ZUS kładzie łapę na zyskach z transferów?

redakcja

Autor:redakcja

13 października 2010, 21:41 • 1 min czytania

Reklama

Janusz Paterman, działacz Ruchu, odpowiada na pytania kibiców, co się stało z pieniędzmi, które klub zarobił („GW”): – To nasz wielki błąd, że ich wątpliwości tak długo pozostawały bez odpowiedzi. Pieniądze za start w europejskich pucharach są, ale zostaną wypłacone przez UEFA dopiero w marcu. Zyski transferowe również są opodatkowane, obłożone ZUS-em. Znowu musiałbym także przypomnieć, że nie mogły zostać w całości zainwestowane w bieżącą działalność, pamiętając o naszych wcześniejszych problemach.
Zyski transferowe są obłożone… ZUS-em?! Zakład Ubezpieczeń Społecznych kładzie łapę na milionach za Sobiecha? ZUS? Może jeszcze KRUS, co? Chyba coś się panu pomyliło, panie Paterman.

Reklama

A że trzeba płacić podatki, to chyba normalne – 19 procent z 4 milionów złotych za piłkarza, to niecałe 800 tysięcy. Sporo jednak zostaje…

PS
Wiecie skąd wzięły się problemy „Niebieskich”? Paterman: – Moim zdaniem zaczęło się od akcji koszulkowej – protestu piłkarzy, którzy wyszli na ostatni mecz w strojach z napisem, który piętnował złą – ich zdaniem – organizację klubu… Czyli piłkarze zaprotestowali nie dlatego, że były problemy, tylko problemy były dlatego, że piłkarze zaprotestowali.

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Wisła najlepsza na świecie. Nagroda za specjalną ofertę dla kibiców

AbsurDB
0
Wisła najlepsza na świecie. Nagroda za specjalną ofertę dla kibiców

Weszło

Reklama