Kibice Jagiellonii uzbierali 216 tysięcy złotych na pomnik

redakcja

Autor:redakcja

12 kwietnia 2021, 15:01 • 1 min czytania

Reklama
Kibice Jagiellonii uzbierali 216 tysięcy złotych na pomnik

To, że kibice potrafią się zmobilizować, wiemy nie od dziś. Szczególnie często zdarza się, że to od nich wychodzi inicjatywa, by zatroszczyć się o klubową historię. Tym razem dowód dali kibice Jagiellonii Białystok.

Reklama

Jak informuje bialystok.tvp.pl, sympatycy Jagi zebrali 216 tysięcy złotych na pomnik, który upamiętni powstanie klubu. Na pomniku, który ma powstać jeszcze w 2021 roku, mają pojawić się dwie legendarne dla Jagi postacie:

– Julian Buchcik, współzałożyciel BKS-u Jagiellonii, oficer Wojska Polskiego zamordowany w Katyniu
– Antoni Komendo-Borowski, zawodnik Jagiellonii, przedwojenny reprezentant kraju, uczestnik Kampanii Wrześniowej i walk pod Monte Cassino.

Pomnik ma powstać przy wejściu na stadion Jagi od ulicy słonecznej. Powstanie też alejka upamiętniająca Jagiellonię.

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank