post Avatar

Opublikowane 02.12.2018 13:57 przez

Rafal Bienkowski

Sytuacja na pokładzie Stoczni jest tak fatalna, że nie pomógłby już chyba nawet Popeye wżerający tony ulubionego szpinaku. Nie ma pieniędzy, nie ma gwiazd, chyba też pomysłu, jak się ratować – tak w skrócie wygląda obraz siatkarskiego dream teamu, który niedawno „zbudowano” w Szczecinie.

W ostatnich dniach o klubie napisano już chyba wszystko, wypowiadali się eksperci, dziennikarze, prezesi, trenerzy, zawodnicy, samorządowcy, ale co o tym wszystkim sądzą miejscowi kibice? A ci mówią wprost: „Zostaliśmy oszukani”. I zawstydzają władze klubu organizując w internecie zrzutkę na ratowanie drużyny.       

Kiedy pięć miesięcy temu tak jak większość jaraliśmy się szczecińskim projektem, dla schłodzenia głów napisaliśmy jednak, że „Stocznia plany ma ambitne, ale Titanic też był wielki, drogi i ponoć nie do zatopienia”. Oczywiście bardziej chodziło nam o poziom sportowy, bo mało kto mógł przypuszczać, że klub okaże się finansową wydmuszką. Ale jak wiadomo już od kilku dni, zamiast dalekiego rejsu z doborową załogą, jest spuszczanie szalup ratunkowych już chwilę po zwodowaniu. Plum.

Przypomnijmy: w klubie, który jak się okazało już od kilku miesięcy nie ma pieniędzy na wypłaty, nie ma już Bartosza Kurka, Nicholasa Hoaga, Lukasa Tichacka i Aleksandra Maziarza. Według nieoficjalnych informacji, jakie podał „Przegląd Sportowy”, walizki spakowali też Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow i dyrektor sportowy Radostin Stojczew. Kiedy wystukujemy ten akapit, plusligowa Stocznia Szczecin to tylko ośmiu graczy.

I bajzel organizacyjny, w którym każda ze stron próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność. Władze klubu mówią, że wszystko przez niewywiązanie się z obietnicy dogadanego sponsora (plotkuje się o Orlenie, ale klub nigdy tego nie potwierdził), Stocznia Szczecińska, że nie jest właścicielem klubu tylko wyłącznie sponsorem tytularnym, miasto, że nie może podłączyć kroplówki finansowej, bo w ostatnich trzech latach przekazało siatkarzom już 3,4 mln zł, a Polska Liga Siatkówki, że nie ma tak szerokich uprawnień, aby weryfikować płynność finansową klubów.

Do tego masa wątpliwości: czy klub w ogóle dokończy sezon, kto zapłaci za nieudaną imprezę (chyba nikt nie wierzy w to, że zawodnicy odpuszczą takie wypasione kontrakty), kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za fiasko tak drogiego projektu, jak wyglądały negocjacje sponsorskie klubu, co dalej z siatkarzami? W takich okolicznościach tonie jeden z najciekawszych projektów, jakie pamięta nasza liga. Projekt, który w perspektywie kilku sezonów zakładał nie tylko medal mistrzostw Polski, ale nawet podbicie Ligi Mistrzów.

***

Nic więc dziwnego, że kibice w Szczecinie są niepocieszeni. No dobra, napiszmy wprost – są na maksa wkurwieni.

„Jesteście żałośni, jeśli zatrudniacie kadrę, na którą was nie stać. Na co liczyliście? Na kasę z Caritasu?”

„Zostało oszukanych około 2000 kibiców, którzy kupili karnety. Czy oszuści poniosą jakieś konsekwencje?”

„Daliście ciała panowie i żadne szlochy tego nie zmienią. Co to za zarządzanie, że wydaje się kasę, którą dopiero MOŻE będziemy mieć?”

„Stocznia Szczecin? To Wstyd Szczecin.”

„Koncertowo zrobiono cały Szczecin w ch… Wstyd na całą Polskę.”

To tylko kilka z setek podobnych komentarzy, jakie pojawiły się w ostatnich dniach na facebookowym profilu klubu. Jeszcze kilka miesięcy temu Stocznia budowała tam napięcie co kilka dni odpalając transferową bombę, teraz co chwilę informuje o kolejnych rozwiązanych kontraktach.

To były duże nazwiska, które reprezentowali potężni menadżerowie. Przed sezonem wydawało się, że ktoś taki nie dałby się nabrać – mówi nam Wojciech Kulak, kibic, który na mecze Stoczni dojeżdża 100 kilometrów z małego Barlinka. – Mam żal przede wszystkim do władz klubu, bo kontraktowanie takich graczy bez pewnego sponsora to jakieś nieporozumienie. Zawodnikom nikt się tutaj nie dziwi, że odchodzą, bo to za duże postacie, żeby grały za darmo. Pierwsze informacje, że robi się źle, słyszeliśmy już od meczu z Resovią na przełomie października i listopada. Ale nie spodziewałem się, że jest aż tak źle.

Dorota Kocoń, od trzech lat w Klubie Kibica KPS Stocznia Szczecin: – Czujemy się oszukani, bo obiecywano nam, że klub zbuduje perspektywiczną drużynę. Jeszcze miesiąc temu dyrektor klubu mówił w wywiadach, że wszystko jest OK., a my mu uwierzyliśmy. A teraz co nam pozostało? My jako kibice tak naprawdę niewiele mamy do powiedzenia, możemy po prostu wspierać chłopaków, którzy jeszcze tu zostali, dawać im sygnał, że jesteśmy z nimi w każdym momencie, nawet tym najtrudniejszym. Wie pan co? My nawet nie wiemy, do kogo mamy mieć pretensje. Czy do sponsora, który wycofał się w ostatnim momencie, czy do władz klubu, że porwały się z motyką na słońce. Nie wiemy. Chyba do wszystkich.

***

Kiedy pytamy o prezesa Jakuba Markiewicza (były ligowiec, ocierał się o reprezentację), ten oceniany jest różnie.

Zdaniem jednych, to on jest głównym winowajcą kompromitacji i odpowiada za nią głową. Ale drudzy wciąż pamiętają, że jest to człowiek, który odbudował szczecińską siatkówkę. To on jako właściciel firmy Espadon w 2014 r. powołał do życia Espadon Szczecin. Klub startował od pierwszej ligi, ale już w 2016 r. zameldował się w PlusLidze. Dla kibiców był to powrót do pięknych tradycji, ponieważ w latach 80. ówczesna Stal Stocznia Szczecin dwukrotnie była mistrzem Polski. Jej spadkobiercą było Morze Szczecin, a następnie Morze Bałtyk, ale potem klub na lata wypadł z najwyższej klasy rozgrywkowej. To właśnie Markiewicz w dużej mierze reaktywował poważną siatkówkę w mieście oraz stał za tym, że pod koniec ubiegłego sezonu klub wrócił do swojej historycznej nazwy.

SZCZECIN, 08.11.2018 MECZ SIATKOWKI MEZCZYZN PLUSLIGA STOCZNIA SZCZECIN - ONICO WARSZAWA VOLLEYBALL MEN PLUSLIGA MATCH STOCZNIA SZCZECIN - ONICO WARSZAWA NZ LUKASZ ZYGADLO, MICHAL MIESZKO GOGOL FOT. KRZYSZTOF CICHOMSKI / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Prezes Markiewicz nie ma teraz oczywiście zbyt dobrej opinii, ale moim zdaniem sporo w tym wszystkim namieszał też dyrektor generalny Krzysztof Śmigiel. Już przed przyjściem do Stoczni nie miał najlepszej opinii, niektórzy ostrzegali nas przed nim i to się potwierdziło – mówi Wojciech Kulak. Jak podawał klub przy podpisywaniu z nim umowy, Śmigiel przez ostatnie pięć lat zawodowo związany był z przemysłem stoczniowym.

Ale wielu kibiców wciąż pamięta, że nikt inny, jak właśnie Jakub Markiewicz (chociaż wraz ze Śmigielem) podpisał się w październiku pod słynnym oświadczeniem będącym odpowiedzią na pierwsze medialne doniesienia, jakoby Stocznia była kolosem na glinianych nogach. W stanowisku, które wciąż wisi na klubowej stronie, można było przeczytać, jak prezes był publikacjami „zdziwiony i zażenowany” i sugerował, że w świetle dobrych wyników drużyny „nie może oprzeć się wrażeniu, że informacja pojawiła się w tym konkretnym momencie nieprzypadkowo”. Między słowami sugerował więc, że ktoś kopie pod nim dołki.

Klub przy życiu teoretycznie mogło utrzymać teraz miasto, ale samorząd powiedział „nie”. Prośba dotyczyła przelewu 300 tys. zł., który pokryłby dwumiesięczne pobory jednego z zawodników. Najprawdopodobniej chodziło Bartosza Kurka. Przeglądając w sieci reakcje kibiców, część sympatyków Stoczni nie może wybaczyć prezydentowi Piotrowi Krzystkowi, że nie podał ręki takiej drużynie, ale są też tacy, którzy ratusz nawet rozumieją. – Pamiętajmy, że miasto wyłożyło już pieniądze na Stocznię. Klub zgłosił się później z prośbą o więcej i prezydent właśnie odmówił tego „więcej”. W pewnym sensie rozumiemy go, bo jeżeli da nam, to musi zabrać piłkarzom ręcznym, koszykarzom, czy piłkarzom nożnym, bo mamy w mieście kilka drużyn w najwyższych ligach. Musiałby zrezygnować z innych dotacji, a my jako kibice nie chcielibyśmy, żeby inni przeżywali to, co my w tym momencie. Naprawdę – mówi Dorota Kocoń.

A Stocznia Szczecińska? Ta wydała oświadczenie, w którym przekonuje, że obecne perturbacje klubu w żadnym stopniu jej nie dotyczą. Jak można było przeczytać, za możliwość powrotu do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska zobowiązała się do „symbolicznego zaangażowania finansowego” w klub i z tych zobowiązań wywiązywała się terminowo. Jak podkreślano w oświadczeniu, funkcjonowanie klubu pozostaje wyłącznie w gestii właściciela i kierownictwa, to na nich ciąży obowiązek terminowego regulowania zobowiązań względem zawodników.

Klub zbiera dziś cięgi z każdej możliwej strony, ale trzeba pamiętać, że prawdziwe okoliczności negocjacji ze sponsorami dalej pozostają tajemnicą. Wciąż nie wiadomo, na ile rozsypanie się klubu spowodowała szarża działaczy budujących dream team, a na ile strona sponsorska. Czy zawarto stosowne umowy? Dziś pewne jest tylko to, że zapanował autentyczny strach, że jeśli nie dojdzie do finansowego cudu, to Szczecin zniknie z siatkarskiej mapy Polski. A gwoździem do trumny – paradoksalnie – może być ambitny projekt, o którym mówiło się nie tylko w kraju, ale i na świecie. – Boję się tego. Wszyscy podchodzimy do tej sytuacji bardzo emocjonalnie, ze łzami w oczach. Jeśli teraz Stocznia popłynie, to w Szczecinie już nie będzie siatkówki – mówi Weszło Małgorzata Motyka, która jest łącznikiem między klubem kibica a władzami klubu.

Jest też obawa, że po takiej wtopie Szczecin będzie już spaloną ziemią i długo przyjdzie czekać, aż ktokolwiek zdecyduje się tutaj zainwestować w siatkówkę. – Tak jak mówił trener Mieszko Gogol, to będzie się ciągnęło za tym miastem przez wiele, wiele lat. Jego zresztą szkoda mi chyba najbardziej, bo w pierwszym sezonie (2016/2017 – red.) miał fatalny skład, ale i tak wyprowadził drużynę z dna tabeli na przyzwoite dwunaste miejsce. W kolejnym sezonie, gdzie zaczęły się już pojawiać problemy z kasą i kontuzjami, z jego strony i tak wyglądało to przyzwoicie – dodaje Wojciech Kulak.

***

„Chcemy siatkówkę w Szczecinie! Pomóż nam ją zostawić na mapie” – taki tytuł nosi akcja, którą kibice od kilku dni rozkręcają w serwisie zrzutka.pl (TUTAJ). Aż trudno uwierzyć, ale to prawda: klub, który chwilę temu ściągnął takich grajków jak Kurek, czy Kazijski, ratowany jest na zrzutce.pl. Chociaż władze Stoczni od kilku dni zapewniają, że prowadzą intensywne rozmowy w sprawie przyszłości klubu i wkrótce wydadzą oświadczenie.

Postanowiliśmy zrobić zbiórkę i powiedzieliśmy o tym prezesowi Markiewiczowi oraz dyrektorowi Śmigielowi. Jako klub kibica chcieliśmy po prostu ratować siatkówkę w mieście jak tylko się da. W tamtym roku poważne problemy miał Trefl Gdańsk, tam kibice także zbierali pieniądze żeby utrzymać klub. Postanowiliśmy powalczyć tak samo – mówi Motyka.

Kibice mają jednak pretensje do władz klubu, że tak długo ukrywały skalę zapaści. – Gdybyśmy znali sytuację, rozkręcilibyśmy zbiórkę wcześniej, kiedy miałaby ona jeszcze realne szanse powodzenia. A teraz? Serducho mówi nam, że jest szansa się uratować, rozum, że jest już po ptakach – martwi się Dorota Kocoń. – Ale zbiórka to być może ostatnia deska ratunku, która nam została. Liczymy się z tym, że drużyna może nawet spaść do niższej ligi, ale aby była, ponieważ Szczecin potrzebuje siatkówki. Zresztą nie tylko Szczecin, bo cały region. Pamiętajmy, że na mecze przyjeżdżają także ludzie z Gorzowa Wielkopolskiego i innych miast.

Potrzebna jest jednak duża mobilizacja, bo zbiórka dotyczy aż 3 mln zł, a w momencie publikacji tego teksu na liczniku było jedynie 6 tys. zł z kawałkiem. Członkowie klubu kibica cały czas odświeżają zrzutkę.pl licząc na cud oraz nasłuchują wieści z klubu, ale nie zostawiają coraz bardziej wychudzonej personalnie drużyny. Małgorzata Motyka: – My na pewno nie zostawimy zawodników. 8 grudnia mają jechać do Bydgoszczy i na pewno się zbierzemy. Chociażby jednym samochodem w pięć osób, ale pojedziemy.

RAFAŁ BIEŃKOWSKI

Fot. newspix.pl

Opublikowane 02.12.2018 13:57 przez

Rafal Bienkowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021
Weszło
16.01.2021

Niedziela w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, Piela nadaje z Zakopanego

Na niedzielę w radiu przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale szczególnie polecamy relacje Wojciecha Pieli z Wielkiej Krokwi oraz komentarz Kamila Gapińskiego do meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata, który możecie sobie łatwo zsynchronizować z transmisją z YouTube’a. Szczegóły poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – gościem audycji Marcina Ryszki będzie Alicja Giedryś, niepełnosprawna pływaczka, […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Dyrektor Guldan sprowadził swojego następcę. Daleko nie szukał

Lubomir Guldan w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery i rozpoczął w Zagłębiu Lubin nowy rozdział – jako dyrektor sportowy. Momentalnie stało się jasne, że jednym z jego pierwszych zadań będzie znalezienie następcy dla samego siebie. I ten następca już się znalazł, całkiem niedaleko. Jest nim Djordje Crnomarković z Lecha Poznań. Serb został […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Drużynówka rządzi się własnymi prawami. Polacy drudzy w Zakopanem

Już witaliśmy się z gąską, a tu klapa. Polacy prowadzili w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem ze sporą przewagą, ale w przedostatniej serii Andrzej Stękała… został poniekąd puszczony na stracenie. W niezwykle trudnych warunkach nie mógł polecieć daleko i osiągnął zaledwie 115,5 metrów. To sprawiło, że polski zespół wyprzedziła Austria, która ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo […]
16.01.2021
Niemcy
16.01.2021

Piątek potwierdził regułę. Podstawowy skład oznacza dla niego dyskretny występ

W sobotnie popołudnie jest dużo ciekawszych zajęć niż oglądanie rywalizacji FC Koeln z Herthą Berlin. Meczu pomiędzy szesnastą a dwunastą ekipa w tabeli Bundesligi. Natomiast obecność w pierwszym składzie Krzysztofa Piątka sprawiła, że podjęliśmy to wyzwanie. Zmierzyliśmy się z tym spotkaniem. Czy rozczarowało nas? Skądże. Wiedzieliśmy, że nie zobaczymy żadnych fajerwerków. Choć zupełnie szczerze – […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

32% czasu gry, duże pudła, ale i ładne bramki, hattrick w LM. Jaki był Milik w Napoli?

Coraz więcej wskazuje na to, że serial z Arkadiuszem Milikiem dobiegnie końca i Polak wreszcie zmieni klub, a jego nowym pracodawcą będzie Olympique Marsylia. Ulga. Z jednej strony, bo nie tracimy piłkarza przed Euro, z drugiej, ponieważ Milika łączono już chyba z każdym klubem świata i brakowało tam tylko Islandii. Natomiast zanim napastnik  ostatecznie zmieni […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Leeds przegrywa z Brighton – mecz tak brzydki jak dworzec w Kutnie nocą

Leeds United nie bez powodu jest uznawane za jedną z najciekawszych ekip tego sezonu Premier League. Zawsze agresywni, głodni gry, stwarzający sobie masę sytuacji, no i przeciętnie broniący. Tylko, że dzisiaj przeciwko Brighton nie pokazali nic ze swoich znaków szczególnych. No może poza tym ostatnim elementem.  Drużyna Grahama Pottera zupełnie zdominowała pierwszą część spotkania. Mewy […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Dziewiątka potrzebna od zaraz. Co może czekać Milika w Marsylii?

Francuscy i włoscy dziennikarze z coraz większą pewnością powielają doniesienia o przenosinach Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia. Sami z niecierpliwością czekamy na zakończenie tej transferowej telenoweli, lecz bierzemy też poprawkę na to, ile było już w niej zwrotów akcji. Wiele się tu pewnie jeszcze może pozmieniać, dopóki nie zostaną złożone podpisy pod umowami. Tak czy […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Janusz Majer: – Fakt, że Nepalczycy używali tlenu, obniża styl tego wejścia

– Bez wątpienia tlen niesamowicie pomaga. Szczególnie że Nepalczycy używali go już na niższych wysokościach i w związku z tym bardzo sprawnie poręczowali drogę i zakładali obozy. Na pewno znajdą się ludzie, którzy spróbują poprawić ich osiągnięcie oraz styl i wejść na K2 bez tlenu – mówi nam Janusz Majer, były szef Polskiego Himalaizmu Zimowego. […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Grosicki dostał szansę w pierwszym składzie WBA i plamy nie dał

Tego się nie spodziewaliśmy! Byliśmy już nastawieni, że trzeba poczekać do ostatniego dnia zimowego okna transferowego, aby dowiedzieć się, jaka będzie najbliższa przyszłość Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy w siedemnastu dotychczasowych kolejkach Premier League rozegrał dla West Bromwich Albion raptem 10 minut i raczej nic nie zapowiadało nagłego odwrócenia karty. A tu niespodzianka: „Grosik” wyszedł w […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Jeleń i galeria porażek. Polscy napastnicy w Ligue 1 w XXI wieku

Liga francuska nie jest w XXI wieku ziemią obiecaną dla polskich piłkarzy, a już na pewno nie jest marzeniem polskich napastników. Ireneusz Jeleń zapisał w Auxerre taką kartę, że będą tam o nim pamiętać i za kilkadziesiąt lat, ale poza tym? W gablotach spadki oraz kompletne fiaska. Miejmy nadzieję, że jeśli Arek Milik rzeczywiście trafi […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

K2 uległo! Nepalczycy zdobyli szczyt zimą!

Kojarzycie tę sytuację, gdy przeszliście już niemal całą grę, ale został wam finałowy boss, który okazuje się nie do pokonania? Mniej więcej tak to wyglądało w światowym himalaizmie. Najpierw udało się zaliczyć wszystkie ośmiotysięczniki na „łatwym” poziomie – latem. Potem przyszedł poziom trudny – zima. Bywało, że niektóre szły opornie, ale ostatecznie się udawało. Zostało […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Jak Raków wykorzystał słabość Korony

Wyciągnięcie za darmo Marcina Cebuli, który okazał się ligową gwiazdą. Pozyskanie za 250 tysięcy euro Daniela Szelągowskiego, który potrafi przedryblować pół Lecha Poznań. I transfer Iwo Kaczmarskiego, topowego talentu w skali kraju z rocznika 2004, który ma zostać przyklepany w przyszłym tygodniu. A do tego umowa partnerska ze szkółką DAP Kielce, której przez lata nie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Problemy Furmana w Turcji. Wróci do Polski?

W dzisiejszym Stanie Futbolu Krzysztof Stanowski stwierdził, że Dominik Furman myśli o powrocie do Polski. Powód? Można powiedzieć, że typowo turecki, otóż jego klub nie najlepiej stoi z kasą i zalega z płatnościami. Nie jest to dla tamtej ligi rzecz nowa, nie tak dawno kontrakt z Denizlisporem rozwiązał Adam Stachowiak, któremu też płacono w czekach. […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Bednarek kontra Vardy, derby Londynu. Sobota z Premier League!

Sobota w futbolu stoi pod znakiem Premier League. Czekają nas hitowe spotkania, kilka polskich akcentów, czy nawet derby Londynu. Sporo meczów przed nami, więc warto rzucić okiem na oferty naszych kumpli i znaleźć swoje typy na ligę angielską. Sprawdźcie nasze podpowiedzi, rzućcie też okiem na promocje oferowane przez naszych partnerów! Leicester City – Southampton Ostatnie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Triumf Chapecoense. Wracają do elity

Lecieli na swój historyczny mecz. Mecz o Copa Sudamericana. Chapecoense nigdy nie grało o tak wielką stawkę. W samolocie lecącym do Medellin rozmowy, śpiewy, gra w karty. A potem nagle zgasło światło. Tak samo jak cztery silniki. Samolot boliwijskich linii LaMia runął w przepaść. Co mogli czuć ci, którzy wtedy siedzieli w samolocie, spadającym 240 […]
16.01.2021
WeszłoTV
16.01.2021

STAN FUTBOLU. Sokołowski, Włodarczyk, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Dzisiaj gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Tomasz Włodarczyk, Tomasz Sokołowski, Mateusz Rokuszewski i Wojciech Kowalczyk. Ruszamy o 11:40. 
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN na Premier League!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Tym razem bierzemy na tapet, w której czeka nas wielki hit – mecz Manchesteru United z Liverpoolem. O co chodzi w tej promocji? Już wyjaśniamy. ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER […]
16.01.2021