, które doprowadziły do jego zwolnienia. Co stało się w szatni po meczu ze Stomilem Olsztyn? Jaką karę otrzymał zespół? Czy jego konflikt z Mateuszem […]
22.03.2021
Felietony i blogi
15.03.2021

Wolsztyński: W Górniku coś się wypaliło – i z mojej i z ich strony

Łukasz Wolsztyński zimą odszedł z Górnika Zabrze, ale nowy klub znalazł dopiero niedawno. Dlaczego trafił do 1. ligi i Arki Gdynia? Czy to, że nie został w Ekstraklasie, traktuje jako rozczarowanie? Z czego wynikają problemy zabrzan? Którzy młodzi piłkarze mogą podążyć jego śladami i przebić się do pierwszej drużyny? Kto z Górnika może wyjechać do […]
15.03.2021
Felietony i blogi
08.03.2021

Portugalczycy w 1. lidze. Skąd wziął się nowy trend transferowy?

Naszą piłką rządzą pewne trendy. Zwłaszcza jeśli chodzi o transfery oraz ich kierunek. Oprócz pewnych elementów stałych – zawsze jest kilku Słowaków czy Brazylijczyków, często łowi się piłkarzy według zasady: wyszło XYZ? To sprawdźmy sześciu jego rodaków. Czy właśnie dlatego Portugalczycy stali się trzecią najliczniej reprezentowaną nacją na zapleczu Ekstraklasy? Czy pierwszoligowcy oszaleli na punkcie […]
08.03.2021
Felietony i blogi
01.03.2021

Erik Cikos: Wisłę Kraków mam w sercu do dziś. Z Hyballą mogą wrócić na szczyt

Erik Cikos dekadę temu został mistrzem Polski z Wisłą Kraków a teraz może… zdobyć Puchar Polski. Z Puszczą Niepołomice. Czy w Małopolsce naprawdę wierzą, że pierwszoligowe „Żubry” mogą sięgnąć po trofeum? W wywiadzie z nami obrońca opowiada nie tylko o pucharowej przygodzie, ale także o tym, jak świętowali tytuł w Krakowie, kto był liderem w […]
01.03.2021
Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Niezły numer
07.04.2021

Liczby Legii? Niezły Numer, ale do rekordów wciąż trochę brakuje

Czy poznaliśmy już mistrza Polski? Wiele wskazuje na to, że tak. Legia Warszawa w tym sezonie dominuje w lidze tak wyraźnie, że musieliśmy cofnąć się osiem lat, żeby znaleźć równie sprawnie punktujący zespół. 51 „oczek” po 23. kolejkach daje nam średnią 2,27 punktu na mecz. W minionej dekadzie tylko raz udało się komuś wykręcić lepszy […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

„Zimą Sandecja trenowała dwa razy dziennie przez dwa miesiące. Widać efekty”

Damian Chmiel to jeden z liderów rewelacji wiosny w 1. lidze, czyli Sandecji Nowy Sącz. Skąd wzięła się forma „Sączersów”, którzy po zmianie trenera od 12 spotkań nie zaznali porażki, a ostatnio ograli 5:0 Stomil Olsztyn? Jak Dariusz Dudek zmienił zespół mentalnie? W jaki sposób przygotował drużynę do rundy rewanżowej, w której Sandecja idzie jak […]
06.04.2021
Weszło
05.04.2021

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ KOLEJKI | WESZŁOPOLSCY LIVE OD 20.00

Weszłopolscy wracają po przerwie reprezentacyjnej! Świąteczną kolejkę w Ekstraklasie i 1. lidze omówią Jakub Białek, Paweł Paczul, Szymon Janczyk, Kamil Warzocha i Adam Sławiński. Gościem programu będzie Dariusz Banasik, który opowie nam o tym, jak w ostatnich tygodniach rozpędzał się Radomiak. Zapraszamy na żywo od 20.00!
05.04.2021
Weszło
05.04.2021

„Małecki pomylił odwagę z odważnikiem. W sądzie straci trochę pieniędzy”

W ostatnim czasie osoby śledzące pierwszą ligę żyły konfliktem w Zagłębiu Sosnowiec. Przypomnijmy, że klub zawiesił Patryka Małeckiego, informując, że ten naruszył nietykalność cielesną członka sztabu szkoleniowego – Łukasza Matusiaka. Zawodnik powiedział nam, że taka sytuacja nie miała miejsca i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Teraz o sprawie opowiada nam Matusiak, który twierdzi, że Małecki przegra […]
05.04.2021
Weszło
05.04.2021

Janicki odmienił obronę Podbeskidzia. Wisła ma czego żałować?

Rafał Janicki przechodząc do Podbeskidzia Bielsko-Biała miał ostatnią szansę, żeby uratować miejsce w Ekstraklasie. Wiadomo, nasza liga to nie F1 – „foteli” do obsadzenia jest trochę więcej, zwłaszcza że za moment liga zostanie powiększona. Ciężko było jednak spodziewać się, że ktoś jeszcze sięgnie po tego stopera, jeśli i pod Klimczokiem zawiedzie. Weryfikacja byłaby już zbyt […]
05.04.2021
Felietony i blogi
05.04.2021

„W Żabnie każdy się zna. U fryzjera i w sklepie dowiesz się wszystkiego”

Jakub Wróbel w wywiadzie opowiada nam o tym, jak to jest być napastnikiem, który nie strzelił jeszcze bramki w Ekstraklasie. Ale z piłkarzem Stali Mielec wypożyczonym do Resovii nie tylko przeprowadziliśmy analizę różnic między 1. ligą a najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Wróbel, chyba jedyny na szczeblu centralnym piłkarz z Żabna, opowiedział nam, jak to […]
05.04.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

Jest Filipe, jest Hugo Diaz, ich możemy traktować jako jedną nację,” buahahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
co za znafca. Oni mówią innymi językami, które nie sa podobne. To Hiszpan z Włochem się dogada, a z Portugalczykiem nie.

Boski Diego
Boski Diego
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

a dlaczego nie?

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu
Reply to  Boski Diego

Hiszpania leży koło Francji, to też będzie jedna nacja. Tak jak napisałem, odróżnia ich różnica językowa. Jak tak ktoś mysli, to wszystkich Słowian w jednym worku, nie mozna miec więcej niż 3. Czy ktos słyszał o tym, że jak masz 2 Czechów to nie możesz mieć Slowaków, a kiedyś byli w jednym kraju. Ale co mozna spodziewac sie po gościu, co ma 29 lat i jeszcze nic w zyciu nie widział, ale zna się na wszystkim i opowiada jakies dyrdymały.

Rrr1910
Rrr1910
1 miesiąc temu

Super polityka transwerowa ! Wiedząc że zawodnikowi z Portugalii ciężko się gra na naszych murawach w okresie wiosennym jak nasze murawy nadają się do orki! I na dodatek ściągają zawodników na pół rundy bez formy ! I nawet jak odzyska to zaraz spierdoli! Więc po chuj takie transwery!

H.CH.Andersen
H.CH.Andersen
1 miesiąc temu

Bawi mnie to stwierdzenie, że „zagra lepiej, jak będzie cieplej”. Co to są? Niedźwiedzie??

Btw, Szymon jak (prawie) zawsze artykuł na dobrym poziomie. Czas iść do Stana po podwyżkę chłopaku!

Suche Info
11.04.2021

Czesław Michniewicz: – Powinniśmy wykreować sobie więcej sytuacji

Spotkanie pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, delikatnie rzecz ujmując, nie stało na najwyższym poziomie. W sumie to najchętniej byśmy przemilczeli i nie skomentowali tego, co zobaczyliśmy w tym meczu. Miał być hit, wyszedł kit. Z kolei szkoleniowcy obu zespołów, z racji obowiązku, na pomeczowej konferencji prasowej odnieśli się do przebiegu tej rywalizacji. Poniżej fragmenty […]
11.04.2021
Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Tymoteusz Puchacz potwierdził transfer do Unionu Berlin

Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że zawodnik Lecha Poznań po sezonie odejdzie do berlińskiego klubu. Natomiast sam piłkarz w pomeczowym programie „Liga Plus Extra” potwierdził te doniesienia. Ponadto odniósł się też do niektórych decyzji jego byłego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Dziennikarz portalu meczyki.pl wskazał, że Union już zimą był zdecydowany na sprowadzenie gracza […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021