Borussia Dortmund nie dołączy do Superligi

redakcja

Autor:redakcja

19 kwietnia 2021, 11:51 • 1 min czytania

Reklama
Borussia Dortmund nie dołączy do Superligi

Hans-Joachim Watzke potwierdził dzisiaj oficjalnie, że Borussia Dortmund dostała zaproszenie do Superligi, ale je odrzuciła. Tak czy siak, pokazuje to konkretne, intensywne rozmowy zakulisowe, które toczą się w tym momencie.

Reklama

Sytuacja jest dynamiczna, bo bardzo różne pogłoski słyszało się już choćby o RB Lipsk. Wcześniej mieli dołączyć, według najnowszych doniesień – niekoniecznie.

Borussia natomiast uargumentowała swoją decyzję tym, że pozostają w ECA, w pełni wspierają to stowarzyszenie i są za reformą Ligi Mistrzów według najnowszego formatu UEFA, a więc z rozgrywkami dla 36 klubów. Watzke ujawnił, że Bayern ma mieć takie samo stanowisko. O Bayernie też krążyły już różne historie, więc poczekajmy.

Przypomnijmy, że Superliga miałaby ruszyć najpóźniej w 2022 roku. Grano by ją w środku tygodnia, kluby chcą to łączyć z rozgrywkami krajowymi.

Fot. NewsPix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank