Peszko w Koeln już gra, a Smuda ciągle ma problem

redakcja

Autor:redakcja

15 kwietnia 2012, 20:17 • 1 min czytania

Reklama
Peszko w Koeln już gra, a Smuda ciągle ma problem

Sławomir Peszko zagrał dzisiaj w podstawowym składzie 1.FC Koeln. Co to oznacza? Ano to, że Franciszek Smuda chce być świętszy od papieża i bardziej niemiecki od Niemców. Wychodzi na to, że TYDZIEŁƒ po zdarzeniu Peszko może grać w Bundeslidze, a DWA MIESIÄ„CE później nie może grać w reprezentacji Polski.
W klubie zawodnik dostał karę finansową – koniec, kropka, teraz ma grać w piłkę jak gdyby nigdy nic, bo za to ma płacone. Mógł mu Smuda też uderzyć po kieszeni? Mógł. Ale nie – najlepiej wylać dziecko z kąpielą. Jak wcześniej w przypadku Michała Ł»ewłakowa – jednego z niewielu polskich piłkarzy, o którym można powiedzieć, że ma klasę i raczej nie należy do tych, którzy gdziekolwiek narobią wiochy.

Reklama

Formy Sławomira Peszki w tym momencie w ogóle nie rozpatrujemy, nie ma ona najmniejszego znaczenia, a przynajmniej mieć nie powinna, bo wiadomo, że u Smudy różnie z tym bywa – gdy np. ktoś jest umoczony w korupcję i słabo gra, to można go za korupcję odstrzelić, ale jeśli gra dobrze, to już mu można wybaczyć.

A wszystkich tych, którzy twierdzą, że reprezentant Polski powinien świecić przykładem pytamy, czy reprezentant Polski nie powinien świecić też przykładem i np. potrafić mówić w języku polskim (Perquis, Obraniak, Smuda)?

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Szymon Janczyk
10
Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Weszło

Reklama