Sa Pinto rzuca robotę w Turcji

redakcja

Autor:redakcja

05 maja 2021, 21:23 • 1 min czytania

Reklama
Sa Pinto rzuca robotę w Turcji

Nie ma nudy z Ricardo Sa Pinto. Jeśli ktokolwiek liczył, że portugalski szkoleniowiec zapuści korzenie w Turcji i dłużej poprowadzi Gazisehir Gaziantep FK, no to nic z tego. Były trener Legii odejdzie po zaledwie kilkunastu spotkaniach. 

Reklama

Powód? Tym razem Sa Pinto sam zrezygnował z pracy. Niby w styczniu podpisał kontrakt, który obowiązuje go do zakończeniu sezonu 2021/2022, ale wszystko wskazuje na to, że uda mu się z niego wyplątać. Asumptem jest odejście jego przełożonego.

„Po ogłoszeniu informacji, że klub opuści nasz prezes, również zdecydowałem się zrezygnować z prowadzenia drużyny w przyszłym sezonie. Mieliśmy pewien projekt sportowy, do którego zaprosił mnie właśnie Mehmet Büyükeksi. Poprowadzę tę drużynę jeszcze w trzech meczach. Mamy dobry sezon. Zanotowaliśmy kilka ważnych zwycięstw i mamy osiem punktów więcej niż w poprzednim sezonie” – oświadczył Portugalczyk.

W rzeczywistości szło mu dość przeciętnie – wygrał cztery spotkania, cztery spotkania zremisował i sześć razy przegrał. Jego poprzednik, Marius Sumudica, przegrał w tym sezonie tylko jedno z czternastu spotkań (odszedł przez konflikt z zarządem).

Po zakończeniu przygody z Legią Warszawa (kwiecień 2019) Ricardo Sa Pinto pracował już w SC Braga, Vasco da Gama i wspomnianym tureckim klubie. Łączynie od 2012 roku zaliczył… 12 klubów (w jednym pracował dwukrotnie).

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank