Tekst kibica: Schizma w Śląsku Wrocław

redakcja

Autor:redakcja

17 kwietnia 2012, 15:07 • 2 min czytania

Reklama
Tekst kibica: Schizma w Śląsku Wrocław

Michał Wyrwa podesłał nam kolejny felieton na temat Śląska. Tym razem sympatyk klubu z Wrocławia wziął na celownik kibiców.
Na kozła ofiarnego wiosennej degrengolady Śląska wybrano Jarosława Fojuta. Bo gość podpisał kontrakt z Celtikiem, bo za dwa miesiące we Wrocławiu już go nie będzie, i w opinii wielu, bo zapomni o tym sezonie równo z końcowym gwizdkiem ostatniego meczu w Krakowie. Co niektórzy upadli na głowę. Oj, z wysokiego piętra, wysokiego. W styczniu przed tym człowiekiem otworzyła się wyjątkowa szansa, by jeszcze wskoczyć do wagonu z szyldem „EURO 2012”. Transfer do Glasgow, pochwały ze strony Neila Lennona i pozycja lidera ligi. Tylko chory psychicznie odstawiałby nogę (co mu zarzucacie!), by oszczędzać się przed wyjazdem do Szkocji, gdy w kadrze narodowej trwa permanentny wakat na pozycji środkowego obrońcy.

Reklama

(…)

Kpicie z własnych piłkarzy, by kilka sekund później świętować zdobycie pierwszej bramki. Chwilę wcześniej Wasiluk kojarzy wam się jedynie z drewnem, a po wyjściu na prowadzenie oklaskujecie grę podopiecznych Lenczyka. Jesteście zdziwieni, że drużyna nie podeszła pod trybunę po ostatnim gwizdku? Przecież to, co mieliście do przekazania przekazaliście w czasie meczu. „Dudek! Co? Balejaż!”, „Orest! Co? Rozpuść włosy!”. Ktoś we Wrocławiu pierze mózgi kibicom, a lwia część ulega tej właśnie propagandzie.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Jeśli chcecie opublikować swój tekst w dziale „Blogi kibiców”, wyślijcie go mailem na [email protected].

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Szymon Janczyk
10
Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Weszło

Reklama