Były piłkarz Wisły mógł jechać na mundial. Wykluczyła go kontuzja

Mikołaj Duda

19 maja 2026, 16:35 • 3 min czytania 3

Reklama
Były piłkarz Wisły mógł jechać na mundial. Wykluczyła go kontuzja

Były piłkarz Wisły Kraków marzył o wyjeździe na mistrzostwa świata do Ameryki Północnej. Znalazł się nawet w szerokiej kadrze, jednak teraz musiał sam zrezygnować z udziału w mundialu. Doznał kolejnej kontuzji w ostatnim czasie i był zmuszony poddać się zabiegowi.

Reklama

Przygoda Jana Klimenta w Polsce nie była szczególnie imponująca. W Wiśle występował przez jeden sezon, akurat w tym, w którym klub z Reymonta spadł z Ekstraklasy. Sam formą, szczególnie nie zachwycił, ale po powrocie do ojczyzny prezentował się już znacznie lepiej, a nawet trafił do siatki w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. Teraz mógł myśleć o wyjezdzie na mundial, jednak na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne.

Były piłkarz Wisły Kraków znalazł się w szerokiej kadrze na mundial. Na przeszkodzie stanęła kontuzja

Sigma Ołomuniec przekazała, że Jan Kliment nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu ostatniej kolejki ligi czeskiej. Doświadczony napastnik właśnie przeszedł zabieg usunięcia z jego lewej łydki płytki stabilizującej kość, która znalazła się tam po poważnej kontuzji z zeszłego sezonu. To też jest przyczyną tego, że 32-latek sam zrezygnował z wyjazdu na mundial w Ameryce Północnej.

Szkoda mi, że nie będę mógł powalczyć o udział w mundialu. Mimo wszystko zdecydowałem się odmówić udziału w zgrupowaniu przed MŚ. Musiałem podejść do całej sprawy odpowiedzialnie i przyznać przed samym sobą, że pod względem sportowym i zdrowotnym nie jestem jeszcze gotowy. To nie była łatwa decyzja, ale po rozważeniu wszystkich okoliczności doszedłem do wniosku, że lepiej będzie wykorzystać letnią przerwę na jak najlepsze przygotowanie zdrowotne do startu przygotowań – stwierdził w rozmowie z klubowymi mediami sam zawodnik.

Decyzja należała do Klimenta. Ostatecznie uzgodniliśmy, że damy mu wcześniejszy urlop i odpowiednio dużo czasu, aby mógł dojść do pełni zdrowia i jak najlepiej przygotować się do letnich przygotowań – dodał trener Pavel Hapal.

Reklama

Przez kontuzję odniesioną w zeszłym sezonie 32-latek opuścił także większość rundy jesiennej bieżących rozgrywek. Po raz pierwszy na placu gry pojawił się dopiero na sam koniec listopada. Od tego czasu występował dość regularnie, chociaż przeważnie wchodząc z ławki rezerwowych. Zdołał zagrać nieco ponad 500 minut w 11 ligowych występach. Strzelił w nich jednego gola.

Kliment w barwach Wisły występował przez jeden sezon. Przez ten czas zaliczył 25 występów – z czego trzy w Pucharze Polski – zdobył cztery bramki oraz zaliczył dwie asysty. Przy czym dokładnie połowa z tego dorobku to starcia właśnie w krajowym pucharze.

Mimo że były gracz Białej Gwiazdy nie pojedzie na turniej do Ameryki Północnej, to wciąż istnieje szansa, że w barwach reprezentacji Czech zobaczymy piłkarzy obecnie wystepujących na polskich boiskach. W szerokiej kadrze selekcjonera naszego sąsiada znalazło się miejsce aż dla trzech piłkarzy Górnika Zabrze. To Lukas Ambros, Patrik Hellebrand oraz Lukas Sadilek.

Reklama

Fot. Newspix

3 komentarze
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Mundial 2026

Reklama