Oficjalnie: Kolejne kluby rezygnują z Superligi

redakcja

Autor:redakcja

21 kwietnia 2021, 12:15 • 2 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Kolejne kluby rezygnują z Superligi

Już nie tylko kluby angielskie oficjalnie wycofały się z rozgrywek Superligi. Pierwszym zespołem spoza Premier League, który również podziękował za udział w tym projekcie, jest Atletico Madryt. Po chwili w ślady Hiszpanów poszedł Inter Mediolan. 

Reklama

Hiszpański zespół przed chwilą wydał na swojej stronie komunikat w tej sprawie. Podkreślono w nim, że zarząd klubu zebrał się dziś rano i swoją decyzję podjął w oparciu o nowe okoliczności. W lakonicznym oświadczeniu przeczytać możemy też o tym, że decyzję klubu z satysfakcją przyjął sztab szkoleniowy i pierwszy zespół Los Colchoneros, gdyż „argumenty sportowe powinny przeważać nad innymi kryteriami”.

Wśród klubów, które wciąż oficjalnie nie odstąpiły jeszcze od projektu pozostają: Real Madryt, FC Barcelona, Juventus, AC Milan.

Inter Mediolan zrobił to zaraz po Atletico. Na stronie internetowej klubu padła taka deklaracja: – Inter wierzy, że piłka nożna musi być zainteresowana ciągłym postępem, aby nadal ekscytować fanów w każdym wieku na całym świecie. Z tą wizją nadal będziemy współpracować z wszystkimi instytucjami, które są zainteresowane przyszłością sportu, który wszyscy kochamy.

To chyba zamyka kwestię wystartowania Superligi w innym kształcie, niż ten pierwotnie zakładany. Wątpliwości rozwiał też Andrea Agnelli (prezes Juventusu i wiceprezes Superligi), którego cytuje Reuters. Zapytany o przetrwanie projektu odpowiedział: – Mówiąc bardzo szczerze, nie, to ewidentnie niemożliwe.

Reklama

– Ale jestem nadal przekonany o pięknie tego projektu, który stworzyłby najlepsze rozgrywki na świecie – dodał

Fot. newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank